RIMLACH TCB Groentehandel Van Etten op het take-away pad in kampwinkel tot supermarkt COMBI BROUWER NAUTA FILM BEDRIJVIGHEID BEDRIJVIGHEID W3 Wad-excursie met IVN Oppascentrale De Roddeljonnen' 18 106.1 FM WEEKEND 11\ Een drugs-vlucht? BEDRIJVIGHEID Brouwer en Nauta fuseren: Fancy Fair in d' Ouwe Ulo LjDAG 12 JUNI 1992 PAGINA 11 Ipor Marija Westerlaken ys de trends in hout en natuurlijke ft naierialen aanslaan, er een hang is gjr nostalgie, naar opwaaiende zo- ft inerjurken en bloemdessins, is er ook en veranderend bewustzijn als het aat om onze voeding. De consument Jiiestvoor vers en verantwoord voedsel. ■%e ondernemer beantwoordt aan de waag door zich te specialiseren en te inderscheiden in kwaliteit. De haasti- e consument verlangt kant en klare laaltijden en wenst daarbij tevens de odjae vitamines en mineralen naar innen te krijgen. Het tijdperk van pa- ithalen als je geen zin of tijd hebt om koken is voorbij. Ook op Texel. Cor an Etten en zoon Eric zetten voorzich- je stappen op het take-away pad. ij de Vitaminebron wordt aan produkt- ntwikkeling gedaan: De initiatieven pen voornamelijk van zoon Eric, ad- oct directeur en de medewerkers. kaartje zit in mijn hoofd en niet pm'n schort gespeld" zegt hij, onder- ijl tien kisten meloen hakkend voor de uilsalade). „Wij volgen in de landelijke end van vers kant en klaar voedsel, op groenteboers dan. In de, steden ge- ïurtdital jaren, maar voor Texel is het nieuw. Een paar maanden geleden ijnwe begonnen met koken van appel ates. We maken het zonder suiker zo- mensen het zelf naar believen linnen zoeten. Daarna hebben we van lies geprobeerd; rabarber- en aardbei- r;am, soep, nasi en sinds twee weken centetaartjes." jullie de traïteurskant op? See, zeker niet. We blijven wat we een gespecialiseerde groenten- en litzaak, maar met een aantal extra's". Cor van Etten bemoeit zich nauwelijks met deze extra's. Hij heeft in de eerste instantie de zorg voor de bevoorrading. „Daar sta ik 's morgens om half drie voor op. De asperges die ik maandag ochtend met de eerste boot meeneem, zijn zondag gestoken. Ik bevoorraad de winkel, laad, los, regel en administreer. Daarmee is de dag gevuld". Hij laat de produktontwikkeling vol vertrouwen over aan de jongere generatie „Daar zijn jonge ondernemers voor, om nieu we dingen te doen", maar schuwt zelf iets anders ook niet, getuige de eetbare bloemen ('t lijken wel violen) die sinds kort worden verkocht. De produktontwikkeling en wijze van bereiden gaan in overleg waarbij Cor, Eric en alle medewerkers aanwezig zijn. Zo is er voor gekozen om zoveel moge lijk gebruik te maken van eigen produk- ten en geen vlees te verwerken. In de nasi bijvoorbeeld, zit als vleesvervanger tofu. De hartige taartjes bestaan uit groenten, aardappelpuree, kaas en eie ren. Deze kant en klare produkten wor den gemaakt door de medewerkers. Martha (20) vult tien bakjes aardbeien jam af en chekt haar taarten die in de oven staan. Ze had niet gedacht dat ze het koken zo leuk zou vinden. Het re sultaat? Alsof je moederde jam heeft ge maakt, alsof je zelf met wat restjes groenten en kaas in de weer bent ge weest, echte home-cooking. Dat het Van Etten wel degelijk ernst is blijkt uit een aantal investeringen die zijn gedaan. In de nieuwe toonbank prijken de gesneden groenten en sala des. Samen met de nieuwe verlichting wekt het de schijn dat de zaak is ver bouwd. Cor van Etten; „Je bent je zaak. Als je als mens straalt, straalt je zaak ook". («Nel Kant Msde verbouwing van vakantiecen- ta,De Krim", een aantal jaren terug toenmalige kampwinkel jaarlijks Bereid en verbouwd. Dit voorjaar is £ha de crocusvakantie de laatste tffouwing gestart. Tijdens de Paasva- mtie konden gasten van het vakantie- üilfiim kennismaken met de fiiilieve winkel, die nu zeker de supermarkt verdient. vinkei heeft nu een oppervlakte van 400 m2. De versafdelingen zijn ge- wrnieuwd en sterk verbeterd: kaas, tewaren en brood zijn aparte afdelin- flgeworden zodat ze veel beter te be nnen zijn. Wat de klant niet meteen opvalt maar hem wel duidelijk ten goede komt, is de vergroting van het magazijn en de op slagruimte. Er is nu een buitenplaats waar de containers kunnen worden ge plaatst zodat de goederenstroom opti maal is. Voor het personeel zijn ook enige verbeteringen aangebracht. Er is een aparte personeelsruimte gemaakt waar men de pauzes kan doorbrengen. Hier is ook een toilet en douche bijge bouwd. Er heeft geen uitbreiding van het assortiment plaatsgevonden, wel een verdieping, dat wil zeggen meer soorten van één produkt. Het assorti ment lijkt veel op dat van normale su permarkten, maar kent ook enige verschillen: artikelen als waspoeder en kattevoer komt u er niet veel tegen. Daarentegen zijn camping- en strandar- tikelen ruim vertegenwoordigd, evenals speelgoed, bier, frisdrank, snoep en chips. De winkel is zes dagen in de week geopend en sinds pinksteren ook op zondag nog twee uurtjes. Vrijdag avond is er koopavond. In het top sei zoen is men zelfs zes dagen van 8.30-20.00 uur geopend en zondag twee uur. De verbouwing werd uitgevoerd door: Meijert Boon - systeembouw; fa. Schuyl - elektra; fa. Veltkamp - loodgieterswerk; Van Keulen - interieurbouw; Veld - koel techniek en Ed Wagemaker -styling. Op zondag 14 juni is er een Wad excursie georganiseerd door het IVN. Voorjaar op het Wad is als voorjaar op het land- alles is aan het „groeien en bloeien". Nesten worden gebouwd, eie ren worden gelegd. Alles dan op Wadse manieren. Het krioelt er van het leven! Deze excursie start om 11.00 uur bij het dijkmonument bij De Cocksdorp en is voor iedereen toegankelijk. Voor verder informatie, tel. 13078. tonder dat daar veel ruchtbaarheid an is gegeven is Texel, sinds december te: 01 oppascentrale rijker. Contactper- vJ son en voorzitster van deze „Roddel- ïn32 nnen" is Nelleke Groen (12) uit Den srg. Samen met zes vriendinnen richt lij deze oppascentrale op. »vel de oppascentrale door gebrek n bekendheid nog weinig klanten fit, hebben zij zelf het volste vertrou wd#1 m de levensvatbaarheid van hun Roddeljonnen". De twaalfjarigen heb ben via zelfgemaakte folders en een affi che geprobeerd de mensen attent te maken op het bestaan van de oppascen trale. De originele naam „Roddeljon nen" is ontstaan uit het feit dat de vriendinnen zelf vinden dat ze altijd graag met elkaar kletsen. „Kletsen is ook wel eens een beetje roddelen", ver telt Nelleke, „en roddelen kun je alleen door wat te spioneren". Zo ontstond de naam „Roddeljonnen". De voorkeur van de meisjes naar de oppasuren gaat uit naar de week- ens, de woensdagmiddag of op andere middagen na half vier. Het tarief is f2, per uur 's avonds en f\ per uur 's mid dags. Telefoonnummer, Nelleke Groen, 12403. Luilak is in Den Burg opvallend rustig verlopen. Dat wil echter niet zeggen dat de jeugd dit jaar zelf op één oor is blijven liggen. Jongerencentrum Time Out was de hele nacht geopend en presenteerde een gevarieerd programma van films en popmuziek, dat door zo'n honderd jeugdigen werd bijgewoond. Vanaf 04.30 uur was in zwembad Molenkoog discozwemmen. Ook daar kwa men ruim honderd kinderen op af, die in het ochtendgloren werden voorzien van broodjes („luilakbollen"), thee en jus d'orange. RADIO TEXEL «avond om 18.00 uur Texels nieuws 2 '"adio Texel! programma's van Radio Texel wor- <ur, "gelijktijdig op de kabel (106.1 FM) non ^0nc'en en een dag later tussen ^en 13.00 uur op de kabel herhaald P1004 FM). Dinsdag tot en met vrij- g^orden de programma's van de vo- avond nogmaals uitgezonden, iandag de programma's Vlaswiek en ■prwijzer. r,W J Zomer '92. Texels nieuws en actuali teiten, een Texels verhaal en het nieuws uit Oudeschild door Doede de Vries. Presentatie: Pieter de Groot. Techniek: fees Slik. ü- P'ck wat wils. Lichtboei verzoekplaten- Programma voor de zieke en. bejaarde luisteraars, m.m.v. Wim en Corrie Witte, fensje Halsema. Techniek: Hannie van der Vis. 12199 voor verzoekjes. Friday Night Fever! Muziek en ^rkiezing van de Texel Tip, de Top10 de dansbare 21, de hamerplaat en zwansplaat door Niels van Heer- barden Einde. 8.00 u. Typisch Texel. Texel-agenda en muziek door Bert Heitink en Niels Wijdogen. 10.00 u. Bedrijven voor bedrijven. Vacaturebank met de rubrieken handel, horeca, verzorging, bouw, installatie techniek, landbouw en overig. Muziek. Door Martin de Wit. 12.00 u. Goedemiddag Texel. Muziek met het weetje van de week door een d.j. van zaterdag. 14.00 u Onzin op zaterdag. Satirisch programma m.m.v. Bob en Buitenzorg. Presentatie en techniek Clarck de Boer. 16.00 u. Wat. muziek, Wild, Aantrekkelijk en Trendy door Frank en Joost. 17.00 u. Terug in de tijd. Muziekprogramma met iedere week een kwartiertje aandacht voor een artiest uit de jaren '60. Presentatie en techniek Theo Bakker. 18.00 u. De dansbare 21. Iedere zaterdagavond bij jou in de huiskamer, de grootste dis cotheek van Texel, de Dansbare 21! Maurits en Remko presenteren elke week de 21 meest gedraaide platen in een bekende discotheek. Daarnaast pre senteert Alfons het heetste en actueelste popjournaal van de afgelopen week. Luister dus, want het is een gemis als je niet weet wat de nummer 1 van de week is. 20.00 u. The Musiccube. Muziek door Peter van der Struis. 21.00 u. Vroeg naar de Kroeg. Vooruitblik op het Texels uitgaansleven met veel lekke re muziek. Presentatie en techniek: Marco Veenendaal en Jeroen Wijdogen. 23.00 u. Einde. ZONDAG 9.00 u. Klassiek op zondag. Klassieke muziek m.m.v. Roelie Bakker, Martin de Wfeijer, Arie Blom. 9.30 u. Kerkdienst vanuit de Rooms- katholieke kerk te Den Burg. Techniek: Wim van Leersum en Math van Beek. 11.00 u. Vlaswiek. Muziek en poëzie, presentatie en techniek Coby Schotanus en Math van Beek. 12.00 u. Natuurwijzer. Informatief natuur programma. Presentatie Mark Fons en Martin van der Wal. Techniek: Max Kok. Onderwerp deze week: Natte duin valleien. Verder actueel Texels natuurnieuws door Sietske Dijksen. 13.00 u. Muziek. Ballroom en latin is met zomerstop. In plaats daarvan populaire muziek door Max Kok. 14.00 u. Een praatje voor een plaatje Muziek met/door een gast. Presentatie en techniek: Wim van Leersum. 15.00 u. Non stop Nederlandstalig door Wim van Leersum. 16.00 u Sport Lokaal. Sportverslagen en interviews deze week m.m.v. Marco van Leersum, Lia van Leersum en Trea van Leeuwen. Techniek: Piet Cornelisse. 17.00 u. Time Traveling. Muziekreis door de tijd, van de jaren zestig tot en met de allernieuwste hits, door Herko van Heerwaarden. 18.00 u. Zomer '92 Texels nieuws en actuali teiten, markante Texelaars door Aafke Geense en het nieuws uit De Koog door Hans Huisman. Presentatie: Sandra Bakker. Techniek: Jeroen Wijdogen. 19.00 u. Lokaal Kabaal. Jeugdprogramma. Presen tatie en muziekredactie Anneke Witte en Karen Terpstra. Raad- en belspel met muziekfragmenten en prijzen door Lon- neke Veenema. De cassette-single top10 door Annemarie Witte. Techniek: Herko van Heerwaarden en Martin de Wit. 20.00 u. Dubbel Bert. Muziek met het Te Gek Voor Woorden Nieuws van de afgelopen week door Bert van der Wal. 22.00 u. Einde. MAANDAG 18.00 u. Zomer '92 Texels nieuws en actuali teiten, Texelse Dow Jones door Pieter de Groot en het nieuws uit De Cocks dorp door Piet Stam. Presentatie: Jan Keesom. Techniek: Clemens Barhorst. 19.00 u. Symphonica. Klassieke verzoekplaten m.m.v. Marene van Beek, Wies van Beek. Techniek: Daan Koopman. 20.00 u. Einde. DINSDAG 18.00 u. Zomer '92. Texels nieuws en actualiteiten, het Maritiem museum door Gelein Jansen en Cora de Winter met het nieuws uit De Waal. Presenta tie: Pieternel Geurtz. Techniek: Alfons Witte. 19.00 u. Einde. WOENSDAG 18.00 u. Zomer '92. Texels nieuws en actua liteiten, Texelse politiek door roelie Bak ker en het nieuws uit Oosterend door Fia Joustra. Presentatie: Matthy van de Berg. Techniek: Wim van Leersum. 19.00 u Onder de toren. Geestelijke verzoek platen en bijdragen van de Texelse geestelijkheid. Gast deze week K. Prins, m.m.v. Roelie Bakker, Coby Schotanus, Fia de Ligt en Lia van Leersum. 20.00 u. Einde. DONDERDAG 18.00 u. Zomer '92. Texels r aliteiten, een reportage uit het Radio Texel Archief en het nieuws uit Den Hoorn door Hans Zijm. Presentatie: Anita Overgaauw. Techniek: Jeroen Wijdogen. 19.00 u. Country Time. Countrymuziek door Trea van Leeuwen. Techniek: Math van Beek. 20.00 u Einde. Voor en na de uitzendingen Radio 10 Gold. DONATEUR WORDEN? BEL 12199 of 13340!!! G Door Marija Westerlaken Het is een bekend verschijnsel dat be drijven zich steeds meer specialiseren, exclusiever worden en soms fuseren. Het laatste vaak noodgedwongen, je kunt niet met z'n allen van dezelfde koek happen. Nauta, inmiddels ook een expert in specialiseren, zal per 1 juli dit jaar de activiteiten van de foto, video, audio zaak bundelen met Brou wer TV, video, hifi en technische dienst. „Voor deze fusie worden de sterke pun ten van beide bedrijven samen gevoegd, waardoor aan de Texelse klan ten een nog beter aanbod kan worden gedaan dan voorheen", juicht het pers bericht. Het voordeel is inderdaad dat er door de fusie scherper kan worden ingekocht en het assortiment groter is. Verder zal er voor de klant uiterlijk wei nig veranderen. De verkoop zal worden geconcentreerd in het Nauta pand op de hoek Weverstraat Parkstraat waar hetzelfde personeel werkzaam zal zijn. Brouwer en Nauta verwachten door de ze fusie beter in staat te zijn om aan alle klantenwensen te voldoen, aldus het persbericht. Wat is echter de reden en het voordeel voor de ondernemers zelf? De door mij veronderstelde reden dat de spoeling te dun zou worden gaat niet OP- CENTRUM Nauta is de laatste jaren intensief bezig geweest met het specialiseren van de di verse zaken. Zijn voordeel zit er inder daad in om een zo breed mogelijk Foto's TC3 door March Heijnen pakket van goederen en diensten te kunnen bieden, hiervoor heeft hij ech ter wel een aantal diensten nodig die Brouwer heeft, bijvoorbeeld de eigen technische dienst. Met deze specialisa tie stoot hij zelf direct een deel van het werk af. Brouwer heeft zijn aanbod met graagte aangenomen. Voor hem is het zeer voordelig om in het centrum van Den Burg een zaak te hebben, boven dien heeft hij een zoon die ook in de zaak zit. De directie van de nieuwe on derneming zal door Jan Brouwer wor den gevoerd, aan wie tevens een meerderheidsbelang is overgedragen. De inbreng van Nauta betreft uitslui tend de foto, video, audio zaak, de an dere Nauta zaken staan hier geheel buiten. Nauta heeft nog veertig procent van de aandelen in handen en blijft eigenaar van het pand maar trekt zich verder zo goed als terug. Jook Nauta zal op de achtergrond een adviesrol vervul len. De winkelverkoop in het pand aan de Spinbaan zal worden afgebouwd. Wel blijft daar de gespecialiseerde eigen technische dienst gevestigd. Op zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur or ganiseert peuterspeelzaal „Spelemaer" weer de jaarlijkse fancy fair ten bate van de speelzaal. Er zijn vele spelletjes en activiteiten voor de kleintjes, zoals ke gelen, grabbelton, schminken, koek- happen, voeldoos, ringgooien en aapje prik. Daarnaast worden tweedehands kinder- kleertjes, speelgoed en andere rommel tjes verkocht en is er een verloting met veel leuke prijsjes en prijzen. Hoofd prijs is een twee<lriepersoons tent. Van zelfsprekend ontbreken ook koffie, thee, limonade, cake, popcorn en poffertjes niet! DE VADER VAN DE BRUID De wil van vader Steve Martin zal wel nooit wet worden, want als va der van de bruid in de gelijknami ge film doet hij al het mogelijke om de aanstaande echtgenoot van zijn oogappel op een zo groot mo gelijke afstand te houden, maar hij trekt voortdurend aan het kortste eind. Ongecompliceerde lol en sentiment, maar wel met kwaliteit, in een heerlijke komedie, waarin Steve Martin alle registers van zijn komisch talent mag en kan open trekken. De pleuris breekt uit als zijn dochter met de "verkeerde" thuiskomt, terwijl het overigens de ideale schoonzoon zou kunnen zijn. Pa haalt de meest malle frat sen uit om zijn lieve kleine meisje te redden, maar van wat??? Ron duit hilarisch zijn de scenes waar in hij probeert de ouders van de aanstaande bruidegom te ontmas keren als "America's Most Wan ted". Een aanrader voor een avondje pretentieloos amusement met naast Steve Martin onder meer Diane Keaton, Martin Short en Kimberly Williams. vr,za,zo 21.15 uur; ma,di,wo, 20.30 uur KAPITEIN HOOK DRAAIT DOOR! Spielberg's sprookje HOOK wordt geprolongeerd. Op zaterdag- zondag- en woensdagmiddag en in het weekend tijdens de vroege voorstelling kunt u de komende week nog genieten van een fanta sierijk gemaakte film van het alou de verhaal van Peter Pan in Neverland. ledereen heeft wel eens een strip gelezen met de fameuze kapitein Haak. En ook elk kind en volwas sene heeft wel eens van de vlie gende Peter Pan gehoord. Of ging het nu Joch om één en hetzelfde sprookje??? In HOOK van Steven Spielberg in ieder geval wel. De naam Spielberg kent u ongetwij feld van films als Colour Purple, Indiana Jones en niet te vergeten E.T. Dit maal heeft hij zich ver momd als heuze sprookjesvertel ler. In de hoofdrollen ziet u een aantal geweldenaars van het witte doek: Robin Williams als Peter Pan, Dustin Hoffman als Hook, Bob Hoskins als zijn rechterhand, Julia Roberts als minifee Tinkerbell en Maggie Smith als Wendy. Maar tussendoor schuiven bijvoorbeeld ook nog Phil Collins, Glenn Close en David Crosby voorbij. Voor de rest in deze twee en halve uur du rende film is de superhoofdrol weggelegd voor de verbijsterende Neverland-set: een gigantisch pretpark dat ontworpen lijkt te zijn door Jeroen Bosch en Pieter Brueghel samen. (CvH)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 11