Texelse schapenfokdag )lijft toonaangevend n (ikkert en Eelman strijken met de eer ,12 bordhollanders zien sag een mooie kop" Vat is er nog op Texel? Texelse ploegers naar nationale wedstrijden Geen sportprijs Agrarische cursussen Uitzending op radio over kampeerboeren R t INSDAG 8 SEPTEMBER 1992 ste vijt anderhalfjarige ooien. TEXELSE COURANT te belangstelling voor de Schapenfokdag Texel 1992 die giste- in Den Burg werd gehouden. Schapenkenners uit alle wind- eken bezochten de toonaangevende keuring, die sinds mensen- agnis op de Groeneplaats wordt gehouden. Over één ding wa- ze het eens: de kwaliteit van de stamboekschapen was uit- kendSucces voor fokker Jaap Eelman uit Oosterend, wiens ejarige ram door de jury tot kampioen werd uitgeroepen. De roem ging echter naar Cees Kikkert. Negen van zijn ram- rneren werden uitgeselecteerd. 4 ook voor de organisatie, Het else Schapenstamboek in Noord and, die door wethouder Tine Krij- iwerd geprezen. „Een feestelijke jol to met veel nostalgie." De wet- ider deelde de inkomenszorgen de landbouwers in het algemeen de schapenhouders in het bijzon- Door een overschot aan vlees an de prijzen onder druk. Kenners Wwzien echter een ommekeer. Doel- JUBchte promotie stimuleert de afzet lamsvlees. zonnig vooruitzicht, nu en dan nschaduwd door een regenbuitje de schapenfokdag. Op het te marktplein wisselden ateur- en professionele fokkers er- mgen uit met collega's. Het suc- ivan Cees Kikkert, die als meest tcesvolle fokker wordt beschouwd evenals vorig jaar met de grootste ging strijken, was voor speaker Kistemaker reden de hoop uit te leken dat volgend jaar de selectie dammeren wat gevarieerder zal „Misschien heeft zijn prestatie positieve uitwerking op colle- Vlees „Topfokkers moeten meer rekening houden met de schapenhouderij', vond J. Vaesen, jurylid bij de indivi duele rammen. Vaesen, die vol lof was over de uitstraling van de kampi- oensram van Eelman, had toch aan merkingen op het dier. „Op de weegschaal zal hij niet meevallen." De Limburger drong er bij de fokkers op aan meer nadruk op de bespiering van de schapen te leggen, omdat de schapenhouderij daar baat bij vindt. Zijn mening werd tegengesproken door vakgenoten, die liever het ac cent op de uitstraling van het Texelse schaap leggen. „De hoeveelheid vlees aan een schaap is een detail. Noordhollanders zien graag een mooie kop", aldus speaker Kistema ker. Hij kreeg instemmende reacties. De lichaamsbouw van de Texelaar moet geblokt zijn. Het dier hoort rechte po ten hebben, de vacht moet gesloten en glad zijn. De vruchtbaarheid blijft een zwak punt van het Texelse schaap. De organiserende vereniging heeft een speciale commissie in het leven geroepen om erfelijke gebreken uit te bannen. Kistemaker benadrukte nog eens het belang van de schapenfokdag. „Texel is een must voor fokkers. Het eiland is en blijft de bakermat van het Texel se ras." Must Uit de massale belangstelling viel op te maken dat hij geen woord teveel had gezegd. Behalve uit Nederland, bezochten ook veel Belgische liefheb bers het marktplein. Sommigen wa ren afgelopen week al neergestreken op het eiland, voornamelijk om zich op de hoogte te stellen van de jongste ontwikkelingen. Zij-zochten het type schaap dat past in hun be drijfsvoering. Dat niet elk dier te koop is, ondervond schapenhouder S. Bier man uit Heerhugowaard: „Een fokker verkoopt meestal niet zijn beste paard van stal." Schapentoerisme Op de bedrijven van toonaangevende fokkers was het de afgelopen dagen een komen en gaan van kooplui die een kijkje achter de schermen wilde nemen. Hoewel op de Groeneplaats menig dier traditioneel door handje klap van eigenaar verwisselde, ver plaatst de handel in topschapen zich naar een tijdstip eerder in het jaar. Om concurrentie voor te zijn worden rammen soms al vóór de geboorte verkocht. Nieuwsgierig naar de groei van hun aankoop, bezoeken de bezit ters meerdere keren het eiland. J. Roos, voorzitter van de vereniging, drukte de Texelaars op het hart niet achterover te leunen. „Het is moeilijk om op deze eenzame hoogte te blij ven." Volgens de voorzitter wordt Texel op de hielen gezeten door de „overkant". Op de fokveedag die vol gende week in Purmerend word ge houden en waaraan ook Texelse fokkers deelnemen, zal blijken of Texel de concurrentie de baas kan blijven. Uitslagen Rgbriek 1: Oudere rammen: 1B en kampioen, fokker/eigenaar J. Eelman, Oosterend; 1A en reserve-kampioen, fokker N. v/d Wey uit Wijt- gaard, eigenaar Fa. H. en K. Tjepkema en P. G. Kooiman, Texel; 1C fokker gebroeders Kooi man, Oosterend, eigenaar A. Brans Pzn, Oosterend; 1D fokker C. Kikkert, Den Burg, eigenaar L. C. Eelman, Oosterend; 1E fokker A. C. Zee, Lambertschaag, eigenaar J. Eel man, Oosterend. 2A fok./eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2B fokker P. Verberne, Oosterend, eigenaar W. R. Abma, Oosterend; 2C fokker J. Mantje, Oudeschild, eigenaar Fa. J. D. Roeper en Zn., De Waal; 2D fokker D. kikkert, Den Hoorn, eigenaar P. G. Kooiman, Den Burg. Rubriek 2: Rammen geboren in 1990: IA fok ker Fa. A. W. van de Zijpp, Rotum, eigenaar P. Verberne en fokker; 1B fok./eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 1C fokker Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal, eigenaar J. Eelman, Oosterend; 1D fok./eig. C. A. Commandeur; Den Hoorn; 1E fok./eig. G. Bakker, Oosterend; 1F fokker K. F. Korf, Appingedam, eigenaar P. Verberne, Oosterend; 1G fokker J. P. A. Ko ning, Beemster, eigenaar Fa. C. M. Veeger, Den Hoorn en fokker. 2A fok./eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 2B fokker G. Bras, Ben- ningbroek, eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn; 2C fok./eig. H. v.d. Star, 't Noorden; 2D fokker P. Verberne, Oosterend, eigenaar J. Mantje, Ou deschild. Rubriek 3A: Rammen geboren in 1991, (schofthoogte maat 66 cm en meer): 1A en kampioen fok./eig. C. Kikkert, Den Burg; 1B fok./eig. Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal; 1C fokker Mts. J. Ton en Zn., Beets, eigenaar G. Bakker, Oosterend; 1D fokker J Peters. Aerdt, eigenaar Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal; IE fok./eig. C. A. Commandeur. Den Hoorn. 2A fok./eig. D. Kikkert, Den Hoorn; 2B fokker L. C. Eelman, Oosterend, eigenaar J. Eelman, Oosterend; 2C fok./eig. P. Verberne, Oosterend. Rubriek 3B: Rammen, geboren in 1991 (schif- thoogte maat 65 cm): 1A fok./eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 1B fok./eig. P. Verberne, Oosterend; 1C fok./eig. P. Verberne, Ooster end; 1D fokker P. G. Kooiman, Den Burg, eige naar Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal; 1E fokker Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal, eige naar A. Brans Pzn., Oosterend; 1F fok./eig. G. Bakker, Oosterend; 1G fokker D. Reijne, Bar- singerhorn, eigenaar G. Bakker, Oosterend; 1H fok./eig. D. Kikkert, Den Hoorn. 2A fok./eig. J. Eelman, Oosterend; 2B fokker Fa. C. M. Vee ger, Den Hoorn, eigenaar J. D Roeper en Zn, De Waal. Rubriek 3C: Rammen, geboren in 1991 (schofthoogte maat 63/64 cm): 1A fok./eig. Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1A fok./eig. E. de Haan, Aalsmeer; 1B fokker G. Nutma, Wet- sens, eigenaar H. v.d. Star, 't Noorden; 1C fok./eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; ID fok./eig. P. Verberne, Oosterend; 1E fok./eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1F fok./eig. Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal; 1G fok./eig. J. Eelman, Oosterend. 2B fok./eig. Fa. C. M. Vee ger, Den Hoorn; 2C fokker P. J. Verberne, De Waal, eigenaar H. J. C. Barhorst, Oosterend. Rubriek 3D: Rammen, geboren in 1991 (schofthoogte maat 62/63 cm): 1A en reserve-kampioen fok./eig. P. Verberne, Ooster end; 1B fok./eig. J. Eelman, Oosterend; 1C fokker I. en M. Wagemaker, De Weere, eige naar L. C. Eelman, Oosterend; 1D fok./eig. J. Mantje, Oudeschild; 1E fok./eig. P. Verberne, Oosterend; 1F fok./eig. L. C. Eelman, Ooster- Hoorn, 1E P. Verberne, Oosterend; 1F C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1G P. G. Kooiman, Den Burg; 1H P. G. Kooiman, Den Burg; II J. Eelman. Oosterend. Rubriek 7A: Schaap met ooi- en ramlam (moeders geboren in 1990): 1A P. Verberne, Oosterend; 1B C. A. Commandeur. Den Hoorn; IC P. Verberne, Oosterend, 1D Fa. J. C. hin en Zn., Oosterend; 1E J. Mantje, Oude schild. 2A C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2B Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal. Rubriek 7B: Schaap met ooi- en ramlam (moeders geboren in 1989): 1A Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1B P. Verberne, Oosterend; 1C C. Kikkert, Den Burg; 1D D, Kikkert, Den Hoorn; 1E P.G. Kooiman, Den Burg; 1F J. Eel man, Oosterend. 2A D. Kikkert, Den Hoorn; 2B P. G Kooiman, Den Burg; 2C J. Eelman, Oosterend. Rubriek 7C: Schaap met ooi- en ramlam (moeders geboren in 1988 of eerder): 1B P. Kooiman, Den Burg; 1C J Mantje, Oudeschild; 1E P. G. Kooiman, Den Burg. 2A J. Eelman, Oosterend; 2B J. Eelman, Oosterend; 2C Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal. Rubriek 8: Schaap met twee ooilammeren: 1A, best stel C. Kikkert. Den Burg; 1B P. Ver berne, Oosterend; IC L. C. Eelman, Ooster end; ID G. Bakker, Oosterend; 1D L. C. Eelman, Oosterend; 1E Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal; 1F P. G. Kooiman, Den Burg; 1G C. A. Commandeur, Den Hoorn. 2A C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 2B L. C. Eelman, Oosterend; 2C D. Kikkert, Den Hoorn; 2D D. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek 9: Éénjarige ooi met lam: 1A C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C D. Kikkert, Den Hoorn; 1D C. Kikkert, Den Burg; 1E D. Kikkert, Den Hoorn; 1F C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1G C. A. Comman deur, Den Hoorn. 2A D. Kikkert, Den Hoorn; 2B C. A. Commandeur, Den Hoorn. De jury riep de driejarige ram van Jaap Eelman uit tot kampioen. Bij de kampioensgroep voor oudere ooien ging de eerste prijs naar e J.C. Hin uit Oosterend, hier vertegenwoordigd door Gerda Hin. i inzending van de firma end. 2A fok./eig. J. C. Roeper, Oosterend; 2B fok./eig. J. Eelman, Oosterend; 2C fok./eig. M. C. Hin, Oudeschild; 2D fok./eig. M. C. Hin, Oudeschild. Rubriek 4: Tweetallen ramlammeren van één vader: 1A beste tweetal ramlammeren C. Kik kert, Den Burg; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1D P. Verberne, Oosterend; 1E C. Kikkert, Den Burg. 1 G. Bak ker, Oosterend (5x); 1 C. A. Commandeur, Den Hoorn (3x); 1 C. Kikkert, Den Burg (3x); 1 D. Kikkert, Den Hoorn; 1 P. G. Kooiman, Den Burg (2x); 1 J. Mantje, Oudeschild; 1 J. C. Roeper, Oosterend; 1 Fa. H. en K. Tjepke ma, De Waal (4x); 1 Fa. C. M. Veeger, Den Hoorn; 1 P. Verberne, Oosterend; 1 E. J. Wit te, Oosterend; 1 L. C. Eelman, Oosterend. Rubriek 5: Drietallen ramlammerei van één vader: 1A beste drietal ramlammeren C. Kik kert, Den Burg; 1B Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1C C. Kikkert, Den Burg; 1D P. Verberne, Oosterend; 1E Fa. H. en K. Tjepke ma, De Waal. 1 H. J. C. Barhorst, Oosterend; 1 A. Brans Pzn., Oosterend; 1 C. A. Comman deur, Den Hoorn (3x); 1 J. Eelman, Oosterend (2x); 1 Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend (2x); 1 C. Kikkert, Den Burg (2x); 1 P. G. Kooiman, Den Burg (3x); 1 Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal (2x); 1 Fa. C. M. Veeger, Den Hoorn (2x); 1 P. Verberne, Oosterend (2x); 1 L. C. Eelman, Oosterend. Rubriek 6A: Ooi met twee ramlammeren (moeders geboren in 1989 of eerder): IA C. Kikkert, Den Burg; IB C. A. Commandeur, Den Hoorn; IC J. Eelman, Oosterend. 2A Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal. Rubriek 6B: Ooi met twee ramlammeren (moeders geboren in 1990): 1A C. Kikkert, Den Burg; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal; 1D D. Kikkert, Den Rubriek 10: Viertallen oudere fokooien: 1A en kampioen Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1B en reserve-kampioen P. Verberne, Oosterend; 1C L. C. Eelman, Oosterend; 1D C. Kikkert, Den Burg; 1E C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1F J. Mantje, Oudeschild; 1G C. A. Comman deur, Den Hoorn. Rubriek 11: Viertallen éénjarige ooien (van één vader): IA en kampioen L. C Eelman, Ooster end; 1B en reserve-kampioen J. Eelman, Oosterend; 1C P. Verberne, Oosterend; 1D L. C. Eelman, Oosterend; 1E Fa. J. C. Hin en Zn.. Oosterend; 1F C. Kikkert, Den Burg; 1G P. Ver berne, Oosterend; 1H P. G. Kooiman, Den Burg; II Fa. H. en K. Tjepkema, De Waal. 2A J. Mantje, Oudeschild; 2B P G. Kooiman. Den Burg. Rubriek 12A: Viertallen ooilammeren (van één vader): 1A en kampioen Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1B en reserve-kampioen C. Kikkert, Den Burg; 1C C. Kikkert, Den Burg; 1D C. Kik kert, Den Burg; 1E D. Kikkert, Den Hoorn; 1F D. Kikkert, Den Hoorn. 2A P. G. Kooiman, Den Burg; 2B D. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek 12B: Viertallen ooilammeren (van één vader): 1A P. Verberne, Oosterend; 1B C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1C Fa. C. M. Vee ger, Den Hoorn; 1D P. Verberne, Oosterend. 2A Fa. H. en K. Tjepkema en P. G. Kooiman, Texel; 2B J. Eelman, Oosterend. Éénjarige ooien: Kampioen L. C. Eelman, Oosterend; reserve-kampioen J. Eelman. Oosterend. Ooien (oudere): Kampioen Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; reserve-kampioen P. Verberne, Oosterend. Tiental beste ramlammeren: Negen van C. Kikkert, Den Burg, één van Fa. H. en K. Tjep kema, De Waal. a grote interesse volgen wij de c"ssie rond het aantal maximaal Vatbare slaapplaatsen. Opvallend ■at eerst de burgemeester en dan voorzitter der ondernemers waar- towen tegen een „anti-toeristen- imming" op het eiland. Begrijpen tot echt niet of zijn het aflei- ^smanoeuvres? Er is geen Texelaar tot een toerist kwalijk zal nemen 'hij een bed of kampeerplaats Jrt of gebruik maakt van de voor bogen op h$t eiland! Al die slaap- atsen zijn door gemeentelijk beleid toor (grote) ondernemers op Texel ■feëerd. De stemming is dus niet toeristen, maar anti-toeristisch e|d of tegen het beleid dat het ondernemers mogelijk maakt '•toddencontigent grotendeels op souperen. 'Schien is het toch aardig er aan torinneren dat de Werkgroep jtochapszorg precies 20 jaar gele bij de inspraak rond het Recrea- sisplan al heel genuanceerde Waren tegen het aantal van ■"'ilh en toen ook de seizoens- ,3" "reding-al als potentieel gevaar Al meer dan 10 jaar geleden gehuwden we voor toenemende Hiteit. *e bezwaren werden toen, naar 'toe nogal ongenuanceerd, ter ^9eschoven: er waren grotere be- In het Recreatiebasisplan van 1972 werd becijferd dat de opnamecapaci teit van het duingebied toen al be reikt was en die van het bos vrijwel. Dit laatste in tegenstelling tot wat er in de TC van 21-8 staat. Juist daar om moest er op Texel veel meer bos bijkomen. Bij een groei tot 47.000 slaapplaatsen wordt gesproken over een oppervlakte 137,5 ha. In latere gemeentelijke stukken en discussies is deze oppervlakte gemakshalve maar tot beneden de 100 ha. ge bracht! Eén van de uitgangspunten van het plan was ook dat „In de ge bieden waar de vestiging van de di verse voorzieningen worden toegelaten, moet worden voldaan aan de voorwaarde, dat het gewijzigd ge bruik van de grond aan het karakter van het landschap ter plaatse geen afbreuk doet". U mag staande op de Zanddijk of op de Nol van Bertus zelf oordelen hoe goed het gelukt is bij bijvoorbeeld De Cocksdorp en De Koog Hoe sluipend de verloedering, niet al leen van het landschap maar ook van de uitgangspunten, plaatsvindt kun nen we met het volgende voorbeeld mooi illustreren. In de jaren zestig lag aan de Schumakersweg nog een stukje heide, een restant van de oude, heel uitgestrekte mientgronden, het Kerckeland. Landschappelijk mis schien leuk, maar wat natuurwaarden betreft niet bijzonder rijk en heel on gelukkig ingeklemd tussen De Koog en bungalowbedrijven. Om de druk van de grote belangrijke duingebieden af te leiden vond Staatsbosbeheer, de eigenaar van de grond, dat het een ideale lokatie was voor een dag- recreatief opvanggebied. Het gebied moest dus attractief worden gemaakt voor toeristen: heide omgeploegd, windsingels aangelegd, speelvijver gegraven, speelvoorzieningen aange bracht, en een heel groot parkeerter rein aangelegd. „Zie zo, klaar is Kees", dacht de staat. Maar ja, in het vijverwater zaten al gauw enge beestjes en er groeiden algen, riet en kroos. De natuur krijg je er zo gauw niet onder! De vijver bleek dus niet zo geschikt voor kindertjes. Dus nog ettelijke tienduizenden er tegenaan gegooid voor een heus kinderbadje, compleet met chloorinstallatie. Het heeft een paar jaar gewerkt, er zullen heus wel heel wat mensen plezier aan beleefd hebben, maar of het veel mensen uit de duinen hield? SBB was er kennelijk zelf niet zo gelukkig mee, het had heel veel gekost en kostte nog steeds veel (van al dat geld zou je heel wat jaren een aantal bewakers kunnen aanstellen), dus was men kennelijk blij dat een onder nemer er wat wilde gaan doen. Het zwemparadijs werd gesticht. Een toe gang via het bos werd dichtgemaakt zodat het leek of het hele recreatie- Landbouwers Anton Bakker en Mar cel Witte doen mee aan de nationale ploegwedstrijden die op 12 septem ber in Zeewolde worden gehouden. Piet Jongejan, Arie Koopman, Maar ten Koorn en Marcel Bakker reizen met historische trekkers en ploegen af richting Zeewolde. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur. Daarnaast zijn er behendigheidswedstrijden en een demonstratie praktijkploegen. terreintje bij het zwembad hoorde. Akkoord, ook zo'n zwemparadijs voorziet in een behoefte en houdt de mensen weg uit de natuur. Of daar nu een heideveldje voor opgeofferd had moeten worden is de vraag. En zie, nu lezen we dat SBB positief staat tegenover het plan om het dag- recreatief terrein om te zetten in een verblijfsrecreatief terrein. Er mogen van de Staat wel 50 huisjes neerge zet worden! Het is natuurlijk een vreemde zaak. In plaats van een ter rein met een functie de druk op de duinen af te leiden, een terrein dat juist bijdraagt aan een hogere druk. En dat binnen 25 jaar! Wat is er eigenlijk veilig op Texel? Werkgroep Landschapszorg, Texel. De Texelse sportprijs is dit jaar niet toegekend. De afgelopen jaren was het de gewoonte dat de prijs tijdens de kwart-triathlon werd uitgereikt aan sportmensen of -organisaties die aan sprekende prestaties hadden gele verd. Mark Jan Mulder (turnen), Arco de Graaf (rolstoel-atletiek), Dirk en Eddy Pool (catamaranzeilen) en Ingrid van Lubek (triathlon) namen de bijbe horende oorkonde en trofee al eens in ontvangst. Ditmaal was de jury van mening dat geen der kandidaten de prijs honderd procent toekwam. Geforceerd een keuze maken wilde men niet, omdat dat afbreuk zou doen aan de waarde van de sport prijs. Wèl constateerden de juryleden dat verscheidene sporters op de goe de weg zijn en, als zij de stijgende lijn weten door te trekken, in de toe komst zeker voor uitverkiezing in aanmerking komen. Het Agrarisch Cursus Comité heeft voor het winterseizoen 1992/93 de onderstaande cursussen georga niseerd: Computercursus voor beginners, 8 lessen. Leren omgaan met de compu ter. Kosten 7150,=. Computercursus voor gevorderden, 8 a 10 lessen. Omgaan met program ma's. Kosten 7175, Vervolgcursus EVTO (Economische Vorming Toekomstige Ondernemers). Verdere uitbreiding praktische econo mische kennis. Vakbekwaamheid spuiten in de landbouw, 90 lesuren. Theorie en praktijk. Kosten 7550, Mineralenboekhouding akkerbouw en veehouderij, 5 lessen van een hal ve dag. Kosten 750,=. Verloskunde schapenhouderij, 2 of 3 theorielessen, voorts praktijk. Kosten 725, Klauwverzorging schapen, 1 theo rieles, voorts praktijk. Kosten 725,=. Pootaardappelteelt, naast theorie vooral praktijk. Gegeven door een medewerker van de DLV. Kosten 7375, Kwaliteitsverbetering suikerbieten, 4 bijeenkomsten. Gegeven door een medewerker van de DLV. Kosten 7165, Snoeien van erfbeplanting en on derhoud siertuinen. Kosten 775, Deze cursussen zijn te volgen door mensen die werkzaam zijn of in de landbouw willen gaan werken. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij Dirk de Lugt (tel. 11281) of Jan Koolhof (tel. 12780 of 12090). De cursus „Vakbekwaamheid spuiten in de landbouw" moet worden aange vraagd bij het AOC in Alkmaar en zal alleen doorgaan bij voldoende deelna me (minimaal 18 personen). Vakantie Jan Koolhof is van 12 tot en met 22 september met vakantie. In die perio de kan voorlichting worden verkregen door naar Hoorn te bellen. Akker bouw 02290 - 48244, veehouderij 02290 - 48444. Verruiming van het aantal standplaat sen bij kampeerboeren houdt de ge moederen flink bezig. Vooruitlopend op de motie in de gemeenteraad van vanavond door de fractie van Texels Belang wijdt Radio Texel het voorpro gramma van de raad aan dit onder werp. In de uitzending van 19.00 tot 19.30 uur worden de voor- en nade len van het kamperen bij de boer uit voerig besproken. Voor Texelaars met vragen of een uitgesproken mening over dit onderwerp is de telefoon van Radio Texel beschikbaar. Ze kunnen zowel tijdens het voorprogramma als tijdens de raadsvergadering bellen. Tel 12199. Geslaagd Liesbeth Preng slaagde aan de Uni versiteit van Amsterdam voor het doctoraal examen Nederlandse taai en letterkunde. Zij studeerde af op het onderzoek naar de invloed van de schilder Floris Verster op het oeuvre van de dichter Albert Verwey.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5