ACENDI André Witte (Julia) Texels ploegkampioen Veel animo voor gevarieerd programma v>~ - Voetbalprogramma SV Texel pakt thuis 2 punten Winst voor Tevoko na slechte start Mevrouw Stapersma vertelt over kraamzorg vroeger en nu Geen verrassingen bij basketball Dames stevenen af op degradatie Voetbaluitslagen Jeu de boulescompetitie verplaatst naar middag Programma zaalvoetba Onverzettelijk ZDH verslaat Boys (2-1) PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 6 OKTOBER iggj iNSt spreken over het geleverde werk. Handicaps Degenen met een goedkerend rister waren op het zavelige Eierlandse per ceel in het voordeel. Uiteenlopende grondsoorten bemoeilijkten het werk. Als extra handicap moesten de tien ploegers naadloze aansluiting zien te André Witte (Julia) is zondag Texels ploegkampioen geworden. Op een veld aan de Slufterweg (bij hoeve Vi- anen) streden een kleine dertig ploe gers om de Texelse eer. Bij de Oude trekker- en motorenclub kwamen Maarten Koorn en Marcel Bakker het beste uit de verf. De beste ploegers doen zaterdag 17 oktober mee aan het Noordhollands kampioenschap. Op het land van Jan Gerard van Mal- degem was de publieke belangstelling omvangrijk. De organisatie, de Vereni ging van Oud-leerlingen van de land bouwschool, bood dan ook een gavarieerd programma. Naast de mo derne ploegen, waarbij twee-, drie- en vierschaarploegen het in dezelfde ca tegorie tegen elkaar opnamen, liet de Oude trekker- en Motorenclub zich niet onbetuigd. Voor de zestien bezit ters van deze historische werktuigen zijn de ploegwedstrijden een unieke kans hun materiaal en kundigheid te bewijzen. Op het hobbelige land had den ze het zwaar. Sommige van de kleine werktuigen stuiterden zich een weg naar de overkant. Zonder de comfortabele hedendaagse cabine's was het koukleumen op deze gure zondagmiddag. Een enkeling die zon der voorschaar werkte slaagde er niet in de gewasrestanten onder de grond te werken. Om de moeilijk- Ploeger Marcel Witte sleutelt aan zijn werktuig, hem een half puntje voor. heidsfactor te vergroten mocht maar tot 22 centimeter diep worden ge ploegd, veel minder dan gebruikelijk. Bij de rondgaande ploegen kwam Maarten Koorn als beste uit strijd. Marcel Bakker werd eerste bij de historische wentelploegen. Juryleden Klaas Eelman, Geert Timmer en Chiel Kuip beoordeelden hun prestaties. De oude rotten in het vak waren goed te maar het zou hem niet lukken André Witte bleef IFoto Mirjam de Jong) vinden met een denkbeeldige geer in het land, hetgeen met wisselend re sultaat lukte. Dat bleek bij het mo derne materiaal, waarin het aan de kop een nek-aan-nek-race was tussen André Witte en Marcel Witte (De Nes). Laatstgenoemde had met zijn tweeschaar het nadeel dat zijn begin- voor aan de slordige kant was. Num mer één troefde hem met zijn vierscharige ploeg af met een halve punt verschil. De rivalen doen mee aan de Noordhollandse kampioen schappen, evenals Mark van Heer waarden (tweeschaar) en Arno Kuip (drieschaar). Over het geheel genomen werd de kwaliteit van het ploegwerk als „goed" beoordeeld door de jury, die bestond uit Juul van der Geest, Niek Kuip en Ard Saai. Daarmee is vol gens de organisatie het bewijs gele verd dat de wedstrijden het doel, verbetering van het ploegwerk, niet voorbijschieten. Na afloop van de wedstrijden zorg den loonwerkers Grisnigt, Duinker en Van der Star er belangeloos voor dat het veld in onberispelijke staat werd opgeleverd. Ook het publiek kon onderling wedij veren. Niet met de ploeg, maar in een behendigheidswedstrijd waarvoor een speciaal parcours was ingericht. Op een door Cebeco beschikbaar gestelde tractor moesten ze een rit met een wankele vracht tot een goed einde zien te brengen. Jan Piet Smit uit Zevenhuizen zette dit onderdeel op zijn naam. Ook de nieuwste snufjes landbouw techniek, geëtaleerd door dealers Bonne en Duinker, oogstten veel be langstelling. Uitslagen Moderne ploegen: 1. André Witte (Julia), 2. Marcel Witte (De Nes), 3, Mark van Heer waarden (slufterweg), 4. Anton Bakker (Westerheem), 5. Jan Willem Vlaming (Utopia). Oude werktuigen, rondgaand: 1. Maarten Koorn, 2. Arie Koopman, 3. Gerard Huisman, 4. Jan Uitgeest, 5. Bert Uitgeest. Wentel: 1. Marcel Bakker, 2. Niels Huisman, 3. Kees Koopman, 4. Wim Zeegers. Zaterdag 10 oktober: SDOB-De Koog (Z) 14.30 u. In de derde thuiswedstrijd is SV Texel er eindelijk in geslaagd thuis te winnen. Het slachtoffer was PSCK (Parochiaanse Sportclub Kalf) uit Wijde Wormer. In een snelle en goedgespeelde wedstrijd werd voor eigen publiek met 2-0 gewonnen. Zondagmiddag gingen de spelers van Texel met meer dan tevreden gezich ten van het veld. Niet alleen hadden ze PSCK verslagen, maar ook hadden ze aan het publiek laten zien dat ze nog steeds kunnen voetballen en thuis punten kunnen pakken. Texel begon de wedstrijd tegen de straffe Oostenwind in, die verradelijk over het veld dwarrelde. Vanaf de af trap liet Texel zien dat het de betere ploeg was. Met goed opgezette aan vallen werd PSCK met de rug tegen de muur gezet en het was slechts een kwestie van afwachten wanneer het eerste doelpunt zou vallen. Na zo'n 25 minuten was het raak. Na een goed opgezette snelle aanval van achteruit met een goed inschuivende Simon Brand, die Marcel Ris op links bediende, scoorde Paul van Exel. Texel begreep dat nu moest worden doorgezet, wat spoedig in een twee de goal resulteerde, knap voorbereid door Paul van Exel, die onzelfzuchtig Ralph Koning in staat stelde te sco ren. Tot aan de rust was Texel op permachtig. In de rust bleek Ralph Koning zo aan zijn enkel te zijn ge- De uitwedstrijd van Tevoko Heren 1 tegen Wieringen begon met dik set- verlies. Na enige omzettingen in het team kwam Tevoko echter sterk te rug en pakte de volgende drie sets, zodat toch weer drie punten aan het totaal konden worden toegevoegd. Zonder vaste spelverdeler Jitze Bein- tema, was het in de eerste set moei lijk wennen voor Tevoko. Tegenstander Wieringen profiteerde goed van deze desorganisatie en scoorde opvallend veel punten met aanvallen rechtuit langs de lijn. Hier op had Tevoko geen antwoord. Twee time-outs mochten niet baten en de set werd kansloos met 15-5 verloren. In de tweede set wisselden spelver delers Koos Doeven en Joost Albers van positie, waardoor het bij Tevoko beter begon te lopen. De aanvallen werden beter gevonden en de verde diging was nu beter ingesteld op de rechtuit-aanvallen van Wieringen. De tweede set werd een makkelijke overwinning voor Tevoko, 6-15. Bij een voorsporng van 9-1 voor Tevoko leek ook de derde set een overwin ning te worden, maar Wieringen vocht zich terug naar 8-9. Tevoko pakte echter de draad weer op en won deze set na een spannende slot fase met 12-15. Ook de vierde set was erg spannend en de punten werden om en om ge scoord. Tevoko scoorde echter veel punten met de aanvallen over de midvoor van Marco Tuntelder en Mar tin Koenen, wat uiteindelijk toch de doorslag gaf. Deze set eindigde in 12-15 voor Tevoko, de overwinning van 1-2 zat in de tas. Tevoko Heren 2 verging het, na een goede start in de eerste ronde van de competitie heel wat minder. In de uit wedstrijd tegen Seahawks 4 uit Den Helder, verloor de combinatie van jong en oud kansloos met 3-0. raakt, dat hij door Ruwert Pol moest worden vervangen. De eerste tien minuten na de rust was het een open wedstrijd. Kansen voor beide teams: Paul van Exel op de paal, PSCK verdiende een penalty, maar deze te zacht ingeschoten bal werd door Bart Heerschap knap gestopt. Later in de wedstrijd zou Heerschap nogmaals zijn kunnen to nen door een doorgebroken speler op kundige wijze de bal af te nemen. Trainer Roomeijer nam tien mintuen voor tijd geen risico's meer. De met een kleine blessure spelende John List werd vervangen door Barry de Vries. Texel had veel gegeven en nam gas terug, PSCK wilde wel maar kon niet, zodat Texel de punten binnen haalde. Volgende week speelt SV Texel uit tegen Schagen en daarna weer twee keer achter elkaar thuis: voor de competitie op 18 oktober tegen SVW '27 en op zaterdag 24 oktober tegen Volendam 2 voor de beker. ZAP 5-9; HSV 5-7; Helder 5-6; Texel 5-6; Pur- mersteyn 5-6; Foresters 5-5; SVW '27 4-4; De Rijp 4-4; Schagen 5-4; SEW 5-3; Spirit '30 5-3; PSCK 5-1. Nieuwe serie inloopochtenden Mevrouw Sylivia Stapersma-Alkema uit Den Burg vertelt morgenochtend in het kruisgebouw over allerlei aspecten van de kraamzorg in heden en verle den, aanvang 9.30 uur. Dat gebeurt tijdens de eerste van een nieuwe serie koffie-inloopochtenden die door de kruisvereniging is georganiseerd en bedoeld is voor ouders en aanstaande ouders van jonge kinderen. Mevrouw Stapersma bijt dus het spits af. Zij is dertig jaar kraamver zorgster geweest en stopte ermee in 1989. Zij kan dus veel persoonlijke ervaring in haar praatje verwerken. Mogelijk wordt ook een videofilm vertoond van een bevalling. De bij eenkomst duurt tot ongeveer 11.15 uur. De kosten zijn f2,- p.p. en voor kinderopvang wordt gezorgd. Tijdens de koffieochtenden hebben ouders en aanstaande ouders gele genheid om ervaringen uit te wisse len over ouderschap en opvoeding. Het is de bedoeling dat de kinderen meekomen, zodat die met elkaar kun nen spelen. Nieuwelingen kunnen wennen aan de sfeer op het consul tatiebureau en ervaringen horen van andere moeders. De organiserende werkgroep hoopt dit seizoen veel nieuwe gezichten te zien. In volgende koffieochtenden zal aan dacht worden besteed aan kinderen in het verkeer. Ook komen er ochten den over „ouders en schuldgevoel" en een speciale ochtend is bestemd voor ouders van tweelingen. Als er voldoende animo voor is wil de werkgroep ook ochtenden houden waar thema's aan de orde worden gesteld die geschikt zijn om geza menlijk te worden uitgediept. Zoals: twee werkende ouders met kinderen; hoe organiseren zij het huishouden? En betekent één werkende ouder dat de ander alles in huis en met de kin deren moet doen? De diverse koffie ochtenden en de onderwerpen die daar aan de orde komen, zullen tel kens in de agenda van de krant wor den aangekondigd. Vrijdagavond zijn drie wedstrijden voor de eilandcompetitie basketball afgewerkt, waarin geen verrassende uitslagen te noteren waren. Nieuw komer Tiko, met veel talentvolle jon ge spelers, zette de basis van de overwinning tegen Sportshop al in de eerste helft neer en consolideer de de voorsprong in de tweede helft. Na een ruststand van 18-8 werd het uiteindelijk 30-15 voor Tiko. De Pilaar, dat een paar jaar geleden al in de competitie rondliep maar door gebrek aan spelers uit elkaar viel, bestaat nu uit spelers van teams van het afgelo pen seizoen en doet het tot nu toe erg goed. De „scoringsmachine" Car lo Kuip, Albert ten Wolde en Serge Blom produceerde 63 punten tegen Hema, waar Hema slechts 15 punten tegenover kon stellen. Tenslotte speelde Vespertina tegen Veenbaas Bouw (voorheen Datamarkt/Kapsalon Joke) en kon de schade alleen in de eerste helft nog beperkt houden met een verschil van negen punten. Toen was het gedaan met de tegenstand van Vespertina en stuurde Veenbaas Bouw de tegenstander heel gemakke lijk met een verlies van 52-18 naar de kleedkamer. Programma Vrijdag 9 oktober: 20.30 u. Vespertina-Tiko 12 Balcken 21.00 u. 12 Balcken-Sportshop Vespertina 21.30 u. Kooiman-Veenbaas Sportshop Stand t/m 2 oktober: 1. Kooiman Fotoservice 2-4-74; 2. De Pilaar 3-4-128; 3. Veenbaas Bouw 1-2-52; 4. Tiko 1-2-30; 5. Hema 2-2-59; 6. Vespertina 2-2-33; 7. 12 Balcken 2-0-27; 8. Sportshop Texel 3-0-29. Het damesteam van Texelse Boys slaagt er maar niet in om een puntje te pakken in de hoofdklasse, waar het dit jaar voor het eerst in uit komt. Tegen de nummer vier op de ranglijst, Flamingo's uit Alkmaar, ver loren de Texelse voetbalsters kans loos met 10-1. De wedstrijd op het Boysveld was het eerste kwartier niet om aan te zien voor de supporters van de thuisploeg. Tegen het „slapende" Boysteam sloeg Flamingo's al in de eerste minuut toe en na een kwartier prijkte de stand 0-5 op het score bord. Pas toen schrokken de Texelse dames wakker, al konden ze nog weinig in de melk brokkelen. Voor rust scoorde Flamingo's nog een maal, 0-6. Met een extra verdediger begon Texelse Boys de tweede helft en hield Flamingo's, mede dankzij goed kee perswerk, voorlopig van doelpunten af. Aan de andere kant wist de Fla- mingo's-doelvrouw harde schoten van Gerda Koopman te pareren. In het laatste kwartier verhoogden de bezoekers de score naar 0-10. In valster Michelle Kuiper schreef het enige tegendoelpunt op haar naam. Zij strafte een misverstand in de ver dediging van Flamingo's koelbloedig af. Texelse Boys staat na deze neder laag onderaan met nul punten uit vijf wedstrijden. Beter op dreef was afge lopen weekend het nieuwe meisjes- pupillenteam dat in de overkantse competitie Alkmaarse Boys met 6-2 klop gaf. Zaterdag 3 oktober: Texel B1-Oosterend B1 1-11 Tex. Boys C1-W.meer C1 4-0 Texel C1-Vios (W) C1 6-1 Tex. Boys C2-SVAP C1 2-2 Oosterend C1-WGW C2 8-1 Helder C2-Texel C2 1-10 Texelse pupillencompetitie: Oosterend D1-SVC D1 5-3 Tex. Boys D1-Tex. Boys D2 5-0 Texel E2-Texel E1 3-1 Tex. Boys E2-De Koog E1 0-22 SVC E1-ZDH E1 9-4 Oosterend E1-SVC E2 27-0 Tex. Boys F1-De Koog F1 2-4 SVC F1-SVC F2 7-1 Texel F1-Oosterend F1 3-1 ZDH F1-Texel F2 11-0 Zondag 4 oktober: Texel-PSCK 2-0 ZDH-Tex. Boys 2-1 ALC-Oosterend 4-0 Texel 2-Meervogels 2 2-1 Tex. Boys 2-Call.oog 3 4-2 Helder 5-Oosterend 2 2-1 HRC 8-Texel 3 5-1 Tex. Boys 3-Succes 6 2-1 Junioren: Texel A1-Flamingo's A1 2-7 Dames: Tex. Boys-Flamingo's 1-10 Meisjes: Alkm. Boys-Tex. Boys 2 2-6 Recreatievoetbal: SVC-Oosterend 0-7 De Koog-Tex. Boys 2-6 ZDH-Texel 1-1 Junioren: WGW B2-Texel B1 14.30 u. JVC C1-Texel C1 14.30 u. Texel C2-JVC C4 13.30 u. Vios (W) C1-Tex. Boys C1 14.30 u. Oosterend C1-Succes C1 13.30 u. WGW C2-Tex. Boys C2 14.00 u. De Koog C1-Succes C2 13.30 u. Meisjes pupillen: Kolping Boys-Tex. Boys 11.45 u. Texelse pupillencompetitie: Texel D1-Oosterend D1 12.00 u. Tex. Boys D1-SVC D1 12.00 u. Tex. Boys D2 vrij De Koog E1-Oosterend E1 11.00 u. Texel E1-Texel E2 11.00 u. SVC E2-SVC E1 11.00 u. Tex. Boys E1-Tex. Boys E2 11.00 u. ZDH E1 vrij De Koog F1-SVC F2 10.00 u. SVC F1-ZDH F1 10.00 u. Oosterend F1-Tex. Boys F1 10.00 u. Texel F1-Texel F2 10.00 u. Zondag 11 oktober: Schagen-Texel 14.30 u. Tex. Boys-DWOW 14.00 u. Zeemacht-ZDH 14.30 u. De Koog-ALC 14.00 u. Oosterend-Zuidermeer 14.00 u. DWB 2-Texel 2 11.00 u. N. Niedorp 3-De Koog 2 14.00 u. HRC 6-Tex. Boys 2 12.00 u. Texel 3-Helder 5 11.30 u. Oosterend 2-Watervogels 7 12.00 u. SRC 6-Tex. Boys 3 14.30 u. Junioren: LSVV ATTexel A1 14.30 u. Hollandia T A2-Tex. Boys A1 14.30 u. Oosterend B1-Schagen B2 10.30 u. Dames: Flevo-Tex. Boys 14.00 u. Dinsdag 6 oktober De Plattelandsvrouwen van Den Burg komen om 14.00 uur bijeen in de tuin van Nida Zegel aan het Schilderend. Hovenier Halsema geeft instructie over snoeien van heesters. Woensdag 7 oktober Om 9.30 uur begint in het kruis gebouw aan de Wittekruislaan een koffie-inloopochtend, bestemd voor (aanstaande) ouders. Mevrouw Stapersma ver telt over „Kraamtijd vroeger en nu". Kinderopvang aanwezig, In Cinema Texel draait om 15.00 uur „Jungle Book", om 19.00 uur „Waynes World" en om 21.00 uur „Toto les heros" (film clubvoorstelling). In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp houdt de Dorpscom missie Eierland algemene verga dering; 20.00 uur. Hoogwater Oudeschild 02.40 en 15.00u. 04.16 en 16.57 u. 05.50 en 18.15 u. 06.46 en 19.04 u, 07.25 en 19.55 07.54 en 20.30 u. 08.40 en 20.55 u. 09.04 en 21.34u. Aan het strand is het ongeveer eerder hoog water. De zon komt 11 ok tober op om 6.56 uur en gaat onder om 17.52 uur. 11 oktober volle maan; 13 oktober springtij. Di. 6 Wo. 7 Do. 8 Vr. 9 Za. 10 Zo. 11 Ma. 12 Di. 13 ink, :jde insi Sta 3 ev; Jive Eefn ,ich tbe iuw i:en n is te ;:so kal 31 VI tan •n v izer Ken •ave hc hap .00 Recreatievoetbal: Tex. Boys-Texel SVC-De Koog Oosterend-ZDH 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. Op de nieuwe jeu de boulesbaan in Op de nieuwe jeu de boulesbaan in Oosterend start morgen om 14.00 uur baan bij het Tesselhuus, die met me dewerking van de gemeente tot stand is gekomen, nog geen verlich ting heeft kan 's avonds (nog) niet worden gespeeld. Zaterdagmiddag begint het spel om 14.00 uur. Dat het balspel aanslaat op het eiland be wijst het ledental (32), de opkomst en het enthousiasme van de spelers. Na een spannende strijd afgelopen woensdag eindigden Janneke Kampstra en Ate Sijtsma op een ge deelde eerste plaats. Joop Kramer werd derde en echtgenote Ina vier- de.Penningmeester Piet Heerschap klasseerde zich als vijfde. Totaal de den zestien deelnemers mee. Be langstellenden die kennis willen maken met de jeu de boules zijn wel kom. Inlichtingen: Cees van Houten, tel. 18836. Woensdag 7 oktober: 17.00 u. Texel 2-Casino 2 17.50 u. De Koog-Casino 1 18.40 u. De Krim-Casino 1 19.30 u. Klif 2-Klif 1 20.20 u. ZDH-Casino 3 21.10 u. Rab 2-De Krim 3 22.00 u. De Koog 4-De Koog 5 Zaaldienst: Jelleboog. Donderdag 8 oktober: 18.00 u. Oosterend 6-Klif 5 18.50 u. Timmers Bakkerij-Mantje 3 19.40 u. De Koog 3-Gamma 3 20.30 u. Texel 2-Gamma 2 21.20 u. Oosterend 3-Oosterend 2 22.10 u. Casino 5-Jelleboog 4 Zaaldienst: De Koog. Vrijdag 9 oktober: 17.30 u. Rab-Klif 2 18.20 u. Mantje 2-Plus Klus 19.10 u. De Koog 2-Jelleboog 2 20.00 u. De Koog-Gamma 20.50 u. Texel-Klif 21.40 u. Betsema/Gieles-Casino 22.30 u. Jelleboog-Mantje Zaaldienst: Casino Zaterdag 10 oktober: 18.15 u. Jelleboog 2-Klif 3 19.05 u. De Krim-De Koog 2 20.00 u. De Krim 2-Casino 2 20.50 u. Jelleboog'3-Oosterend 4 Zaaldienst: Bakkers Ijzerhandel. Een vol zelfvertrouwen voetballend ZDH troefde het favoriete team van Texelse Boys zondag af. De Hoorn- ders namen in een goed gespeelde eerste helft een 2-1 voorsprong en stonden die, ondanks een groot Boys-offensief, na rust niet meer af. Vrije trappen, gegeven door -oud- Texelaar- scheidsrechter Jan Ie Noble, braken de score open voor beide teams. In de zeventiende minüut be kroonde Nanning Kikkert het fellere ZDH-spel met een prachtige treffer. Vol effect draaide Kikkert de bal over het Boys-muurtje in de verste krui sing achter de vergeefs graaiende doelman Marco van Leersum: 1-0. Na dit doelpunt was het voor Texelse Boys nog moeilijker om het goede rit me te pakken te krijgen. De agressie waarmee de ploeg vijf punten uit de voorgaande drie wedstrijden had ge haald, ontbrak ditmaal. ZDH daaren tegen trok de opgaande lijn van de afgelopen twee wedstrijden door. Toch leek voor de Boys alles in orde te komen toen Bert Witte eveneens uit een vrije trap scoorde. Gedragen door de harde wind zeilde de bal achter keeper Sander Stolk. De be zoekers namen het heft in handen, maar kansen voor o.a. Martijn Beer- ling en Paul Witte werden niet verzil verd. Roald van der Slikke had aan de overkant van het veld aan een klein kansje genoeg. Twee minuten voor rust speelde hij zich mooi vrij scoorde met een lage schuiver: 2-1. Na de thee, toen het aantal toe schouwers op het Hoornder voetbal veld naar derby-niveau was gegr speelde de Boys eindelijk in een snelling hoger. De beste kansen wa ren aanvankelijk echter voor het onverzettelijke en niet onverdienste combinerende ZDH. Gerard Timmer man had 3-1 op zijn slof maar mikte jammerlijk over. In de slotfase kreeg de Boys goede mogelijkheden op gelijkmaker, maar kopballen van Pau Witte (net naast) en Bert Witte (op de paal) misten precisie. Den Hoorn is Den Burg nu op de ranglijst seerd met zes punten uit vijf duels, een weelde die de Zwaluwen lang niet hebben gekend. IB) jwill Joo :edc he bl< rdt edp lee ik iboi |i vers •ent (oir ndei LI nors De beste kans op de gelijkmaker voor Texelse Boys in de tweede helft. Bert Witte mikt echter op de paal. ZDH-doelman Sander Stom - dedigers Denhard van der Slikke Irechtsl en Joop Rommets komen te laat, maar kunnen even later opgelucht ademhalen. iFoto F«°s

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2