Roomeijer brengt Texel in jaar terug aan top Damesteam Texelse Boys behaalt kampioenschap Gelijkspel genoeg voor kampioenschap Bekroning van enerverend seizoen Voetbaluitslagen Turnsters GVT regiokampioen isl pSDAG 28 APRIL 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 9 (jet de hakken over de sloot, maar wel verdiend, heeft Texel 1 l,et kampioenschap in de 4e klasse KNVB veroverd. In Warmen- huizen kwamen de Texelse voetballers niet verder dan een be nauwd gelijkspel (1-1) tegen Vios, maar dat was voldoende omdat concurrent MFC eveneens een punt liet liggen. Voor meer jan 150 meegereisde supporters, die met vuurwerk, rookpotten, strijdliederen en massale aanmoedigingen de boel op stelten zet- tan, het sein voor een uitbundige polonaise, die in Den Burg tot late uurtjes voortduurde. t bevrijdende gelijkmaker in beeld. Ralf Koning Iopspringend rechts) is de schutter. Oat SV Texel nu na één jaar weer te- rt naar de derde klasse, is voor een belangrijk deel de ver dienste van de nieuwe trainer Willem Roomeijer. De Helderse oefen- meester wist de teleurgestelde spe lersgroep na de degradatie opnieuw te motiveren en tot een eenheid te smeden. Spelers, bestuur en suppor ters dragen hem op handen en zijn blij dat de ambitieuze Roomeijer ook komend seizoen de trainingen zal lei- Officieel is van een contractverlen- geen sprake, maar mondeling ...jen trainer en bestuur afgespro- toi er nog een seizoen aan vast te knopen. Voor Roomeijer is het kam poenschap een fraaie bekroning van rn eerste jaar als hoofdtrainer bij voetbalclub. Een mooie start van een carrière, waarin het trainersschap Ikj een top-amateurclub het doel is. Roomeijer, die zelf in de jaren zeven prof bij AZ speelde, heeft op één na alle vereiste diploma's al op zak. Toch blijft hij nog minstens een bij SV Texel. <a afloop van de kampioenswedstrijd vertelde Roomeijer dat hij het enorm arde zin heeft bij de groenzwar- i. „Het is hier wild, man! Een noordclub, iedereen leeft mee. Ik zou éxel op het moment niet willen ver tillen met bijvoorbeeld tweedeklasser IRC uit mijn woonplaats." Veerkracht 'e veerkracht die Texel ook weer in e laatste wedstrijd liet zien, was loorslaggevend voor het kampioen- analyseert Roomeijer. „Op de raining eindigen de partijtjes nooit in 10-3, zoals bij de meeste andere ubs, maar is de score telkens laag, •1 of zo. Dat komt omdat de jon- l«ns opdrachten krijgen, die ze met volle overgave uitvoeren. Dan zeg ik bijvoorbeeld tegen Barry de Vries dat hij Paul van Exel niet mag laten sco ren, anders moet hij vijf rondjes lo pen. Reken maar, dat Van Exel dan geen doelpunt maakt. Op het veld vind je die mentaliteit terug. Deze ploeg heeft niet voor niets de minst gepasseerde defensie. En ze weten terug te knokken als ze achter staan. Neem de wedstrijd van vandaag: met 1-0 achter en de concurrent met 2-1 voor. Andere teams zouden inklap pen, maar Texel knokte zich er over heen. Gunstig was ook dat we telkens met een vaste opstelling kon den spelen." Kanjers De trainer zegt over drie „kanjers" te beschikken: topscorer Erwin Koning („die jongen beseft niet hoeveel klas se hij heeft"), linkerspits Paul van Exel („een uniek natuurtalent") en - opmerkelijk- rechterspits Wim van Veen („stoorzender die het elke te genstander zeer lastig maakt en goud waard is voor het team. Niet toevallig verloren we punten toen hij er niet bij was"). In de derde klasse hoopt Roo meijer te beschikken over nóg een kwaliteits-voetballer: Martin Koorn, die na een profavontuur bij FC Zwolle op het oude nest terugkeert (hoewel WGW uit Den Helder ook aan hem trekt). Roomeijer denkt het team nog te kunnen verbeteren. Komend seizoen wil hij méér oefenwedstrijden spelen en een aantal spelers individueel on der handen nemen. Gehoopt wordt dat de jongere spelers zo sneller een hoger niveau bereiken. Afgelopen sei zoen maakten verscheidene A- junioren met succes hun debuut in het eerste. De beslissende laatste competitie wedstrijd in Warmenhuizen had een opwindend verloop. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht. De Texel-supporters verkeerden in een hoera-stemming en introduceerden een nieuwtje in het amateurvoetbal: rookpotten die het veld in oranje wol ken hulden. Een geestelijk gehandi capte Vios-supporter zorgde voor hilariteit door telkens met de rokende potten aan de haal te gaan. Vertrou wenwekkend was ook dat Texel aan trad mét libero Simon Brand. Door een boeking in de thuiswedstrijd te gen DTS leek hij het „duel van de waarheid" te moeten missen, maar het Texel-bestuur had zondag nog geen bericht van de bond ontvangen. Na een vrij rustig begin met een iets 'sterker Texel, sloeg na een half uur de vlam in de pan. Erwin Koning maakte een trappende beweging naar een tegenstander die hem op het li chaam had getroffen tijdens een duel om de bal. Scheidsrechter E. Klein uit Haarlem kende geen pardon en zond Koning weg. De man in het zwart drukte vanaf dat moment zijn stem pel op de wedstrijd. Vooral bij de Texel-aanhang kon de arrogant optre dende Klein geen goed meer doen. Achterstand De zorgen stapelden zich op voor Texel toen Vios één minuut voor het verstrijken van de officiële speeltijd 1-0 scoorde. Rechtsbuiten Sjoerd Lig- Texel 1 op het veld in Warmenhuizen waar het kampioenschap werd behaald. Staand v.l.n.r. Doede de Vries (elftalbegeleider). Barry de Vries. Paul van Exel. Gerrie Plaatsman, Erwin Koning, Pascal Spigt (reserve-keeper). Koos Tjepkema. Willem Roomeijer (trainer), Ingmar Moerbeek. Frits An drog (verzorger) en Hans van Exel. Gehurkt v.l.n.r. Wim van Veen. Jan Willem Kraay, Leendert Eelman. Marcel Ris, Bart Heerschap (keeper), Ralf Koning. John List (aanvoerder), Simon Brand en Eric Jan Geus (vlagger). (Foto's Frans Hopman) thart werd vrijgespeeld in het cen trum en liet Texel-keeper Bart Heerschap met een laag, hard schot kansloos. In de tien minuten blessu retijd die Klein bijtrok creërde Texel enkele goede kansen op de gelijkma ker. Toen Brand van buiten het straf schopgebied tegen de onderkant van de lat schoot en Van Veen de opstui tende bal vervolgens in het doel kop te, leek de 1-1 een feit. Scheidsrechter Klein dacht er anders over. Hoewel hij eerst naar het mid den wees, besloot hij de goal af te keuren omdat Van Veen doelman Jan Petter zou hebben gehinderd. De Texel-supporters keerden zich veront waardigd tegen de scheidsrechter. Bij het verlaten van het speelveld voor de rust ging Klein af onder luid boe geroep. In het rumoer gaf een verhit te Texel-fan de arbiter (die een aanbod om zich te laten begeleiden door Roomeijer van de hand had ge wezen) een duw tegen het achter hoofd. Voor de scheidsrechter was het voorval geen reden om de wed strijd te staken. Een geluk bij een ongeluk was dat concurrent MFC tegen VZV met 1-0 achter stond. Tien minuten na rust had MFC echter een 2-1 voorsprong genomen en dreigde Texel naast de titel te grijpen. Roomeijer gaf de ver dedigers Simon Brand en Ingmar Moerbeek de opdracht zich met de aanval te bemoeien. De druk van „Texel op het Vios-doel nam toe. Op het middenveld ging aanvoerder John List voorop in de strijd en het leek alsof Texel niet met een man minder speelde. De grote uitblinker aan Texel-zijde was Paul van Exel, die met zijn dribbels de Vios-defensie keer op keer dol draaide. In de twin tigste minuut werd een mooi schot van de weer voortreffelijke junior Marcel Ris door keeper Petter uit het doel geranseld, maar een minuut la ter was het raak. Ralf Koning nam tussen twee tegenstanders in het strafschopgebied een voorzet keurig aan, speelde zich vrij en schoot de bal binnen: 1-1. Op de tribune wer den, ondanks het dreigement van ar biter Klein om bij herhaling de wedstrijd te staken, de vreugdevuren weer ontstoken. De gelijke stand was op dat moment niet genoeg, want MFC stond nog al tijd voor. Roomeijer dirigeerde Moer beek naar de spits en wisselde voorstopper Koos Tjepkema voor rechtsback Jan Willem Kraay. Barry de Vries verving de geblesseerde Ralf Koning. Pas toen bekend werd dat het bij MFC drie minuten voor tijd 2-2 was geworden, nam Texel een verdedigende stelling in. De suppor ters lieten de zilvervloot binnenvaren en sleepten hun team door de laat ste, zenuwslopende minuten. Bij een corner in de laatste minuut trapte Moerbeek de bal van de doellijn en toen de daaropvolgende hoekschop eveneens geen tegengoal opleverde, was het gevaar geweken. Na het laatste fluitsignaal ontlaadden zich de emoties en speelden zich op de tribu ne en het veld dolle taferelen af. Het feest werd terug op Texel voortgezet met een rondrit op een wagen door Den Burg en een onthaal in kantine De Kletskeet. Bijna tijd. Juichende Texel-supporters vieren het kampioenschap al. ag 25 april: 'fi Koog-Uitgeest lunioren: 'int Boys A1-Oosterend A1 won Bl-Tex. Boys B1 •allantsoog B1-Oosterend B1 'osterend C1-BKC C1 WGW C2-Texel Cl Boys C1-Con Zelo C1 Boys C2-JVC C2 C2-SRC C2 jwelse pupillencompetitie fe Boys D1-De Koog D1 fexel D2-Texel D1 jex. Boys El-De Koog E1 *el E3-0osterend E1 J°H E1-Texel E1 Bex. Boys E2-Texel E2 Op het fraaie complex van v.v. Zoua- ven in Grootebroek behaalden de da mes van Texelse Boys onder de vele aanmoedigingen van de talrijke mee gereisde supporters zondag een zwaarbevochten 1-3 overwinning, waarmee het kampioenschap van de 1e klasse werd veiliggesteld. Vol gend seizoen komen de dames uit in de sterke hoofdklasse. Texelse Boys moest winnen om kam pioen te worden, een gelijkspel was niet genoeg. De thuisploeg van Zoua- ven, vorige week voor door Winkel de titel uitgeschakeld, vervulde de sportieve plicht naar behoren. Vooral in de eerste helft werd doelverde- digster Monique den Braven behoor lijk op de proef gesteld, maar dankzij goed uitlopen wist zij meestal het gevaar in de kiem te smoren. In de eerste helft had linksachter Marieke Kooiman flinke problemen met de snelle rechterspits van Zouaven. Na vijf minuten kwam daar dan ook de voorzet vandaan, die 1-0 leek te be tekenen. Op advies van grensrechter Kager an nuleerde scheidsrechter Van Seijen echter deze treffer. Wél irriteerde Van Seijen de thuisploeg door de grens rechter na het maken van enkele op merkingen weg te sturen. Zonder een slechte partij te fluiten wist Van Seijen de spot van het publiek te wekken door irritant op te treden te gen de mensen langs de kant. Texelse Boys wist zich regelmatig on der de druk uit te werken, en had pech toen Anita Witte na een fraaie passeerbeweging tegen de lat schoot. Halverwege het eerste bedrijf viel de openingstreffer van Zouaven, op dat moment verdiend. Voordat Zouaven deze opsteker had verwerkt, zorgde Monique Smit op aangeven van Anita Witte beheerst voor de gleijkmaker: 1-1. De verdediging van de Boys, met Anke Burger en Bianca Drijver in het centrum kreeg beter vat op de korte combinaties van Zouaven en hield de deur dicht. Rechtsback Liesbeth Veth hield de snelle lin kerspits goed in bedwang. Te vroeg Het rustsignaal klonk vijf minuten te vroeg. Van Seijen, hierop attent ge maakt, besloot na de rust eerst deze vijf minuten uit te spelen en daarna te draaien voor de tweede helft. In die laatste vijf minuten van de eerste helft was aanvoerder Gerda Koopman dicht bij een voorsprong, maar knalde - F1-Texel F1 F2-Tex. Boys F1 Zondag 26 april: j°s (W)-Texel (Texel kampioen) Weervogels 2-Texel 2 0 2-Texel 3 Junioren: r'®l A2-Flevo A1 Dames; jWen-Tex. Boys ex' ®°ys kampioen) ZOH-SVC lerend-Texel Het damesteam van Texelse Boys voor de eigen kantine, waar de speelsters een feestelijk onthaal Liesbeth Veth, vlagger Norbert Kager, Gerda Koopman. Anke Burger, Monique Smit. Reina Bos en 2-2 Bianca Drijver. Daniëlle van der Feen, Marion Slaman, Margo Maas, Marieke Kooiman en Monique 3-3 foto. kregen. Staand v.l.n.r. coach Gretha Bergsma. trainer Klaas Blaak. Gehurkt v.l.n.r. Anita Witte, den Braven. Angelique Mets ontbreekt op de IFoto Frans Hopman) opnieuw tegen de lat. De Boys voer de de druk op, en met name Anita Witte groeide uit tot een plaag voor de Westfriese defensie. Ook de mid denvelders Angelique Mets, Daniëlle van der Feen en Marion Salman de den er een schepje bovenop en zorg den dat Zouaven er niet uit kon komen. Nadat Anita Witte nog net voorlangs had geschoten bracht Ger da Koopman het Boyslegioen op de banken door een dieptepass van Mo nique Smit ineens diagonaal langs de kansloze doelvrouw te knallen: 1-2. Daniëlle van der Feen werd na een harde botsing aangeslagen vervangen door Reina Bos. Coach Greta Bergsma koos voor zekerheid, door de tweede wissel Margo Maas niet in te brengen maar achter de hand te houden. Zouaven ging verbeten op jacht naar de gelijkmaker, maar de Boysdefensie bleek niet meer te ne men. Éénmaal omzeilden de spitsen handig de buitenspelval, maar Moni que den Braven hield opruiming in Menzo-stijl. Beslissing Ongeveer vijf minuten voor tijd viel de beslissende treffer toen de fel ja gende Gerda Koopman zich een vrije doortocht bezorgde. Tegen de strakke schuiver had de Zouaven-goalie geen enkel verweer: 1-3. Pas toen was de ban gebroken en «haalden de tientallen supporters op gelucht adem. Voor Texelse Boys be tekende dit eerste dameskampioen schap sinds tien jaar de beloning voor jaren training en doorzettings vermogen. De afgelopen seizoenen greep het damesteam dat in Snoo kercentrum De Lindeboom een spon sor heeft, telkens net naast de hoodprijs. In het begin van dit sei zoen zag het er niet naar uit dat het ditmaal wél zou lukken. In de eerste wedstrijden verspeelde het team een aantal kostbare punten. De dames, getraind door Klaas Blaak, bleven echter in een goede afloop geloven. Zondag bekroonden ze hun enerve rende inhaalrace met het kampioen schap. De dames zullen in de hoofd klasse een zwaar seizoen tegemoet gaan, vooral in de breedte komt het team tekort. Coach Gretha Bergsma heeft echter een hechte ploeg gesmeed, die bereid is voor elkaar te werken. Wanneer blessureleed ach terwege blijft en steeds een complete selectie op de been kan worden ge bracht, dan zal het in de hoofdklasse wel lukken. Het team van G.V.T. turnsters in ni veau 3D werd zondag in Purmerend kampioen van de regio Noord Hol land Noord. In een spannende wed strijd wisten Yaltah Pansier, Sigrid van Heerwaarden, Sanne Brügemann en Petra Dankers deze titel in de wacht te slepen. Het andere team van G.V.T. bestaan de uit Sanne Schoo, Cyntha van Heerwaarden en Marlon Witte in ni veau 5D bereikte helaas het tegen overgestelde resultaat en werd laatste in haar categorie. De wedstrijd in niveau 3D begon voor de Texelse dames vrij gemakke lijk met de sprong. Hoewel het niet een voordeel is om te beginnen met een toestel (de jury kijkt dan meestal de kat nog uit de boom) scoorde Sanne Brügemann direct goed met 7,95. Daarna volgde Sigrid van Heer waarden met een mooi gesprongen „halve in, halve uit", waarvoor ze 8,25 punten kreeg. Ook Yaltah en Pe tra sprongen goed zodat na één wedstrijdronde de ploeg aan kop stond. Sfeer en inzet was er voldoende zo dat brug ongelijk makkelijk genomen werd. De balk kan een struikelblok zijn maar ook hier kon trainer Nico Stoter opgelucht adem halen. De lan- gemat leverde relatief gezien de meeste problemen. De Texelse dames zijn een tumblingbaan gewend en kunnen steeds minder goed uit de voeten met de langemat. Salto's wer den dan ook nauwelijks gemaakt. In totaal sprokkelde G.V.T. na aftrek van telkens het laagste cijfer per toestel 89,45 punten bij elkaar. In de individuele uitslag werd Sigrid van Heerwaarden 3e, Yaltah 6e, San ne 7e en Petra 11e. Met de tweede ploeg van G.V.T. ging het net tegenovergesteld. Zij begon nen op balk en mede doordat zij met drie personen aan het turnen waren (geen compensatie door een vierde turnster), telde de daar gemaakte fouten bijzonder zwaar. Een strenge jury liet een 6,80 voor Sanne, een 4,60 voor Marlon en een 4.40 voor Cyntha noteren. Inzet en geloof ont braken waardoor de achterstand op gelopen op balk alleen maar verder groeide. De ploeg werd laatste en in dividueel was er ook weinig eer te behalen. Sanne werd 22e, Cyntha 37e en Marlon 43e.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 9