if Jaap en Ed nu zelf in de schijnwerper Verplaatsing kazerne van brandweer in onderzoek Programma Mixtoernooi silandcom petitie volleybal Uitbreiding „Koogerend" stuit op protest buren inookercentrum peelt ook dart 0 Probleem: bevroren groene containers Voetbalprogramma MST-programma Elfstedentocht in Oosterend Volleybalprogramma Avond over de GATT-problemen Vernielingen Diefstal Pijltjesgooiers treffen elkaar op Open dart-toernooi SPOR(T)LIGHT jgjVRIJDAG 24 JANUARI 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 9 het snookercentrum wordt niet al ien met gekleurde ballen gestoten, iaar ook op niveau gedart. Dat we de spelers van De Stock 1 sinds fgelopen vrijdag. jj moesten het opnemen tegen spe- >rs van het Snookercentrum. Omdat it team een week eerder met 7-1 an De Zwaan 1 had verloren, dach- en de spelers van De Slock 1 dat ze iet zo'n moeilijke avond zouden heb- en. Dat bleek echter niet het geval, innen een half uur keken ze tegen en 2-1 achterstand aan. In de dou- werd de stand weer gelijkgetrok- en: 3-3. De tac-tic (ook deze ompetitie weer vaak de beslissende artij) gaf de doorslag. Door het be er gooien van de „buil", bracht het earn van Snookercentrum de indstand op 5-3. café De Zwaan namen de twee ïuisteams het tegen elkaar op. Wat ij deze wedstrijd opviel, waren de oge eindstanden van Sandra Bakker, iet als uitschieter 90 punten. Het een gelijkopgaande strijd met als issenstand, na de singles en de oubles, 3-3. Net als bij de andere wedstrijden moest de tac-tic de oorslag geven. De Zwaan 1 is een >am dat de routine goed uitbuitte, e wonnen met 5-3. De tac-tic is, als we de resultaten van De Zwaan 2 ekijken, niet hun favoriete spel. De latste drie wedstrijden hebben ze oor de tac-tic al verloren, e laatste wedstrijd werd in café In en Grooten Slock gehouden tussen lock 2 en 't Cafeetje, 't Cafeetje ad aan zonder twee vaste basisspe- irs. Dit was een grote handicap, bch is het eindresultaat van een 5-3 -Nederlaag goed te noemen. Wogramma: tijdag 24 januari: ïiookercentrum - De Slock 2 tijdag 31 januari: iiookercentrum - De Zwaan 2 Ie Slock 1 - 't Cafeetje Ie Zwaan 1 - De Slock 2 Een gemeentelijk cadeautjes van de wethouder voor Jaap van Vooren (links) en Ed combé (midden). Licht en geluid zijn onmisbaar bij concerten, musicals, toneelstukken, gymnastiekuitvoeringen en andere culturele manifestaties. Het is zo vanzelfsprekend aanwezig dat haast niemand zich realiseert dat er men sen zijn die er telkens weer voor zor gen die installaties worden bediend. leid A: 8.30 -8.50 - 9.10 9.30 9.50 'r- P Q.30 'Q.50 n" jl.10 11.30 11.50 j2.10 28 januari: u. 3 Bremakker 1/3 De Vlier d. u. 3 Tatenhove/3 Question d. u. Winnaar 18.30 uur u. 2 Kobeko/2 D. Drup/2 Zegel M. u. 2 Koogerhoop/2 Haarst./2 Westerl. u. Winnaar 19.30 u. u. 3 Krim Paal 28/3 Leydekkers d. u. Winnaar 20.30 u. u. Winnaar 20.10 u. u. Verliezer 20.50 u. u. Winnaar 21.30 u. u. Winnaar 21.50 u. ,r- bid 8.3( ild B: 30 u. 8.50 u. J 9.10 u. 0.30 u. 9.50 u. 0 Ö.10 u. D.30 u. 0 bid C 8.50 u. 0.10 u. n- P u" 9.50 u. 0.10 u. 0.30 u. 0.50 u. 1.10 u. ;t, &.10 u. 3 Foto De Waal h./3 Zeilmakerij d. 3 NBC h./3 Slagerij De Boer 3 DGM h./3 Visser Bouw Winnaar 18.30 u. Winnaar 18.50 u. 3 Listig h./3 Foto De Waal d. Winnaar 19.30 u. 3 LenR h./3 NBC d. 3 12 Balcken h./3 Listig d. Winnaar 18.50 u. 3 Graaf Spuit./3 vrijwillige dames 2 Paal 9/2 Ria's W./2 Texeèle Winnaar 19.30 u. Winnaar 19.50 u. veld B Winnaar 20.30 u. veld B Winnaar 21.10 u. veld C 2 ABNAMRO/2 Sp.shop/2 ZegelM. 3 Bremakker/3 7 Provinciën d. Winnaar 18.50 uur 2 Koogerh./2 Verfbus/2 D. Drup 3 Cocky's Kaps./3 Mantje d. Winnaar 19.50 uur 3 Stuc. vd Woude/3 Mantje 3 Bremakker 2/3 Leydekkers Verliezer 20.30 u. Winnaar 19.10 u. Winnaar 21.10 u. Winnaar 20.50 u. (FINALE) 2 Paal 9/2 Meerm./2 Ass. Bremer 2 RWS/2 W. Antiek/2 Meermarkt 3 RaboIJzer d./3 Autocentrale h. Verliezer 19.10 u. 3 RabolJzer/3 Nioz Winnaar 19.10 u. Verliezer 20.10 u. 3 DGM h./3 Nioz d. 3 St. Jan h./3 Slag. De Boer d. Winnaar 19.10 u. 3 Graaf Spuit./3 Zeilmakerij Winnaar 19.50 u. Winnaar 20.10 u. Winnaar 20.30 u. veld C Winnaar 20.50 u. veld C Winnaar 20.10 u. veld B (FINALE) ing op deze spannende avond: Freerk en Agnes. Inlichtingen, tel. 13540. évens uitreiking prijzen eerste helft competitie! |e brandweerkazerne aan de Reijer ieyserstraat wordt misschien ver- 'angen door een voorziening bij één 'an de aanvoerwegen naar Den lurg. De brandweer zou door deze ■erplaatsing aanmerkelijk sneller linnen uitrukken. Met de bouw van «n nieuwe kazerne is echter veel leid gemoeid. 'oor de achteraf-ligging van de huidi- je brandweerkazerne in Den Burg 'ordt de uitruktijd van de brandweer aak vertraagd. Soms moeten de wa- lens voor de kruising Bernhard- jan/Schilderend zelfs langdurig jachten. „Bovendien is de verkeers- tuatie onverantwoord. Haastige indweerlieden op weg naar de ka- |'ne passeren vanaf het Schilderend aar rakelings op de Reijer Keye- arstraat", aldus Cor van Trigt, van p Texelse vrijwillige brandweer. 6n deel van Den Hoorn, het gebied 'n zuiden daarvan en De Koog zijn ft binnen acht minuten na het ndalarm te bereiken. De Regionale indweer in het gewest 'ordholland-noord, rapporteerde aan •t college van b en w dat deze uit rijd eigenlijk terug moet worden bracht naar acht minuten en liefst iar zes minuten. Een gunstige loka- bijvoorbeeld nabij de kruising 'ntweg/Akenbuurt kan daaraan bij- onderhouden en telkens weer wor den opgesteld en heen en weer gesleept. Jaap van Vooren (51) en Ed Combé (47) hebben dit werk ja ren vele jaren tot grote tevredenheid gedaan in de Burgemeester De Koning-hal, letterlijk achter de scher men. Ze vonden het nu welletjes en hebben er een punt achter gezet. De „klanten" hebben het tweetal niet zómaar laten gaan. Op initiatief van de afdeling Welzijn van de ge meente werden Ed en Jaap woens dagavond in de voormalige LBO-kantine zelf in de schijnwerpers gezet. Jaap van Vooren heeft het werk gedaan sinds de ingebruikne ming van de hal, november 1966. Ed Combé kwam er tien jaar later bij. Al die tijd zijn ze een vanzelfsprekende toeverlaat geweest voor de gebrui kers van de De Koning-hal. Toen ze enige tijd geleden te kennen gaven er mee te willen stoppen, zag het er even naar uit dat er geen opvolgers waren. Gelukkig dienden zich op tijd Mare Roeper en Jeroen Haak aan. Zij hebben hun eerste uitvoering er in middels op zitten: zonder hulp van hun voorgangers verzorgden ze licht en geluid bij de Zonnebloem-middag. Steeds zeldzamer Van Vooren en Combé leken met stil le trom te zullen vertrekken, maar woensdag werden ze naar de kantine gelokt, zogenaamd in verband met de overdracht van de technische spullen aan hun opvolgers. Daar aan gekomen kregen ze van Gert Pansier van de gemeentelijke welzijnsafdeling te horen dat hun vertrek ter plekke een officieel tintje zou krijgen. Wet houder Tine Krijnen zei dat het twee tal zich altijd volop voor de taak heeft ingezet en méér deed dan dragen, zo luidt het standpunt. Omdat in de buitendorpen weinig vrijwilligers zich aanmelden, lijkt de centralisatie van de kazernes geen haalbare kaart. Bovendien zou het te veel kosten met zich meebrengen. Sceptisch Volgens een woordvoerder van de gemeente hebben zich in het verle den echter geen gevallen van brand voorgedaan waarbij enkele minuten eerder of later een kwestie van leven of dood zouden zijn geweest. Tijdens de vergadering A en O maandag avond stelde de commissie zich dan ook terughoudend op over het de verplaatsing van de kazerne, vooral door de hoge kosten die eraan zijn verbonden. Hoewel het bedrag wel bekend is, wilde de gemeente hier over nog geen mededeling doen. Pe ter Bakker (Groen Links) was van mening dat er op het gebied van de verkeersveiligheid meer eer valt te behalen. Onafhankelijk commissielid Jan van Asselt vond verplaatsing niet nodig. „Net als met oververzekeren, is ook deze risicodekking overtrok ken." Ook andere fracties reageerden sceptisch. Met een voortzetting van het onderzoek naar de haalbaarheid van een nieuwe kazerne ging de commissie, weliswaar schoorvoetend, akkoord. Waar niemand rekening mee had gehouden is dat de inhoud van de groene containers, die veelal uit vochtig keukenafval bestaat, in deze tijd van het jaar bevriest en er daardoor moeilijk uit is te krijgen. De vuilophaaldienst pro beert het op te lossen door iets later te beginnen met ophalen, waardoor de zon de inhoud iets heeft ontdooid. In hardnekkige gevallen wordt met een rubber hamer op de zijkant van de con tainer geslagen om de binnen kant los te kloppen. „Er blijft soms wel iets in de container achter, maar nooit zoveel dat er niets meer bij kan tot de volgen de ophaaldag", aldus een mede werker van gemeentewerken. Deze afdeling verzoekt iedereen de groene container niet al een avond tevoren aan de weg te zetten en verder zoveel mogelijk in een vorstvrije omgeving te ge bruiken. Zondag 26 januari: 14.30 u. VZV - Texel Afdeling basketball: Zaterdag 25 januari (Sporthal Sport- Iaan Den Helder): 18.00 u. De Mareis - Break Out 2 (D) 19.00 u. Hoppers 3 - De Mareis (H) eigenlijk moest. Krijnen signaleerde dat steeds minder mensen bereid zijn zich op een dergelijke wijze en zo langdurig voor de gemeenschap in te zetten. Als blijk van waardering over handigde de wethouder aan Jaap en Ed elk een sieraad, gemaakt door Pe ter Tromp. Die had zich bij het ont werp laten inspireren door een lichtstraal. Voor de echtgenotes wa ren er bloemen. De musicalvereniging „Geen c te hoog" bracht de erkentelijkheid voor de inspanningen van Ed en Jaap zin gend onder woorden. Liederen uit „De engel van Amsterdam" en de binnenkort uit te voeren musical „Heerlijk duurt het langst" waren er voor aangepast. Voorzitter G. van Hoften voegde er nog een klinkende speech aan toe en overhandigde boe ketten. Namens de Stichting Texelse Sportraad voerde ook Albert Hoven het woord, onderstreept door een „multifunctioneel cadeau" in de vorm van geschenkbonnen die iets te maken hadden met de hobby van Combé en Van Vooren: kamperen met een camper. Hartelijke dankwoorden en een waar debon als geschenk had ook Wim van Sambeek als voorzitter van het Kon. Texels Fanfare. „Jullie hebben gelijk dat je ermee stopt, maar wij betreuren dat ten zeerste". De Jacob Daalderschool in Ooster end heeft op vrijdag 31 januari haar jaarlijkse fancy-fair. In tegenstelling tot andere jaren wordt deze dit jaar niet in het najaar, maar in de winter gehouden. Daarom is als thema „Elfstedentocht" gekozen. Evenals voorgaande jaren is er in de school een restaurant ingericht. Dit keer zal daar winterse kost op het menu staan, zoals snert, broodje zuurkool en worst, hotdogs enz. De activiteiten in en bij de school zullen ook een winters karakter dragen. De kinderen kunnen prijzen uit een wak vissen, er kan met „sneeuwballen" worden gegooid, envelop trekken wordt „ijspegel trekken", enz. Het is de bedoeling dat er op het plein een oliebollenkraam komt, zodat men in winterse sferen van een war me hap kan genieten. Natuurlijk is er ook weer een rad van avontuur, waarmee vele rondes zullen worden gedraaid. Er zijn onder meer een rondvlucht boven het eiland en een Texeler dekbed te winnen. Naast het rad van avontuur zullen er ook ande re verlotingen plaatsvinden. Men kan bijvoorbeeld 1 kilometer van de Elfstedentocht kopen, het bijbehoren de certificaat geldt dan als lot. Leerlingen zullen een modeshow ver zorgen. Ze zullen hun nieuwste win terse creaties tonen. Voorafgaand aan de fancy fair krijgen alle leerlin gen een programmablaadje mee naar huis, waarin de Jacob Daalder- Elfstedentocht wordt aangekondigd en waarin informatie staat over de echte Elfstedentocht. De fancy fair wordt gehouden op vrij dag 31 januari van 17.30 tot 20.30 uur, in en rond de school aan de Vliestraat. Veld 1: 12.30 u. JJA/B Tevoko 1-Juvoc 1 13.30 u. H2 Tevoko 2-Adelborsten 15.00 u. D3 Smash '68 2-Seahawks Veld 2: 12.30 u. J/MJC Tevoko 1-Harpoen 2 13.30 u. D1 Tevoko 1-Juvoc 2 15.00 u. D1 Tevoko 2-Los '82 1 Veld 3: 12.30 u. MJA/B Tevoko 1-Wiering. 1 13.30 u. D2 Smash '68 1-WSOV 3 15.00 u. D2 Tevoko 3-WSOV 2 De nieuwbouwplannen van hotel 't Koogerend in Den Burg moeten in een vergevorderd stadium alsnog worden herzien. De leden van de commissie ruimtelijk- en huisvest ingsbeleid toonden woensdagavond begrip voor de omwonenden, die be zwaar tegen de bouw hebben aan getekend. Hotel-exploitant Erwin Lobato, die het hotel twee jaar geleden al aanmerke lijk had vergroot en gemoderniseerd, wilde zijn gasten door de jongste aanpassing meer kwaliteit bieden. Ralf Müller en Wies Rijk, die met hun gezin pal naast het royale hotel wo nen, vreesden door de verbreding van het logement een onacceptabele aan tasting van hun privacy. „De hotel gasten kunnen straks de aardappelen van ons bord kijken", beklaagde Rijk zich ten overstaan van de commissie leden. Ook zou de verandering van het gebouw tot tot meer schaduw op het naburige erf leiden. Door naar de hoorzitting meegebrachte schet sen van de bestaande en de toekom stige situatie werden de wijzigingen van de schaduwoppervlakte zichtbaar gemaakt. „Ons huis wordt een don kere, enge ruimte. Ook de tuin waarin we 's zomers vaak vertoeven zal ver stoken zijn van zonlicht." Erwin Loba to, een van de vennoten van hoteleigenaar Hemtex, betwijfelde of het erf van Müller en Rijk wel méér in de schaduw wordt gezet. „Onze berekeningen geven een heel ander beeld." Desgevraagd verklaarde hij dat het een verbreding van slechts twee meter behelst. „De gevolgen daarvan voor de doorlaat van het zonlicht zijn minimaal." Overleg Lobato zei direct na de vergadering met de buren een gesprek te hebben gehad en hoopt dat de zaak in de minne wordt geschikt. „Zakelijk ge zien hebben we een verschil van me ning, maar privé blijven we gewoon buren." Hij voelt er echter niets voor de verbouwing - een nieuwe entree plus hal en een ingrijpende renovatie van het hotel - in dit vergevorderde stadium nog aan te passen. „Ik wil voor het nieuwe seizoen de zaak voor elkaar hebben." Binnenkort gaat Lobato dan ook opnieuw met de ge meente om de tafel. „We hebben alle procedure's tot in details doorlopen. Het bouwplan is volledig aangepast aan het bestaande bestemmingsplan. Ik had niet verwacht dat de commis sie op deze manier zou reageren." De agrarische contactvrouwen hou den dinsdag een bijeenkomst over de Gatt-problematiek. Het begint om 20.00 uur en is in Hotel Rebecca te De Waal. Spreker is Tony Terpstra van het NAJK. Hij zal enige dia's vertonen met als thema: „Gatt, wie betaalt de prijs". Belangstellende echtgenoten en andere geïnteresseerden zijn van harte welkom. De politie gaat bouwterreinen in De Mars extra in de gaten houden. On langs is voor ruim f1000,- vernield. Zo was een meterkast omgetrokken, waren luiken van een bouwkeet ver nield en uitzetschroten omver getrapt. Uit de auto van een 21-jarige Texelaar is zondagavond tussen 20.15 en 21.45 uur een radio-cassetterecorder ter waarde van f500,- gestolen. De wagen stond in die tijd onafgesloten op de Groeneplaats. Het bruisende nachtleven biedt ve le vormen van vermaak. Een daar van is het gooien met pijltjes, ook wel bekend als darten. De uit En geland overgewaaide cafésport maakt steeds meer furore onder de Texelse uitgaanders. Zondag middag is De Zwaan het trefpunt van beoefenaars van deze gezelligheids-sport. Om 14.00 uur wordt in het bruine café een open darttoernooi gehouden waar ieder een met gevoel voor richting mag mikken op „Bulls Eye". Dartsport wordt nog niet zo lang beoefend op het eiland. Maar sinds de dartborden door de kasteleins zo'n tien jaar geleden aan de muur werden gehangen, worden klanten er als een magneet naar toegetrok ken. Eén van de mannen van het eerste uur is Jan Duinker uit Den Burg. „Het pijltjesgooien van destijds heeft zich ontwikkeld tot het serieuze darten dat nu in com petitieverband wordt beoefend." Bij de sport draait alles om het dart bord. De officiële wedstrijdhoogte van de roos is 1.73 meter. Het bord, dat gemaakt is van paarde- haar, bestaat uit een aantal cirkels, die elk een bepaalde waarde verte genwoordigen. De sport kan met twee mensen worden gespeeld (singels), maar als gezelligheidsspel ook met meerdere deelnemers. Iedere partij heeft zondag bij aan vang 501 punten. „Het is de kunst om dat zo snel mogelijk naar nul terug te brengen", legt Duinker uit. Door de werpers worden per beurt drie pijlen vanaf 2.73 meter, de of ficiële wedstrijdafstand, op het mikpunt gegooid. De hoogste score die per worp kan worden gehaald is zestig punten. „Maar zit je er even naast, dan krijg je er maar drie. Wie de roos (Bulls Eye) treft, kan vijftig krijtstre pen van het schoolbord afvegen." In theorie kun je in negen worpen op nul uitkomen. Op Texel ligt het gemiddelde echter op 21 (zeven beurten), berekent Duinker. Prestige Wie nu denkt dat de barbezoekers tussen twee pilsjes door een pijltje naar het bord gooien heeft het mis. De prestige is groot, zodat het er fanatiek aan toe kan gaan. De sport vereist vaardigheid en con centratie en uiteraard een vaste hand. Wie de sport wel eens heeft zien beoefenen weet dat er bij de werpers nog voldoende tijd over blijft voor een lolletje. Momenteel nemen zo'n 35 Texelaars het elke vrijdagavond in competitieverband tegen elkaar op. „We spelen in teams van drie personen, in verschillende café's." Op 15 fe bruari wordt in De Kuip in De Koog alweer het tiende Texelse dartkam pioenschap gehouden. Bij het open toernooi dat zondag in De Zwaan plaatsvindt, is iedereen welkom. „Er wordt gespeeld in pools, waarbij twee spelers het te gen elkaar opnemen. Verderop in de strijd wordt gespeeld volgens het knock-out systeem. „Wie ver liest, ligt eruit." Favoriet Uiteraard zijn de speculaties over de winnaar niet van de lucht. On getwijfeld zal Arie Eelman hoge ogen gooien. „Een sterke speler uit het team van De Zwaan, die dus een thuiswedstrijd speelt." Hoewel Jan Duinker het zelf niet met zo veel woorden zegt, circuleert ook zijn naam in de wandelgangen. Ab solute favoriet echter is Dave Platts, die al vijf jaar het Texelse kampioenschap op zijn naam schreef. Duinker: „Is het ook een wonder? Platts is immers afkomstig uit Engeland, de bakermat van de dartsport". Darten vereist van de beoefenaars veel concentratie en techniek.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 9