WEEKEND Zesde editie van Back to the Sixties Vijftien jaar musiceren bij Musica Texla Speciale attractie: David Garrick HORSZEL Mooi TC 3 VAKANTIEKRANT Straatvoetbal op vlaggetjesdag LEIDER i, vflJDAG 22 MEI 1992 PAGINA 9 i ftngent Bernard teilegen heeft sinds 1988 de musikale leiding over het ensemble, tFoto Maarten van ArkeD Na een oproep in de Texelse Courant van 12 december 1975 kwam een ,.;e eilandelijke musici bijeen. Er vverd een kamermuziekensemble opge richt dat in september 1977 als vereni- Slng zelfstandig ging functioneren. Musica Texla was geboren. Mevrouw Joop van Asperen, nog steeds jnoliste in het orkest, nam indertijd het initiatief tot vorming van het ensemble, samen met Jannie Breen. Beide dames waren lid van het Helders kamerorkest *n reisden veel heen en weer om hun J°bby te kunnen uitoefenen. Aangezien •exel vol zat en zit met enthousiaste mu- S'ci achtten zij het mogelijk op het eiland zelf de krachten te bundelen. Ze k,egen gelijk. ^ARRANGEMENTEN Pe oproep in de krant leverde ruim Wig reacties op. Er werd een ensem- e gevormd dat zich zou richten op een zeer veelzijdig repertoire, van folk mi)ziek, tot licht amusement, oude dan- p" en lichte klassieke muziek. er verschillende instrumen ten ongewone combinatie in het ensemble zetelden, moest goed worden gezocht naar geschikte muziek- pkken. Er werd onder andere zelf stuk- gearrangeerd. Uziekschooldocent Dyo Wassink had jaar de leiding over Musica Texla, repeteerde in het voormalige fanfa- Kgebouw school leerlingen om orkestervaring op te doen tijdens oefeningen en uitvoe ringen. De bezetting van Musica Texla kende in de loop der jaren de nodige wisselin gen. Instrumenten als blokfluiten en hoorns bleken niet goed te passen in de groep. Het uiteenlopende niveau van de leden leverde lastige puzzels op voor Wassink en zijn opvolgers Michel Duyes en sinds 1988 Bernard Teilegen. Toch zijn er nog steeds leden van het eerste uur, zoals Leo Barnard (klarinet), Hanny Maas (mandoline), Annie Terpstra (man doline) Hetty Blom (mandoline) en Joop van Asperen (viool). Het algemene probleem van amateur- symfnieorkesten is dat er meer blazers dan strijkers zijn te vinden. Ook Musica Texla kampte hiermee. De mandolines bieden enige verlichting, doordat ze vi oolpartijen versterken. Voor de dirigent blijft het echter moeilijk om de juiste balans te vinden. Musica Texla verzorgt regelmatig con certen, waarvoor veel belangstelling is. Menigmaal worden solisten van buiten af aangetrokken voor een gastoptreden. Ter gelegenheid van het vijftienjarig ju bileum houdt Musica Texla een spe ciaal concert op zondag om 20.00 uur in de RK-kerk te Den Burg. De toegang is gratis, maar na afloop wordt een col lecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. in Den Burg. BEZETTING doelstelling van het ensemble is k, ns gewijzigd. Tegenwoordig is 0-a- mogelijkheid voor muziek- Foto's TC3 door March Heijnen Metown Head is een 10-persoons-formatie die muziek a la Jimmy James ten gehore brengt. In De Koog begint vanavond het jaarlijkse Back to the Sixties-festival met opwarmconcerten in twee zaken. Morgen barst het echte festijn los met optredend van bekende en minder bekende bands in alle Koger horeca-bedrijven. Wederom heeft de organisatie gekozen voor een evenement van één avond met een „opwarmronde" op vrijdag. De be langstelling voor de zaterdag is al vanaf het eerste jaar enorm, maar op vrijdag was het commercieel niet haalbaar acts in alle zalen té zetten. Daarom wordt sinds een paar jaar voor deze oplossing gekozen. Op vrijdag krijgen de bedrij ven bij toerbeurt door de organisatie een optreden toegewezen. In De Koog kan dit omdat, anders dan bij de festi vals in Den Burg, de verantwoordelijke Stichting Tropical Sea Festival alle on kosten betaalt uit de opbrengsten van de kaartverkoop. Hierdoor heeft de Stichting veel, zo niet alle, invloed op de kwaliteit van de muziek en kan ook een klein café met minder financiële mogelijkheden een goede band ont vangen. De capaciteit in De Koog is dit jaar veel groter geworden door de komst van twee nieuwe café's, Le Berry en The Talk of the Town, waardoor de mensen zater dag meer bands kunnen zien en meer ruimte hebben om zich uit te leven. GIGANTJES Vrijdagavond zijn de Gigantjes te zien en te horen in The Talk of the Town. Zangeres Mieke Stemerdink is de spil waar alles om draait, niet in het minst door haar verschijning. In discotheek De Boulevard speelt de Soul men's Party alle oude soulhits uit de zestiger en het begin van de zeventiger jaren. OUDE AUTO'S Zaterdagmiddag begint om 17.00 uur op het Dorpsplein van De Koog een rock 'n' rollshow meteen grote dansgroep en een keur van oude Amerikaanse en Europese auto's. Om 21.30 uur begint het echte festival. Grote publiekstrekker is David Garrick die met een eigen band in discotheek De Toekomst op treedt. Deze Engelse zanger had in de zestiger jaren hits die we nog dagelijks op de radio horen. Wie kent niet „Lady Jane", „Dear Mrs. Applebee" en „Cer tain Misunderstanding". Allemaal top tien noteringen uit 1966 en 1967. In De Kuip speelt de 9-mans en 1-vrouw-formatie Motown Head. De band speelt dezelfde muziek als Jimmy James die vroeger furore maakte in De Kuip. Flavium, één van de beste blues formaties van ons land speelt in De Jut ter. Ongetwijfeld zullen ze het nummer „Nightlife" spelen, dat onlangs op nieuw bekend werd door een reclame van Veilig Verkeer. In The Talk of the Town een optreden van de beste band uit de kop van Noordholland, Shoreli ne, en in De Beerekuil speelt Memphis muziek van Golden Earring, Eric Clap ton, Herman Brood en The Rolling Sto nes. De Texelse trots, Texmen, speelt evenals vorige jaren in Onder de Pomp. OSCAR BENTON In de nieuwe zaak Le Berry de Oscar Benton Bluesband, een naam die al ja ren garant staat voor eerlijke blues. Ben ton is de enige blueszanger die nummer één in de Franse top veertig heeft gestaan. Dat was met het nummer „Bensonhurstblues". In discotheek De Boulevard een band die goed heeft ge keken en geluisterd naar de Blues Bro thers. Zij noemen zich Bloose Brothers en ze swingen hevig. De ex-zanger van Brainbox, Kaz Lux, treedt op in Tiffany en in het Galjoen wordt een Elvis- imitatie gedaan door Albert Aaron Smith. Vrijdagavond kan men voor de opwarm concerten kaarten aan de zaal kopen a vijf gulden. Ook kan men dan een pas separtout kopen voor f17,50, waarmee de vrijdag- en zaterdagconcerten kun- Fantastisch mooi voorjaarsweer is nog altijd de beste eilandpromotie. Het was me trouwens het weekje wel voor recreatieminnend (en - hatend) Texel! Lanceert men het moedige plan om een flinke toren in De Koog te bouwen, barsten on middellijk de protesten los. Felle ingezonden stukken in ongezoute bewoordingen of koddig Neder lands van een buitenlandse toerist. De Koginezen plaatsen een bord, waarop op simpele wijze de hoog bouw onderuit wordt gehaald. Die vergelijking met het pittoreske kerkje en andere historische pand jes is overigens buiten proporties en naast de realiteit. Inmiddels is al gebleken dat het politiek onhaal baar is en wordt de hoogte bestuur lijk aangepast. Voor de bouw van een simpel boetje moet je vaak heel wat meer moeite doen. (On dertussen harkt ondernemend Texel f400.000,= bij elkaar voor het nieuwe VVV-kantoor.) Zijn we op Texel echt niet rijp voor zo'n toren van Babel? Moeten we werkelijk stoppen bij 47.000 beddenja?'. Geef ons eiland dan direct de status van Nationaal Landschapspark, dan is alles beschermd en geregeld! De afgelopen dagen, heen en weer fietsend tussen Den Hoorn, Den Burg en Oudeschild, dacht ik: Wat is het hier - nog steeds - ongeloof lijk mooi, ondanks Houwen zo. Horszei nen worden bezocht. Op zaterdag zijn uitsluitend kaarten a f17,50 te verkrijgen bij de rode dubbeldekker naast Las Ve gas. Deze passepartouts zijn geldig voor alle zaken. Op vrijdag 26 juni verschijnt de eerste TC 3 vakantiekrant. Deze aparte, wekelijkse bijlage in het handzame weekendformaat van de „oude" TC 3 zal een uitgebrei de evenementenagenda bevatten. Organisatoren van activiteiten en anderen die tips of aankondigin gen hebben voor deze agenda, worden verzocht te bellen naar de samenstellers: Ruud Nooy, telefoon 15034 of Niek Groot, telefoon 15234. Ook is het mogelijk de informatie schriftelijk in te leveren bij de ba lie van Langeveld en de Rooij, Parkstraat 10 in Den Burg. Wilt u de gegevens ruim van tevo ren (zeker twee weken) doorgeven, in verband met de verwerking? Er zijn geen kosten verbonden aan vermelding in de agenda van de vakantiekrant. Various - Greatest Hits 1992 2. 1. Various - Countdown Rockballads 3. - Snap - Madman's return 4. - ZZ Top - Best of 5. - Cock Robin - Best of 6. 5. Various - Het beste uit de Top100 aller tijden 7. - Queen - Greatest Hits 1 8. - Neil Diamond - Greatest Hits 1966-1992 9. 6 Various - Tour of duty 4 10. - Black Crowes - The Southern Harmony and Musical Com panion De E-pupillen van sportvereniging Oosterend zijn uitgenodigd op vlagge tjesdag (zaterdag) mee te doen aan een straatvoetbaltoernooi in Scheveningen. De deelnemende clubs (o.a. Quick Boys uit Katwijk aan zee en SV35 en Jac uit Scheveningen, komen uit vissers dorpen. Het straatvoetbaltoernooi speelt zich af op de kade vóór de haringvloot. Met de ze traditie werd tien jaar geleden gestart. Bijzonder is dat SVO nu is bena derd. Het bestuur, dat een publiek van 10.000 man in het vooruitzicht is gesteld, vindt het een unieke kans zo iets mee te maken. Voor de arbitrage zijn bekende scheidsrechters aange trokken en ook de prijsuitreiking zal ge beuren door bekende namen uit de sportwereld. De organisatie biedt de E- tjes een vrijkaartje voor de minia tuurstad Madurodam. In de bus die de spelertjes naar Scheveningen brengt is nog plaats over, bijvoorbeeld voor ge zinnen. De kosten bedragen f20,- per persoon, exclusief boot en entree Ma durodam. Opgeven bij Annemarie Laan (18664). The Bloose Brothers, een ijzersterke imitatie van The Blues Brothers. Bomvol of een beddenstop handhaven" schijnt de vraag te zijn. In Amster dam stemden ze over de vraag „autovrij ofautoluw". Wat zou de uitkomst van een Texels referendum zijn? Toeristenluw, wed ik. Het seizoen is nog pril en hoewel vrijwel ieder Texelaar afhankelijk is van de zomer, heeft nog niet ieder een er echt zin in. Op het zweterige terras voorziet een beginnende seizoen werker iedereen van koele drankjes. Hoewel niet geheel geroutineerd, heeft hij het vak in zich en heeft er bovendien zin in. Zijn bediening heeft de vrien delijke zwier, die een succesvol seizoen inluidt. Vlak voor het terras wordt een buitenlandse auto gestald en neemt daar twee parkeerplaatsen voor in beslag. Twee oudere echtparen komen naar het terras. Eén van de mannen is de regelaar. Hij trekt ongevraagd stoelen bij elkaar en eist dat de ober nü komt. Het terras kijkt, denkt en oordeelt. Het groepje wil koffie. Als de ober halverwege is, verandert de leider zijn bestelling in bieren vervolgens in soep. Ook wenst hij een parasol omdat de zon schijnt. Het terras oordeelt niet meer, maar is overtuigd. De jeugdige seizoenwerker komt stralend met de bestellingen aan. Het terras fronst. „Alstublieft" en „dat het u moge smaken zegt hij. De eiser krijgt het laatst zijn soep. „Hier heb ik in gezeken", verklaart de jongen gastvrij lachend. „Danke", norst de leider. Het terras is tevreden. D. WITTE ROEPER

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 9