■cologische bungalows bieden extra service )e Bol wordt De Witte Berg Rijden onder invloed iad van Heerwaarden iet in melkfabriek °stuum gestolen Gebroken mast Zaterdag Zuidema-ronde Uitslag verloting Van Driesten snel in Hoornder crossloop Catamaranwedstrijd Oosterender jeu de boules van start Bromfietster ongedeerd na aanrijding Brandend afval lokt brandmelding uit 1S) 0G 28 JULI 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Voor water wordt een belangrijke plaats ingeruimd. "gerucht dat slager Aad van ^waarden gaat samenwerken "de firma Dicon, die in de melk- tóek van start wil, berust niet op Brtieid. „We hebben afgesproken "weelkaar niet dwars zullen zït- maar verder moeten we ieder Neigen broek ophouden", aldus Texelse slager. Meerwaarden wil graag nieuw- plegen. Aan de Maricoweg bij :n°odslachtplaats is daar geen ge kheid voor. „In Oudeschild wel, ï.je praat over een bijzonder "bare investering. Als slachterij ®je aan onnoemelijk veel eisen wen. Dat maakt het zó duur dat net niet alleen kan opbrengen." De *:-rhad ook wel in de melkfabriek maar daar ging de gemeente niet mee akkoord. „Daarom bik het vreemd vinden als de fir- ic°n wel toestemming kreeg om slagerij te beginnen. Er zijn Wéns al 17 slagerijen op Texel, 5"e spoeling wordt wel erg dun." jjan uit Lochem raakte in de van donderdag op vrijdag zijn 11 ete blauw-grijze kostuum met erhemd kwijt. De kleding met Jtale waarde van f660,- werd en van een droogmolen, die Jnaast de caravan van de man "camping in de Dennen. Pech voor zeiler K. Faber uit Am sterdam. Gistermiddag toen hij van Den Helder opweg was naar Kornwerderzand, brak ter hoogte van Oudeschild de mast van zijn 77.80 meter lange jacht Wankja waarna ook nog de motor uitviel. Het NlOZ-vaartuig Griend maakte vast en bracht het jacht naar Ou deschild. Het breken van de mast was het gevolg van een „klap- gijp", waarbij de giek ongecon troleerd en met veel geweld doorsloeg. Dë mast knikte en moest worden doorgezaagd. Mast, grootzeil, fok en alles wat er bij hoorde ging overboord maar bleef aan het schip hangen. Op motorkracht naar Oudeschild varen lukte niet, omdat de motor het na enige tijd begaf. Hulp vra gen met de marifoon was onmo gelijk omdat de op de mast zit tende antenne onder water zat. Fabers dochter Kirsten en haar vriendin Marianne Sobjes trokken de aandacht van de in de buurt Het ligt in de bedoeling om met de bouw te beginnen als 20 van de 36 bungalows zijn verkocht, gerekend wordt op september dit jaar. De koopprijs is vanaf /f258.000,- „Onze verwachtingen zijn zeer hoog gespan nen. We verwachten in korte tijd de 36 bungalows aan beleggers te ver kopen. Dit is een uitstekende pen sioenvoorziening", aldus Keizer, die berekent dat er aan huur in het eer ste jaar op /34.000 kan worden ge rekend. In tegenstelling tot het Livingstone project kan de eigenaar de woning zelf verhuren, maar ook het centraal reserveringsburo van het vakantiecentrum Dennenoord zal er alles aan doen om de bungalows tij dens de winterperiode te exploiteren. Keizer is een groot voorstander van seizoensverbreding mits er goed mee wordt omgegaan. Geprobeerd is om het werk op Texel uit te besteden. Aannemer Visser was geinteresseerd maar toen bleek dat moet worden gewerkt met hou ten systeembouw en Visser derhalve de materialen van de overkant zou moeten halen, haakte hij af. Er is dus gekozen voor een aannemer van de vaste wal. Keizer: „Jammer, we had den het werk graag op Texel gehou den. Maar er is hier hu eenmaal geen houtfabriek." Zaterdag a.s. wordt in De Cocksdorp weer de traditionele Ronde van Zuid- ema gehouden. Wie wil meedoen aan deze wieler wedstrijd kan vanaf 19.30 uur in schrijven bij de wagen naast „La Morena" in de kikkertstraat. Start voor de jeugd tot en met 7 jaar om 20.00 uur; jeugd 8 tot en met 12 jaar ca 20.30 uur; volwassenen om ca 21.00 uur. Inschrijfgeld voor de jeugd f 1,-; volwassenen f2,50. Er wordt gereden op eigen fiets, liefst zonder versnelling. Een extra premie wordt uitgeloofd voor de meest origi nele verschijning. Na afloop is er tobbesteken, waar voor de organisatie enkele deelne mers uit het publiek nodig heeft. varende TX 27, die alarm sloeg. Aanvankelijk zou de reddingboot van Den Helder uitvaren, maar dat was niet nodig omdat de Griend al naderbij was gekomen en de Wankja naar de jachthaven van Oudeschild sleepte. Daar luk te het met veel moeite en hulp van omstanders om mast en an dere overboord gezette spullen op de wal te krijgen zodat de schade kon worden opgenomen. De foto toont het binnenslepen van het onfortuinlijke jacht door de Griend. IFoio Harry de Graaf Een 25-jarige Belg uit Stekene heeft maandagnacht een rijverbod en een boete van /2500,- gekregen wegens rijden onder invloed. De politie kon de man op de Westerweg met de no dige moeite van zijn motorfiets krij gen. Op het bureau werd geconstateerd dat hij driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol op had. Zondagnacht nam de politie het rijbe wijs in van een 26-jarige inwoner van Apeldoorn. De man reed onder in vloed op de Nikadel in De Koog. Uit de test bleek dat hij ruim tweemaal de toegestane hoeveelheid drank op had. De man weigerde een adem analyse. Omdat het een recidivist be trof werd het rijbewijs gevorderd. Diezelfde nacht werd in de Dorpsstraat in De Koog een 22-jarige Amsterdammer aangetroffen die te veel aan Bacchus had geofferd. De man kreeg een rijverbod. Hetzelfde goldt voor een 22-jarige in woner van Heerhugowaard, die zon dagnacht met een paar glaasjes teveel op door De Koog reed. Zaterdag deelde de politie nóg een rijverbod uit. Het betrof een 42-jarige man uit Heerlen, die in beschonken toestand op de Stuifweg bij Ooster end werd aangetroffen. Gestolen. Terwijl een 29-jarige Duitser meedeed aan een toertocht werd uit zijn tent op een camping in De Koog een Walkman gestolen. Opgevoerde brommer. Een 19-jarige Texelaar werd op de Koger- weg aangehouden omdat hij op een opgevoerde, uit Duitsland ingevoerde Moped reed. De brommer is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Tijdens de rommelmarkt ten behoeve van de kerkrestauratie op de Hoorn der Donderdag is een verloting ge houden. Prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: 681, 775, 805, 818, 842 en 983 blauw. De prijzen zijn af te halen bij Hans Zijm, Naal- rand 11 of donderdag op de grote rommel- en boekenmarkt tijdens de landbouwdag. Aan de derde Hoornder crossloop van deze zomer namen 119 lopers deel. De weersomstandigheden wa ren gunstig: het werd zelfs even ge heel windstil, terwijl het er juist naar uitzag dat er een bui aan kwam. Veel deelnemers slaagden er in hun tijden te verbeteren. Bert van Driesten uit Nijkerk zette op de 8 ki lometer de snelste tijd .van de afgelo pen vier jaar neer: 27.39 minuten. Het record staat sinds 1987 op naam van Helmut Schweer (26.59). Op de 4 km kwam Marcel Boertien (13.33) dicht in de buurt van het re cord van Lutz Lohse (13.24 in 1990). De strijd in de klassemente ligt nog geheel open, hoewel Renate Haase en Marcel Boertien zich op de 4 km stevig aan de kop hebben genesteld. Om in het eindklassement te worden opgenomen, dienen de deelnemers tenminste drie maal te hebben mee gelopen. Er zijn nog drie crosslopen te gaan. Vrijdag wordt weer om 19.30 uur gestart vanaf het ZDH-terrein aan de Witte weg. Uitslagen 8 km, vrije inschrijving: 1. Bert van Driesten 27.39; 2. Henk Olijve 28.49; 3. Noel van der Linde 29.05. 8 km. veteranen: 1. Jos van de Rijst 29.58; 2. Nico Vergouw 31.07; 3. A. Rijskamp 31.37. 4 km, vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Renate Haa se 17.43; 2. Judy Witte 20.50; 3. Carla Roe per 20.51. 4 km, mannen vanaf 15 jaar: 1. Marcel Boer tien 13.33; 2. Ralf van de Rijst 14 45; 3. Har ry Bakker 15.18. 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1. Hendrik Berzellis; 2. Matthijs de Bruin 17.20; 3. Bart van Haaster 18.50. 1 km, miniloop t/m 10 jaar: 1. Wilrik Kok 3.30; 2. Sjors Pranger 3.32; 3. Susanne de Vos 3.39. De Cocksdorper Kustzeilvereniging houdt zondag een wedstrijd die mee telt voor het clubkampioenschap. Er wordt gezeild bij Paal 33. Zeilers kun nen zich vanaf 9.15 uur inschrijven bij het clubhuis. De briefing is om 10.00 In Oosterend wordt zaterdag om 14.00 uur een jeu de boules-baan geopend achter de bejaardenwonin gen Strender Tuus. De plechtigheid wordt verricht door Piet Bolier van Gemeentewerken en krijgt een Frans tintje door het serveren van wijn en stokbrood met kaas. Belangstellen den zijn welkom en worden in de ge legenheid gesteld met het spel kennis te maken. Vooral van de kant van ouderen wordt belangstelling verwacht. Dat Bolier de opening verricht heeft te maken met de medewerking die de initiatiefnemers K. van Houten, S. Bremer, M. Birkenhagen en P. Heer schap van Gemeentewerken hebben gehad bij de aanleg van de baan door vrijwilligers. Welwillend werden materialen zoals stoepranden, asfalt en grit beschikbaar gesteld. Als er genoeg animo voor is, zal een jeu de boules-vereniging worden op gericht. Voor de opening is ook een uitnodiging gestuurd naar de jeu de boules-vereniging van Den Helder. Mogelijk zal dit uitgroeien tot een blij vend contact met uitwisselingen en trainingen. Een 42-jarige automobilist uit Lobejun wilde vanaf de Pontweg de Wester weg oprijden en verzuimde daarbij voorratig te verlenen aan een 21-jarige bromfietster uit Den Helder, die over het fietspad reed. Het meisje kwam ten val, maar bleef ongedeerd. Haar bromfiets raakte echter zwaar beschadigd. De auto liep aan de rechterzijde deuken en krassen op. Zaterdagavond steeg rook op achter het gebouw van het kampeer- en ca ravancentrum van Jimmink aan de Spinbaan in Den Burg. Het leek dat in het gebouw brand was, zodat alarm werd geslagen. De brandweer kon direct vaststellen dat er met het kampeercentrum niets aan de hand was. De rook was afkomstig van buurman Cor Dros van het aangren zende pand, die in een vat op een terreintje tussen de gebouwen wat afval had verbrand. zons op- en ondergang. In de slaap kamer boven bijvoorbeeld zal het raam op het oosten worden geplaatst zodat de opkomende zon de wekker kan vervangen. Ook op de gedeelte lijk overdekte buitenterrassen, zowel aan de oost- als zuidzijde van de bungalow, wordt hiermee rekening gehouden. Op het terrein zullen de 36 huisjes aan drie „straatjes" afge schermd door groenranden, worden gegroepeerd, waarbij elk straatje een eigen karakter krijgt. Tussen deze straatjes zullen open stukken zijn die het uitzicht van de huisjes garande ren, maar ook volop speelruimte bie den. De paden zullen niet geasfalteerd of onnodig breed ge maakt worden, de auto blijft immers op het parkeerterrein. De verharding zal uit een schelpenlaag bestaan. Water Voor water zal een speciale plek wor den ingeruimd op het terrein. De vij ver met een „gestrande schip" (dat wordt gemaakt wordt door Meyert Boon uit De Cocksdorp) zal dienst doen als speelplek voor kinderen. Naar Duits voorbeeld zal een „flow- form" speelfontein worden geplaatst, waaruit het water via enkele beekjes in de speelvijver zal stromen. Verde rop zal het water op natuurlijke wijze worden gereinigd, van zuurstofwor- den voorzien en weer worden terug gepompt naar de fontein. Het natuurlijke grondwater en het van de daken van de huisjes verzamelde re genwater vormen de toevoer van het geheel. Schapeboet Het architectenburo heeft zich bij het ontwerpen van de bungalows laten inspireren door de Texelse schapen- boet. Bij de bouw zullen mens- en natuurvriendelijke materialen worden toegepast, zoals naaldhout, baksteen en lijnolieverf. De bungalow zal een begane-grond oppervlak van 70 vier kante meter hebben. Over de prakti sche en tevens luxe inrichting is lang nagedacht. Harry Keizer: „De hal bij voorbeeld is gróót. Je kan in een bungalow nooit je troep kwijt, toch? Deze entree heeft ruimte voor de kin derwagen, strandspullen, noem maar op. In de woonruimte plaatsen we een driezitsbank want als je op va kantie bent wil je liggen en dat gaat net niet op een tweezittertje. Verder is er TV, draaibaar, met aansluiting op beide slaapkamers en een zeer luxe ingerichte badkamer met bad en douche." Seizoensverbreding De exploitanten van het park willen zich naast de ecobouw tevens onder scheiden door het bieden van extra service. „Ik vind het te gek dat je na een lange reis in een dure bungalow je eigen bed moet opmaken", zegt Keizer. „Je moet hier behandeld wor den zoals in een goed hotel. De bed den zijn opgemaakt, elke dag krijg je schone handoeken en je wordt door een werkstudent keurig naar je bun galow gebracht." De hele ecologi sche gedachte en uitvoering wordt gezien als een meerwaarde. $rhet terrein van camping ,,De Bol" aan de Grensweg wordt werkt aan de ontwikkeling van een 36-tal bungalows. Niet zo- geijkte vakantiewoningen, maar onderkomens op ecologi- be basis. Initiatiefnemers zijn de gebroeders van de Berg van vakantiecentrum Dennenoord en toegevoegd directielid Harry iier. de ontwikkeling van deze bunga- s gaat men volledig uit van de Het idee erachter is om de deme stadse mens, die de natuur en nog maar kent van milieupro- men, op een vanzelfsprekende ma- jterug te brengen in die natuur, die moderne mens de verbinding de natuur kan terugvinden? Voor jiiiatiefnemers ligt het antwoord vraag in de vakantietijd, waar- n uit de beslommeringen en in patuur stapt. Groene hart j van camping De Bol in -L'groene hart van Texel" was één de aanleidingen voor de ecologi- k te plannen. Bij de indeling van ZD 'S !het terrein als de bungalows is iw samengewerkt met het Utrechtse architectenburo Orta Ate lier. Allereerst hebben de intiatiefne- mers hun eigen vakantie-wensen en opmerkingen op een rijtje gezet. Woordvoerder Harry Keizer: „Toen we onze eigen wensen op een rijtje zet ten werd al snel duidelijk dat elemen ten zoals parkeerterreinen en grote toiletblokken voor gemeenschappelijk gebruik door alle betrokken als sto rend werden ervaren. Ook was er bij iedereen de wens om stromend wa ter op het terrein te zien, in de vorm van een beekje." Parkachtig Het terrein moet een vriendelijk, parkachtig karakter krijgen. Het fraaie uitzicht zal zoveel mogelijk worden uitgebuit. De plek van de bungalows wordt bepaald aan de hand van de 'nterwerk is vooral bedoeld als speelmateriaal voor kinderen.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5