'z \W I 1 Restyling oppepper voor arbeidsburo TM FILM onder combi maar met technische dienst Zangeres aangespoeld Af van stoffig imago i Combi Brouwer Texel: GIRO 646900 DEN HAAG 1 ftlCTf ii Gj j UB I# llllf WEEKEND PROGRAMMA RADIO TEXEL BEDRIJVIGHEID Stijldanswedstrijd BEDRIJVIGHEID Heren op zicht in Klif Terwijl u dit leest, zwerven duizenden kinderen hongerend door de wereld. Help ze nu! Straks hoeft 't niet meer. Installatiebedrijven bieden totaalpakket '2 BIJDAG 13 NOVEMBER 1992 PAGINA 11 Door Marija Westerlaken Het rommelde binnen de arbeidsbu- 's. Steeds meer mensen moesten de arbeidsmarkt op, uitzendburo's scho en als paddestoelen uit de grond en iet Arbeidsburo had te kampen met een ouderwets en stoffig imago. De be zem moest erdoor. Middels flitsende reclamecampagnes en een landelijke restyling werd het verouderde imago opgepoetst. Volgens de nieuwe be drijfsfilosofie is het GAB tegewoordig een dynamischdienstverlenend be- jrijf. Dinsdag 17 november houdt het arbeidsburo Texel een open dag zodat edereen kan kennismaken met het GAB-nieuwe stijl - want het gaat goed met het arbeidsburo. Het arbeidsburo op Texel dateert uit de zeventiger jaren. Voor de verbouwing oas het een donker gebouw waarin de leur bruin domineerde. Alle GAB's maakten in die tijd gebruik van het zo genaamde boxensysteemwaarbij de werk- en gespreks ruimten aan de ach terkant open waren maar aan de voor kant, naar het publiek toe, een gesloten Jeurenwand toonden. Het gaf mis- chien wel privacy maar klantvriende- ijkheid en zelfs maar gezelligheid waren in deze constructie ver te zoeken. •en restyling was noodzakelijk om in inze steeds sneller en commerciëler wordende maatschappij bij te blijven. Het projectburo Tieman stond garant oor de landelijke nieuwe huisstijl: lich- Ier, vriendelijker en toegankelijker. De kleuren rood, wit en blauw zijn conce- quent doorgevoerd, zowel in de vloer bedekking en de verf als in de banenkrant en het nieuwe logo. Het oude boxensysteem is vervangen door open ruimten, een soort winkelidee waar iedereen vrij naar binnen kan lopen. Directeur Theo Zijm had zich even zor gen gemaakt of de nieuwe openheid voor het eiland wel zou werken. „Soms praat je hier over dingen die je liever niet aan de grote klok hebt en je weet het, bijna iedereen kent elkaar." Spe ciaal in dit buro is er daarom een apart kantoor gerealiseerd om als dat nodig is de klant meer privacy te bieden. SCHOLING In de structuur is veel veranderd. Het logge apparaat van vroeger bestaat niet meer. Er zijn nu een aantal regionale besturen. De buro's die binnen een be paalde regio vallen hebben een grote zelfstandigheid, beslissingsbevoegd heid en een eigen budget. De arbeids- buro's hebben naast een stoffig imago te kampen met een eenzijdig beeld. Het arbeidsburoDaar ga je toch naar toe om je in te laten schrijven als je een uit kering of een baan nodig hebt? Dat dat slechts kleine onderdelen zijn van het dienstenpakket ontgaat veel Nederlan ders. Natuurlijk, Job Center, de presen tatie van vakatures en de bemiddeling tussen beide partijen zijn voor de hand liggende zaken maar ook informatie over beroepen en opleidingen en het advies bij arbeidsovereenkomsten, proeftijden en opzegtermijnen horen bij 1 9 m i de dagelijkse gang van zaken. Een grote taak van het arbeidsburo is scholing. De bekendste zijn de Centra Vakopleidin gen waarbij mensen in een korte perio de technisch of administratief worden opgeleid met het vooruitzicht op een baan. Bij het Centrum voor Beroepso- rientatie en Beroepsoefening (CBB) in Heerhugowaard worden cursussen vak taal gegeven, Nederlandse taallessen voor buitenlanders die wel het vak, maar vaak niet het bijbehorende techni sche taalgebruik beheersen. Was voor het welslagen van het Arbeids buro vroeger vooral het aantal positie verbeteraars een maatstaf, tegenwoordig geldt het aantal plaatsingen en vervulde vakatures voor een 'goed draaiend' bu ro. Dankzij de automatisering kan er sneller en professioneler gewerkt wor den. De vraag en aanbod vergelijking bijvoorbeeld gaat geheel per computer. Razendsnel kunnen bij de werkgevers- wensen de juiste mensen worden ge zocht. De vergelijking met een uitzendburo ligt voor de hand. Zijm: „Wij bemiddelen gratis en een uit zendburo verhuurt feitelijk werkkrach ten wat voor de werknemer veel duurder is, maar er is natuurlijk wel een interactie tussen de GAB's en uitzend buro's. Uiteidenlijk zitten we op dezelf de arbeidsmarkt, waar steeds meer mensen aan een baan moeten komen." STAPPENPLAN Stokpaardje van de Gemeentelijke Ar- beidsburo's is de dit jaar gestarte traject bemiddeling, een stappenplan gekoppeld aan een intensieve vorm van begeleiding voor 'moelijk plaatsbaren', mensen die lange tijd zonder werk zijn en moeite hebben om terug te keren in het arbeidsproces. In een eerste gesprek wordt het knelpunt bepaald en tevens wordt bekeken welke kwaliteiten de be trokkene wél heeft. Hiervan wordt een rapport gemaakt voor de uitkerende in stantie. Met name de samenwerking met Sociale Dienst is in deze trajectbe geleiding belangrijk. Zijm is zeer tevreden over deze vorm van positieve aandacht en noemt de re sultaten, landelijk en op Texel 'boven verwachting.' Ook over het totale aan bod wat het GAB Texel op de arbeids markt heeft spreekt hij zijn tevredenheid uit. De taakstelling was om dit jaar 584 vakatures te vervullen, iets dat in het derde kwartaal al bijna is gelukt. Volgens dezelfde taakstelling moest het buro Texel één etnische minderheid aan het werk helpen - Zijm grijnst breeduit want er zijn inmiddels 18 'Andere Texelaars' die een baan heb ben door zijn bemiddeling. VIDEO TEX Op Texel slokt de horeca verreweg de meeste banen op. Theo Zijm: „Er ver dwijnen steeds meer arbeidsplaatsen van Texel, we groeien naar een mono cultuur, De Zuivelfabriek is weg, de wa- terfabriek, de Pen, een groot deel van de PTT, er is krimp bij de Rijkswa terstaat...we worden steeds eenzijdiger. Wat is het effect van economisch min dere tijden als je zo afhankelijk bent van één sector?" Over het toekomstbeeld van 'zijn ar beidsburo is hij minder zorgelijk. „Vol gend jaar willen we gaan werken met videotex, een electronische presentatie van de vakatures in de hele regio Noord-Holland-Noord. Dat is een fan tastische manier om snel en uiterst up to date te werken. Ook is het de bedoeling dat in de toekomst de samenwerking met de Sociale Dienst nog beter wordt. Feitelijk streven we naar de situatie waarin de werkzoekende maar bij één loket terecht hoeft." Op de open dag komt er op het parkeer terrein voor het arbeidsburo een enor me truck te staan. Wie de veertien meter lange, tweeënhalve meter brede en vier meter hoge trailer binnenstapt krijgt met behulp van de modernste audio visuele hulpmiddelen het hele verhaal van de Arbeidsvoorziening voorgescho teld. Op een zestal door beeldplaat aan gestuurde monitoren worden kortje filmpjes vertoond die elk weer een an der aanbod van de Arbeidsvoorziening behandelen. Theo Zijm is er behoorllijk trots op dat hij in Noord-Holland- Noord een van de eerste is die gebruikt maakt van dit spectaculaire medium. Het college van B&W zullen om tien uur 's morgens aanwezig zijn om de truck te openen. Gezocht: Een technicus of aankomend technicus voor „Rondom de boerderij" op maandagavond. Belangstelling? Bel 12199. Zaterdag üoor Marija Westerlaken timbi Brouwer/Nauta is niet meer. Hoe zat het eigenlijk? Nauta had fo- o/video/audio. In datzelfde vaarwater at Brouwer TV/video/hifi. Dat werd een fusie, een ijzersterke combi, vooral loor de toevoeging van Brouwers eigen echnische dienst. Toch is er iets veran- lerd binnen dit ijzersterke duo - Nauta leeft zich teruggetrokken, Brouwer leeft de fotohandel overgenomen en lijn technische dienst in huis gehaald, iïmbi Brouwer/Nauta wordt dus Com- ii Brouwer. Maar Nauta's Ruud is ge lleven. Zijn we weer bij? Haandag zal de technische dienst van Ie Spinbaan naar het pand in de We- erstraat verhuizen. De woonruimte en donkere kamer boven de zaak noesten plaats maken om de techni sche dienst te huisvesten. Voordelen te over. Geen nodeloos gesleep meer met apparatuur en een stuk duidelijkheid en service naar de klant toe. De zaken in de winkel zullen door Ruud Laurijssens worden behartigd en Jan Brouwer zal de technische dienst voor zijn rekening nemen. Het assortiment wat momenteel wordt gevoerd is uiterst modern en van een zeer hoge kwaliteit. De snelle ontwikke lingen worden op de voet gevolgd. Wat te denken van Kodak Photo CDHet electronische fotoboek, oftewel, het nieuwe fotoboekbladeren. Eén speler voor muziek en foto's waarbij de TV dienst doet als monitor voor de Photo CD-speler. In het tijdperk waar de TV is verworden tot bewegend behang zijn er legio combinaties van beeld en geluid in optijna forma. Nu nog even over de naam; Combi Brouwer, Brouwer in combinatie met...? Weinig combi dit keer, combi is de in kooporganisatie voor het fotografie as sortiment, perfect is de inkooporgani satie voor het audiogedeelte. Perfect Brouwer klinkt niet, vinden ze bij de combi (die van Brouwer zonder Nauta). Het werd dus Combi Brouwer Texel. Mét het hoofd van Jan Brouwer himself op de gevel. Het pand is nog wel van Nauta. En dat is dan meteen de enige band die hij nog heeft met de zaak. Nauta is nog wel ac tief betrokken bij Nauta Foto, de zaak naast Blokker in de Parkstraat, Nauta Boek en Nauta CD. Dit laatste bedrijf wordt binnenkort uitgebreid. Hiertoe is het naastgelegen woonhuis aangekocht. Alle Texelse stijldansliefhebbers wor den uitgenodigd voor deelname aan een ballroom- en latin danswedstrijd die op zondag 22 november wordt ge houden in sporthal De Sien te Uitgeest. Ook toeschouwers zijn welkom bij dit open kampioenschap van de An- dosbond. Mede door het populaire Radio "fexel programma „Ballroom en latin" van Max Kok op de zondagmiddag, mag de ze vorm van stijldansen zich op Texel in een grote populariteit verheugen. Kok is zelf jury tijdens het dansevenement in Uitgeest. Via hem kan iedereen die minstens één seizoen dansles heeft ge had (niveau Brons) zich opgeven. Maar dat kan ook bij de eigen dansleraar. Er wordt gedanst op alle niveau's die er zijn. Vorig jaar traden ruim 500 dansers in het strijdperk vanaf 5 jaar De wedstrijd begint om 11.00 uur, de zaal is open vanaf 10.00 uur. Bij vol doende animo rijdt een bus. Meedoen kost f12,50 per persoon. Ook toeschou wers zijn dit bedrag kwijt aan en treegeld. De deelnemers hoeven niet in speciale wedstrijdkledij te verschijnen, maar een spijkerbroek wordt niet op prijs gesteld. Meer informatie of opgave bij Max Kok, telefoon 12609 of zondag tijdens het dansprogramma op Radio Texel tussen 13.00 en 14.00 uur via 12199. 8.00 u. 10.00 u. 12.00 u. 14.00 u. 16.00 u. 17.00 u. 19.00 u. 21.00 u. 23.00 u. 9.00 u 10.00 i 11.00 u. 12.00 u. 15.00 u. 16.00 u. 18.00 u. 19.00 u. 20.00 u. 22.00 u. 18.00 u. 19.00 u. 20.00 u. 18.00 u 19.00 u 20.00 u. 21.00 u. 18.00 u. 19.00 u. 20.00 u. Typisch Texel, met de Texel-agenda Bedrijven voor bedrijven, muziek met de vakaturebank. Goedemiddag Texel, lunchprogramma met het Weetje van de Week. C&N Presents, met een kritsische noot op Texelse en landelijke activiteiten en het Texels filmnieuws. WAT, Wild, Aantrekkelijk en Trendy. The Music Cube, muziekprogramma. De dansbare 21, met de meest ge draaide platen in de Texelse disco theken. Vroeg naar de kroeg, met informatie over het Texelse uitgaansleven Radio 10 Gold. Zondag Klassiek op zondag, klassieke muziek. Kerkdienst uit de Hervormde kerk te Den Burg. Vlaswiek, muziek en poëzie. Natuurwijzer, informatief natuurpro gramma met informatie van EcoMare. Special cx/er winterslaap. Ballroom en Latin. Terug uit de zo merstop. Met veel informatie danswedstrijden. Een plaatje en een praatje, Willem van Leersum ontvangt een gast en diens platenkeuze. Non-stop Nederlandstalig, muziek. Sportlokaal, sportverslagen en in terviews. Time travelling, muziek door de tijd. Lokaal kabaal, jeugdprogramma met muziek. Z.A.P.P. door Marco Veenendaal en Frank Smit. Nieuw wazig programma. Radio 10 Gold. Maandag Symphonica, klassieke muziek. Rondom de boerderij is terug! Radio 10 Gold. Dinsdag Bonte dinsdagavond, verzoekplaten. Channel 35000. Kinderprogramma met verzoekjes en een speciale gast. Duister, hardrock en metal. Radio 10 Gold. Woensdag Eigenwijs, geestelijk kinderpro gramma. Onder de toren, geestelijk pro gramma. Radio 10 Gold. legt Danny Westerlaken uit. Ook voor grote werken zal de samenvoeging vol gens het drietal voordelen opleveren. „Een tegelzetter zou er nog goed bij passen", vinden ze. NOODGEVALLEN Voor noodgevallen is de IGT ook buiten werktijden bereikbaar. Dat kan via het nieuwe telefoonnummer 22011. Om de „geboorte" van de IGT te vie ren, werden vanmorgen alle perso neelsleden van aannemersbedrijven verrast met beschuit met muisjes. Donderdag 18.00 u. 19.00 u. 19.00 u 20.00 u. 24.00 u. Country time. Texel totaal, Texels nieuws- en actuali teitenprogramma. Rubrieken, discus sies en muziek. Radio 10 Gold. Vrijdag Elck wat wils, verzoekplatenpro gramma. Paradijsvogels, koopavond-muziek. C&N presents, nieuwe formule. Radio 10 Gold. DE LAATSTE „FREDDY"... FREDDY'S DEAD, oftewel The Final Nigtmare met de grootste griezel al ler tijden Freddy Krueger. Het is de zesde film in de serie Nightmare on tlmstreet. In het Amerikaanse plaats je Springwood worden tieners op een monsterlijke wijze afgeslacht door een eng type met een ijzeren klauw. De hele bevolking vindt dat dat nu maar eens afgelopen moet zijn en ze §aan er met zijn allen op af öm deze klus te klaren. Die bevolking bestaat slleen nog maar uit ouders die in middels behoorlijk paranoia gewor den zijn, want alle kinderen en tieners zijn of vermoord door Freddy of ze zijn vertrokken... Om het alle maal nog spannender te maken moe ien de laatste 20 minuten met een ID bril bekeken worden. Overigens niet alleen Freddy een eng type, vant ook bv Roseanne Barr en Alice 'ooper hebben een rolletje.... HELD HARRISON FORD cinema Texel prolongeert PATRIOT "AMES met FHarrison Ford als de oieuwe serieheid Jack Ryan, de CIA- *gent die het opneemt tegen spion oen en hun diensten, en terroristen. In afwachting van een nieuwe James jjond wordt" gesuggereerd dat Jack onverbiddelijk diens plaats gaat nnemen op het witte doek. in is met zijn gezin op vakantie n Londen en komt terecht in een RA-aanslag. Uit woede maakt hij één an de bendeleden koud, maar de "oer van het slachtoffer, ook bende id, zweert wraak, samen met zijn iietsontziende trawanten. En niet al- aen op Ryan, maar ook op zijn touw en dochterje. Overdonderen de muziek en veel high-tech on dersteunen het supergeweld en de beklemmende spanning. THE LOVER In de serie van de filmclub draait de ze week de prachtige film THE LO VER van Jean-Jacques Annaud, een Franse cineast die zijn sporen inmid dels wel verdiend heeft. Zijn laatste 'grote' was The Name of The Rose. The Lover is verfilmd naar het beken de boek L'Amant van de populaire Franse schrijfster Marguerite Duras en stamt uit 1984. De schrijfster ont hult hoe zij als 15-jarig meisje een verboden relatie had met een een Chinees die tweemaal zo oud was. Ze laat in het midden wat zij om hem geeft, want ze wil genieten van haar eigen lichamelijkheid. De film is ge maakt op locatie in Vietnam, in het Indo-China van de jaren dertig, en vertelt in een fraai stijlzuiver decor koeltjes het schandaalverhaal over een troebele liefde. Het leek er even op dat Heren op Zicht hun nieuwe programma zouden lance ren onder de naam „Zicht op Heren 3". Tenslotte komen alle goede dingen in drieën. Het gaat hier bovendien om een trio en Sissi 3 deed het ook voortreffe lijk. Daar waren de heren het aanvanke lijk wel over eens. Totdat bleek dat de jongste van het gezelschap in de veron derstelling verkeerde dat het hier ging om een nog dieper in de vezel dringen de frisdrank. Je kunt misschien wel le ven met de illusie dat je het alledrie over hetzelfde hebt, maar die generatie kloof boen je niet even weg met een stukje Castella. En hij maar weer den ken dat Twisk voorheen Raider, alweer een nieuwe naam had. We bedoelen maar: elke generatie heeft zijn verbor gen wensen en zijn eigen natte droom. En waar de een zich diep voor schaamt, daar spreekt de ander zich ongegeneerd Installateurs Adri Westerlaken, Dries Veltkamp en Danny Westerlaken laten zich de beschuit met muisjes ter gelegenheid van de geboorte van de IGT goed smaken. (Foto Tessa de Craaü) PATRIOT GAMES, do t/m ma om 19.00 uur, za/zo om 1545 uur FREDDY'S DEAD, do t/m ma om 21.15 uur THE LOVER, di en wo om 20.30 uur FRANK EN FREY, animatiefilm uit de Disney-studio voor de jeugd op za terdag en zondag om 14.00 uur en woensdag om 15.00 uur. CD 1. Various- Greatest Hits 4 2. Eric Clapton -Unplugged 3. Lionel Richie - Back to front 4. Various - Now this is music 5. Various - Tour of Duty 5 6. Vaya can dios - Time Flies 7. Kinderen voor kinderen - Vol. 13 8. AC/DC - Live (2 cd) 9. Various - Turn op the Bass 21822 10. Chris Rea - God's great banana skin over uit. Niettemin wagen de heren in hun nieuwe programma een vertwijfel de poging om hun gedeukte zelfvertrou wen op te vijzelen door driestemmig op zoek te gaan naar de allesomvattende synthese van hun intergenerationele verschillen. 'Zangeres aangespoeld' wijst u de weg langs gapende afgronden en spuwende vulkanen, en als u denkt dat het einde in zicht is, vergist u zich lelijk. Kom langs voor de uitslag. Een stukje Castel la doet wonderen. Kortom, Herman Fluitman, Johan Hoo- geboom en Evert de Vries proberen u ook in dit programma telkens op het verkeerde been te laten plaatsnemen. Zaten er in de vorige programma's nog diverse covers, deze keer gaat het vooral om eigen werk met teksten van De He ren op muziek van Johan Hoogeboom. Zondag 15 november, aanvang 20.30 uur, entree ƒ15,00, vriendenprijs 12,50, Klif 12, Den Hoorn, tel. 19633. De installatiebedrijven CVI, VEM en Firma Veltkamp hebben de handen in een geslagen. Onder de naam „Instal latie Groep Texel" (IGT) bieden zij sinds vandaag een totaalpakket aan. Hoewel de samenwerking drastisch wordt uitgebreid, is geen sprake van een fusie. De bedrijven blijven ook zelfstandig opereren. Installateurs Dries Veltkamp, Danny en Adri Westerlaken hebben al eerder met elkaar gesproken over samenwerking, omdat hun werkterreinen zo dicht bij elkaar liggen. „Er is duidelijk vraag naar een totaalaanbod. Nu moet de klant drie bedrijven bellen en alles goed rege len, anders wordt iets overgeslagen", Adri Westerlaken: „Een aannemer wil één prijs en geen gehakketak over werk zaamheden die elkaar eigenlijk overlap pen of gaten die ertussen vallen." GOEDKOPER De drie grootste installatiebedrijven brengen ruim veertig man personeel in. Door onderling overleg kunnen werk zaamheden efficiënter worden uitge voerd, wat vooral bij grote klussen financieel voordeel voor de klant zal opleveren. „We zijn niet bang voor een nadelig effect door meerdere kapiteins op een schip. We blijven kapitein op on ze eigen schepen. Wie het grootste aan deel heeft in een gezamenlijke klus, heeft daarover de leiding", aldus Velt kamp. Het drietal sluit niet uit dat de IGT in de toekomst wordt uitgebreid.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 11