GEKNIPT OOK U KUNT ONS NODIG HEBBEN! .laaide Drijver teveel roerend aed-belasting? weiligingsdag" empark Molenkoog ^stuurswisseling Oosterend eelgoed lenen smsingel Molenlaan «vlogen y i 0 Ringsteken vanavond in Oosterend Auto-inbraken Groene container Dorpswachten dit weekend al actief Toerist klaagt over KLM-helikopters Gehandicapte kinderen behalen zwemdiploma Uit het politierapport II „AG 10 JULI 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 7 directie van Drijver Bouw B.V. is treden over de snelheid waar de bezwaren die het bedrijf ft gemaakt tegen aanslagen on- and goed-belasting worden afge- jeld. Drijver heeft zich daarover beklaagd bij de gemeenteraad. janslagen werden juni vorig jaar Ecgd. Drijver maakte tijdig be- r mede op grond van een taxa- aort van Eelman Van «aarden. Ook de Waterschaps- ung die Drijver moest betalen ^;ehoog omdat die is gebaseerd door de gemeente vastgestelde van het onroerend goed. Drij- daardoor totaal f6.958,- het volgens hem f3.693,- zijn. Eind november vorig jaar je gemeente weten dat in het kwartaal van 1992 contact «orden opgenomen over het ma- flneen opnamerapport. Op 1 itnlii (deling grondzaken van de ge- ne liet weten dat „binnenkort" zou worden gemaakt. I, was dat nog niet gebeurd. I5juni, bijna 10 maanden na het van het bezwaar, verzocht en w de zaak binnen 14 da- i handelen. Daarop werd niet igeerd, waarop Drijver zijn klacht •de bij de gemeenteraad. „Wij u ervoor kan zorgen dat ideling op korte termijn gaat i-vinden' «voegen er als commentaar dat aan Drijver reeds en- naanden geleden is meegedeeld fe afhandeling wegens tijdgebrek «el enige tijd op zich zal laten gen. Ze vragen de gemeenteraad acht voor kennisgeving aan te Sk jipark Molenkoog staat morgen ijag) in het teken van beveili- Deze „beveiligingsdag" wordt mden van 12.00 tot 16.00 uur. üisvindt de opening plaats van ^splinternieuwe mini-golfbaan. de beveiligingsdag laten de aanwezigen zien wat je iwater kunt doen. In het bad reddingsvlot. Beveiligings ITexel (Best) is aanwezig met iid, waarin talrijke spullen en js op gebied van beveiliging, ig en communicatie- luur te zien zijn. Onder meer het bedrijf het dealerschap van ize zwembad-alarminstallaties, .«strekt tevens informatie over sisten die het bedrijf verricht. Kgden kunnen al vanaf 10.00 trecht en zijn ook na de sluiting bad nog welkom, tot 21.00 öe middag wordt muzikaal opge- r^sddoor de Texelse band Pride doy, terwijl de jongste jeugd door mere kinderen kan worden Inkt. van Tatenhove, Anja Koot en jw. Kalis zijn afgetreden als lid mie dorpscommissie van Ooster- Alle drie hebben ze tenminste ?ar in het bestuur gezeten. Hun sen worden ingenomen door sine Hoven, Marloes van der Vis esAris Trap. De functies moe- ïderling nog worden verdeeld. Zomervakantie zal de Speel-o- lfiet als vorig jaar geopend zijn dienen van speelgoed. De uit eenden zijn op de maandagen 3' 27 juli en 10 augustus van 'ot 11.00 uur. De speel-o-theek een groot tekort aan vrij- ffts; het bestuur zoekt drin- ^nsen die willen helpen. Voor 'informatie: Irene Burgman, tel. Willen dit jaar nog geen extra ^elen treffen om de karakte- kjepen langs de Molenlaan in Osdorp te beschermen. De bo teren nu in een redelijke con- moar ze worden bedreigd door Jangoede voeding in de bo- Mort aan water in droge perio- 'e weinig lucht oor de wortels kiekte. De extra maatregelen "neer dan 40.000 gulden. Het '•dn geld pas volgend jaar Ter verbetering van de %l wordt ook overwogen om ^eren van auto's tussen de ^onmogelijk te maken. r i ^•nmelker uit Den Burg heeft Jj^itie aangifte gedaan van ver dol diefstal van een duif. De 231 in een afgesloten hok. Toen vermissing merkte, was °P slot. Volgens hem kon de ;^ogelijk op eigen houtje ont- 'fen het deurtje achter zich 0enDe duif heeft een ongeveer duizend gulden. Alom wofunïetracht om in het toeris me seizoensverbreding te realiseren. Daartoe worden forse investeringen gedaan om het kwaliteitsniveau van de accommodaties en het voorzienin genniveau te verbeteren. Daarnaast worden vakantiespreidingscampagnes gevoerd. Ook wordt gezocht naar nieuwe produkten die in tegenstelling tot bijvoorbeeld het kusttoerisme min der weergevoelig zijn. Dit heeft er mede toe geleid dat ons cultureel erf goed in de afgelopen jaren grotere aandacht binnen het toerisme heeft gekregen. Met succes, want een groeiend aantal toeristen kan worden beschouwd als 'cultuurtoerist'. In deze bijdrage wil ik een pleidooi houden voor een grotere integratie van de na tuur met het toerisme. Het voorbeeld dat mij daarbij direct voor ogen komt is dat van Texel. Daar waar tot voor kort werd gekozen voor een kwantitatieve groei in het toeris me, heeft men nu gekozen voor een kwalitatieve groei. Aan het aantal slaapplaatsen op het eiland werd een maximum gesteld. Wanneer er sprake zou zijn van verdere groei moest die in het voor- en naseizoen plaatsvinden. Op Texel is men het erover eens dat vooral de schoonheid van de natuur de aanleiding is om toeristen in voor- en naseizoen tot een bezoek aan te sporen. De toeristische industrie dien de er op in te haken door voorzienin gen te creëren zoals die door deze doelgroep worden gewenst. Naast dat de natuurgerichte toerist ak- tief is, stelt deze over het algemeen ook prijs op een goed hotel en goed eten. De natuurgerichte toerist van vandaag onderscheid zich daarin van het stereotype beeld dat vroeger over hem of haar bestond. Het informatie centrum Ecomare op Texel heeft de afgelopen jaren een zeer sterke groei doorgemaakt en heeft nu ruim 200.000 bezoekers per jaar. Het maximum aan tal verblijfplaatsen is nimmer bereikt en toeristisch ondernemend Texel taalt er niet meer naar. De natuurgerichte toe rist, die als gevolg van de kwalitatieve benadering het eiland Texel bezoekt, zorgt voor seizoensverlenging, heeft een hoger bestedingspatroon, ontziet de natuur en met minder toeristen wordt een beter rendement bereikt, waarbij de voor de natuur negatieve bijverschijnselen uitblijven. Niet alleen op Texel maar ook in ande re gebieden zullen de bakens in de ko mende jaren ten gunste van de natuur worden verzet. Soms gedwongen door de omstandigheden, bijvoorbeeld door de sterke teruggang in het ge bruik van de vaste standplaats, maar hopelijk vooral ook omdat het als een nieuwe uitdaging wordt gezien de ogenschijnlijke tegenstellingen van na tuur en toerisme te verzoenen en om een kwalitatief toeristisch recreatief produkt te ontwikkelen. Het nieuwe natuurimago dat in de loop der jaren dient te worden opge bouwd moet volgens mij wel zuiver van karakter te zijn, wil het tot langdu-1 rig effect leiden. Ik wil dit me» Uit het blad NBT Koerier, het maan delijks verschijnend huisorgaan van het Nederlands Bureau voor Toerisme. Het citaat is afkomstig van Noordhol lands gedeputeerde Wim van Gelder, in september Commissaris der Konin gin van Zeeland. Geslaagd André Timmer uit Oosterend kreeg op de Hogere School voor Economi sche Studies in Amsterdam het di ploma uitgereikt. Hij volgde de 4-jarige opleiding in de studierichting economisch-linguïstisch. Tevens be haalde hij het certificaat European Business Studies. Vanavond wordt in Oosterend de tweede wedstrijd van de Texelse ringsteekcompetitie afgewerkt, aan vang 19.30 uur. Start en finish zijn in de Oranjestraat. De combinaties rij den de volgende route: Achtertune- Kerkstraat-Vliestraat-Mulderstraat- Bijenkorfweg-Peperstraat-Oranjestraat. De organisatie vraagt of bewoners de straten autovrij willen maken. Deelne mers wordt verzocht zich een half uur tevoren op te stellen aan de Slotskolk. De volgende wedstrijd is komende week tijdens de Hoornder Donderdag, waar de Naalrand het strijdtoneel vormt. Twee aan de Mokweg geparkeerde auto's waren dinsdag het doelwit van dieven. Omstreeks het middaguur werden beide auto's met grof geweld opengebroken. De rechtervoorportier van de auto van een Belgische va kantieganger was geheel vernield. Bovendien zat er een barst in de voorruit. De man mist zijn paspoort en een beautycase. Een heuptasje, dat eveneens werd vermist, is inmid dels weer terecht. De schade be draagt ongeveer ƒ1.000,-. Van de andere auto, eigendom van een Doe- tinchemmer, was de ruit van het rechterportier kapot gemaakt. Een rugzak met kleding werd ontvreemd. Een inwoner van Düsseldorf over kwam precies hetzelfde toen hij dins dagmiddag zijn auto bij paal 33 had geparkeerd. Uit zijn wagen zijn enkele tassen met kleding en voeding gesto len. Sinds vanmorgen heb ik na een af wezigheid van vier weken mijn „eigen" groene container weer terug. Maar door de modder en uitwerpse len (van huisdieren?) kun je niet echt meer van een „groene" container spreken. Nadat ik hem aan de buitenkant met water en groene zeep weer toonbaar had gemaakt, heb ik hem volgegooid met water en bleekmiddel. Voordat milieu-activisten in de pen klimmen: ik weet dat bleekmiddel slecht is voor het milieu, maar ongedierte rond mijn huis is slecht voor mij en mijn kinderen. De meeste mensen hebben hun con tainer gemerkt met stickers of pla- kletters om vergissingen te voorkomen. Zelf had ik hem niet ge merkt, omdat de containers elk een eigen nummer hebben. Mensen die hun nummer niet kunnen onthouden plak er een merkteken op, zodat u hem als uw eigen container herkent. Daarmee voorkomt u dat andere mensen (zonder dieren) uw vieze container moeten schoonmaken. Tot slot: vanmiddag heb ik de cijfers 74 op mijn container geplakt. Niet voor mezelf, maar voor anderen, zodat ze mijn container in het vervolg laten staan! Greta Bergsma, Den Burg. Dit weekend zullen al dorpswachten patrouilleren in de woonwijken van De Koog, om 's avonds en 's nachts het uitgaanspubliek in toom te hou den. Vanaf komende woensdag zijn de fietsende nachtwachten tot 23 augustus elke nacht in touw. Tijdens het Tropical Sea Festival in het laat ste weekend van augustus draven ze nogmaals op. De surveillance wordt uitgevoerd door twee medewerkers van het overkantse beveiligingsbedrijf CSU, dat ook al camping Kogerstrand on der hoede heeft. Ze staan in verbin ding met de politie, maar mogen niet zelf ingrijpen. De dorpswachten dra gen geen wapen. Hun taak is vooral te voorkomen dat vernielingen wor den aangericht en dat groepen lui druchtig over straat gaan. De dorpswachten komen niet in het uit gaansgebied (Dorpsstraat); dat is voor rekening van de politie en de susploeg van de horeca. Het project kost circa ƒ25.000,- (exclusief BTW) en wordt deels gefinancierd door de Koger ondernemers. Geslaagd Aan de MEAO van 't Noorder Hooft College in Den Helder slaagden Ju liette Krotje, Herma Broekman, Fran- coise Keijser, Evelien Dekker en Gert Jan Vlaming. Jan C. Timmer slaagde aan de Nijen- rode Universiteit voor Bedrijfskunde. Hij behaalde het bachelors diploma in business administration. De heer J. Luidens uit Woerden heeft zich bij de gemeenteraad be klaagd over de geluidshinder die vooral op zuidwestelijk Texel wordt veroorzaakt door KLM helikopters, die de verbinding onderhouden tus sen boorplatforms op de Noordzee en de helihaven van Den Helder. Lui dens wil dat het gemeentebestuur er bij KLM-helikopters op aandringt de route iets te verleggen. Volgens b en w heeft de haven meester van het vliegveld Texel de Rijksluchtvaartdienst herhaaldelijk ge vraagd maatregelen te nemen tegen KLM-helikopters, maar tot dusver heeft de RLD niet gereageerd. In de laatste vergadering van de Commis sie Geluidshinder Vliegveld Texel heeft de RLD echter toegezegd zich hierover binnenkort te laten horen. Ki Afman (13) uit Den Hoorn en Pe tra Eelman (11) uit Den Burg hebben het zwemdiploma A gehaald. Een bij zondere prestatie, omdat beide kinde ren geestelijk gehandicapt zijn. Met elf andere leerlingen van de ZMOK- school De Meerpaal uit Den Helder kregen ze het afgelopen schooljaar wekelijks een half uur zwemles in zwembad De Schots. Deze training onder leiding van een der schooldo- centen bleek voldoende om drie baantjes op de buik, twee op de rug, één met kleding aan af te leggen en om één minuut te kunnen watertrap pelen. KONINKLIJKE NEDERLANDSE REDDING MAATSCHAPPIJ Uitsluitend door vrijwillige bijdragen in stand gehouden. Ook u kunt 'Redder aan de wal' worden voor minimaal 25,- per jaar. ZONDER U REDDEN WE HET NIET! KNRM - Spinozastraat 1 1018 HD Amsterdam telefoon 020 - 6238397 Postbank 26363 Informatie voor de langetermijn- agenda kan worden opgegeven bij mevrouw R. van Dijk, kamer 109 in het gemeentehuis (telefoon 62121, toestel 264). De bijgewerkte gege vens worden één keer per maand aan de krant doorgegeven. Van een 23-jarige vrouw uit Utrecht werd maandag in de Dorpsstraat een portemonnee met ƒ130,- gerold. Dieven sloegen hun slag op een cam ping bij De Cocksdorp, waar ze uit een auto diverse goederen met een totale waarde van meer dan ƒ2.000,- ontvreemdden. Gedupeerde is een 43-jarige Duitser. Een Italiaanse toerist maakte melding van diefstal van twee kentekenplaten van zijn auto, die hij aan de Ruyslaan had geparkeerd. Terug. Een goed politiebericht: langs de Nikadel in De Koog werden twee gestolen fietsen terug gevon den. Het betreft een mountainbike en een citybike van een stel uit Wormer- veer. De fietsen verdwenen op 28 ju ni op klaarlichte dag uit de Dorpsstraat in De Koog. Avond wedstrijd. De eerste avond- wedstrijd van De Waddenruiters en De Kleppertjes is geslaagd. De bo dem was iets te hard, maar er wer den aardige prestaties geleverd. Hoogste scores waren van Corrien Duin (130 punten in de L2-klasse) en Lieneke Roeper (130 pt in L1). Landbouwdag. De organisatie van de Hoornder Landbouwdag heeft van de gemeente 500 gulden subsidie gekregen. Deze jaarlijkse manifestatie staat eind juli weer op het program ma. Auto-inbraak. Een man uit Schie dam deed bij de politie aangifte van een auto-inbraak. Uit zijn auto, die hij aan de Californiëweg had geparkeerd, was een tas gestolen waarin een fo totoestel en geld zaten. De totale waarde van de buit bedraagt 550 gulden. De dief was binnengekomen door het kapotslaan van een portier- ■Hl rop het vaKaïTut^i^S _^3zoek gaan. Gewoon om te laten zien dat het helemaal niet nodig is om naar verre landen af te reizen. Vakantie in eigen land kan tenslotte verrassend leuk zijn. Maar we willen dan ook weten waarom u al vijftien jaar naar een bepaalde camping gaat of waarom je zo fijn kunt fietsen in Drenthe, wandelen in Zuid-Limburg, wadlopen in Groningen of met jongeren feesten op Texel. Uiteraard hebben wej Uit de IJmuider Courant. Het knipsel werd ons toegestuurd door K. Koorn uit Driehuis (gemeente Velsen). 14 juli: Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij Paal 9. Braderie De Koog. 15 t/m 19 juli: Kermis in De Koog. 15 juli: Dag van de Oud-Hollandse kinderspe len bij Folklore, Den Burg. 16 juli: Hoornder Donderdag. Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij Paal 17. 17 juli: Crossloop Den Hoorn start 19.30 uur bij Witteweg. 21 juli: Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij Eendrachtsweg. Braderie in De Koog. 22 juli: Theaterdag bij Folklore, Den Burg. 23 juli: Hoornder Donderdag. Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij Eendrachtsweg. 24 juli: Crossloop Den Hoorn, start 19.30 uur bij Witteweg. 27 juli: Tally-ho. De Koog. 28 juli: Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij paal 9. Braderie in De Koog. 29 juli: Dag van het chroom, old-timer auto show. Folklore, Den Burg. Kermisdag, zwempark Molenkoog, 17.00 uur. 30 juli: Hoornder Donderdag. Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij paal 17. Zandkastelen bouwen op strand bij De Koog. 31 juli t/m 13 augustus: Expositie van G. J. Roos, olieverf schilderijen van Texel, in de ten toonstellingsruimte in het raadhuis, geopend tijdens kantooruren. 31 juli: Crossloop Den Hoorn, start 19.30 uur. Augustus 1 augustus: Para Olympische dag in Zwempark Molenkoog. Ronde van Zuidema in De Cocksdorp. Popfestival in muziektent te Oosterend. 2 augustus: Autocross MAB-club Texel. 4 augustus: Braderie De Koog. Ringsteken in De Koog. Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij Eendrachtsweg. 5 augustus: Viering 30-jarig bestaan Folklorestich- ting in Den Burg met optredens van de Schermer Dansers, de Dansgroep Oude Dansen, de Boerenkapel, de Kleppertjes en de Waddenruiters. 6 augustus: Hoornder Donderdag. Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij Eendrachtsweg. 7 t/m 16 augustus: Circus Renz in De Koog. Crossloop Den Hoorn, start 19.30 uur bij Witteweg. 8 augustus: Vliegshow, vliegveld Texel. inl. dhr. De Bruyn. 11 augustus: Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij paal 28. Braderie in De Koog met vuurwerk. 12 augustus: Dag van het dier bij Folklore in Den Burg. „Echt wel!!", waanzinigge dag in Zwempark Molenkoog, 13.00 uur. 13 augustus: Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij Paal 9. Zandkastelen bouwen op het strand bij De Koog. Demonstratie KNRM en Marine Hoornderdonderdag. 14 juli: Crossloop Den Hoorn, start 19.30 uur bij Witteweg. 14 t/m 27 augustus: Expositie J. J. Waverijn in de ten toonstellingsruimte in het raadhuis, geopend tijdens kantooruren. 18 augustus: Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij paal 17. Braderie in De Koog. 19 augustus: Dag van de oud-Hollandse spelen. Folklore,. Den Burg. Finale ringsteekwedstrijd voor paard en wagen in Den Burg. 20 augustus: Hoornder Donderdag. Sportvissen gastenwedstrijd, 19.00-21.00 uur bij paal 28. 22 augustus: Viering 80-jarig jubileum tennisvereni ging Deuce. Finale kampioenschap visroken in De Koog. 25 augustus: Braderie in De Koog. 26 augustus: Dag van de muziek. Folklore, Den Burg. Sknoetendag, zwempark Molenkoog, 13.00 uur. 27 augustus: Hoornder Donderdag. 28 augustus: Vuurwerk in De Koog. 28/29 augustus: Tropical Sea Festival in De Koog. 28 augustus t/m 10 september: Expositie van H. Tielemans in de ten toonstellingsruimte in het raadhuis, geopend tijdens kantooruren. 30 augustus: Motorcross MAB-club Texel. Sportvissen kampioenschapwedstrijd, 8.00-10.30 uur bij paal 31. 31 augustus t/m 4 september: Zwemvierdaagse, zwempark Mo lenkoog. September 5 september: Triathlon Texel 11 t/m 24 september: Expositie van K. H. Weiss, foto's van Texel, in de tentoonstellingsruimte van het raadhuis, geopend tijdens kantooruren. 12 september: Noord-Hollands kampioenschappen tijdrijden voor recreanten (wielrennen) over 40 km. Start 14.00 uur op de haven van Oudeschild. 13 september: Sportvissen kampioenschapwedstrijd 8.00-10.30 uur bij paal 12. 19 september: Surfen Texel Race.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7