loom weerstaat Vinkes wielerkampioenschap Diploma-uitreiking OSG: Massale hulde verpakt in ludieke uitvoering ar Stephan v.d.Berg traint bij Texel voor Barcelona Inbraak Vrijmarkt in Molenkoog Meezwemmen voor diploma Diefstal uit auto Wedstrijd op andere stek Tennis afgelast Beenletsel Dienstverlening voor Texelaar Uit het politierapport „Neen" uit Rwanda „ISDAG 23 JUNI 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Zeewater. De kwaliteit van het voor de Texelse kust Dat blijkt uit proefnemingen Rijkswaterstaat de afgelopen and. Ook het zwemwater bij de Waddeneilanden is prima. De inperatuur van het zeewater be ug bij de laatste test op 9 juni v5 graad Celsius. Val. Een 11-jarig Duits meisje liep neusde ribben op toen ze donder- met haar fiets op het fietspad s de Pontweg ten val kwam. Het psje kwam met haar voeten tussen trappers, verloor de macht over t stuur en belandde in de sloot. Ze jkte enige tijd buiten kennis. De «tie was snel ter plaatse en ont- mde zich over haar. Vernielzucht. Een agressief staaltje baldadigheid vond in de nacht donderdag op vrijdag plaats in Koog. Bij een woning aan de nk werden twee tuinstoelen door tekenden in brand gestoken en mield. Wie hiervan méér weet, rdt verzocht contact op te nemen tde Texelse politie. Drankrijder. Bij een controle op de jzendijk betrapte de politie in de cht van zaterdag op zondag een j.jarige inwoner van Alphen aan n Rjjn op het rijden onder invloed, s automobilist had meer dan twee- aaide maximaal toegestane hoe- alheid alcohol gedronken. Strandreiniging. In de vorige krant wellicht de suggestie gewekt, dat istrandexploitanten tevoren op de jogte waren van het feit dat de El-bewaakte stranden dit seizoen Et zullen worden schoongemaakt, j exploitanten verkeerden echter, op jss van het voorjaarsoverleg met igemeente, in de veronderstelling het gehele strand zou worden ge- r:gd. Opgevoerd. De politie heeft de CTimer van een 16-jarige jongen uit en Burg uit het verkeer genomen, irdat deze waarschijnlijk is opge ld, De bromfietser viel op toen hij Bdagochtend met hoge snelheid iveel lawaai over het fietspad langs ^iitontweg reed. "I'ïcoholcontrole. Van de vijftien au- 1 stilisten die op jazz-zaterdag «Én gecontroleerd op het rijden rat invloed, bleek er één te diep in tl glaasje te hebben gekeken. De iitie controleerde op diverse punten ihet eiland. Erna Driessen en Stephan van den Berg gereed voor de verkenningstocht op het wad. iFoto Gerai Timmerman) Het Rondje Texel voor catamarans is nauwelijks achter de rug of de Texel - race voor surfers werpt z'n schaduw al vooruit. Gisteren kwamen de win naars van vorig jaar, Stephan van den Berg uit Hoorn en Erna Driessen uit Heerhugowaard, naar het eiland voor een verkenningstocht over de Waddenzee. De twee coryfeeën wa ren uitgenodigd door de Texelrace- organisatie en het blad Surfmagazine voor het maken van enige voorpubli- citeit. Het ligt in de bedoeling om op zaterdag 19 september een nog ster ker deelnemersveld dan vorig jaar aan de start bij paal 9 te krijgen. Volgens p.r.-man Joris Lamens bleek vorig jaar dat het niveau van sommige geselec teerde Nederlandse surfers niet hoog genoeg was voor de Texelse kracht proef. „Vandaar dat we een aantal plaatsen voor goede buitenlandse surfers willen vrijhouden", aldus La- mens. Inmiddels zijn er contacten met toppers uit Duitsland en Frank rijk. De vijf plaatsen voor Texelse sur fers staan overigens niet ter discussie. „De Texelaars zijn ervaren In het benzinestation aan de Pont- weg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een inbraak gepleegd. De schade valt mee. De dader kon slechts een aantal ruitenwisserbla- den, een sleepkabel en twee startka bels buitmaken. De dief kwam binnen door een raampje te forceren. De politie heeft de zaak in on derzoek. en kennen de omstandigheden." Voor de Texelrace wordt de nodige recla me gemaakt; zo stond men eerder dit jaar met een eigen stand op de na tionale zeilbeurs Hiswa. Dat je wat in je mars moet hebben om op de wa teren rond Texel uit de voeten te kun nen, weet ook ex-Olympisch en wereldkampioen Stephan van den Berg. De Hoornaar heeft zelfs het Ei- erlandse Gat uitgekozen voor zijn ul tieme voorbereiding op de Olympische Spelen in Barcelona. Van den Berg wil nog éénmaal het be langrijkste eremetaal veroveren en laat in zijn streven niets aan het toe val over. De ambitieuze surfer: „De omstandigheden hier in het zeegat tussen Texel en Vlieland vertonen grote gelijkenis met die van het Olympische water bij Barcelona. Hier zijn diverse ondiepten en zorgt een combinatie van wind en stroming voor effecten op het water, die ik op de Spelen ook verwacht." In zwembad Molenkoog wordt zater dag vanaf 10.00 uur een grote vrij markt gehouden. Er zijn al veertig plaatsen bezet, maar wie ook nog iets te verkopen heeft, kan er nog bij. Een plaats op de vrijmarkt kost niets, alleen degene die een echte kraam wil hebben betaalt f 25,-. Ook kinde ren zijn welkom op de vrijmarkt. Wie een plaats wil hebben kan bellen naar 14954 of 13373. Voor de vrijmarkt is speciaal een zij ingang aan de Slingerweg gemaakt. Er kan in het zwembad ondertussen gewoon worden gezwommen. Tevens is er straattheater en muziek. WH texh kampioen Theo Boom temidden van zijn rivalen Jordi IlinksI en Dirk Vinke op het ereschavot fen zoon Vinke konden Theo niet klein krijgen tijdens het 'a9 verreden Texels kampioen- 1 wielrennen. De Oudeschilder "S in een wedstrijd over 74 ki- eter °P de wielerbaan in Den 9 Jordi Vinke in de sprint, terwijl Vinke genoegen moest nemen I jj^e derde plaats. Boom en Vinke f Ko!W3ren v'ïftien ron^en voor de f ontsnapt uit een kopgroep van ^renners. Bij de A-jeugd werd Huisman kampioen en bij de ^9dwas de titel voor Hans Zijm. 111 was een gewaarschuwd man, -men weet telt die voor Tijdens de laatste clubavond d8 kampioensrace spanden de samen om hun grote concur rent voor het kampioenschap af te matten. Murw gereden finishte Boom toen op de derde plaats. Zaterdag verliep de koers anders. Herhaaldelijk trachtte Jordi Vinke met een groepje weg te rijden, maar Boom liet hem niet gaan. En toen Vinke met vader Dirk en Theo Boom ten aanval trok, hield Boom wijselijk de benen stil, waardoor het kopgroepje weer kon worden opgeslokt door het peloton onder aanvoering van de stug door malende Jac Betsema. Jordi Vinke besefte dat hij het anders moest aan pakken. Hem resteerde niets anders dan het op een onderling duel met Boom uit te laten draaien. Een linke situatie, omdat Boom de snelste sprinter van de twee is. Vinke kan echter goed tegen wind rijden en zijn tengere gestalte gèf Boom weinig Zwempark Molenkoog houdt aan staande vrijdag diplomazwemmen „nieuwe stijl". Voor de eerste keer mogen ouders of grootouders met hun (klein)kind meezwemmen tijdens het examen. Op deze manier kan het examen een leuke happening worden, waarbij de kinderen worden gestimuleerd om door te gaan met hun zwemopleiding en de ouders/grootouders de smaak van het zwemmen zodanig te pakken krijgen dat zij besluiten om regelma tig te komen zwemmen. Er wordt uiteraard niet gesjoemeld met de eisen die aan de kinderen worden gesteld, want het is en blijft een heus examen. „Samen op exa- Onbekenden sloegen hun slag in de auto van een 26-jarige Heemskerker, toen deze tijdens de Ronde om Texel langs de Ruyslaan was geparkeerd. Door het forceren van een slot dron gen de dieven de auto binnen en doorzochten het voertuig op waarde volle spullen. Naast geld en een zon nebril werd ook de autoradio buitgemaakt. Daarvoor moest enige moeite worden gedaan, want de bestuurder had de apparatuur veilig heidshalve uit de slede gehaald en in de kofferbak verborgen. De auto inbrekers wisten echter via de ach terbank de kofferruimte te bereiken. De viswedstrijd die zaterdag bij de molen van 't Noorden zou worden gehouden, werd wegens het „groen" in de Waddenzee verplaatst naar Paal 9. Daar streden dertien leden om de eer. De vangsten waren slecht. De volgende wedstrijd wordt gehou den op 4 juli bij paal 15; aanvang 18.30 uur. Uitslagen: Jeugd: 1. Dolf de Kroon, 1 vis, 31 cm. Senioren: 1. Paul Verhagen, 1 vis, 33 cm; 2. Ton Dorst, 1 vis, 30 cm; 3. Piet Kingma, 1 vis, 28 cm. De totale vangst bedroeg 4 vis sen, 122 cm. Het heren-enkeltoernooi dat tennis vereniging Oosterend zondag wilde houden, gaat niet door. men" verhoogt de feestvreugde bij het diplomazwemmen, want niet al leen de kinderen krijgen na afloop een diploma, maar ook vader/moeder of opa/oma krijgen een certificaat als bewijs voor hun actieve deelname. In lichtingen over dit diploma-meezwem- men zijn te verkrijgen bij de kassa van het zwembad. Een 52-jarige man uit Winterswijk werd vrijdagmiddag met een vlees wond aan zijn rechterbeen en knielet sel naar het ziekenhuis gebracht, nadat hij met zijn fiets tegen een open autoportier was gereden. Het ongeval gebeurde toen de man op de Boodtlaan een geparkeerde auto pas seerde en één der portieren werd ge opend. De bestuurder van de betreffende auto, een inwoner van Uitgeest, bracht de ongelukkige Win tersweker naar een huisarts. In het ziekenhuis werd het been in het gips gezet. Een Texelaar moest vrijdag voor de politierechter in Hoorn verschijnen. Hij werd verdacht van vier inbraken in Medemblik, gepleegd in oktober en november 1990. Voor één werd hij vrijgesproken, maar voor de andere drie kreeg de Texelaar vijf maanden gevangenisstraf, waarvan twee voor waardelijk. De drie resterende maan den zal hij dienstverlening doen. Daarnaast werd hij veroordeeld tot het betalen van f450,- schadevergoe ding aan de benadeelde partij. Bij een inbraak in een caravan in Den Burg hebben dieven eind vorige week voor f750,- aan spullen buitge maakt. De inbrekers verschaften zich toegang door de raamrubbers weg te snijden. Een 67-jarige Hoornder merkte bij aankomst van zijn personenwagen op het parkeerterrein bij Jan Ayeslag, dat een achterraam van zijn auto was ingeslagen. De daders waren er met zijn paspoort, diverse betaalpas- sen en portemonnee met inhoud van door gegaan. De politie heeft vrijdagnacht op verschillende lokaties drie automobi listen aangehouden die teveel alcohol hadden genuttigd. De chauffeurs, geen van allen Texelaars, kregen een rijverbod. Tegen de betrokkenen is proces verbaal opgemaakt. Nog steeds druppelen protest-kaarten binnen in huize Stam. Actievoerder Menno ontving deze week een bij zonder exemplaar. Uit het verre Rwanda in Afrika lieten oud-Texelaars Kees en Bea Klute-Wuis weten dat de toeristische ontwikkeling van Texel de grens heeft bereikt. „Gelukkig neem jij de koe bij de horens", schrij ven ze. Het leven in Rwanda is ech ter ook niet alles, zo blijkt uit deze opmerking: „Hier zijn geen hoge to rens, maar je zit veiliger op Texel." Massale hulde vrijdagavond aan geslaagden van OSG De Hogeberg. In een afgeladen Burg. De Koninghal, dezelfde zaal waarin de hoogste klas- sers urenlang worstelden met de exa menopgaven, kregen 199 geslaagden in het voortgezet onderwijs nu het getuigschrift. Nooit tevoren kregen zoveel geslaagden op het eiland tege lijk het diploma uitgereikt. Dankzij de fusie vormden scholieren van het LBO, Mavo, Havo en VWO een hecht front tijdens de ceremoniële afsluiting van het examenjaar. Een deel van hen keert binnenkort het eiland de rug toe voor een vervolgstudie elders. „Doorstromers" nemen volgend jaar weer plaats in dezelfde schoolban ken. 18 jaargenoten, die vorige week een herexamen hebben afgelegd, zit ten nog even in spanning. Rode-potloodcultuur Het slagingspercentage van ruim ne gentig procent betekende echter een goede afsluiting voor het schooljaar, zeker gezien het spannende fusiejaar dat de Hogeberg achter de rug heeft. Plaatsvervangend conrector Henk van Atteveld prees nadrukkelijk de Mavo kandidaten, die op één uitzondering na, allen waren geslaagd. De stroom complimenten bracht menig leerling zelfs in verlegenheid. „In de „rode potloodcultuur" in het onderwijs wordt men eenmaal bij elk foutje op de vingers getikt", aldus Van Atte veld die zich ditmaal uitputte in schouderklopjes. Wethouder Tine.'Krij- nen (onderwijs) sloot zich namens de gemeente aan brj> het eerbetoon. „De school heeft zich goed aan de 'nieu we situatie aangepast." Woorden van gelijke strekking kwamen van S. Sie- benga, die sprak namens de ouder raad. Ludiek Na het examenprotocol was het de beurt aan de geslaagden, die on danks het drukke studiejaar tijd had den gevonden zich muzikaal te ontwikkelen. Met interpretaties van de laatste hits, kregen de entertainers de handen van liefst zeshonderd aan wezigen op elkaar. Met humoristische acts deelden leerkrachten vrijdag avond de laatste plaagstootjes uit aan .hun pupillen. Ze staken de draak met smoezen van laatkomers en spij belaars en gaven terjoops een slaperi ge docent èen sneer. Als cultureel hoogtepunt gold èeh dansact door prima ballerina's, waarin de leerlingen een viertal docenten herkenden. Het avondvullende programma werd mu zikaal opgeluisterd door een KTF- afvaardiging. Tenslotte ging ieders be wondering uit naar een expositie van eindexamentekeningen die in dezelfde zaal was ingericht. (Foto Frans Hopman) luwte. Herhaaldelijk probeerde Vinke zijn krachtige tegenstander los te rij den, maar wat hij ook probeerde, het lukte niet. In de eindsprint was Boom duidelijk de sterkste. Bij de A-jeugd smaakte Robert Huis man het genoegen met voorsprong over de finish te komen. Hij was ge demarreerd uit een groepje van vier renners dat de wedstrijd over twintig ronden domineerde. Hans Zijm toon de zich de beste in de sprint van de B-groep, die twaalf ronden aflegde. Het nieuwe lid Dirk Domhof, die on langs verraste door een tijdrit te win nen, deed opnieuw van zich spreken met een tweede plaats. Uitslagen Senioren: I.Theo Boom (65 ronden in 1 uur 52 minuten en 9 seconden); 2.Jordi Vinke; 3.Dirk Vinke; 4Jeroen de Graaf; 5.Jac Betse ma; 6.Simon Appel; 7.Willem Keizer; 8.Jos Huisman; 9.Jan Nico van der Ploeg. A-jeugd: I.Robert Huisman (20 ronden in 41.15); 2.Tijmen de Wijn; 3Joost Bakker; 4.Yvo Witte; 5.Jacob Keijzer; 6.Remco Koopman. B-jeugd: I.Hans Zijm (12 ronden in 31.35); 2.Dirk Domhof; 3.Erwin Goënga; 4.Robert Jan Appel; 5.Jelle Vonk; 6.Patrïcia Mosk. ft Overweldigende belangstelling tijdens de diploma-uitreiking in de Burg. De Koninghal. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7