Kinderdagverblijf houdt open dag met fancy fair •lits 70-jaren domineren ]ack to the Sixties Lions-veiling rustig door zomerse weer Deel opbrengst voor Unicef Hardhout Vrouwenloopgroep gaat naar de avond Oud-commandant Mok exposeert in de Stappenlandhal Avondvierdaagse start maandag Hobby-expositie op open dag Buureton Vrouwenkoor eerste op zangconcours Meditatie bijeenkomst Méér kleding voor „Mensen in Nood" Anbo-leden vermaken zich in Arcen van „slagschepen" uit de vijftiger i geleden. mededelingen van b en w El{ uijsdaG 26 MEI 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Het Texelse kinderdagverblijf in Den Burg houdt zaterdag open dag. Van 11.00 tot 15.00 uur kunnen be langstellenden een kijkje komen ne men. Tevens is er een fancyfair, waarvan de opbrengst gedeeltelijk bestemd is voor Unicef, de organisa tie die zich wereldwijd inzet voor het lot van kinderen. In vergelijking met Nederland, waar men zich kinderdagverblijven en an dere voorzieningen kan permitteren, heersen in andere landen schrijnende situaties. Veel kinderen zijn dakloos, lijden honger, verzeilen in criminaliteit en zwerven over straat. Vandaar dat de keuze om de opbrengst van de feestmarkt deels aan Unicef te schenken, een logische is. De Texelse afdeling van Unicef is zaterdag met een informatiekraam aanwezig. De dames Nel Pijlman en Tineke Terpstra runnen het Texelse depot, dat werd overgenomen van Carla Oomens, die naar de overkant is verhuisd. De Texelse afdeling, die vorig jaar tien jaar bestond, heeft vijf vaste vrijwilli gers. Een jaarlijks terugkerende activi teit is de verkoop van kerstkaarten en artikelen in de bibliotheek. De afgelo pen jaren was Unicef Texel betrokken bij diverse evenementen, zoals de grote Unicef-loop over het hele eiland in 1987 (opbrengst één ton), zwem men voor Unicef in 1988 en samen met het LBO de actie „Texel inge pakt" uit 1990. De open dag van het kinderdagver blijf is bedoeld voor allen die het ge- Na het lezen van de Kabelkrant van 22 mei j.l. steeg mijn verontwaardi ging over de Texelse raad toch wel ten top. Zijn ze in de raad nu gewoon enorm dom, dat ze nu al vergeten zijn dat in hun (destijds veel te duur verbouwde) raadhuis ook hardhout is verwerkt en daar toen helemaal geen problemen mee hadden? Als nu de Vrije School hardhout gebruikt (wat ook niet moet worden goedgekeurd) bij de renovatie van hun gebouw, springt meteen de raad in de touwen met de argumenten dat als je hard hout gebruikt er (in figuurlijke zin) lij ken aan je dak hangen. En dat terwijl de gemeenteraad schuilt onder een dak van lijken. Ik vind dit enorm hypocriet! Gerbrand Dros, Den Burg. bouw eens van binnen willen bekijken. Doel is het geven van infor matie en het wegnemen van vooroor delen over werkende moeders en „zielige" kindertjes. Op de markt worden diverse spullen verkocht, o.a. kinderkleding, speelgoed en rommelt jes. Verder zijn er o.a. poffertjes, grabbelton, „koek versieren" en uiter aard koffie, koek en limonade. De vrouwenloopgroepen van de maandag- en dinsdagmiddag gaan vanaf begin juni weer gezamenlijk op de dinsdagavond lopen. De aan vangstijd is 20.00 uur vanaf het Turf- veld. De eerste dinsdagavond in juni is er geen training i.v.m. afwezigheid van de trainster. Informatie: Coby Ba- kelaar, tel. 13845, 's middags en 's avonds. Kolonel buiten dienst bij de mariniers Jan Gravenstijn is na zijn militaire diensttijd niet op zijn lauweren gaan rusten. Na het schrijven van drie boe ken die vooral bij andere mariniers en oud-mariniers goed aansloegen, heeft hij zijn creativiteit verlegd naar de schilderkunst. In het sport- en evenementencentrum 't Stappeland exposeert hij momen teel zijn aquarellen. De tentoonstel ling loopt zeker nog een maand. Maandag start de traditionele avond vierdaagse. Tot nu toe valt de aan melding tegen. „We hebben wel al veel school- en sportgroepen, maar de individuele lopers laten het afwe ten. Maar misschien komen ze nog", aldus Ben Roest, één der organi satoren. Wie ook mee wil doen aan de vier daagse loop over 5, 10 of 15 kilome ter kan maandag vanaf 17.00 uur terecht in de LBO-kantine. Daar is tussen 17.30 en 18.30 uur de start van de tocht. Deelname kost f 7,50. Op donderdag is er een massale in tocht van alle lopers, muzikaal bege leid door KTF en Excelsior. Den Burg; F. Zegel voor het plaatsen van een serre aan het Schilderend 114 te Den Burg; s.v. Oosterend voor het gedeeltelijk veranderen van een kantine aan de Vliestraat 1 te Ooster end; W. H. en M. A. Brinkhorst voor het ge deeltelijk vergroten van een zomerhuis aan de Zanddijk 130 te De Cocksdorp; J. C. Roeper voor het vernieuwen van een garage aan de Limietweg 16 te De Cocksdorp; Ver. Kinderhil- fe te Essen voor het plaatsen van een beheer derswoning aan het Mienterglop te De Koog. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling bouwza ken, kamer 2.12. Ouderen laten zaterdag en zondag in De Buureton zien wat voor een leuke en ontspannende hobby zij hebben. Daarnaast zijn er in de zaal aan de Molenstraat demonstraties van o.a. volksdansen, stijldansen, koersbal en muziek. De activiteiten zijn onderdeel van twee open dagen, georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT). De Buureton is zowel zater dag als zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De open (hobby)dagen kunnen voor velen interessant zijn. Bezoekers kunnen verder ook deelne men aan sjoelen en biljarten, terwijl tevens een videofilm draait, die laat zien welke activiteiten op ontspan- ningsgebied de SWOT biedt. Het Texels Vrouwenkoor heeft de eer ste prijs gewonnen op een zangcon cours dat vorige week in Hilversum werd gehouden. Op het concours, onder auspiciën van de Bond van Zangkoren, won het koor tevens de RJ. Mink-wisselbeker. Onder leiding van dirigent Arie Groen, met aan de piano Fred Jansen, kregen de dames door de jury 228 punten toegekend. De jury bestond uit Marthe Westers en de heer Bert Stolwijk, beiden le den van de muziekcommissie van de landelijke organisatie. Ondanks dit succes zoekt het koor nog dames om de gelederen te versterken. Voor nadere inlichtingen: A. Dijt, tel 13641 (vanaf 1 juni 14748) of N. Cupido, tel 13560. Wie zich aangesproken voelt door yo ga, meditatie, dans, schilderen, teke nen en andere expressieve meditatievormen, is zaterdag 13 juni in het Alternatief Centrum in Den Burg aan het juiste adres. Het cen trum, dat is gevestigd aan de War moestraat achter Moerbeek, houdt van 9.30 tot 16.30 uur een expres sieve meditatiedag. De kosten bedra gen 765,-. Inlichtingen Nicole Kruysifix, tel 02230-28378. Ze infor meert ook over de workshop die za terdag 27 juni wordt gehouden en waarbij holistische en intuïtieve mas sage worden geïntroduceerd. Vermaak belangstelling voor het festival «door de toegenomen cafédicht- idende verspreiding van de men- n over de terassen niet echt r. De organiserende Stichting Soical Seafestival had gekozen voor brede aanpak, waarin de meeste iziekstromingen uit eind zestiger- ibegin zeventigerjaren waren verte- mwoordigd. Om het festival wat aanzien te geven, waren een iital bekende namen naar het and gehaald. Zangers Mieke Ste- aidink van de Gigantjes, wist met opvallende verschijning vrijdag- ond tijdens de „opwarmronde" veel mop zich gericht in The Talk of Town. Veel Texelaars herkenden de drummer van deze band Bob Zeventiger terdagavond brachten tien cafés ie-muziek ten gehore. Een drukke ond dus voor bezoekers die van al- mds een glimp wilden opvangen. sppers, die slechts geïnteresseerd aren in één optreden, konden zich ■en entreebewijs voor het betreffen- icafé aanschaffen, maar slechts et een passepartouts van 717,50 ngs de portier komen. „Een beleid it we al jaren voeren", aldus organi- etor Rein Stam. „Uit de gezamenlij- eentree-opbrengst worden ■optredens gefinancierd. Zo kunnen de kleinere kroegen een optreden worgen." Volgens Stam bepalen de rubriek „Van het raadhuis" bevat wmatie en mededelingen van de fieente Texel. Lezers die vinden aan een bepaald onderwerp aan- wt moet worden geschonken, nnen contact opnemen met de af- *>9 algemene zaken in het ge- Kntehuis. Nadere inlichtingen: «stel 247. *te?°UWstra voor Plaatsen van een "u's "iet kantoor aan de Abbewaal te kopen bleef onverkocht. „Vaak kiezen de inzenders datgene wat ze voor het spul willen hebben als ophoud- prijs. Tijdens de veiling blijkt dat soms teveel te zijn. Meestal blijkt achteraf dat ze weimet minder ge noegen hadden genomen", aldus Bloem. Echte koopjesjagers konden maandag, na bemiddeling van de Li- ons, het gewenste artikel alsnog mee naar huis nemen. Dankzij een spe ciaal computerprogramma verliep de administratieve afwikkeling van de veiling sneller dan ooit. Bestemming De veiling bracht bij de Lions netto ca. 724.000,- in het laatje. Een deel daarvan is provisie (25 procent) van de veilingomzet. De rest is nevenin komsten, o.a. de opbrengst van ver koopnummers en horeca-activiteiten. De opbrengst is bestemd voor een drietal liefdadigheids-doeleinden. Een derde gaat naar het Tesselhuus, het vakantiehuis voor gehandicapten in De Koog. Een ander deel bestemmen de Lions voor Derde Wereld projecten, o.a. de bouw van eenvou dige huisjes in Sri Lanka en een blin- denproject in India. Tenslotte gaat eenderde deel naar een specifiek Texels doel, bijvoorbeeld voor gehan dicaptensport. Wetende dat „zien is kopen", hadden de Lions monitoren opgesteld waarop het geveilde artikel nog eens onder de aandacht van de adspirant-kopers werd gebracht. Veilingmeesters Joh Roeper en Gerard Zijm deden de rest. Vooral kennissen die zich binnen het gezichtsveld van het tweetal waag den, ontsprongen de dans niet. Het geroutineerde duo nam elke kans te Spanning of ontspanningDe kooplust op de Lions-veiling in Oudeschild bleef dit jaar iets onder de maat. foto Gerard Timmerman) Bouwvergunningen ^emeester en wethouders hebben afgelopen periode aan de vol- personen of instanties bouw- 5r9unning verleend: 'wi Leeuwen, voor het plaatsen van een e Rede 3, Den Hoorn; D. Hoogenbosch, 'netplaatsen van een berging, Ko- 'Jat Den Burg; A.J. van Abs-Knigge, 'totveranderen van een schuur, War nat 50, Den Burg; J.J. Vlaming, voor JWeeltelijk vergroten van een paviljoen, erslag, Den Hoorn; M.T. Wintermans- voor het vernieuwen/veranderen van Wonhuis en schuur, Oost 30, Oosterend; orandse Jeugdherberg Centrale, voor het w wT" 8en z'j~,n9an9' Schansweg 7, De <J. Nieboer, voor het gedeeltelijk ver- fevln" een b'jkeuken. Stuifweg 19, Oos- dtcja en Verschoor, voor het ge- j.,".'1 veranderen van een woning, Schilde- J. Den Burg; fa. M.H. en J.T. Smit, voor jj potsen van een landbouwschuur, Mid- cj, 9 12, Oudeschild; Jan Koorn Pro- w- voor bet plaatsen van acht vrije ^■woningen, Korfbaeck 2, 4, 17, 19, 21, j,,, en De Burg; Stichting Texels Mu- Bi1161 Qedeeltelijk veranderen van .eikooi, Ruyslaan 92, De Koog; F. Lan- "oor het gedeeltelijk veranderen van B^oneelsverlijf, Dorpsstraat 62, De janks de warmte een uitbundige 6er in De Koog waar dit weekend izesde editie van Back to the Six- swerd gehouden. Het muziek- slival, dat over naamsbekendheid i,heeft te klagen, bleek een pu- ekstrekker van formaat. De echte £l,ers kwamen door de overdaad i bluesmuziek echter minder aan p trekken. Een minderheid vond i passepartouts te duur of verkoos n koel terras boven de warmte en muziek in de café's. exploitanten zelf welke artiest er op treedt. Het resultaat was dat in De Koog een breed scala muziekstromin gen viel te beluisteren, waarin vooral voor blues en soul uit de zeventiger jaren een hoofdrol leek weggelegd en waarin de ouderwetse rock 'n roll, typerend voor de „sixties", onderge schikt was. Stam wuift echter alle kritiek weg. „De oude auto's die 's middags op het dorpsplein staan en de dansshow die werd gegeven, wekt misschien de indruk dat het uit sluitend een rock 'n rollfestival is, maar dat is beslist niet het geval. Ook dit optreden vertegenwoordigt slechts een stroming uit dit muzikale tijdperk". De show van dansgroep Crazy Legs uit Amstelveen, met als toepasselijk decor elf old-timers uit de vijftiger- en zestiger jaren, trok re delijke belangstelling. De gekuifde eigenaars van het gevleugelde me taal, allen lid van de club „Route 66", beschouwen rock 'n roll als een „way of life". Met hun rijdende slag schepen vestigden ze tijdens een rondrit over het eiland in de avondu ren de aandacht nog eens op het festival in de badplaats. Ludiek De Texelse bevolking heeft deze maand 7000 kg kleding ingeleverd voor de stichting „Mensen in Nood". Een resultaat waarmee de organisatie blij kan zijn, want na twee magere ja ren was de „oogst" ditmaal weer op niveau. Er kwam liefst 2000 kg méér kleding binnen dan vorig jaar. Tegenvallende kooplust op de Lions- veiling die dit weekend in het Groot handelscentrum in Oudeschild werd gehouden. Door concurrerende eve nementen, maar vooral het fraaie zo merweer lieten veel vaste bezoekers verstek gaan. Echte koopjesjagers kwamen echter volop aan hun trek ken bij de bonte verzameling spullet jes op de veiling die dit jaar voor de vijftiende keer werd gehouden. De bruto-opbrengst bedroeg 755.000,-, 720.000 minder dan de voorgaande editie. Een gemoedelijke sfeer kenmerkte als vanouds het evenement, dat totaal 1000 bezoekers trok. Onder hen 573 kopers, zo'n 200 minder dan vorig jaar. Vrijdagavond trok de meeste be langstellenden. Een groot deel daar van nam nog een kijkje bij de 750 geëtaleerde kopen. „De kwaliteit van de spullen was prima", aldus Jan Bloem, secretaris van de veilingcom missie. „Maar in vergelijking met an dere jaren waren niet zoveel kostbare spullen ingebracht." De kleinere op brengst is volgens Bloem dan ook niet alleen te wijten aan de geringe animo. De secretaris kijkt tevreden terug op het evenement dat maan denlange voorbereiding heeft gekost en dat zonder een wanklank is verlo pen. „Misschien had een andere dag beter geweest, maar door de lange voorbereiding konden we de andere evenementen niet tijdig zien aanko men. Ook is het Groothandelscen trum niet altijd beschikbaar." baat hen op humoristische wijze tot een aankoop over te halen, dit tot vermaak van de omstanders, die ook zelf niet ontkwamen aan de tactiek van de veilingmeesters. Hun verkoop praktijken speelden zich ondanks al les ruimschoots af binnen de grenzen van het toelaatbare. Pronkstuk van de veiling, een stijlvol le Volkswagen sportwagen, ging weg voor 73.000,-. Het boek ,,'t Lant van Texsel", van J.A. van der Vlis mocht zich eveneens in grote belangstelling verheugen. Een exemplaar ging weg voor 7300,-. Fietsen deden minder geld dan gebruikelijk. Nieuwe haring, door de Lions zelf ingezet, vonden gretig aftrek. De emmertjes brachten 725,- tot 740,- op: Een „echte antie ke piano", die door de verplaatsing weliswaar wat vals was gaan klinken, verwisselde voor 7125,- van eigenaar. Voor die prijs deed veilingmeester Joh Roeper er een belofte bij: „Ik kom persoonlijk op bezoek om te ho ren hoe het ding klinkt." Een aantal Het optreden van de Britse popvete raan David Garrick in De Toekomst, voldeed niet aan de verwachting die velen hadden van de blonde ster van weleer. Zijn korstondige act met o.a. het herkenbare „Dear mrs. Applebee" en „Lady Jane" van de Stones, bleek slechts een ludieke aanvulling op het sixties programma. Méér respect hadden de bezoekers voor de onge remde klanken van Oscar Benton Blu es Band in het nieuwe café Le Berry. Ronduit overtuigend was het optre den van Kaz Lux in Tiffany Pub. De 43-jarige oud-zanger van de legenda rische formatie Brainbox, bleek de zangkunst niet verleerd. Uit de kwali teit van zijn optreden viel af te lei den, dat zijn carrière nog niet op dood spoor is. Herkenbare werken als Kaz Lux, oud-zanger van Brainbox. maakte indruk tijdens „Back tot the Sixties". Leden van de Anbo hebben zich be gin mei uitstekend vermaakt tijdens een zevendaagse reis naar het Lim burgse Arcen. Er werden bezoeken gebracht aan de museumboerderij in Horst, het witte stadje Thorn, het Drielandenpunt in Vaals, de Tien Ge bodenhuisjes in de Ooipolder, een fuchsiakwekerij in Eist en Kasteel Ar cen. Tevens werd de mergelroute ge reden. Tijdens deze geslaagde vakantie werden twee gezellige avon den gehouden, waarop mevrouw De Vries en het echtpaar Roeper een muzikale bijdrage leverden. „Dark rose" en „Summertime" maakten net zoveel indruk als de co ver „Stand by me" van Ben E. King. De herkenbare stijl van de musiceren de eilandgenoten Texmen, behoeft verder geen uitleg. Hoewel de muziek van de kermisband Shoreline goed in het gehoor lag, viel hun repertoire niet helemaal te rijmen met het sixties-festival. De warmte was voor één exploitant aanleiding de deuren open te gooien. Surveillerende agenten constateerden geluidsoverlast, waarop de beheerder de deuren sloot en een portier bij de ingang zette. De beheerder kreeg van de politie een waarschuwing.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5