Tropisch toernooi voor volleyballers Zelf surfen en skiën op Watersport-dag Zeshonderd pupillen op voetbaltoernooi Ajax A1 en B1 op jeugdtoernooi SVT Qosdouche kwam van pas npEg Welke Boys-familie voetbalt het best? Wandelronde Programmawijziging sportvijfdaagse Zesde plaatsen voor fexelse turners Indeling klassen zaalvoetbal Texelaars tweede in Waddentoernooi Datamarkt vrijwel zeker van kampioenschap i H L ;I1 DINSDAG 26 MEI 1992 TEXELSE COURANT Lange rijen voor de bosdouche die voor de broodnodige verkoeling zorgde. (Foto Tessa de Graaft) Tijdens de Open Dag Watersport Re creatie, die zaterdag wordt gehou den, kan iedere bezoeker zelf proberen te waterskiën of te wind surfen. Oudeschild (haven en mu seum) en Dijkmanshuizen (surfstrandje) zijn de lokaties. De watersportdag heeft ditmaal een bescheiden opzet in vergelijking met de promotiedag van vorig jaar. Veel Texelse watersportclubs haakten dit jaar af wegens gebrek aan belang stelling. Enthousiast is wèl de pijlsnel groeiende waterskivereniging. De club, die onlangs officieel werd opge richt en inmiddels vijftig leden telt, is zaterdag present op de kop van de Op de velden van de Texelse Boys wordt op Hemelvaartsdag het inmid dels traditionele „Familietoernooi" gehouden. Wat drie jaar geleden als een gezellig onderonsje van drie roemruchte Boys-geslachten begon, is vandaag de dag uitgegroeid tot een volwassen toernooi. Liefst tien families zullen strijden om de titel bij de kleine en grote families. Oudeschilder haven. Ook op het wa ter zijn de leden actief. Enkele weken geleden heeft de club het stuk Wad denzee tussen boei 12 en 14 (vóór de haven) toegewezen gekregen. Bui ten dit gedeelte mogen ze hun sport niet bedrijven. De toestemming kwam tot stand na overleg met de gemeente en Rijkswaterstaat. Als het weer het zaterdag toelaat zullen de waterskiërs een demonstratie schansspringen geven. Daarnaast kan ieder die het eens wil proberen, on der toezicht een rondje waterskiën. Op de havenkade wordt vanuit de clubcaravan informatie verstrekt. Ernaast staat Jachtwerf Betsema met een stand, waarin produktinfor- matie wordt verstrekt, o.a. over tal van accessoires. Ook is er een speedboot opgesteld en kan er even tueel op het wad worden gevaren. El ders in Oudeschild levert het Maritiem en Juttersmuseum een bij drage aan de watersportdag. Windsurfclub Texel is present bij de eigen accommodatie op Dijkmanshui zen. Daar wordt voorlichting gegeven over deze milieuvriendelijke sport. Bo vendien geven ervaren surfers desge wenst instructie, zodat men zelf met plank en zeil kan oefenen. In tegenstelling tot eerdere berichten sluit voor Texelaars de voorinschrij ving voor het Rondje om Texel pas donderdag 4 juni. Wandelaars kunnen zich, onder gelijktijdige betaling van het inschrijfgeld, aanmelden bij de Vogelwandeltocht (Hèmelvaartsdag) en de Avondvierdaagse. Ook kan dat bij penningmeester F.H. van Heer waarden, Lieuwstraat 33 in Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt bij voorinschrijving f7,50 voor leden en ƒ10,- voor niet-leden. Wie zich pas bij de start op zaterdag 13 juni aan meldt, moet ƒ12,50 betalen. De sportvijfdaagdse T5, die vandaag van start gaat, heeft enige program mawijzigingen ondergaan. Er zijn nieuwe fietsroutes uitgestippeld en het het is nu ook mogelijk in Ooste rend te starten, n.l. bij het Cafeetje. Dinsdag staat zwemmen op het pro gramma, in het zwembad Molenkoog, start tussen 17.00-18.15 uur in A-, B- of C-categorie, resp. 1500, 1000 en 500 m. Woensdag fietsen vanaf Mo lenkoog of 't Cafeetje in Oosterend tussen 17.00-18.00 uur A-, B- en C- categorie, resp. 60, 40 en 25 km. Donderdag is er wandelen vanuit De Kaapsnol in De Koog. Men kan een route lopen van 30 km in de A- categorie: starttijd 10.00-11.00 uur, B- categorie 20 km: 10.00-12.00 uur en C-categorie 10 km: starttijd tussen 10.00-14.00 uur. Vrijdag wordt in de Dennen een bosloop gehouden. Gestart wordt aan het fietspad aan de Kwekerijweg om 14.00 uur in de categorieën A, B en -C over de af standen 7.2, 4.7 en 2 km. Tenslotte wordt zaterdag een mini- traithlon gehouden vanuit zwembad Molenkoog. Het onderdeel minitria- thlon bestaat uit de volgende onder- k '2-jar/ge Alice Blom te midden van de lange Avéro dames. 8 twee Texelaars die zaterdag deel den aan de Nederlandse kampi- wschappen turnen te Opmeer, zijn side in hun categorie op de zesde geëindigd. Onder tropische mstandigheden in een overvolle porthal 't Bon werd een prachtige jd gestreden. kfkJan Mulder begon zijn wed- zeer zwak op ringen. Tijdens rthandstanddrukken waren de ka- te veel in beweging. Met daar- ast tal van schoonheidsfoutjes, Wrde dit een laag cijfer van 6,70 'Opsprong (8,20) en brug (7,10) «am de Texelse turner weer aardig maar bij rek ging het licht defi cit. Een te ware oefening le- Efde hier 5,85 op waardoor een niet 'n te lopen achterstand op de Wpers van dat moment ontstond, behaalde 8,05 op vrije oefening "fe hoogste score op voltige in zijn ate9°rie (7,50) mochten niet meer a,en maar brachten hem toch nog penzeer acceptabele zesde plaats n niveau 2C. Veteraan 'ïde turners in niveau 1B mag Nico 0 er tot de veteranen gerekend fin. Met een goede start op vrije enin9 (8,35) en een matige op '9e (5,90), waar een relatief klei- fifinterstand werd opgelopen, wa- 8 uitgangspunten voor deze P trijd beslist. Het zou een vijfde bui ?'aats m°eten kunnen wor- b r'ngen ging het echter niet 9oed, maar de prachtige ^voorover a's afsprong maakte ruk bij de jury waardoor er 815?00'0 8,20 over bleef. Sprong was geen probleem evenals waar het wederom jammer was dat de piroëtte tot handstand niet lukte en zo de bonus verloren ging. Op rek toonde Stoter zich weer optimaal, hoewel ook hier enige schoonheidfoutjes door de kenners opgemerkt werden. De dubbele salto als afsprong mag een overwinning genoemd worden, want" sinds een flink ongeluk met dit onderdeel twee jaar terug had Stoter deze afsprong niet meer in zijn oefening op genomen. De vreugde om het gelukken met dit toestel was dan ook groot en de uit eindelijke zesde plaats was in zoverre een prima plaats dat tal van turners die in voorwedstrijden regelmatig ge wonnen hadden nu op een mooie achterstand waren gezet. Bij de kleine teams zal titelverdediger Van Sambeek grote concurrentie krij gen van de families Legierse, Kager, De Vries, en Van Beek. Op het grote veld zullen de Boo gaards (in eigen familietenue) alles in et werk moeten stellen om hun on aantastbare positie van de laatste ja ren te kunnen handhaven. De Wittes, Van Heerwaardens, Mazen en Vee- gers loeren méér nog dan vorige ja ren op de titel „Beste voetbalgeslacht van Texel?". Slidings zullen tijdens het toernooi niet zijn toegestaan. Dit omdat de teams uit zowel jong en oud als uit mannen en vrouwen bestaan. Gezelligheid en sportiviteit staan donderdagmiddag dan ook voorop. De strijd ontbrandt om 12.00 uur, terwijl rond 17.30 uur mevrouw D. Veeger-Witte de prijzen uitreikt. Liefst 600 voetballertjes van 6 tot 12 jaar nemen zaterdag deel aan het Rabo-pupillentoernooi op de velden van SV Texel en Texelse Boys. Het toernooi wordt door alle Texelse voetbalclubs samen georganiseerd. Het eerste fluitsignaal klinkt om 10.00 uur en om 16.30 uur zijn de wedstrijden ten einde. Naast alle Texelse verenigingen doet ook een aantal clubs uit Noord- en Zuidholland mee. De D-, E- en F- pupillen zijn onverdeeld in verschillen de poules. Vele vrijwilligers, onder wie 22 scheidsrechters, zijn de hele dag in touw. Aanleiding voor het toernooi was een verzoek van de kleinere Texelse voetbalclubs. Tijdens het gezamenlijk overleg inzake de pupillencompetitie stelden zij voor om samen een groot evenement te organiseren. De kleine clubs ontberen de financiële middelen en de accom modatie om zelf zoiets te organise ren. Een speciale commissie, geformeerd uit de deelnemende clubs, werd aan het werk gezet. Texelse Boys en SV Texel stelden hun velden beschikbaar en verleenden alle medewerking. Omdat beide clubs niet over voldoende kleedkamers be schikken om alle deelnemers onder te brengen, verkleden de Texelse kinde ren zich in een grote tent op het ter rein van Texelse Boys. Sponsor Rabobank Texel heeft de hoge kosten voor het toernooi geheel voor reke ning genomen. Zonder deze financië le steun zou het evenement geen doorgang hebben kunnen vinden. iihitte gezichten en rode schou- ifs. Dat was typerend voor het 21e welhaast tropische Tevoko Bui- „toernooi. Er werd dankbaar ge- uik gemaakt van de {Improviseerde douche in het bos. aar ondanks de temperatuur werd natiek gevolleybald. Het Texelse am Kobeko bleek het meest hitte- estendig: de inmiddels doorleefde r voor de beste overall- êstatie blijft dus op het eiland. echts één van 132 aangemelde jams bleef weg zonder afbericht. De wist daar met enig reken- efk een mouw aan te passen. In de iee dagen werden totaal 495 «dstrijden gespeeld, erdag was er weinig wind op de ;elvelden in de Dennen. Herhaalde- werden de deelnemers erop geat- deerd voor afkoeling en voldoende ripken te zorgen. „Je voelt het niet, je verbrandt levend", aldus Piet ir, één der organisatoren, et plan om iedereen eigen drinkbe- mee te laten nemen en zo de af- jlstroom te beperken is meer dan De container was gevuld iet slechts een fractie van de hoe- eelheid afval van andere jaren. De acties van de spelers op het initia- jf was bijzonder positief en het zal snook zeker worden herhaald vol- Avéro e jongere Tevokoleden hebben het ile weekend hard meegeholpen om Et toernooi tot een succes te ma- Ze hielpen enthousiast mee in oek en zopie, verkochten ijs en «elpen het terrein schoon te houden. )e 12-jarige Alice Blom zal het toer- niet licht vergeten. Een gedicht en tekening van haar, waarin ze droomt dat ze bij 1e divisieteam Avé- Olympus speelt, sierde de omslag van het programmablad. De dames van Avéro moesten zaterdag verstek laten gaan in verband met een beker wedstrijd, maar waren zondag pre sent. Alice werd door coach en oud-Texelaar Arjan Verseput gevraagd twee wedstrijden mee te spelen! Ze weerde zich kranig tussen haar lange medespeelsters en wist zelfs in haar opslagbeurt zes aces achtereen te slaan! Blessures De volleybalvelden waren opgebouwd met nieuwe net- en schoorpalen, die afgelopen winter zijn gemaakt door Harry Bakker. Deze bevielen uiterma te goed. Van verschillende kanten werd geïnformeerd of de palen te huur zijn, wat inderdaad het geval is. Het toernooi werd in goede harmonie afgewikkeld. Van blessures door het spel was geen sprake, wel liep één van de Tevokovrijwilligsters een lelijke snee in haar been op, door een stuk glas dat uit een vuilniszak stak. De Tevokospelers hebben het meestal zo druk met het in goede banen leiden van het toernooi, dat van geconcen treerd spelen niet zoveel komt. Dit jaar wist Heren 1 echter toch als eer ste te eindigen in hun poule. Uitslagen: Derde klasse dames: 1. Sijavo; 2. ATC; 3. De Ka ters. Heren: 1. Kobeko Texel; 2. De Keerlkes; 3. Bosch en Keuning; Tweede klasse dames: 1. Waho Wageningen; 2. Sijavo; 3. Krovo; Heren: 1. Bevok; 2. Vrienden in Aktie; 3. Xenon. Eerste klasse dames: 1. Rentokïl ZVH; 2. Salvo; 3. Devolco '88; Heren: 1. Tevoko 1 Texel; 2. Kro vo; 3. Purvo Purmerend; Promotieklasse dames: 1. Actief Paterswolde; 2. GenA Rolde; 3. Purvo Purmerend; Heren: 1. VC Gouda; 2. Devoko '88 Deventer; 3. Reva Gorredijk; Derde divisie da mes: 1. Tornado; 2. Armixtos; 3. De Zwaluwen. Heren: 1. AB Originals; 2. Polleboys 1; 3. GenA 1; Winnaar Tevoko-cup beste puntensaldo: 1. Kobeko (7 gesp., 14 pnt. pnt.saldo +154) 2. De Keerlkes (7 gesp., 14 pnt, pnt. saldo +125); 3. Bosch en Keuning (7 gesp., 14 pnt, pnt.saldo 85). Aan het „Hordifood"- juniorentoernooi dat SV Texel zondag houdt, nemen jeugdselecties van profclubs deel. Klapper is de deelna me van het A1- en Bi-team van Ajax. Het toernooi begint om 12.00 uur en is ongeveer 17.00 uur ten einde. De jeugdopleiding van de Amster damse voetbalclub wordt wel als de „kweekvijver" van het Nederlandse voetbal gezien. Mogelijk bevinden zich tussen de talenten die op Texel in actie komen wel jongens die over een paar jaar in Ajax 1 en/of het Ne derlands elftal spelen. Ajax A1 is in gedeeld in een poule met Zwolle A1, Volendam A1 en Texel A1. Ajax B1 neemt het op tegen Limmen A1, Em- men B1 en Texel A2. Bij SV Texel kijkt men gespannen uit naar de ver richtingen van het eigen A1-team, dat met jongens als Marcel Ris, Barry de Vries en Pascal Spigt voetballers heeft die al even aan het eerste heb ben geroken. Het toernooi wordt gesponsord door de Texelse horeca- groothandel „Hordifood" van F.C. Hopman, die zich na drie jaar spon soring van de gehele jeugdafdeling nu richt op het ondersteunen van een jaarlijks sterk bezet juniorentoer- nooi. Jubileum Het A-juniorentoernooi wordt gehou- Op maandag 1 juni vergaderen de Texelse zaalvoetbalverenigingen. Het eerste gedeelte van de vergadering wordt besteed aan de teams die aan gevraagd hebben of nog willen aan vragen op vrijdag te spelen. Alle verantwoordelijk van deze teams die nen ter vergadering aanwezig te zijn. Dit gedeelte van de vergadering be gint om 19.30 uur. Om 20.30 uur worden alle verenigin gen verwacht. Als onderwerp staan de wijzigingen in de spelregels cen traal. De vergadering wordt gehouden in de kantine van S.V. De Koog. Klasse-indeling Inmiddels is ook de indeling van de teams voor volgend seizoen bekend. Het Texelse zaalvoetbal speelt zich in het seizoen 1992/1993 af tussen de volgende teams inb de volgende klassen: Hoofdklasse: Gamma, Texel, Casino, Jelleboog, Klif, De Koog, Betsema, Mantje, Oosterend. Eerste klasse: Gamma 2, Jelleboog 2, Rab, Oosterend 3, Oosterend 2, De Koog 2, klif 2, Klif 3, Texel 2, De Krim. Tweede klasse: De Koog 3, Bakkers Ijzerhandel, Klif 4, Oosterend 4, Plus Klus, Texel 3, Mantje 2, De Krim 2, Casino 2, Jelleboog 3. Derde klasse: Casino 3, De Koog 4, Gempo, Attent, Casino 4, De Koog 5, Oosterend 5, ZDH, Texel 4. Vierde klasse: De Krim 3, Nioz, Klif 6, Jelleboog 4, Rab 2, Oosterend 6, Timmers Bakkerij, Casino 5, Klif 5. Dames: Klif 1, Klif 2, De Krim, Casi no 1, Casino 2. delen: zwemmen, fietsen en hardlo pen. De A-categorie start om 11.00 uur en bestaat uit 1000 m/40 km/6 km zwemmen, fietsen, hardlopen. De B-categorie start om 11.30 uur en bestaat uit 500 m/25 km/4 km en de C-categorie start om 12.00 uur en bestaat uit 250 m/10 km/2 km. Meer informatie? Bij Sportshop Texel of bij Coby Bakelaar, tel. 13843 ('s mid dags of 's avonds) zijn folders ver krijgbaar. den in het kader van het 80-jarig be staan van SV Texel. Ook op de andere dagen in het Hemelvaarts- weekend is het echter een drukte van belang. De reeks activiteiten wordt geopend met een vijf-tegen-vijf toernooi op donderdag. Twintig teams van vijf spelers of speelsters strijden op een kwart voetbalveld, waarbij moet worden gescoord in kleine doeltjes. De inschrijving is in middels gesloten. Sommige teams zijn afkomstig van het vasteland (ex- SVT'ers met studiegenoten). Vrijdagavond is in de kantine een feestavond met medewerking van Kees Schoemakers Disco Show. Cen traal staat de prijsuitreiking van de competitiepooi, waaraan liefst 175 SVT-leden en supporters deelnamen. Ook niet-leden zijn welkom. Zaterdag wordt een groot pupillentoernooi ge houden, waarover elders in deze krant meer is te lezen. De Texelse deelnemers aan het wad dentoernooi moesten afgelopen weekend alleen het „thuiseiland" Terschelling voor laten gaan. Door goede prestaties in de diverse disci plines werd een tweede plaats behaald. Per boot vertrokken de meeste Texel se deelnemers op zaterdagochtend. Onderweg werden de Vlielanders op gepikt. Een deel van de Texelaars was op vrijdag al afgereisd. De Texelse vissers en bridgers deden het het best: zij behaalden een eerste plaats. Dat lukte de surfers ook, maar omdat maar twee andere eilan deen een surfdelegatie hadden afge vaardigd, telde deze tak niet mee voor het eindresultaat. Tweede plaat sen waren er voor de deelnemers aan badminton, voetbal, darten, klaverjas sen en volleyballen. Alleen de tennis sers vielen wat uit de toon met een vijfde positie. Het fanfare KTF had een zwaar weekend. Op verschillende plaatsen op Terschelling werd muziek ten ge hore gebracht, wat veel transport en de nodige verkleedpartijen met zich meebracht. En dat terwijl de zon zich ook op dat eiland niet onbetuigd liet. De sporters waren ondergebracht in jeugdhotels en bungalows. Terschel ling stond helemaal in het teken van de sportuitwisseling en er ontstond een ware verbroedering. Zondagavond werden de Texelse sporters per boot teruggebracht naar Oudeschild, waar een groot ont vangstcomité op de haven klaar stond. Volgend jaar zal het Waddentoernooi op Texel worden gehouden. Dat ge beurt half mei. Datmarkt/Kapsalon Joke heeft vrij dag in het zaaltje van de O.S.G. met een goede 42-24 overwinning op een verzwakt aantredend Vespertina de basis gelegd voor het Texels bas ketbalkampioenschap. Was in de competitie deze ontmoeting flink be laden, nu werd van beide kanten voor een open wedstrijd gekozen wat het kijkgenot alleen maar ver grootte. Dit kwam bij Datamarkt vooral tot uitin in mooie dunks alleen of via een „1-2-tje" met een medespeler en bij Vespertina zoekt men het meer in de combinatie. Time Out, dat vorig jaar via twee knappe overwinningen in drie wedstrifden verrassend de twee de plaats opstreek, moest nu met 42-22 haar meerdere erkennen in Sportshop Texel. Na de verliespartij van vorige week tegen Vespertina zal Time Out het mooie resultaat van af gelopen seizoen niet kunnen envena- ren. Daarbij dient wel te worden vermeld dat het team vorige week met vier spelers aantrad en dit keer weer twee belangrijke spelers (Niels van Arkel en Serge Blom) miste en met vijf man de wedstrijd moest spe len. Sportshop Texel was dit keer vrij wel compleet en met goed combina tiespel werd de steeds vermoeider wordende verdediging van Time Out ontregeld. Het grote verlies is hierme de dan wel verklaard. Dinsdagavond is er nog wel training in de O.S.G. i.v.m. examen. Programma voor vrijdag 29 mei: Bgm. De Koninghal 20.30 u. Vespertina-Sportsh. Time Out 21.15 u. Datam./K. Joke-Time 0. Vesper. Hierna volgt meteen de prijsuitreiking!

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 11