IA winst voor Texel indanks eigen goal Jachtcombinatie boos over beschuldigingen trugkeer Koorn op losse schroeven >ploper Texel houdt asino op afstand Time Out rukt op naar tweede plaats MST Programma Verdiende winst Smash op Zeemacht Voetbaluitslagen Texel F1 ongeslagen herfstkampioen MST Programma Opmars van koppel A. Bakker/D. Winters Slechte vangsten voor sportvissers Forse overwinning damesteam Mareis Texelse damclub weer dik onderuit Bowlers IBS goed op dreef Illegaal mestrijden JISDAG 10 DECEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 11 idelijk gerechtigheid voor Texel 1. twee teleurstellende wedstrijden md afgelopen zondag de wedstrijd jen SRC uit Schagen op het pro- imma. Texel had twee tegenslagen verwerken. Allereerst kreeg Mar- Koorn geen overschrijving van FC folie omdat de KNVB dit tegen- udt. Men heeft bij SV Texel goede op de speler op korte termijn toch ar Texel te krijgen. Ex-prof mr. Ke- Molenaar, is ingeschakeld, tweede tegenvaller was de bles- re van Gerrie Plaatsman. Het is iar afwachten of Plaatsman voor winterstop nog in actie komt. Hij ird op meer dan verdienstelijke jze vervangen door A-junior Barry Vries, die een uitstekende indruk hterliet als middelste midden- Ider. naf het begin een veel sterker *el. Met Ingmar Moerbeek als lin- rverdediger en Leendert Eelman als ihterverdediger en een middenveld staande uit John List, Barry de ies en Frank Matroos (afgelopen ndag opnieuw sterk spelend) had t team toch wat wijzigingen onder- an, maar dat was tijdens de wed- ijd niet echt te merken. SRC jest zich in het eerste kwartier be rken tot verdedigen, desnoods met nden en voeten. Vooral linkerspits ul van Exel moest weer de nodige hoppen incasseren. Tegen de ver- uding in kwam SRC toch op een l voorsprong. De bal bleef onnodig de Texelse verdediging hangen en os Tjepkema wilde keurig te- jspelen op doelman Bart Heer- lap, maar doordat hij de bal keerd op de schoen kreeg rolde ze over Bart Heerschap heen in de lising. Na deze tegenvaller zocht ;el opnieuw de aanval en scheids- :hter L. A. Kraan verzuimde Paul Exel een strafschop te geven strijd tussen Casino en Texel om koppositie in Texels hoogste zaal- tbalafdeling is in een 3-3 ge- ipel geëindigd, zodat de irsprong van Texel twee punten ft. Gamma profiteerde hiervan en am na een 5-2 overwinning op Koog weer een puntje dichterbij. Ie uitslagen in de lagere afdelin- was duidelijk te merken dat de et van het spelen van wedstrijden logere teams is bereikt. In de jrve-hoofdklasse speelde Gamma «rdienstelijk gelijk tegen koploper 2. Oosterend 2 speelde zich na 6-3 overwinning op Ooster- 3 naar de tweede plaats. De rige belangrijke beslissingen kwa- n niet vanuit de zaal maar van iter de groene tafel. Vanaf het ko nd seizoen is het voor de bij de VB aangesloten verenigingen mo lk om teams (zij het onder bepaal- voorwaarden) in te schrijven Ier een andere sponsornaam. Dit id medegedeeld door de rayon- nmissie Texel in een buitengewone gadering met de verenigingen af- )pen we'ek in De Cocksdorp. On- iks de uitstekende belangstelling een aantal verenigingen verstek in. Opvallend, omdat de rayon- nmissie juist bij de KNVB voor soepele regeling voor kleine vere ngen had gepleit. Doch kennelijk iden de betreffende clubs dat niet angrijk genoeg om op deze verga- ng te verschijnen. Het voorstel de rayoncommissie om op de :rdag- md te spelen om de vrijdag te ont- en, werd door de verenigingen af lezen. De reserve-hoofdklasse nt volgend jaar te vervallen en 'dt komend seizoen de eerste >se onder de hoofdklasse. Ook ko- n de bekerwedstrijden van de fldaardteams (hoofdklasse) te ver- sn. Er zal komend seizoen één be- competitie worden gehouden. In strijd om de Noordhollandse be zat de kampioen van de hoofd- ise worden ingeschreven. Dit iste geldt overigens ook voor de fles. Scheidsrechters flr een terugloop van het aantal 'voetbalscheidsrechters zal binnen inbare tijd een cursus zaalvoet- jcheidsrechter worden gestart, interesse heeft of informatie wil ben, kan contact opnemen met T. Jterman, tel. 15330, of met het retariaat van de rayoncommissie, 16341, of 12334 (J. Raven). bgen zaalvoetbal: 'dklasse: De Koog-Gamma 2-5; Texel- "o 3-3. Reserve-hoofdklasse: Oosterend ^terend 3 6-3; Klif 2-Gamma 2 1-1; Casi- !-Klif 3 2-2. Dames: Klif-Casino 1 1.2-1; "O 2-De Krim 3-9. 1e klasse: Rab-Albert 7-1; Casino 3-Mantje 2 3-2, Texel ïAima 3 5-0; De Krim 2-Oosterend 4 2-3; flt-Klif 4 4-1 3e klasse: Klif 6-De Koog 5 Junioren: Oosterend 1-De Koog 7-2; *3-Texel 1 0-13. toen hij door maar liefst drie man in het strafschopgebied onderuit werd gehaald. Texel bleef sterker maar men kon toch geen uitgespeelde kan sen creëren. Na de pauze hetzelfde spelbeeld met een aanvallend Texel op weg naar de verdiende gelijkmaker. Toch zou de goal nog een half uur op zich laten wachten. In het eerste half uur kwam SRC alleen aan spaarzame counters toe, die geen gevaar ople verden voor de goed keepende Bart Heerschap. Bij Texel liet het afronden te wensen over, maar kansen waren er in ieder geval. Een paar prachtige kopballen van Er- win Koning werden goed gered, maar na een half uur was de doelman van SRC toch kansloos bij één van deze kopballen. Uit een corner van John List kopte Erwin Koning de bal in de uiterste hoek. Verdediger Jeroen van Dijk haalde de bal met de hand van de doellijn. De strafschop werd uit stekend door John List benut, 1-1. Texel rook nu de overwinning en op gezweept door trainer Wim Roomeyer werd er nog een schepje bovenop gedaan. Ralph Koning speelde vooral in die fase uitstekend en hij was het die Texel twee minuten voor tijd aan de overwinning hielp. John List stuur de hem uitstekend de diepte in en goed doorgaand tikte Texels rech terspits de bal langs doelman Hage- Time Out bracht in de eilandcompe titie basketball knap het op de twee de plaats staande Vespertina een nederlaag toe. Bij de rust keek het team van het jongerencentrum wel iswaar tegen een 13-8 achterstand aan, maar onder aanvoering van vooral Albert Everaarts werd de ach terstand omgebogen in een 20-23 overwinning. Zodoende wisselde Time Out op de ranglijst van positie met Vespertina, echter nog met een grote achter stand op de ongeslagen koploper Da- tamarkt/kapsalon Joke dat deze week vrij was. Twaalf Balcken speel de deze keer tegen Attent, een strijd tussen twee ploegen uit de onderste regionen van de ranglijst. Het was een potje basketball dat het publiek niet echt boeide. Twaalf Balcken bleek nog het minst slecht voor de dag te komen en kon de wedstrijd met 24-11 winnend afsluiten. Met deze overwinning verliet Twaalf Bal ken eindelijk de laatste plaats en gaf de rode lantaarn nu over aan het team van Attent. Sportshop Texel bleek vrij veel moeite te hebben om zich Hema van het lijf te houden. He- ma koesterde de gehele wedstrijd de illusie om de opgelopen achterstand van een achttal punten ongedaan te maken, omdat Sportshop verzuimde door te drukken. Desalnietemin hield Sportshop de voorsprong tot het eind toe vast en mocht Hema met een 30-22 verlies de kleedkamer op zoeken. Programma voor vrijdag 13 december: 20.30 u. Datam /Kaps.-Sportshop Verspertma 21.00 u. Vespertina-Attent Datam /Kaps.Joke 21.30 u. Twaalf Balcken-Hema Attent Stand t/m 6 december. 1 Datamarkt/Kapsa- Ion Joke 8-16 389; 2 Time Out 9-12 328; 3. Vespertina 8-10 234; 4. Sportshop Texel 9-10 263; 5 Hema 9-8 245, 6 Twaalf Balcken 8-2 129; 7. Attent 9-2 140. PS. Denken geïnteresseerden nog even aan de mondelinge opgave voor de scheidsrechtercur sus dan wel voor de dunk- driepuntswedstrijden van vrijdag 20 de cember. Afdeling: Basketball Sportlaan, Den Helder Zaterdag 14 december: 18.00 u. Marmag 2-De Mareis (d) 19.00 u. Zodiac-De Mareis (h) Na enige keren niet te hebben gespeeld door problemen van de te genstander stond voor Smash deze keer een inhaalwedstrijd tegen Zee macht 2, op het programma, die door Smash werd gewonnen. De wedstrijd was geheel in handen van Smash. De eerste set werd glansrijk met 15-1 gewonnen. Door goede opslagen van Smash was de set snel beslist. In de tweede set was de situatie hetzelfde knallende opslagen, met setstand 15-2. In de derde set kwam Zeemacht terug tot 15-11. Smash nam tijdens de opslag risico's die jammerlijk mislukten. Wel werd zoveel mogelijk in de aanval gespeeld. Dit resulteerde in een ver diende overwinning voor Smash, dat weer drie punten aan de score toevoegt. man in het lege doel, 2-1. SRC probeerde nog wel, maar de tijd was te kort om Texel nog te veront rusten. SV Texel doet door het verlies van koploper MFC toch weer mee voor een hoge klassering voor de win terstop. Veel zal afhangen van de in haalwedstrijd thuis tegen VZV op zondag 22 december. Beide teams hebben op dit moment 14 punten uit 11 wedstrijden en delen samen de derde plaats. Zondag zal Texel 1 het onder- aanstaande Andijk bezoeken. De stand bovenin: MFC 12-17; Hol- landia T 12-16; SV Texel 11-14; VZV 11-14. Zaterdag 7 december: KNVB afd. Noordholland: Senioren: Alkm. Boys-De Koog (Z) Junioren: Tex. Boys B1-HRC B2 Tex. Boys C1-BKC C1 Tex. Boys C2-Oosterend C1 Texel C1-WGW C3 Texel D1-JVC D1 Texelse pupillen competitie: Texel Dl-De Koog D1 Texel D2-SVC Dl 3-3 3-1 3-0 2-1 11-2 6-0 0-12 1-1 Het gaat goed met de pupillen F1 van Texel. Ze zijn zeer voor uit gegaan en werden ongesla gen kampioen in de F pool. Van links naar rechts staand: Willem van 't Wout jr, Jacob Krijnen, Jaap Duin, Ruben Tromp en jeugdleider Willem van 't Wout sr. Hurkend: Justus Zegel, Boy vd Vis en Meivin Kikkert. Op de foto ont breken Steven van Vliet en Luuk Zillig. IFoto Harrv de Graad Afdeling: Volleybal Trefpunt Zaterdag 14 december: 13.30 u. Juvoc 4-Tevoko 3 (d) 15.00 u. Juvoc 3-Smash'68 (d) Ons Genoegen, Den Burg Zaterdag 14 december: 13.30 u. Tevoko 1-SVN 1 (h) 15.00 u. Tevoko 2-Adelborsten (h) 13.30 u. Tevoko 1-Juvoc 2 (d) 15.00 u. Smash'68 2-Quelderd. (d) 12.30 u. Tevoko 1-Polisport 1 (jja/b) 13.30 u. Tevoko 1-Los'82 1 (mja/b) 15.00 u. Tevoko 1-Vodi/pr'72 1 (j/mjc) Met een mooie score van 7720 pun ten wisten An Bakker en Dini Win ters op de tiende competitieavond van klaverjasclub Den Burg als eer ste te eindigen. Dit koppel kende een redelijke seizoenstart, maar viel daarna ver terug. De laatste weken is het echter zomaar weer bijzonder goed gaan lopen. Dit resulteerde in een snelle opmars in het klassement waarin zij in twee weken tijd van de 27e naar de 13e plaats stegen. Ook Bertus en Gerda Ofrein scoorde met 7681 punten zeer goed. Zij kenden een zeer mati ge seizoenstart maar klimmen langza merhand naar de middenmoot van het klassement. Deze score brengt hen ineens een stuk hoger op de ranglijst, waarin zijn nu op de twaalf de plaats staan. Met 7062 punten eindigden Gerard Festen en Gerrit Smit als derde. Zij stijgen hiermee wel enkele plaatsen in het klasse ment, maar het brengt hen nog niet hoger dan de 24e plaats. Met 6969 punten werd het dit seizoen goed voor de dag komende koppel Jan Kloosterman en Antoon van Heer- waarden vierde en met 6909 punten eindigden Martien Boogaard en Gusta Winter als vijfde. Totaalstand na 40 partijen: 1. B. de Bloois-B. de Bloois 66126, 2 G. v/d Slikke-J Witte 64934, 3 Echtp. M Bakelaar 64413; 4. F. Halsema-E Eelman 64205, 5 J. Kloosterman-A. van Heerw 63829; 6. Echtp. J. Spaans 63684; 7. J. Wiersma-J Vinke 63564; 8. Echtp F Veeger 63276; 9. N. v/d Veen-C. Zijm 63199, 10. R Caspers-K. van Heerwaarden 62973. Stand 2e periode na 7 partijen: 1. A. Bakker-D. Winters 13188; 2. Echtp. B. Ofrein 12465; 3. M. Boogaard-G. Winter 12407, 4 Echtp. M. Bakelaar 12044; 5. Echtp J. van Heerwaarden. 11870. Veerburg Maandag 16 december: 19.00 u. Los 1-Tevoko 2 (d) Kees Slik ving de eerste vis in de laatste wedstrijd van 1991, die werd gevist nabij de R.K. kerk te Oude- schild. Bij deze wedstrijd waren elf vissers aanwezig. De vangsten van de laatste wedstrijd waren slecht. Uitslagen: 1. Rein Kuyper 37 cm, 1 vis; 2. Jan Kingma 32 cm, 1 vis; 3. Paul Verha gen 31 cm, 1 vis. Totaal gevangen 153 cm, 5 vissen. De volgende wed strijd in de winterserie 1991/92 is op 12 januari 1992 van 8.30 tot 10.00 uur bij het PEN-basin. De Koog E1-Oosterend E2 4-1 Texel E1-Tex. Boys E1 1-1 Oosterend E1-SVC E1 afgelast Tex. Boys E2-ZDH E1 2-3 De Koog F1-SVC F1 3-9 Texel F1-Oosterend F1 13-1 ZDH F1-SVC F2 7-0 Tex. Boys Fl-Texel F2 2-6 Zondag 8 december: KNVB Texel-SRC 2-1 KNVB afd. Noordholland: ZDH-Berdos 0-6 Tex. Boys-Hauwert 0-2 Oosterend-N. Niedorp 1-1 Grasshoppers 2-Texel 2 0-2 Vesdo 2-De Koog 2 2-1 Texel 3-W. Waard 3 0-3 Kaagvogels 4-Tex. Boys 2 0-6 Watervogels 6-Tex. Boys 3 13-3 Junioren: DWOW A1-Texel A1 1-5 Texel A2-Oudesluis Al 7-1 Dames: Tex.Boys-Duinzanders 2-0 Recreatievoetbal: ZDH-Texel 0-5 Oosterend-SVC 2-0 Tex.Boys-De Koog 3-0 In een heerlijke wedstrijd behaalden de dames van De Mareis zaterdag hun vijfde zege op rij. De basketball ontmoeting vond plaats in de Burg. De Koninghal tegen Marmag 1, dat tot half november ongeslagen aan kop stond. Een dynamisch aanvallend en degelijk verdedigend Mareis speelde het jon gere Marmag 1 compleet zoek. Voor al de nieuwe aanwinst, „sluipschutter" Louise v.d. Sluis, liet zich gelden. Met 18 punten nam ze het grootste gedeeelte van de score voor haar rekening. Maar die kans om te scoren was ook de verdienste van het collectief, ledereen speelde in dienst van elkaar en zo werden er gaten getrokken in de verdediging van Marmag 1. De coach van De Ma reis, Marga Wiering, raakte soms in extase van de vaak mooie aanvals- vormen. De tegenstander hield het in de tweede helft wel voor gezien, eindstand 44-14. Score: L. v.d. Sluis 18; R. van Maldegem 6; O. Ni^- sche 4; J. Wlner 6; J. v. Lubek 8. K. Zegers 2. Zaterdag verloor het herenteam van basketballclub De Mareis de thuis wedstrijd tegen JBC Noorderhaven 4. Na een kleine achterstand bij rust werd het 25-39. De Mareis begon enthousiast aan de ze partij wat na tien minuten resul teerde in een 9-2 voorsprong voor het Texelse team. Doordat JBC har der en sneller ging spelen raakte De Mareis uit concentratie en raakten de gemoederen verhit, wat in nogal wat persoonlijke fouten resulteerde. De scheidsrechters hadden de handen vol om de wedstrijd in goede banen te leiden. JBC sloot de eerste helft af in hun voordeel met 16-19. In de tweede helft ging het in de ver dediging beter, maar aanvallend kon De Mareis niet uit de verf komen. JBC ging daarom met de winst naar huis, eindstand 25-39. De Texelse punten werden gemaakt door Albert ter Wolde en Jos Witte ieder 6 punten, Bart Bakker 5, Jacco Sloover 4; Carlo Kuip 3 en Jan Wiering 1 punt. Aanstaande zaterdag spelen de heren om 19.00 uur in Den Helder (Sportlaan) tegen Zodiac. Het gelijkspel van de Texelse dam club tegen ZDC in de eerste ronde was hoopgevend, daarna werd ech ter vier keer op rij met dikke cijfers verloren. Afgelopen zaterdag stond de tweede ontmoeting tegen ZDC op het programma. De club uit 't Zand toonde aan niet voor niets op de tweede plaats te staan en won met 12-4. Een slecht voorteken was dat Texels sterke man Piet Bakelaar al na 15 zetten een verrassende en op Texel onbekende damslag om z'n oren kreeg. Frans Kuiper was na zo'n twee uur de eerste Texelaar die het opgaf; hij werd verrast door een bomzet, die hem drie schijven kostte. Victor Vos kuil had achter het derde bord iets teveel tijd nodig voor zijn niet al te florissante stand. Die bracht hem dermate in tijdnood dat hij iets te snel probeerde door te breken. Ook hij verloor, gevolgd door Bakelaar, die de eerder vermelde dam niet meer kon afvangen. Jaap van Heerwaarden leek Texels eerste punten binnen te halen, maar een foutieve voortzetting zorgde ervoor dat ook hij verloor. Het was Gerrit Blom, die op het laatste ogenblik inviel voor de verhinderde Wijnand Bakker en die het eerste puntje binnensleepte door een knap pe remise. Ook eerste-bordspeler Ma- rinus Vittali speelde remise, terwijl Gerrit Vlaming het niet kon bolwer ken. Adrianus Bruin redde de Texelse eer door zijn partij te winnen. Enigs zins geflatteerd was deze uitslag wel, aangezien de tegenstander een opge legde winstkans miste. Niettemin liet de eindstand niets aan duidelijkheid over, maar er moet wel een klein wondertje gebeuren wil Oosterend volgend jaar nog in de eerste klasse spelen. De bowlers van IBS speelden onder grote spanning. Dennis gooide zeer hoog en dat resulteerde in een 4-1 overwinning op de aangeslagen leden van de Sommeltjes. Speler Marco v.d. Vis van team Recht voor z'n Raap had een goede week, en wist zelfs nog een 200 game te produceren. Mede dankzij hem haalde zijn team vier punten binnen. Hotel de Weal stond met vereende krachten te gooi en. Vooral Rob Beumkes speelde een sterke solopartij. Hij gooide een serie van 740. De Pins was goed op dreef, door een mooie serie van Roelie Hol- tewes haalden ze alle punten binnen. De T-Fords waren te sterk voor Question, die hun draai niet goed konden vinden en alle punten aan de tegenstanders gunden. Bij de jeugd waren het Erik en Neelima die ston den te knallen, en zo alle punten van hun tegenstander afsnoepten. Uitslagen: Hotel de Weal-TabakMets 3 3-2; Champ. Sisters-Exspares 4-1; Hotel Tatenhove-T.Z.N. 4-1; Boys Team-BBT 1-4; Verseput Verz.-Drog. Mets 4-1; IBS Oele-Sommeltjes 4-1, Tabakshop-Team 26 1%-3Vi; LBL-Baanbrekers 4-1; Hocus pocus-Girls Team 1-4; Tabak Mets 2-Bar 't Galjoen 3-2; Recht voor z'n Raap- Strandplevier 4-1, All Stars-Question 1-4; Deurdouwers-Kegelvreters 3-1; Strandplevier- Gazzies 3-1; Dorg. Mets-Beerekuil 0-4; Klavervier-TabakMets 0-4; T-Fords-Question 4-0; MNC-De Pins 0-4. Naar aanleiding van een klacht over mestoverlast op de Stuifweg, ging de politie ter plaatse een kijkje nemen. Een 62-jarige man uit Oosterend bleek bezig met het uitrijden van gier op een stuk land waar dat niet was toegestaan. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. De jachtcombinatie ..Lampe" die actief is in de zuidelijke duinen van Texel, neemt geen genoegen met de bewering van de Werk groep Landschapszorg dat in de duinen illegaal fazanten zijn uit gezet. De combinatie heeft Staatsbosbeheer. Domeinen, de Wildbeheereenheid Texel en de andere jachtcombinaties uitge nodigd hierover van gedachten te wisselen. Combinatie Lampe, bij monde van advocaat Geene uit Assen, vindt dat de werkgroep zeer on zorgvuldig is geweest in zijn be wijsvoering en dat lichtvaardig de publiciteit is gezocht. „De jacht combinatie Lampe heeft met de affaire niets van doen maar voelt zich wel betrokken omdat door de beschuldigingen de jacht op Texel in discrediet is gebracht. „Op basis van de beschikbare in formatie is absoluut met duidelijk dat op enige locatie be brilde fazanten zijn uitgezet voor de jacht. Onze combinatie acht het dan ook een uiterst lichtvaar dig en feitelijk onzorgvuldig han delen van de werkgroep dat op deze wijze de publiciteit is ge zocht, waarbij in feite wilde be schuldigingen zijn geuit aan de combinaties die jagen in het zuidelijke duingebied van het eiland Texel". Verwerpelijk De combinatie laat er overigens geen misverstand over bestaan het illegaal uitzetten van fazan ten onaanvaardbaar te vinden. „Op een waddeneiland, toch al een gevoelig gebied voor het jachtbedrijf, mogen geen activi teiten worden ondernomen die in strijd zijn met de regelgeving op het gebied van jacht en natuur beheer. Er is ons dan ook alles aan gelegen om in zaken als de ze in goed overleg met de be trokken, instanties te kijken naar de mogelijkheid om zoveel moge lijk van dit soort belastende si tuaties aan te pakken en z'o goed mogelijk op te lossen. Dit bete kent dat de jagers bereid moeten zijn om openheid van zaken te geven aan de betrokken instan ties en dat de instanties op hun beurt bereid moeten zijn de nodi ge goodwill aan de jacht toe te rekenen. Het betekent echter ook dat niet hoeft te worden geac cepteerd dat anti jachtgroepen maar bezig kunnen blijven om volstrekt ongemotiveerd en on zorgvuldig beschuldigingen te uiten. Er zal over en weer in re delijkheid met elkaar moeten worden overlegd". Opzettelijk Combinatie Lampe ziet het in de publiciteit brengen van de klach ten als een opzettelijke poging om het jachtbedrijf te schaden. „Het ware beter geweest als de werkgroep contact had gezocht met de Wildbeheereenheid Texel en de betrokken jachtcombina ties. Daarna had altijd nog kun nen worden overwogen om in de publiciteit ongenoegen te ventile ren. Maar dan had de informatie in elk geval geverifieerd kunnen worden". De Werkgroep Landschapszorg zegt inmiddels nog meer aanwij zingen te hebben dat wel dege lijk fazanten zijn uitgezet in de zuidelijke duinen. Voorzitter Mar tin van der Wal: „Op 13 novem ber om ongeveer 10.00 uur is gezien dat een groot aantal fa zanten werd losgelaten bij de Witteweg, op de grens van cul tuurland en duinen".

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 11