vroeg voor Texel 1 „Driekoningen" valt Nieuwe Koger ijsbaan Sterk Oosterend is Noordhollanders de baas imakkelijke winst or De Koog (2-1) etbaluitslagen wlingteam Hotel tenhove rukt op Leerzame avond over componist Mozart Spanning in top kiaverjasclub Gamma en Klif in zaalvoetbalfinale Vinke en Koopman winnaars in wielerveldrit Kim Groenendaal kampioen G.O.S. Tweemaal ambulance op veld Tex. Boys SDAG 19 NOVEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 speler Wilke Wassenaar haalt uit voor een schot op doel. de inleiding tot het eerste doelpunt iFoto Frans Hopman) S.v. Oosterend behaalde zondag een verdiende 3-2 zege op Twisk. De Noordhollanders die, tot dusver nog geen overwinning hadden geboekt, bleken na een snelle voorsprong niet tegen de Strenders opgewassen. Oosterend leek op papier een gemak kelijke tegenstander te krijgen, maar gelijk na het begmsignaal nam Twisk de touwtjes in handen. Door snelle aanvallen werd SVO onder druk gezet en na vijftien minuten nam Twisk verdiend de leiding. Een afgeslagen aanval nam Bobbeldijk op slof: 1-0. SVO moest toch aandringen. Uit een voorzet van D. Wuis bereikte de bal Kaspers die simpel scoorde: 1-1. Vijf tien minuten na rust viel J. Schroe- der uit na een botsing. De vrije trap die daar op volgde werd via de on derkant van de lat door invaller Appie Horen ingeschoten: 2-1. Het spel ging daarna heen en weer maar kansen bleven uit. Vijftien minuten voor tijd leed SVO balverlies door een mooie pass over rechts. Hooyman scoorde voor Twisk: 2-2. SVO wilde méér en zocht de aanval. Een hoekschop van M. Kaspers kwam goed voor het doel en de bal kwam voor de voeten van Piet Koning. Zijn strakke schot was onhoudbaar voor de doelman: 3-2. ten sloeg het noodlot toe. Eerst was het Wim van Veen die geblesseerd (zweepslag) uitviel en of dat nog niet erg genoeg was verdween Paul van Exel, na een onbesuisde actie van een Andijk-ver- dediger naar de kleedkamer. Van Veen werd vervangen door Ralph Ko ning en Hans Boswijk verving Paul van Exel. De organisatie was op dat moment ver te zoeken en via een af standsschot kwam Andijk op 1-1. Texel was wakker geschud en stroop te onder aanvoering van Simon Brand en Frank Matroos de mouwen op. Tien minuten voor tijd was het inval ler Ralph Koning die uitstekend bij de eerste paal verscheen en een voorzet van links simpel intikte: 2-1. Andijk probeerde het nog wel, maar kort voor tijd zette de zeer sterk spelende Frank Matroos aan voor een prachti ge solo. Na drie man op het verkeer de been te hebben gezet, belandde de bal na een afgemeten voorzet vanaf de achterlijn op het hoofd van Erwin Koning en deze knikte de bal achter de doelman; 3-1. Texel stijgt door deze overwinning naar de vierde plaats op de ranglijst. Na MFC en VZV heeft Texel op dit moment de minste verliespunten. Zondag reist Texel naar het bijna onderaan staande DTS. Dat de inhaalwedstrijd tussen Texel en VZV op 22 december a.s voor zowel Texel als VZV van groot belang is, blijkt uit deze stand. De stand bovenin: 1. MFC 9-14; 2. VZV 8-12; 3; Hollandia T 9-12; Texel 8-11; West-Frisia 9-10, KGB 9-8 IFoto Frans Hopman) tastisch, we kunnen het ons niet be ter wensen. Zonde dat in deze kerk niet méér concerten plaatsvinden. Als er een volgende keer komt, treden we hier graag wéér op." De volgende keer is waarschijnlijk als leden van het tienpersoons-orkest Bagatelle", met ook muziekschool-docent Peter Smith in de gelederen. Bemiddelaar Dyo Wassink had ook voor zaterdag dit orkest gevraagd, maar de muzi kanten zijn druk bezet, nu ze met de Mozart-opera „De Theaterdirecteur" het land in gaan. Uit de waarderende woorden van de organisatie zaterdag avond, bleek dat een hernieuwd op treden erg op prijs wordt gesteld. Jammer was alleen dat de belang stelling zaterdag matig wasongeveer veertig liefhebbers hadden de weg naar de Kogerstraat weten te vinden. De organisatie was in handen van de Federatie van Doopsgezinde Zuster- kringen en de Hervormde Zusterkring. al doet de eindscore van 2-1 an- vermoeden, SV De Koog had afgelopen weekend niet echt ilijk in de thuiswedstrijd tegen asluis. Na een 2-0 voorsprong bij verslapte De Koog in de tweede i. De ploeg leed veelvuldig en on- 9 balverlies. Oudesluis was alleen lè zwak elftal om hier gebruik re maken. De Koog begon wel ren zag dit na een klein kwartier and door een treffer van Wil senaar. Deze nam de bal prachtig it strafschopgebied en rondde in ide instantie succesvol af. Marco werd een kwartier later door stopper Mario Linskens in de te aangespeeld waarna Vos met mooie lob de keeper verschalkte, ioog kreeg in de tweede helft vele kansen maar er werd alleen gescoord door Oudesluis. Een lertje in de Koger achterhoede I met een doelpunt afgestraft. rdag 16 november: oren: I A1-BKC A1 Boys B1-HCSC B2 C2-Tex. Boys C1 C2-Tex. Boys C2 C1-Flevo C1 llen: H D1-Texel D1 lag 17 november: B l-Andijk oren: A2-WGW A2 es: Boys-Zouaven eatievoetbal: lerend-Texel Boys-SVC ioog-ZDH 10-1 12-1 0-4 3-4 3-6 4-1 2-1 0-1 3-2 afgelast 2-1 4-3 8-0 Ise pupillencompetitie: ioog-Texel D2 DTTex. Boys Dl E1-Texel E1 erend E2-Texel E2 Boys E2-De Koog E1 ETTex. Boys E1 F1-De Koog F1 I F1-Oosterend F1 8oys F1-SVC F2 F1-SVC F1 B afd. Noordholland: ioog-Oudesluis Boys-Schellinkhout terend-Twisk 2-Meervogels 2 13-Flevo 2 Boys 2-JVC 4 'I 6-Tex. Boys 3 Kok gooide een baanrecord van en ook de rest was goed en de alle punten binnen. De dames TZN gooien de laatste weken erg (en zijn dan ook op de eerste 's aangeland. Christiaan Krijnen Tabak Mets 2 wierp een heel ho- core, waardoor Mets 2 Strand- 'er achter zich liet. IBS/Oele !a'de ook alle punten door een e serie van Menno Schuyl. Bij 'uisvrouwen gaat het hard tegen De vrouwen van Klavervier be den twee punten tegen het sterk inde team van De Pins. Het 1 van Strandplevier bij de jeugd, 'och al lang bij elkaar is, was niet bassen tegen de nieuw komers yen Merlin Huisman. 9en: töakshop 5-0; Bar 't Galjoen-Hotel Ta- 0-5; Baanbrekers-Recht voor z'n raap earn 26-AII Stars 1-4; BBT-Champ. i 2 3; Hocus Pocus-Sommeltjes 5-0, Mets-Hotel De Weal 0-5; Tabak Mets- 'eam 0-5; Girls Team-Verseput Verzeke- Ex-Spares-IBS/Oele 0-5; Strand- rTabak Mets 2 1-4; Question-LBL 4-1; "eters-Strandplevier 3-1; Beerekuil- 1-3; Dros. Mets-Deurdouwers 3-1; vier-De Pins 2-2; Question-MNC 1-3; Ta- 'e's-T Fords 2-2; René Bouman en Dósirée Staverman nemen het verdiende applaus in ontvangst. Wie wist dat het maken van potpour ri's van bekende melodietjes een fa voriete bezigheid was van Wolfgang Amadeus Mozart? Deze en veel meer wetenswaardigheden over het leven en de muziek van de vermaarde klas sieke componist kregen de bezoekers van het concert zaterdagavond in de Doopsgezinde kerk van Den Burg in ruime mate over zich heen gestrooid. De muzikanten Désirée Staverman Icello) en René Bouman klavecimbel en orgel) hadden hun huiswerk uit stekend gedaan. Dankzij een uitvoeri ge toelichting maakten zij Mozarts muziek inzichtelijk. Op boeiende wij ze schetste het Utrechtse tweetal de omstandigheden waaronder het won derkind Mozart ruim tweehonderd jaar geleden uitgroeide tot één der grootste componisten aller tijden. Be halve van hun eigen instrumenten maakten ze gebruik van opgenomen muziek, beide ter illustratie van de tekst. Het verwisselen van de casset tebandjes was het enige onderdeel dat enigszins klungelig aandeed, voor het overige was de avond van goed niveau. Bouman, in het dagelijks le ven planoloog in dienst van de stad Utrecht, bracht enkele sprankelende werkjes op de klavecimbel ten geho re. Muziekdocente Désirée Staverman had een moeilijke taak, want de cello is normaliter geen solo-instrument. Bij optredens is het tweetal dan ook meestal vergezeld door een violist. Zaterdag was hij verhinderd, zodat gekozen moest worden voor bewer kingen voor klavecimbel en cello. De combinatie lag gelukkig goed in het gehoor. Na afloop prezen de twee muzikanten de akoestiek. „Fan- Drie koningen is normaal gesproken op 6 januari maar voor s.v. Texel was het zondag al zo ver. In een matig duel zag Texel kans de inhaal- wedstrijdpunten tegen het onderaan staande Andijk door drie doelpunten van de gebroeders Koning in winst om te zetten. Erwin Koning zorgde voor 1-0 en 3-1 en broer Ralph Ko ning zorgde voor de belangrijke 2-1 voorsprong. Trainer Wim Roomeyer stuurde de zelfde opstelling held veld in als vori ge week tegen KGB. Ondanks dat Erwin Koning de afgelopen week ziek in bed had gelegen, werd hij na één training op zaterdag fit bevonden. Al na vijf minuten kopte Koning Texel naar een 1-0 voorsprong. Wim van Veen kopte vanaf de achterlijn de bal uitstekend over de uit zijn doel ko mende keeper van Andijk en Erwin Koning kon de bal in het lege doel koppen. Wie echter had gedacht dat Texel tegen het matige Andijk wel even door zou drukken kwam bedro gen uit. Men liet zich meeslepen in het matige spel van het onderaan staande Andijk en vooral verdedigend stapelde fout na fout zich op. Flet was te danken aan Simon Brand en Bart Fleerschap dat de stand tot de rust 1-0 bleef. Met name de weer uitstekend keepende Bart Heerschap hield twee oede reddingen Andijk van de gelijkmaker af. Aan de andere kant was Paul van Exel een plaag voor de verdediging van Andijk. Zijn vaak onnavolgbare acties leverden echter geen doelpunten op. Pegel Na de pauze eenzelfde spelbeeld. Texel vergat opnieuw de zaak af te maken, waardoor Andijk steeds beter in de wedstrijd kwam. Het was in die fase wederom Bart Heerschap die met een paar prachtige reddingen (vooral een enorme „pegel" van de rechterkant) Texel op de 1-0 voor sprong hield. Na ongeveer 20 minu- De ijsclub van De Koog heeft een nieuwe baan. En wat voor één. De ver eniging heeft toestemming gekregen het water rond het Stappeland te mogen gebruiken. Daar is zoveel ruimte, dat er in De Koog voortaan ook baanwedstrijden kunnen worden gehouden. Het enige probleem is dat het water op enkele plaatsen flink diep is, dus het moet wel echt „houwes" zijn, voor er kan worden geschaatst. De kantine van de ijsclub zal pal naast het nieuwe sport- en evenementencentrum worden geplaatst. Op de foto inspecteren bestuursleden van de ijsclub hun nieuwe baan Wel héél nauwgezet.... IFoto Ben Koning) Ook na de partijen van de zevende competitieavond van kiaverjasclub Den Burg blijft het aan de kop van het klassement erg spannend. Het koppel Bernhard de Elloois sr. en Bernhard de Bloois jr. wist opnieuw de leiding te veroveren. Hun voor sprong op een hele serie achtervol gers blijft echter zeer klein, zodat met nog vijf partijen te spelen in de eerste periode er nog diverse kop pels in aanmerking komen om deze te winnen. Erg hoog werd er niet gescoord. Met 6929 punten werden Jan en Corrie Spaans winnaars, tot nu toe stonden zij steeds ongeveer in het midden van het klassement. Met vijf plaatsen winst klimmen zij nu naar een veer tiende plaats. Freek Halsema en Elly Eelman werden met 6872 punten tweede. Ook dit seizoen doen zij weer mee in de kop van het klasse ment waarin zij nu naar de vijfde plaats klimmen. Met 6864 punten werden Geb Douma en Leida Bessels derde. Na een niet zo sterk begin scoort dit koppel de laatste weken erg goed. Het voor het eerst meespe lende koppel Elisabeth van Zeeland en Teun de Braven werd met 6828 Het zaalvoetbal bestond afgelopen week voor het grootste deel uit be kerwedstrijden. In de strijd om de standaardbeker bereikten Gamma, door met 4-2 van Texel te winnen en Klif, dat met 7-2 Mantje versloeg, de finale. Zover is het nog niet in de strijd om de reservebeker, waarvan de kwartfinales werden afgewerkt. De meest opmerkelijke uitslag was de uitschakeling door strafschoppen van Klif 2 door De Koog 3. Texel 2 bereikte ten koste van De Koog 4 eveneens de volgende ronde. Het programma van de volgende ronde, die gespeeld wordt op vrijdag 7 fe bruari a.s. is als volgt: Klif 3-Rab, De Koog 2-Oosterend 3, Nioz-Albert Heijn en Texel 2-Texel 3. Programma Woensdag 20 november: 17.15 u. Texel 3-De Koog (J1) 18.00 u. Casino 2-Texel 1 (J1) 18.50 u. Casino 1-Mantje (D) 19.40 u. Klif-Mantje (D) 20.30 u. Mantje 2-Albert Heijn 21.20 u. ZDH-Texel 4 22.10 u. Jelleboog 4-Oosterend 6 Zaaldienst: Gamma Donderdag 21 november: 17.15 u. Oosterend 1-Texel 2 (J1) 18.00 u. Oosterend 5-Casino 4 18.50 u. Jelleboog 3-Gempo 19.40 u. Casino 3-Gamma 3 20.30 u. Oosterend 3-Texel 2 21.20 u. De Koog 4-Oosterend 8 22.10 u. De Koog 3-Klif 5 Zaaldienst: Texel Vrijdag 22 november 1991: 17.00 u. De Krim 2-Texel 3 17.45 u. Oosterend-Attent 18.35 u. Mantje-Jelleboog 19.25 u. Oosterend-Casino 20.15 u. Klif-Texel 21.05 u. Selectie 21.55 u. Jelleboog 2-Gamma 2 22.45 u. De Koog 2-Klif 3 Zaaldienst: De Koog Uitslagen Junioren: Casino 4-Casino 3 1-9; Texel 1-Casino 1 0-1; Oosterend 1-Texel 2 10-4; Da mes: Casino 2-Klif 0-16; De Krim-Mantje 1-8; 2e klasse: Gempo-ZDH 2-7, De Koog 4-Jelleboog 3 0-4; Klif 5-Casmo 4 3-2, 3e klasse: Rab 2-Nioz 3-8; Klif 6-Koog 5 0-3; Oosterend 6-Oosterend 7 1-5; Standaard beker: Texel-Gamma 2-4, Mantje Klif 2-7, Reserve-beker Rab 1-Rab 2 13-2; Texel 2-De Koog 3 5-2; Texel 4-Texel 3 0-3; Albert Heijn- Oosterend 4 2-2 AH wns.; Nioz-Oosterend 5 6-1; Oosterend 3-De Koog 4 6-5; De Koog 2-Klif 4 4-4 Koog wns Mantje 2-Klif 3 3-5. punten vierde en Wil Derksen en Pe ter van Heerwaarden met 6470 pun ten vijfde. Uitslagen: 1 B. de Bloois sr.-B. de Bloois jr. 45926; 2 A. Winters-D Timmerman 45643; .3; G. van der Slikke J. Witte 45509; 4 J. Wiersma-J. Vinke 45342; 5. F. Halsema-E. Eelman 45105; 6. J. Kloosterman-A van Heerwaarde 44892; 7. Echtp M. Bakelaar 44866; 8. D. van der Slikke-N. Koomen 44713; 9. W. Derksen-P. van Heerwaarden 44201; 10. Echtp. F Veeger 44170 De wielerveldrit die zaterdag is ver reden werd gewonnen door Jordi Vinke. Bij de jeugd ging de winst naar Remco Koopman. Tijdens de wielerveldrit kwamen bij de jeugd vijf renners aan start. Rem co Koopman nam direct de kop, ge volgd door Hans Zijm. Halverwege kwam Koopman ten val waardoor Zijm even als eerste reed, maar hij werd door Koopman ingehaald. Jasper Buis moest vroegtijdig afha ken door materiaalpech. Bij de senio ren kon niemand van de zeventien gestartte renners Jordi Vinke bijhou den. De strijd om de tweede plaats was tot de laatste meter spannend. Het werd een eindsprint die in de al lerlaatste meter door Theo Boom werd gewonnen, nèt voor Loek van Vliet. Richard Koopman, die lang in tweede positie reed, viel later in de wedstrijd terug naar een vierde plaats. Edwin van Straten deed voor het eerst mee en eindigde als achtste in dit sterke veld. De volgende wedstrijd is op 30 no vember. Uitslagen. Jeugd: 1 Remco Koopman; 2. Hans Zijm; 3. Wiebe de Boer; 4. Adriaan van Rijselberghe; 5. Jasper Buis Senioren:1. Jordi Vinke; 2. Theo Boom; 3. Loek van Vliet, 4. Richard Koopman; 5. Wil lem Keijser; 6. Dirk Vinke; 7. Jan Zijm, 8. Ed win van Straten; 9. Thijs de Boer; 10. Douwe Dros. De jeugd van Gymnastiekvereniging Oudeschild hield afgelopen donder dag onderlinge wedstrijden in de gymzaal van Oudeschild. De jongens en meisjes uit de diverse leeftijds groepen turnden snel en vol enthou siasme hun op de les geleerde oefeningetjes. Omdat Kim Groenendaal het hoogste aantal punten bij elkaar wist te tur nen werd zij tot kampioen van G.O.S. uitgeroepen. Voor de tweede achter eenvolgende keer mocht zij uit han den van de voorzitster de wisselbeker in ontvangst nemen. Uitslagen Jongens en meisjes 6/7 jaar 1 Rienke Braam 31,4 pnt; 2. Louise Eelman 31,0 pnt; 3. Jessi ca Timmer 30.8 pnt, Jongens en meisjes 8/9 jaar: 1. Bart Tuitman 32,0 pnt; 2 Cor Vonk 31,8 pnt; 3. Tae Jung Groenendaal 31,5 pnt; Jongens en meisjes 10/12 jaar: 1. Kim Groe nendaal 34,0 pnt; 2. Marleen van der Werve 32,9 pnt, 3. Saskia Witte 32,3 pnt. Tot tweemaal toe verscheen zondag middag een ambulance op het terrein van voetbalvereniging Texelse Boys. Eerst was vervoer naar het zieken huis nodig voor een speelster van Zouaven, die in de wedstrijd tegen het damesteam van Texelse Boys een aanval van epilepsie had gekregen. Door het oponthoud begon de vol gende wedstrijd, Texelse Boys 1 te gen Schellinkhout, bijna een half uur later dan gepland. Nog meer vertra ging ontstond toen Texelse Boys speler Robert Visser in een duel ge blesseerd raakte aan het hoofd. Een tegenstander had hem hard, doch on opzettelijk met een elleboog geraakt. Visser werd per brancard van het veld gedragen. Een Texelse arts constateerde een lichte hersenschud ding. Op diens advies werd de voet baller per ambulance naar huis gebracht.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7