(jroen ^wartsjexeh in het hartL, A/alravens trekt aantijgingen an AL DERTIG JAAR JONGE HELDEN College vóór invoering van identiteitskaarten Conflict door schikking opgelost Inbraak bij Teso tiit<rjaan.7 }>e tZoocj itatuut*Upk! Chris Medina DE METRO KT* Klaas Barendregt tien jaar wethouder rouw (72) dood na p onder aanhanger chade aan Schansweg it raad aan denken OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10714 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1992 (loradvertenties, abonnementen, etc.: Langeveld en de Rooy b.v., Postbus 11, D90 AA Den Burg, telefoon 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax (2220-14111. Redactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (2220-12741. Verschijning: dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs, f46,20 «halfjaar; Los 1,30. Geen krant gehad?: Bel 02220-12741. Buiten kantoo- ytn: bel uw bezorger (of 14881 18542). Redactie buiten werktijd: jKard Timmerman, Schoorwal 11, Den Burg, telefoon 02220-14687. Texelaars kunnen zich vanaf volgend jaar legitimeren met een nieuwe ge meentelijke identiteitskaart. Het per soonsbewijs is bedoeld voor mensen die nog geen paspoort, rijbewijs of toeristenkaart hebben. De kaart zal uiteindelijk geldig worden voor heel Europa. Van identificatieplicht is voorlopig geen sprake. De gemeentelijke identiteitskaart is een initiatief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). „Burgers moeten zich de laatste jaren steeds vaker identificeren om dienst bewezen te krijgen", aldus de VNG die elke gemeente in Nederland heeft benaderd om in te stemmen met een uniform persoonsbewijs. Momenteel zijn er wel soortgelijke documenten verkrijgbaar, maar die verschillen per gemeente. De VNG heeft nu een identiteitskaart ontwikkeld die vol gens de makers een „vriendelijke" uitstraling heeft, maar wel goed is beveiligd. De kaart wordt voorzien van een pasfoto. Omdat de gemeente volgend jaar waarschijnlijk over het SoFi-nummer van elke Texelaar be schikt kan dit nummer op het bewijs worden vermeld. De kaart zal f30,50 gaan kosten. Ondanks de bezwaren van het colle ge tegen de hoge kostprijs, zetten b en w de invoering van de identiteits kaart door. Het bewijs kan in een verenigd Europa als reisdocument worden gebruikt, net als het Duitse Personalausweis. Vermoedelijk twee personen hebben in de nacht van dinsdag op woens dag ingebroken in het Teso-kantoor op veerhaven 't Horntje. Voor zover bekend wordt niets vermist. Waar schijnlijk werden de daders gestoord door een nachtwacht van de boot- dienst tijdens diens ronde. Gezien is dat twee personen hierna zijn wegge reden. De inbrekers kwamen binnen door een duer te forceren. De techni sche recherche van de rijkspolitie on derzoekt de zaak. Gebroken been. Een 48-jarige Rot terdammer moest dinsdag met een gebroken been per ambulance naar het Gemini-ziekenhuis worden ver voerd. Hij was bij het vissen aan de Lancasterdijk ongelukkig uitgegleden. Alleen nog deze maand op Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag; De Filippijnse international t fjaljoen KARAOKE WEDSTRIJD JE GAAT WEG JE ZOEKT NIETS, MAAR IN LE BERRY VINDT JE IETS! Effe lekker bijkletsen doe je in discotheek SwiUéfM eert ptetrt' DE BEEREKUIL WIJ ZIJN GESTOPT MET ADVERTEREN! Zaterdag wéér héél iets anders in de OLIEBAD WORSTELEN Vanaf 22.00 u. open. Entree 5 piek TALK Or THE TOWN fl-s. zondag, toegang gratis! Probeer tussendoor de beroemde malse steaks van de houtskoolgrill eens! Peter (links) en Henk van Heerwaarden behor Jaar in jaar uit, door weer en wind bezorgen de gebroeders Van Heer waarden de Texelse Courant in Den Burg. De één (Peter) al dertig jaar en de ander (Henk) bijna net zo lang.' In de beginjaren namen ze met zijn tweetjes zelfs het hele dorp voor hun rekening. „Ik moet zo'n 2Vz miljoen kranten in de bus hebben gestopt". tri tot de harde kern" van het bezorgerskorps schat Peter, die nu nog steeds de grootste wijk heeft van alle 34 TC- bezorgers. Deze week staat ons korps in het zonnetje, want het is de Week van de Bezorger en vandaag is omgedoopt tot Dag van de Bezorger. In deze landelijke campagne, die be doeld is om méér jongens en meisjes over te halen om een krantenwijk te in de Texelse Courant. Foto Frans Hopman) nemen, worden de bezorgers betiteld als „jonge helden". En dat zijn ze eigenlijk ook, deze vaak vergeten groep die de laatste onmisbare scha kel vormt in het proces van krant naar klant. Elders in deze krant ver tellen enkele Texelse „jonge helden" over de leuke en minder leuke kanten van hun baantje. Martin Warnaar (rechts) met raadsman Mr Traudes het gerechtsgebouw in Breda. ook duidelijk dat de beschuldigingen van oplichting, misleiding en valsheid in geschrifte niet zomaar met de mantel der liefde bedekt zouden kun nen worden. Dat leidde tot een twee de schorsing, waarbij partijen op de wandelgangen onderling en met el kaar van gedachten wisselden. Wal- ravens en zijn raadsman Mr H.D. Cotterell stelden zich inschikkelijk op. De president constateerde dat partij en „zeer dicht bij elkaar" zaten, om dat Walravens bereid was zijn kwalificaties terug te nemen. War naar vond ook alles best als er maar geen enkele twijfel meer zou zijn dat de beschuldigingen van Walravens kant noch wal raakten. Mr Traudes nam toen het initiatief door de geci teerde advertentie met rectificatie op te stellen en voor te lezen. Walravens ging onmiddellijk accoord. De voor Warnaar gunstige schikking, betekent dus dat de president van de rechtbank in dit kort geding geen uit spraak zal doen. Voor degenen die in de juridische kanten van deze zaak zijn geïnteresseerd, is dat jammer. Want nu blijft onbekend in hoeverre de president het eens was met de argumenten die door beide partijen in hun pleidooien naar voren zijn ge bracht. Warnaars raadsman Traudes had zijn pleidooi ondersteund met tal van knipsels, brieven, verklaringen en een enquete waarmee de beschuldigingen van Walravens onderuit werd ge haald. Daar zat een brief bij van het makelaarskantoor Eelman waarin werd verklaard dat vergeefs aan War naar was gevraagd om een adressen lijst van Krimwoning-eigenaren. De makelaar had de adressen toen met veel moeite uit het openbare kadaster moeten halen. Aldus werd gerea geerd op Walravens beschuldiging dat Warnaar voor geld adressen van eigenaren beschikbaar stelt. Ook was er een brief bij van de beide vereni gingen van eigenaren van De Krim, waarin de besturén zich distantiëren van de beschuldigingen van mede-lid Walravens en verklaren dat deze be schuldigingen elke grond van waar heid missen. Wethouder Klaas Barendregt werd dinsdagavond gehuldigd. Bij aanvang van de raadsvergadering feliciteerde burgemeester Schip per zijn rechterhand omdat het op de kop af tien jaar geleden was dat de VVD-er voor het eerst tot wethouder werd be noemd. Klaas Barendregt is de vierde wethouder in de Texelse geschiedenis die het ambt tien jaar onafgebroken heeft bekleed. Voor hem deden dat wethouder Dijt (van 1907 tot 1923) en de heer Vlaming (1924 tot 1939). Wethouder Hin, vader van het huidige raadslid Cees Hin (tot 1966). Burgemeester Schipper bood Ba rendregt ter herinnering het boekje „De grenzen voorbij" aan, een vervolg op het rapport van de Club van Rome. „Het is een stukje visie, dat ook wij u toe wensen voor de toekomst." Verrast door de huldiging relati veerde Barendregt, die vóór zijn wethouderschap vier jaar raadslid was, alle eer. „Ik vraag me af of het een verdienste is zolang in de politiek te zitten. Je rolt erin en speelt het spel." Hij vond dat de kwaliteit van de inbreng be langrijker is dan de duur van de politieke loopbaan. Barendregt maakte van de gelegenheid ge bruik ook andere raadsleden in de hulde te betrekken.„Er zijn raadsleden met een langere staat van dienst." Hij doelde op Gerard van der Kooi (PvdA) en Ate Rienstra (CDA). Dirk Terpstra (PvdA), Gerbrand Pöster (Texels Belang) en Peter Bakker werden precies tien jaar geleden geïnstal leerd als raadslid. K Walravens uit Breda heeft de beschuldigingen van mislei- jng, oplichting en valsheid in geschrifte die hij had geuit aan ït adres van Krim-directeur Martin Warnaar, ingetrokken. Hij feed dat woensdagmiddag tijdens het kort geding dat Warnaar n de EMK tegen hem hadden aangespannen en hij verplichtte ich vóór 19 september een advertentie met rectificatie te laten laatsen in de Helderse Courant, het blad waarin hij de beschul- gingen had geuit. iu-Dezorgers vertellen: „Mountainbike en computer gespaard van krantenwijk" sm Lijst bezorgers om te bewaren jw Feestelijke start 10.000e kuub beton in wegennet sm Barendregt verwijt Poster „stemmingmakerij" sm TC3-reportage: tandemsprong centen maar om mijn eer en goede naam. Nu Walravens zijn beschuldi gingen in het openbaar intrekt, is dat doel bereikt. Ik vind het prima zo". Onterecht De advertentie die over twee kolom men in de krant moet worden ge plaatst, luidt: „Rectificatie. In de Helderse Courant is op 6 mei 1992 en 29 juli 1992 een tweetal artikelen gepubliceerd waarin ik, A.J.A. Walra vens uit Breda de heer J.G.M. War naar van misleiding, oplichting en valsheid in geschrifte heb beschul digd. Naar aanleiding van deze publi caties ben ik door de heer Warnaar beschuldigd in een kort geding. Mede op grond van tijdens dit kort geding naar voren gekomen informatie, ben ik tot de conclusie gekomen dat de door mij geuite beschuldigingen onte recht zijn. De beschuldigingen wor den bij deze door mij ingetrokken. Verder verklaren A.J.A. Walravens en J.G.M. Warnaar gezamenlijk dat zij hun respectievelijke klachten bij de officier van justitie zullen intrekken en dat er geen geschillen meer tus sen hen bestaan". Huis verkocht Walravens en Warnaar zijn ook in an der opzicht van elkaar af. De Braban der voelde zich gezien de conflictsituatie niet prettig meer op De Krim en heeft zijn woning aldaar zeer onlangs verkocht. Dat feit was voor rechtbankpresident Mr E.A. Moon mede aanleiding om aan het slot van de zitting op een schikking aan te dringen. Nu Walravens toch niets meer met Warnaar te maken had, zou de strijdbijl begraven moe ten worden. In eerste instantie stelde hij voor dit te doen door beide partij en te laten publiceren dat zij het ge schil als beëindigd beschouwen, dus zonder een openbare rectificatie. De zitting werd geschorst om de partijen gelegenheid te geven zich daarover te beraden, maar Warnaar en zijn raads man Mr RW.M. Traudes wisten al gauw dat ze daar nooit genoegen mee zouden nemen. Als de beschul digingen niet duidelijk zouden worden ingetrokken zou er van rehabilitatie immers geen sprake zijn. Geen mantel Na de schorsing maakte Traudes dan fainaar ging met deze schikking ac- sord, wat betekent dat de presi- jit van de Arondissementsrecht- jnk van Breda geen uitspraak in «ezaak meer hoeft te doen. Het itekent ook dat Walravens geen ihadeloosstelling aan de EMK en fernaar hoeft te betalen (geëist as een voorschot van f25.000.-) idat beide partijen de juridische sten die zij hebben gemaakt in iband met dit kort geding zelf be- fen. Warnaar: „Dat is niet zo be- grijk. Het ging mij niet om de 72-jarige mevrouw De Block uit Cocksdorp is gistermiddag om lieven gekomen, toen zij op de ifterweg door de aanhangwagen "1 neen trekker werd overreden tragisch ongeluk gebeurde rond (10 uur. De Vrouw fietste achter ir echtgenoot die in een invaliden- igen reed. Zij stapte af toen een flor passeerde, bestuurd door een Harige Texelaar, die uit tegengestel- nchting kwam en een met aardap- fen geladen aanhanger voorttrok, vrouw viel, kwam tussen de wie- de aanhanger terecht en «leed ter plaatse. i'ijven die wegen beschadigen tij- is bouw- of renovatieprojecten aten er in de toekomst rekening «houden dat ze zelf voor het rstel opdraaien. 'iienteel heeft de Schansweg htbaar te leiden onder de restaura- werkzaamheden van fort De hans. De gemeente, die per 1 ja- tri het onderhoud- en beheer van wegen overneemt van het water- top, gaat ervan uit dat hetplaveisel die datum is hersteld. „De af tok is dat het waterschap de we- "in goede staat oplevert", aldus ahouder Dirk Terpstra (financiën), antwoordde op vragen van Peter (Groen Links). Gratis vervoer naar De Koog om 22.30, 23.00 en 23.30 u. vanaf De Elemert Den Burg. en voor 4 gulden per persoon met de Taxi weer terug!

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 1