inanciers vertrouwen op toekomst tennishal Iuizend-guldenactie komt op gang ode Kruis houdt bedafname-avond Ondernemende vrouwen content met clubniveau Schilderavonden van de Teeva Contactavond IVN Max-actie uitgesteld Foutje.... Mareis winnen nipt 93j NSDAG 6 OKTOBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ink, brouwerij en aandeelhouders inden vertrouwen in de toekomst en sport- en evenementencentrum Stappeland. De financiers besloten evaluatie van het eerste seizoen voortzetting van hun steun. Initi- jefnemers Nico en Annemieke Er ich hopen dat de Texelse sporters bedrijven nu eveneens hun ver duwen in de tennis- en squash-hal ten blijken door van de veelbespro- duizend-guldenactie" een suc- iste maken. De eerste twintig ifsonen en één bedrijf zijn inmid- over de streep. cewel de actie, bedoeld om de ba- van het sportcentrum als slecht- >eraccommodatie te verbreden, stof deed opwaaien, keken v^len kat uit de boom. Menigeen zette in vraagteken achter het voortbe- i van de hal. In dat geval zou waarschijnlijk naar de ingelegde azend gulden kunnen fluiten. Door ielaars van 18 tot en met 69 jaar nnen vrijdag een halve liter bloed ven op de halfjaarlijkse bloedafna- javond van het Rode Kruis. Plaats handeling is scholengemeen- jp De Hogeberg, van 17.00 tot .00 uur. De „prikploeg", bestaand medewerkers van het Centraal boratorium van de Bloedtransfusie IB) van het Rode Kruis, en Texelse willigers zorgen dat alles vlot loopt. sdgeven doet veel mensen denken het beeld van een patiënt die bloedtransfusie krijgt. Inderdaad fdt een deel van het donorbloed voor gebruikt (ongeveer 2.000 nsfusies per dag). Maar weinigen len dat bij de bereiding van gewo- vaccinaties, zoals die tegen teta- en rode hond, eveneens edprodukten gebruikt worden. Dus een inenting krijgt, maakt ge- ik van donorbloed, vaak zonder zelf te weten. Dat is maar 1 irbeeld; zonder bloed en bloedpro- (ten zou de Nederlandse medische 3 niet zijn wat ze nu is. Toch is de jammer genoeg groter dan het ibod: er is nog steeds te weinig :ed. nig gezond mens laat zich weer- iiden van het geven van bloed, orde (verkeerde) veronderstelling zijn/haar bloed niet nodig is, of de afname eng en gevaarlijk is. bloedafname neemt alles bij el- een half uur in beslag en wordt oeleid door artsen, verpleegkundi- i, EHBO'ers en vrijwiligers. Bloed ers zullen versteld staan van de ■enden die zij in de OSG-aula ont- oeten. melding vooraf is niet noodzake- maar wel wenselijk (tel. 19338). organisatie hoopt op een grote ikomst. De laatste bloedafnamea- nden toonden aan dat het bloedge- op Texel in de lift zit, maar de wenste verdieping is nog niet be kt. In april kwamen welgeteld 392 oors naar de OSG, ditmaal hoopt tide 400e te verwelkomen. de positieve opstelling van de finan ciers lijkt dit risico van de baan. Voor de geldgevers gaven verschillen de argumenten de doorslag. Overtui gend was de exploitatie in september, die kostendekkend was. Verder wordt verwacht dat de duizend-guldenactie onder de Texelse bedrijven een succes kan worden en het horeca-gedeelte middels een reor ganisatie meer geld in het laatje zal brengen. Afgesproken is dat mede werkers Vincent Hoekstra en Wilma de Moor zich volledig op de kantine richten en deze naar eigen inzicht zullen runnen. Nico en Annemieke Er- wich gaan zich alleen met organisa torische zaken bezighouden. Van belang is ook dat dat dit jaar in het centrum drie evenementen op het programma staan, die naar ver wachting de financiële positie gunstig beïnvloeden. In de herfstva kantie, op 20 oktober, is een „snuf- felmarkt" gepland. Particulieren kunnen dan (tweedehands) spullen te koop aanbieden. De organisatie stelt de kramen gratis beschikbaar. Een klapper belooft de autoshow op 30 en 31 oktober te worden. Alle Texelse dealers hebben hun mede werking toegezegd. Tot slot wordt rond de kerstdagen in samenwerking met sportcentrum Quelderduyn uit Den Helder een Pasar Malam (Indi sche markt) gehouden. Pijngrens De familie Erwich heeft nu ook per- Texelse Ondernemende Vrouwen (TOV), de vrouwelijke tegenhanger van de vereniging van Jonge Onder nemers die geen ondernemende da mes toelaat, is uiterst tevreden over de kwaliteit en het niveau binnen de club die nu een paar jaar bestaat. Een en ander bleek tijdens de verga dering die 28 september in Hotel Nieuw Breda werd gehouden. De da mes hanteren een strak vergadertem po. Bestuurslid van het eerste uur en oud-voorzitter Marian Graaf trad af en werd gehuldigd voor bewezen diensten. Het bestuur is nu als volgt samengesteld. Rita Huizinga, voorzit ter, Heieen Bonne, secretaris en Coc ky Penha doet de financiën. De overige bestuursleden zijn: Ingrid Koorn en Mieke Mantje. Om de kwa liteit van het ledenbestand te waar borgen laat de club een beperkt aantal leden toe. Het selecte gezel schap behandelt per vergadering een onderwerp. Dit kan zijn een lid dat een lezing geeft over het starten van een bedrijf en het reilen en zeilen binnen de onderneming. De dames schromen niet gastsprekers of docen ten uit te nodigen voor een bepaald item, zolang het maar betrekking heeft op het ondernemersschap en de leden hun kennis kunnen verdie pen. Ditmaal hield de heer Engels een inleiding over succesvol werven en selecteren van personeel, een cur sus die is ontwikkeld door het Insti tuut voor Midden- en Kleinbedrijf. Het onderwerp gaf aanleiding tot een levendige discussie. soonlijk risco genomen. Hun woning aan de Duinroosstraat werd verkocht en volgens een afspraak met de fi nanciers werd de opbrengst in het sportcentrum geïnvesteerd. Afgelopen week verhuisde het ondernemende echtpaar naar een huur-appartement in Motel Texel. Nico Erwich: „We hebben nu een solide basis. De duizend-guldenactie moet zorgen voor een gezonde exploitatie op de langere termijn. Ik kan iedereen ech ter wel vertellen dat het verhaal 'je zet een hal neer en schildert de vloer groen met een paar witte strepen en vangt dan de centen' een sprookje is. De pijngrens moest even verlegd worden." Verwarring De duizend-guldenactie is op gang gekomen. Ongeveer twintig Texelaars willen gebruik maken van de moge lijkheid „levenslang" voor half geld te tennissen. Volgens Nico Erwich heerst er nog enige verwarring over de precieze opzet. „Velen denken dat ze verplicht zijn om elk jaar korting bonnen af te nemen als ze ƒ1.000,- hebben betaald. Dat is echter niet zo. Wèl is het zo, dat als je bonnen af neemt, je er minimaal 25 moet aan- Met ingang van donderdag 8 oktober 20.00 uur, houdt de TEEVA (Texels Eerste Eigen Vrije Academie) weer de bekende wekelijkse teken- en schilde ravonden in de OSG. Er wordt ge werkt naar een levend model. Men is geheel vrij om op eigen wijze en met eigen technieken en materialen te werken. Er wordt geen les gegeven, maar men staat elkaar met raad en daad bij. Ook mensen die denken dat ze (nog) niet goed genoeg kunnen te kenen of schilderen zijn welkom, want alleen door oefening leert men de teken- en schilderkunst beter be heersen. Voor nadere inlichtingen: Iwan de Vries, telefoon 14674. Donderdag houdt de IVN-afdeling Texel (Instituut voor Natuurbescher mingseducatie) een contactavond. Via verschillende werkgroepen hou den de leden van het IVN zich bezig met het verstrekken en verzamelen van informatie over de natuur. Op de contactavond zullen onder meer de activiteiten voor het komen de half jaar worden besproken. Ook wordt eventuele belangstelling voor korte cursussen aan de orde gesteld. De tweede helft van de avond wordt een lezing over pad destoelen gehouden. Zondag 11 okto ber volgt een paddestoelen-excursie gehouden. De contactavond begint donderdag om 20.00 uur in het gebouw van het LHNO aan de Haffelderweg. De pad destoelenexcursie begint zondag om 14.00 uur bij het wandelpad vanaf Jan Ayeslag na de Rozendijk. Alle be langstellenden (dus niet alleen leden) zijn bij beide activiteiten welkom. Voor verdere informatie: telefoon 13582. schaffen. Het maximum aantal per jaar is 50 stuks. Het aanbod is nog voordeliger, als je met meerdere per sonen duizend gulden op tafel legt." Voor de aanbieding om onbeperkt te tennissen voor ƒ500,- per jaar is ook belangstelling. „Toch kiest de meer derheid voor het duizend-guldenplan, omdat dat voordeliger is." Erwich tracht de bezetting van de tennishal de komende periode mede op te voeren door het organiseren van indoor-kampioenschappen. Voor de inmiddels begonnen tennislessen is de animo volgens hem zeer be hoorlijk. SVO vergadert. SV Oosterend houdt vrijdag de jaarlijkse algemene ledenvergadering in kantine „Ome Sieme". De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Ook dit najaar.zal op Texel de' kleding- en schoeneninzameling „Geef max de zak" worden ge houden, maar NIET op 13 okto ber zoals is aangekondigd. In verband met organisatorische problemen zal de inzameling op een dinsdag enkele weken later worden gehouden, in elk geval na de herfstvakantie. De organi satoren hopen dat het publiek gewoon doorgaat met het uitzoe ken van kleding en schoeisel voor dit doel, zodat tën bate van Tesselhuus en reumapatiënten een maximale opbrengst wordt bereikt. In het verhaal over de drie installatie bedrijven die aan de Abbewaal een nieuw pand in gebruik hebben geno men, is een (Freudiaanse?) fout geslopen. In de tweede zin noemden wij CVI inplaats van IBS als een van de drie partners. CVI staat er echter helemaal buiten en opereert nog ge heel zelfstandig. Zaterdag werden in de De Koninghal de eerste thuiswedstrijden van bas ketbalvereniging De Mareis gespeeld. Zoals gewoonlijk mochten de dames de spits afbijten, bezoeker was het team van Marmag 1 uit Den Helder. Vorig seizoen werden de wedstrijden meestal door De Mareis gewonnen, zij het niet overtuigend. Ook het tref fen van zaterdag was daar geen uit zondering op. Marmag startte met een gretigheid die De Mareis stom verbaasd deed staan. Na vijf minuten stond het 0-8 en daar hadden de Texelaars geen antwoord op. Dit bleek echter het enige offensief dat Marmag voor de eerste helft in huis had, want ze kwamen er niet meer aan te pas. De verdediging stond daarna op scherp en De Mareis be gon te draaien om na de eerste helft met een mooie stand (17-8) de rust in te gaan. Enigszins nonchalant werd de wed strijd door De Mareis voortgezet. Het idee dat de winst binnen was, moest snel worden onderdrukt. Marmag be gon met-hetzelfde fanatisme als in de eerste minuten en kwam binnen vier minuten langszij: 17-17. Daar had De Mareis geen antwoord op. Geluk kige waren er spelers als Marjo van Heerwaarden die verdedigend de kop niet liet hangen, maar streed als een tijger. Odile Nitsche nam de score voor haar rekening om uiteindelijk toch de partij winnend af te sluiten. Eindstand: 25-21. Scores: Marga van Liere 6, Odile Nitsche 11, Gatske Ykema 6, Jacqueline Wilner 2. Herinner mij, maar niet in sombere dagen. Herinner mij, in stralende zon, hoe ik was, toen ik a/les nog kon. Dankbaar voor wat zij voor ons geweest is, ge ven wij u kennis dat na een kortstondig ziekbed is overleden onze zorgzame moeder en lieve oma Anna Cornelia de Grave weduwe van Gerrit Bakker MO-1932 t 3-10-1992 Joke en Willem Ran-Bakker Niels, Ingrid, linda Ineke en Hans Kuipers-Bakker Wouter Ifexel, 3 oktober 1992 ICorrespondentie-adres: Schoorwal 21, |1791 HM Den Burg. H Gelegenheid tot condoleren dinsdag 6 oktober Jvan 19.30-20.30 uur in verzorgingshuis „St. |Jan", Beatrixlaan 45 te Den Burg, waar mama Ij 9t opgebaard en na de begrafenis in de „Wit- [Jte Burcht", Molenstraat 19. uitvaartdienst zal plaatsvinden op woens- J 7 oktober om 14.00 uur in de parochie- pk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, "aarna we haar zullen begeleiden naar haar aatste rustplaats. Met verdriet in ons hart hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve schoonzus en tante Annie Bakker-de Grave op de leeftijd van 60 jaar. Haar leven was zorg voor, en genieten van alles wat leeft en groeit. Tiny - Cobus Dik - Sjaan Maartje - Joop Jannie Jan - Nel Ria neven en nichten Je was zo moe, rust nu maar uit. We zullen aan je denken. Hoe je was, toen je alles nog kon. Vader Kees Frank, Gery, Paul, Anne Marie Michelle, Nelda, Carla, Jos, Josien, Daan, Marjon en René Texel, 3 oktober 1992 Geschokt en bedroefd hebben wij kennis ge nomen van het overlijden van Annie Bakker-de Grave Jarenlang aktief lid van de Historische Vereni ging Texel. Met name voor de afd. Stam bomen heeft zij door haar inzet heel veel betekend. Wij wensen de kinderen en familie veel sterk te toe. Historische Vereniging Texel Diep bedroefd zijn wij door het overlijden van Annie Bakker-de Grave Zij heeft niet alleen als vakleerkracht, maar ook als naaste en altijd attente buurvrouw veel voor onze school betekend. Wij wensen haar kinderen en verdere familie veel sterkte om dit verlies te dragen. Bestuur, ouderraad en team van de Jozefschool Wie weet wat je hebt geleden. Wie weet wat je hebt doorstaan. Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons trouw koorlid Annie Bakker-de Grave Jouw plaats blijft leeg. Maar je blijft in onze gedachten. Wij wensen Joke, Ineke en familie heel veel sterkte in de komende tijd. R.K. Dameskoor Langs deze weg willen wij u hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling en medeleven na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa WILLEM BAKELAAR G. Bakelaar-Prins kinderen en kleinkinderen De Koog, oktober 1992. 1952 1992 Op donderdag 15 oktober vieren wij, Henk en Joos Kager-Witte samen met onze kinderen en kleinkinderen Annegriet en Albert Marian en Rob Tim en Daan Erna Ruud ons 40-jarig huwelijksfeest. Wij geven een receptie van 16.30 tot 18.00 uur in „Catharinahoeve", Rozendijk 17. Overweegt u een cadeau, dan graag zo O t.b.v. de kankerbestrijding. Pontweg 110 - Texel. Op 2 oktober 1992 is onze dochter en zusje Marjolein Katusha geboren. Gepke Jonker Kees Camphuijsen Daan Potvis, huisje 8 Dageraad 1, 't Horntje tel. 02220-19744. Gaat u verhuizen of oprui men? Belt u dan Ferry Zwa nenburg, tel. 19272, of Anton v/d Gaag, tel. 19383 voor de rommeltjesmarkt t.b.v. de kerkrestauratie. Klaverjassen: vanavond weer de eerste klaverjasa- vond in dit seizoen in „De Witte Burcht". Aanvang 20.00 uur. Champion - sport/vrijetijd- kleding: sweaters - broeken - T-shirts - hemdjes. Mantje Sport. Voetbal of geen voetbal; lek ker gezellig Back Gammon in Le Berry. Iedere woensdag avond v.a. 20.00 uur. Div. truien in vele kleuren. Mantje Mode. Te koop: stacaravan zonder standpl., ƒ3500, 17729. Gezocht: woonruimte voor de wintermaanden. Tel. 11258, vragen naar Johnny. Gratis af te halen: oude exemplaren van De Hoefslag en In de Strengen. Interesse? Bel 15639 (na 18.00 uur). Squash/badmintonrackets. Een perfecte collectie. Mant je Sport. Kinderskibroeken v.a. ƒ29,95, 6 kleuren. Spijker- hoek, Hogerstraat 15. Vermist sinds 3 wkn.: half Siamees poesje met w. snuit. Tel. 19263. okt.: aanvang tuin- tiendaagse. Voor elke klant een leuke attentie. Tuincen trum Fa. v.d. Werve. T.k.: partij dakpannen, 1500 st., vlakke Mulder, oud model. Piet Zijm, tel. 16537. Het raadsel van de regen boog. Gratis bij aankoop van ƒ19,50 aan jeugdboeken. Kinderboekenweek in Het Open Boek. Wil degene die zaterdaga vond j.l. onze nieuwe dames fiets heeft meegenomen deze terugbrengen op Ko- gerstraat 36. Evert en Ma- riëtta. Bij voorbaat dank. 9 en 10 okt. 10% korting op alle verpakte grondverbete- ringsprodukten. Tuincentrum Fa. v.d. Werve Te koop: 4-pers. caravan, in redelijke staat, ƒ3 50, Te bevr. bij „Bloemwijk", tel. 12163. Te koop gevraagd: gitaar. Tel. 18512. De mensen willen weer iets moois en herkenbaars aan de muur. Bij Kunsthandel Hans van der Klift vind je aquarellen en schilderijen van bekende kunstenaars voor redelijke prijzen. Kindersportbroekjes zwart, blauw en wit f10,=. Mantje Sport. T.k.: 140 trottoirtegels, 30x30. Tel. 19272. Robey Sport - Joggingbroe ken, polo's lange mouw, T- shirt en sweatshirts. Nu op voorraad. Zegel Kleding, We verstraat 32. Te koop: Atari Lynx spelcom puter, met tien games. Tel. 17161 (na 17.30 uur). Loop eens een straatje om en kijk binnen bij De Blauwe Rafel op Warmoesstraat 8. Gevonden: 2 zwarte katers met wit befje, 9 mnd oud, in de buurt van Calluna en een cyperse kater, witte bef en witte poten, 6 mnd., vermoedelijk in Eierland. Die- renpension Slufterweg, tel. 11477. Gym-balletkleding en -schoentjes. Mantje Sport. Kinderhandschoenen ƒ5, Spijkerhoek, Hogerstraat 15. Fax-aansluiting? Wijziging Texelse tel.gids naar Drukke rij Brügemann, Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg. Te koop: warmwatergeyser voor aardgas f65,=. Tel. 15015. Te koop: waterdicht winter- dek voor grote E-pony of klein paard. Tel. 15639 (na 18.00 uur). Zaalsportschoenen.. Mantje Sport. Consenso - Aanbieding in acryl-pullovers M-XL, 39,39; 2 stuks ƒ69,95. Ze gel Kleding, Weverstraat 32. Kinderboekenweek in Het Open Boek. Bekroningen, aanbieding en nieuw werk, o.a. van Tonke Dragt, Thea Beekman, Paul Biegel en Ro- ald Dahl. Kamer te huur. Tel. 15694. Te koop: motor Kawasaki Z650; metaaldetector Whi te's 4000. Gevraagd: grote kunststof vijver. Tel. 10438 (na 17.00 uur). Voetbal of geen voetbal; lek ker gezellig Back Gammon in Le Berry. Iedere woensdag avond v.a. 20.00 uur. Afgewassen jacks, maat M t/m XXL, ƒ139,95. Mantje Mode. Kinderspijkerbroeken v.a. ƒ39,95. Spijkerhoek, Ho gerstraat 15. Woensdagaanbieding van de Kippeboet: 1 kilo kipge hakt ƒ7,50; 1 ons kipgrill- worst ƒ1,50. Donderdag: 1 kilo jong belegen kaas ƒ12,50. Weverstraat 39, tel. 14757. Div. modellen jeans van be kende merken, o.a. Levi's en Tripper, v.a. ƒ89, Mantje Mode. Te huur gevraagd: perma nente woonruimte voor wer kende jongeman. Den Burg of omgeving. Br. o. nr. 1474 aan Bur. Tex. Crt. Top Kid - bodywarmers in vrolijke kleuren 128-175. Nu ƒ35, Zegel Kidswear, We verstraat 32. Te koop: Volvo 340 DL, bj. '87, wit, 49.000 km, radio, trekhaak, getint glas. Tel. 15529. Bij De Blauwe Rafel vindt u geruite, gestreepte, ge bloemde en effen gekleurde kussens. Te koop: Opel Corsa 1.O.S., bj. '85, g.o.h., 48.000 km. Tel. 17856. Te koop: Opel Ascona, '78, automaat. Tel. 18877. Lee Gossip - De lijn in da messpijkerbroeken uit de collectie van Lee In diverse wassingen. Zegel Kleding, Weverstraat 32. Sportbandages. Mantje Sport. De herfst vraagt om iets nieuws, dus tijd voor een an dere coupe. Qnipp Kapsalon, liefst op afspraak. Tel. 12227. Theoriecursus start 16 okto ber in „De Witte Burcht", aanvang 19.30 uur. Voor op gave en inlichtingen: Rij school Wetsteen, tel. 15752. Vermist: poesje, wit met cy pers, 5 mnd., rood vlooien- bandje. Wie heeft Miepie gezien? Wij zijn erg verdrie tig. Arjen en Frank, Schou- dieck 45, tel. 10176. T.k. gevr.: eenvoudige electri- sche typemachine. Tel. 18803. Sr. Oliver - Mooie winter jacks voor de koude winter maanden. Zowel voor dames als voor heren. Zegel Kle ding, Weverstraat 32. Gezocht: beenharsmodel- len! Tel. 13871. Let op: a.s. weekend loopt SVC met Grote Clubactie in polder en op dorp. Steun ons. Te koop: Citroen BX 16 TRS, bouwjaar '84, APK gekeurd aug. '93. Tel. 11634. Oliver Twist - Stoer aanbod in sweatshirts, jacks, jeans en rokjes. Zegel Kidswear, Weverstraat 32. York sportieve sweaters/ joggingbroeken. 80% ka toen, 20% visqose, S-XXXL, 92-176. Mantje Sport. Gevraagd: hulp in de huis houding in De Koog. Tel. 17134. Dames- en herenblazers ƒ139,95. Mantje Mode. T.k. gevr.: oude motormaaier met vlak mes. Tel. 15469. Voetbal of geen voetbal; lek ker gezellig Back Gammon in Le Berry. Iedere woensdag avond v.a. 20.00 uur. Afgewassen jacks, maat M t/m XXL, ƒ139,95. Mantje Mode. Kinderspijkerbroeken v.a. ƒ39,95. Spijkerhoek, Ho gerstraat 15. Woensdagaanbieding van de Kippeboet: 1 kilo kipge hakt 7,50; 1 ons kipgrill- worst ƒ1,50. Donderdag: 1 kilo jong belegen kaas ƒ12,50. Weverstraat 39, tel. 14757. Div. modellen jeans van be kende merken, o.a. Levi's en Tripper, v.a. ƒ89, Mantje Mode. De dingenzoeker. Een boek vol avontuur, wetenswaar digheden en uitvindingen. Gebonden uitgave, kost slechts ƒ10, Kinderboe kenweek in Het Open Boek. Gevonden: Regenpak in Hema-tas. Af te halen in de winkel van Langeveld en de Rooy, Parkstraat 10. Kindersportbroekjes zwart, blauw en wit ƒ10, Mantje Sport. Elke donderdag klaverjassen in Café De Kuip in De Koog. Ook zo.nder vaste maat. Met mooie winterprijzen. Aan vang 20.00 uur, tel. 17418. Elke woensdag in Le Berry: Back Gammon-avond, v.a. 20.00 uur. Voor beginners en gevorderden.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3