Ingrid van Lubek duikt inder 20-minutengrens Zeskamp populair op winderige oranjedag KORT TEXELS 9PPIE en FLbpP'S MET EEW KONIWO-KLyK (9 ÜHRppiE I Record-deelname aan stratenloop Eilandkorting Restauratie Schans half mei van start Oranjeborrel voor fanfare Den Hoorn 1 - J Logiesverstrekkers VERVOLG VAN PAGINA 1 TEXELSE COURANT PAGINa VRIJDAG 1 MEI 1992 Gezellig was de optocht m Oudeschild, waarvoor het halve dorp op de been was. Voorafgegaan door het fanfarekorps KTF trok een stoet kleur rijk versierde kinderen met ouders door de straten. IFoto Harry de Grgaf] let een tijd van 19 minuten en 57 seconden vestigde Ingrid van Lubek gisteravond een nieuw record tijdens ïnloop in Oosterend. De der de aflevering trok precies honderd deelnemers, waarvan 67 jeugdlo- pers. heren-senioren was er een spannend duel tussen de twee Texel se triatleten Rien Brouwer en Norbert :e!man. Laatstgenoemde lijkt dit jaar sen serieuze kandidaat voor het kam- wenschap te worden en zich dus te "engen in de strijd met Brouwer en de m Oosterend afwezige Loek van Vliet. Op de atletiekbaan schaaft Eel- man aan zijn looptechniek en snel heid, wat hem gisteren de overwinning opleverde. Op het laatste stuk liet hij Brouwer de hielen zien en won met vijf seconden voor sprong (tijd 29.40 minuten). Derde werd de winnaar van vorig jaar, Alexander Boks, met bijna twee mi nuten achterstand. Na eerste dame Ingrid van Lubek leg de Colinda Brouwer, voor het eerst sinds haar zwangerschap weer als atlete actief, beslag op een knappe tweede plaats, met nog geen minuut achterstand. Derde werd haar zus die relatie zonder gegronde redenen Wanprestatie en herhaalde dat VTB 'oldeed en thans nog steeds voldoet lan de regels die Teso zelf heeft lesteld. Niet zomaar kTeso-advocaat Wiggers maakte "der meer duidelijk dat Teso niet zo- ^r heeft besloten een eind te ma- aan het voordelige tarief voor de -,Het is een continu gevecht ge esten Beers heeft steeds nieuwe 1 instructies bedacht om ten onrech- 8 van het Texels tarief te profiteren". 112|jn overwegingen benaderde Wig- 'ers de kwestie van verschillende nten, telkens met als belangrijkste Nusie dat de VTB met zijn hoofd- Ss,jging op het vasteland nu een- j yaal geen Texels bedrijf is, hoewel eso wel steeds uitgebreider voor- H garden heeft moeten vastleggen als coj ,ntw°ord op de steeds vindingrijker xl ,.0r?enc'e belanghebbenden. In de uj J n9 en bedoeling van de maat- j |'en ls nooit verandering gebracht. T j °eVTB in maart 1989 aanvanke- H 'fë r' a'S Texels bedr'jf werd er- Was volgens de advocaat het "K Van een onJuiste voorstelling -■aten door de VTB. Het leidde «H^0rresPondentie, waarbij er vol- Wiggers omheen werd gedraaid de VTB een 100% dochter is van Beers Expeditie in Winkel, een ver lengstuk daarvan. De advocaat uitte ook het verwijt dat Beers, VTB en Van Maldegem Teso om de tuin heb ben geleid door vrachtwagens op naam van Val Maldegem te zetten, terwijl ze al anderhalf jaar kentekens hadden die bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer op naam stonden van Beers. Teso heeft Beers en Van Mal degem daarvoor aansprakelijk gesteld. Het zou meer zijn gebeurd dat een verkeerde voorstelling van zaken werd gegeven en de advocaat Kruisvereniging Het Kruisverenigingsgebouw is dins dag 5 mei gesloten. Speel-o-theek In verband met de schoolvakantie is de speel-o-theek in Den Burg op 5 en 6 mei gesloten. Dinsdag 12 mei gaan de kasten weer open. De speel-o- theek heeft weer dringend vrijwilli gers nodig. Voor informatie: Gea Bei- jert, tel. 15058. Onderwijsmarkt Texelaars die op zoek zijn naar een passende cursus, opleiding of beroep kunnen zich donderdag 4 juni oriën teren op de onderwijsmarkt die in Helderse schouwburg De Kampagne wordt gehouden. De markt is van 14.00 tot 21.00 uur. spelde hij de toeristensector, die naar verwachting in het jaar 2000 de grootste branche van Nederland zal zijn, een zonnige toekomst. „Maar om aan de toenemende eisen van de consument tegemoet te komen is professionalisme van de ondernemers een vereiste", drukte hij zijn gehoor op het hart. Op 12 mei zal wethouder Klaas Ba- rendregt symbolisch de start van de restauratie van fort De Schans af kondigen. Dit gebeurt in aanwezig heid van een delegatie van de Vereniging tot behoud van natuur monumenten. De herstelwerkzaamheden zullen in fases worden uitgevoerd. Begonnen wordt met het uitgraven van de grachten. Dit werk wordt gedaan door aannemerij Daalder. Het op nieuw opmetselen van de kruitkamer gebeurt door Elco Vermeulen. Wanneer de volgende delen van de restauratie worden uitgevoerd is nog niet bekend. Koninginnedag in Den Hoorn speelde zich 's middags voor namelijk in de Herenstraat af. De rommeltjesmarkt trok rede lijke belangstelling, de kooplie den vonden gretig aftrek voor hun tentoongespreide spullet jes. Muzikanten van DEK ver hoogden de sfeer met hun harmonieuze bijdrage. Dat ze voor het openluchtconcert een goede lokatie - tegenover Gerts' Proeflokaal - hadden uit gekozen bleek toen „maestro" Gert Coevert hen beloonde met een alcoholische versnapering. Gasbedrijf. Burgemeester Schipper heeft woensdag een contract onder tekend waardoor Texel officieel aan deelhouder van het Gasbedrijf Kop van Noordholland is geworden. Texel is hierdoor volledig betrokken bij de gasdistributie in de noordkop. trok de zeskamp, die in samenwerking met het Recreatieteam van de Sportraad werd gehouden, 's middags enorm veel publiek, en oud vermaakte zich kostelijk, onder meer met dit zwembad-spel. waarbij de deelnemers gekleed te water moesten springen. tFoto Frans Hopman) Het recreatieteam van de Texelse Sportraad vermaakt niet alleen 's zomers de badgastenmaar wordt door steeds meer Texelse verenigingen en organisaties ontdekt. Op verzoek verzorgt het team een sportief spelprogramma. Zo ook gisteren op koningin nedag, waar het team medewerking verleende aan de zeskam pen in Oosterend en De Koog. Vooral in Oosterend sloeg het evenement enorm aan. Op het veldje bij de muzieknis zag het zwart van de toeschouwers, die niets van het spektakel wilden missen. Oosterend kwam gisteren met een leuk en omvangrijk oranje-programma voor de dag en was daarmee een positieve uitschieter op het eiland. In De Cocksdorp deed men het kalmer aan, nadat men vorige week al veel kruit had verschoten met de viering van het SVC-jubileum. De koninginnedag-stemming was in Den Burg alleen 's morgens (en pas 's avonds laat tijdens het oranjebalte vinden op de feestmarkt op de Groeneplaats. Kin derspelen ontbraken ditmaal, evenals in De Waal. De buitendor pen Den Hoorn, Oudeschild en De Koog hadden het wat dat betreft beter voor elkaar. De Herenstraat in Den Hoorn was voor de gelegenheid omgetoverd in een openlucht-markt, waar voor elk wat wils te beleven viel. Natasja van der Vis, tijd 22.01. Bij de veteranen sneuvelden eveneens re cords. Tilly Eelman verbeterde haar beste tijd en kwam uit op 21.29 en de Zaandammer Nico Vergouw deed hetzelfde bij de heren (31.48). De sprint om de tweede plaats was een prooi voor Willem Daman, die Piet Bakelaar aftroefde. Marijke Stark werd tweede bij de dames en Judy Witte derde. Bij de recreanten won Dave Huizinga, voor het jeugdtalent Rob Schraag en Robert Visser. Eerder op de avond had Rob Schraag de zege bij de jon gens tot en met twaalf jaar gepakt. Hij liet Tim Legierse en Luciano van Karsen achter zich. Inge Rentenaar won bij de meisjes en verbeterde haar eigen recordtijd. Daniëlle Brou wer en Gerie Vlas bleven resp. vijf en tien seconden bij haar achter. De winst bij de jongens tot en met 16 jaar ging naar Johan van der Star, voor Ben Rentenaar. In deze catego rie waren verder geen deelnemers. MMi 8b s van de Vloedlijn vonden dat er in Den Burg niets viel te beleven voor de jeugd en zette daarom zelf maar een spelletjesmiddag op touw. Het speelveldje nabij de straat bleek een tink stek, waar talloze buurtbewoners en hun kroost zich prima vermaakten. Op veertien on- i-riéen konden de kinderen eikaars krachten meten. Het was de eerste gezamenlijke activiteit sr's de barbecue van vier jaar geleden en dat beviel de buurt zó goed, dat er volgend jaar )t een vervolg komt. (Foto Frans Hopman) noemde Beers en VTB dan ook onbe trouwbare partners. Om te bereiken dat van het Texels tarief alleen wordt geprofiteerd door bedrijven waarvoor dit tarief is bedoeld, zijn de voor waarden en controlemogelijkheden telkens uitgebreid. Anders zouden steeds meer bedrijven onrechtmatig van het tarief profiteren. Dat gaat ten koste van de reguliere gebruiker want de tarieven zullen dan omhoog moe ten en dat zou het einde betekenen van het voordelige eilander tarief. De wekelijkse schade van f5000,- die de VTB zegt te lijden als gevolg van het moeten betalen van het volle pond, werd door Teso schromelijk overdre ven genoemd. Als het waar was, zou het betekenen dat de VTB 52% van het vrachtvervoer naar het vasteland voor zijn rekening neemt en dat is zeker niet het geval. Overigens wei gerde de advocaat in dit geval van „schade" te spreken. „De VTB lijdt geen schade maar mist hoogstens een voordeel waarop zij geen recht heeft". Vernieling Onbekenden hebben aan een in de De Ruyterstraat geparkeerde auto van een 37-jarige Oudeschildse voor ongeveer T1.000,- schade toege bracht. Volgens de politie is er ken nelijk over het linnen dak gelopen, waardoor stangen werden verbogen. Ook zou op de motorkap zijn gesprongen. De vernieling gebeurde waarschijnlijk tijdens het weekend. geïnformeerd", kondigde de voorzitter aan. VVV-bestuurslid Warnaar: „De- voorbereidingen voor het kantoor zit ten in de laatste fase. In overleg met de architect is besloten de bouw aan een Texels bedrijf te gunnen, dat lid is van TVO en goed bekendstaat. De aanbesteding zal een open competitie zijn, wat gezien de huidige „honger" in de bouwwereld een gunstige prijs mogelijk moet maken." Wethouder Dirk Terpstra, die namens de ge meente in het VVV-bestuur zetelt: „Een geruststelling dat de TVL- mensen met elkaar om de tafel gaan." Terpstra deed een beroep op de leden van TVL het benodigde geld voor de bouw van het VVV-kantoor, die 1 juli van start moet gaan, bijeen te krijgen. „Het is kort dag voor de ondernemers." 0 Schipper Burgemeester Schipper, die had ver wacht in een tumulteuze vergadering te belanden, zei in zijn speech ver heugd tezijn over de bemiddelingspo ging. „Samenwerking tussen de logiesverstrekkers is van groot be lang." In zijn verdere toespraak voor- De Koger zeskamp was ditmaal een echt sportieve krachtmeting, die ook deelname van buiten de badplaats trok. Op het winderige veld aan de Nikadel was het onderdeel skilopen als vanouds één van de lastigste opgaven. (Foto Tessa de Graaft

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5