FILM OSG De Hoge Berg een weekR::™ ":i:. in de ban van het theater WEEKEND 300100 Addams Family en Hot Shots! Marten Zegel wint etalagewedstrijd Lee spijkerbroeken De zaak Blaauw-blaauw laten Thema: De Fusie Molen van het Noorden op schaal nagebouwd echt een blikvanger.' museum in IK ZflL BEtiS KÜKEM WflT IK EN MM VRINDEN flflfl DIE aw. bio.ïu, (FiUISTESTootf') DfiBP KOK EVEM IN HET GROENE MfiFFIfl INSTRUCTIE BOEIOË OF IK DIE OF DEUZE KABEL rtOET HEBBEN '<J2 SCHOON WATER BROODNODIG SIM AVI hcefi uw steun nodig, voor medische projekten in ontwikkelingslanden. Dit jaar slaat de drinkwater-voorziening centraal. DSIMAVI Spruiicnbossiraat 6.2012 LK Haailem Modelöouwer AD Kiewiet legt in het Agrarisch en Wagenmuseum de laatste hand aan het schaalmodel van de molen van het Noorden, iFoto Gerard Timmermani Integrale uitzending vanuit het gemeen tehuis. 22.00 u. Einde. WOENSDAG 18.00 u. Eigenwijs. Geestelijk kinderprogramma door Kathie Kok. Het onderwerp van deze week: De voorganger her kennen". 18.30 u. Onder de toren. Geestelijke verzoek platen en bijdragen van de verschillen de Texelse pastores, deze week dominee Wieten uit Den Hoorn. M.m.v, Roelie Bakker, Coby Schotanus, Fia de Ligt, Lia van Leersum en Nicolette Vink. 19.45 u. Gelezen verhalen. Door Aafke Geense. Deze week weer Westfriese verhalen. De spreuk: „Je hewwe mense die beda- re onder een troin en vinde evengoed nag een tientje!" Techniek op woensdagavond Wïm van Leersum. 20.00 u. Einde. DONDERDAG 18.00 u Country Time. Countrymuziek door Trea van Leeuwen. Techniek: Math van Beek. Minispecial deze week: Nancy Griffith. Zij is een nieuwkomer in de country muziek en ondanks dat er zoveel nieuw talent is, weet ze zich heel goed te handhaven. Haar stem is zuiver en puur natuur en ze schrijft haar liedjes zelf. 19.00 u 't Allegaartje. Presentatie: Tineke Kok. Techniek: Max Kok. Dit program ma is gewijd aan de ziekte van Alzhei mer, beter bekend als dementie. Gesprek met gasten: de dames Hennie Hilgers, wijkverpleegster, Liesbeth Rijk, maatschappelijk werkster, en de werk groepsleden mevr. W. Keizer, T. Groot ten, I. Timmer en W. van de Kerkhof. 20.00 u Einde. Voor en na de uitzendingen Radio 10 Gold. DONATEUR WORDEN? BEL 12199 of 13340!!! Cinema Texel prolongeert Het komplete filmprogramma van de afgelopen week wordt geprolon geerd. Dat betekent dat wanneer u beide films nog niet hebt gezien, u alsnog in de gelegenheid bent om kennis te maken met de buitenspo rig sinistere leden van de Addams Family en het stelletje maffe hoog vliegers in Hot Shots! Tijdens de middagvooorstellingen (zaterdag, zondag en woensdag) blijft de suc cesvolle animatiefilm FIEVEL IN HET WILDE WESTEN draaien, een getekend spektakel waarbij groot en klein op het puntje van hun stoel zullen zitten. THE ADDAMS FAMILY - Een zeer excentrieke Morticia Addams (Anje- lica Huston van onder meer The Witches) woont samen met haar ma cabere gezin tussen spinnen en vleermuizen in een onheilspellende villa. Papa Addams, haar liefhebben de echtgenoot, werpt graag messen, terwijl hun griezelige kinderen stie- kum gevaarlijke spelletjes spelen in hun elektrische stoel! Wie houdt er niet van sprookjesachtige misbak sels als spoken en heksen, loslopen de handen en bewegende tafels, geflipte wetenschappers en kreupele kabouters? Een film waar je super vrolijk uit vandaan loopt na een wer velende aaneenschakeling van de meest vindingrijke trucjes en naar geestige grappen. Leuk voor in je eentje, maar ongetwijfeld ook voor het hele gezin. denkt dat de makers dezelfde zijn als die van Airplane en Naked Gun, dan kun je je daar ook wel wat bij voorstellen. Je kunt het zo gek niet bedenken of er wordt wel de draak gestoken met voorgaande toppers in de verschillende film-genres. Vooral de race- en de zogenaamde slap stick-films. Martin Sheen (Platoon, Wall Street, Young Guns), Lloyd Bridges (Airpla ne en vader van Jeff en Beau) Valeria Golino (Rain Main, waarin zij de toegewijde vriendin van Tom Cruise speelde) en Cary Elwes in een echte lach-of-ik-schiet klucht met flitsende kolder, onnavolgbaar gefilmde ach tervolgingen met straaljagers, een sublieme dressuuract van een trotse hengst, super gortdroge humor, noem maar op. (CvH) Zaterdag, zondag en woensdag: 14.00 uur: FIEVEL INlHET WILDE WESTEN Vrijdag t/m zondag om 15.45 en 21.15 uur, THE ADDAMS FAMILY Vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 uur: HOT SHOTS! Maandag t/m woensdag 20.30 uur THE ADDAMS FAMILY VRIJDAG 6 MAART 1992 PAGINA 9 II ra n jaarlijkse reumacollecte gehouden. Ook Naar schatting 350.000 Nederlanders lij den aan een ernstige vorm van chroni sche reuma. Tien procent van hen raakt daardoor lichamelijk gehandicapt en lijdt veel pijn. Reuma wordt niet voor niets de ziekte van de stille pijn genoemd. Het Nationaal Reumafonds besteedt veel geld aan onderzoek, individuele hulp, aangepaste vakanties en voorlichting. Veel belangrijk wetenschappelijk onder zoek kan alleen plaatsvinden dankzij de steun van het Reumafonds. Vorig jaar werd tijdens de landelijke col lecte maar liefst f5.852.759,- opgehaald. De hoop bestaat dat dit jaar de score nog hoger wordt. Wie geen collectant aan de deur heeft gehad, maar toch graag een bijdrage wil leveren, kan deze overmaken op giro 324 of bankrekeningnummer 70.70.70.848. Door Marijke Mulder Dit laatste wordt beaamd door Hans van Carderen, biologieleraar op de OSG De Hoge Berg. Hij is één van de leden van de organisatie, die verder bestaat uit Ma rijke Bakker, Carlien Wegkamp, Henk Heetveld, An Roeper, Hendrik-Jan Trooster, Aliëtte Fonds, Mariana Bijvoet en Marie-José Kooger. Hans van Garde ren: „We zijn vorig jaar voor de grote va kantie begonnen. Er moet voor zo'n week ontzettend veel worden georgan- seerd: lokaliteiten, materialen, vervoer, roosters, slaapplaatsen voor de studenten en medewerkers, om maar eens wat te noemen. Het is trouwens fantastisch hoe groot de medewerking van diverse Texel se bedrijven is. Veel materiaal dat we no dig hebben wordt gratis of tegen een zeer geringe vergoeding geleverd. Elk onderdeel van de theaterweek wordt door studenten. Zij zijn afkomstig IllL'flTi RADIO TEXEL FM 106.1 De programma's van Radio Texel wor den een dag later tussen 11.00 en 13.00 uur op de kabel herhaald (op 100.2 FM). lag tot en met vrijdag worden de programma's van de vorige avond nog maals uitgezonden. Maandag de pro gramma's Vlaswiek en Natuurwijzer. VRIJDAG 1800 u. Elck wat wils. Verzoekplatenprogramma m.m.v. Wim en Corrie Witte, Rensje Halsema. Techniek: Hannie van der Vis. 1930 u. Tot achten. Muziekspecial door Hannie van der Vis. 20.00 u Friday Night Fever! Muziek en verkiezing van de Texel Tip, de ToplO van de dansbare 21, de hamerplaat en de zwansplaat door Niels van Heer waarden. 22.00 Einde. zaterdag 800 u. Typisch Texel. Texel-agenda en muziek door Bert Heitink. '000 u. Bedrijven voor bedrijven. Vacaturebank met de rubrieken handel, horeca, verzorging, bouw, installatie techniek, landbouw en overig. Muziek. Door Martin de Wit. 1200 u. Goedemiddag Texel. Dier van de week, Weetje van de week en felicita ties door Johan Reuvers en Dirk )an Kooiman. Luisteraars kunnen om 12.00 uur bellen naar Radio Texel (12199) om te melden wie vandaag jarig is. De jari ge wordt gebeld en komt in de uit zending. 0 u. Onzin op zaterdag. Satirisch programma m.m.v. Bob en Buitenzorg. 0 Presentatie en techniek Clarck de Boer. Door Ruud Nooy „Een marktpleintje, vredig en in alle rust. Twee circusfamilies, eikaars eeuwige concurrenten. Zij kunnen elkaar niet luchten of zien, maar geen van beiden is van plan door te reizen. Fools zijn het. Zij zien er niet uit en bewegen zich hoogst eigenaardig. Een waanzinnige zoon in de ene familie en een monsterlijke dochter in de andereliefde op het eerste gezicht. Verliefde afspraakjes, verboden verlangens en twee briesende families als de liefde wordt ontdekt." Bovenstaande is een korte beschrijving van „Fools in love", een van de 70 programma-onderdelen die tijden de theaterweek op de scholengemeen schap De Hoge Berg zal worden uitge werkt. Tientallen begeleiders - studen ten, leerkrachten en ouders - en 820 leerlingen zullen zich van 10 tot en met 13 maart storten op een breed scala van theateractiviteiten. Een gigantische or ganisatie. Vbbl w rmt- uit Alkmaar, Leeuwarden, Utrecht en Amsterdam. Het zijn dans-, drama-, en mimestudenten. leder van hen heeft een onderdeel voorbereid en krijgt een groepje leerlingen onderzijn hoede. Om alles zo goed mogelijk te laten verlopen, is aan iedere student een begeleider toe gevoegd: een leerkracht of een ouder. Deze begeleiders zullen er voor zorgen dat de studenten zich zo optimaal moge lijk bezig kunnen houden met de thea teractiviteiten. Deze week geldt voor de studenten als een .stageproject. Hans van Garderen: ,,We zorgen ervoor dat ook de inwendige mens niets te kort komt. Een aantal leerlingen van onze school be reidt gedurende deze week een warme maaltijd voor de studenten." THEMA Dit jaar is gekozen voor het thema „De Fusie". Hans van Garderen: „Niet zo ver wonderlijk natuurlijk, gezien de pas tot stand gekomen fusie tussen onze scho len. Het is trouwens leuk om te zien hoe de verschillende studenten het thema in de voorbereiding hebben uitgewerkt. Soms heel concreet door middel van het integreren van muziek, dans en spel. Maar ook door bijvoorbeeld een link te leggen tussen „het absurde" en de alle daagse werkelijkheid of door drie leerlin gen één sprookjesfiguur te laten spelen." De leerlingen van de Hoge Berg konden inschrijven voorde onderdelen klassieke en lichte muziek, dans, drama en mime. Ze mochten een tweede keus opgeven. „Het is gelukt om van bijna alle 820 leer lingen hun eerste keus te honoreren. Zes kinderen slechts zitten bij een onderdeel dat zij als tweede op. hun keuzelijst had den ingevuld", aldus Hans van Garderen. DE UITMARKT De week wordt afgesloten met een „Uit markt". Tussen 9.00 en 15.00 uur vinden op vrijdag 13 maart de presentaties plaats, ledereen is dan van harte welkom om te komen kijken naar de artistieke re sultaten van een weekje theater maken. Deze uitmarkt vindt plaats in de aula en de gymzaal van de Hoge Berg en verder in de De Koninghal en het gebouw van KTF. Het uiteindelijke programma wordt deze dag wordt in de loop van de thea terweek bekend gemaakt. Elke werk groep zal een deel van de uitmarkt verzorgen. De organisatie van deze dag is in handen van Aad Studulski en Rico Meertens. Zij rekenen op veel support van iedereen en vooral van het publiek. Eén van de belangrijkste kenmerken van het maken van theater in welke vorm dan ook, is immers dat de artiest zijn voorste ling deelt met de toeschouwers. Een ar tistieke fusie dus eigenlijk. Hans van Garderen met enkele leerlingen van de OSG, die zich komende week op het theaterwezen storten Belprogramma door Wim van Leersum. Gasten met hun eigen muziek-keuze. 15.00 u. Nonstop Nederlandstalig. Hollands repertoire door Wm van Leersum. 16.00 u. Sport Lokaal. Sportverslagen en interviews m.m.v. Lia en Marco van Leersum, Trea van Leeuwen, Gerrit Ver hoeven. Techniek: Piet Cornelisse; tech niek op lokatie: Jeroen Haak. 18.00 u. Time Traveling. Muziekreis door de tijd, van de jaren zestig tot en met de allernieuwste hits, door Herko van Heerwaarden. 19.00 u. Lokaal Kabaal. Jeugdprogramma. Presen tatie en muziekredactie Anneke Wtte en Karen Terpstra. Raad- en belspel met muziekfragmenten en prijzen door Lon- neke Veenema. De cassette-single top10 door Annemarie Witte. Techniek: Herko •van Heerwaarden en Martin de Wt. 20.00 u. Dubbel Bert. Muziek met een praatje door Bert van der Wal 22.00 u. Einde. MAANDAG 18.00 u. Symphonica. Klassieke verzoekplaten m.m.v. Marene van Beek, Wies van Beek. Techniek: Daan Koopman. 19.00 u Rondom de boerderij is met zomerstop! Vanavond dus geen uitzen ding. De makers van het programma gaan zich bezinnen op de formule en komen in september weer terug met een gloednieuw Rondom de boerderij! nieuwe medewerkers kunnen zich opge ven bij Jan Keesom (15640) Piet Blom (19263) of Renske van de Tempel (17263). 20.00 u. Einde. DINSDAG 18.00 u. Bonte dinsdagavond. Verzoekplaten m.m.v. Marga Eelman, Gré Vlas, Mary Vos. Techniek: Magreet van Heerwaarden. 19.00 u. Raadsvergadering. 16.00 u. Wat. muziek, Wld, Aantrekkelijk en Trendy door Frank en Joost. 17.00 u. Terug in de tijd. Muziek uit de jaren '50, '60, '70 en '80. Presentatie en techniek Theo Bakker. met o.a. de LP „Tijd voor teenagers" en een special over de Everly Brothers. 18.00 u. De dansbare 21. Muziek en popjournaal m.m.v. Maurits Wtte, emko Veeger, Alfons Wtte. 20.00 u. The Musiccube. Muziek door Peter van der Stuis en Jeroen Wijdogen. 22.00 u. Einde. ZONDAG 9.00 u. Klassiek op zondag. Klassieke muziek m.m.v. Roelie Bakker, Martin de Weijer, Arie Blom. 10.00 u. Kerkdienst vanuit de Rooms-katholieke kerk te Den Burg. Techniek: Wim van Leersum en Math van Beek. 11.00 u. Vlaswiek. Muziek en poëzie, presentatie en techniek Coby Schotanus en Math van Beek. Deze week de ge dichten Waddeneilanden „De stem van het water" uit de bundel ,,Het Veerhuis" van Ida G. M. Gerhardt. Hierbij wordt bijpassende muziek ge draaid. 12.00 u. Natuurwijzer. Informatief natuur programma. Presentatie Hans Witte en Edwin van Egmond, techniek: Max Kok. Onderwerp deze week: de vogels van de Geul. Gesprek met een gast. Verder actueel Texels natuurnieuws door Sietske Dijksen. Een gelezen verhaal uit een oud boek over hoe het heel vroe ger met de natuur op Texel was. 13.00 u. Ballroom en Latin. Dansmuziek met uitleg door Max en Tineke Kok. Gast deze week mevrouw Corrie Raate land, gesprek over dansen voor 55-plussers, o.a. in de Buurteton. Verder aandacht voor de slow fox. 14.00 u. Een plaatje voor een praatje. Marten Zegel van Zegel Mannenmode uit de Weverstraat heeft een etalage wedstrijd gewonnen. Deze was uitge schreven door Lee-spijkerbroeken. Hij wint een reis voor twee personen naar New York. Dit werd vorige week werd op de grootste Nederlandse modevak beurs Modam bekend gemaakt. Marten Zegel gaf eind vorig jaar gevolg aan een oproep van Lee om deel te ne men aan de wedstrijd. Hij haakte in op de reclamecampagne van de jeansfabri kant. De spot vertoont een immense spij kerbroek, die over de Twin-Tower in New York wordt getrokken. Zegel maakte een klein theatertje met ro de gordijnen in zijn etalage. Als deze open gingen, was een afbeelding van de Twin-Tower te zien, waar een jeans over heen was getrokken. Het decor toonde Manhattan. Confetti en papiersnippers gaven het geheel een Amerikaans tintje. De beoordeling van de etalages ging via foto's, die door de spijkerbroekenfabri kant waren genomen. De jury bestond uit modevak-deskundigen. „Ik vind het een grote grap dat ik heb ge wonnen", aldus Marten Zegel. „Ik moest het opnemen tegen grote jeansshops die met echte etaleurs werken. Daarom schatte ik mijn kansen niet echt hoog in." Lee vond de etalage van Zegel het best aansluiten bij de reclamecampagne en dat was de doorslaggevende reden waar om de hoofdprijs naar Texel gaat. HOT SHOTS! Waal. Toen de stand die het waterschap in het museum heeft bij de jongste ver bouwing werd vergroot, twijfelde hij geen moment over de invulling van de extra ruimte. Aan de hand van histori sche bouwtekeningen en situatieschet sen maakte hij de molen vorig jaar tot in detail na. De bezoekers kunnen zich dankzij de molen een beeld vormen van de werking ervan. Kiewiet: „Het water uit de polder werd met een vijzel om hoog gepompt." Door getijdesluizen werd het boezemwater met laag water in zee geloosd. De wieken, die zijn bespannen met zeil, zullen daadwerke lijk draaien. Kieviet: „Een ventilator zorgt voor de benodigde wind." Net als museum-voorzitter Joh. Roeper is L. Fli- sijn, secretaris van het waterschap, erg ingenomen met de jongste aanwinst en schuift alle roem en eer naar modelbou wer Kiewiet. „Een pracht-exemplaar, De moeder van alle films! Als je be- Met een exacte kopie van de molen van het Noorden is het Agrarisch en Wagen museum in De Waal een attractie rijker. Het schaalmodel werd gemaakt door Ab Kiewiet uit De Koog. De stand ademt nog meer sfeer door de authentieke be schilderde achtergrond. Schilder Frans Voskuil legde het panorama rond de mo len gedetailleerd vast. Kievit kent de monumentale molen bij de Krassekeet als geen ander. „Als mede werker van het Waterschap Texel heb ik er jarenlang naast gewoond." Stilzitten na zijn pensionering is er voor de 66-jarige Kiewiet niet bij. Als vrijwilliger helpt hij menig uurtje bij restauratie-

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 9