WEEKEND Urbanus-filmers content met service op Texel i r~ Cursus ruiterbewijs Nieuwe expositie Henk Noorlander Verlicht Oosterend Pluriform.... sSS&è: Marja Wijnhoff opent schoonheidssalon Muziekoptredens in Koger uitgaanscentrum SCHADE VRIJDAG 2 OKTOBER 1992 PAGINA 7 Heel wat Texelaars en Texelse instanties zijn betrokken bij de opna men die hier worden gemaakt voor de speelfilm „De zevende hemel". De filmploeg is opgetogen over de medewerking. „Nergens werd ver- om hulp gevraagd, ledereen wilde meedoen en was enthousiast. Mede daardoor loopt alles als een trein". Het gerucht dat in de film belangrijke rollen worden gespeeld door Texelaars, is uit de lucht gegrepen. Het eiland le vert alleen het natuurlijke decor, voor al in de vorm van min of meer ongerept strand of duin. Er is één uitzondering: Femke de Harde uit Oosterend acteert, zij het heel even. De Mavo-scholiere nam als „stand in" de plaats in van Re- nee Soutendijk, toen die in verband met het overlijden van haar schoonva der een dag verhinderd was. De regisseur deed via de schoolleiding een beroep op meisjes van osg De Ho- g. Er meldden zich diverse gega- n; de blonde Femke werd eruit Ruitercentrum Bornrif aan de Mienterg- lop bij De Koog houdt in de week van 18 tot 24 oktober een cursus ter voorbe reiding op het officiële ruiterbewijs- examen. In steeds meer gebieden is een ruiterbewijs een voorwaarde om te paard te worden toegelaten. De cursus omvat zes theorielessen van elk twee uur, zes rijlessen in de buitenmanege, terrein rijden gedurende acht uur en praktische/theoretische verzorgingsken nis. Onderwerpen die in de theorie aan bod komen zijn o.a. verkeersregels, cor recte houding, hoefverzorging, zadelen en EHBO. In de praktijk wordt beheer sing van het paard in stap, draf en galop getest, evenals o.a. het nemen van hin dernissen, het rijden met 1 hand en het passeren van auto's. Gezien het niveau van de cursus en de examen-eisen is mi nimale rijervaring van circa 50 rijlessen nodig. De cursuskosten zijn f625,- voor volwassenen en'f5 75,- voor jeugd (prij zen inclusief lessen, ritten, maaltijden, evt. logies en examengeld). Informatie: tel. 17289. De Texelse kunstschilder Henk Noor lander exposeert tot 17 oktober nieuw werk. Zijn schilderijen zijn te bezichti gen in atelier/expositieruimte 't Schil fertje (de Vermaning) aan de Diek in Den Hoorn. De expositie geeft een overzicht van het veelzijdige werk dat Noorlander het afgelopen jaar maakte. Onderwerpen zijn o.a. zijn woonplaats Den Hoorn in alle jaargetijden, dode vogels aan het strand, schaars geklede vrouwen en vakantietafereeltjes in Zuid- 'imburg en Hongarije, 't Schildertje is dagelijks geopend, „tenzij ik dicht ben". Oosterend werd zaterdagavond verlicht door een gevarieerde collectie lampion en die door kinderen werden gedra- &en. De optocht door de straten trok [ede dankzij het fraaie weer grote be- 'angstelling. De dorpscommissie had worde mooiste exemplaren een prijs in Petto. UITSLAGEN Relingen: 1. André van Strien met de gelaarsde 2. Wouter Beenes met een toren. 3. Marjolein ^atsman met Rapunzel. ™6n: 1. Dirk en Linda Trap met Hans en Grietje. Gemma Betsema en Lea van der Zee met de ™en de zeven geitjes. 3. Alice en Karin Bas met ^uwitje. Extra prijs: Familie Duinker met de de zeven geitjes. gepikt en heeft haar cameradebuut in middels gemaakt. Dat wordt dus scherp opletten als de film in maart in de bio scopen verschijnt. ENGEL „De zevende hemel" is een komedie, waarin Urbanus een hoofdrol speelt. In afwijking van vorige Urbanus-films pre senteert de plesante vlaming zich niet op de van zijn shows bekende wijze, maar speelt een echte rol. Het verhaal (geschreven door regisseur Jean Paul Li- lienfeld) gaat over de tot zelfmoord ge neigde Samuel en zijn buurvrouw Charlyne. Ze" vangen elkaar op, waarbij de fantasierijke Samuel zich voordoet als Charlynes beschermengel. Hij gaat met haar op pad, er ontluikt wederzijd se liefde. Via de nodige verwikkelingen (zoals een gedwongen verblijf in een hotelletje op Texel) blijkt niet Samuel de beschermengel te zijn, maar Charlyne. Zij had de taak Samuel van zelfmoord te weerhouden en hem weer zin in het le ven te laten krijgen. KWARTIER Van de totale film zal zich een gedeelte van ongeveer een kwartier op Texel af spelen. De opnameploeg was actief op zes locaties: aan de rand van de Hors bij paal 6, het strand van paal 9,12 en 15, op de Badweg en in een loods van Rab in Oudeschild. Aan de Badweg dient hui ze De Blinkert als decor. Het moet een hotelletje lijken en zal als zodanig wor den aangekleed. De binnenopnamen worden gemaakt in de loods in Oude schild waar het gewenste interieur is na gemaakt. Het oog is op Texel gevallen omdat Lilienfeld daar een keer met va kantie is geweest. Het uitzoeken van die locaties en het re gelen van medewerking zodat men er ongestoord kon filmen, was een van de taken van Texelaar Rob Valkenburg, die als „local manager" aan de ploeg is ver bonden. Valkenburg heeft bindingen met de theaterwereld. Hij houdt zich bezig met decorbouw, setdressing en is meer dan eens als acteur op het tv- scherm te zien geweest. Een relatie van hem, Jord den Hollander, noemde zijn naam toen een van de Belgen die bij het Urbanusproject is betrokken, naar een plaatselijke regelaar zocht. Andere Texelaars die regelmatig bezig zijn op de set zijn Melchior Tijssen en Jeroen Haak. Eerstgenoemde heeft de zorg over de portofoons waarmee de leden van de filmcrew met elkaar in contact staan en Jeroen is aangesteld als „run ner". Hij verricht koeriers- en daarmee te vergelijken diensten, wat hij dank zij zijn kennis van de plaatselijke situatie effektief en snel doet. VVV-TRUCK Voor het vervoer van mensen en mate riaal en voor het bieden van onderko men, beschikt de filmploeg over het nodige rijdende materieel. Het lijkt een klein circus en dat is het in sommige op zichten ook. Meest opvallende wagen is de welbekende V W-truck die beurte lings door Frits Dijkstra en Ruud Kikkert wordt bemand. Hij dient als kantoor, kleed- en make up-ruimte. De WV voorziet dat de Urbanusfilm voor Texel promotie oplevert en draagt daarom bij in de kosten van de truck. Wellicht zal de truck ook nog in de film te zien zijn. De grootste wagen van de filmkaravaan is het rijdende restaurant van Partycen trum Texel. Het is het mobiele gebouw Politieke voorkeuren zijn vaak fa miliegebonden, maar het tegen overgestelde komt ook voor. Dat bleek bij een reünie van de familie Van der Kooi die zondag werd ge houden op Slufterduin". De bij eenkomst werd onder meer bezocht door de Texelse raadsleden Erna Eelman-van der Kooi (VVD) en Gerard van der Kooi (PvdA), maar ook door Neli Martha van der Kooi die in Sassenheim deel raad wethou der is voor Groen Links en Erno Oele, raadslid voor D'66 in Sassen heim. Het zijn kleinkinderen van Gerard van der Kooi en Wiep de Vries, die vier kinderen hadden: dochter Suwie en zonen Frits, Kees en Jaap. Erno Oele is een kind van Suwie, Gerard van Frits, Neli Mar tha van Kees en Erna van Jaap. Het ligt voor de hand dat plaatselijke politiek zondag een van de gespreksonderwerpen was, waarbij vriendelijke plagerij niet achterwe ge bleef. Pogingen om elkaar te be keren werden niet ondernomen. Zo bleef het pluriform en gezellig, me de omdat alle betrokken partijen verdraagzaamheid hoog in het vaandel hebben staan. (met truck) van de kustzeilvereniging Westerslag, dat 's zomers op het strand staat. Jan Stolk heeft het gecharterd en kan er veertig personen tegelijk laten eten en drinken. Stolk voelde zich uit gedaagd toen Valkenburg hem vroeg, want organisatorisch komt er nogal wat voor kijken. Het restaurant wordt onder andere „be mand" door Nel Kooij uit Den Burg, die hier elke ochtend koffie serveert. Stolk prqbeert Urbanus en de andere film mensen te verwennen met echt Texelse producten: kwark van Sint Donatus, kaas van Wezenspyk, lamsvlees van Goënga en vis van Van der Star, veelal ambachtelijk gerookt door Willy Bar- horst. De Partyservice-wagen is zo breed dat hij niet zomaar als voertuig de weg op mag. Telkens als de filmkara vaan naar een andere locatie wordt ver plaatst komt de politie erbij om het gevaarte te begeleiden. De filmakers waren erg blij met het fraaie nazomerweer van de afgelopen week. Het nevelige zonnetje gaf precies het sfeertje dat ze nodig hadden. Helaas was het dinsdag veel somberder. Er was toen meer pech, want Urbanus maakte tijdens de opnamen een ongelukkige val. Hij blesseerde een knie en móest de dokter om te worden behandeld. Hij verscheen echter al weer gauw op de set. De gemaakte opnamen (die elke avond naar Brussel worden gebracht om te worden ontwikkeld) worden de volgen de dag bekeken. Deze „viewing" ge beurt niet in de bioscoop in Den Burg, zoals eerst de bedoeling was maar in de ontbijtzaal van de Californië- appartementen. In „Californië" is het merendeel van de crew gehuisvest, maar er zijn er ook ondergebracht in De Pelikaan en in De zeven Provinciën. Technici en acteurs in de mobiele eetzaal van Partycentrum Texel. Door WW. Marja Wijnhoff opende gisteren aan de Wintergroen in De Koog haar schoon heidssalon met de fraaie naam „Thalas- sa". De naam verwijst naar de zee en de algen-gelaatsbehandeling die Marja in haar pakket heeft. Aroma-therapie op basis van etherische oliën onttrok ken an de sinaasappel, lavendel, ylang- ylang, den, eucalyptus en kruiden als rozemarijn en kamille geven haar voor keur voor natuurlijke produkten aan. Marja Wijnhoff heeft een ruime ervaring in deze branche, ze is gediplomeerd Vakbekwaam Schoonheidsspecialiste en volgde daarnaast applicatie cursussen, van sportmassage tot pedicu re. Praktijkervaring deed ze op bij diver se salons en instituten. Marja droomde al tijden van een eigen salon in het cen trum van De Koog. Voorlopig is „Thalas- sa" nog gevestigd op een zolderverdieping aan de Wintergroen 33. De zolder is door middel van smaakvol le crèmekleurige draperiën, een grote spiegel en strak meubilair omgetoverd tot een sfeervolle salon. In de comforta ble stoel kan de klant zich uitstrekken om zich over te geven aan een verkwik kende schoonheidsbehandeling. BULLETIN Ze stelde een bulletin samen: een hand zaam boekje dat informatie verstrekt over de diverse behandelingen voor mannen en vrouwen. „Texelse huiden zij gemiddeld droger en gevoeliger. De invloed van de zee is duidelijk merk baar," zegt Marja, die het afgelopen jaar goed is behandeld, komen ze vaker." HOLLYWOOD Haar pakket bestaat o.a. uit heren- en jongerenhuidverzorging, zwanger schapsbehandelingen, speciale aan dacht voor de ogen en pedicure. Er is een beaty-huwelijksarrangement en voor wie zich even wil verplaatsen in het „Dynasty-gevoel" is er de „Hollywood-treatment". „Persoonlijke benadering is het belangrijkste," aldus Marja. „Het is heerlijk om jezelf een uurtje te laten verwennen en daar heel mooi en relaxed uit tevoorschijn te ko men." Thalassa is elke dag geopend van 9.00 tot 18.00 uur, behalve op maandag. In diverse zalen in De Koog kan zater dagavond weer worden geswingd op le vende muziek. In cafe De Kuip is het een Texelse aangelegenheid. De Van Beurden Bluesband houdt er de „gene rale" voor het grote optreden tijdens het Bluesfestival half oktober in De Linde boom. Vbnaf 21.30 uur zullen de gitaren snerpen van deze formatie, die is uitge groeid tot de huisband van De Kuip. Ook in discotheek De Toekomst gaat er stevig toe, want daar treedt de inmid dels op Texel bekende „rock and rol- stoel"-band The Invisible Crumbs op. Zij stalen de show op de Horizontour die de afgelopen zomers het eiland aan deed. Gisteravond was Rob Ronalds de ontdekking in de Soundmixshow op RTL4 met zijn act als Rene Froger. Dat hij meer in zijn mars heeft laat hij horen in Le Berry. In De Jutter tot slot is een I een kring van vaste klanten heeft op- u a ka j i u» j optreden van geheel ander ka iber. De gebouwd. Met nadruk vermeldt ze dat 6 „„L. Westfnese entertainer Cor Ooms treedt de huidverzorging ook voor mannen heel belangrijk is. „Vaak is de talgafvoer en zuurgraad van de herenhuid anders. Jonge mannen hebben niet zo'n drem pelvrees. Als ze eenmaal hebben onder vonden hoe goed het voelt als de huid er in de voetsporen vande befaamde Kees Stet. De opname in volle gang op een van Texels stilste plekjes, bij paal 6 aan de rand van De Hors. /Foto's Harry de Graaf) Bij een Europees Kampioenschap voetballen, toen Nederland het nog lang niet slecht deed, stampte een oranjegekleurde menigte „olé-olé" roepend, dol van enthousiasme mijn bril op de dansvloer in elkaar en zakte een ge wichtige vriend, die net als ik toch al doorgezakt was, door het achterwiel van mijn sportfiets. Later, toen de euforie van het moment wat gezakt was, vroeg ik me af wat de schade was. „Verzekeringen dekken de schade", roepen de maatschappijen vrolijk, maar dat blijkt dus gelul. De bril had volgens hen in de loop der jaren zware slijtage geleden door mijn gegluur erdoor en de waarde van de fiets viel in het niet bij het gigantische eigen risico. Dan ga je toch een beetje nadenken. Je gevoel voor eerlijkheid wordt behoorlijk aan getast. Eerlijk duurt geenszins het langst bij verzekeringen. Ik denk dat het komt omdat er wordt uitgegaan van fraude door anderen. Als je eerlijk je schade opgeeft, dan korten ze je automatisch al. Je moet dus wel een dubbele schade opgeven om de werkelijke schade uitgekeerd te krijgen. Zo werk je zelf echter al aan de fraude mee. Als vandaag of morgen de servieskast om valt, is het total loss verklaren van de auto niet eens voldoende om de schade te dekken en voor een btje binnenbrand zal ik een dijkdoorbraak moeten ver zinnen. Als je niet creatief bent, krijg je niks. Kan je je daartegen verzekeren trouwens D. WITTE ROEPER

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7