mmwM I CD laapplaatsen jinebloem scriminatie II igale Polen 3 Ander pannendak Oosterender kerk Dennenoord-loop over 5 en 10 mijl Kennismaking met dartsport tijdens oefentoernooi Dammer Victor Voskuil zet zijn opmars voort Goede start voor tafeltennissers Openingsscore voor echtpaar Ofrein Tennistoernooien Volleybalprogramma Vissers naderen eind van seizoen Cursus beren maken Ed Drijver kampioen kleiduif schieten Eilandcompetitie volleybal Jeugd Oosterend tot de tanden gewapend SJDAG f OKTOBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 5 :i op een tcename tot 1000 slaap- atsen voor lamperen bij de boer. idat aan hetmaximum van vijf ten per erf riet wordt getornd, be ent dit dus at méér boeren van regeling kumen profiteren. Opschroeven landbouworanisaties willen liever r maximum pschroeven naar tien, tnu ook wetelijk is toegestaan, een enquêt bleek dat wel 68 rariërs gaste op hun erf willen «jen, als degemeente tien tenten ■staat. Wetbuder Barendregt vindt geen houdaar standpunt: „We 'tiben eenvcJdigweg niet meer applaatserte verdelen. Ik denk de boerei met dit voorstel tevre- imoetendjn; van de nog beschik- re hoeve.'heid krijgen ze meer dan helft. Sel dat we wél tien tenten erf tostaan, dan kan daar maar bepe*t aantal boeren aan mee- en. En/ve willen niet meteen aan buffeigaan knabbelen." t argument van de Texelse land- uw dt de gemeente niet moet jen, naar gewoon de nieuwe mpeewet moet toepassen (tien mpeeeenheden), vindt bij Baren- gt oen gehoor. „Je moet het per meeite bekijken. Texel is een •reaie-eiland, dat je niet zomaar n vergelijken met een willekeurige rderandse plattelandsgemeente." ivakantie gaan is fijn. Maar als je gehandicapte wordt gevraagd om 3 I de Zonnebloem op vakantie te gaat er een nieuwe wereld •je open. Veel vrijwilligers staan torn je te begeleiden en te steu- om het jou zo plezierig mogelijk taken. Een lach en een traan, het er allemaal bij. Zoveel vreugde, ie en geduld is onvergetelijk, rden schieten te kort. Héél harte- dank! heden heeft geen enkel ge ntebestuurslid gehoor gegeven imijn uitnodiging om nu eens uit i waarom voor het houden een hond wél belasting moet den betaald, terwijl voor het hou- van een paard, of om het even huisdier geen belasting hoeft te rden betaald, k neen hieruit te mogen conclude- dat het voltallige gemeente- *|?.uur nu met het schaamrood op laken moet erkennen dat zij zich .Mfuldig maakt aan een verwerpelijke lOaiminatie van hondenbezitters, srvan acte! J.A. Does, Oosterend. Mevrouw Stoof, Den Burg. VERVOLG VAN PAGINA 1 geweest en dus vertrouwd met werk. :zijn dolblij eindelijk weer aan het te kunnen", aldus Kasja van 't «dende, een Poolse die al drie jaar eiland woont. „Ze mogen zelf filen wanneer ze willen werken en kn zich veilig nu hen geen inval Ne vreemdelingenpolitie boven Jhoofd hangt. De sfeer is prima." M de economie er in het voor- Ige Oostblokland nog slecht voor at zijn de inkomensverschillen niet p zo groot. „Ze verdienen hier ^veelvoud van hur maandsalaris- "rneer per dag." Schubben van de blies, een me- van vermeerdering, heeft Hoo- cosch ook uitbesteed aan een fc bedrijf. leren krop staan zo'n twintig leren, ïndeels jonge vroiwen, aan de Ne band. Ze weKen bij een be- waaraan Hoogeroosch het plui- van de bollen hetft uitbesteed. 6 Ierse ondernemng werkt voor bedrijven in h<el Noordholland, ^•alve de nacontnle heb ik er niks te maken. Uitb6teding van het leidt tot veel ninder administra- 5 rompslomp." Mllenkweker is |oed te spreken Ne werkploeg. ,Ze zijn nooit 'en verslapen zfch niet. Ideaal, n bedrijf heeft ht werk aangeno men financieel lelang bij goede rltnemers.'Eveituele problemen sociale aard vorden door John opgelost. Hijvertegenwoordigt bedrijf ei is permanent in bollenschuur anwezig. Farell: „De bewerkers zijn merendeels afkom en het lerseplatteland, uit om- og van Limer:k. Door de Nmische maiise in hun land zijn blij hier aan ht werk te kunnen, vinden het bvendien een mooie lseens in Neerland te kijken." Uit, reactie blijk dat ze het naar de v' Nu de najaarsstormen in aan tocht zijn is het de hoogste tijd om losse dakpannen stevig te verankeren. Bij de Nederlands Hervormde kerk van Oosterend pakt men de zaken rigoureus aan. Alle pannen van de noordwest- en oostvleugel wor den verwijderd. Beden is dat van veel pannen de neuzen zijn afge broken, waardoor ze los kwamen te liggen. Bij de laatste ker krestauratie in 1970 waren de dakpannen met spijkers vastge zet; de spijkers gingen roesten, waardoor tenslotte de neuzen konden afbreken. Twee jaar gele- den werd met subsidie van Mo numentenzorg het dak al voor de helft hersteld. Timmerbedrijf Kees Daalder en metselaar Wim de Kort zijn nu bezig met de laatste helft. Zij hopen eind deze maand klaar te zijn. Nog goede pannen worden uitgeselecteerd en op nieuw gebruikt. Verder worden de panlatten vernieuwd en komt er over het bestaande dakhout een dampdoorlatend folie. Het nieuwe pannendak wordt vastge zet met roestvrijstalen haken, zo dat de buurtbewoners met gerust hart het stormseizoen tegemoet kunnen zien. Foto Dirk Kuiter! zin hebben. Sommigen willen hier zelfs wel blijven. Angelique Looyer controleert of het werk goed gebeurt. „Tja, ze zijn best aardig, maar zo gezellig als het vroe ger was zal het wel niet meer wor den", verzucht de Texelse. Bolwerk Jan Kuijper, coördinator van de stich ting Bolwerk die als arbeidsbemidde laar in de tuinbouwsector optreedt, vindt de inzet van Polen geen struc turele oplossing. „Korte termijn poli tiek. Een Algemene Maatregel van Bestuur die per 1 december ingaat maakt dit soort constructies straks il legaal. Dan zitten ze alsnog met de gebakken peren." Hoogenbosch ver wacht tegen die tijd klaar te zijn met deoogst. Met het op eigen initiatief inhuren van het Ierse bedrijf heeft Kuiper geen problemen. „Dat gebeurt binnen de wet en is een zaak van de onder nemers zelf. Wij hebben geen alleen recht." Volgens de coördinator is er op Texel van kwekerszijde momenteel geen vraag naar personeel. „Er liggen nog twee aanvragen, maar ik heb be- Op een prachtig beschut parcours in de Dennen vindt zondag de zevende editie van de Dennenoord-loop plaats. De start van deze wedstrijd is om 14.30 uur bij de gelijknamige camping aan de Grensweg. Eerst gaan de lopers voor de 5 en 10 Engelse mijl op weg (1 Engelse mijl is 1609 meter). Vijf minuten later ver trekken de deelnemers aan de 1 en 2 Engelse mijl. Categorieën zijn jongens en meisjes tot en met 11 jaar (1 Eng. mijl), jongens en meisjes 12-16 jaar (2 mijl), dames en dames veteranen (5 mijl), heren en heren veteranen (10 mijl). Recreanten vanaf 17 jaar kun nen kiezen uit 2 en 5 mijl. De jeugd ontvangt na afloop een herinnering scertificaat. Bovendien wordt na af loop een verloting op startnummer gehouden. Bij de jeugd tot en met 11 jaar zijn er voro de eerste drie bin nenkomenden prijzen beschikbaar; in de overige categorieën gaat alleen de winnaar met een prijs naar huis. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.45 uur in de kantine van Dennenoord. Deelname is voor leden van Atletiek vereniging Texel tot en met 16 jaar gratis; niet-leden betalen f2,50. Oudere AVT-leden betalen eveneens f2,50 en oudere niet-leden f5,-. In lichtingen: tel. 18512. ledereen die wil kennismaken met de dartsport, is zondag 11 oktober van af 14.00 uur welkom in het Snooker centrum van hotel De Lindeboom. Daar wordt een introductie en oefen- toernooi gehouden. In november gaat de dartcompetitie weer van start. Om de trouwe deel nemers de gelegenheid te geven hun vaardigheden even te oefenen en mensen die ook graag mee willen doen kennis te laten maken met het spel, wordt de bijeenkomst in De Lin deboom gehouden. Wie geen deel uit maakt van een team, kan zich evengoed aanmelden bij de competitieleiding. Dat kan tij dens het oefentoernooi, maar ook te lefonisch bij Arie Eelman (12924), Dave Platts (17876) of Rick Nichols (14481). Vergadering. Het CFG afdeling Texel houdt woensdag 14 oktober om 20.00 uur een ledenvergadering in De Poort, naast de Gereformeerde kerk van Den Burg. Districtsbestuur der E. Grootendorst spreekt over pri vatisering van overheidsinstellingen en andere actuele onderwerpen. grepen dat die al zijn ingevuld." Over enkele weken, als de meesten met verwerken beginnen, verwacht Kuiper meer vraag naar mensen. De leren zijn ondergebracht in staca ravans, waarvan Hoogenbosch er zo'n tien heeft neergezet op zijn erf. „Huisvesting van personeel begon een steeds groter probleem te wor den. Het college van b en w zag dat in en stemde toe", zegt Hoogen bosch. Om plaatsing mogelijk te ma ken heeft de gemeente een artikel 17 procedure gevoerd, waardoor tijdelijk kan worden afgeweken van het bestemmingsplan. Aanvankelijk gaf de gemeente de voorkeur aan woon- containers, zogenaamde porto cabines. „Die zijn echter nauwelijks te betalen. Deze oplossing is minstens zo goed." Hoogenbosch mag de caravans tot half januari la ten staan. Tot dusver is hij de enige kweker die een dergelijk verzoek heeft ingediend. „Andere aanvragen worden per geval beoordeeld", aldus een gemeente woordvoerder, die verwacht dat in het zomerseizoen geen stacaravans op boerenerven worden geduld. Victor Voskuil heeft een uitstekende start in de damcompetitie. Hij wist in zijn derde partij clubkampioen Piet Bakelaar aan zijn zegekar te binden. In een wat mindere stand bracht Voskuil verrassend een dreiging in het spel die slechts ten koste van schijfverlies was te ontlopen. Ook Jos de Wolf moest het onderspit del ven, zodat Voskuil met 8 uit 4 aan leiding gaat. Adriaan Bruin volgt met 6 uit 4. Gerrit Blom vergooide tegen Jaap van Heerwaarden een prima stelling, maar herstelde zich deze week ten koste van Frans Bos. Ate Sijtsma hield lang stand tegen Wim Timmer en Frans Kuiper, maar moest in beide partijen het hoofd buigen. Zaterdag 10 oktober om circa 13.00 uur wordt thuis gespeeld tegen GSZ uit Bovenkarspel. De uitslagen van 29 september en 6 oktober: Twee nipte overwinningen plaatsten tafeltennisvereniging Tetak aan het begin van de competitie als tweede op de ranglijst. In de derde wedstrijd moest de Texelse club het opnemen tegen de koploper. Watt uit Warden (NH). Cecilia Strous trad het eerst voor het voetlicht. Ze won twee van de drie sets, evenals later Lieuwe van der Veen. Martin Jansen was minder for tuinlijk, hij verloor zijn sets. Ondanks goed spel konden Jansen en Strous in het dubbelspel hun te genstanders niet de baas. Strous ver loor ook haar tweede partij in twee sets. Maar de resterende partijen werden door de Tetakkers gewonnen, zodat de eindstand op 7-3 kwam. Hiermee heeft de club de leiding in het klassement overgenomen. Klaverjasclub Den Burg is maandag avond in d'Ouwe Ulo gestart met de competitie 1992-'93. Er zijn 72 spe lende leden, vier meer dan het vorig jaar. De competitie wordt verdeeld in drie perioden, met in elke periode een kampioen en een totaal-kampioen over alle partijen. Per avond worden vier partijen gespeeld. De eerste avond eindigden Bertus en Gerda Of- rein het hoogst met 7387 punten. Op de tweede plaats kwamen Frans Boer en Frans Bos met 7044 punten. Het nieuwe koppel Jaap Witte en Debby van der Slikke behaalde 6986 punten. Stand na vier partijen: 1. Echtpaar Ofrein 7387; 2. F. Boer-F. Bos 7044; 3. J. Witte-D. v.d. Slikke 6986; 4. K. van Heerwaarden-R. Caspers 6940; 5. F. Hopman-R. de Ruwe 6835; 6. F. Halsema-E. Eelman 6719; 7. M. Timmerman-A. Vermuë 6713; 8. A. Dijker-G. Smit 6633; 9. W. Derksen-R van Heerwaarden 6570; 10. E.J. Geus-P. de Porto 6450. De gemeente gaf bollenkweker Jaap Hoogenbosch toestemming om stacaravans op zijn erf te plaatsen die als onderdak dienen voor de bollenwerkers. 1. Brain May -Back to the light 2. Eric Clapton - Unplugged 3. Abba - Abba fold - Their greatest 4. Vaya con dios - Time flies 5. Various - Knuffelrock 6. BZN - Rhythm of my heart 7. Various - Houseparty 4 8. Lionel Richie - Back to front 9. Various - Tweemeter sessies vol.3 10. Various - Tour of Duty 5 A. Bruin-J. de Wolf 0-2; V. Voskuil-P Bakelaar 0-2; W. Timmer-A. Sijtsma 2-0; C. Vinke-F. Bos 1-1; G. Blom-J. van Heerwaarden 0-2; A. Sijtsma-F. Kuiper 0-2; G. Blom-F. Bos 2-0; V. Voskuil-J. de Wolf 2-0; A. Bruin-W. Timmer 2-0; C. Vinke-P. Bakelaar 0-2. Sport- en evenementencentrum 't Stappeland houdt twee tennistoer nooien. Zaterdag wordt een tennis mix dubbel toernooi georganiseerd. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,- per persoon. Dinsdag is er een squash toernooi voor dames. Het inschrijf geld bedraagt ƒ12,50 (niet-leden ƒ15,-). Er wordt gespeeld volgens een poule systeem met een finale ronde. Beide toernooien beginnen om 18.30 uur. Opgave via de bar in 't Stappe land of telefonisch (27000). Zaterdag 10 oktober, sporthal Ons Genoegen: 15.00 u. Tevoko 1-De Boemel 2 H1 13.30 u. Tevoko 2-Nieuwediep H2 16.30 u. Tevoko 1-WSOV D1 15.00 u. Tevoko 2-De Boemel 2 D1 13.30 u. Tevoko 3-Noordkop 1 D2 1 5.00 u. Tevoko 3-De Boemel 4 H3 16.30 u. Tevoko 1-WSOV 1 jeugd C 13.30 u. Smash 68 1-Zeemacht 1 D2 Maandag 12 oktober, sporthal Sportlaan: 18.45 u. Tevoko 2-HCSC 3 H2 Met de laatste wedstrijd in de serie om het Texels kampioenschap voor de boeg (op 1 november om 08.00 uur bij het Reddingboothuis in de Cocksdorp) naderen de sportvissers het eind van het visseizoen. De wedstrijd van vorige week bracht 365 cm vis op de kant bij de jacht haven in Oudeschild. Johan Hopman en Marcel Verhagen waren de win- nars bij resp. de senioren en de jeugd. De wedstrijd van afgelopen weekend leverde 360 cm vis op. De ze werd gevangen bij Ottersaat. Win naars waren Map van der Zwaag (4 vissen 118 cm) en Dolf de Kroon (1 vis 32 cm). Komend weekend wordt in atelier De Witte Engel, Warmoesstraat 50, een cursus beren maken gegeven. Er wordt dan een klassieke beer van 40 cm gemaakt. Armen, benen en kop kunnen draaien. Het materiaal bestaat uit katoenen antieke ted- dystof, houten schijven, glazen ogen en wollen vulling en is grotendeels bij de cursusprijs inbegrepen. De cursus is vrijdag van 19.30 tot 22.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. Kosten f90,-. Info en opgave: Jeannet van Abs, telefoon 13644. Ed Drijver uit Den Hoorn is zaterdag winnaar geworden van de Texelse kampioenschappen kleiduiven schie ten. Tweede werd Hans van der Slik ke en derde Marcel Tielemans. Drijver neemt de eer over van Paul Kuip Czn, die vorig jaar eerste werd. Drijver scoorde goed ondanks een hinderlijke handicap. Hij heeft onlangs een knie-operatie ondergaan en schoot vanuit een rolstoel. De wedstrijd, georganiseerd door de Texelse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging, werd weer gehouden op „Nieuw Breda" in Eierland, deze keer onder niet erg gunstige weersomstandigheden. Er waren totaal 24 deelnemers waaron der één dame: Marga Zandstra. De ti tel „beste" dame kwam dus automatisch op haar naam te staan. Feitelijk waren het twee wedstrijden in één; het was ook een strijd om de beste kleiduivenschutter onder bezol digde en onbezoldigde ambtenaren. Die eer ging ook naar Drijver omdat hij jachtopzichter is. Prijzen waren be schikbaar gesteld door „Talk of the Town" (twee diners voor twee perso nen), Aad van Heerwaarden (vleesspecialiteiten) en Thijs J. Reu vers van Wapenmagazijn De Jager. Laatstgenoemde had ook een klein kaliber buks (punt 22) beschikbaar gesteld voor een loterijtje waaraan al le deelnemers konden meedoen. Win naar werd de heer Pinkse. Programma dinsdag 13 oktober: Veld A: mannen: 18.30 u. DGM-RWS MaarcoB 19.1 2 u. Pilaar-MaarcoBouw RWS 19.54 u. Autocentr.-Teso Pilaar 20.43 u. Meltec/Waaijer-Slock 2 Teso 21.30 u. Cocky's K.-Tevoko 70 Bremakk. Veld B: mannen en vrouwen: 18.30 u. Vlier-Eierl. Huis Mantje 19.12 u. Mantje-Leydekkers Eierl. Huis 19.54 u. Durper Drup-7 Prov. Leydekk. 20.43 u. De Boer DC-F. De Waal RabolJ 21.30 u. PH-Oranjeb-RaboIJzer Super 22.18 u. Ecomare-Super PH-Oranjeb Veld C: vrouwen: 18.30 u. lepe de Boer-Meermarkt Bremer 19.12 u. Slock-V-Ass. Bremer lepe dB 19.54 u. Wiersma Antiek-Nioz Zeilmak 20.43 u. Zeilmakerij-Smash 3 Rival 21.30 u. Timmers Bakk-Rival Smash 3 22.18 u. Vissers Bouw-Ria's W T. Bakk Wedstrijdleiding: Albert en Guus, tel. 14171. Uitslagen Dinsdag 6 oktober: Mannen: Tatenhove-Tevoko 70 2-1; Kobeko- Paal 28/De Krim 2-1; ABN/AMRO-Graaf Spui- terij 2-1; Groote Slock 1-Meltec/Waaijer 3-0; Groote Slock 2-Kogerend 2-1; Paal 9-12 Balc- ken 1-2. Gemengd en vrouwen: Mantje-7 Pro vinciën 3-0; Klif 12-Westerlaken 1-2; PH/Oranjeboom-Garantmarkt 3-0; Super-Foto De Waal 1-2; LenR-RaboIJzer 1-2; NBC- Ecomare 2-1. Vrouwen: Wiersma Antiek- Beautique 2-1; Groote Slock/V-Nïoz 0-3; Tim mers Bakkerij-Smash 3 1-2; Smash 2-Ria's Winkeltje 3-0; Visser Bouw-Rival 0-3; Zeilmakerij-Ass. Bremer 0-3. De Dl-pupillen van SV Oosterend deinsen nergens voor terug. Tot de tanden gewapend poseerde het voet balelftal voor aanvang van de wed strijd tegen SVC. Twee razendsnelle spitsen waren vastberaden zich per tandem over het veld ter verplaatsen. Om geen hands te maken hadden de middenvelders handschoenen aange trokken. De voorstopper ziet er met de moker wel erg dreigend uit en het gemetselde muurtje laat weinig te ra den over. De arbiter zette echter een streep door de rekening en sommeer de de jongelui hun symboliek niet in het spel te betrekken. De stunt was het initiatief van Kees Dros en Jaap Kees Drijver (achter grond), eigenaars van het piepjonge bedrijf D en D bouw uit Den Burg. De nieuwe elftalsponsors gaven een opmerkelijke draai aan de presentatie van de nieuwe tenues die ze beschik baar hadden gesteld. Hoewel de arbi ter de betimmering in de goal van SVO Ijet verwijderen klopten de Strenders de Durpers met 5-3. Dl-pupillen van SVO: vooraan: vlnr. Jesse Hoven, Bob Witte, Chris Snijders en Bart van Dijk. Midden: Guido Schater. Marco Eelman, Remco Koopman, Eddy de Vries en Pim Drijver. Achter: Richard Brouwer. Joost Drijver, Evert Rikken berg. Simon Bremer. Leonard Witte. Dolf Kuiper, Dirk Leegwater en Diederik Kruithof.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5