Volle winst Texel 1 na 2-0 achterstand lof voor Texelse organisatie Mark Jan Mulder tweede tijdens turnspektakel Beers aan kop in strijd om Jaap de Graaf bokaal Nog één concurrent in kampioensrace Nieuwe leden maken koers spannender Programma zaal voetbal Time Out moeizaam naar basketballzege Zondag finale bij manege Alpinisten testen afdaling vuurtoren Eilandcompetitie in gevaar Sportvisser Dorst beste bij Nieuweschild Voetbaluitslagen DINSDAG 7 APRIL 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Op de brug gebeurde precies hetzelf de. Ik denk toch dat die elleboog me parten speelt." Stoter was wel zeer te spreken over zijn voltige-oefening. „Dat is normaal mijn „krukken- toestel", maar nu ging het lekker." Stoter gaat proberen zich via play off wedstrijden in Volendam op 9 mei alsnog te plaatsen voor de NK. „Dat is me tot nu toe altijd gelukt. De sterksten zijn er al uit, dus daar moet ik de eerste drie kunnen halen. Voor lopig wil ik mijn arm echter rust ge ven." Mulder hield de GVT eer hoog. Hoe wel twee onderdelen in de rekstokoe fening nog niet helemaal perfect gaan, wist hij zich toch met fraaie cijfers te klasseren voor de NK, die 23 mei in Opmeer is. De voorjaarscompetitie van de wieler vereniging is van start gegaan. Om dat enkele nieuwe leden aan de start verschenen, werden het interessante wedstrijden. Voortaan wordt weer elke dinsdag en vrijdagavond gefietst. De jeugd be gint om 18.15 uur en de senioren om 19.00 uur. Uitslagen: Jeugd: 1. Tijmen de Wijn, 2. Robert Huisman, 3. Jacob Keyzer, 4. Yvo Witte, 5. Remco Koopman, 6. Joost Bakker. B-jeugd: 1. Hans Zijm, 2. Dirk Domhof, 3. Robert Jan Appel, 4. Patricia Mosk, 5. Jelle Vonk. Senioren: A-poule: 1. Jordi Vinke, 2. Dirk Vinke, 3. Rien Brouwer, 4. Edwin Verstraten, 5. Jeroen de Graaf. B-poule: 1. Thijs de Boer, 2. Ed Zegers, 3. Ri- nus Kooger, 4. Simon Appel, 5. Jan Buis, 6. Wil Braam. Woensdag 8 april: 17.15 u. Texel 3-Casino 2 (J1) 18.00 u. Oosterend 1-Texel 1 (J1 18.50 u. De Krim-Klif (D) 19.40 u. Mantje-Casino 1 (D) 20.30 u. Attent-Mantje 2 21.20 u. De Koog 2-Casino 2 22.10 u. Gamma 2-Oosterend 2 Zaaldienst: De Krim Donderdag 9 april: 17.15 u. Casino 3-Casino 4 (J2) 18.00 u. Texel 2-Casino 1 (J1) 18.50 u. Casino 5-Oosterend 7 19.40 u. De Koog 3-Oosterend 8 20.30 u. Casino-Klif (D) 21.20 u. De Koog 4-Klif 5 22.10 u. Rab 2-Jelleboog 4 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 10 april: 17.00 u. Oosterend 4-Klif 4 17.45 u. Rab-Texel 3 18.35 u. Gamma 3-Krim 2 19.25 u. Klif 3-Jelleboog 2 20.15 u. Jelleboog 2-Klif 21.05 u. Klif 2-Texel 2 21.55 u. De Koog-De Krim 22.45 u. Oosterend-Gamma Zaaldienst: Oosterend Uitslagen Mantje-Casino 3-5; De Koog-Texel 2-3; Gamma-Jelleboog 3-0; Oosterend-Kif 4-2; Texel 2-Jelleboog 2 2-2; Klif 2-Gamma 2 0-0; Klif 3-Casino 2 1-1; Oosterend 2-Oosterend 3 5-5; Albert Heijn-Casino 3 3-3; ZDH-Jelleboog 3 2-15; Oosterend 8-Gempo 6-1; Oosterend 5-Klif 5 2-2; De Koog 4-Gempo 7-2; Klif 5-Oosterend 5 2-1; Oosterend 8-Jelleboog 3 0-3; De Koog 3-Casino 4 1-5; Mantje-Casino 1 8-3; Casino 3-Texel 4 4-2; Casino 2-Casino 1 2-6; Texel 2-Texel 3 7-5; Casino 3-Texel 4 3-2. Wat trainer Willem Roomeijer zijn voetballers de laatste tijd in de rust vertelt is niet bekend, maar dat het werkt bleek zondag weer eens. Voor de rust bakte Texel er niet veel van en liep tegen een 2-0 achterstand aan. In de rust geloofden weinigen nog in een Texelse overwinning. Trai ner en spelers dachten er echter an ders over: bij het eindsignaal was de stand in een prachtige 3-2 zege om gebogen. Uit dit wedstrijdvéfloop blijkt dat Texel 1 onder leiding van Roomeijer het een en ander heeft bijgeleerd. In voorgaande seizoenen zou een derge lijke ruststand een kansloze nederlaag hebben betekend, maar in deze com petitie blijkt keer op keer de veer kracht van het huidige team. Een wedstrijd is pas voorbij als de scheidsrechter voor de laatste maal heeft gefloten, houdt de trainer zijn mannen voor. Van de vele meegereis de Texel-supporters mag Roomeijer dit de spelers ook al vóór de wed strijd vertellenDe (kampi- oens)spanning was zondag in de uitwedstrijd tegen KGB om te snij den. Aanval Texel ging, met een 3-3-4 opstelling, nóg aanvallender van start dan de laatste tijd gebruikelijk. Na acht mi nuten kreeg het team een penalty te gen, toen KGB-talent Richard de Haan (aangetrokken door profclub Volendam) in een duel met Leendert Eelman in het strafschopgebied ten val kwam. Volgens Texel een „versier de" strafschop, maar scheidsrechter Plug zag het (van grote afstand) an ders. Bendt Verhage liet zich dit bui tenkansje niet ontnemen: 1-0. Het werd 2-0 voor KGB toen een rol- lertje van opnieuw De Haan door Texel-doelman Bart Heerschap ver keerd werd getaxeerd. Heerschap, die de hele competitie nagenoeg foutloos keept, voorkwam vlak voor de pauze erger, door de bal voor de voeten van De Haan weg te tikken. Ingmar Moerbeek bracht vervolgens redding op de doellijn. Ontketend Na rust, met Barry de Vries voor Hans van Exel, stroopte Texel de mouwen op. De eindelijk ontketende Paul van Exel werd onreglementair gestuit. Aanvoerder John List (met Koos Tjepkema de uitblinker in de tweede helft) legde de vrije trap slim terug op Simon Brand. Van net bui ten het strafschopgebied knalde Brand de bal, voorzien van al zijn er gernis, rechts in de kruising: 2-1. Een doelpunt om in te lijsten. Dat het nóg mooier kon, bleek direct hierna. List zette met een kopbal Van Exel aan het werk. Die dolde zijn di recte tegenstander en schoot van links de bal diagonaal in de rechter kruising: 2-2. ging van het paard en de correctheid van de figuren. Het tweede onderdeel is de vaar dig- heidsproef. De combinaties moeten daarvoor binnen bepaalde tijd een route tussen pionnen met ballen erop afleggen. Iedere bal die valt, kost punten. Het is de derde keer dat de Jaap de Graaf-competitie wordt gehouden. Henk van Slageren was de eerste die met de trofee naar huis ging. Hij werd opgevolgd door Joop Noom, die dit jaar op een tweede plaats zetelt. Hij zal erg zijn best moeten doen om de titel alsnog te veroveren, want zijn achterstand op klassementsleider Piet Beers is groot. Bovendien voelt hij de hete adem van John van der Zwaag in zijn nek, die met maar vijf punten achterstand op de derde plaats staat. In tegenstelling tot de competitie wedstrijden, wordt de finale buiten verreden. Om 10.00 uur wordt gestart met de dressuurproef. Daarna wordt het terrein aangepast voor de vaardigheidsproef, die ongeveer 15.15 uur van start gaat. Na enig reken werk wordt de prijsuitreiking in de foyer van de manege gedaan. De bo kaal wordt traditioneel uitgereikt door de dochter van de naamgever, Ans Blom-de Graaf. De jury van het eve nement bestaat uit Loek van Bronk- horst en Henk heetveld. Toeschouwers zijn welkom, de toe gang is gratis. Tussenklassement: 1. Piet Beers 678, 2. Joop Noom 651,5, 3. John van der Zwaag 646,5, 4. Mebius Huitema 636,5, 5. Willem Reuvers 625. KGB kwam er niet meer aan te pas. Voorstopper Tjepkema speelde de ge vaarlijke KGB'er De Haan volkomen uit de wedstrijd en bewees zo dat hij nog in zijn beste dagen verkeert. Texel begreep dat er nog meer te ha len viel en ging op zoek naar nog een doelpunt. Beloning Voor de derde maal stond John List aan de basis van een treffer. Paul van Exel werd op de rand van het strafschopgebied onderuit gehaald en List knalde de vrije trap langs de muur. KGB-doelman Grave kreeg de bal niet onder controle, waarna Texel- aanvaller Ralf Koning de beloning voor zijn goede spel zelf opeiste door de losgelaten bal in het doel te tik ken: 2-3. Zelfs de vrij rustige Texel- staf, trainer Roomeijer en begeleider Doede de Vries, ging uit de bol. Via Wim van Veen en John List kreeg Texel nog kansen op 2-4, maar doelman Grave was op zijn post. Ook Texel-keeper Heerschap liet zich niet meer verrassen, zodat in de stand geen verandering meer kwam. Texel behoudt met één punt voorsprong op MFC de leiding en heeft, met nog twee wedstrijden voor de boeg, te rugkeer naar de derde klasse in eigen hand. Wellicht kan het team komen de zondag thuis tegen DTS al kampi oen worden. Vrijdagavond werden drie wedstrijden voor de eilandcompetitie basketball afgewerkt waarin geen verrassingen uit de bus kwamen. Time Out had nog de meeste moeite hun tegenstander te verslaan, getuige de nipte 29-22 overwinning op de Hema. Data- markt/Kapsalon Joke en Vespertina troffen elk een tegenstander uit de on derste regionen van de ranglijst en maakten het verschil duidelijk waar. Datamarkt/Kapsalon Joke had in het begin van de wedstrijd tegen Attent een aanloopje nodig om de sco- ringsmachine op gang te brengen. Jammer was dat de scores van de drie heren afkomstig waren, want in de ge hele wedstrijd scoorde alleen Susan Boeijen één keer voor de koploper. Uit eindelijk werd het dan ook 48-16 voor Datamarkt/Kapsalon Joke. Hema en Ti me Out hadden in hun ontmoeting het vizier niet op scherp staan. Na vijf mi nuten was de stand slechts 7-2 voor Time Out, want vele ballen belandden net óp en tegen de ring. Na een ruststand van 13-2 voor Time Out kwam de Hema sterk terug en na het verlies van Albert Everaarts (een ver rekte enkelband) moest Time Out op passen. De voorsprong werd echter niet meer uit handen gegeven, zodoen de won de nummer twee met 29-22. Tenslotte de partij tussen Vespertina en Twaalf Balcken. In de eerste helft kon Vespertina het verschil op de rang lijst niet waarmaken (slechts 12-8) maar naarmate de wedstrijd vorderde en sneller en vooral feller werd gespeeld moest Twaalf Balcken toch het hoofd buigen en werd met 30-13 verlies de kleedkamer in gestuurd. Stand t/m 3 april: 1. Datamarkt/Kapsalon Joke 16-32-756; 2. Time Out 16-24-543; 3. Vesper tina 15-20-426; 4. Hema 17-16-488; 5 Sport- shop Texel 15-14-425; 6. Twaalf Balcken 16-4-272; 7. Attent 17-2-265. Programma voor vrijdag 10 april: 20.30 u. Datamarkt/-12 Balcken Hema 21.00 u. Vespertina-Hema Datamarkt 21.30 u. Sportshop-Time Out Vespert. Met ware doodsverachting stapten ze zaterdagmiddag over de balustrade van de Eierlandse vuurtoren: zeven tien jongens en meisjes van de Utrechtse studentenvereniging Veri tas. De studenten lieten zich via een koord langs de 25 meter hoge muur naar beneden zakken. Ter gelegen heid van het derde lustrum van het Veritas Alpine Gezelschap (VAG) brachten ze een weekend door op Texel en een bezoekje aan een steile wand als die van de vuurtoren mocht uiteraard niet op het programma ont breken. ,,De toren is ideaal voor ab- seilen", was de mening van de meest ervaren alpinist, Michiel Peters, die als eerste de afdaling waagde. „De muur is loodrecht en de lijn hangt vrij. Van de wind heb je nauwelijks last, omdat je in de luwte van de to ren afdaalt." Peters vond het een leu ke afwisseling van de activiteiten waarmee de groep zich normaliter in de bergen bezig houdt, zoals bergbe klimmen, wandelen en langlaufen. Pe ters: „Helaas is zoiets in Utrecht verboden wegens het risico op onge lukken en beschadigingen. Vier jaar geleden hebben we eens de Dom be klommen, maar dat was een uitzon dering." Op de foto bungelt studente Dafna Holtzer halverwege de toren, nagestaard en aangemoedigd door haar metgezellen bovenin. (Foto Frans Hopman) fco Stoter in actie tijdens zijn vrije oefening. een aanzienlijk puntenverschil tussen de medaillewinnaars en de overige deelnemers. Zondag verschenen 120 turners in de sporthal, die behoorlijk gevuld was. Het niveau voor de districtskampioen schappen was bijzonder hoog. Aan gezien het Texelse toernooi zwaar telde voor de deelnemers en trainers, werd scherp op de jurybeoordeling gelet. Omdat in hetzelfde weekend een A-lijntoernooi in Tilburg werd ge houden, waren de meest ervaren ju ryleden al bezet. Toch kon iedereen zich, soms na enige discussie, wel vinden in de jury-beslissingen. Aangezien Nico Stoter zelf meedoet, kan hij tijdens de wedstrijd zijn pupil Mark Jan Mulder niet begeleiden. „Maar dat is niet erg. Mark Jan redt zichzelf prima. Bovendien houden de andere trainers wel een oogje op hem als ik geen tijd heb. De samen werking tussen trainers onderling is goed", vertelt Nico Stoter. Blessure De trainer kamp al enige tijd met een elleboogblessure. Toch verscheen hij in het strijdperk, in de hoop een kwa lificatieplaats voor het Nederlandse kampioenschap te halen. Dat lukte net niet: hij werd vierde. „Ik ging twee keer in de fout. In de ringen mislukte de handstand en de landing. Het bestaan van de eilandcompetitie volleybal is in gevaar. Dit al 23 jaar bestaande, wekelijkse evenement kampt met gebrek aan wedstrijd leiding. Vorig jaar dreigde de competitie ook al te verdwijnen door soortgelijke pro blemen. Een oproep leverde veel reacties op, maar die bleken slechts voor één jaar soelaas te bieden. Een aangezien Agnes Blom, die al zeven jaar haar diensten verleent aan de ei landcompetitie, het wat rustiger aan wil doen, is er vers bloed nodig. Er is over gedacht de teams zelf de wedstrijdleiding te laten verzorgen, net zoals met scheidsrechters en tel lers gebeurt. Wie wil helpen of een goed idee heeft, wordt verzocht te bellen naar één van de volgende nummers: 13540, 14171, 15194 of 18959 Aan de dijk bij Nieuweschild werd zondag de derde viswedstrijd gehou den in het seriekampioenschap 1992. De wedstrijd werd bezocht door zestien leden, waaronder twee jeug digen. Zaterdag 11 april gaan twaalf Texelse sportvisser naar de selectie wedstrijd Nederlands kampioenschap kustvissen te Wieringen. Uitslagen: 1. Ton Dorst (121 cm, 4 vissen); 2. Frans Bos (97 cm, 3 vissen); 3. Albert de Zwart (71 cm, 2 vissen); 6. Stein Geus (58 cm, 2 vissen). Totaal gevangen 654 cm en 22 vissen. Wat slecht is, bij totaal 40 visuren is het gemiddel de per visser per uur 16 cm. Vermoeid, maar tevreden kijkt de or ganisatie van het Rabo turntoernooi terug op een perfect verlopen wedstrijdweekend op Texel. Het eni ge dat ontbrak was een Texelse win naar in één van de rubrieken, hoewel een tweede, derde, vierde en een vijfde klassering lang niet slecht zijn. Het is de eerste keer dat Texel van de gymnastiekbond een toernooi van dit niveau krijgt toegewezen. De or ganisatie, die in handen was van gymvereniging Texel, zette de schou ders eronder om het tot een evene van allure te maken. „Het was de bedoeling dat de deelnemers zich Texel later herinneren als een gewel dig geslaagd. Ik denk dat we in die opzet wel zijn geslaagd", aldus GVT- trainer en tevens deelnemer Nico De reacties van de overkantse leelnemers wezen uit dat hij gelijk lad. )e zaterdag was bestemd voor de novinciale kampioenschappen in de Dlijn. Het niveau van de turners viel vooral in de oudere leeftijdsrubrieken enigszins tegen. Er deden zo'n 80 turners mee. rubriek 5 D turnde Pieter Daal der zich in de medailles door een iirrige cijferscore op vijf van de zes «stellen. Alleen op de ringen liet hij een kans liggen, waardoor hij op een lerde plaats eindigde. Piet Hoogen- losch werd verrassend vijfde met fier constante verrichtingen. Teleurstellend n4 D was er een enigszins te- eurstellende 12e plaats voor Bastiaan Willem Witte. In zijn rubriek was er Junioren; SntBoys A1-Texel A2 2-4 Dames; Mei 2- Tex. Boys 5 0-0 'eatie; -«.u-SVC 5-1 gestaakt Zaterdag 4 april: '«Koog (Z)-SDOB lunioren: sw A2-Oosterend A1 fiagvogels B1-Tex. Boys B1 [ZV Bl-Oosterend B1 éx. Boys C1-DWOW C1 krkshorn C1-Texel C1 Boys C2-Hollandia T. C1 fexel C2-HCSC C3 'osterend C1-VZV C1 1-1 1-7 0-2 4-0 1-2 4-4 5-3 8-0 0-4 Iexe'se pupillencompetitie: Texel Dl-Texel D2 'e Koog D1-Tex. Boys D1 Ie Koog E 1-Texel E3 SVC E1-Texel E1 !°H E1-0osterend E2 St Boys E 1-Texel E2 «terend E2-Tex. Boys E2 »l Fl-De Koog F1 «F2-ZDH F1 Merend F1-SVC F2 lil Boys Fl-Texel F2 2-5 afgelast 0-5 afgelast 3-10 1-2 6-2 8-6 0-4 0-9 11-1 3 5 april: - -xel judesluis-De Koog exel 2-Meervogels 2 }chellinkhout-Tex. Boys P-Oosterend 7-0osterend 2 Op het terrein rond manege Aken- burg wordt zondag de finale van de aangespannen competitie om de Jaap de Graaf-bokaal gehouden. Piet Beers gaat aan de leiding in het tus senklassement met 678 punten. Menvereniging Tussen Wad en Duin heeft de organisatie van de competi tie in handen. Er zijn vijf voorrondes verreden tijdens afgelopen winter. De punten van de drie best gereden wedstrijden en van de finale vormen samen een eindtotaal. De menwedstrijden omvatten twee onderdelen. Als eerste wordt een dressuurproef gereden. Net als bij paardrijden onder het zadel moeten bij dit onderdeel bepaalde figuren worden uitgevoerd. De jury let hierbij onder andere op de stelling en bui- Piet Beers staat bovenaan het klassement van de Jaap de Graaf competitie. (Foto Archief Texelse Courant)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7