Kampioensrace krijgt -nnende ontknoping Ingrid van Lubek vooraan in nationale run-bike-run Piet Beers overtuigend winnaar mencompetitie Matig Texel slordig met kansen Menwedstrijd voor Texelse koetsiers Hèt team winnaar basketbaltoernooi Voetbaluitslagen Naar EK-duel Oranje met Texelse Boys Duuratlete nestelt zicht tussen toppers Morgen schoolvoetbal Arbiter drukt stempel op laatste match ZDH Triathlon-afdeling van start gegaan Paastoernooi Deuce Ondermaatse vangst voor sportvissers mms. ZEGEL Programma zaalvoetbal s DINSDAG 14 APRIL 1992 TEXELSE COURANT PAGINA Donderdag 16 april: 17.15 p. Selectie C-junioren 18.00 u. De Koog-Texel 2 (J) "1.50 u. Casino 2-Texel 1 (J) 19.40 u. Oosterend 8-Gempo 20.30 u. Casino 4-Jelleboog 3 21.20 u. Texel 4-Oosterend 5 22.10 u. Oosterend 7-NIOZ taaldienst: Rab 'rijdag 17 april: 17.00 u. Oosterend 4-Mantje 2 17.45 u. Gamma 3-Klif 4 18.35 u. De Krim 2-Albert Heijn 19.25 u. Attent-Texel 3 15 u. Texel 2-Klif 3 21.05 u. Mantje -Klif 21.55 u. Klif 2-Oosterend 3 22,45 u. Texel-De Krim taaldienst: Attent w 22 april: J7.15 u. Texel 1-De Koog (J) "OOu. Oosterend 1-Texel 3 (J) 50 u. Casino 2-Klif (D) 19.40 u. Mantje-De Krim (D) 20.30 u. Rab-Gamma 3 21-20 u. Attent-Albert Heijn 22.10 u. De Koog 4-Texel 4 taaldienst: Gempo stantie voor buitenspel had gevlagd. Eerst kwam Erwin Koning terug uit buitenspelpositie en ook John List, die door Ralf Koning vrij voor doel man Guus Ooyevaar werd gespeeld, liep mogelijk buitenspel. Verwarring troef in de DTS-gelederen en ook bij List, die weinig overtuigend inschoot. De bal zat echter wèl en telde ook: 1-0. De resterende speelminuten zorgden voor veel minder opwinding. Texel speelde matig en omdat DTS nog zwakker uit de hoek kwam, viel er voor de neutrale voetbalsupporter weinig te genieten. Verheugend was wel het spel van de slechts 17-jarige Texel-speler Marcel Ris. In plaats van de aan zijn achillespees geblesseerde Gerrie Plaatsman viel het talent op met beheerste, technisch goed ver zorgde acties. Ook Ralf Koning zorg de voor amusement; hij was vooral in de eerste helft een gevaar voor de DTS-verdediging, maar miste koel bloedigheid in de afwerking. Kansen Broer Erwin haalde met ongeïnspi reerd spel zich herhaaldelijk de woe de van trainer Willem Roomeyer op de hals. Na rust mocht Koning dieper spelen en liet met enkele snelle aan vallen weer iets van zijn klasse zien. Texel kreeg de beste kansen en had de score beslist op moeten voeren. Wim van Veen en Erwin Koning wisten de bal niet in het doel te wer ken na een prima dribbel van Paul van Exel. Erwin Koning poeierde net langs de kruising en alleen voor de keeper kwam ook Ralf Koning twee minuten voor tijd niet tot scoren. Doelpunten die wel eens beslissend kunnen zijn voor de periodetitel. Texel heeft twee punten voorsprong op Al ways Forward, maar de ploeg uit Hoorn heeft een beter doelsaldo en dat geeft bij gelijk eindigen de doorslag. Forward won zondag met 4-1. Supportersbus Voor de competitie-eindstand is het doelsaldo niet van belang. Als Texel en MFC de eerste plaats delen, volgt een beslissingswedstrijd. Texel kan zelf aan alle speculaties een einde maken, door op 26 april van VIOS te winnen. Supporters kunnen tegen een geringe vergoeding per bus naar Warmenhuizen reizen. Opgave hier voor bij Joop Koning, tel. 12863. met paard en wagen kun- "en zich vanaf heden aanmelden voor een samengestelde men- Wedstrijd, die „Tussen Wad en Duin" °P zondag 10 mei houdt. Opgave m°et vóór 23 april bij Carlo Witte, lel. 19561. Leden betalen 710,- in- schrijfgeld, overige Texelse koetsiers 20,-. De wedstrijd bestaat uit drie onderdelen: dressuur, marathon en digheid. Deelgenomen kan wor- ln de rubrieken enkel-dubbelspan J0nYs- enkel-dubbelspan paarden in klassen A en B. In klasse A zijn a 6 onderdelen verplicht en krijgen -leelnemers in de marathon een j "echter mee. In klasse B is de »ourproef niet verplicht en rijdt zonder bokrechter. Voor de enwedstrijd die ®p 26 september 0rdt gehouden kunnen alvast in- J^mulieren worden aange- Tïny Bakker, tel. 19369: Vrijdag 24 april: 17.00 u. Oosterehd 4-Texel 3 17.45 u. Gamma 2-Jelleboog 2 18.35 u. De Koog-Mantje 19.25 u. Klif 2-Oosterend 20.15 u. Casino-Gamma 21.05 u. Jelleboog-Texel 21.55 u. De Krim-Oosterend 22.45 u. Klif 3-De Koog 2 Zaaldienst: Albert Heijn Jelleboog-Klif 6-1; Oosterend-Gamma 3-4; De Koog 2-Casino 2 3-1; Gamma 2-Oosterend 2 3-3; klif 3-Jelleboog 2 3-3; Klif 2-Texel 2 6-2; Attent-Mantje 2 2-4; Oosterend 4-Klif 4 5-5; Rab-Texel 3 1-3; De Koog 3-Oosterend 8 5-4; De Koog 4-Klif 5 4-4; Casino 5-Oosterend 7 1-2; Rab 2-Jelleboog 4 2-2; De Krim-Klif 0-6; Mantje-Casino 1 13-1; Casino-klif 0-11; Texel 3-Casino 2 5-0; Oosterend 1-Texel 1 1-6; Texel 2-Casino 1 0-3; Casino 3-Casino 4 6-2. Het is Datamarkt dit jaar niet gelukt het Dikke Pilaar Miks basketbaltoer nooi voor de derde keer in successie op zijn naam te schrijven. In een boeiende finale moesten de spelers met twee punten hun meerdere er kennen in Hèt Team en mocht Data- markt de felbegeerde bokaal dus niet mee naar huis nemen. Het toernooi, dat alweer voor de zes de keer door basketballvereniging De Mareis werd georganiseerd, kende deze keer een deelnemersveld van elf teams, die elkaar in drie poules bestreden. De nummers één en twee van deze poules ging over naar een winnaarspoule, de rest streed verder in de verliezerspoule. Zodoende speel de elk team zo'n acht wedstrijden, genoeg om ieder een vermoeiende zondag te bezorgen. Ook dit jaar wei nig blessures en veel basketballtalent op de vloer. Tolka During van de Tes- selse Schapen werd uitgeroepen tot nieuw talent van het toernooi, maar mocht gezien zijn leeftijd niet bij de prijsuitreiking in café De Pilaar aan wezig zijn. Uitslagen; Winnaarspoule: 1. Hèt Team, 2. Datamarkt; 3. Vespertina; 4. 't Asiel; 5, Da Lovabulls; 6. Joetrecht Loosers. Verliezerspoule: 1. Hema; 2. Sportshop; 3. Ti- ko; 4 12 Balcken; 5. Tesselse Schapen; 6. Dikke Mik (niet op komen dagen). Zaterdag 11 april: Junioren: Oosterend A1-Schagen A2 Texel A2-Wieringermeer A2 Tex. Boys B1-SVAP B1 Oosterend B1-Hollandia T. B2 Flevo CTTex. Boys C1 Schagen C2-Oosterend C1 Texel C1-HCSC C2 Succes C1-Tex. Boys C2 Helder C2-Texel C2 Texelse pupillencompetitie: SVC D1-Tex. Boys D1 Texel D2-De Koog D1 Texel E3-Oosterend E2 Texel E2-De Koog E1 Oosterend E1-Tex. Boys E2 Texel E1-Tex. Boys E1 SVC E-ZDH E1 Texel F2-SVC F3 Oosterend F1-ZDH F1 Texel F1-SVC F1 De Koog F1-SVC F2 Zondag 5 april: Texel-DTS Tex. Boys-Twisk Recreatie: ZDH-Oosterend Tex. Boys-SVC Vandaag begint voetbalvereniging Texelse Boys met de verkoop van 2000 loten. De loterij is een onder deel van het 60-jarig bestaan, dat op 16 en 17 mei wordt gevierd met een 24-uurs toernooi. Spektaculaire hoofdprijs is het bijwonen van een wedstrijd van het Nederlands elftal in juni tijdens het Europees Kam pioenschap in Zweden. Welk EK-duel zal worden bijgewoond is nog niet zeker. Via het Reisburo Texel heeft Texelse Boys een aan vraag gedaan voor de wedstrijd te gen wereldkampioen Duitsland. De belangstelling hiervoor is echter bij zonder groot, zodat nog even moet worden afgewacht. Alternatieven zijn de groepswedstrijden tegen Schot land en het GOS. De voetbalreis duurt drie dagen en is voor twee per sonen. Notaris Boswijk verricht de trekking op zondag 17 mei om 16.00 uur, aan het eind van het 24-uurs toernooi. Wie naast de hoofdprijs grijpt, maakt nog kans op negen an dere prijzen, apparatuur uit het assor timent van Nauta. Onder meer kunnen een videorecorder, draagbare 3-2 8-4 4-1 0-1 4-0 11-0 4-2 13-3 6-2 2-3 1-8 0-5 0-16 9-3 4-4 7-2 6-0 3-1 8-4 0-5 1-0 10-1 0-4 3-2 Atlete Ingrid van Lubek benaderde zondag het niveau van de nationale triathlon-top door als negende dame te eindigen in het Nederlands kam pioenschap run-bike-run. In het Bra bantse Den Dungen volbracht ze 10,5 km hardlopen en 30 km wiel rennen in 1.35 uur. Daarmee verbe terde ze haar persoonlijk record met vijf minuten. Temidden van de 35 dames die aan de wedstrijd deelnamen, waaronder een aantal triathlon-profs, kreeg de twintigjarige studente lichamelijke op voeding het niet gemakkelijk. Toch liet Ingrid van Lubek zich niet afbluf fen door de professionals en startte voortvarend. „Het lopenging vooral Op de velden van Texelse Boys en SV Texel wordt morgenmiddag het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi afge werkt. De wedstrijden beginnen om 13.15 uur, de finales zijn na 16.00 uur te verwachten. Gespeeld wordt in verschillende cate gorieën. Bij de jongens strijden slechts drie scholen om het kam pioenschap van Texel, bij de meisjes zijn het er liefst zes. Voor ZDH zit de competitie erop. De Hoornders, die met zeven punten hekkesluiter zijn, slaagden er in de laatste wedstrijd in Dirkshorn niet in van de onderste plaats af te komen. De thuisploeg benutte in de tiende minuut een strafschop, die aan beide zijden vraagtekens opriep. Alle in spanningen ten spijt hadden de zwa luwen geen antwoord in huis. ZDH, dat de drie voorgaande weken niet heeft gespeeld, moest het door uiteenlopende redenen zonder vier basisspelers stellen. Van onwennig heid viel echter niets te bespeuren in de formatie van coach Henk de Ruij- ter. De mannen konden aardig uit de voeten op het Noordhollandse gras. De Zwaluwen lieten in de openings fase zelfs een licht veldoverwicht zien tegen de middenmoter. De scheidsrechter, wiens omstreden op treden een stempel op de wedstrijd drukte, deelde uiteindelijk de nekslag uit aan ZDH. Na een tackle van ZDH in het strafschopgebied legde arbiter Van leperen de bal op de stip. Doel man Sander Stolk miste de inzet op een haar. Dirkshorn liet het initiatief verder aan ZDH over, dat gretig de aanval opzocht. Door gebrek aan stootkracht voorin bleef het resultaat echter minimaal. De thuisploeg kwam niet verder dan enkele counters, die verder geen gevaar opleverden. Tijdens de rust zetten beide ploegen zich schrap voor de tweede helft, waarin de geblesseerde Richard Daal der plaats maakte voor Henk de Ruij- ter. Laatste man Jan de Wit schoof een plaatsje op, om voorin de gelede ren te versterken. Bram Brouwer kreeg aan ZDH-zijde de beste kans, oog in oog met de doelman kreeg hij de bal echter niet onder controle. Aan de overzijde tikte Sander Stolk een boogballetje rakelings over de lat. De vermoeidheid op de gezichten van de spelers in de slotfase was ken merkend voor de intensiteit van het duel. De Texelse triatleten beschikken sinds vrijdag j.l. over een eigen organisatie. Tijdens een bijeenkomst in d'Ouwe Ulo bleek er voldoende animo te zijn voor de oprichting van een triathlon- afdeling onder hoede van Wielervere niging Texel. Twaalf beoefenaars meldden zich direct aan als lid, een aantal anderen kijkt de kat nog even uit de boom. Tevens werd een bestuur gekozen, gevormd door Si mon Appel, Gert Pansier en Henk Stevens. Zaterdag stond de eerste training al op het programma. Tennisclub Deuce houdt voor haar le den van 16 jaar en ouder op tweede Paasdag een mixed dubbel toernooi met wisselende partners. Wie wil meedoen, moet zich vóór donderdag avond 19.00 uur aanmelden in het clubgebouw. kleuren-tv en radio-cd worden ge wonnen. De prijs per lot bedraagt vijf gulden. Oudere leden van de Boys gaan van af heden op pad om de loten aan de man of vrouw te brengen. De op brengst is deels bestemd om de festiviteiten rond het 60-jarig jubi leum te bekostigen, het overige deel komt ten goede aan de jeugdafdeling en de accommodatie. de eerste zeven kilometer prima. Ik geloof dat ik nog nooit zo snel ben gegaan." Hoewel ze geen aansluiting had bij de kopgroep, was het verschil niet groot. „Ik had ze nét niet in het zicht." Wielrennen Op de racefiets verloor ze echter tijd op het bochtige wielerparcours, waarbij tempowisselingen veel kracht vergen. Van Lubek is over haar rij wielprestatie het minst tevreden: „Ik durfde in de bochten geen vaart te houden, omdat ik twee weken gele den tijdens een soortgelijk wedstrijd ben gevallen. Dan krijg je toch een angstig gevoel." Toch heeft van Lu bek geen voorkeur voor lopen of fiet sen. „Het kost evenveel energie. In vergelijking met een triathlon, waarbij ook zwemmen een onderdeel is, gaat het lopen in hoog tempo. Er doen er kende hardlopers mee." Het laatste onderdeel, 3,5 kilometer hardlopen, maakte echter veel goed. Het verschil in eindtijd met nummer één Thea Siebersma bedroeg vijf mi nuten. Tussen nummer acht en num mer negen - de subtop - bedroeg het verschil drie minuten, een prestatie die bij de organisatie respect af dwong. De leiding had Ingrid van Lu bek, die vorig seizoen nog bij de junioren meedeed, ditmaal ingedeeld bij de categorie senioren. Leeftijdge noten, die eveneens voor het eerst bij de senioren uitkwamen, eindigden achterin het deelnemersveld. Ingrid, die niet meer dan een tiende plaats had verwacht, vindt de klasse ring een goed uitgangspunt voor de volgende run-bike-run, die begin mei in het Zwitserse Sofingen wordt ge houden. „In de Alpen zal het er niet zachtzinnig toegaan. Daarna neem ik een poosje rust om me voor te berei den op het triathlonseizoen, dat in ju ni van start gaat." Insiders voorspellen dat Ingrid het in de toe komst ver kan schoppen, omdat het prestatieniveau van duursporters tot hun dertigste jaar kan groeien. De Sportvisclub Texel is zaterdag twaalf Texelse vissers afgereisd naar de selctie Nederlands kampioen schap kustvissen, rayon noord op Wieringen. De wedstrijd werd echter een half uur uitgesteld omdat er geen water was om in te vissen. Aan het begin van de wedstrijd wisten de vissers dat er zeer slecht gevangen zou wor den. Ter vergelijking: in 1991 had de winnaar 1086 en nu 537 cm. Num mer 10 had in 1991 716 cm en nu 187 cm. De Texelse sportvissers kwamen niet boven de 110 cm zodat van zeer slechte vangsten kon wor den gesproken. De volgende wed strijd is zaterdag 18 april aanvang 18.30 uur bij de Kaap. Deze wedstrijd telt mee voor het kampioenschap en is de vierde wedstrijd in deze serie. Zondag 20 april wordt de paas- wedstrijd gehouden. Opgeven kan nog tot 18 april. Tel. 13986/17297. Kosten 715,—. Als aas worden alleen pieren gebruikt, daar moet men zelf voor zorgen. Met een grote voorsprong is Piet Beers zondag winnaar geworden van de mencompetitie om de Jaap de Graaf bokaal. Al voorrondes wist hij winnend of als tweede te beëindi gen. Op de valreep moest Joop Noom zijn tweede plaats afstaan aan John van der Zwaag. Aan de mencompetitie hebben 23 combinaties meegedaan. De finale telde achttien deelnemers. Er zijn vijf voorrondes geweest, waarvan drie meetellen voor het eindresultaat. De finalewedstrijd staat daar los van. De competitie kenmerkt zich door de gemoedelijke sfeer. De gezelligheid is belangrijker dan het behalen van een prijs. Zo leent Joop Noom de corsage van zijn „concurrent" Piet Beers en lezen ze elkaar de dressuurproef voor. Door zijn goede prestaties in de voor rondes stond Beers al riant aan de De dagprijs en de tweede plaats gingen naar John van der Zwaag met zijn Wendy. IFoto Tessa de Graaft) leiding van het klassement. Noom, winnaar van vorig jaar, kon hem niet meer bedreigen en kelderde zelfs te rug naar een onopvallende zevende plaats. Dat kwam door een jammerlij ke fout in het vaardigheidsparcours. Daarin was een onderdeel slalom ver werkt, dat op een bepaalde manier moest worden gereden. Noom deed dit omgekeerd, wat hem in een nor male wedstrijd een diskwalificatie zou hebben opgeleverd, maar bij deze competitie een enorme hoeveelheid strafpunten kostte. Zijn tweede plek werd ingenomen door John van der Zwaag, met zijn fraaie pony Wendy. Hij reed een goe de finale, met een uitstekende dres suurproef. Deze werd door de jury met de hoogste punten beloond. Na een geslaagde vaardigheidstest werd Van der Zwaag dagwinnaar. De jury had problemen met de wijze waarop de rijders de figuren in de dressuurproeven afwerkten. „Een gro te volte moet bijvoorbeeld op enkele plaatsen de hoefslag raken, wat meestal niet gebeurde en ook het van hand veranderen ging niet cor rect", was hun oordeel. Het viel de juryleden op dat de menners die ook onder het zadel rijden, de figuren be ter afwerken. Ans Blom-de Graaf, dochter van de naamgever van de bokaal, reikte de ereprijs uit aan Beers. Ze herinnerde hem aan een wedstrijd waarin hij bijna dertig jaar geleden een eerste prijs behaalde met het paard van Jaap de Graaf. Beers antwoordde dat hij veel van deze paardenman in hart en nieren heeft geleerd. Radio Texel wijdde zondag een deel van de uitzending van Sport Lokaal aan de finalewedstrijd. De prijsuitrei king werd zelfs live uitgezonden. De uitslagen: (punten resp. voor dressuur, vaardigheid en totaal) Dagprijs: 1. John van der Zwaag 157, 80, 237, 2. Piet Beers 145, 80, 225, 3. Aad van Heerwaarden 138, 80, 218, 4. Willem Reu vers, 131, 80, 211, 5. Piet Daalder 139, 70 209. Bokaal (totaal) 1. Piet Beers 903, 2. John van der Zwaag 883,5, 3. Mebius Huitema 843,5, 4. Aad van Heerwaarden 837, 5. Willem Reuvers 836 - Winnaar Piet Beers bezig met een moeilijk obstakel it legde. de vaardigheidsproef. die hij foutloos af- (Foto Tessa de Graaff) I Woensdag 15 april: 18.00 u. Casino 4-Texel 4 (J) I 18.50 u. Klif-Casino 2 (D) 19.40 u. Oosterend 8-Casino 4 20.30 u. ZDH-De Koog 3 21.20 u. Rab 2-Klif 6 22.10 u. Rab-Casino 3 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 23 april: 17.15 u. Texel 2-Casino 2 (J) 18.00 u. De Krim 2-Mantje 2 18.50 u. Casino 5-Klif 6 19.40 u. Casino 3-Klif 4 20.30 u. Texel 2-Oosterend 3 21.20 u. Oosterend 8-Texel 4 22.10 u. Gempo-Oosterend 5 Zaaldienst: NIOZ Zondag 26 april slaat het uur der waarheid voor Texel 1. De voetbal ploeg kan dan in Warmenhuizen te- VIOS het kampioenschap van de dasse KNVB behalen. Bij een on gunstig scoreverloop kan Texel ech- ook met lege handen komen te staan. Als de groenzwarten verlie- len, kan MFC kampioen worden en Always Forward de periodetitel vero veren. Afgelopen zondag hield Texel kansen in eigen hand door in een magere wedstrijd met 1-0 te winnen DTS. De concurrentie won ech ter ook. Vervelend voor Texel is dat het team over twee weken niét kan beschikken over stuwende kracht Simon Brand. Tegen DTS liep de libero op ongeluk- ;ige wijze tegen zijn derde boeking op en dat betekent een schorsing. werd door scheidsrechter J. Goudsmit bestraft voor een ^handsbal, hoewel van opzettelijk spelbederf geen sprake was. De irritatie over de- jzebeslissing werd groter, toen DTS- speler Rick van Hout tien minuten la ter wèl vrijuit ging toen hij zich aan opzettelijk hands schuldig maakte. Overigens had ook dé ploeg uit Oud karspel genoeg reden om zich op te winden over de leiding. In de eerste helft keurde Goudsmit de enige Texel- treffer, gescoord door aanvoerder John List, goed, hoewel er een dui delijke buitenspellucht aan kleefde. Daarnaast slingerde hij twee DTS'ers op de bon wegens commentaar. Eén ervan was voor de nummer 10, Ar thur Glas, die buiten zinnen van woe de was na het goedgekeurde doelpunt en voor zijn onophoudelijke gemopper in de tweede helft de re kening kreeg gepresenteerd. Boos Glas was niet de enige boze Lange- dijker. Bijna de voltallige ploeg dreig de na de 1-0, vijf minuten voor rust, van het veld te stappen. Arbiter Goudsmit gooide olie op het vuur door geen contact op te nemen met de DTS-grensrechter, die in eerste in law/ in de aanval. Wim van Veen schermt de bal af, terwijl ploeggenoot Erwin Koning zich aan speelbaar opstelt. (Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5