KORT TEXEEÜ betbalprogramma andcompetitie lleybal linbehoud 1 'oor de feestdagen verzorgt I Bikkelement uw salades! IV Jgh iZk* SPO(R)TLIGHT Tevoko hoopt op steun publiek bij volleybal-kraker Vlieger-verbod Accountantskantoren gaan samen verder Geen vangrail bij Ouwe Kamp Spring wedstrijd in manege Akenburg Vrienden De Kuip verdienen spotje VPRO-teievisie Kerstmiddag De Koog Fietsen door vrije natuur trekpleister Ouwe Sunderklaas DE COCKSDORP IIJDAG 13 DECEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 19 iterdag 14 december: (VB afd. Noordholland: inioren: Koog (Z)-Foresters nioren: «el A1-HRC A2 isterend Al-Bergen A1 'AP B1-Tex.Boys B1 isterend B1-SRC B2 Boys C1-HCSC C2 pillen: C D1-Texel D1 «else pupillencompetitie: sterend F1-SVC F1 C F2-Tex.Boys F1 iel F2-ZDH iel F1-De Koog F1 i.Boys ETDe Koog E1 sterend E2-Texel E1 iel E2-Oosterend C E1-Tex.Boys E2 el D2-De Koog D1 Boys D1-SVC D1 idag 15 december: VB dijk-Texel VB afd. Noordholland: Koog-Dirkshorn t Boys-ZDH George-Oosterend Niedorp-Tex.Boys el 2-Blokkers 2 Koog 2-Zap 4 lagen 4-Texel 3 Boys 2-Schagen 5 Boys 3-Vios(w) 5 lagen 7-Oosterend 2 ioren: on A1-Texel A2 nes: 2-Tex.Boys 14.00 u 13.30 u 13.30 u. 12.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 13.00 u 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 14.30 u. 14.00 u 14.00 u 14.00 u 14.00 u 14.00 u 12.00 u 14.30 u 12.00 u 14.00 u 10.00 u 14.00 u. 14.00 u. iramma dinsdag 17 december: A: mannen: 0 u. Teso-RWS Paal 9 2 u. Paal 9-DGM RWS 4 u. Graaf sp.-Autocentr. DGM 3 u. Tatenhove-Kobeko Kogerh. 0 u. Kogerhoop-V.d. Woude Krim/P28 8 u. Bremakker 2-Krim/P28 Woude B: gemengd en vrouwen: 0 u. St.Jan-Turkse tent LenR 2 u Balcken-LenR Turkse tent 4 u. Listig-Ecomare Balcken 3 u. Haarstudio-Question Leydekk. 0 u. Leydekkers-7-Prov. Question 8 u. Klif 12-Durper D 7-Prov. C: vrouwen: 0 u. Wiersma A-Nioz Ria's 2 u. Texèle-Ria's Wiersma A 4 u. Vissers b.-Meermarkt Texèle 3 u. Smash'68-De Boer Vissers b. 0 u. Mantje S.-Westerlaken Sportsh. 8 u. Verfbus-Sportshop Mantje S. itrijdleiding: Freerk en Agnes, tel. 0. gen 10 december: en: Graaf spuit -Paal 9 1-2; DGM-Texel entrale 2-1; Gr. Slock-Autocentrale Eel- ï-0; ABN-Amro-Stuc. v.d. Woude 2-1; tove-Cocky's Kapsalon 0-3; Bremakker makker 1 1-2; St. Jan-RaboIJzer 3-0; ■NBC 2-1; Twaalf Balcken-Foto de Waal lames: Zegel Mode-Mantje Sport 2-1; tudio-Sportshop 1-2, Westerlaken- L'on 3-0, Texèle-Meermarkt 0-3; kkers-Durper Drup 0-3; Visser's Bouw- 1-2; Nioz-Smash'68 3-0; Cohen-Ria's iltje 0-3; Wiersma Antiek-Zeilmakerij 0-3. II ingezonden stuk van dhr. D. tr in de Texelse Courant van lag zijn een paar fouten geslo- Ergens in het stuk neemt de jver stelling tegen „ongemanier- eweringen van groeperingen". De ukking „ongemanierd" is onjuist; ld moeten staan: „ongenuan- I". In de laatste alinea heeft Drij- tet over de functie van schapen ingebied. „Door hun selectieve Sgedrag zorgen schapen mede een veel gevarieerder flora in tij- «aarm verstoring toeslaat", staat it woord „verstoring" moet hier en vervangen door „verruiging". Tevoko tin de donkere tenues) is dit seizoen weer ouderwets op dreef. Op de foto een actiemo ment uit de wedstrijd van afgelopen zaterdagroert het team de zoveelste tegenstander aan de zegekar bond Zal morgen koploper SVN het volgende slachtoffer zijn? tFoto Tesso de Graaft) hem even contact met ons op voor assortiment en prijzen. sis u zich uit en/of thuis unit voelen: ian naar Restaurant 't Bikkelement hrtstmat 19, 1795 AA De Cocksdorp, telefoon 02220-16547, b.g.g. tel. 16353. Het eerste herenteam van Tevoko staat morgen voor een loodzwa re opgave. In sporthal Ons Ge noegen treffen de Texelse volleyballers koploper SVN, dat één punt voor staat in de race om het kampioenschap. Tevoko, dat na enkele magere jaren nu weer sterk op dreef is, hoopt dat morgenmiddag oude tijden herle ven en rekent op veel en lui druchtig publiek. De wedstrijd begint om 13.30 uur. „We hopen op een ouderwetse joel-stemming", aldus speler Marco „Stunt" Tuntelder. Hij en zijn teamgenoten hebben zelf al de nodige supporters opgetrom meld. „De spelers hebben hun kennissen ingeschakeld en een rondje door café's en disco's in Den Burg deed de rest. Ook heb ben we om de sfeer te verhogen gas-toeters geregeld, zodat het een echte heksenketel kan wor den." Tegenstander SVN is bekend van voorgaande jaren. „Meestal ver liezen we uit en winnen we de thuiswedstrijd", weet Tuntelder. „Dit seizoen zijn ze versterkt met twee goede spelers, dus het zal nu een hele kluif worden." Sterke basis Tevoko zelf kan dit seizoen even eens rekenen op een sterke ba sis. In vergelijking met vorig jaar kwam Tuntelder, die het een tijd je in de landelijke derde divisie bij Seahawks Den Helder pro beerde, de gelederen versterken en daarnaast meldde de hard smashende Jozefschool- onderwijzer Albert Scholl zich als lid aan. En kort geleden kreeg de selectie aanvulling in de persoon van slager Mark Prins, die heel verdienstelijk debuteerde en mor gen als hoofdblokkeerder in de basis zal staan ter vervanging van de geblesseerde Sander Schouwstra. Verder leunt het team op de rou tine van Koos Doeven, Mardik Leopold en Jitze Beintema, ter wijl coach André van der Vliet zichzelf „in nood- of pretgeval- len" wel eens de strijd gooit. De ouderen vervullen een voorbeeld functie binnen de selectie, niet in het minst op momenten dat het in wedstrijden tegenzit. Jan Koopman heeft zich dit seizoen ontwikkeld als een verdediger bij uitstek De junioren Joost Albers en Berry Koning draaien om beurten mee „om het vak te le ren' Alles winnen? André van der Vliet, sinds jaar en dag actief in het Texelse vol leybal, toont zich enthousiast over het huidige team. „Na de degradatie uit de promotieklasse drie jaar geleden zakte het team enigszins weg, maar nu hebben we weer een goede combinatie van routine en jeugd. Onze doelstelling bij aanvang van het seizoen was: proberen alle wedstrijden te winnen. Daarmee zeggen we dus met dat we wel even kampioen zullen worden. Maar tot nog toe gaat het goed. Aanvallend zijn we sterk. Spel verdelers zijn meestal kleine spe lers, maar wij beschikken over Koos Doeven en Jitze Beintema die in de aanval ook prima uit de voeten kunnen. Dat betekent een aanvalstoevoeging van wel 25 procent, schat ik. Verder is de passing en verdediging van som mige spelers verbeterd Die com binatie van factoren zorgt ervoor dat Tevoko dit seizoen goed draait." Jeugd Van der Vliet ziet de toekomst van Tevoko zonnig tegemoet. „Een jaar of tien geleden begon je pas met volleybal als je vijftien was, tegenwoordig staan ze op hun zestiende al in het eerste. De eilandcompetitie voor jeugd vanaf acht jaar, elke zaterda gochtend, is een goede zaak voor de vereniging." Voortaan is het verboden op be waakte strandgedeelten vliegers op te laten die bestuurbaar zijn door twee of méér stuurlijnen.Deze maat regel vloeit voort uit een wijziging van de Algemene Politie Verordening (APV), waarmee de gemeenteraad dinsdag heeft ingestemd. Een voor stel om paardgebruikers te verplich ten de uitwerpselen van hun dieren op te ruimen, werd door de raad af gewezen. Onafhankelijk raadslid Jan van Asselt deed nog een poging ook het vliege ren op weilanden nabij recreatieterrei nen te verbieden, maar kreeg voor dat voorstel geen meerderheid. Een poging van Ate Rienstra (CDA) om niet alleen op te treden tegen honde- poep op plaatsen waar veel publiek komt, maar ook tegen uitwerpselen van paarden, haalde het evenmin. Rienstra ergerde zich aan het straat beeld na de intocht van Sint Nico- laas. „Maar we zullen de goedheiligman niet persoonlijk de zwarte piet toespelen", aldus Rienstra. Hij stelde voor bepaalde wegen voor hippisch verkeer af te sluiten, of om met paardenverhuur- ders convenanten af te sluiten inzake het schoonhouden van de wegen in de omgeving van hun bedrijf. Dat ging Jan van Asselt te ver. Hij wees Accountantskantoor Bakelaar en Bei- jert Accountancy gaan met ingang van 1 januari a.s. samen verder on der de naam B B Accountants en Belastingconsulenten. De reden van de samenvoeging is de wens van beide kantoren om tot schaalvergro ting te komen, waardoor de conti nuïteit wordt bevorderd. Eigenaren Piet Bakelaar en Jan Bei- jert menen dat het resultaat van de samenvoeging méér is dan de optel som van negen en zes medewerkers. Bedoeling is dat in de nieuwe situatie meer aandacht kan worden gevestigd op specialistische onderdelen van de accountancy en advisering, waardoor cliënten nog beter kunnen worden geholpen. Volgens beide heren blijft het kantoor kleinschalig genoeg om de persoonlijke relatie met de klanten in stand te houden Dankzij efficien cyverbetering zullen de tarieven ver antwoord zijn. Het kantoor van B B wordt gevestigd in het huidige ge bouw van Beijert Accountancy, Abbe- waal 1 in Den Burg. de CDA'er erop dat de verhuurbedrij ven juist zó zijn gesitueerd, dat de paarden en pony's niet over de open bare weg hoeven. Er komt geen vangrail langs de sloot in de bocht van de Hoornderweg ter hoogte van boerderij „Ouwe Kamp". Door de rail zou voorkomen worden dat nog meer auto's in de sloot te recht komen, maar er wordt vanaf gezien omdat men eerst wil afwach ten of reeds genomen andere maat regelen (waarschuwingsborden) voldoende effekt hebben. Bovendien zou zo'n 60 meter lange rail, die f17.500,- zou moeten kosten, een precedent scheppen. Er zijn veel meer bochten waar auto's in de sloot terecht kunnen komen. Bovendien zou het middel erger kunnen zijn dan de kwaal. Tegen de vangrail botsen kan ernstiger aflopien dan in de sloot vallen. In 1990 zijn in deze bocht van de Hoornderweg vijf auto's in de sloot geraakt. Naar aanleiding daarvan zijn twee waarschuwingsborden geplaatst („slipgevaar") en vroeg de comman dant van de politie naar de mogelijk heid van een vangrail. De gemeentelijke Overleggroep Verkeers zaken nam het idee over, maar b en w gaan er dus niet op in. De Koog Ook inzake andere verkeersmaatrege len heeft het college recentelijk beslissingen genomen. In de Parnas- siastraat in De Koog zal het parkeren aan banden worden gelegd en wordt het inrijverbod opgeheven. Het wordt een doodlopende weg. Het oordeel van de bewoners zal nog worden ge vraagd. Aan beide zijden van de Duin roosstraat en Strijbosstraat komt een parkeerverbod in combinatie met aan te leggen parkeervakken. Op de Rozendijk zijn twee gevaarlijke in- en uitritten. De Overleggroep had voorgesteld hier vandaalbestendige spiegels (kosten f1600,-) te plaatsen, maar dat willen b en w niet omdat Zondag wordt in manege Akenburg een springwedstrijd gehouden, geor ganiseerd door ponyclub De Klep- pertjes en landelijke rijvereniging De Waddenruiters. Dertien pony- en paarden-combinatie's zullen in de ring verschijnen, verdeeld in de klas sen B en L. Het parcours wordt gebouwd door dhr. Haan. Juryleden zijn meneer en mevrouw Molenaar en de heer Glerum. Om 11.15 uur mogen de ruiters het par cours verkennen. Om 11.40 uur wordt met het springen gestart, iede re combinatie rijdt het parcours over twee manches. Om 14.15 uur worden de prijzen uitgereikt. Om ongeveer 14.15 uur start het oe- fenparcours, dit voor de ruiters die de hoogte die zij op een officiële wed strijd moeten springen, nog niet aan durven. Of ze mogen niet springen omdat zij nog niet het benodigde winstpunt in de dressuur hebben be haald. In dit parcours zullen ongeveer 25 combinatie's van start gaan. Dit alles zal tot ongeveer 17.00 uur gaan duren, publiek is van harte welkom. Wat doen we in de winter? Zondagmiddag zendt de VPRO- televisie via Nederland 2 een spotje uit dat gaat over „Texe laars in de winter". Het twee mi nuten durende filmpje geeft antwoord op de zeer vaak in het seizoen in horecabedrijven gestel de vraag: wat is hier in de winter eigenlijk te doen? Het antwoord bestaat uit een reeks ludieke beelden, die laten 'zien dat de Texelaars het ook in het donkere jaargetij bijzonder druk kunnen hebben. De uitzending is te danken aan medewerkers, vaste gasten en andere relaties van café De Kuip, die meededen aan de VPRO le denwerfactie. Wie tenminste 100 nieuwe VPRO-leden aanbracht, had recht op een tv-spotje van twee minuten. De vrienden van De Kuip hadden die nieuwe leden snel bij elkaar. Het filmpje is ge maakt door John Smit van Vide- olux (op kosten van De Kuip) die tal van nieuwe opnamen maakte, maar ook een greep deed uit zijn archief. Het commentaar is in gesproken door Cor Kuip. De be doeling is het spotje uit te zenden even na 16.45 uur, sa men met filmpjes van andere in zenders die op deze wijze van de ledenwerfactie hebben geprofi teerd. Er is echter kans dat de aanvangstijd wordt gewijzigd zo dat aanbevolen wordt een dag blad van zaterdag a.s. te raadplegen ze vrezen dat het hek dan van de dam is. Bij talloze andere uitritten op Texel zou dat dan ook moeten. De overzichtelijkheid moet worden verbe terd door het snoeien van bomen. Den Burg Het voorstel van de Overleggroep om bij de hoek Hollewal-Weststraat plan tenbakken en paaltjes te plaatsen om inrijden te bemoeilijken, is van de hand gewezen. Het idee was geop perd naar aanleiding van klachten dat de Weststraat als sluiproute wordt gebruikt; mensen rijden dan tegen het verkeer in. De huidige situatie no digt daartoe uit. Bij de ingang van de woningen boven de AH-supermarkt in de Waal- derstraat komt een paal, kosten f250,-. Dit naar aanleiding van klach ten van de bewonersvereniging dat In de Dorpskelder in De Koog houdt de dorpscommissie op woensdag 18 december een kerstmiddag voor Ko- gers en oud-Kogers van 55 jaar en ouder. De bezoekers krijgen een broodmaaltijd en er zal een kerstver haal worden verteld. Jan Moens zal een lezing houden over Spitsbergen. De kerstmiddag begint om 15.00 uur. Tevoren kan men zich opgeven bij mevrouw Rüngs, tel. 17572 en de heer Kaczor, tel 17634. Kosten per persoon 75,-. de toegang vaak wordt geblokkeerd door ladende en lossende vrach tauto's. Bij de Slingerweg zal echter een paal, die midden in het fietspad staat, worden verwijderd. Het kwam voor dat fietsers er bij avond tegen botsten. Oosterend Een stukje voetpad in Oosterend wordt veiliger gemaakt Komende van de Peperstraat, rechtsaf naar de Bij- enkorfweg, is om de hoek een par keerhaven voor twee auto's tegenover het grote parkeerterrein. Door die parkeerhaven is het voetpad heel smal; iemand is daar bij duister nis gevallen. De parkeerhaven wordt nu opgeruimd. Valpartij. Een bejaarde man uit Ou- deschild kwam woensdagmiddag zó lelijk ten val, dat hij met knieletsel per ambulance naar een huisarts moest worden gebracht. De man was op de De Ruyterstraat met zijn fiets tegen een stoeprand gebotst. Loos alarm. Bij een bedrijf aan de Waalderstraat ging dinsdag voor de derde maal in korte tijd het alarm over. Wederom bleek het loos alarm; de oorzaak is onbekend. De veldtoertocht van Toerclub Taxi 12000 heeft grote belangstelling ge trokken. Bijna 250 deelnemers, van wie ruim 200 van de vaste wal, ver schenen zondagochtend aan de start op veerhaven 't Homtje. Hoewel de opkomst de verwachtingen ver over trof, kwam de organisatie niet in de problemen. Bij het uitzetten van het parcours was reeds rekening gehou den met een grote groep fietsers. Merendeels voerde de route over bre de paden. De meute werd aange voerd door een klein groepje hardrijders, dat de tocht als een wed strijd opvatte. De overgrote meerder heid genoot echter van de fraaie omgeving. De tocht leidde hen door duin en bos in het gebied tussen 't Homtje en de Pelikaanweg. Veel deel nemers complimenteerden de organi satie voor de gevarieerde route, die op sommige plaatsen ook behoorlijk zwaar was zodat de conditie flink op de proef werd gesteld. Normaalgesproken is het voor fietsc- rossers verboden om gebruik te ma ken van de groene routes in de Texelse duinen. Staatsbosbeheer maakte voor deze recreatieve tocht een uitzondering. Boswachter Jan Zijm: „Groene routes, andere duinpa den, schelpenpaden en ruiterpaden zijn verboden voor mountainbikes. Al leen op de onverharde paden in de Dennen kun je op de fiets terecht." Zijm inspecteerde de route daags na de tocht en constateerde dat de schade nihil was. Voor de volgende tocht, eind januari, lijkt derhalve geen belemmering te zijn, al zal Staatsbos beheer het evenement nog wel evalu eren met de organisatie. Een toertocht is geen wedstrijd, dus help je elkaar Een fietser uit Hoorn rechtsdie in de dui nen bij het Jan Ayeslag een lekke band kreeg, werd door een groepje Texelse deelnemers voor zien van een reserve binnenband VERVOLG VAN PAGINA 7 Jeugd De „durper" jeugd was iets minder massaal dan vorig jaar op de been om de dorpsgenoten een koekje van deeg van afgelopen jaar te bezorgen. Er vlogen heel wat jonge bijtjes rond in De Cocksdorp. Allemaal hadden ze hoge nood en kozen ze het wasgoed van de buurvrouw voor een sanitaire stop. Ook de beruchte lage paaltjes waren een geliefd onderwerp, dat op ver schillende manieren was uitgewerkt. Zo werd er een paaltje in de huiska mers in een opvallende kleur geschil derd en liepen er veel speulers met armen en benen in het verband rond, als gestruikelde dorpsbewoners. De sluiting van het kappersfiliaal van de Haarstudio in het noordelijke dorp heeft de gemoederen daar aardig in beweging gebracht. Er liepen ten minste veel langharige types rond die om kapsters zochten. Volwassenen In De Cocksdorp wordt Ouwe Sun derklaas nog op traditionele wijze in alle huizen gevierd. Dat betekent veel sfeer, al vraagt het van de speulers veel uithoudingsvermogen. Als in de andere dorpen het speulen al is om geslagen in feestvieren, is men „op durp" nog volop bezig. De speulerswerf-actie die door Jaap en Bart Boon is gehouden in De Cocksdorp kan als geslaagd worden beschouwd. Het liep nog geen storm (maar er moeten tenslotte ook men sen overblijven om te kijken....), maar de kwaliteit van de voorstellingen was bijzonder hoog. Uiteraard kwamen enkele typisch „durpse" zaken aan de orde, die voor mensen van vóór de Ruigendijk niet altijd even makkelijk te volgen waren. Een uit de hand gelopen burenruzie, waarbij zelfs een handgemeen had plaatsgevonden, werd meerdere ma len gememoreerd. De speulers-werfactie zelf kwam ook aan bod, evenals de ouwe sunderklaas-prijsuitreiking van vorig jaar, die werd gevolgd door een ruzie om de wisselbeker. Ook zeer geslaagd waren de voorstellingen rond Sil Boon, die afgelopen jaar weer menigmaal in het nieuws is ge weest. Eén groep had een heuse Sil Boon-zandzuiger geconstrueerd, die de opengestelde huiskamers besproeide met confetti. Een tweetal beeldde het interview uit dat Ruud Nooy voor deze krant maakte. Daarbij werd de eerlijkheid van Sil wel danig op de proef gesteld. Luid applaus was er voor twee speu lers, die de Hervormde kerk van De Cocksdorp vrijwel identiek op schaal hadden nagebouwd. In stemmige pij en gekleed droegen zij een psalm voor, waarin de veiling van schilderij en voor het opknappen van de kerk aan bod kwam. Met een zelfgemaakt wierrookvat lieten ze een doordrin gend geurspoor na, terwijl een plee borstel en water voor de zegening zorgde.... De speulers die „durpse" voorstellin gen hadden gemaakt, kregen de meeste bijval van het publiek. Maar ook de eenzame milieu-verbeteraar, die uitleg gaf over gescheiden vuilin- zameling aan de hand van ludieke voorbeelden van wat dorpsgenoten in een verkeerde bak hadden gegooid, werd door het publiek gewaardeerd.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 19