feel records in oude boscross larma Eilander u M-springen Ipmars schaakjeugd i clubcompetitie Veel animo voor Publiek schreeuwt Tevoko naar zege Vanavond beslissing voortbestaan MST? Koppel Wiersma/Vinke op weg naar de top Krappe zege voor damesteam Tevoko Recreatievoetbal toe aan lange winterstop Strijdlustige zwaluwen pakken eindelijk winst wieler-veldritten Lelietoernooi Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Dammer Vittali raakt eerste punt kwijt NSDAG 17 DECEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ider winterse omstandigheden •rd zondag de vijfde boscross van seizoen gelopen. De temperatuur rgde voor heel wat koude neuzen, aar dat nam niet weg dat het par- urs prima was te lopen. Dat resul- srde voor acht van de veertig elnemers weer in een persoonlijk ;ord. ek van Vliet presteerde het om het teranenrecord over 8640 meter »t 1 seconde te verbeteren: eindtijd .09. Op dezelfde afstand komt or Erna Kuip de 40 minuten grens zicht. Haar nieuwe record is nu 110. Opmerkelijk was ook het re- rd van Thijs Witte over 4320 m. de manege werd zondag een iringwedstrijd gehouden. Dit was n officiële wedstrijd waarbij dus ik winstpunten konden worden be- ald. Harma Eilander presteerde et haar pony Valentine zo goed, t zij is gepromoveerd naar de klas- M. )k Daniëlle van Hove mag een vol- nde sprmgwedstrijd in een hogere isse rijden. Zij reed met haar grote my Bianca in de categorie B- arden omdat zij de leeftijd van 18 ir heeft bereikt. Tevens bestond er legenheid om een oefenparcours te jen. Voor veel ruiters bleek dit een Ie opgave gezien het grote aantal uten en weigeringen. slagen: pringen: categorie B-C pony's: 1. Sanne npers met Patty, 0 fout, stijl 4016 springen: categorie D-E pony's: 1 #Marije rlsma met Fury, 0 fout, stijl 40; 2. Anne- eke Bouthoorn met Devil, 0 fout, stijl 39 pringen pony's: 1. Harma Eilander met Va- itme. 0 fout, stijl 41%. pringen paarden: 1. Daniëlle van Hove met inca, 0 fout, stijl 43. pringen paarden: 1 Marian van der Geest t Ciochrant, 0 fout, stijl 43. lor het eerst sinds een fors aantal en speelt in de interne competitie n schaakclub En Passant een indvol jeugdspelers mee, die na n wat schuchtere entree in de se- jrencom petitie zich steeds meer in kijker spelen. De trainer van de jgdschakers Wim Hoekman ziet de uchten van zijn arbeid in de op- ars van de jonge schakers in de mpetitie. de Witte Burcht kwamen Rogier lan en Jan Commandeur tegen ee van deze jonge schakers in de ablemen. Daan moest tegen de ge- ncentreerd spelende Jan Willem kker het eindspel in met een dame jen twee torens. t zijn geluk ontstond op het bord nmaal een situatie waarin hij met rhaling van zetten remise kon af zingen. Daan greep onmiddellijk de ns om zijn benauwde halve puntje ilig te stellen. Jan Commandeur lam in zijn partij tegen Viktor Vos- il in een vergelijkbare situatie te- :ht. In een verloren stelling kreeg hulp van Voskuil die een kleine inding overzag. Commandeur for- erde toen zo snel mogelijk remise, ig beter deed Bas van Atteveldt t tegen Willem van de Rijke. De ige Van Atteveldt valt op door zijn elle en helaas dikwijls onbezonnen el. Ook maandagavond stond hij na n luttel aantal zetten uiterst pre- ir. iteriaalverlies leek onvermijdelijk, lar in barre nood vond hij nog en- Ie zetten die hem in ieder geval g een kans gaven, in die zin dat ze >te nauwkeurigheid van Van de Rij- vroegen. Toen deze in zijn haast i de buit binnen te halen de voor- htigheid uit het oog verloor werd door de glunderende Van Atteveldt 'does mat gezet. 'liswaar gingen de beide overige 'gdschakers Douwe Hoekman en Razmjoi tenonder tegen respectie- lijk Martin Birkenhager en Ferry van lenhove, maar ook in deze partijen is sprake van een heuse krachtme- 9, zodat men gerust kan stellen t de jeugdschakers een stevig zetje «schuiven in de competitie om het andelïjke kampioenschap, de top van het klassement speelde artien Witte een formidabele partij jen Jaap de Wijk, die wat al te op- «istisch met de witte stukken zijn jenstander te lijf ging. De partij I'd afgebroken in een stelling die Itte kansen op remise biedt. thuismatch die En Passant tegen l Eenhoorn uit Hoorn speelde voor provinciale competitie eindigde in 4. llagan: Wijk-M Witte afgebr., J. Dros-A. fstra 1-0; P. Bakelaar-T. van Lingen %-%; ifittali-H. Broekema %-%; F. Eijgenraam-T. Ie 1-0; H. Tuinema-W. Hoekman %-%; M. «nhager-D. Hoekman 1-0; K. Bakker-K. »ning Va-Va; V. Voskuil-J. Commandeur J W. Bakker-R Daan '/a-Vi; W. v.d. e-B. v. Atteveldt 0-1; C. v. Houten-A. Nade- -0; D. Leegwater-A. Zijm 1-0; F. van ïnhove-A. Rasmjoi 1-0, G Zoetelief-J. Wit- &-'/a. Hij liep 38 seconden sneller: eindtijd 16.32. De volgende boscross is op zondagochtend 5 januar en op 29 december is de traditionele winter- bosloop. Uitslagen: Jongens t/m 12 jaar, 1110 m 1 Maarten Dogger 4 47, 2. Stefan Tijsen 4.50 (p.r.); 3. Rob Zegers 5 01; 4. Robbin Oosterhof 5.18; 5. Wouter Dogger 5.57; Meisjes t/m 12 jaar, 1110 m.:1. Kim Kooger 5.10; 2. Judith van Vliet 5.20; 3. Kirtien schraag 5.50, 4 Mireille oosterhof 6.03; 5. Maaike Zijm 6 12. Jongens t/m 16 jaar. 4320 m.: 1. Rob Schraag 17 43, 2. Hessel Kampstra 19.21 Meisjes t/m 16 jaar, 4320 m.; 1.Nancy Sie- ling. 19.36. Dames veteranen, 4320 m.: 1 Tilly Eelman, 19.40; 2. Ina van Sambeek 21.22 Heren veteranen. 4320 m.: 1. Thijs Witte 16.32 (p.r.); 2 Dirk Eelman 18.55; 3. Henk Schraag 19 20. Dames. 4320m 1. Carla Roeper 21.59 Dames, 8640 m.: 1. Ingrid van Lubek 38 39; 2 Erna Kuip 4010 (p.r.); 3. Corry Witte 43.55. Heren veteranen: 1 Loek van Vliet 32.09 (p.r.), 2. Piet Bakelaar 33.30 (p.r 3. Gerard Appelman 36.12, 4. Rinus'Kooger 37 16; 5. Jan Dogger 38 32, 6 Theo Zijm 39.05 (pr, 7. Luc van Lubek 43.34; 8. Henk Maas 43.55, 9. Cees Wonder 44.32. Heren 8640 m 1. Rien Brouwer. 31 24, 2 Theo Franchimon 31.45; 3 Bram Bruin 33.31 (p.r.); 4 Tony van der Vis 34.01 (p.r.).; 5 Eddy Zegers 36.14; 6. Pieter Aris van der Vis 40.10. De veertigjarige dam-ervaring van Jaap van Heerwaarden heeft er toe bijgedragen, dat hij koploper Rinus Vittali op knappe wijze een punt af handig maakte. Vrijwel de gehele par tij had Van Heerwaarden het initiatief. Toen hij een damcombinatie uitvoerde en Vittali de dam kon afvangen, keer den de kansen echter. Van Heerwaar- den moest nog nauwkeurig te werk gaan om een verdiende remise uit het vuur te slepen. Ate Sijtsma kwam niet zover, hoewel zijn partij- opbouw tegen Frans Bos er zeer ge zond uitzag. Toen Bos de „kerkhof- ruit" bezette, had Sijtsma het spel naar zich toe kunnen trekken. Hij ruil de de indringer echter af en toen kon Bos een beslissende damcombinatie uitvoeren. Cees Vinke had via dege lijk positiespel schijfwinst tegen Ger- rit Blom weten te behalen. Deze vlocht een venijnige damzet in het spel en had daarmee succes. Gerrit Vlaming koos tegen Piet Bakelaar voor actie. Dat leverde interessant spel op. Bakelaar voerde de druk op en besliste de partij met een dam combinatie. Jos de Wolf had enig voordeel tegen Victor Voskuil. Deze liet echter niet verschalken, zodat de partij onbeslist eindigde. Op 28 december 1991 zal in de Witte Burcht een toer nooi worden gehouden, zowel voor schakers als dammers. Nadere be richten volgen nog. Met de luidruchtige steun van een volle tribune is het eerste herenteam van Tevoko erin geslaagd de belang rijke thuiswedstrijd tegen koploper SVN te winnen Het publiek kreeg een enerverende wedstrijd voorge schoteld tussen twee zeer aan el kaar gewaagde teams. Pas in de vijfde set trok Tevoko aan het langste eind. Meestal worden de duels van Tevoko 1 in sporthal Ons Genoegen door nog geen twintig belangstellenden gadegeslagen. Zaterdagmiddag was dit beeld drastisch veranderd. Naar schatting honderd Texelaars zorgden voor een sfeervolle ambiance. Elk punt in het voordeel van Tevoko werd begeleid met toeters en gestamp op de banken. De Tevoko-spelers hadden zelf uit de eigen kennissenkring sup porters opgetrommeld, maar mede dankzij de vooraankondiging in de krant kwamen ook uit onverwachte hoek sportliefhebbers naar de zaal. Aanvankelijk leek het erop alsof al deze toeschouwers teleurgesteld huiswaarts zouden keren. Een stroef draaiend Tevoko liep zich in de eerste set stuk op het taaie SVN-team. De inhaalrace werd te laat ingezet, zodat de ploeg uit 't Veld (bij Schagenl de set met 15-13 kon binnenslepen 0-1. Tevoko raakte steeds meer van slag. Aanvallen (het sterkste Tevoko- wapen) waren te doorzichtig voor het sterke blok en de goede verdediging van SVN, terwijl de Texelaars gaten lieten vallen in de eigen defensie SVN, een goed op elkaar ihgespeeld team dat maar weinig fouten maakte, liep uit naar een uitzichtsloze 11-2 voorsprong Na de zoveelste time-out van coach André van der Vliet kwam de ommekeer. Plotsklaps klopte de organisatie wèl weer en brachten de aanvallers Tevoko in rap tempo terug in de race. Toen de ploeg elf punten achtereen had gescoord, stokte het ritme even, maar de thuisploeg liet zich de setwinst niet meer ontglip pen: 15-13, waardoor de stand 1-1 werd. Tevoko rook z'n kans en stoomde in de derde set door naar een 2-1 voorsprong (15-7). SVN was even de kluts kwijt, maar herstelde zich in de vierde set voorbeeldig (6-15). De vijfde set, gespeeld vol gens het vermaledijde rallypoint- systeem (waarbij het team dat niet de opslag heeft ook kan scoren), moest de beslissing brengen. Tevoko greep direct de leiding en stond die, ondanks een benauwde 8-7 voor sprong bij de wissel, met meer af tot grote vreugde van spelers, begelei ding en publiek (15-10). De overwin ning bracht Tevoko op gelijke hoogte met SVN, maar dankzij het onderling resultaat en het iets betere setgemid delde staat Tevoko op de eerste plaats. Donderdagavond speelt Tevo ko de laatste wedstrijd voor de win terstop, uit tegen LOS '82 uit Anna Paulowna. SVC F2-Tex.Boys F1 0-10 Texel F2-ZDH 1-1 Texel FTDe Koog F1 5-0 Tex.Boys E1-De Koog El 0-3 Oosterend E2-Texel El 6-1 Texel E2-Oosterend 1-4 SVC E1-Tex.Boys E2 1-1 Texel D2-De Koog D1 1-3 Tex.Boys D1-SVC Dl 7-2 Zondag 15 december: Vanavond vergadert het MST-bestuur met de bestuurders van de diverse afdelingen van de vereniging. Als er geen nieuwe leiders naar voren wor den geschoven, bestaat de kans dat de MST ter ziele gaat. Ondanks een dringende oproep in de ze krant, hebben zich geen nieuwe bestuursleden gemeld voor de MST (Meer Sportenvereniging Texel). Dat is een groot probleem, aangezien drie van vier huidige bestuursleden we gens tijdgebrek of om andere rede nen opstappen. De verenigingen die zijn aangesloten bij de MST zijn verzocht binnen eigen gelederen aanvulling te zoeken voor het MST-bestuur. Tot nu toe lijkt dat echter ook geen mensen op te leve ren. „Sporters zijn kennelijk alleen maar geïnteresseerd in sport en niet in besturen. Maar misschien dat er vanavond nog wat uitkomt", aldus MST-er Gerrit Visch. Alternatieven Het koppel Jelle Wiersma en Johan Vinke deed op de elfde competitie avond van de klaverjasclub Den Burg bijzonder goede zaken. Met een zeer hoge score van 7790 punten wer den zij winnaars van deze avond en klommen met deze score op tot in de kop van het klassement, waarin zij nu op de derde plaats staan. Het koppel Bernhard de Bloois sr. en Bernhard de Bloois je. Behield de lei ding maar moest wel wat van de voorsprong prijsgeven, zodat het aan de kop van het klassement weer zeer spannend is. Het de laatste weken goed op dreef zijnde koppel Martien Boogaard en Gusta Winter eindigde met 6843 punten als tweede. Drie weken geleden stonden zij nog op de achtentwintigste plaats, maar ze zijn inmiddels naar de vijftiende plaats opgeklommen. Met 6738 punten werden Jaap en Jenny van Heer waarden derde. Zij bevinden zich met een zeventiende positie precies in het midden van het klassement. Rob Caspers en Karei van Heerwaarden behaalden 6665 punten waarmee zij vierde werden en Nel Koomen en Debby van der Slikke eindigden als vijfde met 6652 punten. Totaalstand na 44 partijen: 1. B. de Bloois sr.-B. de Bloois jr. 71987; 2. G. van der Slikke-J. Witte 71396; 3 J Wiersma- KNVB, 4e klasse A: Andijk-Texel afgelast KNVB afd. Noordholland: De Koog-Dirkshorn 2-3 St. George-Oosterend 0-3 N. Niedorp-Tex.Boys 1-1 Texel 2-Blokkers 2 4-0 De Koog 2-Zap 4 2-2 Schagen 4-Texel 3 8-2 Tex.Boys 2-Schagen 5 4-2 Tex.Boys 3-Vios(w) 5 3-6 Schagen 7-Oosterend 2 5-1 Junioren: Wiron A1-Texel A2 afgelast Dames: JVC 2-Tex.Boys 3-6 In een enerverende wedstrijd heeft Tevoko 1 dames met 3-2 gewonnen van Polisport 2 uit Schagen. In de eerste set, waarin Tryntsje Postma als goede spelverdeler op trad, keek Tevoko al snel tegen een 1-6 achterstand aan, waardoor coach Ben Zegeren een time out nam. Dit scheen te helpen, want Tevoko wist het tij te keren en uit te lopen naar een 13-8 voorsprong. Toch kon Tevo ko deze set niet winnend afsluiten. Na slordig spel werd het uiteindelijke 13-15 voor Polisport. In de tweede set ging het gelijk op. Er werd aan beide kanten goed gespeeld Nu trok Tevoko aan het langste eind: 15-11. In de derde set leek Tevoko het kruit te hebben verschoten. Deze set werd snel met 6-15 door de bezoekende ploeg gewonnen. Nadat Tevoko in de vierde set met 4-8 achterstond, werd goed teruggevochten en met 15-11 gewonnen. De laatste set ging weer gelijk op, Tevoko wist in de beslissen de fase het hoofd koel te houden en met 15-12 te winnen. Al met al een leuke wedstrijd, waarin Tevoko door blessures met twee invallers speelde en door deze winst twee punten aan het totaal kan toevoegen. De jeugd van Tevoko 1 won eenvou dig met 3-0 hun wedstrijd. Door goed in drieën te spelen, werd de te genstander WW 2 volledig weg gespeeld. (Setstanden 15-7, 15-8 en 15-4.) J. Vinke 71354; 4 F Halsema-E. Eelman 60647; 5. Echtp. M Bakelaar 70416; 6. J. Kloosterman-A. van Heerwaarde 70066: 7 Echtp. J Spaans 69845, 8 R. Caspers-K. var Heerwaarden 69638; 9. Echtp. F Veeger 69613; 10. C. Zijm-N. van der Veen 69160. 2e periode na 11 partijen: 1. A. Bakker -D. Winters 19546; 2. M. Boogaard-G. Winter 19250; 3. Echtp. B. Of- rein 18612; 4 R. Caspers-K. van Heerwaarden 18145; 5. Echtp. M. Bakelaar 18047 De recreantenelftallen van de Texelse voetbalverenigingen zijn na een inten sieve najaarscompetitie toe aan de winterstop. Als afsluiting vindt in De Cocksdorp nog het traditionele snert- toernooi plaats. Oosterend heeft er dit jaar een concurrent bij gekregen. Texelse Boys doet het heel goed en heeft evenveel verliespunten als Oosterend. Net als bij Oosterend is het ook daar opvallend dat goede voetballers, die zeker nog zouden kunnen meedraaien in een eerste of tweede elftal, de voorkeur geven aan het recreatievoetbal. Op die manier gaat het recreatievoetbal het gewone voetbal beconcurreren. Vanaf volgend seizoen zal dan ook een minimale leeftijd van 30 jaar gaan gelden. In principe wordt daarop geen dispensa tie verleend. Even zag het ernaar uit dat ZDH geen elftal op de been kon krijgen, maar inmiddels draait ook ZDH weer mee. Niet alle verenigingen zijn op de hoogte van het feit dat de recreatiespelers volledig lid zijn of moeten zijn van de KNVB. Ze kunnen dus te allen tijde ook meespelen met een ander elftal van hun vereniging. De stand (resp gespeeld, punten, doelsaldo) Oosterend 10-17 +35; Tex. Boys 10-17 +30, Texel 8-8 +7; SVC 8-5 -13; De Koog 10-5 -24; ZDH 6-0 -35. De voorjaarscompetitie zal eerst be staan uit inhaalwedstrijden, waarna de elftallen elkaar nog eenmaal zullen ontmoeten. De eerste competitiedag wordt zondag 23 februari en de laat ste competitiedag wordt zondag 3 mei 1992. Jullie hebben ons zand in de ogen gestrooid", klaagde een verslagen speler van Sint Boys. Underdog ZDH, dat keer op keer verloor, kwam zondag in Sint Maarten triomfantelijk als overwinnaar uit de bus. De Hoornders troefden de Noordhollan ders op een bikkelhard veld voor eigen publiek met 0-2 af. De zwalu wen vierden het aanbreken van de winterstop dan ook in opperbeste stemming. Nadat de scheidsrechter de bevroren grasmat minutieus had geïnspecteerd overwoog hij de wedstrijd kort voor aanvang af te gelasten. Of de arbiter zwichtte voor de spelers, die zich dreigend om hem heen verzamelden bleef onduidelijk, maar er kon worden gespeeld. In navolging van Sander Stolk was een andere oude bekende, Arjan de Ruiter, op het zwaluwennest teruggekeerd. De rechterspits deed het niet slecht. De snelle Cocksdor- per soleerde talloze malen door de defensie van Sint Boys, en bracht de verdedigers, die als een magneet om hem heen cirkelden, tot wanhoop. Een onbesuisde ingreep kwam de laatste man zelfs op een boeking te staan. De acties van De Ruiter ver schafte de andere ZDH-voorwaartsen meer vrijheid. Uit een hoekschop kreeg Richard Daalder halverwege de eerste helft een fraaie kans, de inzet ging naast. Aan de andere kant had den de verdedigers uit Den Hoorn eveneens een drukke middag. Sint Boys kwam echter niet verder dan de rand van het strafschopgebied. Doel man Sander Stolk verkeert in uitste kende vorm en hield met handen en voeten de ZDH-goal schoon. De tallo ze corners leverden niets op. In de 31e minuut kwam de ommekeer. Middenvelder Nanning Kikkert, die als een stofzuiger over het veld ging, nam een hoog ingezette bal van Jan de Wit sierlijk op de pantoffel. De doelman was kansloos. ZDH beperkte zich de resterende tijd tot verdedigen. De tweede helft was ZDH vastbeslo ten de voorsprong te vergroten. Snel ler dan verwacht slaagden de zwaluwen daarin, dankzij doorzetten van Arjan de Ruiter. De bal belandde via de schoen van een tegenstander achter de doelman, die op het ver keerde been was gezet. Sint Boys berustte niet in het verlies, maar trok alle registers open. Lange tijd bleef de druk groot, maar verder dan af standsschoten kwamen de Noordhol landers niet. Éénmaal brak Sint Boys door, maar de scheidsrechter consta teerde buitenspel en keurde het doel punt af. Aan de overzijde was de beste kans voor de doorgebroken Ri chard Daalder. Hij vond echter de keeper op zijn weg. De veldritten die de wielervereniging iedere veetien dagen houdt mogen zich verheugen in een toenemende belangstelling. Zaterdag kwamen zes jeugdrenners en zeventien senioren aan start. Bij de jeugd ging Remco Koopman fanatiek van start, gevolgd door Hans Zijm. Adriaan van Rijsselberghe, die als laatste van start ging, wist toch als derde te eindigen. Bij de senioren kon niemand Jordi Vinke volgen. Hij won dan ook onbedreigd. Achter hem vormde zich een groep met Loek van Vliet, Theo Boom en Jan Zijm. Loek van Vliet had in de laatste ronde de meeste reserves. Richard Koopman, Edwin van Straaten en Wllem Keijser, die aanvankelijk ook in de voorste groep reden, moesten stuk voor stuk afhaken. Rien Brou wer, die de hele wedstrijd op slippers reed, wist toch nog als achtste te eindigen. Uitslagen: Jeugd: 1. Remco Koopman; 2. Hans Zijm; 3. Adriaan van Rijsselberghe; 4. Appel; 5. Ivar van Elk; 6. Jasper Bruin. Senioren: 1. Jordi Vinke; 2. Loek van Vliet; 3. Theo Boom, 4. Jan Zijm; 5. Richard Koop man, 6. Edwin van Straaten; 7 Willem Keij ser; 8. Rien Brouwer; 9 Dirk Vinke; 10 Thijs de Boer; In Sporthal Ons Genoegen wordt za terdag een zaalvoetbaltoernooi voor lelie-werkers gehouden. De aanvang is 16.00 uur. Er is een recordaantal deelenemers. Maar liewfst veertien teams hebben zich opgegeven. De indeling is als volgt: Prestatief, poule A: 1. KGL; 2. Trap 1; 3. Hoogenbosch 1; 4. Plaatsman: 5. Schermer; 6. Witte 1. Recreatief, poule B: 7. Koorn 1; 8. Koorn 2; 9. Hoogen bosch 2; 10. Trap 2; 11. Hoogen bosch 3; 12. Trap 3; 13. Dijt; 14. Witte 2. Een wedstrijd duurt tien minuten met één minuut wisseltijd. De finale is rond 21.40 uur. Bij een gelijk aantal punten telt het doelgemiddelda Indien het doelge- middelde gelijk is, zal door loting de winnaar worden aangewezen. De toernooileiding is in handen van Er- win Koning en Ernst Ellen. Tijdens het toernooi mag geen alcohol wor den gedronken. Erna uiteraard wel. T^mHffrvK- Coach André van der Vliet (links) pept zijn manschappen op tijdens een time out. Op de achtergrond de bomvolle tribune. tFoto Frans Hopmani Zaterdag 14 december: KNVB afd. Noordholland: Senioren: De Koog (Z)-Foresters 1-2 Junioren: Texel A1-HRC A2 2-1 Oosterend A1-Bergen A1 2-1 SVAP BTTex.Boys B1 0-3 Tex. Boys BI kampioen Oosterend B1-SRC B2 10-2 Tex.Boys C1-HCSC C2 2-0 Tex. Boys C2-Texel C1 2-9 Pupillen: JVC D1-Texel D1 0-5 Texelse pupillencompetitie: Oosterend F1-SVC F1 3-5 Woensdag 18 december: 17.15 u. Oosterend 1-Casino 1 (J) 18.00 u. Selectie 18.50 u. Mantje-Casino 2 (D) 19.40 u. Klif-De Krim (D) 20.30 u. Gempo-Klif 5 21.20 u. ZDH-Oosterend 8 22.10 u. De Koog 5-Oosterend 6 Zaaldienst: Albert Heijn Donderdag 19 december: 17.15 u. Oosterend 1-Texel 3 (J) 18.00 u. Texel 2-Texel 1 (J) 18.50 u. Texel 4-Casino 4 19.40 u. De Koog 4-De Koog 3 20.30 u. Oosterend 5-Jellebog 3 21.20 u. Oosterend 7-Jelleboog 4 22.10 u. Klif 6-Jelleboog 4 Zaaldienst: Gempo Vrijdag 20 december: 17.00 u. Klif 4-Rab 17.45 u. Texel 3-De Krim 2 18.35 u. Klif 3-Gamma 2 19.25 u. De Krim-Gamma 20.15 u. Attent-Oosterend 4 21.05 u. Mantje-Oosterend 21.55 u. Albert Heijn-Mantje 2 22.45 u. Casino 3-Gamma 3 Zaaldienst: Gamma Uitslagen zaalvoetbal: Casino-Klif 4-3; Jelleboog-De Krim 2-2; Klif 3-Texel 2 4-2, Klif 2-Oosterend 3 2 1; Jelle- boog 2-Oosterend 2 6-5; De Koog 2-Casino 2 5-3; Mantje-Casino 1 12-2, Nioz-Oosterend 7 3-2, Rab 2-Oosterend 6 3-2; Jelleboog 4-Casino 5 10-3, Texel 2-Texel 3 7-1 Als er geen nieuwe mensen worden gevonden zijn enkele alternatieven mogelijk. Er zou, in plaats van de MST, een overkoepelende stichting kunnen worden gevormd, die de con tributie en salariëring van beroeps krachten voor haar rekening neemt. De verenigingen moeten dan auto noom worden en zelf het reilen en zeilen regelen. Ook kan de MST zichzelf helemaal opheffen. Dan moeten de aangeslo ten verenigingen voortaan alle taken zelf uitvoeren, inclusief het innen en verwerken van de contributie en het aanstellen van een trainer. Als een afdeling dit niet ziet zitten, kan mo gelijk aansluiting worden gezocht bij een club aan de overkant.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 9