De Flierefluiters ze zijn er nog! BEZORGER m/v Koffie-inloopochtend Vernieling mtÊÊm van 11 en 12 januari Kerkdiensten zondag 12 januari Cursussen Vormings- en Ontwikkelingswerk en Jeugd en Jongerenwerk Nog geen opvolger voor postagentschap Raadzaal opgeknapt Nieuwe veegmachine Jeugd PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 10 JANUARI 1992 ,,Het lang verwachte koortje uit Texel heeft in de Prins Hendrik Stich ting voor een goed bezette zaal een goede en gezellige ontspanningsmid dag met gevarieerde accordeonmu- ziek en zang over het mooie eiland Texel ten gehore gebracht". Aldus een citaat uit een verslag in het maandblad van de Prins Hendrik stichting te Egmond aan Zee, een be jaardenoord waar vooral oud zeevarenden hun levensavond door brengen. Het verslag werd gemaakt naar aanleiding van een optreden van het uit zes dames bestaande revue gezelschap de Flierefluiters van Texel onder leiding van de 76-jarige Jannïe Craanen-Hemelrijk. Dit gezelschap was vroeger nog wat uitgebreider en was vanaf 1977 ac tief, waarbij haast ieder jaar een nieuw, veelal actueel getint revuepro gramma werd gebracht. De Fliereflui ters traden jaarlijks tientallen keren op, ook buiten Texel. De laatste tijd opereerde de club wat minder opval lend, zodat velen dachten dat hij niet Voor de koffie-inloopochtend van woensdag heeft de werkgroep van de kruisvereniging de diëtiste Greet v.d. Berg uitgenodigd. Alle aspecten die met de voeding van peuters, kleuters te maken hebben kunnen aan de orde komen. Bijvoorbeeld omgaan met „slechte eters". Kinderen zijn zichzelf meestal helemaal niet bewust van hun „eet probleem". Ouders kunnen er echter flink over tobben. Hoe wordt de maaltijd (weer) een gezellig moment? Aanvang 9.30 uur in het gebouw van de kruisvereniging aan de Witte Kruislaan. Kosten f2,— per persoon (met kind). Voor kinderen tot 4 jaar is opvang aanwezig. meer bestond. Er worden geen nieu we programma's meer gemaakt en er wordt mede daarom geen publiciteit meer gezocht. Maar de Flierefluiters zijn er dus nog met programma's, die voornamelijk bestaan uit oude suc cessen die niet aan tijd zijn gebon den. „Zeker vijf keer per winter treden we op", aldus Jannie Craanen. „Meestal gaan we naar de overkant. De laatste tijd zongen we in Scha- gen, Stroet en Amersfoort. We wor den uitgenodigd naar aanleiding van contacten en tips. In de Prins Hen drikstichting kwamen we terecht om dat oud PTT-er G. Visser daar woont. Hij is lange tijd lid geweest van onze groep". Het verslag in het maandblad van het tehuis: „Het had te doen met de zeevaart, lichttorens, red dingswezen, toerisme en al wat mooi is en van toepassing op het eiland Texel. We werden verrast met een strandmodeshow met aangepaste badkleding, eerst van vroeger tijd, u weet wel (weinig bloot) en aanslui tend de strandmode van deze tijd (meer bloot) met begeleiding van mu ziek en zang, wat bij het publiek veel bewondering oogstte. Het publiek kreeg nog een stukje smakelijke echt Texelse koek geserveerd. Een oud-lid van de groep G. Visser, nu wonende in de Prins Hendrikstichting, kreeg de gelegenheid om op zijn oude plaats in het koortje een paar liederen mee te zingen. Ovationeel applaus". De Flierefluiters bestaan nu uit de da- Op een bouwterrein in de Mars werd een schakelkast vernield. Onbeken den hadden de voorzijde van de kast verwijderd en de groepenkast ver nield. Ook de electriciteitsmeter, eigendom van de Pen, was bescha digd. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 ds. J. ter Haar De Waal: 19.00 uur ds. J. Kok zangdienst. De Koog: 9.30 uur ds. J. Kok Den Hoorn: 11.00 uur ds. J. Kok Oosterend: 9.30 uur dhr. M. J. M. Pantekoek uit Rotterdam. Oudeschild: 11.00 uur ds. J. ter Haar De Cocksdorp: 11.00 uur dhr. M. J. M. Pantekoek uit Rotterdam. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. J. W. Kuipers uit Dokkum. 19.00 uur ds. J. W. Kuipers uit Dokkum. Oosterend: 10.00 uur ds. H. Fibbe. Uitzending via Radio Texel. 19.00 uur ds. H. Fibbe. GEREFORMEERDE GEMEENTE in Kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 uur en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. L. Knipscheer. Uit zending via De Lichtboei. BAPTISTEN GEMEENTE 10.00 uur ds. J. Tensen. 19.00 uur Evangelisatiedienst o.l.v. ds. M. Brands uit Rijnsburg, m.m.v. The Singers of the Lord. Uitzen ding via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 uur, dames koor. Uitzending via De Lichtboei, zo. 10.45 uur, herenkoor. Kinderne- vendienst. zo. 10.45 uur, herenkoor. Crèche. De Cocksdorp: zo. 9.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. 10.30 uur: Openbare lezing: „Acht God u persoonlijk belangrijk?" 11.20 uur: Wachttorenstudie: „Zich van valse religie losmaken" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw N. Schuyl, tel. 11446. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Voor drin gende hulp belt u 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. De Flierefluiters in vroeger dagen. mes Fien de Vries, Maaike Smits, Riet van Leersum, Riet Buren en Ma ry van der Meer. Leidster Jannie Craanen wil er graag nog een tijdje mee doorgaan. De liedjes van de mu zikale Texelse worden overigens ook door anderen levend gehouden. Zo heeft het Oudeschilder visserskoor het welhaast beroemde „Vuurtoren wachter aan Texels kust" in het re pertoire opgenomen, maar ook het „Kotterlied" en het ontroerende „Mil joenen golven zingen het eeuwig lied der zee". De secties Vormings- en Ontwikkelingswerk en Jeugd- en Jongerenwerk or ganiseren de komende maanden diverse cursussen, waarvoor men zich met onderstaand inschrijfformulier kan aanmelden. Informatie kan worden verkre gen bij de administratie van de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk, tel. 15582 (dagelijks van 9.00 - 17.00 uur). Zijdeverven Dit seizoen wordt de cursus zijdever ven nog éénmaal aangeboden en ver dwijnt dan voorlopig uit het pakket om plaats te maken voor andere cur sussen op dit gebied. Het zijdeverven gold lange tijd als een zeer moeizame en tijdrovende sierkunst. Nu men te genwoordig over onmiddellijk inzetba re kleuren beschikt, die bovendien onderling te zijn vermengen, is het zijdeverven voor iedereen een toegan kelijke hobby geworden. Er zijn ver schillende manieren om zijde te Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapierwagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 9. Burdetstraat, Mr. Kraaistraat, Juli anastraat, Zwaanstraat, War moesstraat en De Mars. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags wordt in de rest van de Eierlandse polder papier opgehaald door de Strijbosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Wij zoeken een Wij zoeken iemand die per 1 februa ri 1992 voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route: Nieuwlanderweg, Postweg, Oude Dijkje, Maaikeduinweg, Ruigendijk, en Mienterglop. Hier wonen ongeveer 50 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omgeving woont b.v. een scholier. De kranten kunnen dinsdag- en vrij dagmiddag even na 15.00 uur in onze drukkerij aan de Warmoesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor na dere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. D Parkstraat 10, Den Burg, telefoon 12741. beschilderen. Tijdens deze cursussen worden diverse technieken behandeld en geprobeerd. Het is echt niet moei lijk; de resultaten zijn verrassend en iedere keer anders. Technieken die aan bod komen zijn o.a. het werken met contourmiddel (gutta), zout, en het in elkaar overvloeien van de di verse kleuren. De cursus wordt afge rond met het maken van een wat groter werkstuk, sjaal, kussen of schilderij. Docente: Coby Kooiker. Dag: woensdagavond Tijd: 20.00 - 22.00 uur. Aantal lessen: 8. Kosten: lesgeld f72— materiaal f50,—. Start: woensdag 29 januari. Handlijnkunde Nieuw is de cursus handlijnkunde. Handlijnkunde is geen mysterieuze kermisattraktie, maar kan ons een duidelijk beeld geven wie we zijn en hoe we onze talenten kunnen ont wikkelen. HetJbrengt óns tot een diep zelfinzicht, wat kan bijdragen tot een grotere harmonie in relaties, loopbaan, gezondheid en evenwicht in eigen leven. De cursus begint met het leren lezen van je eigen handen om op die manier inzicht te krijgen in jezelf en je ontwikkeling. In een tweede fase is de cursus gericht op het verdiepen van kennis, het ontwik kelen van intuïtie en het werken met anderen. Docente: Ratnam Dros. Dag: dinsdagavond. Tijd: 20.15 - 22.15 uur. Aantal lessen: 6. Kosten: f60,—. Start: dinsdag 28 januari. Dramatische expressie Voor het eerst wordt op Texel een cursus dramatische expressie gege ven. Anneke Berghuis uit Den Hoorn, voormalig lid van de kindertoneel groep Okidoki, verzorgt deze oplei ding, die niet alleen is bedoeld voor amateur-toneelspelers, maar voor iedereen die het leuk vindt met to neel bezig te zijn. De lessen worden opgehangen aan een thema, waarbij de eigen fantasie door middel van spelopdrachten wordt gestimuleerd. De cursus is tevens een manier om aan zelfontwikkeling te doen, wat iemands zelfvertrouwen ten goede komt. Het is niet de bedoeling dat de lessen worden besloten met een uit voering, tenzij de cursisten dit zelf graag willen. Deelname staat open voor jongeren en ouderen en alles wat daar tussenin zit. Docente: Anneke Berghuis. Dag: maandagavond. Tijd: 20.00 - 22.00 uur. Aantal lessen: 10. Kosten: f110,—. Start: 27 januari. Klussen in en om huis In deze cursus komen aan de orde de eenvoudige klussen op huis-, tuin- en keukengebied. In de praktijk blijkt dat bijvoorbeeld ouderen en alleenstaan den voor eenvoudige reparaties de hulp van anderen in moeten roepen. Door het volgen van deze cursus wordt een grotere mate van zelfstan digheid bereikt. Enkele voorbeelden van de te behandelen onderwerpen: electra (vervangen van stekkers en dergelijke); lekkage (vervangen van kraanleertjes enz., vernieuwen of re pareren van hang- en sluitwerk). Ver der is er ook ruimte om in te gaap op suggesties vanuit de groep. Docent: N. van Egmond. Dag: zaterdagochtend of maandag avond 20.00 - 22.00 uur. Tijd: 10.00 - 12.00 uur. Aantal lessen: 6. Kosten: f54,—. Start: 25 januari. Vrijdag 10 januari Commedia de la NIOZ brengt in het NlOZ-gebouw in 't Horntje „De Thuiskomst" van H. Pinter; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Robin Hood: prince of thieves". Zaterdag 11 januari In het kader van de veldritcom- petitie heeft de wielervereniging een wedstrijd op het parcours Biesboschweg in de Dennen, start 14.30 uur. Op het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de MAB nieuwjaarspuzzelrit van start. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Robin Hood: prince of thieves". Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt in De Lindeboom een feestavond met levende muziek, aanvang 20.30 uur. Entree f5.-; niet-leden f10,-. Zondag 12 januari In manege Akenburg begint om 9.00 uur een dressuurwedstrijd. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan worden gestart voor een wandel tocht vanaf het Turfveld. Inschrij ven bij H. van Heerwaarden, Lieuwstraat 33. In de Hervormde kerk van De Waal wordt een zangdienst ge houden, aanvang 19.00 uur. De teksten worden kort gehouden en er is ruime gelegenheid voor de mensen om liederen te zingen die ze mooi vinden want men mag zelf opgeven, leder is wel kom. Na afloop wordt voor de kerkelijk (meer of minder) betrok ken inwoners van De Waal een gemeente-avond gehouden, waarin belangrijke zaken aan de orde komen. Er wordt gerekend op goede opkomst. In Cinema Texel draait „Robin Hood: prince of thieves". Maandag 13 januari In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk in Den Burg begint om 20.00 uur een Leerhuisbijeen komst. Mevrouw Chawa Rodrigu- es Pereira houdt een inleiding over de functie van de taal in Te- nach: „Het Licht in Genesis". El ke belangstellende is welkom. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Robin Hood: prince of thieves". Hoogwater Oudeschild Vr. 10 10.27 en 23.30 Za. 11 10.50 en 23.54 Zo. 12 11.24 en 00.00 Ma. 13 00.24 en 11.40 Di. 14 00.57 en 12.30 Wo. 1 5 01.50 en 13.27 Do. 16 03.10 en 15.27 Vr. 17 05.25 en 17.50 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 12 ja nuari op om 8.43 en gaat onder om 16.50 uur. 13 januari laatste kwartier; 14 januari doodtij. Het is nog niet bekend waar het postagentschap in De Koog na half maart wordt gevestigd. Tot die datum blijft het kantoortje in de Recramarkt aan de Badweg geopend. De PTT is met verscheidene kandidaten, alle maal ondernemers uit De Koog, in onderhandeling. Ondernemer Jan Hennink, die het agentschap het af gelopen seizoen exploiteerde, stoot deze bedrijvigheid af omdat het loket teveel winkelruimte in beslag neemt. Hennink: „Het agentschap heeft wel goed gedraaid, 's Zomers stonden de mensen soms tot buiten in de rij en hadden we twee man aan het werk. De revenuen van de PTT wegen ech ter niet op tegen de omzet die we zouden hebben gehaald als we die oppervlakte voor de winkel hadden benut." In verband met een opknapbeurt is de raadzaal van het gemeentehuis tij delijk buiten gebruik. Verwacht wordt dat de werkzaamheden ongeveer vier weken in beslag zullen nemen. In de ze periode zullen trouwerijen en de extra raadsvergadering van 20 januari worden gehouden in de commis siekamer. De gemeentelijke veegmachine uit 1985 is totaal versleten. Dit komt door het intensieve gebruik. Met het oog op de hoge onderhoudskosten van de laatste paar jaar, lijkt het B en W verstandig de machine te vervan gen. Dit vergt een investering van 7210.000,-. Beeldende vorming kinderen Beeldende vorming is niet alleen een verzamelnaam voor handenarbeid, te kenen en textiele werkvormen; er wordt ook geleerd te kijken naar en te praten over de gemaakte werkstukken en allerlei dingen in de omgeving. In deze cursus kan van al les worden gedaan: tekenen, schilde ren, druktechnieken, werken met klei of textiel. Verschillende technieken komen aan bod. Dag: maandag. Tijd: 15.45 - 17.15 uur. Aantal lessen: 12. Kosten: f65,—. Start: 17 februari. Kindercursus theater Naast de cursus dramatische expres sie voor volwassenen geeft Anneke Berghuis ook een kindercursus thea ter. Ze doet dit al enige tijd met veel succes bij Triade in Den Helder. De kinderen worden gestimuleerd te im proviseren, waardoor langzamerhand een toneelstuk ontstaat dat aan het eind van de opleiding wordt opge voerd. Alles wordt zelf gemaakt, ook de decors en de kleding. „Het gaat om het samen bezig zijn", aldus An neke Berghuis. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen meedoen. Twaalf deelnemers is het maximum. Docente: Anneke Berghuis. Dag: donderdagmiddag. Tijd: 15.45-17.15 uur. Aantal lessen: 12. Kosten: f65.—. Start: 30 januari. AANMELDINGSFORMULIER CURSUSSEN JANUARI 1992 Naam: Adres: Woonplaats: Postcode: telefoonnummer: Texel Handtekening: ,1992 geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen): (s.v.p. aankruisen wat van toepassing is) De cursussen zullen alleen doorgaan als het minimum aantal deelnemers wordt bereikt. Dit formulier kunt u richten aan: Stichting Ondersteuning Welzijnswerk Postbus 143 1790 AC Den Burg Telefoon 02220 - 15582. Vormings- en Ontwikkelingswerk 0 Zijdeverven 0 Handlijnkunde 0 Dramatische expressie 0 Klussen in en om huis Jeugd- en Jongerenwerk 0 Beeldende vorming voor kinderen 0 Kindercursus theater

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2