„Beter alleen eenzaam dan eenzaam maar niet alleen" BEZORGER m/v Mevrouw Eelman Texelse sjoelkampioen Relatieproblemen in De Bijenkorf Lagere eisen voor brandweerlieden? Koren goed bij stem in kerk De Koog Veel deelname aan recreantentoernooi Gebed in NH kerk voor geloofsdoek Modelbouwers op excursie PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 28 APRIL Lies (Hanneke Weydt) stuurt haar sullige echtgenoot Coen, gespeeld door Cees Timmer, op reis naar Italië. Aris Bremer (Onno) kijkt toe. IFoto Gerard Timmerman) Cliché's en klassieke taferelen voer den de boventoon in de komedie ,,Puntwederik" dat Toneelgroep Oosterend zaterdagavond in De Bijenkorf in Oosterend op de planken zette. Luchtige dialogen waarmee schrijver Peter van Straaten de ko- medie had doorspekt, werden afge wisseld met serieuzere scènes in de relatiesfeer, waarbij alleen het abrup te einde vraagtekens opwierp. De kleine bezetting waarmee regis seuse Nettie Molenaar het moest doen was aanleiding voor haar om dit toneelstuk te kiezen. „We wilden de komedie al eerder opvoeren, maar het was er nooit van gekomen." Plaats van handeling in „Puntwede- rik" is de kamer van Coen en Lies Heideman, een klassiek voorbeeld van een echtpaar op elkaar is uitge keken. De vrouw des huizes beleeft slechts plezier aan haar planten. Wie brandweerman of -vrouw wil worden, is verplicht het diploma aspirant brandwacht te halen. Dat vergt twee jaar van studie. Volgens enkele raadsledenschrikt dit nieuwe leden af. Burgemeester Schipper stelde gister avond in de raadscommissie voor al gemeen en organisatorisch beleid voor te onderzoeken hoeveel speel ruimte er is in deze opleidingsvoor schriften. „Want anders zitten we misschien in de toekomst zonder brandweerlieden." Afgelopen zomer is tijdens periode van grote drukte door de brandweer gecontroleerd of vluchtwegen en noodverlichting in uitgaansgelegenhe den goed functioneerden. Dit zal ko mend seizoen ook weer worden gedaan, evenals controle op gasfles sen bij campings. waarmee ze het decor en zelfs de zaal rijkelijk heeft gevuld. Onno Bergsma, een gescheiden man van middelbare leeftijd, raakt in de ban van de even fraaie tuin van de fami lie. De hartstochtelijke liefde voor tui nieren tussen Onno en Lies schept een verfrissende band tussen het tweetal. Echtgenoot Coen trekt zijn conclusies en vertrekt naar Milaan, maar komt niet verder dan een groe zelige hotelkamer die de decorbou wers aan de rechterkant van de toneelvloer hadden ingericht. Het spel verplaatste zich zo naar beide zijden van het podium. Bundy Hanneke Weydt tekende voor de fla puit Lies Heideman, wiens liefde voor de natuur zelfs in haar bloemetjesjurk tot uiting komt. Zelfverzekerd speelde ze een huisvrouwtje dat één en al oor is voor andermans problemen, maar dat niet vies is van een beetje aandacht. Met haar geroutineerde, maar spontaan ogende acteerwijze hield ze het publiek aan haar lippen gekluisterd. Haar sullige echtgenoot werd gespeeld door Cees Timmer. Op luchtige wijze maakte Timmer zich er vrij gemakkelijk vanaf. Menig toeschouwer zag in zijn platte vertol king overeenkomst met Al Bundy uit de populaire tv-serie „Married with children". Enige diepgang in dit ka rakter was dan ook ver te zoeken. Een romantische scène deed wat ge voelloos aan. Hilariteit maakte zich van de zaal De animo voor meerstemmige zang koren die klassieke muziek brengen mag zich in flinke belangstelling ver heugen op het eiland. Dat bleek zon dag toen Het Texels Vrouwenkoor en het gemengd koor Advendo onder grote belangstelling een concert ga ven in de RK kerk in De Koog. Ad vendo, onder leiding van dirigent Hans Kievits, liet een gevarieerd scala klassiekewerken horen, waarvan vooral het gevoelige „Cent Mille Chansons" van Michel Magne waar dering oogste. Het Texels vrouwenkoor, boezemde meester toen toneelrot Aris Bremer er tijdens een tête a tête niet in slaagde een fles champagne te ont kurken. Applaus klonk toen na enig improvisatiewerk de kurk alsnog te gen het plafond schoot. Bremer was ditmaal in de huid gekro pen van de gedistingeerde Onno Bergsma, die zich bleef vergapen aan de wilde, intieme hoek in de tuin. Stijlvol en met oog voor details on dersteunde Bremer zijn tekst met goed getimede gebaren. Zijn wat opdringerige ega Sylvia werd op de planken gezet door Mieke Legierse. Een pinnig typetje, dat de gebrekkige pantsers van de mannen snel doorzag. Met zichtbaar genoe gen onderwierp ze haar tegenspelers aan een kruisverhoor, waarbij het contrast tussen man en vrouw zicht baar werd. Debutante Martha Vlaming kwam als het dienstmeisje Klaartje aanvankelijk nauwelijks aan bod. Tijdens de laat ste scène, toen het onderdanige sloofje haar hart luchtte, bewees ze een waardevolle aanwinst voor de to neelgroep te zijn. Souffleuse Nettie Molenaar had een rustige avond. Het toneelstuk haper de nauwelijk dankzij de gedegen rol- kennis. Grimeuse Lenie Bremer voorzag de spelers van schmink, Wil lem Duvekot nam licht en geluid voor zijn rekening. Plantenkenner Hendrik Jan van der Zee had het decor rijke lijk voorzien van groen. G.T. Vijftien teams deden zondag mee aan het Tevoko recreantentoernooi. Vier daarvan kwamen van de over kant. De Texelaars wisten de eer hoog te houden. De uitslag luidt: Heren: 1. SVC; 2. Kokonuts; 3. Texelse Auto centrale; Gemengd:1. Foto de Waal; 2. Concorde 1; 3. Ecomare Dames: 1. Klif 12; 2. Leydekkers; 3. Radboud. met 28 stemmen ontzag in bij de toehoorders. Het vocale gezelschap bewees de toonladders goed te be heersen. Door de akoestiek in de kerk kwam het meerstemmige koor goed uit de verf. Dat schijn kan be driegen bewezen eenvoudige melo dieën, die door hun gecompliceerde opbouw concentratie eisen van de zangeressen. Dirigent Arie Groen, die tevens als solist optrad, schotelde de muzikale fijnproevers een gevarieerd repertoire voor met composities uit verschillende episodes. Het pianospel van Fred Jansen zorgde voor de in strumentale begeleiding. Het Texels Vrouwenkoor reist 17 mei af naar Hil versum om mee te doen aan een zangconcours. Wij zoeken een Wij zoeken iemand die per 1 juni 1992 voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route: Kogerweg, Pontweg, Pijpersdijk, Oude dijkje, Ruyslaan, Maaikeduin- weg, Ruigendijk, Mienterglop, Randweg, ged. Bosrandweg, Peli- kaanweg. Califomieweg. Hier wonen ongeveer 83 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omgeving woont b.v. een scholier. De kranten kunnen dinsdag- en vrij dagmiddag even na 15.00 uur in onze drukkerij aan de Warmoesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor na dere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10, ™L,„R Den Burg, 5 - telefoon 12741. Het Texels Vrouwenkoor in actie tijdens hun concert in de RK-kerk in De Koog. In de Ned. Hervormde kerk van Den Burg wordt morgenavond een ge bedsdienst gehouden die toeganke lijk is voor gelovigen van alle richtingen. Aanvang is half acht. Het avondgebed wordt geleid door ds. Jan ter Haar en mevrouw Toos Witte-Timmer en heeft een bijzonder karakter. Centraal staat het geloofs doek voor het eiland Rügen. Een groep dames van uiteenlopende kerkelijke signatuur heeft afgelopen jaar gewerkt aan het kolossale doek. Ook de leerlingen van groep 7 en 8 van openbare basisschool De Bruinvis uit Oudeschild hebben een doek ge maakt. Komende week zal een dele gatie van vier Texelse dames (Janneke Buitenweg, Ria Witte, Nel Koorn en Wil Gaasbeek), beide doe ken aanbieden aan postor Torsten Scot van de Evangelische Kirche van Rügen. Het geloofsdoek komt voort uit het contact tussen Rügen en de kerken van Texel in het kader van het „conciliair proces", dat handelt rond de thema's vrede, gerechtigheid en heelheid van de schepping. Een groep van „zeven dames werd hier door geïnspireerd een doek te maken, om zo de verbondenheid met het voormalige DDR-eiland Rügen tot uit drukking te brengen. Datzelfde geldt -misschien in mindere mate- voor de groep leerlingen van de Bruinvis- school. Enthousiaste modelbouwers kunnen zaterdag naar „Model Tech Holland '92" in de Twentehallen te Ensche de. De excursie wordt georganiseerd door de modelvliegclub in samen werking met Texeltours. Op 5000 m2 wordt in de Twentehal len promotie gemaakt voor model bouwen. Er zijn vliegtuigen, treinen, boten, stoommachines, auto's, off the road racewagens en houtbouw. Tevens zijn er diverse demonstraties op gebied van vliegtuigbouw en zijn er heli-lesvluchten. Wie mee wil naar Enschede is 745,- kwijt (bus, boot en entree). Opgeven bij Texeltours, telefoon 15555 of Vliegclub Texel (na 18.00 uur), tele foon 12803. Diefstal. Uit een kleedkamer van sporthal 't Stappeland werd zaterda gochtend een portemonnee met o.a. 760,- en een bootkaart ontvreemd. Gedupeerde is een 26-jarige man uit Sassenheim. Weggelopen. De verdwijning van een 28-jarige Duitse jongeman leidde zaterdagavond tot een zoekactie waarbij de politie werd ingeschakeld. De jongen was ontsnapt aan de lei ding van de groep waartoe hij be hoorde. Op een camping nabij De Cocksdorp werd hij weer aangetrof fen. De beheerder bracht de Duitser weer op krachten met koffie en brood. Winkeldief. Een 16-jarige jongen uit München werd vrijdag in een winkel in Den Burg betrapt op het stelen van drie flessen drank. Tijdens het politieverhoor bleek dat hij ook gesto len kleding bij zich had. De jongen was in Duitsland al in aanraking met de politie geweest wegens diefstal. Olievat. Op het strand ten noorden van De Koog werd door de politie een vat met afgewerkte olie gevon den. Ook lag er een vat met teer. Gemeentewerken zorgde voor de ver wijdering. Tuigpaarden. Mensen die interesse hebben voor de reis naar „De dag van het aangespannen paard" in Utrecht, dat paardesportvereniging „Tussen Wad en Duin" zaterdag 16 mei organiseert, kunnen contact op nemen met Piet Beers (14563) of Ka rin Brans (18223) Dinsdag 28 april De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aan vang 19.30 uur. Onder meer wordt gesproken over kabeltelevi sie, de sportvelden, het zwembad Molenkoog en het medisch cen trum in De Koog. Voor de Vereniging van Reuma patiënten geeft Elisabeth de Wei- jer uit De Waal een lezing over homeopathie, in de voormalige LTS-kantine, aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. De afdeling dialect van de Histo rische Vereniging heeft om 20.00 uur een bijeenkomst in dorpshuis d'Ouwe ULO. De Texelse Vereniging van Lo- giesverstrekkers heeft in „Bosch en Zee" bij De Koog een leden vergadering, aanvang 20.30 uur. In de Buureton begint om 20.00 uur een praatavond van de vrouwenbond FNV. Woensdag 29 april Om 19.30 uur begint in de voor speelruimte van d'Ouwe ULO een voorspeeluur van de Muziek- en Dansschool Texel. Toegang vrij voor ieder. In Cinema Texel draait om 14.00 uur Kuifje en het haai- enmeer, om 15.45 uur Tee nage Mutant Ninja Turtles deel II en om 20.30 uur Bugsy. Om 19.30 uur wordt in de Ned. Hervormde kerk van Den Burg een interkerkelijk avondgebed ge houden in verband met de ge- loofsdoeken voor het eiland Rügen. Donderdag 30 april Om 6.00 uur begint bij de Catharina-hoeve aan de Rozen- dijk éen Vroege Vogels-excursie, georganiseerd door de Vogel werkgroep. Deelname is vrij voor ieder. Vanaf 21.00 uur treedt pia niste/zangeres Liz Gammon op ir, de Piano-bar aan de Nikadel in De Koog naast hotel Dijkstra. Err tree gratis voor ieder. Voor het Koninginnedagprogranv ma wordt verwezen naar elders in deze krant. In Cinema Texel draaien van daag de volgende films: 14.00 uur Kuifje en het haai- enmeer, 15.45 uur Teenage Mutant Ninja Turtles, deel II en 20.30 uur Bugsy. Vrijdag 1 mei Om 19.00 uur wordt het seizoer van het zwembad Molenkoog gj opend met een plechtigheid die in het teken staat van het olym pisch jaar: een Texelse sporter legt de olympische eed af, de olympische vlag wordt gehesen en het olympisch vuur wordt ontstoken. Vanaf 21.00 uur wordt in de Piano-bar (Nikadel in De Koog, naast hotel Dijkstra) opgetreden door de Amerikaanse pianist zanger Tom Stepp. Vrij entree voor ieder. Hoogwater Oudeschild Di. 28 04.57 en 17.44 Wo. 29 06.30 en 19.06 Do. 30 07.34 en 19.55 Vr. 1 08.24 en 20.45 Za. 2 09.26 en 21.35 Zo. 3 10.05 en 22.15 Ma. 4 10.45 en 23.16 Di. 5 11.15 en 23.24 Aan het strand is het ongeveer een ui- eerder hoog water. De zon komt 3 me op om 06.04 uur en gaat onder om 21.07 uur. 2 mei nieuwe maan; 4 mé springtij. Sjoelkampioene mevr. M. Eelman krijgt de wisselbeker van wethouder Krijnen. IFoto Ge Wethouder Tine Krijnen (welzijn) heeft zaterdagmiddag de prijzen uit gereikt aan de winnaars van het eer ste Texelse sjoelkampioenschap voor ouderen. Aan de sjoelwedstrijden de den zo'n vijfentwintig 55-plussers mee. Winnares werd mevrouw M. Eelman-Westerlaken. Ze kreeg de speciale wisselbeker die door de ge meente is gesteld. De organisatie was in handen van sjoelclub „De snelle schijf", die sinds acht jaar opereert in zaal De Buure ton aan de Molenstraat. Voorzitter Frans Haarsma: „We spelen elke don derdagmiddag tegen elkaar. Door de hele organisatie moet ik vandaag zelf verstek laten gaan." Haarsma, die an ders waarschijnlijk hoge ogen had ge gooid, beleefde niettemin veel plezier aan de middag, die volgend jaar beslist een vervolg krijgt. Hoewel hij ze niet allemaal bij naam kon noe men bracht hij een speciaal woord van dank uit aan de bijna 45 be drijven die een bijdrage leverden. Ook de gemeente zet zich in voor het ou derenwerk, aldus wethouder Krijnen. „We moeten op veel zaken bezuini gen, maar activiteiten voor ouderen en kinderen hebben we niet gekort." De wethouder vindt het een goede zaak dat ouderen niet passief blijven „Een actieve oude dag is belangrijk. Een beetje spanning houd je leven dig." Paraplu Henk Snijders, coördinator van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT), was tevreden over de name aan het toernooi. „Het er niet veel meer moeten zijn. len is één van de vele der de paraplu van de ouderenstichting. Snijders: laten de mensen de zaken zelf niseren, dan functioneert het maal." Dat bleek tijdens de geani eenkomst in De Buureton spelers de standen nauwkeuny« hielden. Mevrouw Eelman- Westerlaken werd kampioen 1124 punten. De tweede prijs f naar M. Reyerse met 1222 puntc Derde werd R. Siebenga met 12' De uitslagen van het kampioen?- sjoelen in „De Buureton" zijn a's volgt: 1. mevrouw Eelman 1224; 2. H. 1222; 3. R. Siebenga 1210; 4. mevrou' Veij 1191; 5. mevrouw Van Sijp 1176;6' vrouw Witte 1166; 7. Cor Bakker 1131 C. Bakker-Blanken 1100; 9. mevrouw* 1079;10. B. Bakker; 11. mevrouw DeK 1055; 12. M. Reij 1049; 13. M. déG* 1041; 14. J. Jonker 1040; 15. mevrou» 1029; 16. mevrouw Bruin 1027; 1? Keesom 1016; 18. A. Reij 994; 19. F Haarsma 987; 20. Gré Krijger 958; 2'. Hoorn 954; 22. mevrouw De Boer 9^ mevrouw Witte 940; 24. mevrouw H# 839; 25. mevrouw G. Visser 832. Geslaagd Voormalig eilandgenoot Per va- Kooi slaagde onlangs voor het& raai examen rechten.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2