„Wat is nou mooier dan de eredi Martin Koorn weer profvoetballer: Surfer Jeroen de Geus winnaar Vlielandrace Oki do yoga Springruiters in de prijzen Fluitiste Boon in spiritueel centrum Zaalvoetbal op Texel hervat competitie Eilandcompetitie basketbal Trainingen AV Texel Bekervoetbal Judoseizoen begint Demonstratie verschoven Anonieme Durpers schieten radeloze fietsers te hulp TEXELSE COURANT DINSDAG 25 AUGUSTUS li In het elftal van het „andere Oran je", eredivisieclub FC Volendam, vierde Martin Koorn zondag zijn co meback als beroepsvoetballer. Uit te gen Roda JC stond de inmiddels 25-jarige Texelaar in de basis en speelde een hele wedstrijd. Als lin kerverdediger draaide hij verdienste lijk mee en werd door de rapporteur van De Telegraaf beloond met het cijfer zes. Hoewel de wedstrijd met 1-0 verloren ging is dat een persoon lijk succes voor Koorn, die door ve len al was afgeschreven voor een carrière in het betaald voetbal. Toch was zijn heroptreden niet hele maal een verrassing. De laatste drie weken trainde Koorn al volop mee met de pingelaars uit het palingdorp. Hij hield dit echter voor zich, wijs ge worden door eerdere ervaringen in het voetbalwereldje. „Van buiten lijkt het allemaal schone schijn, maar als je er middenin zit, weet je wel beter. Profvoetbal is keihard", aldus Koorn. „Je moet zorgen dat je presteert en hopen dat je bij de eerste zestien van de selectie zit. Val je erbuiten, dan krijg je geen overwinningspreinie. En clubs kunnen doen wat ze willen, als voetballer ben je koopwaar voor hen. Je kunt je zaken wel in handen ge ven van een makelaar, maar intussen weet ik die alleen aan zichzelf den ken. Vandaar dat ditmaal mijn vader de onderhandelingen heeft gevoerd." Dwarsbomen? Van een leien dakje ging dat echter niet. Volendam wilde de snelle Texe laar weliswaar graag contracteren, maar zijn vorige werkgever FC Zwolle vroeg een hoge transfersom. Koorn vermoedt dat de Zwolse club hem heeft willen dwarsbomen. De reden weet hij niet, maar die valt wel te ra den. Een jaar geleden weigerde Koorn immers zijn handtekening te zetten onder een nieuw contract bij FC Zwolle, waar hij een redelijk succes vol jaar achter de rug had. De aan bieding stond hem financieel niet aan en bovendien toonden andere clubs, zoals Go Ahead Eagles en het Schot se Motherwell, interesse. Tot een overgang kwam het echter niet, en omdat Zwolle geen zin of geld meer over had voor Koorn, viel hij tussen wal en schip. Zelfs voor een terug keer naar zijn oude club SV Texel werd een stokje gestoken; de KNVB gaf geen toestemming. Geen lust Koorn keerde terug naar Texel en leek zich neer te leggen bij een voortijdig einde van zijn prof-avontuur. De lust in voetbal verging hem. „Zelfs had ik Surfer Jeroen de Geus is winnaar geworden van de wedstrijd Texel- Vlieland die zondag werd gehouden. De tocht vanaf paal 33 naar het dorpje Oost-Vlieland en terug zeilde hij binnen tweeëneenhalf uur. Na af loop maakte de Stichting Texelrace de namen bekend van vijf Texelaars die zijn geselecteerd voor de surfron- de om het eiland die 19 september wordt gevaren. Totaal stapten zondag vijftien surfer om kwart voor één bij paviljoen Vlie- zicht in het water. Onder begeleiding van drie volgboten lag dankzij de zuidwester wind (kracht vijf) de snel heid direct hoog. Na een verbeten strijd in de kopgroep kon Joris La- mens zich na 51 minuten als eerste op Vlieland afmelden bij wedstrijdlei der Ina van den Berg. Hij werd op één minuut gevolgd door Jeroen de Geus en André van den Berg. D.e laatste aankomende surfer deed 76 minuten over de reis. De terugtocht verliep moeizamer. De plankzeilers moesten tegen wind in kruisen. Na 97 minuten was het Je roen de Geus die als eerste arriveer de bij paal 33. Negen minuten na hem volgde André van den Berg. Derde werd Peter Wiersema, op de voet gevolgd door Marc van Rijssel- berghe. Van laatstgenoemde brak hal verwege het zwaard van zijn plank, hetgeen het kruisen bemoeilijkte. Vijf surfers volbrachten de tocht niet en stapten over in de volgboot. Laatstaankomenden waren de ge broeders Straathof uit Lisse, die ruim drie uur over de terugtocht deden. Winnaar overall werd Jeroen de Geus, die voor zijn prestatie de wis selbeker, beschikbaar gesteld door Mantje Sport, kreeg uitgereikt. De tweede plaats was voor André van den Berg. Derde werd Peter Wierse ma. De geselecteerde surfers voor de Texel Race zijn: André van den Berg, Menno Loning, Marc van Rijsselberg- he, Jacob Roeper en Jaap Kees Snoeij. De Texelaars zullen het onder meer moeten opnemen tegen interna tional Stephen van den Berg. geen zin meer om Studio Sport te kijken. Na februari trainde ik ook niet meer. Waar doe ik het nog voor, zo vroeg ik mezelf af." Toen hij er eigenlijk zelf niet meer in geloofde, kwam de ommekeer. Koorn werd uitgenodigd voor het Helders selectieteam, dat in juli en augustus een aantal wedstrijden afwerkte te gen gerenommeerde tegenstanders, waaronder Ajax, het Japans elftal en.... Volendam. „Ik wist dat die wedstrijden mijn laatste kans waren. Tegen Volendam ging het goed. Na afloop nam trainer Steegman mijn va der apart en adviseerde hem de ma nager van Volendam te bellen. Volendam zocht nog versterking voor de defensie, iemand die op links en als voorstopper kon spelen. Bij Zwolle stond ik ook links in de achterhoede, dus daar kenden ze me nog van. Ver der ken ik die jongens wel van eerde re wedstrijden op Texel." Transfersom Manager Jan Brouwer deed Koorn een aanbod en opende de onderhan delingen met Zwolle. Koorn stond daar weliswaar niet meer onder con tract, maar profclubs kunnen nog twee jaar nadat ze een voetballer een aanbieding hebben gedaan aanspraak maken op een transfersom. De onderhandelingen verliepen uiterst moeizaam. Welke transfersom Volen dam uiteindelijk voor hem heeft be taald, zegt Koorn niet te weten. „De clubs brengen daarover niets naar buiten." Wel vernam hij in het ge- Hoornder rommeltjes Koopjesjagers kunnen donderdag voor de laatste maal dit seizoen te recht op de rommeltjes- en boeken markt van de Hoornder Donderdag. Volgens organisator Ferry Zwanen burg zullen deze week heel veel extra spullen worden aangeboden. De af gelopen dagen heeft hij weer enkele vrachten naar de opslagplaats in Den Hoorn gesleept. Hoewel het Hoornder Donderdag-programma 's middags om vier uur begint, draait de rom- meltjesmarkt al vanaf twee uur op volle toeren. Bezoekers hebben tot 21.00 uur de tijd. 's Avonds is dit maal een veemarkt te zien. Vanwege de hevige regen werd het avondpro gramma vorige week afgelast. Om die reden vond ook de gebruikelijke verloting geen doorgang. Oki do yoga is een beweeglijke vorm van yoga, afkomstig uit Japan en ontwikkeld door Nasahiro Oki. Het is een combinatie van de traditionele yoga, oosterse geneeswijzen en de Japanse Zen-traditie met haar marti ale technieken. Volgende week gaat op Texel een cursus van start. De oefeningen dienen ter bevordering van de ontspanning, een betere hou ding, een betere ademhaling, het ver sterken van niet gebruikte spiergroepen, het zuiveren en schoonmaken van de inwendige orga nen en ter bevordering van de alge hele gezondheidstoestand. Oki do yoga wordt gegeven vanaf 31 augustus op maandagavond van 20.00 tot 21.15 uur in het spiritueel centrum. Weverstraat 54 te Den Burg. De kosten bedragen ^110, voor 10 lessen. De lessen worden gegeven door Paul van Mierlo, met vele jaren ervaring van oefening en studie van verschillende oosterse be wegingskunsten en gediplomeerd Oki do yoga leraar. Voor informatie en opgave, tel. 19706. SV De Koog Voor de jeugd van SV De Koog be gint deze week de voetbaltraining. Als eersten worden donderdag de F- pupillen verwacht om vier uur 's mid dags. Om vijf uur komen de E- pupillen in actie en om zes uur de C- junioren. ruchtencircuit dat Zwolle in een eer der stadium een ton voor hem vroeg en later f75.000,-. „Belachelijk hoog voor een vrij onbekende verdediger uit de eerste divisie, die niet eens een echt talent is." Pas afgelopen vrijdag kwam de transfer rond en kon Martin een 1-jarig fullprof-contract ondertekenen. Hoeveel hij gaat ver dienen wil hij niet zeggen, maar wel wil hij kwijt dat het contract naar zijn zin is. Aantrekkelijker wordt het nog als de ploeg veel punten pakt, want elk punt levert een geldpremie op. Gele kaart Op het veld verliep de omschakeling aanmerkelijk soepeler. „Kennelijk heb ik een sterk lichaam, want de condi tie is nu weer op peil. Bovendien heb ik in de twee seizoenen bij Zwolle taktisch enorm veel opgestoken van trainer Theo de Jong. Dan kun je je toch wat gemakkelijker aanpassen. Volendam heeft bovendien een leuke spelersgroep." In een oefenwedstrijd tegen FC Den Haag incasseerde Koorn al zijn eerste gele kaart. Grijn zend: „Dan weet je weer dat je voet balt." Geen spijt Martin Koorn is van plan om in Den Burg te blijven wonen. Dagelijks tweemaal trainen (behalve in het weekend) levert qua reistijd geen pro blemen op. Voor SV Texel vindt hij het jammer dat het zo is gelopen. Trainer Willem Roomeijer kon Koorn goed gebruiken in de derde klasse KNVB. Roomeijer had de inmiddels ervaren voetballer een belangrijke rol toebedacht als spelverdeler op het middenveld. Koorn: „Roomeijer was de eerste die ik op de hoogte stelde. Voor hem vind ik het lullig. Maar spijt heb ik absoluut niet. Wat is nou mooier dan voetballen in de eredivisie?" Springen is nooit de sterkste kant geweest van de Texelse ruiters. Toch zit er de laatste tijd verbetering in. Dat bleek ook tijdens de zondag ge houden springwedstrijd bij manege Akenburg. Voorafgaand aan de officiële wed strijd werden beginnende combinaties in de gelegenheid gesteld een oefen- parcours te springen. Bij de ponyrui- ters in de ochtenduren moesten helaas vele weigeringen worden ge noteerd. Drie keer weigeren betekent diskwalificatie, maar de deelnemers aan het oefenparcours mochten meerdere pogingen wagen. Ook in de officiële wedstrijd werd nog vrij veel geweigerd. De hoogte van de hindernissen gaf weinig pro blemen: er werden nauwelijks balken afgeworpen. Laatste onderdeel van de dag was het rijstijlspringen. Hierbij moeten een aantal verplichte onderdelen worden gedaan, zoals een stuk stappen, een stuk draven, een hindernis springen vanuit de draf en de rest vanuit een constant basistempo. De jury, be staande uit Herman Smit en Jozef Weel, lette streng op de wijze van rij den. Op zijn eigen droog-komische wijze wees Smit na afloop erop dat daar bij enkelen nog wel wat aan schortte. DE UITSLAGEN: B-springen pony's: 1. Ria Duinker-Nanja 0 ft. stijl void. 2. Martine de Wit-Cinderella 5ft. stijl void. Rijstijl-B: 1. Esther Koorn-Xantha; klasse D: 1. Mirjam Cnossen, 2. Martine de Wit-Cinderella L-springen pony's: 1. Inge Siemonsma-Debbie 0 ft. stijl void. 2. Annelies Knipscheer- Annamarie 3 ft. stijl void. Rijstijl-L: l.lnge Siemonsma-Debbie, 2. Anne lies Knipscheer. M-springen pony's: 1. Harma Eilander- Valentine 7 ft. stijl void. Rijstijl-M: 1. Harma Eilander B-springen paarden: 1. Dorothé Koorn-Amora Oft. stijl void. Rijstijl B: 1. Dorothé Koorn-Amora; rijstijl L: 1. Jan Hin-Antoinette; rijstijl M: 1. Corrien Duin- Barivaal. De fluitiste Eva Boon speelt zaterdag om 20.00 uur meditatieve improvisa ties op de rechte fluit in het spiritu eel centrum. Weverstraat 54. De entreeprijs is ƒ10,-. Eva Boon studeerde in 1988 af als blokfluitiste aan het Sweelinckconser- vatorium te Amsterdam. In verschil lende ensembles deed zij podiumervaring op. Als studente was ze al zeer geïnte resseerd in improvisatie. Ze onder zocht verschillende vormen, zoals jazz, geleide en experimentele impro visatie. Via deze vormen ontdekte ze haar passie voor de kracht van de eenvoud. Haar muziek, die ter plaatse tot stand komt, wordt gekenmerkt door het zuivere en meditatieve karakter. Eva Boon stelt zich open voor de sfeer die ze voelt en speelt daar een improvisatie bij. Wie meer informatie wil hebben kan bellen naar 19449. Woensdag gaat de zaalvoetbalcom petitie weer van start. Het deelne mersveld is in vergelijking met vorig seizoen niet veel veranderd, al vallen dankzij de R.C. Texel wel een aantal nieuwe namen te bewonderen in de competitie. In de hoofdklasse is dat Betse- ma/Gieles, in de tweede klasse zijn dat Plus Klus en Bakkers Ijzerhandel en in de vierde klasse Timmers Bak kerij. Het aantal deelnemende teams is groter dan afgelopen seizoen. In de hoofdklasse lijkt Gamma ook dit jaar de grootste kanshebber voor de Texelse zaalvoetbaltitel met als con currenten Texel en Casino. Bovendien is het afwachten, of het veelbeloven de Klif-team een betere start zal heb ben dan vorig jaar. Nieuw van samenstelling is de eerste klasse die in de plaats komt van de reserve hoofdklasse. Nieuwkomer hierin is tweevoudig kampioen van de eerste klasse van vorig seizoen Rab. Ook een nieuweling is De Krim, dat een klasse lager gaat spelen. Da damescompetitie bestaat uit vijf teams: twee van Klif, twee van Casi no en één van De Krim. In tegenstel ling tot voorgaande jaren is het dit keer niet zo makkelijk om de kampi oen de voorspellen. Bij de jeugd is het wachten nog steeds op nieuwe teams. Behalve uit De Koog is er geen enkel buitendorp meer verte genwoordigd in het jeugdzaalvoetbal, hetgeen een duidelijk teken aan de wand is voor het jeugdvoetbal op Texel en het zaalvoetbal in het bij zonder. De eerste weken van het zaalvoetbal zullen ongetwijfeld in het teken staan van de nieuwe spelregels. Nog meer dan op het veld zullen keepers op de Start badminton proef worden gesteld om hun doel' verdedigen. Bovendien zullen de vier seconden regel en de vijf meter afstand van bal de nodige hoofdbrekens opleve( bij zowel scheidsrechters als spelen Ook het niet meer van achteren gen aanvallen (waarop bij overtre twee-minutenstraf staat) zal mem een hoofdbrekens geven. Toch de R.C. Texel er vanuit dat zowel scheidsrechters als spelers gezar lijk het seizoen weer tot een sponj zaalvoetbaljaar zullen maken, progran Woensdag 26 augustus: 17.00 u. Texel 1-Texel 2 (J) 17.50 u. Casino 1-Casino 2 (J) 18.40 u. Klif 1-Klif 2 (D) 19.30 u. Casino 1-Casino 2 (D) 20.20 u. De Krim 3-Mantje 3 21.10 u. Casino 3-Oosterend 5 22.00 u. Casino 4-ZDH Zaaldienst: Gamma Donderdag 27 augustus: 18.00 u. Klif 4-Jelleboog 4 18.50 u. Timmers Bakkerij-Casino 19.40 u. Rab-Oosterend 3 20.30 u. Mantje 2-Gamma 3 21.20 u. Rab 2-Oosterend 6 22.10 u. Gempo-Texel 3 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 28 augustus: 17.30 u. Bakkers IJzerh.-Casino 2 18.20 u. De Koog 3-Oosterend 2 19.10 u. Jelleboog 3-Plus Klus 20.00 u. Gamma-Jelleboog 20.50 u. Texel-Betsema/Gieles 21.40 u. Casino-Mantje- 22.30 u. Klif-Oosterend Zaaldienst: Casino Nu het zomerseizoen langzaam ten einde loopt staat het verenigingsla W ven weer voor de deur. Dat beteken dat de organisatie van de eilandcon petitie basketbal de koppen maar vast bij elkaar heeft gestoken. rd" Bij voldoende deelname zullen vanai vrijdag 18 september de wedstrijden dsc weer van start gaan. Oude teams teams waarvan de organisatie wet dat ze dit jaar mee willen doen krij gen deze week een formulier in bus. Deze dienen zij ingevuld en wel vóór 5 september in te leveren bij drogisterij Mets aan de Parkstraat® zeker te zijn van deelname. Nieuwe teams kunnen voor een inschrijffor mulier ook terecht bij drogisterij Mets. Het inschrijfgeld bedraagt f250,— en zal middels een nota aanjid, IVli bt op; de contactpersoon van het worden gestuurd. Net als voorgaand jaren moet het team uit minimaal twee dames bestaan. Voor eventuelr fog verdere informatie: Eric Vennekerjd -ba 12371 (S.v.p bellen na 18.00 uur), ais ■est cli De trainingen van de Atletiekverenl ging Texel gaan deze week weer va start op het complex van Texelse Boys aan de Haffelderweg. Elke woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur is er looptrainin voor sen oren en de oudere jeugd. Op vrijdat avond is er training voor de van 18.30 tot 19.30 uur en voor de senioren van 19.30 tot 20.30 uur. Jongeren en ouderen die eens kenn willen maken met de vereniging zip welkom om een paar keer kosteloos jl® mee te doen. De jeugdtraining omv diverse onderdelen van de atletiek, mede als voorbereiding op de kora de driekampen: op de grasbaan van |q| Wieringerwerf (zondag 6 sept.) ent kunststofbaan van Den Helder (zoo stels dag 27 sept.) De senioren kunneni so zaterdagavond 5 september naar Kneesloop (3 en 8 km) in Anna F lowna en op zaterdagavond 12 se? aanc tember naar 1, 2 en 5 km :«n wedstrijden op het kunststof van D hap Helder. Op zondag 13 Septembers het jaarlijkse rondje Vlieland gepl* Opgaves bij Ann Anker (tel. 13448 Cees Timmer (tel. 18512) en Jan Dogger (13387). De plaatsingswedstrijden die de Texelse voetbalclubs spelen om Noordholland-beker vinden plaats het C-veld van Texelse Boys in D&1 Burg. Op de overige velden is voed ballen nog niet toegestaan. De be kerstrijd begint vanavond om uur met de wedstrijd De Koog-Te Boys. Zondag staat de wedstrijd Texelse Boys-SV Oosterend op net programma, aanvang 14.30 uur. het duel SVO-De Koog op donder» 3 september (aanvang 18.30 uu'l^ de eindstand worden opgema" is bekend welke vereniging ve kert. Vanavond treedt Texel 1 aan voor een wedstrijd in de competitie. In Den Helder is de a tieuze vierdeklasser WGW een gevaarlijke opponent voor het t van trainer Roomeijer. Aanvang^1 het duel is 18.30 uur. De winnaa' speelt volgende week dinsdagu gen de winnaar van de wedstnj ZAP-HRC. fc-cli Martin Koorn: „Profvoetbal is keihard. Binnenkort beginnen de lessen van judoclub Shima weer. Jongens en meisjes vanaf ongeveer 6 jaar tot 12 jaar die op judo willen kunnen op woensdag 2 september vanaf 13.45 tot 14.45 uur terecht in de Ferrever- zaal aan de Emmalaan. De lessen worden gegeven door L. Migo. Voor beginnende judoka's zijn judopakken beschikbaar, leder nieuw lid kan tweemaal meetrainen alvorens men beslist wel of geen lid van Shima te worden. Judoka's met een gele band trainen vanaf 14.45 tot 15.45 uur en met een oranje of een hogere band vanaf 15.45 tot 16.45 uur. Wijzigingen zijn mogelijk. De zaterdag-judoka's beginnen op za terdag 29 augustus van 10.00 tot 11.00 uur. De lessen worden gegeven door Doenja Grose. Het bestuur van judoclub Shima heeft het plan opge vat om te onderzoeken of er belang stelling bestaat voor judo voor vrouwen. Wie daar interesse in heeft kan zich opgeven bij het secretariaat van judoclub Shima (tel. 14239). Bij voldoende aanmeldingen zullen deze lessen op zaterdagmorgen worden gegeven door Doenja Grose. Opgave liefst voor donderdag 27 augustus. Informatie over judoclub Shima is te verkrijgen bij secretaris Dick Scher mer (tel. 14239) of bij Duwie den Brok (tel. 15300). De donderdag wegens het slechte weer afgelaste demonstratie van de KNJV-jachthondentraining wordt bij goed weer donderdag om 19.30 uur gehouden op het terrein aan de Stolpweg in Den Hoorn. De lampio noptocht die in dat dorp zou worden gehouden is verschoven naar vrijdag 4 september om 20.15 uur. Badmintonclub Texel start maandag in sporthal Ons Genoegen het nieu we seizoen. Van 19.00 tot 21.00 uur bestaat er gelegenheid om te trainen onder leiding van Nico Groot uit Den Helder. De totale speeltijd is van 19.00 tot 22.30 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij Margriet Rey, telefoon 12345, of 's maandags aan de zaal. Anonieme Cocksdorpers zijn wielrijders in de noordkop te hulp geschoten. Wegens het ontbre ken van een effectieve wegaan duiding besloten Durpers op het plaveisel van verschillende fietspaden een route-aanduiding te schilderen. Volgens een zegs man vloeit het initiatief voort uit irritatie over steeds terugkerende vragen van toeristen die de weg kwijt zijn. De oorzaak voor het ontbreken van wegwijzers ligt volgens Jan Frederici, chef van de afdeling civiele techniek, niet bij de gemeente, die zorgt voor grote wegwijzers, maar bij Staatsbosbeheer, „Die heeft de paddestoelen nog steeds niet ge plaatst wegens bezuinigingenbij de dienst." Door het schrappen van 725.000,- voor bewegwijzeringen van de Texelse begroting, heeft ook de gemeente momenteel geen geld beschikbaar. Frederici karakteriseert het initiatief van de Cocksdorpers als „luisterrijk". „Als het netjes is gebeurd, heb ik er geen moeite mee. Zolang het maar niet in grafitti on taardt." Twijfelende fietsers ma ken intussen dankbaar gebruik van de wegaanduiding op het fietspad tegenover hotel Molen bos. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 6