Nieuwe ruiterpaden dwars door Dennen /O-jarige harmonie jubileert op Texel Sterk optreden van jarig Musica Texla Nico Erwich verwijt b en w onduidelijkheid yit het politierapport lieuwe gemeentegids nu in voorbereiding Paarden op fietspad nu taboe Sportief Gospelgroep in de Gereformeerde kerk Kampioenen Deuce Surfwedstrijd bij Paal 17 RUITERROUTE daarbuiten geen TOEGANG VOORRUTERS Sïhtig concert iterdagavond Koninklijk Texel optreden op de DINSDAG 26 MEI 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 7 gij een woning aan de Noord ster is vrijdag tussen 10.00 en - uur een niet afgesloten zwarte 3 damesfiets gestolen. Eventue- worden verzocht de poli- te bellen, telefoon 12222. Op dezelfde dag tussen 8.30 en 350 uur hebben onbekenden op het jaikeerterrein van standpaal 21 ge- met een schroevedraaier de chterklep van een VW te forceren, leze behoorde toe aan een 65-jarige uvoner van Haarlem. De poging nislukte maar het slot werd wel zo- j3mg beschadigd dat het blokkeerde. ■Uiteen jas aan de kapstok van de luishoudschool aan de Haffelderweg i vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur un portemonnee gestolen. Hierin zat 25,- en een Rabobankpas. De bena deelde is een 15-jarige inwoonster on De Waal. Twee regenpijpen van het CIV ge- op de haven van Oudeschild [yn vorige week vernield. Van twee ndere pijpen waren de bevestigings- leugels kapot. De schade bedraagt 400,-. Een 17-jarige Oosterender werd vo- geweek aangehouden omdat hij op n opgevoerde bromfiets reed, die tens teveel geluid produceerde. Hij is begin mei al eens voor een zelf- |e feit aangehouden. De brommer rordt onderworpen aan een tech- isch onderzoek. Texelse politiemensen zijn vorige reek meegeweest tijdens een zg. milieuvlucht". Nabij Den Hoorn wer dén twee zaken gezien die nader on- ferzoek vergen, namelijk een slootdemping en het uitrijden van lest. De volgende uitgave van de gids e, wat, waar op Texel" verschijnt half september. De voorbereidingen zijn inmiddels gestart. Texelse organi saties, instellingen en verenigingen zullen binnenkort door een mede van uitgeverij Holland Ad vising b.v. uit Den Helder worden Zij kunnen hun wijzigingen tódoorgeven met behulp van de mutafebon uit de laatstverschenen ok het bedrijfsleven wordt be- maar ondernemers kunnen f contact opnemen met de r (tel. 02230-55666). Boswachter Jan Zijm bij de ingang van het nieuwe ruiterpad op de hoek Grensweg-Rozendijk. Het Texelse dennenbos is de afgelo pen maand verrijkt met twee brede ruiterroutes. Van de hoek Grensweg- Rozendijk tot de Ploeglanderweg werd het geheel nieuwe „Klepper pad" aangelegd. Het pad tussen de Bosrandweg en de Pontweg bij De Koog werd enkele meters verplaatst, zodat gasten van aangrenzende kampeerterreinen er geen hinder meer van ondervinden. De paden zorgen voor een betere en veiliger ontsluiting van het bos en sluiten aan op het bestaande ruiterpaden- net. Ruiters die alsnog fietspaden nemen, kunnen vanaf heden een be keuring verwachten. De behoefte aan een ruiterpad vanaf de hoek Grensweg-Rozendijk deed zich al enkele jaren voelen. Boswach ter Jan Zijm: „Steeds meer mensen gaan te paard of met paard en wa gen op pad. Bovendien gaan sinds de komst van manege Akenburg veel Komend weekend staan liefst drie van de Chr. Muziekvereni- Soli Deo Gloria uit Tienhoven op het programma. Vrijdag- - - geeft het orkest een kort 'chtig concert op de Groeneplaats, "A J is er samen met het Texels Fanfarecorps een op de Groeneplaats en wordt de opening nieuwe EcoMare-restauratie De harmonie verblijft in het kader van het bestaan. Deo Gloria" komt evenals KTF de ere-afdeling en heeft bij menig prijs in de wacht te slepen. Het orkest staat 1982 onder leiding van de nu dirigent Jos Pommer. Tot SDG een eigen drumband, die moest wegens gebrek aan worden opgeheven, dat veroorzaakt door nge aantal buitenoptredens, met Koninginnedag, de en op 5 mei gaat de straat op in het 400 tellende Tienhoven (ge meente Maarssen). Liever verzorgt de muziekvereniging diverse concerten per jaar. Het orkest telt momenteel 38 leden, waarvan de helft van het mannelijk geslacht is. Daarnaast is er vrij veel jeugd in opleiding, op de muziek school en in een leerlingenorkest. Het verblijf op Texel is één van de jubileum-activiteiten. De leden met hun aanhang verblijven gedurende het Hemelvaartsweekend in NJHC- herberg Panorama. Naast bezichtiging van het eiland wordt ook een repeti tie gehouden in het nieuwe clubge bouw van KTF. Vrijdagavond op de Groeneplaats staat SDG om 20.00 üur paraat, het „samenwerkingsconcert" in de Burg. De Koninghal begint zaterdag om 20.00 uur en het koffieconcert in EcoMare zondag om 11.30 uur, aan sluitend op het zeehonden voederen. Dit laatste concert markeert tevens de ingebruikname van de nieuwe restauratie, „De Glasbak" genaamd. Er zullen populaire en klassiek getinte nummers ten gehore worden ge bracht. Toehoorders dienen de nor male toegangsprijs te betalen. We willen het bestuur van Texelse Boys langs deze weg bedanken voor het geven van een schadevergoeding voor de vernieling van onze tuinen. We vinden dat jullie onze berichten sportief hebben opgevat en hopen dat het niet meer voor zal komen dat we onze tuintjes vernield zullen aan treffen. Dankzij deze schadevergoe ding hebben wij nu nieuwe plantjes gekregen en kunnen we er weer wat moois van maken. Nogmaals bedankt. Namens de 2e klassers van OSG De Hogeberg: Musetta, Laura, Harmke, Regien, Ma rieke, Marjorie, Nadine en Jessica. ruiters vanaf de Westen de Dennen in. Aan die kant van het bos was echter geen ruiterpad. De dichtstbij zijnde ingangen bevonden zich aan de Grensweg tegenover Vakantiecen trum Dennenoord en aan de Ploeg landerweg. Het gevolg was dat veel ruiters het fietspad langs de Rozen- dijk namen. Dat is verboden, maar we hebben het oogluikend toege staan. Op de weg was het te druk en te gevaarlijk, dus een alternatief was er niet." Mountainbike Het paardverkeer over de fietspaden leidde wel regelmatig tot klachten van fietsers en wandelaars. Omge keerd winden ruiters zich ook op over mensen die zich te voet en met de mountainbike op de ruiterpaden be geven. Zijm: „Nu het nieuwe pad er ligt, zijn paarden op het fietspad ta boe. Wie toch van het ruiterpad af wijkt, overtreedt de wet en kan op een bekeuring rekenen." Intern begon Zijm zes jaar geleden al met een actie voor een nieuw ruiter pad, maar pas dit jaar stelde Staats bosbeheer het benodigde geld (enkele duizenden guldens) beschik baar. Het Texelse aannemingsbedrijf Tatenhove legde het pad vorige maand aan. Afgesloten In eerste instantie loopt het pad pa rallel met het fietspad langs de Ro- zendijk, maar vanaf camping Woutershok slingert het zich dwars (Foto Frans Hopman) door het bos richting Ploeglander weg. De oude, smalle route vanaf Dennenoord is nu afgesloten. Het nieuwe pad is ook begaanbaar voor paard en wagen. Menvereniging Tus sen Wad en Duin maakte er onlangs al gebruik van tijdens een samen gestelde menwedstrijd. Naar aanleiding van klachten van gasten van camping Bregkoog heeft Staatsbosbeheer ook het pad tussen de Bosrandweg en de Fbntweg laten verleggen. Zijm: „De kampeerders kregen wel een donkerder kleur, maar niet van de zon.... Telkens als er paar den passeerden dreven grote stofwol ken over de camping." Het pad is zeven meter bos-inwaarts verplaatst. De gemeente heeft zich de woede van Nico Erwich, exploitant sport en evenementenhal 't Stappeland, op het lijf gehaaid door toestemming te weigeren voor de snuffelmarkt die Erwich op eerste pinksterdag wilde houden in de sporthal in De Koog. Vorige week besloten b en w voor evenementen in de hal wel medewer king te verlenen, maar per geval te beoordelen of de activiteit door mag gaan. De snuffelmarkt kreeg wegens de Winkelsluitingswet geen goedkeu ring. Erwich vindt dat hij daarvan veel te laat op de hoogte is gesteld. „In februari ben ik al met de ge meente over deze zaak in overleg ge treden. Op 17 april heb ik bij het college officieel vergunning gevraagd, maar dat leidde tot niets." Op 11 mei diende hij wegen het uitblijven van reactie voor de tweedemaal een schriftelijk verzoek in. „Omdat ik geen antwoord kreeg, ging ik er van uit dat het college geen bezwaar had tegen de markt. Pas nadat ik in de krant een oproep heb gedaan aan standhouders, kreeg ik te horen dat het juist op eerste pinksterdag niet In de Gereformeerde kerk van Den Burg is zondag om 19.00 uur een optreden van The Liberated Wailing Wall. De toegang is gratis. The Liberated Wailing Wall is een groep Amerikaans-Joodse Christenen. De groep is begin jaren '70 opgericht en zong gospels op de straathoeken van San Fransisco. Twintig jaar later en acht elpees verder komt de groep naar Texel voor een gratis optreden. door mocht gaan." Erwich, die al ruim dertig aanmeldingen binnen heeft, stelt dat gemeente hem er niet op heeft gewezen dat de Winkelslui- tingsweg juist deze dag uitsluit. „Ze zien de kramenmarkt kennelijk als de tailhandel, terwijl de handel slechts door particulieren wordt gedreven. Volgens Erwich zijn soortgelijke mark ten in andere gemeenten, zoals Kerk- driel en Rotterdam, wel toegestaan. „Terwijl dezelfde Winkelsluitingswet daar wel van toepassing is. Bij na vraag op het gemeentehuis konden ze me niet uitleggen waarom het el ders wél is toegestaan. Texel wil ze ker roomser zijn dan de paus." Op het gemeentehuis bleek gisteren nie mand aanwezig om helderheid te ver schaffen in deze kwestie. Door een 5-1 overwinning op Juliana- dorp 3 heeft het herenteam Deuce 1, bestaande uit Klaas Fris, Theo van Maanen, Fetze de Haan en Albert Schol, in de voorlaatste wedstrijd het kampioenschap behaald in de vijfde klasse van de districtscompetitie. Door goede prestaties van andere kansvolle teams blijven er nog diverse kampioenskansen voor meer Deuce- teams op de laatste competitiedag in de week van 25 t/m 30 mei. Uitslagen wedstrijden: Dames (district): H. H.waard 2-Deuce 1 4-2; Dames (kring): Deuce 1-Topspin 2 3-1; Dirks- horn A-Deuce A 2-2; Deuce B-STC D B 3-1; Deuce C-De Maaier B 3-1; Deuce a-Sluis Een b 2-2; Julianadorp l-Deuce I 3-1; Heren veteranen 55 (kring): STC-Deuce 4-0; Senioren gemengd (district): Julianadorp 3-Deuce 1 1-5; Deuce 2-Sluis Een 3 6-0; Deuce 3-HTC 9 4-2; 't Oghe-Deuce 4 0-6; Meisjes 15-18 jaar: HTC 1-Deuce 1 0-6; Jongens 12-15 jaar: Deuce 1-Maquette 3 6-0; Jongens 15-18 jaar: Oudorp 1-Deu'ce 2 6-0; Het jubilerende ensemble gaf een fraai visitekaartje af. enhoven viert het 70-jarig bestaan met drie concerten op Texel. Het warme strand had zondag meer aantrekkingskracht dan het jubileum concert van het 15-jarige Musica Texla. Hoe onterecht. Het ensemble gaf een fraai visitekaartje af met als hoogtepunt een frisse uitvoering van de Hongaarse dans nummer 5 van Brahms. Het concert begon sterk met een harmonieuze vertolking van de Rosa- munde Ouverture van Schubert. Van dirigent Bernard Teilegen werd de no dige inventiviteit gevraagd, daar niet alle instrumenten die nodig zijn voor sommige stukken, waren vertegen woordigd. Een voorbeeld is de strij kerssectie, die werd ondersteund door de mandolines. Dat ging in veel stukken prima, alleen in Bach's Wa- De Kustzeilvereniging Westerslag houdt zondag de eerste surf wedstrijd van het seizoen bij Paal 17. Deelname staat open voor zowel le den als voor personen die geen lid zijn. De surfers kunnen zich vanaf 10.00 uur inschrijven in het clubhuis. De briefing is om 10.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt HO,— per persoon. chet auf ontstond een rommelige si tuatie. In de Brandenburg Sinfonia was het ensemble weer in evenwicht. Ondanks enkele onzuiverheden in de hoge noten was het intermezzo van de mandolines (Rosamunde balletmu ziek) bijzonder geslaagd. March Heij- nen verzorgde de gitaarbegeleiding. Amateur Musica Texla is een amateur-orkest en komt daar ook duidelijk voor uit. Het plezier in gezamenlijk muziekma- ken staat voorop. De symfonie nr. 104 in D van Haydn was echter te hoog gegrepen voor het ensemble. Er werd aarzelend gespeeld en de viool- Drankrijder. In Den Hoorn hield de politie in de nacht van zondag op maandag een Texelaar aan, die met iets teveel drank op achter het stuur zat. Hij kreeg een rijverbod van een uur en een proces verbaal. Burengerucht. Een Cocksdorper hield in de nacht van zondag op maandag zo'n luidruchtig feest, dat de hele buurt er wakker van werd. Omwonenden klaagden hierbij de po litie. De man kreeg een proces ver baal, omdat hij voor de tweede maal in drie maanden overlast veroorzaak- sectie ging een paar keer met het tempo aan de loop. De Lyrische An dante van M. Reger was het enige stuk dat Musica Texla beter niet op het programma had kunnen zetten. De inzet ging al mis en ook de rest van het stuk verliep niet helemaal zo als het hoort. Het orkest revancheer de zich echter met klinkende uitvoeringen van Chanson de Nuit en Chanson de Matin van Elgar. Ook leuk en pittig gespeeld was het blazersintermezzo. In een cirkel geze ten werd Divertimento nr. 8 van Mo zart smakelijk ten gehore gebracht. Het concert werd aansprekelijk beslo ten met de Slavische dans van Dvo rak en de Hongaarse dans van Brahms. Hardleers. Een 25-jarige muzieklief hebber uit Den Burg haalde zich de woede van buurtbewoners op de hals door de volumeknop van zijn stereo set te ver open te draaien. Omdat de buurt al eerder over hem had ge klaagd, gaf de politie hem nu een be keuring. Bij herhaling is hij zijn muziekinstallatie kwijt. Lamp. De politie betrapte een 25-jarige Duitser zondag op heter daad bij het wegnemen van een waarschuwingslamp op de Postweg. De man kreeg een proces verbaal en moest de lamp terugzetten. Onder invloed. Een Texelse man werd zondagmiddag betrapt op het rijden onder invloed. Hij werd op de Schilderweg door de politie aange houden. Bij de ademanalyse op het politiebureau bleek dat hij iets teveel had gedronken. De man mocht een uur niet rijden en kreeg een proces verbaal.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7