Texels verkeer rijdt met te hoge snelheid Arco de Graaf begint Olympisch jaar goed Keeper Heerschap stelt Texelse zege veilig Uit cijfers blijkt: teveel ongelukken op Texel Ruiter Diana Kuip beste in dressuur Succesvolle avond G.v.d.Slikke/J. Witte Voetbaluitslagen Eijgenraam vecht tegen de bierkaai Openingsfase fataal voor lusteloos ZDH PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 25 FEBRUARI 199) mi»» Burgemeester Schipper Igeheel links) schiet de wheelers op weg. Tweede van rechts de latere winnaar Arco de Graaf. IFoto Frans Hopman) De Texelse rolstoelatleet Arco de Graaf heeft het belangrijke sportjaar 1992 goed ingezet. Zaterdag besliste hij het Open Texels kam pioenschap 10 Engelse mijlen voor wheelers in zijn voordeel en nam daarmee revanche op zijn prestatie vorig jaar, toen hij met een lekke band de strijd moest staken. Arco de Graaf kreeg de overwinning niet cadeau, gezien de zware om standigheden en zware tegenstand. Inmiddels traditioneel was de Neder landse wheelertop eind februari op Texel neergestreken, om het wedstrijdseizoen gezamenlijk te be ginnen. De belangstelling was weer goed: zo'n twintig atleten hadden zich in hotel-pension Tatenhove ver zameld. Inclusief begeleiders bedroeg het totaal aantal gasten meer dan het dubbele. Het gezelschap kan weer terugzien op een uitstekend „trainingskamp", waarin de lastige wedstrijd een uitstekende graadmeter voor de vorm van de atleten was. Al spoedig nadat burgemeester Ton Schipper de wheelers op weg had geschoten, viel het veld in groepjes uiteen. Het fietspad langs de Pont- weg (met lastige zijwind) en vooral de Pelikaanweg (vol tegenwind) wa ren de scherprechters. Bij de eerste doorkomst bestond de kopgroep nog uit ongeveer zeven wheelers, maar in de tweede ronde viel de groep uit el kaar. Bij het ingaan van de derde ron de voerde Arco de Graaf het veld aan, samen met de winnaar van vo rig jaar Jan klein Heerenbrink. Op kleine achterstand volgde Bert La Lau, die een ronde later de plaats in nam van de verzwakkende Klein Hee renbrink. De twee koplopers bleven bijeen en maakten in een eindsprint uit wie de door Piet Schuyl beschik baar gestelde wisselbeker in ont vangst mocht nemen. In een spannend duel trok Arco aan het langste eind. Wereldkampioene Ja- nette Jansen eindigde als eerste vrouw op de zevende plaats, op bijna drie minuten achterstand. De jeugdi ge Texelaar Bob Westerlaken, die zijn eerste wheelerwedstrijd zou rijden, verscheen wegens ziekte niet aan de start. Wonder boven wonder bleef het gedurende de wedstrijd droog. Toen de nummer laatst, Cora Rijn- ders, na bijna anderhalf uur de finish bereikte, begon het meteen te rege nen. De organisatie (supportersvereniging Arcold en de Road Racers Club Ne derland) kan terugzien op een geslaagde wedstrijd, waarbij ze bij zonder veel hulp kregen. Naast diver se fanclub-vrijwilligers verleenden o.a. de politie, de MAB-club en het Rode Kruis hun medewerking. Barcelona Het nieuwe wheelerseizoen staat in het teken van „Barcelona", waar van 3 tot en met 14 september de Para lympics worden gehouden. De Texel se supportervereniging van Arco de Graaf, „Arcold", wil hun favoriet graag ter plekke naar „gold" toe schreeuwen. Bedoeling is om met een zo groot mogelijke groep suppor ters de Olympische Spelen voor ge handicapte sporters bij te wonen. Arcold organiseert daarom een sup- portersreis. Gekozen is voor vertrek uit Nederland op zaterdag 5 septem ber en terugkomst op 15 of 16 sep tember, zodat de sluitingsceremonie kan worden bijgewoond. Overnacht wordt in „Vilanova Park", een cam ping op circa 45 km van de Cata laanse hoofdstad. De supporters worden gehuisvest in chalets, die ge schikt'zijn voor zes personen en f69,- per nacht kosten. Bij een maxi male bezetting kost een overnachting dus 711,50. Waarschijnlijk wordt ge- Op de dressuurwedstrijd zondag in manage Akenburg werd Diana Kuip met haar schimmel-pony Arco over tuigend eerste met 138 punten. Hier bij behaalde zij twee winstpunten uit een proef in de klasse L1 pony's. Ook Fia Kooiman scoorde goed met haar pony Astrid. Zij verdiende met beide proeven één winstpunt. Fia reed in de klasse B pony's. In de klasse L1 paarden behaalde Lieneke Roeper 127 punten, goed voor één winstpunt, met haar jonge paard Pepper. 's Morgens om 9.15 uur startte, na het trotseren van regen en wind, de eerste amazone. Voor de ruiters die later op de dag moesten rijden liet zelfs het zonnetje zich zien. De volgende dressuurwedstrijd wordt op zondag 15 maart gehouden. UITSLAGEN B dressuur pony's: catagorie A. B. C; 1. Gea de Ridder - Tosca, 120 p. 1 winstp.; 2. Af ra Meyer - Blessing, 112+ p. categorie D, E. 1. Fia Kooiman - Astrid, 121 punten 1 winstp. 2e proef; cat. A, B, C; 1. Inge Siemonsma - Debbie, 118+ p. categorie D, E; 1. Annemieke Bouthoorn - De- vil, 124 p. 1 winstp.; 2. Josien Wolf - Loes. 122 p. 1 winstp.; 3. Wilma Witte - Polly, 121 p. 1 winstp.; 4. Fia Kooiman - Astrid, 120 p. 1 winstp. L1 dressuur ponys catagorie B, C; 1. Sanne Lampers - Patty, 122 p. 1 winstp. categorie D: 1. Diana Kuip - Arco, 138 p. 2 winstp.; 2. Miriam Cnossen - Mistt, 115 p. L2 dressuur pony's; 1. Petra Kooiman - Storm, 117 p. 2e proef. 1. Felicity de Vries - Mercy, 109+ p. M1 dressuur pony's; 1. Haima Eilander - Va lentine, 123 p. 1 winstp. B dressuur paarden; 1. Bea Dekker - Flair, 121 p. 1 winstp. 2e proef; 1. Thirza Weel - Fiddler, 112 p. L1 dressuur paarden; 1. Lieneke Roeper - Pep per, 127 p. 1 winstp.; 2. Irene Plaatsman - Djahill, 120 p. 1 winstp.; 3. Mariaji v.d. Geest - Ciochrant, 118 p. reisd per pendelbus, kosten f300,- a f350,- per persoon. Voor de wedstrij den op de Paralympics hoeft geen toegang te worden betaald. De inde ling van het verblijf is verder vrij; ieder kan dus een eigen programma samenstellen. Reacties moeten voor 1 juni binnen zijn bij de supportersve reniging, per adres Wilhelminalaan 86, 1791 AP Den Burg. Deelnamefor mulieren kunnen worden aange vraagd via telefoon 10240, 's avonds na 18.00 uur. Eindstand van het zaterdag verreden Open Texels kampioenschap 10 Engelse mijlen voor wheelers: I.Arco de Graaf 45 minuten 45 se conden; 2.Bert La Lau 45.45; 3.Jan klein Hee renbrink 46.04; 4.Ronald van Reeden 47.23; 5.Piet van Dijk 47.25; 6.Ywan van Breemen 48.38; 7Janette Jansen 48.39; 8.Tjeerd van Meyel 50.14; 9.Paul Clarck (Canada) 50.40; lO.René IJzerman 50.40; 11.Jan v.d.Hoek 54.35; 12.Jorien Buurman 1.04.33; 13.Cees Ootjes 1.06.16; 14.Adrie Valkenburg 1.13.42; 15.Yvonne Looijs 1.13.42; 16.André Aantjes 1.18.49; 17.Cora Rijnders 1.27.23. Piet v.d.Feest en Wim van Hattum vielen uit. Na de 20e competitieavond van kla- verjasclub „Den Burg" zijn de posi ties aan de kop van het klassement opnieuw gewijzigd. Nieuwe koplo pers zijn nu Geri v.d. Slikke en Jaap Witte. Zij hadden een zeer succes volle avond door met een score van 7664 punten als eerste te eindigen. Freek en Gerda Veeger zakten naar de tweede plaats. Ook het koppel Marie Timmerman en Annie Vermuë kwamen met een sco re van 7555 punten prima voor de dag. Zij werden hiermee tweede op deze avond, maar wisten hun positie in het klassement, waarin zij vrij laag genoteerd staan, slechts met een paar plaatsen te verbeteren. Zij staan nu op de 27e plaats. Met 6988 pun ten eindigden Theo Stoelinga en Wil Maas als derde. Hoewel dit koppel gedurende deze competitie een paar keer tot een hoge score wist te ko men, staan zij in het klassement toch niet hoger dan een voorlopige twee de plaats. Goed in de race om de bo venste plaatsen blijven Ruth de Ruwe en Fenny Hopman. Zij behaalden de ze keer 6718 punten en klommen op naar de derde plaats. Het koppel Cor- rie Zijm en Nel v.d. Veen eindigde als vijfde met 6713 punten. Dit koppel is hiermee aan de leiding gekomen in de derde periode. Totaalstand na 80 partijen: 1. G. v.d. Slikke-J. Witte 129639; 2. Echtp. F. Veeger 128826; 3. R. de Ruwe-F. Hopman 128012; 4. B. de Bloois-B. de Bloois 127612; 5. J. Wiersma-J. Vinke 12751; 6. Echtp. B. Ofrein 127337; 7. N. v.d. Veen-C. Zijm 126226; 8. J. Kloosterman-A. v. Heerwaarden 125706; 9. R. Caspers-K. v. Heerwaarden 125390; 10. M. Boogaard-G. Winter 125121. Derde periode: 1. N. v.d. Veen-C. Zijm 23846; 2. G. v.d. Slikke-J. Witte 23275; 3. H. Bakker- C. Vinke 23242; 4. Echtp. F. Veeger 23142; 5. R. de Ruwe-F. Hopman 23127. Zaterdag 22 februari: Junioren: Texel A1-VZV A1 3-0 Schagen A2-Oosterend A1 2-1 W.meer A2-Texel A2 TX n.o. SVAP B1-Tex.Boys B1 1-2 Hollandia T.B1-Óosterend B1 afgel. Tex. Boys C1-Flevo C1 2-5 Oosterend CTSchagen C2 2-3 HCSC C2-Texel C1 2-6 Tex. Boys C2-Succes C1 1-8 Texel C2-Helder C2 4-4 Zondag 23 februari MFC-Texel ZDH-Kreileroord Sint Boys-De Koog Zuidermeer-Oosterend Berkhout-Tex. Boys Berdos 2-Texel 2 De Koog 2-Kaagvogels 2 Kaagvogels 3-Texel 3 Callantsoog 3-Tex. Boys 2 SRC 6-Oosterend 2 Tex. Boys 3-SRC 4 Dames Winkel 2-Tex. Boys Recreatievoetbal S.V.C.-Texel ZDH-Oosterend Tex. Boys-De Koog 0-1 0-1 afgelast 4-1 6-0 3-0 0-3 TX n.o. 8-4 3-1 2-8 uitgesteld 1-3 2-3 3-2 Dat een keeper heel belangrijk voor een team kan zijn bleek zondag in de voetbalwedstrijd MFC-Texel. De doelman van Texel Bart Heerschap speelde een formidabele wedstrijd en stelde de overwinning voor Texel tegen koploper MFC veilig: 0-1. Het is nog maar een jaar geleden dat Texel 1 degradeerde uit de derde klasse KNVB en veel kritiek over zich heen kreeg. Dit seizoen revan cheert het team zich. Opgebloeid onder trainer Roomeijer, scoort de doelman steeds een ruime voldoen de, maar zondag was hij de man van de wedstrijd. Nadat Heerschap zo wel voor als na rust met een paar prachtige reddingen de „nul" voor Texel vast hield, had hij in de slotfa se de hulp nodig van paal en lat. Tweemaal redden de spreekwoorde lijke „engeltjes" (van Hans van Breu- keien) Heerschap. Texel startte verrassend met topsco rer Erwin Koning op de bank. De spits was deze week in Oostenrijk voor een ski-vakantie en keerde za terdagavond speciaal terug voor de wedstrijd tegen koploper MFC. Wie had gedacht dat hij in de basis stond, kwam bedrogen uit. Wim Roo meijer liet dezelfde „elf" opdraven als vorige week tegen Hollandia T. Het begin was wat aftasten, maar al snel liet MFC merken dat het ernst was. Texel moest terug en kon alleen via een aantal snelle counters wat terug doen. In de derde minuut voor rust scoorde Texel. Paul van Exel stuurde op links Ralph Koning de diepte in en diens voorzet was op maat. Wim van Veen, bij de tweede paal, schoot de bal keihard in de rechter beneden hoek: 0-1. Voorzichtiger Na de pauze werd Ralph Koning ver vangen door Barry de Vries. Trainer Roomeijer koos voor een wat voor zichtiger concept en schakelde van 4-2-4 over naar een 4-3-3 opstelling, waarbij de keihard werkende Wim van Veen menigmaal zijn middenveld nog extra assistentie verleende. Op dit middenveld speelden John List en Hans van Exel een prima wedstrijd en kan Roomeijer eigenlijk niet meer om Van Exel heen. Texel moest op nieuw terug, maar Heerschap hield Texel in de race, al had hij daarbij wel tweemaal de hulp van de kruising no dig. Texel counterde echter heel ge vaarlijk en kreeg kansen op een beslissende 0-2 voorsprong. Een kwartier voor tijd werd Ingmar Moer beek gewisseld voor Erwin Koning. De kennelijk getergde spits creëerde een drietal kansen, waarbij hij net niet tot scoren kwam. Eenmaal knal de hij de bal van dichtbij op de lat. Ondanks een hevig slofoffensief (de scheidsrechter liet ongeveer tien mi nuten langer doorspelen) lukte het MFC niet om de gelijkmaker te sco ren. Dankzij deze overwinning voor de boeg alle gelegenheid om de kop over te nemen. A.s. zondag dient men dan eerst thuis van VZV (met Gerrie Mühren in de gelederen) te winnen. De stand bovenin: MFC 17-23; Hollandia T 17-23; Texel 15-22; Always Forward 17-20; VZV 16-19. Elke schaker heeft zijn eigenaardig heden. Wie zijn ogen op een schaal club goed de kost geeft ziet daar inderdaad af en toe malle dingen. Bij En Passant-schaker Frans Eijgen raam zal men dergelijke malle fratser in diens uiterlijk gedrag nimmer constateren, maar toch heeft ook hij iets geks in de wijze waarop hij schaakt: hij vecht bij voorkeur tegen de bierkaai. In de praktijk betekent dat dat Eijgenraam zichzelf in de opening telkens weer dusdanig in de nesten werkt dat redding domweg niet meer mogelijk is. Maar pas dan begint voor Eijgenraam de partij: met één, misschien wel twee pionnen of een kwaliteit achter begint Eijgen raam het gevecht om lijfsbehoud. Tc middernacht ploetert hij voor overle ving om tenslotte aan het eind van de ronde - na alom waardering voor zijn hardnekkig verweer te hebben geoogst - alsnog te verliezen, waarrc iedereen de schouders ophaalt en troostend zegt: „Ach ja, het was irrv mers toch verloren!" Zou Eijgenraarr vanaf de eerste zet met dezelfde in zet en scherpte spelen zoals hij dat doet in verloren stellingen, dan zou hij zeker tot de top van En Passant behoren. Maar voor Eijgenraam lijkt het schaken vooral het strijden tege. een overmacht, het vechten tegen bierkaai. Maandagavond in de Witte Burcht gaf hij hiervan weer een staaltje in zijn ontmoeting met Taeke van Lingen. In een ommezien stond hij een kwaliteit achter, maar vocht tot middernacht tegen executie. Hij redde het niet; Van Lingen wikkelde relaxed af naar een gewonnen pion; eindspel. Uitslagen: F. v. Tatenhove-J.W. Bakker 1-0; K Witte-J. Dros 0-1; A. Razmjoi-C. v. Houten 0-1; W. v.d. Rijke-P. Eelman 0-1; D. Hoekman- A. Naderi 0-1; D. Leegwater-R. Riegman 0-1; W. Hoekman-V. Voskuil 0-1; P. Cornelisse-K. Bruining 1-0; A. Terpstra-P. Bakelaar 0-1; F. Eijgenraam-T. v. Lingen 0-1. L2 dressuur paarden; 1. Afra Stoop - Ikke, 116 p. 2e proef; 1. Annemieke v. IJsseldijk - Earldom, 113 p. M1 dressuur paarden; 1. Petra Jonker - Evieta, 115 p. Z1 dressuur paarden; 1. Tessa de Graaff - Da vy, 175 p. ZDH zag zondag de punten opnieuw aan de neus voorbij gaan. Al in de eerste minuut zette Kreileroord de Hoornders op achterstand. De zwa luwen bleken de resterende wed strijd niet bij machte de 0-1 stand van het scorebord weg te werken. Al wekenlang speculeerde men in Den Hoorn over het stempel dat arbi ter Jan le Noble, een oud-ZDH'er, op de wedstrijd zou drukken. Gedurende het spelverloop profileerde de oud- Texelaar zich echter als een slagvaar dig scheidrechter, die zich door de critici niet van de wijs liet brengen. Grote afwezige bij ZDH was Bram Brouwer, die wegens drie eerdere boekingen verstek moest laten gaan. Hij zag zijn team, net als in voor gaande wedstrijd, vlak na het begin- signaal een tegengoal incasseren. Doelman Sander Stok kreeg een hard ingeschoten vrije trap niet onder con trole. In de rebound scoorde Kreile roord. Het veldoverwicht werd door ZDH in de eerste helft niet uitgebuit. Aanvallend sprongen de Hoornders slordig om met de kansen, terwijl in de opbouw tal van missers werden Verkeersdeelnemers rijden op Texel te hard. Veel Texelaars had- den dat gevoel al (zie de gemeentelijke verkeersenquête), maar nu wordt het met cijfers onderbouwd. Analyse van de ongeval len die sinds 1985 op het eiland plaatsvonden toont verder on dubbelzinnig aan dat Texel op gebied van verkeersveiligheid achterloopt bij de rest van Noordholland. Waar het aantal slacht offers in de provincie gemiddeld met ruim 10 procent afnam, is het op Texel met meer dan 20 procent gestegen. Na rust ging het niet veel beter. Al leen de gedreven Nanning Kikkert bracht de verdediging van Kreileroord soms tot wanhoop. De spaarzame kansen die hij voor zijn mede aanvallers creëerden bleven echter onbenut. Ir. A.J. Kranenburg, consulent ver keersveiligheid van Rijkswaterstaat, deed vrijdag tijdens de forumavond over het verkeer op Texel suggesties tot verbetering. Méér gerichte con trole, voorlichting en aanpassing van fietsoversteken en kruispunten zijn mogelijke oplossingen. Invoering van trajectcontrole, de beste methode van het moment, zou wat Kranen burg betreft een goede zaak zijn. Ook is hij een warm voorstander van (mini-)rotondes. Gegniffel steeg op uit de zaal toen het onderwerp „racen om de boot te halen" ter sprake kwam. „Een Texels gewoonteverschijnsel", constateerde wethouder Barendregt op een vraag van Anbo-secretaresse mevr. M. Leegwater-Klimp. „ledereen doet het wel eens. Het is een kwestie van op tijd weggaan, maar ja...." Intensievere politiecontrole is volgens Barendregt de oplossing. „Nu ontbreekt het op Texel nog aan de apparatuur en zijn we afhankelijk van de verkeerspolitie uit Alkmaar." Deskundige Kranenburg, die vrijdag avond bepaald geen blad voor de mond nam en de toehoorders ver raste met pittige stellingen, was het met Barendregt eens. Hij pleitte voor trajectcontrole, waarbij de tijd tussen twee punten wordt opgenomen. Wie de afstand sneller aflegt dan volgens de maximum snelheid mogelijk'is, rijdt dus te snel en wordt op de bon geslingerd. Dat deze aanpak vruchten afwerpt, blijkt uit het proefproject met deze controle op de N9, de „do denweg" Alkmaar-Den Helder. Het verkeer beweegt zich aanmerkelijk langzamer voort dan voorheen en het aantal slachtoffers is met 56 procent afgenomen. Onvoorspelbaar Kranenburg: „Dat is de kracht van de onvoorspelbare voorspelbaarheid. Men weet nooit waar of wanneer de politie controleert en beseft dat de straffen fors zijn. Het wordt tijd dat de Texelse politie ook de kans krijgt voor zo'n planmatige aanpak." Hij er kende dat de apparatuur momenteel duur is. „Maar er wordt hard aan ge werkt. Over een jaar hopen we goed kopere en betere radarapparatuur ter beschikking te hebben, waar boven dien minder menskracht voor nodig zal zijn." Volgens Kranenburg heeft intensievere controle echter pas zin, als er een goed verkeersveilig- heidsplan wordt gemaakt. Door een planmatige opzet zal' het mogelijk zijn het aantal verkeersslachtoffers op Texel de komende jaren met ten minste 30 procent terug te dringen. Tussen de oren De analyse van de Texelse verkeers ongevallen, uitgevoerd door de Ver- keers Ongevallen Registratie in Heer len, verschafte een grote hoeveelheid interessante gegevens. Zo blijken Texelaars en toeristen op zondag, maandag en vrijdag de grootste kans te hebben op een aanrijding. Telkens gebeurden de ongevallen 's middags of vroeg in de avond. Dinsdag is ver reweg de veiligste dag. Kranenburg: „Je kunt hieruit concluderen dat de politie extra actief moet zijn op de genoemde tijden. Belangrijker nog is voorlichting. Verkeersveiligheid zit voornamelijk tussen de oren. De mensen moeten dus op het gevaar worden geattendeerd." Andere conclusies: 70 procent van de ernstige ongevallen gebeurt op 80 of 50 km-wegen buiten de bebouw de kom, gezien het relatief grote aan tal ongevallen waarbij (brom)fietsers en auto's betrokken zijn is er moge lijk iets mis met de kruisingen fietspad-weg, de helft van de betrok kenen is tussen 16 en 24 jaar (in Noordholland 36%), eenvijfde van de ongevallen gebeurt in bochten (Noordholland 7%) en vrachtverkeer is naar verhouding vaak bij aanrijdin gen betrokken. Gevaarlijkste wegen zijn de Pontweg (diverse kruispun ten), Postweg en Schilderweg/end. Opmerkelijk is verder dat het percen tage ongevallen waarbij drank in het spel is, lager ligt dan in Noordholland en nog slechts 5 procent van het to tale aantal bedraagt. Kranenburg: „Alcohol in het verkeer is dus niet meer zo'n groot probleem als voor heen." Wegen afsluiten Kranenburgs cijfermateriaal overscha duwde de aanleiding voor de foruma vond, het „verkeerscirculatieplan" van Groen Links. De partij stelt voor om het verkeer te geleiden over een aantal grote wegen en de smalle we gen in het buitengebied voor toe ristisch autoverkeer af te sluiten. Volgens woordvoerder Jaap Vlamino ontstaat zo een financieel voordeel, omdat de gemeente minder onder houdskosten heeft en minder fietsp- den hoeven worden aangelegd. Ooi: zou deze maatregel de veiligheid va' bewoners in het buitengebied verhfr gen. Vlaming vergeleek het plan met de „concentratiegedachte" inzake de toeristische verblijfsaccommodatie: campings, hotels, enz. worden zove mogelijk geconcentreerd (De Koog, bosrand, De Cocksdorp), zodat op de rest van het eiland relatieve rust heerst. Datzelfde zou ook op het w keer van toepassing kunnen zijn: sommige wegen heel druk, de rest rustig. Wethouder L. Harpe uit Epe vertelde vrijdag hoe dit beleid in zij" gemeente reeds met succes func tioneert. Ongewei Wethouder Barendregt had bedenkï gen. „Als je enkele wegen gaat af sluiten, worden de hoofdwegen nóc zwaarder belast. De Postweg kan zulks beslist niet hebben. Als je b voorbeeld de Slufterweg zou afslui ten, ontstaat een ongewenste situatie." Barendregt was overigens met Groen Links van mening dat (r Hoofdweg betrokken moet worden maatregelen om de verkeersdruk o; de Postweg te verminderen. Forum der Peter Bakker legde uit dat het „verkeerscirculatieplan" vooral is bf doeld om „het lukraak rossen" tefr te gaan. Kranenburg waarschuwde dat de g- meentebestuurders de gevolgen vï hun beleid moeten onderkennen. „Ontmoedigingsbeleid op de ene leidt tot een drukkere andere weg. Misschien is het wel nodig om een het hoofdcircuit (Postweg, Pontwec op te peppen ten gunste van het «- toverkeer, voor je aan de Groen Links-maatregelen toekomt." Raij De forumavond trok weinig publiek naar De Schakel. Of veel mensen i rechtstreekse uitzending via Radio Texel hebben gevolgd, valt te betvs felen. Ondanks verscheidene oprof pen, kwamen er nauwelijks reactie: van luisteraars. Als radioprogramm: was het forum dan ook niet zo geslaagd; als bijdrage tot de discus sie over het verkeer op Texel wèl.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 6