Cjroen ^warts jexeh in het Twaalf weken Texelse radio in Zomer '92" iüaömti Live! |\ctie voor nieuwbouw /VV breidt zich uit krant na hemelvaartsdag lok giften van particulieren welkom Mountainbikes buitgemaakt Rijk vergoedt kosten onderwijs asielzoekers Wheeler Arco de Graaf op twee afstanden Nederlands kampioen 10.000ste bezoeker voor Molenkoog Fiets 'm erin Vandaag uitspraak inzake SV De Koog De bel luidt voor de laatste ronde opgericht 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10685 DINSDAG 26 MEI 1992 advertenties, abonnementen, etc. gelden de Rooy B.v., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, [loon 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220-14111. jjactie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 1220-12741. i werktijd deze week tot en met dinsdag a.s. de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon 02220-17266 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ46,20 per half jaar; Los ƒ1,30 Geen krant gehad? Bel 02220-12741. Buiten kantoor-uren: bel uw bezorger. Als die niet bereikbaar is: tel. 14881 of 18542. besturen van TVO, TVL en VVV iner alles aan om het „gat" dat nog scheidt van het benodigde andelenkapitaal van vier ton, te chten. Tot en met de sluitingsda- 9 juni zal in verhevigde mate j voor het nieuwe VVV-kantoor lorden gevoerd. Nieuw is dat nu ok giften van particulieren zullen worden geaccepteerd. De tus- enstand is inmiddels ƒ239.000,-. xelaars en niet-ingezetenen die onderd gulden of méér schenken, lijgen eveneens een naamplaatje in 8t nieuwe VVV-gebouw aan de Em- alaan. Ook ontvangen zij en set iet tien ansichtkaarten van het toe- ynstige pand. Volgens de initiatief- emers zijn deze giften aftrekbaar »r de belastingen, jrder krijgen de Texelse onderne mers opnieuw een machtigingsformu- ii toegestuurd, begeleid door een otiverende brief. Op hen wordt een gedaan de nog niet verzonden Dtmulieren in te vullen en te posten. Het prachtige succes van de geza- lenlijke presentatie, vorige week in iet Groothandelscentrum, heeft een nigszins misleidend karakter. De i hebben na afloop geluiden women als 'Oh, die ƒ160.000,- ko men er ook nog wel'. Uit het oog wordt verloren dat als dat bedrag er fel tornt, de inbreng van provincie, gemeente en Teso komt te vervallen, [enlierkansing in de toekomst is uit floten", aldus de actievoerders. week zal ook het VVV- peisoneel zich in de acties mengen, kiaast wordt via luchtreclame, de en regionale media de aan- ïiitop het belang van het nieuwe rtoor gevestigd. Mocht de beno- Antieke vliegtuigen bramen niet opdagen fe komst van een groep antieke tègtuigen van het type Boeing tearman stelde weinig voor. Niet Sen tot vijftien toestellen streken za- op het vliegveld neer maar kchts drie. te de mensen die ervoor naar het I waren gekomen was dat sn teleurstelling. De Luchthavenlei- i"9 treft echter geen blaam. Het be- oskaan Texel vanuit vliegveld elystad was georganiseerd door de genaars van de drie Stearmans die Nederland in gebruik zijn. Zij had- in hun hobbygenoten elders in "opa uitgenodigd om ook van de te zijn, maar om een of andere den is niemand daar op in gegaan. Kt het gevolg dat alleen de Neder- idse Stearmans zaterdag acte de Ksence gaven. „We voelen ons voor Kl gezet", zegt havenmeester Ed Sruijn, die aan de komst publici ty gegeven. „Als we straks Kr eens iets leuks aankondigen, je kans dat de mensen niet meer fflen omdat ze denken dat het toch Bs voorstelt". it wegblijven van de meeste «stellen gaf ook problemen in het •burige hotel Nieuw Breda, waar de •sgers met hun aanhang (samen 60 nan of dertig) koffie en taart fden consumeren. Hotelier Arie ,ngeveld bleef dus zitten met zijn «rt. Die heeft hij toen maar rondge- "i op het vliegveld, zodat men aan deze gebeurtenis in elk ge- een vervelende nasmaak heeft ^gehouden... h verband met het uitvallen werkdag van donderdag mei a.s. zal vrijdag 29 géén Texelse Courant Schijnen. "•Ktie Langeveld de Rooy digde vier ton nog niet binnen zijn, dan kan de gezellige slotavond op dinsdag 9 juni nog spannend worden. Bedrijfsleven en particulieren kunnen vanaf 21.00 uur in De Lindeboom hun bijdrage afgeven. Onder genot van een borrel van het bestuur en met levende muziek moet dan het streefbedrag worden bereikt. „Het gat van ƒ160.000,- is slechts 7 pro cent van de totale investering, maar bepaalt wel voor de volle 100 pro cent of het gebouw er wel of niet komt." Vrijdagavond werden uit de Dorpsstraat in De Koog twee mou- tainbikes gestolen met een gezamen lijke waarde van ƒ1.600,-. Beide fietsen stond op slot op een privé- parkeerplaats bij een hotel, afge schermd door een schutting. Vermist worden een dames- en een herenfiets van het merk Atlas, type Mountain Defy (kleur blauw-wit). Gedupeerde is een 21-jarige inwoner van Den Burg. De politie zoekt getuigen. De Lubertischool in De Koog krijgt de kosten die zijn gemaakt voor on derwijs aan kinderen van asielzoe kers vergoed van de overheid. Voor de opvang van 22 kinderen heeft de basisschool een leegstaand lokaal in gebruik moeten nemen en inrichten. Bovendien heeft de school extra leermiddelen aangeschaft. De leegstandsvergoeding die de Lu bertischool normaal krijgt, vervangt het ministerie van onderwijs een ex ploitatievergoeding. De kosten voor uitbreiding van het onderwijsleerpak ket en meubilair worden eveneens vergoed. Totaal heeft het rijk voor het tijdelijk onderwijs aan anderstaligen een bedrag gereserveerd van ƒ23.314,38. Dit bedrag is vele malen hoger dan de werkelijk gemaakte kosten. Het resterende bedrag blijft bij de gemeente in reserve zolang dit noodzakelijk is. Het vertrek van de asielzoekers op 1 juni is niet van in vloed op de vergoeding. 1ÉË HKifc/W Medewerkers en presentatoren van Zomer '92" staan in de startblokken. Hans Huisman, Aafke Geense, Dunja Rademaker, Jeroen Wijdogen, Sandra Bakker, Math van Beek, Hans Zijm, Nettie Molenaar, Anita Overgauw, Fia Joustra, Roelie Bakker, Wim van Leersum, Cora de Winter, Al- fons Witte, Mark Kemper, Pieternel Geurtz, Piet Stam, Dirk Jan Kooiman, Clemens Barhorst, Jan Keesom, Nel Kant, Gouke van Lingen, Jan Vonk, Ruud Nooij, Carla Schrama, Bert Heijtink, Lenie Rump, Els Whyte, Max Kok, Trea van Leeuwen, Marco van Leersum, Millie Nauta, Pieter de Groot, Annemarie Witte en Remko Veeger. Niet op de foto: Hillian Koning, Marjan Josten, Frits Nieuwenhuizen, Cora de Winter, Matthy van den Berg, Jan Vonk, Niek Groot en Ed de Bruijn. iFoto Gerard Timmerman) Onder de naam „Zomer '92" gaat 1 juni een nieuw programma van Ra dio Texel de ether in. De uitzendin gen zijn gevuld met Texels nieuws, achtergronden en lichte muziek en zijn met uitzondering van zaterdag dagelijks te beluisteren tussen 18.00 en 19.00 uur. Na een proefuitzen- ding treffen zo'n 35 vrijwilligers mo menteel de laatste voorbereidingen. „Zomer '92" richt zich volgens de makers op een breed publiek en brengt uitsluitend zaken onder de aandacht die betrekking hebben op het eiland. Het programma heeft een aantal vaste rubrieken. De uitzending begint steevast met een Texels nieuwsbulletin, waarvoor redactie van de Texelse Courant de berichtgeving verzorgt. Aansluitend presenteert Ed de Bruijn van Vliegveld Texel een lo- ka'al weerbericht. Een van de vliegen de verslaggevers brengt dagelijks een reportage over een actueel Texels on- Met twee gouden en één bronzen plak keerde Texelse wheeler Arco de Graaf na het Nederlands Kampioen schap te Breda uiterst tevreden te rug naar zijn trainingsadres in België. Hij reed twee scherpe persoonlijke records. De hitte speelde de 22 wheelers in het weekend niet zoveel parten. Arco de Graaf: „Het is al enige tijd warm, dus iedereen heeft zich er al aan aangepast." In een zeer spannende race wist de Texelaar de zege op de tien kilometer te pakken in een uiterst scherpe 25 minuten en 10 seconden. Deze tijd is slechts vijf seconden boven het Ne derlands record. Ook bij de 800 meter kwam het aan op een eindsprint, die De Graaf in zijn voordeel wist te beslissen. Hier reed hij 1.58 minuten, wat geen re cord is. Dat was wel het geval met de 55.27 seconden, die hem een derde plaats op de 400 meter be zorgden. De Graaf was zeer te spreken over de accommodatie en de sfeer rond de wedstrijden. Het festijn werd ge opend door de burgemeester van Breda Ed Nijpels. In België bereidt de Texelse topspo rter zich verder voor op deelname aan de Spelen in Barcelona. Zaterdag verschijnt hij aan de start in een ma rathon te Zwitserland en op 15 juni gaat hij naar Amerika. Arco de Graaf haalde twee Nederlandse titels binnen. /Foto Archief Texelse Couranti derwerp, dat varieert van jongeren en hun vakantiewerk tot de strekdam men bij paal 12. Op vrijdag en zon dag worden de eventuele Tesowachttijden doorgegeven. Infor matief gezien is „Zomer '92" een serviceverlening naar de vakantiegan gers. Dow Jones Naast de vaste onderwerpen komt iedere dag een andere rubriek aan bod, met een vaste presentator. Op maandag is dat de Texelse Dow Jo nes, waarin de lokale economie wordt belicht. De onderwerpen varië ren van de prijzen van de bloembol len tot de toeristische bezetting. De dinsdag is voor de folklore agenda en een rubriek over de Texelse politiek staat woensdag op de agenda. De resterende dagen is er filmnieuws en een weekendagenda. In de rubriek „Markante Texelaars" op zondag worden lokale beroemdheden aan de tand gevoeld. Halverwege de uitzending is het tijd voor ,,'t Lopend Vuurtje", waarin iedere dag een correspondent uit een dorp nieuwtjes uit zijn dorp vertelt. De maandag is voor De Cocksdorp, dinsdag is er „hot" nieuws uit De Waal, woensdag horen de luisteraars alles over Oosterend, de donderdag is voor Den Hoorn, vrijdag Oudeschild en nieuwtjes uit De Koog zijn zondag te beluisteren. Actueel „Door actueel te zijn verwachten we dat luisteraars vanuit alle dorpen af stemmen op Radio Texel", aldus or ganisator Carla Schrama, die samen Trea van Leeuwen, Roelie Bakker en Math van Beek de drijvende kracht is achter „Zomer '92". Ze zien de zo- meruitzending als een waardevolle aanvulling op de bestaande program ma's op Radio Texel, waar zich de eerste adverteerders inmiddels heb ben aangemeld. De luisterdichtheid voor „Sportlokaal" op zondagmiddag (16.00 tot 18.00 uur) en „Rondom de boerderij", dat maandagavond (19.00 uur) na tijdelijke afwezigheid weer de ether ingaat, hopen de programma- Zwembad Molenkoog kon vrijdagmid dag de 10.000ste bezoeker verwelko men. Dit was de 10-jarige Heieen van der Knaap uit Den Burg, een enthou siast zwemster, die. dagelijks te vin den is in het bad. Vorig jaar werd de 10.000ste bezoe ker pas in juni ontvangen. Het mooie weer en de vele evenementen die er worden georganiseerd trekken echter veel mensen naar het bad. Twee toeristen brachten op zeer ongebruikelijke wijze een bezoek aan zwemparadijs Calluna. Fiet send kwamen ze de hal binnen, openden de tussendeur die toe vallig niet was afgesloten en re den gekleed het water in. Snel kwamen ze met hun rijwielen weer op het droge en verdwe nen, zonder dat hun identiteit duidelijk is geworden. Vermoed wordt dat drank een rol heeft gespeeld. Vandaag valt de beslissing over het toestaan van levende muziek in de feesttent op het tweedaags voetbal toernooi dat SV De Koog komend weekend houdt. De Raad van State doet vandaag uitspraak inzake het bezwaar dat bedrijfsleider Leo Boekei van de naburige camping De Shelter heeft gemaakt. Boekei vindt dat de gemeente ten onrechte toestemming heeft ver leend. Campinggasten klaagden vorig jaar over geluidoverlast en gaven te kennen dat zij De Shelter zouden mij den, als de voetbalclub weer een toernooi met feestavond zou houden. Toen vorig jaar juni bleek dat SV De Koog het toernooi in het Hemel- vaartsweekend had geprikt, pro testeerde Boekei bij het clubbestuur. Boekei: „Pas in november stuurde het bestuur bericht dat ze vasthielden aan de toernooidatum. Daarop heb ik contact gezocht met de gemeente, waarop echter niet werd gereageerd. In januari bleek dat men op het ge meentehuis niet had begrepen dat ze mijn brief als bezwaarschrift moesten behandelen." Het bezwaar werd niet gehonoreerd, waarop Boekei een ad vocaat in de arm nam. Voor SV De Koog is het toernooi een belangrijke bron van inkomsten. Het financiële succes valt of staat met een geslaagde feestavond voor alle deel nemers in de grote tent. Tussen het eind van de competitie (half mei) en het sluiten van het veld (per 1 juni) zijn slechts een paar weekenden be schikbaar. makers van Zomer '92 te kunnen evenaren. Volgens het radioteam heeft een recente telefonische enque- te onder 500 Texelaars een hoge- luisterdichtheid uitgewezen. Vooruitlopend op een vervolgonder zoek in juli, wil het bestuur deze cij fers echter nog niet prijsgeven. Tijdrovend Radiomaken is een tijdrovend karwei. Zo'n 35 vrijwilligers zijn in touw om toch dagelijks een programma te ma ken van acceptabele kwaliteit. Dank zij mond-tot-mond reclame verliep de werving van verslaggevers gesmeerd. In de studio's aan de Molenstraat is het dan ook een drukte van belang tijdens de uitzendingen, waarbij in teamverband wordt gewerkt. Voor de presentatie streeft Radio Texel naar herkenbaarheid. De mensen komen dan ook minstens zesmaal voor de microfoon. In het najaar wordt in sa menwerking met Radio Noordholland een cursusweekend gehouden. Zomer '92 wordt aangekleed met gevarieer de, lichte muziek. De laatste uitzen ding staat gepland op 23 augustus. Het staat nog niet vast of het pro gramma na die datum op soortgelijke wijze wordt voorgezet. sm Nieuwe ruiterpaden in de dennen Harmonie uit Tienhoven jubileert op Texel s» Gemeente wil geen markt in Stappeland-hal sm Kinderdagverblijf houdt fancy fair w Zomer tempert kooplust op Lions-veiling sm Reddingboot schoot „Vriendschap" te hulp IM-ADVERTENTIE TALK Or TME TOWN a.s. zondagmiddag, aanvang 4 uur toegang gratis. Bij strandweer beginnen we als de zon achter d» duinen zakt... 10 uur! IM-ADVERTENTIE Beste Texelaars, de actie loopt voor Texelse begrippen goed. Ik moet ech ter steeds aan een bekend Neder lands spreekwoord denken n.l. zonder moeite kun je niet aan je kont krab ben, Dus de mensen die gezegd heb ben dat ze een kaart zullen sturen en de twijfelaars kunnen dat nu nog doen. Het is een kleine moeite voor een goed doel. Je kindskinderen zul len je dankbaar zijn. Menno Stam Schilderend 95, 1791 BD Den Burg. TEXELSE^COURANT Bij de^e krant zijn vandaag folders toegevoegd van - Service Center Texel - Moerbeek meubelhandel en interieurverzorging b.v. - S.V. Texel Deze is door het bezorgers korps bij alle op Texel wonende abonnees bezorgd.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 1