Koninginnedag op Texel Cocksdorpers houden wel van feestvieren!" Groots wedstrijdweekend rond manege Akenburg pen Burg osterend Sl/C pakt uit met 60-jarig jubileum Den Hoorn De Waal De Koog Oudeschild De Cocksdorp Vroege wandeling in de Dennen Fietstocht Helderse bouwvakkers ontvreemden ligbaden 'olitie verbiedt 'tudenten-feestje Kogerstrand Surfseizoen met veel wind geopend Veel deelname aan tijdrit 13; DINSDAG 28 APRIL 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 5 in de zeven dorpen van het eiland wordt Koninginnedag ge vierd met diverse festiviteiten. Hierbij een uitgebreid over zicht van wat er donderdag te doen is. 2 D iL i «ninginnedag in Den Burg begint m Sditiegetrouw om 08.00 uur met ,y |UZiek vanaf de toren van de Her- Lde kerk door het Koninklijk Is Fanfare. 9.30 tot 13.00 uur wordt in het vv entrum Koninginnemarkt gehouden, "zijn stands van verenigingen en ubs. De markt wordt geopend door ethouder Tine Krijnen. Daarna is er in demonstratie van gymvereniging xel. De band „Monkey's revival" en t klassieke ensemble Musica Texla igen voor de muzikale begeleiding i het evenement. feestmarkt is geen vrijmarkt. Han en individuele verkopers zul- t worden geweerd. Iedereen wordt rzocht de. Groeneplaats donderdag tovrij te houden. wordt dit jaar geen wijk tegen gehouden, in verband met ibrek aan medewerkers. iaf 22.00 uur is er Oranjebal in In verschillende cafées is jnde muziek. n 9.30 uur begint een optocht met jziek bij dorpshuis De Bijenkorf. In muzieknis is om 10.00 uur een ptreden van Bobby en Balsemien, leeld in groepen doen de kinderen de basisschool vanaf 10.45 uur dd de Muzieknis een Zweeds el. Voor de peuters en kleuters eigen hoek ingericht waar ze hips mogen rijgen, worden gesch ikt en kunnen knippen en plakken. is er een luchtkussen, lond 12.00 uur is er een knock out pel, waarna de prijsuitreiking volgt, (óór 12.00 uur kunnen belangstellen- jen zich opgeven voor het middag programma. Dit kan bij leden van de lorpscommissie, die hiertoe op het aanmeldingstafel zullen Om 14.00 uur begint een zeskam- wedstrijd voor groepen van zo'nacht personen. Rond 16.30 uur de prijsuitreiking. De organisatie whet Koninginnefeest is in handen vande dorpscommissie en de ge meentelijke recreatieteam. Koninginneloop fox het derde achtereenvolgende jaa- wordt een Koninginneloop ge- hwden in Oosterend. igd tot en met 12 jaar start om uur voor 't Cafeetje. Er wordt sen rondje gelopen van 1060 meter, let parcours loopt via de Pe- huyi perstraat, Ankerstraat, Achtertune en de Kerkstraat. Aansluitend is prijsui treiking, zodat de jeugd niets hoeft te missen van de Meierblis. Rond 18.20 uur starten de overige deelnemers op dezelfde plaats voor een rondje van 1710 meter door de Kerkstraat, Kerkplein, Oesterstraat, Vliesstraat, Mulderstraat, Bijenkorf- weg, Peperstraat, Ankerstraat, Ach tertune en Kerkstraat. Er zijn verschillende categorieën: jongens en meisjes tot en met 16 jaar en re creanten twee ronden (3420 m.), da mes en dames veteranen drie ronden (5130 m.) en heren en heren vetera nen vijf ronden (8550 m.) Records De prijzen worden beschikbaar gesteld door de Strender Mid denstandsvereniging. Iedere loper krijgt een herinnering en een gratis consumptie van 't Cafeetje. Voor het verbeteren van records zijn er Stren der waardebonnen van 725,- te ver dienen. Inschrijven voor de Koninginneloop kan in het jeugdgebouw aan de Oranjestraat vanaf 17.15 uur. Deelna me kost niets voor jeugd van AVT tot en met 16 jaar. AVT senioren beta len, evenals de overige jeugd 72,50. Overige senioren zijn 75,- ver schuldigd. De records staan op: meisjes 1060 m. Inge Rentenaar 4.03, jongens 1060 m. Jeroen Burg graaf 3.41, meisjes 3420 m. Karin Bartels 13.17, jongens 3420 m. Robin Speets 12.35, dames 5130 m. Colin- da Brouwer 20.30, dames vet. 5130 m. Tilly Eelman 21.48, heren 8550 m. Jörg Müller 27.12 en heren vet. 8550 m. Piet Bakelaar 31.56. Leden van het fanfare DEK wekken op Koninginnedag hun dorpsgenoten om 9.00 uur met muziek vanaf de toren. Een half uur later start een rondgang door het dorp voor verkle de kinderen met versierde fietsen. Om 11.00 uur vertrekken de tractors van de Jan Drijverschool voor het traditionele jutten op het strand. Tussen 13.00 en 15.00 uur kan ieder een zich in het dorpshuis De Wald hoorn aanmelden voor de spelletjes later in de middag. Om 13.30 uur be gint een rommeltjesmarkt voor de jeugd in de Herenstraat. Extra attrac ties zijn de tentoonstelling van ver sierde fietsen die 's ochtends in de optocht zijn meegeweest, het rad van avontuur en de muzikale medewer king van DEK. De fietsen staan op de hoge stoep bij het dorpshuis. De markt eindigt om 15.00 uur. Dan starten de spelletjes voor de jeugd in de Herenstraat. De kinderen doen in dividueel mee en er is een verdeling qua moeilijkheidsgraad gemaakt naar leeftijd. Jeugddisco Om 16.00 uur begint een disco voor de jeugd in het dorpshuis, verzorgd door Radio Action. Dan beginnen te vens spelletjes voor teams van oude ren in de Herenstraat. Een team bestaat uit vier personen, ongeacht het geslacht. Opgave kan per team of individueel van 13.00 tot 15.00 uur in het dorpshuis. Om 17.30 uur is daar de prijsuitreiking. Om 21.30 uur begint in het dorpshuis het Oranjebal met levende muziek van de KGB en playback-optredens. Slecht weer Bij slecht weer wordt 's middags een aangepast programma in het dorps huis gehouden. Die bestaan uit puz zelopdrachten voor ouderen van 14.00 tot 16.00 uur. DEK zal dan muzikale medewerking verlenen en er komt een rad van avontuur. Vanaf 16.00 uur is er jeugddisco en om 21.30 uur begint het Oranjebal. In verband met de spelletjes zal de Herenstraat 's middags voor verkeer worden afgesloten. Bewoners worden verzocht de straat autovrij te houden. Uiteraard is in Den Hoorn 's avonds Meierblis voor de jeugd. mensen van 15.30 tot 16.30 uur hun kunnen mogen tonen. Rond 17.30 uur is de prijsuitreiking van alle onderdelen in 't Skiltje. Het koninginnedag-feest wordt besloten met het ontsteken van de Meierblis aan de Redoute. De allegorische optocht van de jeugd van De Koog begint donderdag om 10.30 uur. Start- en eindpunt is het dorpsplein en er wordt medewerking verleend door de SOS band. Op het veld langs de Nikadel zijn vanaf 11.30 uur kinderspelen. Om 13.15 uur moeten de teams die deelnemen aan de koninginnespelen zich verzamelen op het dorpsplein. In optocht vertrekt men een kwartier la ter naar het speelveld. Om 14.00 uur beginnen de spelen op het veld langs de Nikadel. Om 20.30 uur wordt de Meierblis ontstoken op een terrein aan de Bos- randweg tegenover de Turkse Tent. De allegorische optocht van Oude schild start om 11.00 uur bij de Bruinvisschool. KTF gaat voorop. Op het voetbalveld zijn van 14.00 tot 15.00 uur kinderspelen voor de groe pen 1 tot en met 5. Van 15.00 tot 16.00 uur kunnen kin deren uit de groepen 6, 7 en 8 daar in tweetallen meedoen aan behendig heidsspelen. Dit geldt ook voor vol wassenen en jeugd van het voortgezet onderwijs, zij het dat deze Voor de Waalder jeugd zijn er geen activiteiten, dus alle aandacht kan worden gericht op de meierblis op het land van Jan Zoetelief aan de Sommeltjesweg. Als de blis een uurt je brandt, rond de klok van negen uur 's avonds, begint in dorpshuis De Wielewaal een oranjebal, waarbij iedereen welkom is. Bezoekers mo gen hun favoriete muziek meenemen. Bij het Eierlandse Huis start om 11.00 uur een allegorische optocht, vooraf gegaan door Excelsior. Om 14.00 uur worden bij het Eierlandse Huis spelle tjes voor de kleintjes gehouden en er is een speurtocht voor leerlingen van de groepen 6, 7 en 8. Op Koninginnedag houdt de Vogel werkgroep Texel een zangvogelexcur sie in De Dennen. Omdat de vogels vroeg actief zijn begint de excursie al om 6.00 uur. Deze excursie staat on der leiding van vogelkenners als Bob Loos en Giel en Hans Witte. De ex cursie begint tegenover de Catharina- hoeve aan de Rozendijk en deelname is gratis. Rond deze tijd zijn de meeste zangvogels terug. Mogelijk is de fascinerende zang van de nachte galen te beluisteren en laat de koe koek zijn schallende roep horen. Misschien kunnen op de weilandjes bij de Ploegelanderweg regenwulpen worden waargenomen. Informatie over deze excursie en de Vogelwerk groep is te verkrijgen bij Dick Scher mer (tel. 14239) en Bob Loos (tel. 15757). Degenen die graag een rondje fiet sen, komen op koninginnedag aan hun trekken. Toerclub Taxi 12000 or ganiseert weer de 5- of 7-dorpentocht. Wie wil meedoen moet zich aanmelden bij de kraam van de club op de feestmarkt op de Groeneplaats. Starten is mogelijk tot uiterlijk 14.00 uur. Na afloop van de markt verplaatst de inschrijving zich naar het clubgebouw aan de War moesstraat. Deelname kost 73,50 voor jeugd tot en met 16 jaar en 75,- voor volwassenen. Leden krijgen kor ting. Alle deelnemers die langs vijf of meer dorpen fietsen, krijgen een her innering thuis gestuurd. iportvereniging Cocksdorp (SVC) ierde zaterdag op uitbundige wijze Kt zestigjarig bestaan. Rond het Ei- dandsche Huis namen zo'n zestig olwassenen en bijna honderd kinde in deel aan de festiviteiten. Voorzit- f Mieke van der Bent: Cocksdorpers houden wel van fcstvieren!" 3t de sportvereniging nog altijd voor in hechte zorgt binnen De Cocks- D'P staat zondermeer vast. Van der ent: „Nagenoeg alle kinderen uit het orPzijn lid van de vereniging." SVC mvat dan ook veel takken van PW. Behalve voetbal wordt er door Purpers naar hartelustgevolley- 3ld. Ook doet men aan gymnastiek, "etiek en is er conditietraining voor 3mes. De aan het Eierlandsche Huis grenzende tennisbanen maken welis waar geen onderdeel uit van SVC, maar de sporters treffen elkaar wel in de kantine. Florerend „Het gaat goed met de vereniging. Alleen uit de polder Eierland kunnen we nog wat leden gebruiken, alleen speelt dan het vervoer een rol", aldus Mieke van der Bent. Omdat het feest voor de Cocksdorpers was bedoeld, was voor een relatief kleinschalige aanpak gekozen en richtte het evene ment zich niet op toeristen. „Het is een echt familiefeest zo", constateer de de voorzitter tevreden. Zeskamp Vanuit alle windstreken streed men naar hartelust mee in de zeskamp die SVC in samenwerking met het Re creatieteam Stichting Sportraad Texel had opgezet. Volwassen Cocksdor pers haalden halsbrekende capriolen uit op de zeephelling. Winnaar van de zeskamp werd het team van de Soer Vlugge Cocksdorpers. De jeugd ver maakte zich op het springkussen. Winnaar bij Groep 3,4 en 5 van het Ren je Rot-spel werd Saskia van der Beek. Bij groep 6, 7 en 8 won Ste ven de Bloois. Ingrid Saai won de snelheidsrace over de zeephelling. Va nessa Bruggenkamp bleef het langst overeind bij de Knock-out show. Recreatie-coördinator Klaas Blaak en assistente Corinne Spekschoor, alias Bassie en Adriaan, vermaakten de jeugd met schminken en beschuit eten. Dat binnen SVC ook aan toneelspe len wordt gedaan, viel af te leiden uit de sketches die 's avonds in het Eier- lands Huis met veel enthousiasme werden opgevoerd. De toneelstukjes vertelden ieder een stuk van de spor tieve geschiedenis van SVC. Ook de kinderdisco was een succes. Vier inwoners van Den Helder, in leeftijd variërend van 37 tot 39 jaar, blijken op paaszaterdag drie ligbaden a 72.000,- te hebben ontvreemd uit een in aanbouw zijnd appartementen complex nabij De Koog. De mannen waren als werknemers van een on deraannemer bij het bouwproject be trokken. Nadat de Noordhollandse aannemer aangifte had gedaan, wist de Texelse politie de zaak vlot op te lossen. Onmiddellijk werd een link gelegd met de aanhouding van een drankrijder op paaszaterdag. Het was de politie opgevallen dat de betref fende bestuurder drie ligbaden ver voerde. De diefstal is door twee Nieuwediepers gepleegd, de andere twee worden van medeplichtigheid verdacht. De baden werden in een garagebox in Den Helder teruggevon den, maar ze bleken beschadigd en niet meer bruikbaar. en 9r°ep studenten maakte het in e nacht van vrijdag op zaterdag 0nt- Té bont, volgens de politie. ®rst bouwden ze een feestje op het 'and bij de Badweg, waarbij een *wr werd gestookt en bier gedron- en> De politie, die door een pavil- n,1u er was gewaarschuwd, '""3 er een eind aan. Een krat bier - o genomen. Later op de ®nd bleek dat de studenten hun c !viteiten voortzetten in de fpsstraat. Wederom moesten ze P ast van de politie met hun „bier- est doppen en werden er kratten genomen. Uit baldadigheid richt- e groep 's nachts nog enkele 'oe vernielingen aan. Bij een cam- 9 werd een bord weggehaald en een hotel werd de buitenlamp adigd. De schade, 7200,-, werd u ssenkomst van de politie door studenten vergoed. Rond manege Akenburg wordt ko mend weekend een tweedaags wedstrijdfestijn gehouden voor rui ters en amazones. Naast veel Texel se combinaties, zullen veel deelnemers van de overkant de reis naar het eiland wagen om de strijd aan te gaan in dressuur, springen, acht- en viertalrijden. Het wedstrijdweekend wordt georga niseerd door ponyclub De Kleppertjes, rijvereniging De Waddenruiters en de Stichting Overdekte Manege Texel (SOMT). Een speciale wedstrijdcom missie is al enige maanden bezig met de voorbereiding. Verdeeld over negen rijbanen achter de binnenmanege worden zaterdag 206 dressuurproeven gereden. De eerste deelnemers verschijnen om 10.00 uur in de ring. Rubrieken Er wordt gestart in diverse klassen. De Texelse ruiters zullen proberen de eilandelijke eer hoog te houden in de verschillende rubrieken. Goede kans hebbers zijn onder andere de talent volle ponycombinaties Sanne Lampers met Patty, Marije Gerlsma met Fury, Harma Eilander met Valen tine, Annemieke Kooiman met Norton en Martine de Wit met Cinderella. De Waddenruiters hebben bij de paarden sterke troeven in Petra Jonker met Favoriet, Annemiek van IJsseldijk met Earldom, Jacob Bakker met Chopin en Annemarie van der Linde met haar nieuwste aanwinst Gold-Boy. In de zware Z-dressuurklasse verschijnt slechts één overkantse deelnemer in de ring. De Texelse Z-combinatie Tes- VERVOLG VAN PAGINA 1 Cocksdorpers balanceren tijdens het de viering van het zestig jarig bestaan op het ..vliegend tapijt" IFoto's Gerard Timmerman king met het jeugd- en recreatiewerk in juli en augustus zes keer een WAMPEX houden. De burgemeester houdt al enige tijd regelmatig overleg met de afdeling Texel van Horeca Ne derland over verschillende knel punten. Stadswacht De parkeermogelijkheden aan de Ruyslaan te De Koog zullen met in gang van 1993 aanzienlijk worden verminderd. Dit kan echter pas als op camping Kogerstrand parkeergelegen heid voor zo'n 250 auto's is gemaakt. Tevens wil het college in De Koog voor een periode van zes weken twee stadswachten aanstellen, die tussen 22.30 en 04.30 uur een ge bied controleren dat zich uitstrekt over de Brink, Ruyslaan, Plevierstraat en de Epelaan. Zij gaan dit doen op de fiets. Het gaat om medewerkers van een erkend beveiligingsbedrijf. De kosten hiervan bedragen tussen de 730.000,- en 740.000,-. Badwater „Als u de jongeren tussen de andere gasten zet op het Kogerstrand, jaagt u die weg. U gooit het kind met het badwater weg", aldus Cor Kuip, in reactie op de integratieplannen van het college. Burgemeester Schipper was het niet met hem eens. „Op an dere campings op het eiland staan de jongeren ook tussen de andere kam peerders en daar gaat het wel goed. Het is de vraag of ze hetzelfde ge drag vertonen als ze tussen ouderen staan. De problemen worden naar onze mening voor een groot gedeelte veroorzaakt door het groepsgedrag dat je krijgt door ze bij elkaar te zet ten." Schipper merkte op dat het col lege de bevoegdheid heeft om integratie af te dwingen in de exploi tatievergunning van de camping. „Maar we hebben het bestuur van de RST gevraagd er eens over na te denken. Het gaat niet om dit seizoen. Kijk, zoals het nu gaat is het geen succes. We moeten het gewoon pro beren." Zwartboek Erna Eelman deelde de zorg van Cor Kuip dat de oudere vaste gasten wegblijven als de proef mislukt. Wout Stam, hoofd van afdeling algemene zaken wees haar op het bestaan van een zwartboek waarin wordt bijge houden hoeveel trouwe klanten de RST jaarlijks kwijtraakt door de wan toestanden die zich 's zomers voordoen. Gelein Jansen (CDA) en Gré Zegers (PvdA) konden zich geheel vinden in het plan van het college. Jansen: „Kuip en Eelman kijken alleen naar de effecten voor de camping als we- dit invoeren, maar ze vergeten dat de jeugd tot nu toe in het seizoen het dorp zo'n beetje afbreken." Kuip repli ceerde dat een campingexploitant niet verantwoordelijk is voor wat een kilometer verderop gebeurt, maar daar was Jansen het niet mee eens. „Het algemene belang gaat in dit ge val voorop. Zo als het nu is, voldoet het ook niet." Burgemeester Schipper beloofde dat dit onderwerp nader aan de orde zal komen als het standpunt van het RST-bestuur bekend is. sa de Graaff en Davy is wegens een blessure voor langere tijd uitge schakeld. Om 9.30 uur wordt gestart met afde- lingsdressuur. De Waddenruiters ver schijnen in de ring met een achttal en van De Kleppertjes doet zelf een acht- en een viertal mee. Het springen in de klassen B en L pony's begint om 13.30 uur. Ook hier zullen diverse Texelse combinaties aan meedoen. Barbecue Om 18.30 uur is er een barbecue voor alle deelnemers, die om 20.00 uur wordt opgevrolijkt door een drive- in show onder leiding van S. Stiehl. Ondanks de feestelijkheden van de avond ervoor worden zondag de eer ste deelnemers alweer om 8.30 uur in de dressuurbanen verwacht. De eerste springruiter is om 9.10 uur aan de beurt. Bij de pony's worden de klassen B, L en M afgewerkt en bij de paarden B, L en Z. Ook hierbij heeft Texel sterke ijzers in het vuur in de vorm van Felicity de Vries met Mercy, Andrea Keyser met Avant Coureur en Marian van der Geest met Ciochrant. Het parcours wordt tussen de mid dag gewijzigd voor het rijstijlspringen. Dit start om 12.45 uur. Om 13.30 uur is een parade waaraan alle deelnemers meedoen. Dan wor den de prijzen van de dressuur uit gereikt. Beide dagen is publiek welkom. De toegang is gratis. De Windsurfclub Texel opende zon dag het seizoen met veel wind. Aan de start verschenen twaalf surfers voor de slalom bij Dijkmanshuizen. Het was een zware wedstrijd met veel materiaalpech. Alle deelnemers waren zeer in hun nopjes met de windkracht 7 uit het zuidwesten. Voor een slalom bij Dijk manshuizen een perfecte windrich ting. Er konden door deze windrichting (een slalom wordt haaks op de windrichting gevaren) twee boeien recht voor het strandje wor den gelegd. De start en finish waren zodoende op het strandje waardoor surfers bij deze nogal lage tempera tuur niet in het water hoefde te wachten. Na het eerste startsein bleek al snel dat voor menigeen de harde wind een zware opgaaf zou worden. Deze wedstrijd was echt een aanslag op mens en materiaal. Bij de meeste surfers bleek dat bij het be gin van het seizoen de conditie te wensen overliet. Ook het materiaal kreeg het zwaar te verduren: er bra ken twee gieken, twee planken en een zeil liepen averij op. Er werd fel gestreden om de ereplaatsen. Na drie manches was er pauze, waarin sur fers en aanhang aan de soep konden, wat bij deze temperatuur zeer wel kom was. Na de pauze werden nog twee manches gevaren, waarin het tot de laatste manche spannend was wie met de eerste prijs naar huis zou gaan. Tijdens de prijsuitreiking, werd ook de traditionele taart van 't Gou we Boltje verloot. Deze taart ging naar de grootste pechvogel van de dag, André Barhorst. Hij had deze taart zeker verdiend, want hij had za terdag de gehele dag aan de kantine geschilderd. Uitslagen: 1. Jeroen de Geus; 2. André van den Berg; 3. Jaap Kees Snoeij; 4. Eddy Bakker; 5. Jacob Roeper; 6, Mark van Rijsselberghe; 7. Peter Wiersma; 8. René Jager; 9. Kees Mets; 10. Cor Snoeij; 11. Willem Vinke; 12. André Barhorst. De eerste tijdrit van dit seizoen, die bij de PEN-centrale werd verreden, mocht zich in een grote belangstel ling van de renners verheugen. Bij de jeugd kwamen tien renners en bij de senioren maar liefst drieëntwin tig renners aan de start. Theo Boom maakte ondanks de sterke wind een prima tijd (onder de 24 minuten) over 16 kilometer. Ingrid van Lubek viel helaas met een lekke band uit. Uitslagen: A-jeugd: 1. Robert Huisman 17.20 min; 2. Tij- men de Wijn 17.59 min; 3. Ivo Witte 18.02 min; 4. Jacob Keijzer 18.30 min; 5. Joost Bakker 18.57 min. B-jeugd:1. Dirk Domhof 9.36 min; 2. Hans Zijm 9.55 mm; 3. Robert Jan Appel 10.18 min; 4. Jelle Vonk 10.23 min; 5. Patricia Mosk 11.25 min. Senioren: 1. Theo Boom 23.54.63 min; 2. Jordi Vinke 24.32.30 min; 3. Loek van Vliet 26.06.73 min; 4. Jac Betsema 26.24.27 min; 5. Rien Brouwer 27.00.41 min; 6. Jos Huis man 27.00.81 min;' 7 Henk Stevens 27.14,05 min; 8. Leen van Elk 27.31.59 min; 9. Jeroen de Graaf 27.35.97 min; 10. Remco Nachte gaal 27,44.34; 11. Simon Appel 27 54.28 iü.n; 12. Ed Zegers 28.08.40 min; 13. Edwin Verstraten 28.12.96 min; 14. Hans Koorn 28.26.77 min; 15. Willem Keijzer 29.03.86 min; 16. Thijs de Boer 29.16 30 min; 17. Peter Tromp 29.24.59 mm; 18. Daniël Wichers 29.40.92 min; 19. Bart Jan Boon 29.46.01 min; 20. Martin Visser 29.47.31 min; 21. Jan Buis 30.32.84 min; 22. Roel Bakker 32.07.81 min.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5