RIMLACH Gedaanteverwisseling voor Bakkerij Timmer FILM FranHie &Johnny m BEDRIJVIGHEID Zoetelief WEEKEND Vk Het gevecht tegen de (wind)molen. BEDRIJVIGHEID Horeca-keten Le Berry opent „grand café" Springwedstrijden voor gymjeugd Twee topfilms in Cinema Texel Al Pacino-Michelle Pfeiffer VRIJDAG 27 MAART Ij Door Nel Kant Woensdag is de ingrijpend verbouwde Bakkerij Timmer in de Hogerstraat ge opend. Het resultaat van de verbouwing is prachtig. De winkel die ruim en over zichtelijk is heeft een doorloop naar de tearoom, die nu ook een ingang heeft aan de Stenenplaats. Zoals Kees Timmer zegt: „Het gehele bedrijf voldoet nu weer aan de eisen van deze tijd." Ter ere van de heropening werd woensdag een nieuw broodje geïntroduceerd: „Tessels Bruintje". Gemaakt van Texels graan, wat zonder kunstmest is verbouwd. Het brood wordt zonder verdere kunstgre pen vervaardigd. In 1947 namen Annie Zijm en Jan Tim mer, zoon van bakker Kees Timmer uit Oosterend, in de Hogerstraat 5 de bak kerswinkel van Koorn over. Er was toen al zo'n 4 a 5 man personeel, want buiten de winkel waren er ook enkele wijken waar het brood werd bezorgd. Het werk was in die tijd arbeidsintensiever, omdat er veel handmatig gebeurde. Er was in het begin nog een takkenbos-oven: een ste nen ruimte, die door brandende takken bossen werd verhit. Waren de stenen heet genoeg, dan gingen de takken eruit en werd er een natte dweil doorheen ge haald. Daarna ging het brood erin. De stenen gaven zoveel warmte af dat het brood gaar werd. Na het brood ging de koek de oven in, totdat de oven teveel was afgekoeld. De oliebrander waarmee de oven later werd verhit was alweer een stuk praktischer. In 1952 werd Ho gerstraat 2 aangekocht, aan de overzijde van de straat. Na een verbouwing werd die winkel met bakkerij in 1954 ge opend, waarna de oude bakkerswinkel werd afgestoten. Hogerstraat 2 was een monumentaal pand. In de hal, naast de PROGRAMMA RADIO TEXEL RADIO TEXEL FM 106.1 De programma's van Radio Texel wor den gelijktijdig op de kabel (106.1) uitge zonden en ze worden een dag later tussen 11.00 en 13.00 uur op de kabel herhaald (op 100.2 FM). Dinsdag tot en met vrijdag worden de programma's van de vorige avond nogmaals uitgezonden. Maandag de programma's Vlaswiek en Natuurwijzer. VRIJDAG 18.00 u. Elck wat wils. Lichtboei verzoekplaten programma voor de zieke en bejaarde luisteraars, m.m.v. Wim en Corrie Witte, Rensje Halsema. Techniek: Hannie van der Vis. Tel. 12199 voor verzoekjes. 19.30 ti. Tot achten. Muziekspecial door Magreet van Heerwaarden, Hannie van der Vis. Rensje Halsema en Gea Vlas. 20.00 u. Friday Night Fever! Muziek en verkiezing van de Texel Tip, de ToplO van de dansbare 21, de hamerplaat en de zwansplaat door Niels van Heer waarden. Einde. 22.00 c ZATERDAG 8.00 u. Typisch Texel. Texel-agenda en muziek door Bert Heitink. 10.00 u Bedrijven voor bedrijven. Vacaturebank met de rubrieken handel, horeca, verzorging, bouw, installatie techniek, landbouw en overig. Muziek. Door Martin de Wit. 12.00 u. Goedemiddag Texel. Dier van de week. Weetie van de week en felicita ties door Johan Reuvers en Dirk Jan Kooiman. Luisteraars kunnen om 12.00 uur bellen naar Radio Te\el (12199) om (e melden wie vandaag jarig is. De jari ge wordt gebeld en komt in de uit zending. werken om ervaring op te doen. Toen Kees zo'n negentien jaar was werd de va der en zoon firma opgericht, later kwa men daar ook zijn vrouw Ria Hin, zijn zus Margriet en zijn zwager Cor Kossen bij. In 1973 stapten vaderen moeder Tim mer uit de zaak en gingen rustig wonen. Ze zijn er nog wel altijd bij betrokken, maar niet meer direct. winkel, werden al spoedig drie of vier ta feltjes neergezet, waar de klanten van koffie met gebak konden genieten. Dat was eigenlijk het begin van de tearoom. Door het toenemen van de afzet werd de bakkerij te klein. In 1969 werd Ho gerstraat 4 aangekocht, met als reden dat de achtergelegen bakkerij dan flink ver groot kon worden. De Amrobank heeft anderhalf jaar gebruik gemaakt van de voorkant van het gebouw, wegens ver bouwing van hun eigen vestiging. In 1971, toen de Amrobank naar haar eigen pand terug was gegaan, werd daat de tea room geopend. Intussen was in 1966 in de Weverstraat Bakkerij Schulte overge nomen en in 1970 werd in De Koog een winkel en tearoom gebouwd. MISSIONARIS Het echtpaar Timmer had ondertussen twee kinderen op de wereld gezet: Kees en zijn vijf jaar jongere zus Margriet. Het was geen vanzelfsprekende zaak dat Kees zich na zijn schooltijd zou bezig houden met de bakkerij van zijn ouders. Eigenlijk wilde hij missionaires worden in Afrika. De pastoor die op school kwam, vertelde daar zo boeiend over, dat het Kees erg aantrok. Waarom is niet dui delijk, maar uiteindelijk is Kees niet in het warme Afrika terechtgekomen, maar in de warme bakkerij. Hij volgde de Nij verheidsschool in Voorhouten en toen hij zestien was ging hij aan het werk in de bakkerij, 's Winters volgde hij de ban ketbakkersopleiding aan de Culinaire vakschool in Groningen. In rustige tijden ging hij vaak bij bakkers aan de overkant FASEN Reden voor de verbouwing, die in spe- tember vorig jaar begon, was een gebrek aan ruimte in de bakkerij. In de loop der jaren waren er steeds stukjes aange bouwd, waardoor de indeling van de ruimten niet praktisch meer was. Door de achter de tearoom en winkel gelegen bakkerij uit te breken en opnieuw in te delen kon men veel ruimte winnen. Aan de grootste verbouwing is al heel wat tijd vooraf gegaan. De schoonheidscommis sie had geruime tijd nodig om accoord te gaan met de plannen. Toen de toestem ming er eenmaal was, moest de verbou wing nog worden uitgesteld wegens het naderende seizoen. De verbouwing werd in fasen voltooid, want de winkel en de bakkerij moesten doordraaien. Eerst sloopte men de tearoom en op die plek werd een nieuw winkelpand ge bouwd met op de bovenverdieping twee kantoorruimtes, een personeelskamer en een kleine wasserij. Toen men achter de bakkerij ook ingrijpend had verbouwd, werd de nieuwe winkel al in gebruik ge nomen en kom men de oude winkel in een tearoom omtoveren. VERVOLG VAN TC3 PAGINA 1 Polen en Rusland, trok met een rugzakje door Amerika, Australië, de Filippijnen en Indonesië, sliep aan de kant van de weg. Zonder de taal te kennen liep hij met Cor Ellen 's nachts door Moskou. Bijna alle sporten heeft hij gedaan. Heeft parachute gesprongen, diepzee gedo ken, marathons gelopen. Hij schaakt, damt en speelt bridge. Texel kent hem als fel activist tegen militaire vliegoefenin- gen. Defensie kent hem. Hij zorgde er mede voor dat de Flycatcher bij De Cocksdorp werd geïnstalleerd. „Als die neergestorte F-16 vier seconden langer in de lucht was gebleven had-ie op cam ping de Robbenjager gelegen, met scher pe bommen en al. Bij acht seconden op De Cocksdorp. Ik ben er altijd al tegen geweest. Nu komt de zaak pas los, door het neerstorten van zo'n ding boven Hen gelo in combinatie met het gooien van scherpe bommen op Vlieland. Nu is iedereen verontwaardigd, toen zag je niemand en ik was gek." „Het is levensgevaarlijk. Ik blijf iedere week bellen. In maart komt er een leuke actie. We zouden de Vliehors bezetten. Al eerder liepen we van hier naar Den Haag als protest." POLITIEK „Ik ben geen groepsmens", erkent hij, „niet iedereen neemt afwijkende ideeën in dank af." Hij is daardoor niet de ge makkelijkste bestuurder in KLV en TVL. Snel ventileert hij oplossingen voor be staande problemen: „In Miami mag je van zeven tot negen en van half vier tot half zes niet alléén in een auto rijden. Het forensenverkeer is aan banden ge legd. In Nederland sparen ze weer di kool en de geit. De files worden steeds langer. Mestoverschot in Brabant resul teert in een uitrijverbod op Texel. Dat is toch belachelijk, terwijl bemesting hier gewoon nodig is. Olielozers mogen bui ten de territoriale wateren lozen wat ze willen." Het milieu zit hem hoog, evenals de poli tiek. Hij is geen lid van een politieke par tij, maar werd al wel gevraagd om politiek actief te worden. Misschien richt hij zelf wel een partij op, want bestaande partijen bekijkt hij kritisch: „Je moet le ven naar waar je achter staat. Peter Bak ker van Groen Links vind ik een perfect figuur. Die staat tenminste voor zijn poli tieke denkrichting. Maar over het alge meen is socialisme voetballen zonder doelpunten, of de honderd meter lopen zonder de tijd op te nemen. Ik kan geen enkel begrip opbrengen voor salon socialisten die links lullen en rechts vul len." ns TEVREDEN Kees Timmer is zeer tevreden over het verbouwen in fasen. De firma Drijver en ook alle Texelse onderaannemers heb ben zich heel punctueel aan de afspra ken gehouden. Ook had Kees Timmer veel waardering voor zijn eigen perso neel, die zoveel medewerking hebben verleend tijdens het verbouwen. 14.00 u. Onzin op zaterdag. Satirisch programma m.m.v. Bob en Buitenzorg. Presentatie en techniek Clarck de Boer. 16.00 u Wat. muziek. Wild, Aantrekkelijk en Trendy door Frank en Joost. 17.00 u. Terug in de tijd. Muziek uit de |aren '50, '60, '70 en '80. Presentatie en techniek Theo Bakker. Met o.a. de LP „Tijd voor teenagers" en een special over 18.00 u. De dansbare 21. Muziek en popjournaal m.m.v. Maurits Witte, Remko Veeger, Alfons Witte. 20.00 u. 1001 Vragenspel. Familiequiz met vra gen over Texel, sport en politiek, met raadsels en puzzels en met mooie prij zen. Door Wim, Lia en Marco van Leersum. 22.00 u. Einde. ZONDAG 9.00 u. Klassiek op zondag. Klassieke muziek m.m.v. Roelie Bakker, Martin de Weijer, Arie Blom. Presentatie deze week Marlon de Weijer. 10.00 u. Kerkdienst vanuit de Gereformeerde kerk te Den Burg. Aanvang 9.30 uur. Techniek: Wim van Leersum en Math van Beek. vroeger was met de natuur op Texel. Verder actueel Texels natuurnieuws door Sietske Dijksen. 13.00 u. Ballroom en Latin. Dansmuziek met uitleg door Max en Tineke Kok. Deze week: Dansmuziek en spelletje. 11.00 u. Vlaswiek. Muziek en poëzie, presentatie en techniek Wil Beers en Wim van Leersum Deze week uit de bundel Uilenbrilvan Annie M.C. Schmidt het gedicht „Zwanen" en uit de bundel Het jaar rond" van Ria Cra mer het gedicht „\bgels". Hierbij wordt bijpassende muziek ge draaid. 12.00 u. Natuurwijzer. Informatief natuur programma. Presentatie Hans Witte en Edwon van Egmond, techniek: Max Kok. Onderwerp deze week: „Lepelaars op Texel" Bovendien een gelezen verhaal uit een oud boek over hoe het heel 14.00 u. 12e Milieuweekend Scouting Jongens en meisjes van de Scouting ma ken hun eigen radioprogramma over de aktiviteiten van zaterdag en zondag O.a. de Grote schoonmaak van de Sluf ter. Techniek: Wim van Leersum. 16.00 u. Sport Lokaal. Sportverslagen en interviews m.m.v. Lia en Marco van Leersum, Trea van Leeuwen, Gerrit Ver hoeven. Techniek: Piet Cornelisse; tech niek op lokatie: leroen Haak. Deze week o.a. weer aandacht voor Texel Al, het junioren voetbalteam dat kampioen werd in de competitie Noordholland. Voor het eerst gaat een Texels team naar de hoofdklasse! 18.00 u. Time Traveling. Muziekreis door de tijd, van de jaren zestig tot en met de allernieuwste hits, door Herko van Heerwaarden. 19.00 u. Lokaal Kabaal, jeugdprogramma. Presen tatie en muziekredactie Anneke Witte en Karen Terpstra. Raad- en belspel met muziekfragmenten en prijzen door Lon- neke Veenema. De cassette-single toplO door Annemarie Witte. Techniek: Herko van Heerwaarden en Martin de Wit. 20.00 u. Dubbel Bert. Muziek met een praatje door Bert van der Wal. 22.00 u. Einde. GRHM WE EERST NRRK HET H0RNT3E fcAÖS Door Gerard Timmerman Het horecaconcern Le Berry, dat gelijk namige vestigingen heeft in Amsterdam, Breda en Eindhoven, heeft vergevorder de plannen voor realisatie van een groot bruin café in De Koog. Omdat het „grand café" reeds voor Pasen de deu ren wil openen, is de verbouwing van de voormalige kadoshop op de hoek van de Dorpsstraat reeds in volle gang. Landelijk gezien proberen Le Berry's uit- gaansbedrijven zich te onderscheiden door een tamelijk luxueuze inrichting. „Onze zaken hebben een stijl die goed aanslaat bij het huidige uitgaanspu bliek", aldus woordvoerder Henk Blewa- nus, die verwacht dat in de badpla; voldoende animo voor het bruin café* zijn. „We mikken zowel op jongeren bezoekers van middelbare leeftijd. On prijzen zullen niet afwijken van der? van De Koog." Het wordt een omvang; ke zaak, waarvan het café-oppervlaki 180 vierkante meter zal beslaan. E- houten vloer en een langgerekte tapt met messing bierkranen bepalen stra het beeld van het barinterieur. Hoewel de initiatiefnemers geen Te» laars zijn, menen ze toch dat hun onde neming geen onbezonnen avontuur „We zijn aardig bekend op Texel, doj dat we het eiland regelmatig bezoek? Ook in Amsterdam onderhouden i goede contacten met de Texelaars." Berry, ondergebracht in een bv dieeig? dom is van de heer Huis in 't Veld, w wacht geen problemen de benodig vergunning op tijd binnen te krijgen,he geen door de gemeente werd bevestig In het Eierlandsche Huis zijn morgen de Texelse springkampioenschappen voor de jeugd van de diverse gymverenigin gen. 's Morgens van 9.00 tot 11.30 uur ko men de jongste kinderen (6-10 jaar) in actie. De oudere kinderen (10-16 jaar) zijn 's middags van 13.40-16.30 uur aan de beurt. MAANDAG 18.00 u. Symphonica. Klassieke verzoekplaten m.m.v. Marene van Beek, Wies van Beek. Techniek: Daan Koopman. Rondom de boerderij is met zomerstop! Nieuwe medewerkers kunnen zich op geven bij Jan Keesom (15640) Piet Blom (19263) of Renske van de Tempel (17263). 19.00 u. Einde. DINSDAG 18.00 u. Bonte dinsdagavond. Lichtboei verzoekplatenprogramma voor de zieke en de oudere luisteraar. M.m.v. Marga Eelman, Grê Vlas, Mary Vos. Techniek: Magreet van Heerwaarden. 19.00 u. Einde. WOENSDAG 18.00 u. Eigenwijs. Geestelijk kinderprogramma deze week verzorgd door Tineke Ten- sen. Onderwerp: „Recht door zee gaan." 18.30 u. Onder de toren. Geestelijke verzoek platen en bijdragen van de verschillen de Texelse pastores. Deze week in de uitzending pastor P. Kolkman. M.m.v. Roelie Bakker, Coby Schotanus, Fia de Ligt, Lia van Leersum en Nicolet- te Vink. 19.45 u. Gelezen verhalen. Door Marie Wieten. Techniek op woensdagavond Wim van Leersum. 20.00 u. Einde. DONDERDAG 18.00 u. Country Time. Countrymuziek door Trea van Leeuwen. Techniek: Math van Beek. Minispecial deze week: De gelegen heidsformatie Texas Tornados. De volle dige bezetting bestaat uit Freddie Fender, Augie Meyers, Flaco Jimenez, Doug Sahm. Gezellige muziek op z'n Mexicaans, genaamd Tex-mex, en cajun- muziek. 19.00 u. 't Allegaartje. Presentatie: Tineke Kok. Techniek: Max Kok. Texels actuali teitenprogramma. Onderwerpen worden bekend gemaakt via de kabelkrant. 20.00 u. Einde. Voor en na de uitzendingen Radio 10 Gold. DONATEUR WORDEN? BEL 12199 of 13340!!! ,,De Johnsons" en „Frankie and Johnny" Na vele mislukte Nederlandse films en evenzovele flops is er toch weer een bijzondere produkt van eigen bodem die aanbeveling verdiend. "De Johnsons" is een film van Ru- dolf van den Berg, die zich voor het eerst begeeft op het pad van de zo genaamde horror. Een krantekop ad viseerde "Raadpleeg eerst uw huisarts" - bloedstollende griezel film voor geharde kijkers, maar dat valt dan allemaal wel weer mee, maar eng is ie wel! Misschien dat een hartpatiënt zijn huisarts even in seint dat hij naar de bioscoop gaat. Uitgerekend een arts is juist de bron van alle kwaad in deze film, ene dokter Johnson. Let op: Ooit maakte hij als wetenschapper een expeditie naar een indianenstam in Zuid- Amerika en nam als souvenir het embryo mee van hun god Xangadix. Volgens de legende krijgt dit opper wezen zeven zonen die hun zusje in een dodelijk ritueel bevruchten. Hieruit zal een monsterlijk wezen geboren worden dat de wereld ten onder zal brengen. Wanneer er vele jaren later een zeven ling bloed dorstige gekken ontsnapt uit een su per beveiligde inirchting op zoek naar.... Het zevental belandt in de natte mistige Biesbosch (o ja?) en in de nachtmerries van het alledaagse 14-jarige Nederlandse meisje Ema- lee. Maak dus je borst maar nat. Ze droomt onder meer van een kamer waar zeven kale jongetjes haar aan kijken, terwijl ze met bloed vreem de tekens op de muren schilderen. Hij is niet de ridder op het witte paard. Zij is geen prinses. Maar wie beweert dat het leven een sprookje is: PARAMOUNT PKHTUSibbb .-unÜRRYKOÖML ALPAQNO MKMHIPUMR FRANKJEfcjOHNNÏ HORQJZONDOmWÏÏNHDÜN «SMASDO ROSEmQWIIIS MIUTHD1 l?~— Later wordt ze in een sompig bos door zeven mannen verkracht. De psychiater denkt dat het komt omda! ze nog steeds niet ongesteld is ge weest en dus bloed wil zien.. Een goed gemaakte en spannende film met prachtige rollen van Ken neth Herdigein, Monique van de Ven en de splinternieuwe 18-jarige Nederlands "filmster" Esmee de la Bretonnière. FRANKIE AND JOHNNY Als je net in New York geweest ben! en je bent dan ook nog eens van de generatie van Al Pacino en Michelle Pfeiffer, dan zit je wel te smullen van de relatie die tijdens een bijna twee uur durende film aan het ontstaan is tussen een kok en een serveerster in een lullige buurt-cafetaria ergens tussen de gigantische wolkenkrab bers en parkeergarages aan de rand van Manhattan. Twee mensen die beiden een "verleden" hebben en liegen over hun leeftijd, maar er toch op heel verschillende manieren mee omgaan. Hij heeft wegens oplichting gezeten, is gescheiden en heeft twee kinderen die hij niet meer mag zien. Toch is hij er van overtuigd dat er best nog wel iels van het leven te maken is en ook daadwerkelijk op pad. Zij is be hoorlijk gefrustreerd en teleur gesteld en zoekt haar rust tussen i' vier muren van haar eigen flat en de veilige omgeving van de cafeta ria. Hij wil graag, zij wijst hem af-of toch niet?- maar het is zo iets van nu of nooit. Het gaat dan ook af en toe behoorlijk te keer rond de bakplaat en de toonbank, maar het blijft tot het eind toe de grote vraag: krijgen ze elkaar wel of niet?? Garry Marshall tekende voor de re gie, de man die ook verantwoorde lijk was voor Pretty Woman met Richard Gere en devanaf dat mo- ment doorgebroken Julia Roberts. Voor jongelui leuk om te zien dat 'ouderen' nog heel verliefd kunnen worden, voor zij die al eens hun ja woord gegeven hadden leuk omdat er misschien toch nog wel een twee- de 'ware Jakob' zou kunnen bestaan ook al heeft hij of zij dan wallenen grijzend haar. (CvH) Zaterdag-, zondag- en woensdag middag om 14.00 uur DE REDDER! JES IN KANGAROELAND, voorde derde achtereenvolgende week. In het weekend om 15.45 uur en 19.00 uur DE JOHNSONS en Vr, za en zo om 21.15 uur en ma, di en wo 20.30 uur FRANKIE AND JOHNNY. i ia

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 10