Gevarieerd muziekaanbod tijdens Texelpop 1992 Texel achterhaalt sterk Forward „op karakter" CNV huldigt jubilarissen Van rhythm blues tot smartlappenfestival Gelijkmaker diep in blessuretijd Open dag van de Vrije School Pupillenvoetbal Tegenvallende vangsten voor sportvissers Jeugdzwemmers 5e Twee toernooien squash en tennis DINSDAG 24 MAART 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Terug na een jaar weggeweest heeft Texelpop aan kwaliteit nau welijks ingeboet. De organisatie kan terugkijken op een geslaagd popfestival, dat vooral door het gevarieerde muziekaanbod waar dering oogstte van bijna zeshonderd betalende bezoekers. Vooral de Van Beurden Bluesband boezemde ontzag in. Met hun rauwe geluid speelden ze de Burgemeester De Koninghal vrijdagavond volkomen plat. Nieuwe muziekstromingen passeerden echter nau welijks de revue. Organisator Stichting Popmuziek Texel (Stipt) had dit jaar veertien bands op het programma van Band- promotion gezet. Het wegvallen van Niozband Mananan, die te elfder ure afzegde, betekende voor de overige formaties een onverwachte meevaller; voor hen bleef de muziekinstallatie op het gigantische podium in de Ko ninghal iets langer beschikbaar. Ver sterkt door bijna 2.500 Watt luidsprekers stonden de muzikanten een klein half uur in de schijnwer pers. Texelpop 1992 werd geopend door de jeugdige formatie Noname. Aange moedigd door muziekdocenten Betty Bakker en Jan Kuhne begonnen de muziekschoolleerlingen een jaar gele den met de opbouw van een zeer herkenbaar repertoire. Niet altijd eenstemmig, maar met veelbelovend enthousiasme trakteerden ze het pu bliek op evergreens zoals „Yesterday" en „Hit the road Jack". Debutant Royal Madness, bestaande uit vijf jonge muzikanten, deed met meer nummers uit de „sixties" ook een duit in het zakje. Nadat vocaliste Sa bine van Heerwaarden haar nervosi teit had overwonnen kwamen de rock roll-versies goed tot hun recht. De vertolking van de Nirvana- rockhit „Smells like team spirit" was voor een handjevol leeftijdgenoten voldoende aanleiding de dansvloer te Dé grote verrassing bleek De Klapband, die de zaal verbijsterde met Hollandse smartlappen. Aangekondigd door presentator Mar co van Sambeek werd de bühne pijls nel vrijgemaakt voor het bluestrio Pride Joy. Met hart en ziel speel den ze populaire bluesmuziek. Tot het moment dat gitarist Daniël van der Vis zijn electrische gitaar pakte was de akoestische sound, samen met het zwoele stemgeluid van Elles Kaercher het beluisteren zeker waard. De overgang naar de fijnzinnige proza van humoristisch duo De Bowema's viel menig toeschouwer na het blues- geweld wat koud op het dak. Hoewel de amusementswaarde van de act vanBouwe Kuipers en Marcel Wer- nand van hoog allooi was, zochten vele toeschouwers na enkele blikken op het clowneske tweetal de uitgang op voor een sigaretje. Zo kon het voorkomen dat het rokerige zijhalletje uitpuilde, terwijl in de concertzaal, waar een rookverbod van kracht was, de rust zelve heerste. De ommekeer kwam bij de herkenba re klanken van Texmen, die - in wis- seldende samenstelling - al twaalf jaar acte de precense geven. Volgens gitarist Rob Kooiman komt het einde nu spoedig in zicht. „Ik hoorde dat het tijd wordt dat we opsodemiete ren." Hoewel hij ontkende actief te zijn in het „schnabbelcircuit", deed de gestroomlijnde rock-a-billymuziek anders vermoeden. Na urenlang stilstaand de bühnever- richtingen te hebben aangehoord, kwam het publiek pas echt los tij dens de laatste sessie, waarvoor The Buzz tekende. Met geroutineerde rock roll sloten Jaap Dros en zijn „big band" de vrijdagavond stipt op tijd af swingend af. Na de akoestische opening van de tweede popavond door het folkduo Lotte Tassos passeerden covers van greatest hits de revue tijdens het optreden van de Oosterender forma tie Never Ending. Een vermakelijk in termezzo vormde het Nederlandstalig repertoire van gelegenheidsformatie De Klapband. Het genre van het zestal, dat vooral opzien baarde door hun kitscherige outfits, varieerde van quasi-serieuze smartlappen tot spran kelende Latino-muziek. Drank Onder het motto „zonder drank geen klank" brachten de Legendary Late Inbetweenies vaderlandse popmuziek. Met veel bravoure en doorspekt met schuttingwoorden speelden de band leden temperamentvolle nummers, die de moeite van het beluisteren ze ker waard bleken. Ze betekenden het opwarmertje voor de gepolijste sound van Vivid, de band die nog druk doende is met het uitbrengen van een cd. De muzikanten, die in het landelijke circuit al aardig aan de weg timmeren, bewogen zich enthousiast over de toneelvloer en benutten daar mee, in tegenstelling tot het statische optreden van veel andere bands tij dens Texelpop, de mogelijkheden van het 15 meter brede podium ten volle. Met veel gevoel voor show hielden ze de zaal een half uur in de ban. Zelfs tijdens deze sessie viel er van uit de afgelegen De Koninghal in Den Burg geen enkele geluidsoverlast te bespeuren. Nadat oude bekende Nothing to Lose tenslotte nog een swingend optreden in petto had, zocht het publiek rond middernacht een goed heenkomen en kan aan het boek over dertig jaar Texelse popmuziek, waaraan organi sator Nils Lely en Bart Heijnen druk werken, een extra hoofdstuk worden toegevoegd. Stand: competitie: 1 .Texel 19-28; 2.MFC 19-27; 3.Hollandia 19-25; 4.Always Forward 19-22; 5.VZV 19-21; 6.Vios W 19-18; 7.West Frisïa 19-17; 8.KGB 19-16; 9.SRC 19-15; 10-Wieringerwaard 19-15; 11.DTS 19-14; 12.Andijk 19-10. Periode: 1 .Texel 5-9; 2.Always Forward 5-7; 3.MFC, VZV en Vios 5-6. Schilderend afgezant. Niek Welbo- ren, Texels schilderend afgezant op Paaseiland, heeft per fax het ge meentebestuur laten weten dat het geschenk van de gemeente (een aquarel tweeluik) een plaats zal krij gen in een voor iedereen toegankelijk cultureel centrum op het eiland. Te vens kondigde hij aan dat binnenkort een antwoord komt op de brief uit 1972 over de vriendschapsbanden tussen beide eilanden, die helaas in een verkeerde la was beland. VAC-vrouwen. Niet zestig afdelin gen, maar zestig vrouwen uit 29 af delingen van de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw ko men morgen naar Texel. De VAC geeft adviezen over inrichting van woningen en woonomgevingen. De Vrije School aan de Gast huisstraat 55 houdt zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur haar jaarlijkse open dag. leder die belangstelling heeft of benieuwd is naar wat dé Vrije School inhoudt en hoe er wordt gewerkt kan vrijblijvend een kijkje nemen. Drie keer wordt een leerlingenpresen tatie verzorgd. Er wordt iets getoond uit het lesprogramma van de afgelo pen periode Om half twee laten de leerlingen van de eerste en tweede klas (groep 3 en 4) iets zien, om kwart over twee komen klas 3 en 4 (groep 5 en 6) aan de beurt en om drie uur de vijfde en zesde klas (groep 7 en 8). Tijdens deze presen taties is oppas aanwezig voor de klei ne kinderen. Verder zijn er diverse feestelijke acti viteiten, waar zowel jong als oud aan mee kunnen doen, bijvoorbeeld pan nekoeken of stokbroden bakken, spel letjes doen (steltlopen, zaklopen en touwhangen) of flaneren langs de kramen. In deze kramen liggen boe ken, stenen, poppen, rommeltjes, tweedehands handelswaar, kaarten en schilderingen van leerlingen te koop. Daarnaast is er silhouet knip pen, emailleren en de verkoop van op maat gemaakte stelten. Er is een restaurant met, als het weer het toe laat, een gezellig buitenterras. Een aantal leerlingen gaat proberen met eigen optredens geld bijeen te spelen voor een toneel in de te ver bouwen lokalen. Uiteraard zijn tijdens de open dag de leerkrachten aanwe zig voor het geven van informatie of toelichting. De Texelse afdeling van het CNV huldigde gisteravond in De Poort acht jubila rissen. Districtsbestuurder G. Mondriaan uit Amsterdam prees de leden die lange tijd de vakbond hebben ondersteund door hun lidmaatschap. Hij reikte vijf speldjes uit voor 25-jarige jubilea aan K. Zeegers, M. Huitema, W.J. van Leersum, J. Saalmink (allen Industrie en Voedingsbond) en T. Verveer (CFO). Huldiging voor 40-jaar lidmaatschap zou B. Brouwer ten deel zijn gevallen, ware het niet dat hij niet aanwezig kon zijn. Dat was ook het geval met K. Dijker, die al zestig jaar lid is. Gelukkig kon Mondriaan nog wel een speld met robijn voor 60 jaar trouwe steun kwijt aan C. Slik (CFO). Uitslagen zaterdag 21 maart: De Koog D1-Texel D1 15-0 Texel D2-SVC D1 0-1 Tex. Boys D1 vrij Texel E2-Oosterend E2 1-13 De Koog E1-SVC E1 5-3 Tex. Boys E2-ZDH E1 afgel. Oosterend E1-Tex. Boys E1 1-1 Texel E3-Texel E1 1-5 ZDH F1 Texel F1 2-4 Oosterend F1-SVC F2 8-1 De Koog F1-SVC F1 0-3 SVC F3-Tex. Boys F1 0-10 Texel F2 vrij De vangsten tijdens de tweede wed strijd in de kampioenschapsserie van de sportvisclub vielen tegen. Vijftien leden, waaronder twee jeugdleden, deden hun best aan de Usdijk, maar het mocht niet baten. Marcel Verhagen won bij de jeugd, met twee vissen en een totale lengte van 35 cm. Dolf de kroon ving één vis van 23 cm, wat hem een tweede plaats opleverde. Map van der Zwaag zegevierde bij de senioren. Hij ving vijf vissen met een totale lengte van 119 cm. Hij werd op de voet gevolgd door Jan Kingma (4 vissen, 110 cm) en Roel de Zwart (vier vissen, 95 cm). De volgende viswedstrijd is op 5 april om 8.00 uur aan de dijk bij Nieuwe- schild. Op 20 april houdt Sportvissersclub Texel haar jaarlijkse grote wedstrijd aan de dijk van Oudeschild. Het be gint om 9.30 uur. Wie mee wil doen moet zich vóór 15 april opgeven via 13986 of 17297. Het inschrijfgeld bedraagt 715,-. ledereen moet zelf voor pieren zorgen. Dit is tevens het enige aas waarmee mag worden ge vist. De wedstrijd duurt drie uur. Er wordt gestreden om een vier seizoe nen Texeler dekbed, dat als eerste prijs beschikbaar is gesteld door de Texelse Wol Onderneming. De CNV-jubilarissen minus de twee ontbrekende heren poseren met hun pas verworven kleinood. ifo,0 Tessa de Graaftt Zes zwemmers van zwem- en polo club TX71 namen zaterdag deel aan een jeugdmarathon in zwembad „De Schots" in Den Helder. De Texelse afvaardiging eindigde op een gedeel de vijfde plaats in een deelnemers veld van achttien ploegen. Renate Rood, Annemieke Zijm, Alexander en Valentijn Hillen, Freek Jan Buisman en Merlijn Adema zwommen in drie uur 8000 meter. De marathon werd georganiseerd door de Helderse Red dingsbrigade. In sport- en evenementencentrum 't Stappeland wordt zaterdag een squashtoernooi voor heren gehouden. Dinsdag 7 april is een tennistoernooi voor damesdubbels. Zaterdag begint het toernooi om 18.00 uur. Gespeeld wordt volgens het poulesysteem met finale. Het damesdubbel-toernooi op 7 april begint om 18.30 uur. Voor een part ner kan eventueel worden gezorgd. Belangstellenden dienen zich op te geven bij de receptie van de hal of via telefoonnummer 27000. Het in schrijfgeld bedraagt 712,50 bij beide toernooien per persoon. SV Texel behaalde zondag in de thuiswedstrijd tegen Always Forward een zwaarbevochten gelijkspel. Pas in de laatste minuut van de blessu retijd brachten de groenzwarten de stand op 2-2. De Texelaars werden zo beloond voor de grote inzet waar mee ze na rust hun slechte eerste helft probeerden weg te poetsen. Voor de prima voetballende tegen standers uit Hoorn waren de druiven zuur, want zij gaven een 2-0 voor sprong uit handen. I in de eerste minuut had Texel, met iBart Heerschap weer onder de lat, zichzelf veel problemen kunnen besparen door te scoren. Eerst tikte de uitstekende Forward-doelman Pot- veer een vrije trap van John List uit de hoek. De bal kwam voor de voe ten van Ralph Koning, die uit een moeilijke hoek op de paal schoot. De instormende Wim van Veen mikte de terugspringende bal echter over het doel. Always Forward, dat moest winnen om mee te blijven doen in de strijd om de derde periodetitel, nam het heft in handen. Keeper Heerschap hield de stand op 0-0, toen hij na vijf minuten de bal uit de kruising tikte na een keihard schot van Forward- speler Henny Wolfschot. Even later behoedde de paal Texel voor een achterstand en stonden beide teams wat kansen betreft weer op gelijke hoogte. Boekingen De spelers van Always Forward voch ten voor elke meter en legden de Texel-aanvallers aan banden. Toen Er- win Koning uit frustratie de bal weg trapte nadat hij wegens buitenspel wes afgefloten, kreeg hij een boe- kln9- waardoor hij voor de lastige uit- Wedstrijd tegen KGB zal worden 9eschorst. Ook verdediger Koos Tjep- kema ging op de bon, maar deze zal 9een gevolgen voor zijn deelname hebben. Mede wegens een langdurige blessu- 'ebehandeling aan Forward-zijde trok scheidsrechter geruime tijd bij. In -«e vijfde minuut van de blessuretijd scoorden de gasten uit een vlekkelo- Ze aanval. Heerschap tikte de bal serst nog onder de lat vandaan. Sereen bleef als aan de grond ge beld staan, behalve de Hoornse spits Ron Blokzijl die de bal simpel in het lege doel kopte: 0-1. Na de pauze speelde Texel een veel betere wedstrijd. Misschien niet mooi, maar wel fanatiek. De ploeg nam het initiatief, wat meteen al en kele kansen opleverde. Via de voet van Paul van Exel trof Texel de lat, terwijl de hard werkende Ralph Ko ning (de gevaarlijkste Texel-aanvaller) op de paal schoot. De gelijkmaker hing in de lucht, maar na ongeveer tien minuten profiteerde Forward van slecht uitverdedigen: 0-2. Binnen enkele minuten bracht Barrie de Vries de spanning terug. In een vol strafschopgebied stond de jeugdi ge middenvelder op de goede plaats. Met buitenkant rechts draaide hij de bal tergend langzaam in de linker be nedenhoek: 1-2. Gouden wissel Trainer Willem Roomeyer zette de net van vakantie teruggekeerde Ingmar Moerbeek in als extra aanvaller voor middenvelder Gerrie Plaatsman. Het zou een „gouden wissel" blijken. Texel ondernam een stormloop, maar de formidabele doelman Potveer en de lat stonden de gelijkmaker in de weg. De uitvallen van de Hoornaars waren evenmin zonder gevaar. Geluk kig voor Texel kwam Koos Tjepkema als winnaar uit de strijd toen hij al leen tegenover drie man kwam te staan. In de allerlaatste minuut gooide Er- win Koning de bal ver in. Broer Ralph kopte door en invaller Moerbeek stond op de goede plaats. Alleen voor de keeper schoot hij beheerst raak: 2-2. Programma Texel kwam met de schrik vrij en blijft alleen aan kop. De voorsprong op MFC slonk tot één punt, maar op Hollandia T, dat verloor, liep Texel zelfs verder uit. In de derde periode voert Texel eveneens de ranglijst aan, met twee punten voorsprong op Al ways Forward. De komende weken speelt Texel achtereenvolgens uit te gen KGB (5 april), thuis tegen DTS (11 april) en uit tegen Vios W (18 april). Naaste concurrenten MFC en Hollandia T treffen elkaar op 11 april in Tuitjenhorn. Meeslepend mondharpspel van gastspeler Klaas Jan van der Vis vormde een waardevolle bijdrage aan hun optreden. Bij het horen van de robuuste klanken van De Van Beur den Bluesband stond menig liefheb ber met de oren te klapperen. Blues van de bovenste plank dus, en dat van een debuterend viertal dat pas twee maanden geleden de oefenruim te was ingedoken. Proza Vooral zaterdagavond nam de drukte in de Burgemeester De Koninghal grote vormen aan. Hier luisterenbijna zeshonderd bezoekers geboeid naar de verrichtingen van Nothing to Lose. foto's Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7