„Week van de winkel" op 6 apriS van start KORT GVT wint Texelse springwedstrijd Dorpsstraat winkelstraat Seeldhouwgroep Skeelertocht Opnieuw zege voor heren van Mareis Geen voorrang Aanrijding CVO-school benoemt nieuwe directeur DINSDAG 31 MAART 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Wie bij springwedstrijden altijd aan paarden denkt, kwam zaterdag in het Eierlandse Huis bedrogen uit. Paar streden de Texelse gymvereni ging om de springtitel op lange mat, minitramp, paard en kast. 'S Ochtends kwamen de jongste kin deren aan de start, in de middag ge volgd door de ouderen. Er werd in drie banen gesprongen. In de ene werden acrobatische toeren uitge- op een lange mat, in de twee de werden sprongen uitgevoerd op 6en minitramp. In de derde baan werd een paard of een kast bed wongen. deelnemers waren per vereniging Verdeeld in ploegen van vijf tot twaalf personen. Bij elke baan zetel twee jury's die de ploegen met cijfer beoordeelden, r team was vrij in de keuze van de sprongen en oefeningen, wat het ü- geheel tot een afwisselend spektakel maakte. Omdat deze keer geen de- nonstratie van de extra trainings- =n van GVT en GVO in het jrogramma was opgenomen, deden selectiespringers gewoon mee in het team. Hét podium voor toeschouwers was redelijk bezet en door de achter grondmuziek ontstond een feestelijke sfeer. Aangezien men inliep op het tijdschema, was de prijsuitreiking iets - dan gepland. Alle deelnemers i een herinnering mee naar huis. De uitslag: GVT 7.531, 2. GVO 7.481, 3. GOS 7.336, 4.GYV0 7.315, 5. ZDH 7.260, 6. SVC 7.170. :och ®in- de hoorzitting in De Koog pro testeerden de Koger bevolking, win- en horeca massaal en zeer eensgezind tegen de plannen voor het tussengebied. Eén van de wen sen was dat de Dorpsstraat dé win- van De Koog moet blijven. Ook de raadscommissie zat op die Atletisch talent uit Oosterend zweeft in het Eierlandsche Huis, geholpen door drie dames soepel, over het paard. IFoto Gerard Timmerman) t eerste project van de boetseer- beeldhouwgroep wordt vanavond afgerond. Er zal een volgend project van start gaan. In dertien avonden is er door de deel nemers een portret van klei geboet seerd. Hiervan is een negatieve vorm gips gemaakt en deze vorm is oten met aluminiumcement. [Het tweede project van de groep zal waarschijnlijk drie maanden in beslag nemen. De bijeenkomsten zijn op de dinsdagavonden in het schoolgebouw aan de Beatrixlnaan 33. Wie ook mee wil doen (zowel begin ners als gevorderden zijn welkom) of informatie wil hebben, kan bellen Ine Boelhouwer (15800) of Ria Jansen (14155). Hoe is het dan mogelijk dat het col van b en w met een voorstel komt om maar recreatieappartemen- in het „gat van Klok" te laten )uwen? En ook nog de winkel- lestemming van de supermarkt van T. Gieles af te halen? Ook op die recreatieappartementen en enke le dagwinkels, maar de praktijk in De is dat juist die dagwinkels al pen 's zomers open zijn. Kortom, die een zeer slecht voorstel voor welke 'inkelstraat dan ook, en voor de 'orpsstraat in het bijzonder. 'p mij komt dit voorstel over alsof it college probeert haar plan voor it tussengebied, gemaakt op basis m een ondeugdelijk rapport en te- Wde wens van de Kogers, op iets igere termijn erdoor te drukken. 'pelijk hebben de raadsleden op de 'orzitting wél geluisterd. Of is daar hoorzitting niet voor? Kees Timmer, Den Burg. Maandag 6 april a.s. wordt ook op Texel het startsein gegeven voor de „Week van de winkel". In vrijwel el ke gemeente in Nederland worden acties gehouden om het publiek at tent te maken op de vele werk- en opleidingsmogelijkheden in het win kelbedrijf. Voor Texel is een uitge breid programma opgesteld. Wim Mets, een van de organisatoren: ,,Het belangrijkste doel van deze week van de Winkel is het imago van het werken in een winkel te ver beteren. Door het Hoofdbedrijfs schap Detailhandel, waarbij de 140.000 winkeliers in Nederland zijn aangesloten, is een grote campagne gestart onder het motto: „De win kel, daar maak je de mooiste dingen mee." De detailhandel is een bloeiende be drijfstak. Landelijk gezien werken er 550.000 mensen. Er is in deze bran che een groot tekort aan personeel. Met de actie „De week van de win kel" wordt geprobeerd de aantrekke lijke kanten van het werken in de detailhandel te laten zien: gevarieerd, goede opleidingsmogelijkheden en veel parttime-banen voor degenen die het werk willen combineren met an dere bezigheden. De actieweek biedt de detailhandel de mogelijkheid zich van zijn beste kant te laten zien. Bekende Texelaars Maandag zullen verschillende beken de Texelaars daadwerkelijk meewer ken in de winkels. Wim Mets: „Het kan dus gebeuren dat de klant op de ze dag bij het uitzoeken van een nieuw kledingstuk door een wethou der wordt geholpen. Wie er allemaal meedoen, is op dit moment nog niet beknd, maar zoals het er nu uitziet is er veel animo." Dinsdag 7 april wordt een open dag gehouden, waarbij de O.S.G. De Hoge Berg is uitgenodigd. Zo kunnen de eventuele toekomstige werknemers een kijkje komen nemen achter de schermen van het winkel bedrijf. Ook het arbeidsbureau is be naderd. Vanuit die instantie zullen medewerkers de winkels bezoeken. Personeelsfeest Op woensdag 8 april vindt in de De Koninghal een grote feestavond plaats voor het winkelpersoneel en hun eventuele partners. Dankzij de medewerking van de sportverenigin gen was dit mogelijk. De theater groep „Westfries Plat" zal een avondvullend programma verzorgen. Zij brengen hun show geheel in Westfries dialect, wat voor veel Texe laars heel goed is te volgen. Ook donderdag, vrijdag en zaterdag zijn er tal van activiteiten in de win kels, vooral gericht op promotie en voorlichting. De deelnemende winkels zijn onder andere herkenbaar aan posters en vlaggen. Radio Texel besteedt aandacht aan „De week van de Winkel". Het is de bedoeling enkele malen op lokatie te gaan om bezoekers en personeel in de winkels te interviewen. Maandagavond 6 april is er een rechtstreekse uitzending vanuit de studio. Het is de eerste keer dat „De week van de Winkel" plaatsvindt. Het plan is dit te laten uitgroeien tot een jaarlijks terugke rend evenement. De Texelse skeelers kunnen zondag 12 april meedoen aan een toertocht over het eiland. Eevenals vorig jaar wordt een lange en een korte route uitgezet. Bij voldoende deelname en goed weer wordt gestart om 09.00 uur bij de wielerbaan in Den Burg. Er wordt gerekend op zo'n twintig skeelers. Voor begeleiding, eten en drinken wordt gezorgd. Opgeven voor deze toertocht kan tot donderdag 9 april bij Martin Visser (14712) of Wieb van der berg (18243). Na de overwinning van vorige week op FAC 4, wisten de heren van De Mareis zaterdagavond opnieuw een zege mee naar het eiland te nemen. Middenmoter JBC/Noorderhaven 4 uit Julianadorp werd met 30-21 ver slagen na een ruststand van 12-7. De Mareis-basketballers lijken op de goede weg. In de eerste helft hadden de Texelaars moeite hun tegenstan ders van het scoren af te houden, getuige de vele persoonlijke fouten die werden gemaakt. De heren uit Julianadorp bleken echter niet hun dag te hebben, want vele schotpo gingen mislukten. Naarmate de wedstrijd vorderde sloot de verdediging steeds beter en werd geconcentreerd gespeeld om elk foutje van de tegenpartij te kunnen afstraffen. IBC/Noorderhaven leek steeds moe delozer te worden, terwijl De Mareis volhielden. Ze consolideerden met rustig en solide spel hun voorsprong, waardoor het pleit werd beslecht op 30-21. Met deze eindstand rukken de Mareis op naar een vijfde plaats in het klas sement van zeven teams. Een 28-jarige automobilist uit Den Hoorn wilde zaterdagmiddag de Pont- weg oversteken in de richting Hoorn- derweg. Hij moest wachten voor een stroom auto's die van de boot kwam. Vier auto's gavan aan rechtsaf te wil len, waarop de Hoornder de kruising opreed. Hij had echter de auto van een 65-jarige man uit Wuppertal over het hoofd gezien. Deze probeerde nog te remmen, maar een botsing was niet te vermijden. De schade bleef echter beperkt tot deuken. Een 84-jarige vrouw hield donderdag op de Hollewal met haar auto te wei nig rechts, waardoor ze de wagen van een 34-jarige tegenligger raakte. Beide wagens raakten gedeukt. Fiets weg. Uit een steeg naast een woning op het Hogereind te De Waal is de fiets van een 11-jarige jongen gestolen. De fiets stond niet op slot. Het bestuur van de vereniging voor christelijk volks onderwijs heeft Jan Bot uit Leiderdorp benoemd als di recteur van de CVO-school in Den Burg. De 33-jarige Bot, momenteel adjunct-directeur van christelijke ba sisschool „De Regenboog", gaat per 15 juni aan de slag. Bot is de opvolger van Janny Bun schoten, die in november j.l. afscheid nam als directrice wegens het aan vaarden van een andere werkkring. De afgelopen maanden nam de adjunct-directeur van de CVO-school, Wim Tinholt, de honneurs waar. Hij zal dit tot de indiensttreding van Bot blijven doen. De benoeming van een nieuwe schooldirecteur heeft lang op zich laten wachten, omdat er twee sollicitatieprocedures nodig waren. De kandidaat die in eerste instantie was gekozen, trok zich op het laatste moment terug. Hierdoor moest het bestuur weer van voren af aan begin nen. Uit de nieuwe aanmeldingen bleven vier gelijkwaardige kandidaten over, van wie uiteindelijk Bot de voor keur kreeg. De nieuwe directeur is getrouwd en heeft geen kinderen. Eerder gaf hij les aan een basisschool in Doorn, na zijn opleiding aan de PABO in Dor drecht. Met managements-cursussen vulde hij zijn kennis aan. Vanuit Lei derdorp vertelt Bot dat de functie de reden was om te solliciteren. „Na tien jaar ervaring, eerst als leerkracht en de laatste vijf jaar als adjunct directeur, wilde ik graag directeur worden. 'Texel, waarom niet?', dacht ik toen ik de advertentie las. Het eiland ken ik wel als vakantiebestemming, maar ik besef dat het anders is om er te werken." De in Sliedrecht (Alblasser- waard) geboren en getogen Bot heeft inmiddels een woning gekocht in woonwijk De Mars. Er is echter één probleem: het huis moet nog worden gebouwd. Met hulp van het bestuur is hij naarstig op zoek naar tijdelijke woonruimte. Op 26 maart is overleden onze broer en zwager Gerardus Wilhelmus Oskamp °P de leeftijd van 80 jaar. Wintergroen 12, De Koog, Texel. Hilversum H. Oskamp W. Oskamp-Erdtsieck Geleen W. Oskamp-v. d. Vorm Baarn G. Oskamp-Wringer j De crematie heeft inmiddels in alle stilte Plaatsgevonden. I Oorrespondentie-adres: Bargerslat 12, 7103 DV Winterswijk. „Le temps passe Le souvenir reste" Op 26 maart is onze vriend G. W. Oskamp overleden. Ab en Jacomien de Wijn-Bas. Hierbij geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze vriend dhr. G. W. Oskamp 30 maart 1992 Francis en Cor. Wij willen graag iedereen bedanken voor de vele blij ken van belangstelling na het overlijden van onze zoon AD Het heeft ons goed gedaan. Namens de familie J. de Ridder De Cocksdorp, 31 maart 1992. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de welgemeende blijken van deelneming na het overlijden van onze moeder, groot- en overgroot moeder MARTJE BONNE-BAKKER Texel, maart 1992 Uit aller naam C. Bonne 2 april 1942 - 2 april 1992. Hij zag in Apel doorn het levenslicht, maar is uiteindelijk voor ons eiland gezwicht, hij woont al 25 jaar hier, is druk met van alles, heeft altijd plezier. Hij heeft een echte Texelse vrouw ge trouwd, en dat heeft hem nog geen dag berouwd. Hij is vader van een doch ter en een zoon, zoals zo- velen, heel gewoon. Hij is liefhebber van strand en zee, en vaart al jaren de Ronde om Texel mee. Hij runt samen met zijn vrouw een eigen zaak, in deze tijd beslist geen ge makkelijke taak. Hij is op Texel zeker geen onbeken de, is bijna vijftig jaar, wat een ellende. Hij zou die dag het liefste overslaan, want hij wil helemaal niet in de belangstelling staan. Hij zal het weten, 1992 is een jaar om niet snel te vergeten. 25 jaar Texelaar, Abraham zien, en een zil veren paar, dus is het constant feest aan de Parkstraatboulevard. Philips Matchline KTV vanaf 71898,—. Service Center Texel. Tel. 11777. Spijkerbroeken: Buffoon, Chiori, Bram's Paris, Lord en Zoda vanaf f35,—. Spijkerhoek, Hogerstraat 15. Kinderspeelboerderij De Mient, Rommelpot 11, Den Hoorn, tel. 19296 vanaf 1 april a.s. dagelijks geopend. Dameshakken 79,75; Herenhakken 712,75. Sleutel- en Schoenmakerij Ron Smit, Hogerstraat 13, Den Burg. Restaurant Bos en Duin. Iedere dag geopend. (7 dagen per week) Van 8.00 tot 10.00 uur ontbijt buffet a 79,75. H. Velt huis, tel. 15541, Den Hoorn. Wij repareren alle merken audio, ktv, video en satelliet-installaties. Ser vice Center Texel, tel. 11777. Qnipp Kapsalon net even anders. Liefst op af spraak, tel. 12227. Opruiming regenkleding: broeken 720,—, Jack's 729,—. Mantje Sport. Albums? dé fotograaf. Te koop: 4-delige emaille pannenset a 729,50. Tel. 17431. Te koop: modern antraciet wandmeubel i.g.st. Tel. 12282 (na 18.00 uur). Sonnetti, mooie t-shirts en polo sweaters in div. kl./mod. voor als je écht wat anders wil! V.a. 789,95! Blue Cadillac, Weverstraat 1a. Restaurant Bos en Duin. Iedere dag geopend. 7 dagen per week.) 's Avonds kunt u sfeervol eten in ons restaurant en heeft u keuze uit een uit gebreide a la cartekaart! H. Velthuis, tel. 15541, Den Hoorn. Voor al uw onder houdsmiddelen voor schoenen. Sleutel- en schoenmakerij Ron Smit, Hogerstraat 13, Den Burg. T.k.a.: d. eiken boekenkast met secretaire gedeelte; d. eiken tv/stereo meubel; d. eiken salontafel, wa genwiel model; d. manou wandrek; afzuigkap wit, merk Pelgrim; rose meis- jesfiets, 3 t/m 7 jaar, t.e.a.b. Tel. 18876. Te koop: IJsselsteentjes ca. 2500; partij bedden met matrassen en kus sens. Tel. 19623. Nieuwe rits in tas of jas. Sleutel- en schoenmakerij Ron Smit, Hogerstraat 13, Den Burg. Katoenen broeken, wit, rood en marine, 775,—. Spijkerhoek, Hogerstraat 15. Bij aankoop van 710,— een premiumzakje bloem zaden gratis. Tuincen trum Fa. Van der Werve, Bernhardlaan, tel. 12925. Lezing over kindertekenin gen: di. 31 13 om 20.00 uur. Lezing over voe dingsleer do. 2/4 om 10.15 uur in de Vrije School. De nieuwe platte sateliet- schotel van Technisat bij Service Center Texel, Tel. 11777. Tarwe van Sint Donatus, verbakken in een biolo gisch broodje. Vermalen op molenstenen te Alk maar. Een natuurlijk beter resultaat. Lijsten? dè fotograaf. Bodywarmers, de meest complete collectie. Mant je Sport. T.k. gevr.: caravan voor 2 pers. Tel. 15541 b.g.g. 18520. H. Velthuis. Naamplaatjes? Sleutel en schoenmakerij Ron Smit, Hogerstraat 13, Den Burg. Chipie, een jeans met wat extra's in div. mod./wass, v.a. 7119,95. Bekijk de shirts en overh. ook eens! Blue Cadillac! We verstraat 1a. Te koop: antieke Holland se linnenkast. Tel. 16450. Fleece sweaters en vesten zijn behaaglijk om te dragen en waterafsto tend. Mantje Sport. Te koop: z.g.a.n. vicon pendelstrooier, type PS 802. Tel. 18611. Voor velen een vraag, voor ons een weet. Per 29 maart woont Timmy bij Jan, Myrna en Ageeth. Voor al uw schoenrepara ties. Schoenmakerij Ron Smit, Hogerstraat 13, Den Burg. Jacks van Goretex en M.P.C. zijn water- en winddicht en ademend. Mantje Sport. Te koop 10 Azobe matten en 12 palen 7150,—. Tel. 17267. Huishoudelijke hulp ge vraagd voor 1 ochtend in de week. Tel. 18311. Pioneer CD wisselaar 7548,— Service Center Texel, 11777. Mannelijke- student zoekt kamer voor stageperiode april t/m juni. Tel. 030-420380. Posters? dè fotograaf. Fitness/aerobic-kleding de meest complete col lectie Mantje Sport. Natuurlijk links, rechts of rechtdoor. Natuurlijk kie zen wij voor toegevoegde waarde en een natuurlijk betere relatie. Sint Donatus. Rackets bespannen 's morgens gebracht - 's middags klaar. Mantje Sport. Natuurlijk lekker van Sint Donatus. Natuurlijk een natuurlijke relatie tot een natuurlijk goed eiland. Badkleding van Solar (t/m maat 52), O'neill, Ocean Pasific, Rucanor en Shiwi een perfecte collectie. Mantje Sport. Opruiming trainingspak ken nu: 750,—. Ook kin dermaten. Mantje Sport. Wij zijn verhuisd van De Koog naar Gouda. We groeten alle bekende Texelaars. Het ga U goed. Fam. Verrips. Nu sokken voor alle spor ten. Mantje Sport. Een passend geschenk, óók voor uw relaties. Prenten en aquarellen van Texels mooiste plekjes zijn een geschenk bij uitstek. In een passende om lijsting al dan niet met naamsvermelding van de gever, zorgen deze ge schenken ervoor dat u lang in de aandacht blijft. Kunsthandel Hans van der Klift adviseert u graag, en voor de echt heid staan wij garant. Meubelstoffeerderij „De Singel". Meubelstofferen, verkoop van stoffen. T.k. ouderen-bankje diverse stoelen. Schilderweg 214 (voorm. melkfabriek) Tel. 15576. Geopend di t/m vr. 9.00-12.30 14.00-16.00 Natuurlijk is onze kwark natuurlijk. Hij bevat alleen de zuiverste natuurlijke biologische dynamische melk. Sint Donatus. Narcissen 71,— per bos bij Veeger, Grensweg 5, Den Burg. Tel. 12229. Gestreepte T-shirts l.m., div. kleuren, 730, Spij kerhoek, Hogerstraat 15. Restaurant Bos en Duin. Een verjaardagpartijtje van één van uw kinderen. Bij ons heeft u een ver zorgde middag met o.a. zwemmen en/of midget- golfen. Na afloopl frikadel of kroket met frites en ap pelmoes. H. Velthuis, tel. 15541, Den Hoorn. Sleutel erbij? Klaar terwijl u wacht. Ook autosleu tels! Sleutelmakerij Ron Smit, Hogerstraat 13, Den Burg. Losse trainings/vrijetijds broeken. Ook in kinder maten. Mantje Sport. Diesel jeanswear, super- goeie kwaliteit jeans in div. mod./wass., v.a. 7139,95. Ook stoere shirts verkrijgbaar, v.a. 749,95. Blue Cadillac, Weverstraat 1a. Vrouw zoekt met spoed woonruimte in of rond Den Burg. Tel. 12230. Vanaf woensdag 1 april a.s. is de Kinderspeel boerderij De Mient, weer dagelijks geopend. Tel. 19296. Films? dé fotograaf. Fitness/aerobic kleding de meest complete col lectie Mantje Sport. Natuurlijk links, rechts of rechtdoor. Natuurlijk kie zen wij voor toegevoegde waarde en een natuurlijk betere relatie. Sin Donatus. Rackets bespannen morgens gebracht - 's middags klaar. Mantje Sport. Natuurlijk lekker van Sint Donatus. Natuurlijk een natuurlijke relatie tot een natuurlijk goed eiland. Badkleding van Solar (t/m maat 52), O'neill, Ocean Pasific, Rucanor en Shiwi een perfecte collectie. Mantje Sport. Te huur aangeboden. Voor kamers en etages/woningen in Den Haag en provincie Zuid-Holland kunt u terecht bij het Woningburo Vaillant gevestigd aan de Vaillantlaan 89 te Den Haag. Tel. 070 - 3896871 070-3887342* 070-3887376* bereik baar v.a. 29-8-'91. Uiterste inlevertijd adverten ties Texelse Courant maan dag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. VTB voor verhuizingen. Verkoop van gebruikte brom fietsen. Bruining, De Koog, (02220) 17333. Elke donderdag klaverjassen in café De Kuip in De Koog. Ook zonder maat. Aanvang 20.00 uur. Tel. 17418. Openingstijden slager iepe de boer: van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Zaterdags tot 16.00 uur. Dinsdagmiddag gesloten. Te huur gevraagd. Heeft u woonruimte vrij, bied ze dan aan! Woningburo Vaillant, Vaillantlaan 89, Den Haag. Tel. 070-3896871 070- 3887342* 070-3887376* bereik baar v.a. 29-8-'91. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Oosterend, tel. 18313. Ook voor laarzen en klompen. Honda: o.a. bromfietsen, b.b.- motoren, gazonmaaiers, stroomgeneratoren, water pompen, stationaire moto ren, 2-wielige trekkers en tuinfrezen. Nieuw, gebruikt en verhuur. Watersportcen trum Duinker, Heems- kerckstraat 17, Oudeschild, tel. 13831. Leren vliegen? Proefles bij Tessel Air! Tel. 11436. Voor al uw bloembollen naar Pontweg 160. Tel. 17344. Milliner Couture. Exclusieve stoffenkollektie o.a. Jicker, Viyella, Versac. Kleding op maat voor particulieren en bedrijven. Lammy Coats (Martin Karlas). Burgwal 29, tel. 14911. Open: ma.-vr. 9.00-17.00; za. 10.00-17.00. Aanbieding in zitmaaiers vanaf 8-12 pk. Watersport centrum Duinker, Oude schild. Tel. 13831.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3