Krim loopt voorop met „badkamer naast tent" MM Meijert Boon wil met produkt de markt op Raad houdt mogelijkheid bouw op Stappeland open Veel kwaliteit op geitendag Coast watch: minder plastic op strand Texels parateam kampioen Gemeente gunt CVO géén lagere rente Bridgemarathon Basketballtraining Seizoen crosslop De Koog begint Klassieke motoren te zien op markten Van het raadhuis PAGINA 12 TEXELSE COURANT VRIJDAG 19 j[jy „Een privé-badkamer naast je cara van of tent". Met deze slogan pro beert Vakantiecentrum De Krim de aandacht te trekken voor een nieu we ontwikkeling op kampeergebied: het „comfort-plus" kamperen. Een deel van het campingterrein is inmid dels hiervoor ingericht en de maan den juli en augustus zijn al volgeboekt. Goede voortekenen voor aannemer Meijert Boon uit De Cocksdorp, die met de door hem vervaardigde sanitaire „units" de Nederlandse kampeermarkt op wil. Volgende week vrijdag zal Boon het officiële startsein geven voor het „comfort-plus" kamperen. Bovendien nodigt De Krim 25 Texelse huishou dens uit om een weekendje te komen proefkamperen met hun tent of cara van. Dat gaat volgens het principe „wie het eerst komt, die het eerst maalt". Vanavond vanaf 20.00 uur kan worden gebeld naar tel. 16390. Ook enkele andere Texelaars, onder wie president-commissaris Miedema van Exploitatie Maatschappij De Krim, aandeelhouders en wellicht ook collega-campinghouders, zullen de nieuwe kampeervorm testen. De ope ning is, om voetballiefhebbers te ple zieren, om 19.00 uur, zodat de finale van het Europees Kampioenschap, die later op de avond begint, op het grote projectiescherm in 't Café op De Krim kan worden bekeken. In hetzelfde weekend kunnen de Texelse kampeerders deelnemen aan het uitgebreide recreatieprogramma, dat De Krim wekelijks in petto heeft. Zo kan de jeugd zich bezighouden met stripfiguren, is er een kennisma- kingstocht over het Krim-terrein, een Indisch buffet, karaoke-show en bus- rit. Comfort „Comfort-plus" haakt in op de trend naar méér voorzieningen voor kam peerders. „Qua uitvoering en kwaliteit bieden we iets dat uniek is in Neder land", stelt bedrijfsleider André van der Vliet. Weliswaar kennen enkele andere campings ook al het feno meen van aparte sanitaire hokjes, maar die beperken zich tot toilet en douche, of zijn bedoeld voor meerde re kampeerders. Op De Krim heeft el ke kampeereenheid echt zijn eigen sanitaire voorziening. De gebouwtjes bestaan uit twee identieke gedeelten, elk met een eigen ingang, zodat twee tenten of caravans van een ge bouwtje gebruik kunnen maken. To taal zijn 47 units geplaatst, dus goed voor 94 kampeerplaatsen. De „privé-badkamers" bestaan uit een toilet, douche en roestvrijstalen wastafel met opbergruimte. Boven dien is aan de buitenzijde van het ge bouwtje een aansluitpunt voor electra en televisie. Met een simpel verlengsnoer kan men dus in de tent Texel heeft kwalitatief goede geiten. Dat is de mening van de heren Van Herwerden en Turk, juryleden tijdens de onlangs gehouden geitenfokdag. In de schuur van Harry Wetenkamp verschenen 60 geiten in de keurings- ring. Marius Witte van Driehuizen had een goede dag. Hij verwierf eerste prijzen en premies in de rubrieken bonte geiten van 1 jaar, bonte lam meren geboren voor 19 maart en bonte van twee jaar en ouder. Zijn bonte Volieta 32 werd tevens kampi oen van haar soort. Willem Goënga had het beste bonte lam geboren na 19 maart. Bij de Toggenburgers was er een eer ste prijs voor Marion Bakker in de ru briek éénjarigen. Tevens had dit dier de mooiste uier. Wiebren Abma had het beste Toggenburger lam en de tweejarige met het mooiste uier, ter wijl Joop Noom de mooiste „overlo per" had. Algemeen kampioen werd echter de geit Groetje van Marion Bakker. Mooiste uier Renske van de Tempel fokte het fraaiste witte lam van voor 4 maart. Het lam Geertje van P.A. Bakker werd eerste in de rubriek na 4 maart en tevens kampioen bij de lammeren. De geit Aleida 36 van W. Terpstra werd eerste bij de witte geiten van 2 jaar en ouder. Dit dier werd dagkam pioen, terwijl een andere witte geit van Terpstra het predikaat mooiste uier verwierf. Willem Goënga had ook een opvallen de Nubische geit, waarmee hij een eerste prijs haalde Dertien kinderen tussen de 2 en 10 jaar verschenen in de ring voor de ru briek kind-geit combinatie. De 7-jarige Frouwke Bijl uit het Maarten huis won glansrijk met haar Fientje. kijken naar de acht tv-stations die de Krim-schotel ontvangt. Voor een standplaats, sanitaire unit en parkeer plaats betalen de gasten 727,50 per overnachting, precies een tientje meer dan voor gewone kampeerplaat sen, waar men van gezamenlijke was- en toiletgelegenheden gebruik moet maken. Overigens zijn de oude was- en toilethokken verplaatst naar een gebouw elders op het terrein, dat hierdoor aanzienlijk is uitgebreid. Kampeerders kunnen daar ook in een keuken zelf hun potje koken. Winterhard Een deel van de units is inmiddels in gebruik genomen. Volgens Van der Vliet zijn de eerste reacties positief: „Vijfennegentig procent van de gasten blijkt tevreden. Door de men sen hierover te ondervragen komen bovendien de kinderziekten feilloos boven water. Geen essentiële dingen, maar wel bijvoorbeeld dat de auto matische buitenlampen niet goed functioneren. Zo kunnen we de zaak nog verder verbeteren." Van der Vliet verwacht dat het „comfort-plus" kamperen zal bijdra gen aan verdere seizoenverbreding. „We hopen met eenvoudige verwar ming in de units ook 's winters kam peerders te trekken. Met zulke 'winterharde' kampeerplaatsen den ken we in een behoefte te voorzien." Vorm De sanitaire units vallen op door hun uiterlijk. Of, beter gezegd, ze vallen juist niet op. Door hun vorm lijken de gebouwtjes klein en zijn daardoor niet overheersend tussen de tenten en caravans. Bouwer Meijert Boon is opgetogen over het ontwerp van ar chitect Jan Noordman uit Den Bosch: „Heel knap. Waar geen ruimte nodig is, is het niet gemaakt, en waar wél ruimte nodig is, is het aanwezig. De units zijn ondanks hun vorm heel functioneel. Ze lijken klein, maar bin nen is voldoende ruimte. Bovendien zijn het geen hokjes, maar hebben ze een eigen gezicht. Ze zijn niet industrie-achtig, maar vriendelijk en dat past prima bij iets feestelijks als vakantie." De units zijn volledig vervaardigd in de werkplaats van Boon aan de Vuurtorenweg. Het produktietempo lag op één unit per dag. Voor elk on derdeel was een aparte mal gemaakt, waardoor het mogelijk was om serie werk af te leveren. Vervolgens wer den de complete units naar het vakantiecentrum getransporteerd en met een kraan geplaatst. Ter plekke was alleen het aansluiten op water, electra en riool nog nodig. Concurrerend Met deze produktiemethode denkt Boon te kunnen wedijveren met over- kantse specialisten op camping- gebied. „Deze seriebouw is goedko per dan rechthoekige units. Dankzij de vorm gebruiken we minder mate riaal en heeft het werken met beton voordelen. We hebben nu aange toond dat leuk niet perse duurder hoeft te zijn", aldus de optimistische bouwer. In het geval van De Krim heeft hij de eerste slag tegen de concurrentie ge wonnen. De Krim-directie oriënteerde zich breed op de Nederlandse recrea tiebouwmarkt, maar koos uiteindelijk toch voor de units van Boon. De Cocksdorper ondernemer is vast van plan direct na het seizoen contacten te leggen met kampeerbedrijven in den lande. De sanitaire gebouwtjes waarmee De Krim hoopt in te spelen op de hang naar meer comfort onder het kampeerpubliek. /Foto Frans Hopman) Leerlingen van klas 2mb van OSG De Hogeberg hebben woensdag in het kader van het internationale Coastwatch-project een stuk strand van 31/2 kilometer onderzocht op de mate van vervuiling. Ze constateer den een lichte verbetering ten op zichte van het vorig jaar. In zeven groepjes van drie zochten de leerlingen het strand tussen de palen 15 en 19 af. Het strand was daartoe in drie zones verdeeld: de hoogwaterlijn, de getijdezone en de spatzone (d.i. waar de branding breekt). De scholieren constateerden dat de aangespoelde hoeveelheid hout hetzelfde was als vorig jaar. Er Met het opnieuw nemen van een voorbereidingsbesluit heeft de ge meenteraad de mogelijkheid tot bouw op het Stappeland in De Koog open gehouden. De raadsleden hopen dat er nu snel een aanvaard baar plan op tafel komt. Vorig jaar ging de raad akkoord met de voorbereiding tot wijziging van de bestemming van het gebied. Aange zien deze goedkeuring maar een jaar geldig is en er nog steeds geen bouwplan is dat de goedkeuring van het gemeentebestuur kan wegdragen, was verlenging noodzakelijk. Dat is al eens eerder gebeurd. Raadsleden Cor Kuip en Gerard van der Kooi (Texels Belang en PvdA) vin den het eigenlijk welletjes. De wet houders Terpstra en Barendregt legden uit dat de gemeente het zich niet kan veroorloven om het voorbe reidingsbesluit niet meer te verlen gen. Terpstra: „Dan blokkeren we alle Het Parateam Texel is in Hoogeveen kampioen geworden tijden de Neder landse kampioenschappen parachu tespringen. Met een ruime voor sprong lieten de Texelaars de concur rentie achter zich in het onderdeel „koepelformatie-springen". De in Den Burg wonende Iwan Spilker en Sie- mon Woerlee, teamcaptain Herman Landsman uit Eierland en Ernst Woer lee uit Heemstede hebben sinds oko- tober voor dit kampioenschap getraind. Na uitzendingen naar de Wereldkampioenschappen in Austra lië, Frankrijk en Thailand, volgt in september van dit jaar een uitzending naar China. De Texelaars zullen daar mee tegenstand ondervinden, maar zijn niet kansloos tegen de wereldtop. Dit bewezen zij in 1986 in Australië, door daar beslag te leggen op een medailleplaats. De Nederlandse kampioenschappen zijn nog in volle gang. Het onderdeel vrije val-formatiespringen wordt deze week afgewerkt. Hierbij is Texel door twee teams vertegenwoordigd en het is niet ondenkbaar dat een van deze teams ook een medaille mee te rugneemt. mogelijkheden tot bouwen in dat ge bied. We zijn volkomen afhankelijk van externe factoren. Als niemand een geschikt plan indient, gaat er zo weer een jaar voorbij." Toren? Van der Kooi had er eerder in de raadsvergadering al op gewezen dat, hoewel de plannen voor een „toren" op het Stappeland zijn afgewezen, er volgens de regels wel een pand van zo'n 15 meter hoog mag worden ge bouwd. „Dan krijg je een enorme bunker, waar wij legaal niets tegen kunnen beginnen." Wethouder Baren dregt was zich daarvan bewust en beloofde dat nieuwe plannen uiterst kritisch zullen worden bekeken. De Vereniging voor Christelijk Volks onderwijs (CVO) moet over een le ning voor kinderdagverblijf De Buitel- boet de volle rente betalen aan de gemeente. Omdat de volgens b en w de CVO-school niet armlastig is, heeft het college besloten geen ren teverlaging te verlenen. „Ten onrech te", vindt CVO-bestuurder Marius Kikkert. „We kampen jaarlijks juist met een exploitatietekort." Wegens afname van het aantal leer lingen op de CVO-school ging kleu terschool De Buitelboet vorig jaar over in gemeentelijke handen. Om het gebouw als kinderdagverblijf in Uit het boek „Fietsen in Europa", Redactie Jos van den Berg. lag echter minder plastic op het strand. In de spatzone bleek veel minder blaasjeswier aanwezig, terwijl deze wiersoort juist in hoge mate werd gevonden langs de hoogwaterlijn. Er werden weinig vogels gezien. Bij deze constateringen speelden de harde wind en de hoge branding echter een grote rol. Er werden veel kwallen op het strand aangetroffen, maar dat heeft te ma ken met de tijd van het jaar en de sterke noordoostenwind van de afge lopen tijd. De resultaten van de Coastwatch zijn door de leerlingen in grafieken verwerkt. In manege Akenburg wordt van za terdag 4 juli om 20.00 uur tot zon dag 5 juli 08.00 uur een bridgemarathon gehouden. Er worden twee keer 28 spellen gespeeld. Brid gers die willen meedoen kunnen zich opgeven tot 3 juli via telefoonnum mer 13271 of bij de bridgeclub. Deel nemen kost 715,- inclusief soep en ontbijt. Voor de eerste drie geëindig- den zijn er geldprijzen. Voor de laatste twee trainingsavon den van het seizoen is afgesproken dat de Mareis gelijktijdig om 19.30 uur met de andere basketballheren zullen meetrainen. De reden hiervan is dat de animo voor het trainingsuur van de heren Mareis te klein was om een volwaardige training te kunnen geven. Geslaagd Aan de „Abel Tasman"-school in Delfzijl slaagde Mare Riteco uit Den Burg voor de Maroff-opleiding. Hij be haalde het diploma kleine handels vaart en kan nu als stuurman-machinist gaan varen. gebruik te nemen bleek achterstallig onderhoud nodig. Schoolbestuur en gemeente besloten dat de kosten hiervan voor rekening komen van de CVO-school. Het bedrag hiervoor (716.571,25) werd voorgeschoten door de gemeente, maar zal door de CVO-school in vijf jaarlijkse termijnen worden terugbetaald. De 10,95 pro cent rente die de gemeente het schoolbestuur in rekening brengt, schoot het bestuur echter in het ver keerde keelgat. „Juist wegens de moeilijke financiële situatie wilden we in termijnen betalen. Door de hoge rente moeten dringende uitgaven voor leermiddelen nu achterwege blij ven", aldus Kikkert. De CVO- bestuurder vindt de rijksbijdrage aan het basisonderwijs ontoereikend voor een goede exploitatie van de school. Volgens de gemeente is een rentever laging echter een indirecte subsidië ring, die in strijd is met de wet. druk 1991, uitgave Fietsersbond ENFB. Wil je de Waddeneilanden in je fietstocht opnemen, dan moet je erop rekenen dat Texel in de zomer erg druk is. Beter is het een autovrij ei land te kiezen: Schiermonnikoog of Vlieland. Ook op Terschelling heb je goede fietsmogelijkheden. De eerste Koger crossloop v* serie van tien die de komends wordt gehouden gaat zondagi H start. De aanvang is om 19,35 bij de kantine van SV De Roe de Boodtlaan, waar vanaf igl kan worden ingeschreven. Nieuw dit jaar is dat iedereem taling van 710,= een eindherirq kan ontvangen. Er worden crosslopen gehouden, waarbij te vijf tijden meetellen voor taaiklassement. Er kan worden ingeschreven voor de 1,5 km mini-jeugd t/m 9 jaar, J jeugd (10-12 jaar), 4 km jeugd jaar), 4 km recreanten, dames mes veteranen, 8 km heren veteranen. Net als vorig jaar kan de route wandelend worden afgelegd. He schrijfgeld bedraagt 75,= per soon. Voor de jeugd kost deeln 74,= per keer en voor de mini 73, Bij voorinschrijving (voor crosses) bedraagt het inschrijfg 737,50 voor volwassenen, 730 voor de jeugd en 722,50 voor mini-jeugd. Voor iedere categcr diverse prijzen beschikbaar. Ooi vangen alle deelnemers die de passeren een herinneringsmeda Voor degene die zijn tijd ten van vorig jaar het best verbete er de „Jaap Slikker-trofee". Noordhollanders sneller dan MAB-motorcrossers In de beslissende strijd om het mo torcrosskampioenschap in de kop in Noordholland bleek de concurrentie te sterk voor twaalf coureurs van de MAB-club Texel. Op neutraal terrein in Joure traden MAB-rijders in het strijdperk tegen clubs uit Alkmaar en omstreken. Anders dan in het verleden, toen elke deelnemende club een thuiswedstrijd organiseerde, kozen de motorcrossers nu voor één gezamenlijk weekend. Onder prima weersomstandigheden en een grote publieke belangstelling kwamen liefst 84 rijders aan de start lijn. De grote opkomst is mede te danken aan het uitblijven van concur rerende crossevenementen in de re gio. MAB-coureurs troffen ditmaal veel nieuwe gezichten. Leden van de deelnemende club MAC Alkmaar ble ken zelfs uit de omgeving van Am sterdam afkomstig. De Texelse delegatie bestond uit der tig personen. De twaalf coureurs weerden zich dapper op de voor MAB-begrippen hardebaan. Marco Witte liep tijdens de training een lich te blessure op. Hij ondervond hiervan zoveel hinder dat hij genoodzaakt was de strijd te staken. Hans de Winter, aan wie hij zijn motor na de ongelukkige manche aanbood, kon de verleiding niet weerstaan. Na een on wennige start in de tweede manche bleek hij in de derde en vierde niet meer te stuiten. Jacky Knol verspeel de door een valpartij na de start in de tweede manche niet alleen zijn winstkansen, maar ook de bocht van zijn uitlaat. Monteurs wisten zijn tweewieler echter tijdig rijklaar te krij gen, zodat hij in de volgende rit zijn talent alsnog kon bewijzen. De eerst volgende MAB-cross in Eierland wordt gehouden op 5 juli. 80cc klein: 1. Pedro Meijer (Amsterdam); 11. Ben Rentenaar. 125cc junioren, 80cc groot: 1. Arjan Schou ten (80cc); 10. Siebrand Lups; 12. Egbert v.d. Werf; 15. Sander Witte; 16. Stephano Siebe- ling; 17. Jacky Knol. 125cc senioren: 1. Jan Roomeyer; 9. Kees Pol; 11. Ronald Zijm; 13. Otto Goënga. 250cc en hoger: 1. Remco van Opzeeland; 2. Martin Hink; 5. Nico Bakker. Liefhebbers: 1. Adri van Dijk; 5. Hans de Winter. De afdeling oude motoren van de MAB-club is tijdens de zomer op ver schillende Texelse markten present. De motorfanaten willen graag hun hobby laten zien aan de vele vakan tiegangers en geïnteresseerde Texe laars. Geshowd worden in elk geval klassieke motorfietsen. Eventueel zijn ook automodellen en bromfietsen van 30 jaar en ouder te bezichtigen. De omvang is mede afhankelijk van de ruimte die men op de betreffende markt heeft. Bezitters van oude voer tuigen die hun exemplaar willen pre senteren, worden verzocht zich in verbinding te stellen met Nico Schip per, tel. 14592. De eerste maal zijn de oude motoren te zien op de Hoornder Donderdag op 9 juli, daarna op de Rommeltjesmarkt in Oosterend op zaterdag 25 juli, op de Folklore in Den Burg op woensdag 29 juli, op de Durpermarkt in De Cocksdorp op donderdag 6 augustus en op de Bra derie in De Koog op dinsdag 18 augustus. wel fir rdi raf De rubriek „Van het raadhuis' informatie en mededelingen u 3c gemeente Texel. Lezers die vir.j dat aan een bepaald onderweg 3c dacht moet worden geschonte kunnen contact opnemen met j deling algemene zaken in hetgc meentehuis. Nadere inlichtinget -511 toestel 247. Bouwvergim J Burgemeester en wethoudersh in de afgelopen periode aan deiB,i gende personen of instanties bo f vergunning verleend: W. Houwing, voor het plaatsen van kapellen. Postweg 21, De Cocksdorp;! Bouw BV, voor het plaatsen van twee woningen, Duykerdam 17 en 19, W.E.H. van Lierop, voor het gedei deren en vergroten van een kap enp Postweg 95, De Cocksdorp; H.P, Wu'n het veranderen van een bijkeuken ent mer, De Ruyterstraat 56, Oudeschild; ger, voor het plaatsen van een bergi Sluyscoogh 35, Den Burg; Le Brass: voor het gedeeltelijk veranderen van kei tot bar/restaurant, Dorpsstraat/, W.G. Jas, voor het plaatsen van ea: Sluyscoogh, Den Burg; A. Brans, vfflki deeltelijk vergroten van een vakantie Bijenkorfweg 42, Oosterend; Mw. 8;r» Bakker, voor het plaatsen van een ga ging, Sluyscoogh, Den Burg; T. den E voor het gedeeltelijk veranderen van- woonhuis, Wilhelminalaan 29, Den Bo-j Berbee, voor het gedeeltelijk vergrote-: een woning, De Dageraad 47, Den to Tennisclub Deuce, voor het plaatsend berging, Emmalaan 53, Den Burg; Yii Moor, voor het gedeeltelijk vernieuw? een woonhuis. Kerksteeg 2, Oudescft Trap, voor het gedeeltelijk veranderen woonhuis. Kerkstraat 15, Oosterend;" Bouw BV, voor het gedeeltelijk vergm een garage met dakkapel, Duykerdaml 19, Den Burg. Derden-belanghebbenden kuniï gen deze beschikkingen ii Wet Administratieve Rechtspri Overheidsbeschikkingen eenbe-L zwaarschrift indienen, matie hierover is te verkrijgen b| gemeentesecretarie, afdeling RJ kamer 0.12. Geslaagd. Aan de universiteit Navarra te Barcelona is Rik Kooi geslaagd voor het examen Master of Business Administrat (MBA). Zijn specialisatie is fina' management. Van der Kooi gas ken bij General Motors in Londe Tennis. De uitslag van competitie tennis is deze keer: Schraag-R. van der Bent 12-5. Vernielingen. Langs de Kamp lieweg zijn in de nacht van zoi* op maandag drie auto's t De nummerplaten en ruitenvviss zijn omgebogen. Leeg. Uit een restaurant in Cs Cocksdorp is maandag een po*5 monnee van een 26-jarige invw van Nieuw Amsterdam geste waarin 7600,- zat. Later werdd! tefeuille leeg teruggevonden. Geslaagd. Linda Westdorp deschild heeft met succes eens commerciële economie aan de in Amsterdam doorlopen. Oosterend. De vergadering dorpscommissie van Oosterend. op vrijdag 26 juni op de agenda stond, is wegens de EK-finale o avond verzet naar vrijdag 3j» vang 20.00 uur. ALARM j3| ALS ELKE SECOmM

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 12