\Soys 24-uurstoernooi Ifeest zonder wanklank wmonoiEN Albert Heijn grijpt naast kampioenschap Judo-uitwisseling met Hippolytushoef Aanmeldingen triathlon stromen binnen Vespertina klopt Time Out in play-off ECO KUIPERS Boltje houdt wandeltochten dens de Vogelwandeltocht worden in geschreven. Inschrijven kan tevens tot 22 mei in het Koffiecentrum in de Weverstraat in Den Burg, bij de fami lie Eelman, Mulderstraat 3 in Ooster end en bij de familie Bakker, Diek 21 in Den Hoorn. Bij voorinschrijving be dragen de deelnamekosten f4, voor leden en f5, voor de overige deelnemers. Na het sluiten van de in schrijvingstermijn bedragen de kosten f7,=. De start en de finish van de Avondvierdaagse zijn zoals altijd in de kantine van het LBO aan de Emma- laan. De start is op maandag 1 juni van 17.30 tot 18.30 uur. Het startbu reau gaat open om 17.00 uur en sluit om 21.00 uur. De te lopen afstanden zijn 5 kilometer (voor deelnemers van 4 tot en met 8 jaar), 10 kilometers (voor deelnemers van 9 tot en met 13 jaar) en 15 kilometer. Deelname aan kortere afstanden is altijd toege staan. Personen van 4 tot en met 8 jaar kunnen uitsluitend onder begelei ding deelnemen. Voor nadere infor matie kunt u terecht bij de heer B. Roest, telefoon 14451 (na 18.00 uur). Rondje om Texel Voor het jaarlijkse Rondje om Texel is de voorinschrijving al op 16 mei gesloten. Dit hoeft echter geen belet sel te zijn toch deel te nemen. De to tale afstand die op deze dag wordt afgelegd bedraagt ongeveer 60 kilo meter, waarvan 30 kilometer over het strand voert en 30 kilometer over (dijk)wegen. Een unieke gelegenheid om de volledige omtrek van een geï soleerd gebied te voet af te leggen. De start is van 6.30 tot 7.00 uur vanuit het wachtlokaal van Teso aan 't Horntje en direct na aankomst van de eerste boot vanuit Den Helder. In schrijven is nog mogelijk op de dag Vrijdag is het zaalvoetbalseizoen af gesloten met de traditionele bekerfi nales en de uitreiking van de diverse prijzen. De bekerfinales brachten dit jaar geen verrassingen, al was Albert Heijn er in de laatste wedstrijd erg dicht bij. Bij de junioren ging de winst naar Casino, dat in een spannende finale Oosterend met 1-0 versloeg. Texel 1 legde beslag op de derde plaats en Texel 2 werd vierde. Ook bij de da mes waren er geen verrassingen. De dames van Klif deden wat van hen werd verwacht en wonnen met een ruim verschil van Mantje, al was het Zaterdag houdt judovereniging Shima in samenwerking met judovereniging Hippolytushoef uitwisselingswedstrij den in Hippolyutushoef. De judoka's vertrekken met de boot van 9.00 uur en worden door de ontvangende ver eniging afgehaald. Opgave voor deze wedstrijden kan tij dens de les op woensdag 20 mei of bij wedstrijdcoördinator Wim Groene- woud (tel. 15591). Opgeven is ook mogelijk in Bloemerie Groenewoud. Meer informatie over judovereniging Shima is te verkrijgen bij secretaris Dick Schermer (tel. 14239). van de tocht bij het startlokaal en aan boord van de eerste boot vanuit Den Helder. De kosten voor deelna me bedragen f12,50. verschil niet zo groot als tijdens de competitie. De spannendste wedstrijd was onge twijfeld de finale om de beker voor reserverteams. Tot twaalf seconden voor tijd zag het er naar uit dat Al- bert Heijn in de laatste wedstrijd voor een verrassing zou zorgen door het een klasse hoger spelende De Koog te verslaan. Toen kreeg De Koog, dat zelfs de gelederen met twee topsco rers uit de tweede en derde klasse had versterkt, twaalf seconden voor tijd met een strafschop de gelegen heid de achterstand van 4-3 alsnog om te buigen naar een gelijk spel, waardoor strafschoppen de beslissing moesten geven. De strafschop werd verzilverd en het was ook De Koog dat uiteindelijk het beste de serie strafschoppen nam en de beker in ontvangst mocht nemen. In de laatste finale tussen kampioen Gamma en Klif, liet Gamma er geen twijfel over bestaan wie dit seizoen de beste was. Gamma was opper machtig en won verdiend met 7-2. Zaterdag 5 september gaat om 13.30 uur voor de tiende keer de Texelse kwart-triathlon van start. De belangstelling voor deze wedstrijd is wederom groot. De organisatie heeft inmiddels 150 aanmeldingen binnen en de verwach ting is dat het maximum van 250 deelnemers ook dit jaar zal worden gehaald. Dit ondanks het feit dat de organisatie te maken heeft met con currentie uit Oostzaan, waar op de zelfde dag het Nederlands Vrijdagavond zijn in het zaaltje van de OSG de eerste twee wedstrijden voor de play-offs basketball ver speeld met daarin één verrassende uitslag. Vespertina wist Time Out met 36-32 te verslaan. Vespertina en Time Out zijn respectievelijk de nummers twee en drie op de rang lijst. In de play-offs spelen namelijk de eerste vier één keer tegen elkaar voor het Texels kampioenschap. In de andere wedstrijd won Data- markt/Kapsalon Joke overtuigend van Sportshop Texel met een uitslag van 52-30. Positief was dat er de hele avond geen strafworpen nodig waren. De teams lieten elkaar lekker spelen en dat kwam in beide wedstrijden vooral kampioenschap voor veteranen plaatsvindt. De afstanden van deze tiende kwart- triathlon zullen afwijken van de vori ge edities. De afstanden die bij een dergelijk evenement worden afgelegd zijn niet overal hetzelfde, maar omdat de triathlon over een aantal jaren een Olympische sport zal worden, wor den de afstanden gestandaardiseerd. De nieuwe afstanden zijn 1500 meter zwemmen, 40 km fietsen en 10 km hardlopen. Voor Texel betekent dit dat het zwemparcours met 500 me ter wordt verlengd en het fietspar- cours 5 kilometer zal worden ingekort, waardoor het keerpunt van het fietsen bij het gemaal bij De Cocksdorp zal komen te liggen. Ook de route voor het hardlopen zal tot uiting in fris, snel, op en neer gaand spel en mooie persoonlijke ac ties. Time Out en Sportshop hadden weliswaar geen wissels, maar omdat het sportzaaltje van de OSG niet de afmetingen van een basketballveld heeft, konden de spelers de strijd lang volhouden. Het aanvals- en ver dedigingswerk lagen dichter bij elkaar en de beperkte ruimte zorgde voor een gedrongener wedstrijdbeeld, waardoor het bij alle teams vooral op creatief basketball aankwam. Aan staande vrijdag worden de wedstrij den nog één keer in de OSG afgewerkt, i.v.m. examens. Ook de training van dinsdag 19 mei wordt in de OSG gehouden. Programma vrijdag 22 mei: 20.30 u. Sportshop Texel-Time Out Datamarkt/Kapsalon Joke 21.15 u. Datam./Kaps.Joke-Vespertina Time Out enigszins worden gewijzigd. Met na me het laatste gedeelte van het par cours zal in de/ichting van de finish op de Groeneplaats een verandering ondergaan. Opgave De organisatie doet een dringend be roep op de Texelaars die mee willen doen aan de tiende kwart-triathlon om zich vóór 1 juli op te geven bij Gert Pansier, tel. 13668. Deelname staat open voor zowel recreanten als wedstrijdatleten. Licentiehouders be talen f25,= inschrijfgeld, recreanten ƒ30,i.v.m. extra kosten voor de verzekering. Leden van de triathlon'af- deling Texel krijgen 10% korting op het inschrijfgeld als zij zich via hun afdeling aanmelden. 19 MEI 1992 JpiNSDA Ondanks een ijskoude nacht vol ont beringen kan Texelse Boys tevreden emgblikken op het zaterdag en zon- gehouden 24-uurstoernooi. Hoogtepunten waren de attractieve lerste helft van Texelse Boys 1-Texel I de ludieke beddenrace en de licht- ^edstrijden 's avonds en 's nachts. )ankzij het zonnige weer en de me- lewerking van de atletiek- en wieler vereniging mocht het evenement joh verheugen in een behoorlijke ublieke belangstelling. js tijdelijke lichtmasten zorgden er- nor dat ook in de nachtelijke uren worden gevoetbald. Kleumende upporters, spelers en helpers fensten dat de provisorische doch wanklank verliep. Weliswaar waren er enkele blessures, maar die vielen na derhand mee. „Onze opzet was om een sportief en gemoedelijk evenement te houden. Niet te gek doen en met inzet van de eigen mensen bezig zijn, dat past bij de vereniging Texelse Boys. Door het bescheiden budget konden we ons ook weinig top-attracties veroorloven. Maar met beperkte middelen kun je best iets leuks op touw zetten. De onderdelen waarvan we hoopten dat ze zouden aanslaan, kwamen geluk kig goed uit de verf", aldus één der organisatoren. Geraffineerd De grootste aandacht van het publiek few Jan Kooger en Jan Buis met hun zelf geconstrueerde „vliegbed". joeltreffende installatie ook warmte ad uitgestraald. Hoewel het KNMI zomerse temperaturen had voorspeld, was het 's nachts verre van zwoel. In öeknusse Boyskantine, waar eerder avond de nieuwe Texelse band s" voor sfeer zorgde, kon ieder weer volledig bijkomen. <e voetbal stonden in de kleine uurtjes geen andere activiteiten op tó programma. Bewust had de orga nisatie het 's nachts rustig gehou- tólachten over geluidoverlast teen achterwege, zoals het hele 24-uurstoernooi zonder een enkele ging uit naar de wedstrijd Boys 1 - Texel 1. De profspelers Mario Been en René van der Gijp versterkten de ge lederen van de thuisclub. Dankzij de inbreng van het Heerenveen-duo bleef het vier klassen lager spelende Texelse Boys in de e.erste helft goed in de race. Been toonde zich een echte spelmaker en strooide kwistig met perfecte passes, waardoor de Boys regelmatig gevaarlijk in de aan val was. Voor de liefhebbers langs de lijn waren Beens schijnbewegingen en geraffineerde spel om van te smullen. Van der Gijp was minder ac-~ tief, maar stond met enkele razends nelle dribbels aan de basis van twee doelpunten en maakte er één zelf. Even hing een sensatie in de lucht toen de Boys een 4-3 voorsprong nam, maar Texel wist de stand nog voor de rust tot 4-5 om te buigen. Na de thee was het spelbeeld veel eenzijdiger. Texel had maatregelen ge nomen om een nederlaag of ge lijkspel tegen de buurclub te voorkomen. De twee ex-internationals kregen extra bewaking, waardoor ze - helaas voor de neutrale toeschouwers- in de tweede helft veel minder aan de bal kwamen. Al snel voerde Texel de score op tot 4-7, waarmee de strijd was gestre den. In de slotfase werd het klasse- verschil verder tot uitdrukking gebracht, eindstand 4-10. Vliegtuig Een groot deel van de toeschouwers spoedde zich hierna naar de wieler baan, waar voor het eerst op Texel een beddenrace werd gehouden. To taal verschenen zeventien koppels in de baan. Sommigen hadden er veel werk van gemaakt, zoals Jan Buis en Pieter Jan Kooger uit De Waal. Na de start veranderde hun racebed in een vliegtuig, compleet met draaiende propellors en uitklapbare vleugels. De creatie werkte echter remmend op hun snelheid, zodat ze in de strijd om de ereplaatsen geen rol van betekenis konden spelen. Hun racebed was de enige zelfgemaakte; de overige bed den waren door vrijwilligers van Texelse Boys in de Cebeco- werkplaats vervaardigd. Ingrid Jongejan en Natasja van Heer waarden bedreven promotie voor hun werkgever hotel 't Koogerend door met een feestelijk opgetuigd hemel bed op de proppen komen. Ze wer den hiervoor met de originaliteitsprijs beloond. Verder uiteraard veel deelne mers in nachtgewaden; Simon Appel stal de show met een kolderiek bere- kostuum. De tweelingbroers Jos en Paul Bakker, bij veel voetbalwedstrij den trouw langs de lijn maar ditmaal zélf in actie, mochten zich echter in de grootste populariteit verheugen. Valpartijen Veel voorpret dus en ook de eerste race was meteen raak. Hevig slinge rend schoten de damesteams er van door en tot groot vermaak van het 7 en Boys 7 voor de aftrap van hun aantrekkelijke duel. Gastspeler Mario Been zit 5e van links en René van der Gijp uiterst rechts. (Foto Frans Hopman) PAGINA 7 Het Gouden in kort tijdsbestek drie Deze tochten volgen kort op elkaar omdat ze in een vastgelegde periode, of af- van eb en vloed moeten georganiseerd. Het gaat hier Vogelwandeltocht (Hemel- 28 mei), de Avondvier- tot en met 4 juni) en het om Texel (13 juni). wordt traditio- °P Hemelvaartsdag gehouden. deze dag dit jaar vrij laat in iaar valt, is de natuur al ver ont- en toont zich in al haar voor- Het zal de deelnemers goed doen tijdens een fikse de vele bloeiende planten uiken, de broedende vogels en jong leven te bekijken. van deze tocht zijn uitge- en rondom De Koog, waarbij afstanden via de Slufter start en de finish zijn in °e Kaapsnol op het Ko- Er kan worden ingeschre- V00r de afstanden 30 kilometer tussen 10.00 en 11.30 uur), 20 (start tussen 10.00 en uur) en 5, 10 en 15 kilometer tussen 10.00 en 14.00 uur), ■mshbureau sluit om 18.00 uur. J^iitgeld bedraagt met herin- 9 '4,= voor leden en f 5,= voor r|ge deelnemers en zonder herin- 'n9 ƒ1,50 voor leden en f 2,50 r de overige deelnemers. Avondvierdaagse ^°r de Avondvierdaagse kan al tij- De spectaculaire start van de Texeler dekbeddenrace. iFoto Harry de Graai) publiek vloog al na twintig meter een duo van de baan. In het verloop van de Texeler dekbeddenrace werd de stuurtechniek beter, al waren valpar tijen onvermijdelijk. Op een bebloede knie na kwamen de „coureurs" onge havend uit de strijd. Nadeel voor het publiek was dat het wedstrijdverloop op de wielerbaan (lengte 1,1 km) niet kan worden gevolgd en het te lang duurde voor de racers weer in zicht kwamen. Met portofoons werd infor matie doorgespeeld naar de jurywa gen, zodat speaker Jan Driehuis het publiek toch op de hoogte kon hou den. Mede wegens de invallende kou zochten de meeste toeschouwers halverwege de race hun vertier weer elders. Bij de heren en gemengde duo's werd de strijd beheerst door Texelse triatleten. Alexander Boks en Natasja van der Vis toonden zich on genaakbaar: ze finishten in de twee manches en finale telkens als eerste. De duo's Margo Maas/Monique den Braven en Leonie/Marieke Kooiman deelden de eerste prijs bij de dames. Voor de winnaars had hoofdsponsor Texelse Wol Onderneming dekbedden beschikbaar gesteld. De pechprijs ging naar Leo Beekhuis en Hans Koot, die over de kop waren gesla gen en een halve ronde met twee kromme wielen aflegden. Skeelers Het 24-uurstoernooi werd geopend met een skeelerrace. De „harde kern" van de Texelse skeelers was present en maakte er voor weinig toeschou wers een aantrekkelijke demonstratie wedstrijd van. Richard Bousma was in de tijdrit over één ronde een frac tie sneller dan Wim Daman. In de wedstrijd over tien ronden zetten Dirk Eelman (Den Burg) en Wim Daman de anderen op achterstand; Eelman won. De veldrit dwars over het Boys-terrein was een zware krachtproef. De „zui gende" grasmat pleegde een aanslag op de beenspieren, terwijl obstakels als zandhopen en balkjes lang niet eenvoudig te nemen waren. Theo Boom won de slijtageslag voor Rien Brouwer en Hans van Osch, maar routinier Douwe Dros stal de harten van de- toeschouwers met zijn tome loze strijdlust. Zondagmiddag was het zwaartepunt met o.a. een jeugdtraining door Been en Van der Gijp, gevarieerde atletie kwedstrijden, de ontknoping van het veteranentoernooi om de Ab van Sambeek-bokaal en de komst van een vijftiental ronkende „klassiekers". Het Boysveld vormde voor deze mo toren uit de jaren veertig en vijftig begin- en eindpunt van een rondrit. De oudste motoren waren een Ariel van André Ran en een DKW van Oe- bele Jan Agter, beiden uit 1938. De begin dit jaar in het leven geroepen MAB-afdeling klassieke motoren telt inmiddels vijftig leden. Kogelstoten, verspringen en sprinten waren vooral in trek bij de eigen jeugd en seniorleden van Atletiekve reniging Texel. De onderdelen waren voor buitenstaanders interessant om te volgen. Enkele nieuwsgierige aan wezigen waagden zich voor het eerst van hun leven in de ring en leerden de beginselen van de kogelstoot techniek. Veteranen Penalty's beslisten de finale van het Ab van Sambeek-toernooi, nadat de veteranen van SV Texel en Texelse Boys op 1-1 waren blijven steken. Henk Groen zette Texel op 1-0, maar de Boys kwam dankzij een treffer van Theo Legierse, die een verdedi- gingsfout afstrafte, weer langszij. Texel was duidelijk beter bedreven in het nemen van elf-metertrappen dan Texelse Boys en greep verdiend de eindzege. SVC mét topscorer Frans Stark legde beslag op de derde plaats ten koste van favoriet SVO. ZDH werd vijfde en De Koog zesde. De veteranen-finale met strafschop pen vormde een waardige afsluiting van 24 uur voetbal. Notaris Boswijk verzorgde de uitsmijter met de trek king van de loterij. Alle 2.000 loten van ƒ5,- per stuk waren aan de man gebracht. Hoofdprijs-winnares Tineke Bakker was zelf op het terrein aan wezig en kon de prijs dus meteen in ontvangst nemen. Zij en haar man Louis kunnen zich opmaken voor een bezoek aan de EK-wedstrijd Nederland-Duitsland, die op 18 juni in Göteborg wordt gespeeld. Jos Wes- sels, die het toernooi met een video camera had gefilmd, ging met de tweede prijs, een videorecorder, naar huis. Overige prijswinnaars: familie Derks (Keesomlaan), J. van Beurden, mevr. Bos (Schilderweg), R. Daalder, P. Schuyl (Drijverstraat), iemand met tel.nr. 13791, W.J. Bakker (Sint Anna) en M. Mikkers (Amsterdam). De prij zen zijn af te halen bij Kees Maas, tel. 12788. Het 24-uurstoernooi werd geopend met een boeiende skeelerwedstrijd. (Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7