B Hüü c Sporthal Erwich pnieuw nederlaag lines Texelse Boys Boys neemt Oudesluis in de houdgreep: 0-4 Geflatteerde nederlaag zaterdagteam De Koog Open Monumentendag in Oudeschild was feest der herkenning Maarten Koorn bijna Nederlands kampioen ploegen oude trekkers Bonte geit J. Dijker kampioen in Utrecht SIS BEDANKT PR] BE/ Pj* NATIONALE COLLECTEWEEK Giro 969 119J iNSDAG 15 SEPTEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Jim- ;fdag 26 september naar het Jortcentrum aan de Nikadel gaan. jnaf half negen 's avonds is daar ,open avond", waarbij ongetwij- tld een partijtje tennis kan worden jspeeld. Gezamenlijk kan dan wor- n bekeken welke activiteiten ko- jnd winterseizoen kunnen worden «organiseerd en wie weet wordt de erste stap gezet naar een indoor- mnisclub. Slechte start it is hard nodig dat de sport- en ,enementenhal, waarin ongeveer nee miljoen gulden is geïnvesteerd, jeer klandizie trekt, anders gaat het out. Initiatiefnemer Nico Erwich (42) zijn vrouw Annemieke (31) zijn «opvol gestemd en betreuren het lat allerlei onware geruchten de ron- ladoen. Volgens de verhalen op zou Erwich surseillance van «taling hebben aangevraagd en al het personeel zou zijn weg kopen. Erwich: „Onzin. Tot dusver «bben we aan onze verplichtingen linnen voldoen. Wat het personeel êtreft: Roland Visser stapte na een aand op, omdat het niet klikte. de rest is het team onge- fzigd"- Oorzaken eap ït echtpaar wijst diverse oorzaken an van de tegenvallende exploitatie. ,'ooral het mooie zomerweer deed rsde das om. Mensen gaan bij jandweer niet tennissen in een verdekte ruimte, hoewel het daar ooral bij grote hitte veel aangenamer dan op een openluchtbaan. Ook it feit dat die hal er nog maar net is ongunstig. We zijn nog niet del ^end 9enoe9 in de mogelijkhe id om reclame te maken zijn we •perkt. Verder hebben we ons in de gesneden door toe te zeggen at we het gebouw alleen als sport - alen niet als evenementenhal mo- Keui :n gebruiken. De perspectieven uden veel gunstiger zijn als we stemming zouden krijgen voor uzikale evenementen, autoshows, iade markten.en andere commer ce activiteiten." Niet solidair Vat ons een beetje tegenvalt is de nnge solidariteit van andere onder- mers in De Koog. Het is toch mooi wij iets hebben toegevoegd aan slechtweervoorzieningen op Texel? een algemeen-toeristisch be- ig waardoor de positie van Texel >de markt weer:jets_ sterker, js Go lfden. Maar het lijkt wel of ze aan te wachten om ons een hak te innen zetten. Toen ik voor dat jorttour-evenement aan de gemeen- vergunning vroeg, kwamen er vijf Jaarschriften, allemaal van onder- tiiers. Die zijn ongegrond verklaard, ar evengoed was het een bittere voor ons. We hebben die vijf uit- inodigd voor een gesprek maar er ageerde er maar één. We willen sag praten over hoe het nu verder eet, natuurlijk zonder een ander éade of last te bezorgen". Volgens Erwich en zijn vrouw hebben nog lang niet alle Texelse tennislief- hebbers de weg naar de Stappeland- hal gevonden. Dat kan nog komen, tenslotte staat de hal er nog maar net en hadden veel Texelaars in ver band met het seizoen geen tijd. De actie die nu van start gaat geeft hen hopelijk het vereiste duwtje. Volgens de normen van de Koninklijke Neder landse Lawn en Tennis Bond is bin nen een gemeente één overdekte tennisbaan per 6000 inwoners nodig. Rekening houdend met het toerisme zouden er voor de vier banen van de Stappeland-hal dus voldoende klanten moeten zijn. Winter De toeristische toeloop is onmisbaar en langdurig strandweer tijdens de drukste vakantieperiode is dan ook erg schadelijk. Daarop kan de onder maatse belangstelling echter niet he lemaal worden afgeschoven. Ook in de eerste maanden na de opening in januari viel de toeloop tegen. Door de zachte winter konden de Texelaars lang op de buitenbanen actief blijven. „Dat speelde misschien een rol. En de hal is ook pas halverwege de win ter open gegaan, waardoor ze het misschien' niet de moeite vonden om een abonnement aan te schaffen. Nu is de situatie anders. We staan aan het begin van een lang wintersei zoen. Texel telt zo'n 900 tennissers. Daar moeten er toch genoeg bij zijn die hun sport 's winters willen beoe fenen?" De geringe belangstelling tot dusver geldt overigens alleen het tennis. De animo voor squash is voldoende en stemt overeen met de prognoses. Zwemparadijs Het zwemparadijs Calluna kampt ook met gebrek aan slecht weer. Zolang het bestaat zijn de zomers veel te mooi geweest, waardoor de exploita tie nog steeds niet winstgevend is en geen nieuwe investeringen kunnen worden, gedaan. Ook Erwich denkt niet meer aan investeren. Hij heeft het plan om bij zijn hal ook buitenba nen te maken voorlopig voor zich uit geschoven. Er is echter een belang rijk verschil tussen de tennishal en het zwemparadijs. Calluna kan dank zij zijn grote capaciteit snel tot her stel komen als de weersomstandighe den verslechteren. Hoeveel zwemmers zich ook aandienen, ze kunnen er bijna altijd in. De vier ten nisbanen van Het Stappeland zijn al met een handjevol mensen bezet zo dat het lang duurt voordat een ex ploitatieachterstand is ingelopen. Volgens Erwich kan het tarief geen belangrijke oorzaak zijn van de te ge ringe toeloop. „In vergelijking met de landelijke indoor tennistarieven zitten wij laag". Sneu Het zit Erwich niet lekker dat slecht weervoorzieningen op Texel algemeen worden toegejuicht omdat de econo mie van het eiland er baat bij heeft, maar dat er niemand is om te helpen als die voorzieningen als gevolg van mooi weer met verlies draaien. „Slechtweervoorzieningen verdienen meer krediet!" !,i"nishal is tot dusver te weinig in gebruik. damesteam van Texelse Boys ''"or zondag thuis van KFC 2. De ""ismaking met de hoofdklasse tot dusver niet zo goed, want J~ eerste wedstrijd eindigde al tde in een nederlaag. Ditmaal werd het 3-6. Het eerste kwartier was Texelse Boys de betere voetbalploeg, met goede diepteballen van Monique Smit op de spitsen. Het resulteerde alleen in een keiharde knal tegen de lat. De mei den van KFC kwamen op voorsprong, Suzuki Vitara Wagon De Suzuki Vitara Wagon JLX. Vanaf f 48.795,- (exclusief kosten rijklaar maken. Met automaat f 51.895,-). OOSTEREND (TEXEL): Garage Westend, Oosterenderweg 52, 02220 -1 83 96. Met een ondubbelzinnige 4-0 over winning in en op Oudesluis heeft Texelse Boys laten zien dat de 4-2 nederlaag in de openingswedstrijd een vergissing was. Fanatiek spel leidde al na een half uur tot een ri ante 3-0 voorsprong, die voor het pover voetballende Oudesluis on overbrugbaar was. Zo slap als „de Boys" vorige week tegen Petten acteerde, zo gretig schoot de ploeg van trainer Piet Bak ker zondag uit de startblokken. De Boys-spelers wonnen in de eerste 35 minuten vrijwel alle duels om de bal en legden daarmee de basis voor een groot aantal doelrijpe kansen. Paul Witte was in de dertiende minuut de eerste die er één benutte. Een half door de Oudesluis-defensie afgesla gen bal nam hij in enen op zijn slof: 0-1. Zes minuten later verdubbelde Jelte van der Kooi de voorsprong door koppend een fraaie voorzet van Martijn Beerling af te ronden. Keer op keer sneden de snelle Boys-voorwaart- sen door de trage Oudesluis-verdedi- ging, maar mooie kansen op een gro tere voorsprong bleven onbenut. Na dat Bert Witte een vrije trap op de lat had gelepeld, trof Paul Witte in de 30e minuut eindelijk de roos. De „Ki- prich van de Boys" pikte een steek- passje van Van der Kooi op en omspeelde de keeper: 0-3. Voor rust kon Oudesluis niet méér in brengen dan een kopbal op de bui tenkant van de paal. Pas in de tweede helft verschenen ze twee maal vrij voor Boys-doelman Marco van Leersum, maar die hield zijn doel overtuigend schoon. De Boys achterhoede, met een uitblinkende Joost van Heerwaarden, gaf in de hele wedstrijd verder geen kansen weg. Toen Martijn Beerling acht mi nuten na rust 0-4 aantekende, was het verzet van de oranjehemden defi nitief gebroken. Beerlings treffer was weergaloos: vanaf de middellijn so leerde hij langs vier Oudesluis-spelers en bekroonde zijn rush met een schot in de bovenhoek. Hierna zakte de wedstrijd weg naar een mager ni veau en raakten enkele spelers onno dig geïrriteerd. De onzekere scheids rechter gaf echter geen boekingen. Zondag speelt Texelse Boys thuis te gen Kreileroord, de huidige club van oud-Boystrainer Riekelt de Vries, die de Texelaars in 1984 naar het kam pioenschap van de derde klasse loodste. Goed spelen en toch verliezen. Dat overkwam het zaterdagteam van SV De Koog in Alkmaar tegen Alkmaar- se Boys, een team dat zich danig heeft versterkt met zes spelers van het zondagteam dat uitkomt in de hoofdklasse en dat kampioen ,,moet" worden. De Koog verdiende zeker een punt, maar verloor met 3-0. De Koog begon zaterdag sterk en speelde vanuit een gesloten verdedi ging goed opbouwend voetbal. Alk- maarse Boys werd regelmatig onder druk gezet; dit resulteerde al gauw in een prima kans voor Martijn de Vey, die tegen de keeper aanschoot. Ook de volgende kans was voor De Koog. Na goed doorzetten speelde Koen Schoonheden zich vrij maar zijn lob ging over het doel. Alkmaarse Boys, enigszins geschrok ken, probeerde de balans te verzetten en kreeg daarbij hulp van de scheids rechter die een - volgens De Koog - duidelijk buitenspeldoelpunt goed keurde: 1-0. Na rust hetzelfde beeld: een sterker De Koog dat voorin echter scherpte miste. Vooral spits Martijn de Vey ontbeerde het geluk dat hij vorig sei zoen wél had. Alkmaarse Boys profiteerde van het feit dat een ongevaarlijk schot uit de tweede lijn door keeper Jos Kaptein verkeerd werd beoordeeld: 2-0. In de slotfase werd het zelfs nog 3-0, om dat De Koog meer risico's nam. maar twee minuten daarna wist Texelse Boys weer op gelijke hoogte te komen. KFC wist via goed spel een profiterend van misverstanden aan de kant van de Boys de stand voor rust op 5-1 te brengen. Na rust herstelde Texelse Boys zich goed met twee goals in het eerste kwartier. De meiden bleven door goed spel en vlotte combinaties het publiek boeien. Veel schoten gingen net langs het doel of werden door de keeper gekeerd. In de slotfase werd het nog 6-3. Meisjes Het nieuw opgerichte meisjesteam van de Texelse Boys voetbalde afge lopen weekend de eerste wedstrijd. De meisjes zijn ingedeeld in en poule met zeventallen. Ze moesten aantre den tegen Berdos uit Bergen. Na een goede eerste helft, waarin leuk werd samengespeeld, was de stand 2-0. Het publiek werd in de tweede helft steeds enthousiaster en ondanks de tegenstand van Berdos werd het 4-0 voor Texelse Boys. Grauwe erwten met spek in dorpshuis 't Skiltje. Oudeschilder Ruud Boom kwam zaterdag tijd en handen te kort de bezoekers van de Open Mo numenten dag van oud-Hollandse maaltijden te voorzien. tFolo Gerard Timmerman) Groot was de drukte zaterdag in Ou deschild, het dorp dat centraal stond tijdens de Open Monumentendag. De bewoners van het vissersplaatsje hadden allerlei activiteiten op touw gezet om de bezoekers een juist beeld te geven van de historie van hun dorp. De dorpscommissie had samen met de ondernemersvereniging, Gymvere niging Oudeschild en de gemeen schap Oudeschild kosten nog moeite gespaard het dorp een sfeervol straatbeeld te geven. „We hebben geen braderieën, voor ons dus een unieke kans het dorp naar buiten de presenteren", aldus een der organisa toren. Mede dankzij het fraaie weer trokken de diverse oude ambachten die op straat werden gedemonstreerd grote belangstelling, zowel van va- kantiegan gers als Texelaars. Te zien. waren nettenboeters, visrokers en ambachtslieden die demonstreerden hoe touwen en kabels werden ge maakt. Gedroogde scharren, bunge lend aan een lijn in de straat gaven een beeld hoe de visserlui vroeger aan boord hun kostje vergaarden. Met slechts één punt achterstand op de kampioen eindigde Maarten Koorn (Nieuwlanderweg) zaterdag als tweede tijdens de nationale ploegwedstrijden in Zeewolde. Hij behaalde deze prestatie in de rubriek oude tractoren met rondgaande wielploegen. In het kampioenschap met moderne ploegen was het ge middelde niveau ditmaal prima en moesten de twee Texelse deelne mers genoegen nemen met een plaats in de middenmoot. Behalve Koorn deden ook Arie Koop man uit Den Burg en Piet Jongejan uit Eierland van zich spreken. Zij leg den respectievelijk beslag op de vier de en vijfde plaats bij de oude tractoren. Een goed resultaat in een deelnemersveld van 22 ploegers. Bij de oude tractoren met heen- en weergaande ploegen behaalde Marcel Bakker de achtste plaats. Anton Bakker (Westerheem) en Mar cel Witte (De Nes) hadden het zwaar in de categorie moderne ploegen, 2-schaarwentel. Noordhol lands kam pioen Witte, die vorig jaar nog als zesde eindigde, kwam ditmaal niet verder dan de dertiende plaats. In vergelijking met een jaar geleden was de concurrentie veel groter. Kleine fouten waren onmiddellijk fataal en zorgden voor een val op de ranglijst. De twee Texelaars vergooiden hun kansen op de eerste dag. Ze kregen strafpunten, omdat méér dan één wielspoor zichtbaar was. Dat werd veroorzaakt door de brede achterban den van hun tractoren. Zaterdag om zeilden ze dit probleem en leverden goed werk af. Debutant Anton Bak ker eindigde uiteindelijk als achttien de. De Texelaars werden gesponsord door de firma Wetenkamp, transport bedrijf Eelman, Bonne Mechanisatie, Cebeco en Rabobank Texel, die de kosten van het vervoer van deelne mers, trekkers en ploegen voor hun rekening namen. Texels kampioenschap In het weekend van 26 en 27 sep tember staat het Texels ploegkampi- oenschap op het programma. Deelnemers met oude trekkers kun nen zich opgeven bij Jan Uitgeest, tel. 12565. Moderne ploegers moeten contact opnemen met Marcel Witte, tel. 18486. In het middelpunt van de belangstel ling stond dorpshuis 't Skiltje Er was een tentoonstelling was ingericht die een beeld gaf van de geschiedenis van het vissersdorp, dat stamt uit de zeventiende eeuw. Herkenning Voor de talrijke Oudeschilders vorm den de geëtaleerde oude foto's een feest der herkenning. De afbeeldin gen waren afkomstig van Jaap Bak ker die een greep had gedaan uit zijn uitgebreide collectie historisch mate riaal. Pronkstuk was een oude scheepsvlag van een tjalk uit de vori ge eeuw die voor het vervoer van turf werd gebruikt. Verzamelaar Sie- me Daalder had een collectie opge graven voorwerpen uitgestald voor publiek. Peter van Zweden en Jaap van der Kooi gunden de kijkers een blik op enkele schaalmodellen moder ne en oude schepen. Veel animo ook voor een diareportage en een video film van Jaap Eelman. Hoogtepunt vormde toch de historische maaltij den die Ruud Boom de bezoekers van 't Skiltje voorschotelde. De bezoekers lieten zich de stijve rijst met boter, broeder en grauwe erwten met spek goed smaken. „Sommigen schepten wel vier keer op", aldus de kok die zich verbaasde over de eetlust van zijn gasten. Schans De rondleidingen in vesting De Schans door Pip Barnard trokken re delijke belangstelling, vooral van de zijde van Texelaars. De bezoekers konden zien hoe de gangen van het fort inmiddels zijn opgeknapt. Ook de kruitkamer is gerestaureerd. Authen tieke gele steentjes voor de ingang van de ruimte zijn inmiddels besteld. Ook in het Maritiem- en Juttersmu- seum, dat zaterdag gratis toeganke lijk was, was het een komen en gaan van mensen. Buiten Oude schild waren enkele monumentale kerken en woonhuizen ter be zichtigen. De 1-jarige bonte geit Annelies van hoeve Halfweg, eigendom van Jan Dijker, is zaterdag in Utrecht tijdens een nationale keuring uitgeroepen tot algemeen kampioen. Het betrof een „certificaat-waardige" keuring, waarvoor uit het hele land geiten waren geselecteerd. In de ru briek waarvoor Dijker had ingezonden werden 27 zwoegervrije geiten ge keurd. De geit Annelies kreeg een 1A-waardering van de keurmeesters en verzamelde vervolgens in de kam pioenskeuring de meeste punten. Tij dens de Utrechtse Tentoonstelling voor Vee en paarden (UTV) was Dij ker ook succesvol met een andere bonte geit, die achter Annelies de tweede plaats in de rubriek bezette. Bovendien werd een lam derde (1C). Voor Dijker is dit de bekroning van vijfeneenhalf jaar zelf fokken. Al eer der sleepten zelfgefokte geiten eerste prijzen in de wacht, maar tot een kampioenschap kwam het nog niet eerder. ALGEMENE KENNISGEVING Uit Australië ontvingen wij het bericht dat op 71-jarige leeftijd is overleden onze broer, zwager en oom Cornells Jacobus Vendel Uit aller naam: W. Vendel Bernhardlaan 141. 12 september 1992 Diep geschokt door het plotseling overlijden van mijn lieve buurvrouw en vriendin Rieuwkje de Block Rust in vrede. Ma ten Brug-List Langs deze weg willen wij u hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van medeleven na het overlijden van mijn lieve moeder, schoonmoeder, dochter, onze zus, schoonzus en tante MARRETJE ADRIANA WITTE Monique Halsema Eelco Groot Familie Witte Den Burg, september 1992. allemaal Tessa Ernst-Jan Langs deze weg wil ik iedereen die aan mij gedacht heeft, zowel in het ziekenhuis, als bij mijn thuiskomst, vriende lijk bedanken voor de ve le kaarten, bloemen, fruit enz. Het heeft mij goed gedaan te weten dat zo veel mensen met mij meeleefden. Daarvoor mijn hartelijke dank. G. Lap-Hoogetoorn Kerkstraat 3 PRINSES BEATRIX TjGNDS John Daalder Rina Boonman Bruiloft! 25 september a.s. zeggen wij ...ja! Dat doen we om 14.15 uur in het gemeentehuis van Den Burg - Texel. U bent van harte welkom op de receptie van 19.00 tot 20.30 uur in dorpshuis 't Skiltje, De Ruyterstraat 61, Oudeschild. Ons adres: Wilsterstraat 23, 1791 XR Den Burg. 13 t/m 19 september 1992 Notionod Fonds Ier bestrijding von: •POLIO •SPASTICITEIT •MULTIPLE SCLEROSE •SPIERZIEKTEN •ZIEKTE VAN PARKINSON •ZIEKTE VAN HUNTINGTON Bark 70.70.70.325

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3