r i Valpartijen ontsieren ware wielerklassieker Geringe animo door weer en concurrentie m Turner Nico Stoter plaatst zich in Volendam voor NK fexelse deelnemers onderuit li Karting-circus strijkt neer op eiland Zaalvoetbal in teken van bekerfinales Show van antieke motoren bij Boys Materiële schade bij aanrijding Rommeltjesmarkt Skeelerrace opent 24-uurs toernooi „Lady Vikings" nu ook op het eiland Wielercross dwars over Boys-terrein Voetbaluitslagen Eilandcompetitie basketbal SV Texel viert titel en 80-jarig bestaan DINSDAG 12 MEI 1992 TEXELSE COURANT lechduiveltje reed zaterdag mee het open Noordhollands kam- lenschap voor wielerrecreanten. door de weersomstandigheden are koers werd van start tot finish jlaagd door valpartijen. Onder an- e werden de Texelse favoriet Jor- Vinke en tweevoudig winnaar Rob hssenburg er het slachtoffer van. Baltus uit Wieringerwaard op de been en drukte gemak- ijk zijn voorwiel als eerste over de eet. bijna 90 km lange Texelse „klas- (er" werd verreden op een drukke erdag. Tegelijk was het o.a. natio- 3 fiets- en molendag, was er een ting-weekend en hielden enkele drijven open dag. De posten langs route hadden dan ook de handen om alle verkeer in goede banen te len. De overgrote meerderheid >ef keurig wachten, maar sommige omobilisten trokken zich niets van aanwijzingen aan en reden onge- dig het parcours op, soms zelfs peloton tegemoet. Mede dankzij uitstekende medewerking van de :else politie, die de weg „schoon de" kreeg het 110 renners tellen peloton echter een vloeiende lortocht. Glad ndere omstandigheden zorgden er jiter voor dat menig coureur tóch in de fiets afmoest. Verraderlijk was het wegdek nat was en op som- tge plaatsen glad. Omdat het niet regende, reden de renners ech- r minder voorzichtig. Al kort na de I, op de Hogeberg, leidde dat tot en grote valpartij. Ook bij het op- en [draaien van de Oudeschilder haven pelden veel renners over elkaar, let peloton viel in diverse groepjes iteen en ter hoogte van Oosterend eden nog slechts achttien man aan Ie leiding. Daarbij was geen Texelaar bekennen. Debutant Ed Ze- gers hield het bij Oudeschild voor ge zien: „Er waren teveel valpartijen naar mijn zin. Deze wedstrijd was voor mij niet meer dan een training voor de kwart-triathlon, dus ik wilde verder geen risico nemen. Bovendien lag het tempo erg hoog." Jordi Vinke, die zich veel van de wedstrijd had voorgesteld, raakte betrokken bij een van de Oudeschildse valpartijen. Hij werd ver naar achteren geslagen en gaf gedesillusioneerd op. Rien Brou wer kwam zwaar ten val bij De Waal. Met een verfomfaaide fiets, schaaf wonden en een bloedende knie staakte hij de strijd. Van de thuisrij- ders wist alleen Jeroen de Graaf de wedstrijd uit te rijden. Gat Na de eerste slijtageslag was het nog niet gebeurd met vallen. Kanshebber nummer één, de snelle Rob Wassen- burg uit Den Helder, ging onderuit in het Lagewegje bij Den Hoorn. Ook een andere favoriet, Marcel Braas, kwam daar ten val en moest met een lelijk gat in zijn hand opgeven. De Helderse Courant-ploeg was met vijf renners in de kopgroep het sterkst vertegenwoordigd en zette al les op de kaart van hun snelste sprinter, John Roos. Ploegmaat Hans Baltus beloofde de sprint voor Roos aan te trekken. Maar hij sneed de bocht vanaf het Schilderend naar de finish op de Emmalaan zó scherp aan, dat de in tweede positie liggen de Roos onderuit gleed. De rest van de kopgroep had meteen vele meters achterstand en Baltus reed onbe dreigd naar de zege. „Verdiend", vond de ex-politiewereldkampioen zelf. „Ik heb continu van voren gere den, beschikte over goede benen. Twee jaar geleden had ik veel pech in deze wedstrijd, nu lachte het geluk me toe. Voor de Tour de Lasalle over twee weken is dit een mooie opste ker. Het zou me teleurstellen als ik niet bij de eerste vijf eindig." Baltus kreeg na afloop de kampi oenstrui en -beker uitgereikt door er- Rintje Ritsma luidt de bel voor het vertrek van egast Rintje Ritsma. De blonde Friese schaatser had voordien het start schot gelost en de wedstrijd gevolgd vanuit de auto van wedstrijdleider Hans Koorn. Desgevraagd vertelde Ritsma dat hij zelf ook aan wielren nen doet. Als lid van wielerclub De Friese Leeuw uit Leeuwarden heeft hij een A-licentie bij de amateurs. „Ik word voornamelijk ingezet in tijdrit ten, of in wedstrijden over mooie bre de wegen. In andere koersen is het risico op valpartijen te groot en ik kan me geen blessure veroorloven", aldus Ritsma, die Texel voor het eerst bezocht. „Alle andere Waddeneilan den ken ik wel." De schaatser, die afgelopen winter een grote sprong voorwaarts maakte, bleek populair bij de Texelse jeugd. Het stapeltje foto's met handtekening, dat Ritsma bij zich had gestoken, kwam hem goed van pas Uitslag I.Hans Baltus; 2.Jacco van Kooten; 3.Ron Clowting; 4.Pim Keetman; 5.Jan Metselaar. het wielerpeloton. IFoto Frans HopmanI Tegenvallende belangstelling voor het kartingkampioenschap Noord- Nederland dat dit weekend op Texel één .hoofdklasse: wedstrijd en de finales om de diverse zealvoetb a I be ke r szit het zaalvoetbal- 91/92 erop. Vrijdag staat in el teken van de strijd om de diverse rtioetbalbekers. Om 17.30 uur be- jintde jeugd aan hun bekerstrijd. Daarvoor worden de kampioensprij- ïfiaan de jeugdteams uitgereikt Casino 1en Casino 3). a de jeugdfinales is het de beurt n de dames van Klif en Mantje om bekerstrijd aan te binden met te- is als inzet deelname aan de strijd de Noordholland-beker. Saillant fetail is dat of Mantje of Klif de be ar wint, het „Texelse" Klifteam Texel 1 deze beker zal moeten verdedigen, hendien is deze wedstrijd het laat- te optreden van dé dames van die er na dit seizoen mee oppen. m de treffers om de reservebe- speelt een team dat komend sei nen niet meer terug zal worden sien. Tegen De Koog 2 beleeft het am van Albert Heijn het laatste op- Bovendien wordt komend sei- Kndoor de senioren (heren) nog "lar in één bekercompetitie speeld. deze wedstrijd volgt de prijsuitrei- hg voor alle kampioenen van de di etse klassen plus alle topscorers in e klassen. Vervolgens de bekerfina- voor standaardteams tussen Klif Gamma en het seizoen wordt af floten met een verlate Ouwe iunderklaas-hoofdklassewedstrijd nssen Oosterend en De Koog. 'ogramma zaalvoetbal w 15 mei: 1® u. Casino 1-Texel 1 (J) u. Oosterend 1-Texel 2 (J) "■35 u. 3/4 plaats. Uitreiking prijzen kampioenen jeugd. 9-10 u. Finale beker (J) "•45 u. Bekerfinale Klif-Mantje (D) MO u. De Koog 2-Albert Heijn. 'Ureiking prijzen kampioenen, senio- 'Mkampioenen en topscores. 2135 u. Gamma-Klif 22 25 u. Oosterend-De Koog Klif 'stopscores seizoen 1991/1992 zijn: Hoofdklasse: B. Witte, (Casino, 42); 'e-hoofdklasse: R Monster, 2, 29); Eerste klasse: A. Kee- ?0rn' 'Rob, 75); Tweede klasse: J. penburg, (De Koog 4, 65); Derde 'y- G. Vlaming, (De Koog 5, 46); s: G. Koopman, (Klif, 72). Sndsiand: j^klasse: 1. Gamma 24-42 (kampioen); 2. 24-37 3. Texel 24-37; 4. Oosterend A 5 Mantje 24-22; 6. Jelleboog 24-19; Knm 24-14; 8. Klif 24-14; 9. De Koog ^e-hoofdklasse: 1. Klif 2 24-38 (kampi- jf,, "foei 2 24-30; 3. Oosterend 3 A4. De Koog 2 24-25; 5. Klif 3 24-22; .^terend 2 24-22; 7. Jelleboog 2 24-19; «mma 2 24-17; 9. Casino 2 24-17; Eerste klasse: 1. Rab 27-48 (kampioen); 2. Texel 3 27-43; 3. Oosterend 4 27-32; 4. De Krim 2 27-29; 5. Albert Heijn 27-28; 6. Gam ma 3 27-24; 7. Klif 4 27-18; 8. Casino 3 27-15; 9. Mantje 2 27-15; 10. Attent 27-13. Tweede klasse: 1. Jelleboog 3 27-44 (kam- pioen); 2. De Koog 4 -27-39; 3. De Koog 3 27-37; 4. Texel 4 27-29; 5. Gempo 27-28; 6. ZDH 27-21; 7. Casino 4 27-20; Oosterend 8 27-19; Oosterend 5 27-18; Klif 5 27-13. Derde klasse: 1. De Koog 5 (kampioen) 21-40; 2. Nioz 21-32; 3. Oosterend 7 21-22; 4. Casi no 5 21-20; 5. Rab 2 21-16; 6. Jelleboog 4 21-14; 7. Klif 6 21-11; 8. Oosterend 6 21-10; Junioren 1: 1. Casino (kampioen) 24-43; 2. Oosterend 24-39; 3. Texel 1 24-29; 4. Texel 2 24-21; 5. Casino 2 24-20; 6. Texel 3 24-7; 7. De Koog 24-7. Dames: 1. Klif (kampioen) 19-38; 2. Mantje 18-28; 3. De Krim 18-16; 4. Casino 2 18-8; 5. Casino 1 20-2. Junioren 2: 1. Casino 3 (kampioen) 16-26; 2. Texel 4 16-16; 3. Casino 4 16-5. Op het 24-uurstoernooi, dat komend weekend op het terrein van Texelse Boys plaatsvindt, zullen ook liefheb bers van historische motorfietsen aan hun trekken komen. Bezitters van oude motoren maken zondag name lijk een rondrit, met als begin- en eindpunt de voetbalvelden aan de Haffelderweg. Iedere Texelaar die een antieke motorfiets heeft, kan hieraan deelnemen. Opgave en inlichtingen bij Harry Bakker, tel. 14738. Vanaf 12.30 uur wordt verzameld bij de Boyskantine, waar eerst een kop kof fie wordt gedronken. De toertocht begint om 13.00 uur en duurt onge veer een uur. Na afloop (14.00 uur) keren de motorrijders terug op het feestterrein en stallen hun pronkstuk ken in een speciaal hoekje. Bezoekers kunnen ze (gratis) bezichtigen en praatjes maken met de eigenaren. Bij een aanrijding op de kruising Gasthuisstraat-Beatrixlaan raakten vrijdagmorgen twee auto's bescha digd. Een 49-jarige Utrechtse, ver leende verleende geen voorrang aan een 30-jarige automobiliste uit De Cocksdorp, die haar over de Beatrix- laan naderde. Na de aanrijding ramde de Utrechtse nog een verkeersbord. In Den Hoorn wordt zaterdag weer een grote rommeltjesmarkt gehou den. Dit jaar is een grote hoeveelheid goede spullen opgehaald, waarmee men bij wijze van spreken een heel huis kan inrichten. Het belooft zater dag dan ook een markt te worden met voor elk wat wils. De markt is aan de Witteweg bij de schuur van Axel Lap. Koopjesjagers kunnen er onder het genot van een kopje koffie van 9.00 tot 15.00 uur terecht. Door op de tweede plaats te eindi gen in het "Bolonet" turntoernooi in Volendam, heeft turner Nico Stoter zich zaterdag gekwalificeerd voor het Nederlands Kampioenschap tur nen dat op 23 mei wordt gehouden. Tijdens de play off-wedstrijden voor de turners in nivo 1B in Volendam, turnde Nico Stoter van Gymnastiek Vereniging Texel een constante wed strijd. Omdat dit toernooi de laatste kans was zich te kwalificeren voor de NK, waren de aanwezige turners op timaal geprepareerd. Doorbijten Voor Stoter was het even doorbijten. Net genezen van een elleboogblessu re, liep hij vorige week een kleine spierscheuring op in het rechterbo- venbeen. Op vrije-oefening (8,30 en paardspringen (8,15) nam hij wat gas terug. Ten opzichte van de concur rentie verspeelde hij hier heel wat punten. Op de andere toestellen kon Texelaars die wel eens de rolschaat sen onderbinden voor een tochtje over het eiland, kunnen zaterdag deelnemen aan een skeelerwedstrijd. Deze race is op de wielerbaan in Den Burg en begint om 16.00 uur. Deelname is gratis en staat open voor dames, heren en jeugd. Het startschot voor de race betekent tevens het openingssein voor het 24-uurs sporttoernooi dat komend weekend op en rond het terrein van het jubilerende Texelse Boys wordt gehouden. Begonnen wordt met een tijdrit over één ronde (1100 meter). Daarna wordt, afhankelijk van het aantal deelnemers, een wedstrijd ge reden. Na ongeveer een uur is de skeelerrace afgelopen. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Texelse Ijsbond, in samenwerking met de Wielervereniging Texel. Wie wil mee doen, dient zich op te geven bij Mar tin Visser, tel. 12488 of 14712, of bij Wieb van den Berg, tel. 18243. Het kon niet uitblijven. In navolging van het spraakmakende striptease- optreden van The Vikings in De Koog vereren ook de vrouwelijke tegenhan gers Texel met een bezoek. Zaterdag avond, aanvang 21.00 uur, zijn de schijnwerpers in discotheek De Toe komst gericht op „The Lady Vikings". Entree (mannen en vrouwen) ƒ15,-. Stoter zijn energie echter goed kwijt. Voltige turnde hij zonder onderbre king (6,45). Ringen leverden kleine probleempjes, die hij goed opving (8,30). Op brug en rek moest hij de klappen uitdelen. Op brug liet Nico het er echter een beetje bij zitten. De piroëtte tot handstand bereikte de handstand niet en mocht dan ook niet als C onderdeel worden geteld (0,6 punten). De rest van de oefening was goed en de jury noteerde hier een score van 8,05. Rek Tenslotte stond rek op het menu. Ook hier turnde Stoter een goede oe fening. De jury had aftrekmogelijkhe den voor enige onzekerheden, zoals het verpakken van de handen en een te lichte afsprong. De score van 7,50 viel dan ook behoorlijk tegen. Daar om protesteerde hij bij de jury, maar deze weigerde om het cijfer te her zien, ondanks dat ze erkenden twee C-onderdelen over het hoofd te heb ben gezien. Uiteindelijk bleek dit niet beslissend voor de eerste plaats en Stoter had zich ruimschoots naar de tweede plaats opgewerkt. Ter voorbereiding van de NK staat za terdag een koppelwedstrijd in Haar lem op het programma. Zondag een finale van de competitie in Anna Pau- lowna en dan de NK, waarop Mark Jan Mulder en Nico Stoter het tegen de rest van Nederland gaan opne men. werd verreden. Door een concurre rend kartevenement namen slechts dertig coureurs deel aan het toer nooi. Voor het handjevol publiek dat ondanks het slechte weer een kijkje nam, bood de race niettemin vol doende spektakel. Coureurs uit het hele land hadden zich ingeschreven voor de races. De landelijke top liet echter versték gaan, doordat het Nederlands Kam pioenschap in Assen samenviel met het Texelse evenement. In de stromende regen werden zater dag de trainingsronden verreden. De monteurs hadden in de pits handen vol werk de wagens te preparen voor het kletsnatte Circuit. Zondag tijdens de ochtendtrainingèn bleek de baan al voldoende opgedroogd om de snel lere slicks te monteren. Op het cir cuit, dat een lengte heeft van ca. 350 meter konden de coureurs op het rechte eind de snelheid opvoeren tot tachtig kilometer per uur. Het cir cuit, dat enkele scherpe bochten heeft waardoor coureurs snel moeten afremmen en optrekken, eist veel be hendigheid en stuurmanskunst van de rijders. Waaghals Inhalen op het smalle circuit bleek niet eenvoudig, al slaagde een enkele waaghals erin voorbij zijn opponent te komen. Onder de renners staat de baan als veilig te boek. „Op circuits elders in het land, die aanmerkelijk langer zijn, rijdens we soms twee maal zo hard", verduidelijkte coureur Stephan Venema, die vorig jaar zege vierde in de zwaarste klasse (150 cc). Ditmaal zat het pechduiveltje hem echter op de hielen. „Door mo torstoring kon ik de race niet uitrij den." De meeste rijders verging het voorspoediger, waarbij het motoren geronk tot in de verre omstreken van het circuit hoorbaar was. Toeschou wers zagen tijdens het spectaculaire Wielervereniging Texel houdt zondag voor het eerst in de clubhistorie een veldrit bij de eigen wielerbaan in Den Burg. Het parcours voert gedeeltelijk tussen de voetbalvelden van Texelse Boys door en bevat enkele lastige obstakels. De wedstrijd begint om 14.00 uur. De veldrit, of cyclocross, is een zware tak van de wielersport. Met de huidige populariteit van de mountainbike/ATB-fiets stijgt ook de animo voor het crossen over onver harde paden. Dit blijkt ook uit de gestegen deelname aan de veldrit- competitie van WVT afgelopen win ter in de Dennen. De veldrit van zondag is een onderdeel van het 24-uurs toernooi, waarmee Texelse Boys het 60-jarig bestaan viert. Zaterdag 9 mei: Junioren: Flevo A1-Oosterend A1 2-3 Winkel B1-Oosterend B1 1-8 Tex. Boys C1-Winkel C1 1-1 VZV C 1-Texel C1 4-1 Oosterend C1-HCSC 2 1-11 Tex. Boys C2-ZAP C2 4-1 Zondag 10 mei: Junioren: Texel A2-W. Waard A1 1-3 DWOW B1-Tex. Boys B1 1-2 Dinsdag 12 mei: Bgm. De Koninghal Inhaalwedstrijd: 21.15 u. Sportshop-Vestpertina Datamarkt In kantine De Kletskeet bestaat don derdagavond de gelegenheid om SV Texel geluk te wensen met het kam pioenschap van Texel 1 en het 80-jarig bestaan. De receptie vindt plaats op de oprichtingsdatum. Sup porters en andere belangstellenden zijn welkom van 18.00 tot 21.00 uur. SV Texel viert het jubileum verder niet uitbundig, maar houdt deze maand wel een aantal toernooien. In het oog springt het A- juniorentoernooi op 31 mei, waaraan onder andere Ajax A1 en Volendam A1 deelnemen. Verder is er een groot pupillentoernooi, een vijf-tegen-vijf toernooi en komen ook de veteranen aan bod. bochtenwerk het rubber door de lucht suizen. Uitslagen De miniklasse (7 tot 12 jaar) kende dit jaar twee deelnemers. Hun hals brekende toeren werden door het pu bliek op de voet gevolgd. Berry Vriesema stak in de laatste manche zijn rivaal Stefan Walding de loef af. In de 100 cc promotieklasse, waarin met standaard wagens wordt gere den, ging de winst naar Tim Thidin- ga. Bij de felle duels tussen de junioren in de 100 cc-klasse gaven de coureurs elkaar geen duimbreed toe. Net als vorig jaar kwam Bastiaan Hollander als eerste over de finish. Aan de wegligging van de wagens die in de zwaarste klasse (125 cc) uitkwamen, viel af te leiden dat er veel is geïnvesteerd in deze wagens. Kost een standaard model rond de drieduizend guldens, voor het tech nisch vernuft dat in deze „raspaar den" is gestopt komt een investering kijken die talloze malen hoger is. An- dré Lubbers reed in deze klasse de beste race. De 100 cc B klasse, met de wagens die met hun acceleratie vermogen op het Texelse circuit het beste uit de voeten komen, werd ge wonnen door Theo de Haan. De verloting Het winnende lotnummer bij de ver loting is 014686. De prijs kan t/m 17 mei worden afgehaald. Het bochtige circuit stelt hoge eisen aan de behendigheid van de coureurs tijdens het kartkampioenschap.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7