Uit het politierapport Ontspannen luisteren naar Oosterender Pop „Kontje Texel" krijgt originaliteitsprijs Jeu de boule-club heeft al 22 aspirant-leden Wilt u in de tips van Texeltoerist iets wijzigen graag nu bellen! Veel ouders zwommen mee voor diploma Ecokar haalt meer Circus Renz Toernooi Eilandschutters blijkt schot in de roos Texelaars in de prijzen in Opmeer Hoornder crossloop: goede tijden 96 Fietsers in Ronde van Zuidema PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 4 AUGUSTUS 4jD Het zomerseizoen is in volle gang, de nieuwe Texeltoerist ligt al enige weken in de winkels. Het zomernummer, waarin we hebben getracht de vakantiegan gers van een zo compleet moge lijk informatiepakket te voorzien, is op diverse verkooppunten ver krijgbaar. Hoewel ook dit magazi ne actueel is bijgewerkt, kan het wellicht nog completer. Wie sug gesties heeft, wordt verzocht contact op te nemen meteindre dacteur Margreet Berndsen, tel. 14896. Zij is inmiddels begonnen met de herfst/winteruitgave, die in oktober verschijnt. Wijzigingen of nieuwe vermeldin gen voor de rubriek „Tips" kun nen tot en met vrijdag 7 augustus aan haar worden door gegeven. Bij geen gehoor: Texelse Courant, telefoon 12741 (fax 14111). Dinsdag 4 augustus Van 19.00 tot 20.00 uur wordt bij de Eendrachtweg een sport viswedstrijd gehouden, speciaal voor gasten. In De Koog begint om 19.00 uur een ringsteekwedstrijd, meetel lend voor het Texels kam pioenschap. In Cinema Texel draait om 14.00 en 19.00 uur „Beethoven" en om 16.00 en 21.15 uur „Flodder in Amerika". Woensdag 5 augustus Radio Noordholland verzorgt van af de Groeneplaats een rechtstreekse uitzending in ver band met het 30-jarig bestaan van de Stichting Folklore: van 12.00 tot 13.00 uur. In Cinema Texel draait om 14.00 en 19.00 uur „Beethoven" en om 16.00 en 21.15 uur „Flodder in Amerika". Donderdag 6 augustus Van 19.00 tot 21.00 uur wordt bij de Eendrachtweg een sport viswedstrijd gehouden, speciaal I voor gasten. In Cinema Texel draait om 14.001 en 19.00 uur „Beethoven" en I om 16.00 en 21.15 uur „Flodder I in Amerika". In de Hervormde kerk van Oosterend geeft Everhard Zwart l een orgelconcert, aanvang 19.3o| uur. Entree f5,-; kinderen en 65 plussers f2,50. Vrijdag 7 augustus Circus Renz begint zijn voorstel lingen op de Nikadel in De Koog. Première om 20.15 uur. De Hoornder crossloop start om 19.30 uur op het ZDH-terrein. In- I schrijven vanaf 19.00 uur. Hoogwater Oudeschild Di. 4 01.05 en 13.36 Wo. 5 01.30 en 14.00 Do. 6 02.00 en 14.34u. Vr. 7 02.37 en 15.24u. Za. 8 03.40 en 16.17u. Zo. 9 04.50 en 18.20u. Ma. 10 07.05 en 19.25u. Di. 11 08.06 en 20.24u' Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 9 augustus op om 06.13 uur en gaat on der om 21.14 uur. 5 augustus eerste kwartier; 7 augustus doodtij. Uitslagen 8 km, vrije inschrijving: 1. Bert van Driesten 27.30; 2. Lutz Lohse 28.25; 3. Minne Goënga 29.08. 8 km, veteranen: 1. Anton Root 30.45, 2. Nico Vergouw 31.44; 3. Wil Scher mer 33.57. 4 km, vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Judy Witte 21.05; 2. Carla Roeper 21.06; 3. Cindy Janssen 22.04. 4 km, mannen vanaf 15 jaar: 1. Marcel Boertien 13.32; 2. Frank von Hebei 14.37; 3. Remko Nagtegaal 14.52. 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1. Robert Bakker 16.57; 2. Erik Bakker 18.54; 3. Bart van Haaster 18.57. 1 km, miniloop t/m 10 jaar: 1. Jaap Witte 3.19; 2. Michiel Jenner 3.20; 3. Sjors Pranger 3.24. In een zonovergoten zwembad Mo lenkoog is voor de tweede keer een diploma-zwemdag gehouden waarbij ouders mochten meezwemmen. Er deden 36 kinderen mee en ongeveer 20 ouders, een beduidend hoger aan tal dan de eerste keer dat deze bij zondere vorm van afzwemmen was gehouden. Examinatrice was Yvonne Bruining; alle kandidaten slaagden. Geslaagden Diploma A: Cees Jan Kiewiet, Simon Kemper, Charlotte Boon, Yvette Kager, Patricia Hoog- woning, Ramona van der Vis, Hanneke Gris- nigt, Erik Ellen, Karin Bas, Eva de Graaf, Frank Smidt, Annemarie Loos, Bart Boom, Merlin van Sambeek, Alexandra Moree, Jan Willem Cupido, Nelleke Kok, Radmer Köhne, Arne Jan Kruithof, Aart van Rijs, Maaike Goënga, Dijan- ne van Egmond. Diploma B: Annette van Hattem, Marleen de Vries, Linda Knol, Remco Sessink, Miriam Le- gierse, Monique de Jong, Esther Albers, Mau- rits Koorn, Saskia Rijk, Tjeerd Lemstra, Kim Blom, Jos de Ridder, Ferry Zegel, Lisette Boeijen. Op de Ruyslaan in De Koog betrap te de politie zaterdagnacht een 18-jarige inwoner van Veenendaal, die op een geparkeerd busje probeerde te klimmen. De jongen kreeg een bekeu ring wegens baldadigheid. Het busje liep geen schade op. Een 56-jarige Duitser trof zaterdag morgen zijn aan de Boodtlaan in De Koog geparkeerde VW Corrado be schadigd aan. Er zaten enkele deuken in motorkap en dak. Vermoedelijk is eroverheen gelopen. De dader is zon der zich bekend te maken ver dwenen. In De Koog, Den Burg, Den Hoorn en De Cocksdorp zijn de afgelopen dagen zeven fietsen ontvreemd. In een café aan de Zwaanstraat is een 21-jarige inwoner van Heerhugo- waard de dupe geworden van een zakkenroller. Terwijl hij in een bar ver bleef is zijn portemonnee (met 7110,-) uit de achterzak van zijn broek gehaald. In een speelautomatenhal aan de Groeneplaats in Den Burg vond nog een geval van zakkenrollerij plaats. Terwijl een 18-jarige inwoner van Oud-Beijerland vrijdagmiddag aan het spelen was, werd zijn portemonnee uit zijn achterzak gerold. Inhoud: 7200,- en een giropas. Op de Ruyslaan in De Koog is een verkeersbord met de aanduiding be bouwde kom ontvreemd. De schade bedraagt 7500,-. Op een parkeerplaats aan de Rog- geslootweg in De Cocksdorp is don derdagmiddag een kentekenplaat van een VW-Passat ontvreemd. De auto is eigendom van een 37-jarige Duitser. In een horeca-gelegenheid in De Koog is vrijdagnacht een blauwe spij- kerjas van een 18-jarig meisje uit pe gestolen. Zij had haar jas even ij een glazenrek gelegd. Toen zij weg- wilde, was haar jas (t.w.v. 7150,-) dwenen. Op een camping nabij De Cocks dorp is vrijdagmiddag een zonnebrl (Porsche) van een 18-jarige Amster- J6l dammer uit de tent gestolen. In de nacht van donderdag op vi dag is een naambord van eenrestau B£ rant aan de Gravenstraat in DenSmff^ ontvreemd. Het crème/witte bord met gouden letters is eigendom van) een 45-jarige vrouw uit Oudesc) De schade bedraagt 7500,-. |licl Op de parkeerplaats bij Ecomaie's JP1 iemand na een bestelauto te aangereden, zonder kennisgeving weggereden. De eigenaar van de be" stelauto, een 42-jarige inwoner van Hamburg, trof zijn wagen vrijdagmid dag aan met een kras van c 20 centimeter op het linker spatbord. De dader(es) heeft vermo delijk in een rood motorvoertuig gereden. De EcoKar heeft gisteren 1529 kilo klein chemisch afval opgehaald. Dit werd aangeleverd door 167 persona ,j st In juni werd 1045 kilo gebracht doe 149 mensen. Gemeentewerken ver klaart het verschil: „Er is eenadver^1(j tentiecampagne gehouden, die duidelijk zijn vruchten heeft afgewo^ pen." De Ecokar komt op 5 oktober weer naar het eiland. Er is verwarring ontstaan over de d fve ta waarop Circus Renz Texel aanda ten. Het circus is vanaf vrijdag tien dage m op het eiland. De voorstellingen be- fox ginnen om 20.15 uur. Als het slecrt ede weer is wordt om 15.00 uur ook matineevoorstelling gehouden. ((k Handboogschutters uit alle windstre ken strijken zondag in groten getale neer op het eiland om eikaars krach ten te meten tijdens de Texelronde. Handboogschietvereniging „De Ei landschutters", die het toernooi or ganiseert, verwacht ook van bezoekerszijde grote belangstelling voor de schietwedstrijden, die vanaf 10.30 uur worden gehouden op het SBB-terrein aan de Ploegelanderweg in de Dennen. Toegang is gratis. Met 143 schutters heeft de hand boogschietvereniging op de zestiende editie van het schietspektakel méér deelnemers dan ooit tevoren gestrikt. Deelnemers van veertien handboog verenigingen uit het gewest Holland nemen het op meerdere schietbanen tegen elkaar op. Onder de schutters dames, junioren en veteranen, die in uiteenlopende categorieën strijden. Nieuw is dat naast het traditionele handboogschieten enkele banen zijn gereserveerd voor het zogenaamde compoundschieten. Dit gebeurt met speciale bogen, waardoor dankzij nieuwe technieken met grotere kracht en precisie kan worden ge richt. De schietafstand bedraagt aan vankelijk 35 meter, maar wordt verderop in het toernooi verkleind tot 25 meter. De schutters schieten elk dertig pijlen over beide afstanden richting roos. Naast een individueel klassement, vindt ook een competitie plaats tussen de verenigingen onder ling. Op een verdubbeling van het aantal deelnemers ten opzichte voorgaande jaren, is volgens mede-organisator Paul van Heerwaarden niet doelbe wust aangestuurd, maar is het ge volg van mond-tot-mond-reclame. De ruime opkomst vereist een wat grote- De groep ..Never Ending" besloot het openluchtconcert tijdens de Oosterender Pop. Lize Vlaming Ir) maakte haar debuut. Liefhebbers van Texelse popmuziek genoten zaterdag van zes verschil lende bands, die een openluchtcon cert gaven in de Oosterender muzieknis. Het initiatief hiertoe werd vorig jaar genomen, toen Texel Pop voor het eerst sinds jaren door om standigheden geen doorgang kon vinden. De muzieknis, normaal bijna alleen gebruikt door muziekvereni ging Excelsior, stond voor het twee- re aanpak van het evenement op het terrein waar ook het Tevoko-toernooi is gehouden. „Zowel de catering als de sanitaire voorzieningen, zijn aan gepast. Parkeerruimte is er voldoen de." Om ongelukken te voorkomen drukt hij toeschouwers op het hart de aanwijzingen van de organisatie ter harte te nemen en achter de lij nen te blijven. Ramlammeren van het Texelse ras van P. Kooiman en firma Tjepkema hebben gisteren tijdens de landbouw- dag te Opmeer een klassering be haald bij de tien beste ramlammeren. Tijdens de dag waren ongeveer 500 schapen van het Texels ras te bewon deren. Ook van Engelse en Ierse zijde bestaat veel belangstelling voor de texelaar. Deze week zullen weer vijf tig schapen de Hollandse weiden ver ruilen voor Britse. de achtereenvolgende jaar in het teken van de pop. Gedurende de middag en avond be zochten steeds gemiddeld zo'n 200 mensen het concert. Ontspannen op het gras liggend werden de verrich tingen op het podium beluisterd en gadegeslagen. De groep „Never Ending" besloot de optredens. De familie Vlaming bleek Bert van Driesten verbeterde vrijdag in de Hoornder crossloop zijn één week oude toptijd op de 8 km met 27.30 minuten. Hij realiseerde daar mee (alweer) de beste tijd van de laatste vier jaar. Marcel Boertien ver beterde het seizoenrecord op de 4 km met 13.32 minuten. De deelname aan deze vierde ZDH- crossloop viel, waarschijnlijk door het warme weer, een beetje tegen. Toch stonden nog 102 lopers aan de start. Over het algemeen werd minder snel gelopen dan in voorgaande afleverin gen. Aanstaande vrijdag om 19.30 uur is de start van de voorlaatste crossloop van ZDH. Het zou leuk zijn als zich nog wat meer Texelaars in de strijd om de klassementen zouden men gen. De snelste drie tijden worden gemiddeld tot de klassementstijd. IFoto Margreet Berndsen) in deze band goed vertegenwoordigd. Biem Vlaming trad op met broer Piet, die als gastspeler de vaste bassist verving. Lize Vlaming wilde bij haar neven niet achterblijven en gaf haar eerste, zeker niet onverdienstelijke, optreden in het openbaar. De organisatie is tevreden over het verloop van het concert. „Het was beslist drukker dan vorig jaar", aldus Rob Haak. „Misschien heeft dat ook wel te maken met het bord dat we in de Oranjestraat hebben geplaatst. Er zijn nog steeds mensen niet van het bestaan van de Oosterender muziek nis op de hoogte." Klachten van omwonenden zijn ook dit jaar uitgebleven. De optredens werden rond 21.00 uur beëindigd. De jeu de boule baan in Oosterend werd zaterdag onder flinke publieke belangstelling geopend. De originaliteitsprijs bij de heren ging naar Theo van Manen, die verkleed als een pot pindakaas op de fiets zat. Zijn rug was getooid met een bord dat meldde dat „hij vele jaren later de Ronde van Zuidema zou winnen". Veel lof was er ook voor zes jongens op een aan elkaar gelaste fiets. Er moest keihard worden getrapt om de het gevaarte vooruit te krijgen en Mensen die wel eens een balletje wil den gooien, werden uitgenodigd hun geluk te beproeven. In groepjes ver deeld maakten zij kennis met de ba sisregels van het voor veel Texelaars nieuwe spel. Onder het publiek bevonden zich toe vallig ook enkele experts uit Boxtel. Zij speelden voor de aardigheid een- demonstratiewedstrijdje tegen Texel. Het eilandteam verloor met 13-0. Vol gend jaar, als er flink is geoefend, luidt de uitslag wellicht anders. De baan is voorlopig geopend op woens dagavond (vanaf 19.00 uur) en zater dagmiddag (vanaf 14.00 uur). Geïnteresseerden kunnen zich wen den tot Cees van Houten, tel. 18836. In De Cocksdorp is zaterdagavond onder grote publieke belangstelling de Ronde van Zuidema verreden. Niet alleen overtrof het aantal kijkers de verwachtingen, ook het aantal deelnemers oversteeg de cijfers van voorgaande jaren. Liefst 96 fietsers meldden zich aan de start, waar Kees Zuidema traditiegetrouw het startschot loste. Er werd gereden in zes verschillende categoriën. Josien Westdorp en Her man Laan (beide Cocksdorpers) wisten de eer van hun dorp hoog te houden door als eerste in de catego rie t/m 7 jaar te eindigen. Patricia Kloosterman en Robert Huisman ble ken de snelsten in de afdeling 8 t/m 12 jaar. De dames konden José Huisman niet van de zege afhouden. Zij bezette met glans de eerste plaats. Ria en Diny van Tongelen kregen de origina liteitsprijs uitgereikt. Fraai uitgedost, in kostuums van vroeger en nu, re den zij weliswaar niet snel, maar met plastic billen wel uitdagend („kontje Texel") langs het publiek. Zes illegalen" tn In zijn openingswoord merkte Van Houten op dat er 20 adspirant-leden nodig zijn om een jeu de boule vere niging op te kunnen richten. Binnen korte tijd meldden zich 22 adspirant- leden aan. Donderdag wordt de eer ste bijeenkomst van het voorlopig bestuur gehouden. De opening van de baan vond onder flinke publieke belangstelling plaats. van Zuidema werkelijk het zweet in de scl"^..,rL De jeu de boule baan in Oosterend is zaterdagmiddag officieel geopend. enigzins recht op het parcours te >98 houden. Aangemoedigd door het f* *e bliek legden zij toch nog twee vol* ronden af. Omdat de mannen „ite- 'se gaal" meereden, kwamen zij niet soni voor een prijs in aanmerking. 81 iofi Uitslagen: Meisjes t/m 7 jaar: 1. Josien Westdorp. 2. de Graaf. 3. Merijntje Reuvers. Jongens t/m 7 jaar: 1. Herman Laan 2.w Boon. 3. Lars Wierda. Meisjes 8 t/m 12 jaar: 1. Patrica Klooste 2. Ingrid Laan. 3. Joke Bakker. Jongens 8 t/m 12 jaar: 1. Robert Huism.- Wouter Bakker. 3. Rogier Neland. Dames: 1. José Huisman. 2. Sabine 8e,-j- Ineke Boelens. Originaliteitsprijs: RiaenHal van Tongelen. Heren: 1. Johan de Groot. 2. Dirk Zuidsfl' Benny Eeftink. Originaliteitsprijs: Theo van Manen. Nadat Piet Bolier (chef buitendienst van de gemeente) een speeltijden bord had onthuld, vroeg initiatiefne mer Cees van Houten aan Jaap Koger of hij de eerste „boule" wilde gooien. „Hij heeft ons zo goed ge holpen met het stellen van de trot toirbanden, dat die eer hem wel toekomt", aldus Van Houten.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2