'sü Always Forward-Texel 0-0 in aantrekkelijke wedstrijd mSÊtitèBtÊgsmGGÊË Programma zaalvoetbal Verdiend verlies voor Oosterend Zeer hoge opbrengst voor Cocksdorper kerk Voetbaluitslagen Baanrecords voor bowlers Zwaar bevochten winst: De Koog-Sint Boys 3-1 Casino 7-1 overwinning op De Koog Grote belangstelling voor najaarswandeling Grote winnaars in de eilandcompetitie baske Openbare lezing omgaan met stei PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 5 NOVEMBER Woensdag 6 november: 17.15 u. Texel 1-De Koog (J) 18.00 u. Selectie 18.50 u. Casino 1-Casino 2 19.40 u. ZDH-Jelleboog 3 20.30 u. Texel 2-De Koog 2 21.20 u. Nioz-Jelleboog 4 22.10 u. Oosterend 7-De Koog 5 Zaaldienst: Mantje Donderdag 7 november: 17.15 u. Casino 1-Texel 3 (J) 18.00 u. Casino 2-Texel 2 (J) 18.50 u. De Krim 2-Mantje 2 19.40 u. Rab 2-Casino 5 20.30 u. Rab-Gamma 3 21.20 u. Oosterend 6-Klif 6 22.10 u. Texel 4-De Koog 3 Zaaldienst: Nioz Vrijdag 9 november 1991: 17.00 u. Klif 4-Casino 3 17.45 u. Klif 2-Oosterend 2 18.35 u. Jelleboog 2-Casino 2 19.25 u. Gamma-Casino 20.15 u. Oosterend-De Krim 21.05 u. Mantje-De Koog 21.55 u. Texel-Jelleboog 22.45 u. Klif 3-0osterend 3 Zaaldienst: Klif Uitslagen: Hoofdklasse Mantje-Klif 5-4; Oosterend- Jelleboog 2-2: Casino-De Koog 7-1: Dames Mantje-Casino 2 7-1; De Krim-Klif 2-8; R H.: Gamma 2-Oosterend 2 3-3; 1e klasse: Gam ma 3-Attent 3-1; Mantie 2-Klif 4 3-0; Casino 3-De Krim 2 3-3; Albert Heijn-Texel 3 2-3; Rab-Oosterend 4 2-2; 2e klasse: ZDH-De Koog 4 5-6; Gempo-Casino 4 5-2; Texel 4-Oosterend 8 4-2; De Koog 3-0osterend 5 8-1; 3e klasse. Jelleboog 4-Casino 5 3-0, De Koog 5-Oosterend 6 9-1; Klif 6-Rab 2 2-2; Nioz-Oosterend 7 2-1; Junioren: Texel 4-Casino 4 2-3; De Koog-Texel 3 6-6; Texel 2-Casino 2 8-3. SVO heeft zondag verdiend verloren van Zuidermeer, dat Oosterend ver raste met goed voetbal en een flinke dosis inzet. De wedstrijd eindigde in een 2-1 stand voor Zuidermeer. Direct na het eerste fluitsignaal trok Zuidermeer in de richting van het doel van SVO. Gelukkig had doelman Rob Vonk een goede kijk op de bal, de door de harde wind af en toe moeilijk viel te peilen. Toch was het SVO dat de leiding nam. Een lange bal van D. Vonk bereikte Maurice Kaspers, die iedereen verraste door de bal met een fraaie, door de wind gedragen lob, over de doelman in het net plofte. Zuidermeer kwam pas op slag van rust gelijk, toen een goede aanval van de middenvelder mooi door de spits werd afgemaakt. Na de rust kwam een sterker Zuider meer in het veld, maar door goed keeperswerk van Vonk en een bal op de lat, wist Oosterend overeind te blijven. De mooiste kans voor Ooster end bleef onbenut, toen D. Vonk hoog over schoot. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd viel de beslissing. Bij een corner van links zette spits Kaspers zijn eigen verdedi ging buiten positie, waardoor spits Groen van Zuidermeer eenvoudig zijn ploeg op 2-1 kon zetten. SVO pro beerde in de laatste minuten nog een gelijkspel te forceren, wat jammer genoeg niet lukte. Onder grote belangstelling haalt notaris Boswijk de winnende loten uit de bussen De opbrengst van de actie die ten bate van de restauratie van de Ne derlands Hervormde kerk in De Cocksdorp is gehouden, bedraagt netto f70.000,-. „Een eindresultaat waar we bijzonder tevreden mee zijn", aldus Arie Boon, voorzitter van de organiserende commissie. De cij fers werden vrijdagavond tijdens een bijeenkomst in 't Bikkelement in De Cocksdorp bekend gemaakt. Aan bijdragen werd een bedrag van 750.000,- ontvangen. De lotenver- koop ten bate van de restauratie van de kerk, was echter ook succesvol. De loten, waarmee kans werd ge maakt op door Texelse kunstenaars vervaardigde kunstwerken, gingen voor een bedrag van tien gulden van de hand. Niet alleen Texelaars, maar ook veel toeristen steunden de kerk via een lot. In totaal brachten vrijwil ligers 2500 loten aan de man. De or ganiserende commissie ontving van dominee Fibbe waarderende woorden voor het vele werk dat zij verzette. Notaris Boswijk verrichtte vrijdag avond de trekking. Van de 16 prijzen kwamen er elf op Texel terecht. Namens de kerkvoogdij bedankte D. Kooiker de vrijwilligers voor hun in zet. De kerk is, mede dankzij hen, af gelopen zomer 100 dagen open geweest. Arie Boon deed het voorstel de kerk komende zomer wederom open te stellen. Uitslag loterij: 1. lotnummer 1431, schilderij Klaas Bonne: C. M. Daalder-Kalis, De (Foto Bert Koning) Cocksdorp; 2. lotnummer 857, pot van Nesrin During; Van der Linde, De Cocksdorp; 3. lotnummer 2037: schilderij van Leny van 't Noordende: G. van Maldegem, Den Hoorn; 4. lot nummer 1806: schilderwerk op glas van Janet Tromp: A. C. van der Vis, De Koog; 5. lotnummer 184, tele foontafeltje van Johan Tromp: J. Koolhof, Den Burg; 6. lotnummer 134, plastiek van Peter Tromp: Martin Daalder, Oosterend; 7. lotnummer 186, pop van Leny Vinke: J. Koolhof, Den Burg; 8. lotnummer 1839, stil leven van Coby de Visser: Th. Stiehl, De Cocksdorp; 9. lotnummer 88, 2 potten van Coby de Visser: Mary van Exel, Den Burg; 10. lotnummer 1561, schilderij van Niek Welboren: Joke Hooyschuur; 11. lotnummer 909, schilderij van Jan Wolkers: T. de Wolf, Den Burg. Zaterdag 2 november: KNVB afd. Noordholland: De Koog (Z)-Zaandijk 1-1 Junioren: Reigerboys A2-Oosterend Al 5-2 Tex. Boys B1-ZAP B2 5-0 Oosterend B1-SVAP B1 2-4 BKC Cl-Tex. Boys C1 2-4 Oosterend Cl Tex Boys C2 4-4 WGW C3-Texel Cl 0-5 Pupillen; Watervogels DTTexel Dl 3-2 Texelse pupillencompetitie: Texel DTTex. Boys Dl 1-4 Koog D1-SVC D1 11-0 Texel E2-Koog E1 0-10 Tex. Boys E2-SVC El 2-0 Oosterend E1-Oosterend E2 2-2 Texel El-Tex. Boys El 5-2 Koog F1-0osterend F1 4-7 Texel F1-SVC F1 2-1 SVC F2-Texel F2 0-17 Tex. Boys F1-ZDH F1 0-2 Zondag 3 november: KNVB Always Forward-Texel 0-0 KNVB afd. Noordholland: De Koog-Sint Boys 3-1 Tex. Boys-Berkhout 1-3 Oosterend-Zuidermeer 1-2 Texel 2-Berdos 2 4-1 Kaagvogels 2-De Koog 2 3-1 Texel 3-Kaagvogels 3 2-4 Tex. Boys 2-Callantsoog 3 4-1 Oosterend 2-SRC 6 2-14 SRC 4-Tex. Boys 3 afgelast Junioren: VZV A1 -Texel A1 afgelast Dames: Tex. Boys-Winkel 0-1 Recreatievoetbal: Texel-ZDH afgelast SVC-Oosterend 1-4 De Koog-Tex. Boys 0-0 In Hoorn heeft s.v. Texel in de uit wedstrijd tegen Always Forward een verdienstelijk gelijkspel gehaald. In een hoog tempo speelden beide teams een aanvallende wedstrijd. Zowel Texel als Always Forward speeelden voor de volle winst en dat betekende een aantrekkelijke wed strijd waarbij opvallend veel publiek aanwezig was. Weinig kansen Texel speelde in dezelfde opstelling als vorige week tegen MFC. John List ontbrak de afgelopen twee we ken maar zat nu weerop de bank. Al ways Forward ddat, net als s.v. Texel nog geen thuiswedstrijd had gewon nen, startte tegen de harde wind in en speelde met name in het begin erg goed. Desalniettemin waren de tegenaanvallen van Texel zeker ge vaarlijk. Echte kansen wist het Hoornse team niet te creëren, al moest na een pri ma kopbal van één van de spitsen In- gmar Moerbeek de bal van de doellijn koppen. Bovendien was doelman Bart Heerschap weer prima op dreef en hield halverwege de eerste helft de tegenstander van een voorsprong af. Van dichtbij mocht aanvaller Van Lieshout ongedekt en ongehinderd de bal keihard inkoppen. Met een krach tige redding tikte Heerschap de bal net over de lat. Aan de andere kant hield de doelman van Always For ward zijn doel schoon door een prima vrije trap van Simon Brand uit de hoek te halen en werd hij op de doel lijn geassisteerd door een verdediger die de door Paul van Exel ingescho ten bal van de doellijn schoot. Hoe wel er verder voor beide ploegen niet echt uitgespeelde kansen kwamen was het voor het publiek een leuke wedstrijd. Aantrekkelijk waren de du els tussen Paul van Exel en zijn direc te tegenstander Ruiter. Ook de duels tussen de beide vleugelspitsen van Always Forward en de Texelse verde digers Ingmar Moerbeek en Gerrie Plaatsman waren het aanzien meer dan waard. Ondanks al deze positie ve beelden werd er voor de rust niet gescoord. John List Na de pauze probeerde Always For ward, nu met de wind in de rug, Texel op eigen helft vast te zetten. Dit leek ook te lukken. Texel moest een aantal hoekschoppen weggeven en uit één van deze hoekschoppen moest Ingmar Moerbeek opnieuw de bal van de doellijn wegwerken. Texel leek te bezwijken maar wist zich ge lukkig langzaam van de Hoornse druk te ontdoen. Dit was mede te danken aan het inbrengen van John List, die Rieuwert Pol kwam vervangen. List liet duidelijk zien dat hij wel degelijk aanspraak wenst te maken op een plaats op het Texelse middenveld. Hij wist met hard werken veel aanvallen onschadelijk te maken, maar was bo vendien bij machte om de drie Texel se spitsen door middel van prima passes aan het werk te zetten. Met name Erwin Koning ging direct een stuk beter voetballen. Hij testte de Hoornse keeper met een paar prima afstandsschoten zonder dat hij echter voor Texel tot scoren kon komen. Si mon Brand was door een vrije trap van zo'n meter of vijfentwintig dicht bij een doelpunt, maar de doelman van Always Forward liet zien zeker niet voor Bart Heerschap onder te willen doen. Hij tikte de bal opnieuw uit de uiterste hoek. Even later leek Paul van Exel Texel na een voorzet van Wim van Veen op voorsprong te zetten, maar opnieuw stond de Hoornse doelman op de goede plaats en leverde deze actie slechts een hoekschop op. Aan de andere kant liet ook Always Forward zien dat de Texelse verdediging, met een subliem spelende Simon Brand aan het hoofd, bij de les moest blijven. Met name Gerrie Plaatsman moest alle zeilen bijzetten tegen de invallende rech terspits Van Kleef. Hij kon echter steeds rekenen op uitstekende rug dekking van Simon Brand, die waar nodig zijn verdedigers bijsprong en uitgroeide tot de beste speler van het veld. Naarmate het einde van de wedstrijd naderde, wilden beide ploe gen toch de overwinning binnenha len. Daardoor beleefde het publiek een spannende slotfase waarin ech ter niet meer werd gescoord. Wel werd Wim van Veen aan Texelse zijde opgeschreven wegens het neerleggen van een tegenstander. De wedstrijd, onder de uitstekende leiding van scheidsrechter Stam uit Callantsoog, eindigde zoals hij begonnen was in 0-0, maar ondanks dat keerden de toeschouwers, zoals uit alle reacties bleek, met een tevreden gevoel huis waarts, omdat men twee aanvallende ploeger} een aantrekkelijke wedstrijd had zien spelen. A.s. zondag speelt Texel thuis tegen K.G.B. en de week daarop wordt er thuis ingehaald te gen Andijk. Als Texel kans ziet de twee inhaalwedstrijden in winst om te zetten houdt men aansluiting met de koplopers. Zo niet, dan moet men genoegen nemen met een plaatsje in de grote middenmoot. De stand: MFC 8-13; Hollandia T 8-12; VZV 7-10; West- Frisia 8-8; KGB 8-8; Texel 6-7; Vios 8-7; SRC 8-7; Alw. Forward 8-7, W'waard 8-6; DTS 8-4; Andijk 7-3. De Baanbrekers hadden het moeilijk tegen het sterk spelende team van All Stars, waarvan Will Rovers twee mooie games, van 222 en 225 gooi de. Rob Beumkes van Hotel de Weal gooide een hoge serie waardoor het team vam B.B.T het nakijken had. De dames van T.Z.N. waren goed op dreef en lieten Tabak Mets 2 niet meer dan één punt halen. Bij de jeugd haalde Strandplevier drie pun ten binnen. Bij de dames trioleague gooide Question hoog en behaalde alle punten. Twee punten werden ge haald door M.N.C, ondanks een mooie game van 168 door Margriet Mets. Uitslagen: Team 26-Hotel Tatenhove 2-3; Strandplevier- LBL 3-2; Question-Tabakshop 1-4; Tabak Mets 3-Verseput verz. 1-4; TZN-Tabak Mets 2 4-1; Ex-Spares-Boysteam 1-4; Girlsteam-IBS Oele 0-5; Bar 't Galjoen-Recht voor z'n raap 4-1; Sommeltjes-Champ Sisters 2-3; Drog. Mets- Hocus Pocus 3-2; BBT-Hotel De Weal 1-4; All Stars-Baanbrekers 4-1; MNC-De Pins 2-2; Klavervier-Tabak Mets 3-1; T-Fords-Question 0-4; Berekuil-Drog. Mets 4-0; Gassies- Strandplevier 1-3; Deurdouwers-Kegelvreters 4-0, De Koog heeft afgelopen zondag een terechte 3-1 overwinning behaald te gen Sint Boys. Het werd een zwaar bevochten winst waarbij zelfs doel man Jan Plaatsman meevoetbalde omdat De Koog geen veldspeler als wissel meer voorhanden had. ,,Good old" Charles Ipenburg kwam daar door de laatste vijfentwintig minuten weer op doel te staan. De opstelling van De Koog bevatte geen verrassingen. Voor de ernstig geblesseerde Peter Sipsma speelde Martin Nannings. Erik Kossen stond op de andere backplaats. Mario Lins- kens mocht het ditmaal voorin probe ren wegens de absentie van Marco Vos. Het was al vrij snel duidelijk dat De Koog het spel weer zou moeten maken daar het elftal te maken had met een ouderwetse counterploeg. De Koog had vrijwel de hele eerste helft het overwicht. Dit resulteerde echter niet in de begeerde kansen. Het was zelfs Sint Boys dat het eerst scoorde. Een goed opgezette aanval over de rechtervleugel werd prima af gerond. Kort hierop kwam het ant woord van De Koog. De sterk spelende Wil Wassenaar zette Peter Brons alleen voor de keeper. Brons kopte de keeper prima uit en scoorde beheerst. Na de rust bleef de gebles seerde Erik Kossen achter in de kleedkamer. Mart Offermans nam zijn plaats over. De herstellende Jason Martens werd ingezet en ging links half spelen, op de plaats van Offer mans. De eerste twintig minuten van de tweede helft gaven hetzelfde beeld te zien als de gehele eerste helft. Een sterker De Koog dat weinig echt uitgespeelde kansen kon creëren en een Sint Boys dat loerde op de counter. Voorstopper Wally van Beek In de hoofdklasse zaalvoetbal heeft Casino door een 7-1 overwinning qp De Koog de leiding steviger in han den genomen. Op de tweede plaats staat Texel met één punt achter stand op Casino. Derde staat Gam ma met twee punten achterstand en een wedstrijd minder. Komende vrij dag zullen beide teams elkaar ont moeten. De wedstrijd begint om 19.25 uur. Mantje klom door een 5-4 overwin ning op Klif op naar de vierde plaats met acht punten. Klif blijft het slecht doen en staat onderaan met twee punten uit zeven wedstrijden. In de reserve-hoofdklasse leidt Klif 2 met tien punten. De tweede plaats wordt bezet door De Koog 2 terwijl de der de plaats nu wordt bezet door Ooster end 2, dat Gamma 2 met 3-2 ver sloeg. In de eerste klasse moest Rab zijn tweede verliespunt incasseren. Tegen Oosterend 4 kwam men niet verder als 2-2; Mantje 2 behaalde ten koste van Klif 4 de eerste over winning. In de tweede klasse strijden beide teams van De Koog. De Koog 3 staat bovenaan met 14 punten, ter wijl De Koog 4 twee punten minder heeft en op de tweede plaats staat. - Derde is Gempo en vierde staat Jel leboog 3. In de derde klasse gaat De Koog 5 aan de leiding, gevolgd door Nioz op de tweede plaats. De najaarswandeltocht trok zondag 108 deelnemers. Omdat normaal on geveer 60 mensen de tocht lopen, overtrof dit aantal alle verwachtingen. De grote belangstelling was voorna melijk te danken aan lopers van de vaste wal. Er meldden zich wande laars uit Soest, Rotterdam, Hoofd dorp en Maastricht. De afstanden bestonden uit 5, 10 en 15 kilometer. De 10 kilometer bleek favoriet en werd door 74 mensen af gelegd. Ondanks de dreigende regen wolken kwam ruim 90 procent van de wandelaars droog in café De Jut ter in De Koog aan, waar ook de start plaatshad. De laatste binnenko mers waren minder fortuinlijk, zij kre gen een flinke bui over zich heen. Op 8 december is de volgende tocht. Deze winterwandeltocht is de eerste in een serie van vier. raakte na een luchtgevecht get> seerd aan het hoofd en viel het uit Dat plaatste trainer Lieuwen voor een dilemma. Er was geen selspeler meer voorradig. De en oplossing was om Jan Plaatsm, het veld te zetten en de gestop Charles Ipenburg het doel te lal bemannen. Dit bleek een prima oplossing te zijn. De Koog scoo via Barry Betsema die een dooij kopte bal van Wil Wassenaar m hoofd afrondde. Grote vreugde Koger elftal. Het werd vlak voa einde zelfs 3-1 toen Wil Wasse linksbuiten/keeper Jan Plaatsmj ceerde die koel afmaakte. Daan wer<3 nog een doelpunt van Sm afgekeurd omdat de indirecte trap „direct" in het doel beland Éénzijdig spel bepaalde vrijdag de wedstrijden vrijdagavond in landcompetitie basketball. Hei bliek, dat weer in grote getale aanwezig was kreeg weinig sp culairs te zien. Time Out liet in de eerste weé Attent zien wat aanvallend, nu wat verdedigend basketball is. kreeg geen greep op de wedsl was het ook in de tweede pad dit geval moest De Twaalf Bak het onderspit delven tegen Spj shop-Texel. Laatstgenoemde bo de aanvallen mooi op waarin e team-work centraal stond. Del krachtmeting werd verricht da nummer één tegen de nummei Datamarkt/Kapsalon Joke tege Vespertina. Er werd geknokt w iedere bal. De scheidsrechters vaak niet in staat het spel te y dit leidde soms tot felle situati spelers hielden de wedstrijd g< sportief. Echter de illusie datv tamarkt/Kapsalon Joke nog eer te pakken valt is na deze com| van de baan. Vrijdag 8 noveml er een geen eilandcompetitie i een promotie-wedstrijd basketl Hierin speelt het herenteam w De Mareis tegen een geselecu team uit de eilandcompetitie, vang 20.30 uur. Er wordt 2 x nuten gespeeld, met de spelre van de normale competitie. Spelers De Mareis: Bart Bakki lo Kuip, Eric Venneker, Jaap df Jacco Sloover, Jos Witte, Edo man en Albert ten Wolde. Spelers geselecteerdteam: Alb Everaarts, Eligius Everaarts, Se blom, Nico Dapper, Karei Dijke van Arkel, Sander Schouwstra Marco Tuntelder. Morgen zal geestelijke Arij va' Vliet een openbare lezing in 0 te Burcht houden over het oir met sterven en gestorvenen. Van de Vliet is priester in de Christengemeenschap. Dit isi weging tot religieuze verniet!» die haar wortels heeft in de a posofie. Deze beweging staal voor iedereen die uit eigen im het Christendom wil belijden De avond zal geen wervend ki hebben maar wil een open ga rondom het thema van het sli Er zal worden ingegaan op hel gaan van nieuwe levensfases, scheid nemen van het oude, b overlijden en hoe het daarna» moet. Vanuit de anthroposofe tracht worden gezichtspunten varingen aan te dragen om dl bijzondere gebied te leren ked De avond begint om 20.15 uur 20.00 zal er koffie zijn. Om kosten van de avond te dekke wordt er een vrijwillige bijdrad vraagd. Hl,. 'IJ MSMSSjjS Ondanks de dreigende regenwolken kwam 90 procent van de deelnemers aan de najaarswandeltocht, droog over

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 4