TVL wil overleg met college opschorten Kotex-gebouw moet negen meter worden verplaatst Resultaat gesprek niet bevredigend" Leefbaarheid Commentaar Programma zaalvoetbal Kampioenschappen tennis-dubbel Indoortennistoernooi nadert ontknoping Bijeenkomst Aquariumclub Zwemmen voor ouderen Consequent? DINSDAG 17 NOVEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Een gesprek met het college van b en w over de verhoging van de toe ristenbelasting, gisterochtend in het gemeentehuis, heeft de belangenor ganisaties TVO en TVL niet milder gestemd. Het college verwees beide delegaties door naar de gemeente rad, die immers verantwoordelijk is voor het uiteindelijke besluit. De TVL-delegatie vindt deze gang van zaken „niet bevredigend" en over weegt het bestuurlijk overleg met het college op te schorten. TVO stelt zich terughoudender op. Het TVL-bestuur vindt dat het colle ge genoeg gewaarschuwd is voor de gevolgen van verhoging van de toe ristenbelasting. Kopieën van brieven van dit jaar en vorig jaar tonen dat aan. Staatssecretaris De logiesverstrekkers zijn van plan bezwaar te maken bij raad of com missie. Tevens overwegen zij Gedepu teerde Staten van Noordholland te informeren en ook de staatssecretaris van binnenlandse zaken in te lichten. 8eide ondernemers-organisaties wa zen tijdens het onderhoud met het voltallige college met drie bestuursle den vertegenwoordigd. Zij spraken hun verontrusting uit over het besluit en zetten vraagtekens bij het nut van overleg met b en w, nu is gebleken dat beleidsafspraken „zomaar" wor den losgelaten. Afweging 3 en w antwoordden dat de wethou ders voor zichzelf een afweging heb ben gemaakt, gegeven het feit dat alle partijen van het collegeprogram ma wilden afwijken. Wethouder Dirk Terpstra van financiën gaf daarbij wèl toe dat -zeker gezien de belangen- de oesluitvorming niet elegant was. Het verwijt dat b en w zich weinig aan je belangen van het (toeristische) oedrijfsleven gelegen laten liggen, ,verd door Terpstra weersproken. Hij wees op diverse punten, zoals de werkgelegenheid, waarbij b en w wel degelijk in samenwerking met of in het belang van ondernemers naar oplossingen zoekt. Het college concludeerde dat TVO en TVL op dit moment niet b en w, maar de gemeenteraad moet aan spreken. De begroting is vastgesteld en als de ondernemers daaraan iets willen veranderen, moeten zij be zwaar maken bij de raad of de com missie voor financieel, economisch en technisch beleid (fet). Zin? De afgevaardigden van TVO en TVL zullen de gespreksresultaten binnen hun besturen bespreken, alvorens eventuele actie te ondernemen. De TVL-delegatie zal voorstellen om de contacten met het gemeentebestuur voorlopig op te schorten. Voorzitter Harry Wuis: „Wat is nog de zin er van, kun je je afvragen, als je toch niet weet of het college achter het eigen beleid blijft staan." In de Texelse Courant konden we on langs lezen dat de minister van LNV het voornemen heeft om op korte termijn de Natuurbeschermingswet van toepassing te verklaren op ge deelten van de Waddenzee. Dit houdt onder andere beperkingen in voor de Texelse Hors en een strook langs on ze waddenkust. Een vloedgolf van regelgeving op het gebied van natuur en milieu dwingt ons langzaam maar zeker in een steeds nauwer keurslijf. En er staat ons wat dat betreft nog veel meer te wachten. Globaal is datgene wat het bestemmingsplan Buitengebied voor schrijft en wat Staatsbosbeheer aan beheersmaatregelen heeft ingesteld, door de meeste Texelaars geaccep teerd. Tegelijkertijd is dit voor velen echter ook zo ongeveer de grens van bet aanvaardbare op dit gebied. Draagvlak voor meer is er nauwelijks. De mensonvriendelijke visie hierop van sommige groeperingen is voor velen een schrikbeeld. De Texelaar, gematigd en tolerant, ziet voor de mens plaats in de natuur. Onze ge schiedenis heeft bewezen, dat dit bier kan, zelfs met de huidige recrea tiedruk. Wij zijn een produkt van de natuur en moeten daarmee de bin ding behouden. De mensheid in tota liteit mag een bedreiging zijn voor natuur en milieu, onze plaatselijke be volking is dat zeker niet. Wij moeten ions wat dat betreft, geen collectief schuldgevoel laten aanpraten door in stanties en organisaties, en ons het medegebruik van onze natuurgebie den niet laten ontnemen. De beste manier om mensen te vormen die natuur- en milieubewust handelen, wordt bereikt door een zo groot mo- gelijke verantwoordelijkheid vóór en verbondenheid mèt de natuur. Daarbij temt dat het gevoel van vrijheid de Texelaars in het bloed zit en mede bun identiteit vormt. De eerderge noemde toepassing van de NB-wet moet dan ook met kracht van de band worden gewezen. Temeer om- jdat de voorgenomen maatregelen i9een enkele bijdrage leveren aan een duurzame verbetering van het milieu. Eeuwenlang medegebruik door de [Plaatselijke bevolking zonder wezenlij- Wuis over dit laatste: „Doel is de voor onze sector negatieve economi sche effecten op hoog niveau aan te kaarten. Veel prijzen zijn inclusief toe ristenbelasting. Deze verhoging zal echter niet of nauwelijks daadwerke lijk aan de toerist worden doorbere kend." TVL zal zich telkens laten Het demontabele tentoonstellingsge bouw van de kleindierensportvereni- ging Kotex komt volgend jaar op een afstand van negen meter van de hui dige plaats. Op deze wijze komen de vereniging en het gemeentebestuur tegemoet aan de klachten van een buurman, die bezwaar had gemaakt omdat hij enkele maanden per jaar tegen het gebouw aankijkt. Het bestuur acht het vrijwel uitgeslo ten dat de gemeente ooit zal toestaan dat Kotex een permanent expositiegebouw sticht want de pla nologische bezwaren daartegen zijn te groot. Dat betekent dus elk jaar opbouwen en afbreken. Komend jaar zal dat wat moeizamer en kostbaar der zijn, wegens de verschuiving naar de andere plaats. Wel is geregeld dat Kotex niet meer ieder jaar vergunning hoeft te vragen, maar vergunning krijgt voor vijf jaar achter elkaar. Toeloop Het afgelopen weekend had de vere niging zijn gouden jubileumten toonstelling dus nog op de oude plek. De belangstelling is weer groot geweest. Kotex is de afgelopen vijftig jaar een begrip geworden' Voor veel mensen is het traditie om de jaarlijk se expositie te bezoeken. Vaak ko- ke aantasting van de waarden zijn daarvoor het bewijs. Datgene wat ons nog aan vrijheid rest, dienen we te verdedigen. Het mag niet zo wor den, dat over enige tijd ook hierover de Historische Vereniging moet wor den geraadpleegd. Het college van Burgemeester en Wethouders wenst zich in te zetten voor het behoud van deze Texelse waarden. Zij maakt ern stig bezwaar tegen de voorgenomen maatregelen van de minister en stelt voor om de aangewezen gebieden onder verantwoordelijkheid van de gemeente Texel te laten. Baas in eigen huis dus. We moeten het colle ge daarin krachtig steunen. Hopelijk kan daarmee op Texel invulling wor den gegeven aan een wijze van na tuurbescherming zoals die m.i. zou dienen te zijn: een model waarin mens en natuur beiden gedijen en el kaar versterken. Laten we allen onze gemeenteraad aansporen om, in navolging van het college, deze weg te bewandelen. De leefbaarheid van ons eiland is ook hier in het geding. Dick Drijver Den Hoorn Op pagina 168 van het statenboek van de gemeentebegroting voor 1993 staat het overzicht van inkomsten en uitgaven, verband houdende met het toerisme voor 1993. Tijdens de behandeling van de ge meentebegroting vindt op de bedra gen een correctie plaats door de afdeling financiën. De uitgaven zijn bijna 1,4 miljoen gulden hoger dan de inkomsten. Per Texelaar is dit een be drag van f108,-, dat door de gemeen te op het toerisme wordt toegelegd. Je zou dus kunnen stellen dat de f625.000,- die door de verhoging van de toeristenbelasting als meerin- komsten worden begroot, het bedrag van f1,4 miljoen verlaagt naar iets minder dan 1 miljoen. Per Texelaar legt de gemeente nu „nog maar" f80,- toe op het toerisme. Door de verhoging ontstaat ruimte in de be groting om de reinigingsrechten te verlagen (en f250.000,- gaan direct terug naar de toeristische investe- bijstaan door het bureau Zandvoort Kappelhoff Advies, dat onlangs een toekomstrapport inzake het slaap- plaatsenbeleid samenstelde voor TVL. Overdonderd Voor de TVO-vertegenwoordiging is de verstoorde relatie met het college vooralsnog geen reden om de con tacten te verbreken. Het bestuur zal zich eerst intern beraden en vervol gens de kwestie aan de orde stellen in de ledenvergadering die donderdag in het Eierlandse Huis wordt gehou den. TVO-voorzitter Ko Vinke heeft de indruk dat het college óók was overdonderd door de raad. Het ver baasde hem echter dat geen der fractievoorzitters het onderwerp heeft aangeroerd tijdens het onderhoud dat TVO-bestuur en raadsfracties recen telijk hadden. Tijdens die informatieve bijeenkomst werd over tal van actue le zaken van gedachten gewisseld. Had TVO echter niet gewaarschuwd moeten zijn gezien de voorzetten in de algemene beschouwingen van Texels Belang en PvdA? Vinke: „Voor af wordt wel vaker overvraagd, dat is nou eenmaal het spel. We hebben het onderschat, het college zelf ken nelijk ook." men ze in gezinsverband want vooral voor kinderen zijn al die konijnen, vo gels en andere dieren erg leuk. De bestuursleden Henk van Heerwaarde en Willy Rijk schatten het aantal be langstellenden op vier tot vijfduizend, ongeveer hetzelfde als vorige keren Kotex-tentoonstelling. ringen). Maar dit levert aanzienlijk minder spectaculaire krantekoppen op dan „Toerist betaalt hoger reinigingsrecht Texelaar", etc. Het is echter wel zo dat dergelijke krantekoppen de halve waarheid vertellen. De informatie uit het statenboek staat in tenminste een algemene beschouwing, maar de pers besteedt daar geen aandacht aan. Wel krijgt „de gemeenteraad" er in de verslagen en commentaren flink van langs. (Als zou de gemeenteraad een geheel zijn met een doel.) Onzin natuurlijk. De collegevormende partijen hebben, nadat van Asselt Texels Belang verliet, een meerder heid van een stem en elke fractie heeft haar eigen voorkeuren en plan nen. De jaarlijkse begrotingsvergade ring is bij uitstek de gelegenheid om over diverse voorstellen compromis sen te sluiten. Men moet wel; anders kan geen meerderheid worden behaald. In de diverse commentaren geuit door de media valt op dat wethouder Dirk Terpstra de gebeten hond is. Hij zou de raad aan een meerderheid van 8-7 geholpen hebben en hierin is niet wethouder Krijnen, nee Terpstra de boosdoener. Als dezelfde hand die de verslagen schrijft ook de hand is die het commentaar verzorgt, moet je als verslaggever/journalist verdomd goed weten of je het lezerspubliek goed hebt geïnformeerd. Anders wek je de indruk dat verslag en commentaar naar elkaar toe geschreven zijn en zo creëer je je eigen waarheid. Wat waren de opties van Terpstra en Krijnen? Vier partijen, waarvan drie binnen het college, deden voorstellen die het 100% dekkingsprincipe voor de reinigingsrechten los lieten. PvdA en Texels Belang zagen dat in verho ging van de toeristenbelasting naar resp. f1,50 en f 1,15. CDA en VVD wilden hetzelfde, maar dan door een greep in de spaarpot van het grondbedrijf f40.000,- die was uitgetrokken voor de verzame ling van oude metalen door de firma Witte-Spigt. Beide voorstellen kon den, zonder de steun van de wethou ders, geen meerderheid behalen. Dus zou eerst het voorstel van TB enz., en vervolgens dat van CDA-VVD worden weggestemd... En dan?? Een brede raadsmeerderheid was tegen het collegevoorstel om de reinigings rechten te verhogen. Dat zou dus óók worden weggestemd. Woensdag 18 november: 17.00 u. Casino 3-Texel 3 (j) 17.50 u. Texel 1-De Koog (j1) 18.40 u. Gamma 3-Casino 2 19.30 u. De Krim 3-Jelleboog 4 20.20 u. Mantje 3-Klif 5 21.10 u. Oosterend 5-ZDH 22.00 u. Texel 3-De Koog 5 Zaaldienst: Gamma Donderdag 19 november: 18.00 u. Selectie 18.50 u. Timmers Bakkerij-Rab 2 19.40 u. Gamma 2-Rab 20.30 u. Gempo-Nioz 21.20 u. Klif 4-Oosterend 6 22.10 u. Casino 3-De Koog 4 Zaaldienst: De Koog Vrijdag 20 oktober: 17.30 u. Jelleboog 3-Bakkers Ijzerh. 18.20 u. Oosterend 4-De Krim 2 19.10 u. Plus Klus-De Koog 3 20.00 u. Oosterend 2-De Krim 20.50 u. Klif 3-De Koog 2 21.40 u. Jelleboog 2-Oosterend 3 22.30 u. Klif 2-Texel 2 Zaaldienst: Oosterend Zaterdag 21 november: 18.15 u. Oosterend 3-De Krim 19.05 u. De Koog 2-Jelleboog 2 ondanks de extra openingsdag. Ter gelegenheid van het gouden jubi leum waren extra prijzen uit geloofd door de bond. Die werden toegekend aan inzendingen van A. Timmer (hoenders), S. Tjepkema (konijnen) en J. Veltkamp (duiven). De vereniging zelf had deze keer naast de gewone prijzen die in de vorige krant al wer den vermeld, zogenaamde collectie- prijzen uitgeloofd. Die werden toegekend aan groepen dieren van dezelfde kleur en hetzelfde ras en van één inzender. De inzenders (Foto Harry de GraafI Gevolg... een gat in de begroting van enkele tonnen. Dit zou bij de volgen de raadsvergadering moeten worden gedicht door bijv. de onroerend-goed- belasting met tientallen guldens te verhogen. De beide wethouders za gen dit tijdig in en hebben eieren voor hun geld gekozen. Ze hebben aan hun steun een aantal voorwaar den verbonden. Aan deze voorwaar den is door de fracties voldaan. Zoals gezegd: de diversiteit van de Texelse politiek, plus de geringe collegemeer derheid dwingt tot het sluiten van compromissen. De media hadden nu Terpstra om commentaar kunnen vra gen. Dat gebeurde echter niet! Zowel Texelse als Helderse Courant prefe reerden zelf commentaar te geven. Dit en een „goeie" krantenkop en je hebt alle „Wuisen en Vinkes" in de gordijnen. Dat lezen we nadien ook nadrukkelijk in de krant. Stond overi gens in diezelfde krant niet dat ge noemde Vinke ook voorzitter is van Texels Belang? Of... weet bij Texels Belang de linkerhand niet wat de rechter doet...? Daar zou ik als recht geaard journalist het mijne van willen weten. Maar nee... het is makkelijker te schrijven over „onvoorspelbaarheid van de gemeenteraad". Als je de al gemene beschouwingen van de ver schillende fracties analiseert en je leest de voorstellen van vier fracties (waarvan drie in het college) tegen hoger reinigingsrecht en twee frac ties (collegepartijen) komen tegelijker tijd met een hoger tarief voor de toeristenbelasting, is het logisch dat hier in de begrotingsvergadering wat mee gebeurt. Schrijven, dat dit een donderslag bij heldere hemel is, is ronduit naïef. Ik geef toe dat bij deze kleine collegemeerderheid een kleine partij veel te winnen heeft. Maar tus sen het doordrammen van je eigen gelijk (VVD) of zaken doen met ande re partijen zit een groot verschil. Tenslotte: gedurende mijn tienjarig lidmaatschap van de Texelse gemeen teraad heb ik nooit kritiek gehad op de pers, simpelweg omdat ik daar geen reden voor had. Maar in dit ge val, waar „de politiek" verweten wordt slechte besluiten te hebben genomen, neem ik, als „iemand uit de politiek" de vrijheid te menen, dat in deze zaak de pers een matige jou- nalistieke prestatie heeft geleverd, ze ker daar waar het een persoonlijke aanval op wethouder Terpstra betreft. En voor de „Wuisen en de Vinkes": Als u heeft uitgerekend dat de op- 20.00 u. Oosterend 2-Klif 3 20.50 u. Gamma 2-Klif 2 Uitslagen Hoofdklasse: Klif-De Koog 1-2; Jelleboog- Betsema/G 4-6; Gamma-Texel 4-2. 1e klasse: Rab-De Krim 2-2; Klif 2-Jelleboog 2 4-5; Klif 3-Oosterend 3 2-3. 2e klasse: Jelleboog 3-Casino 2 4-3; De Koog 3-Mantje 2 4-5; Ca sino 2-Oosterend 4 4-2. 3e klasse: Oosterend 5-ZDH 3-4; Gempo-De Koog 5 1-8; Casino 3-Nioz 3-3; De Koog 4-Texel 3 1-6. Dames: De Krim-Klif 2 5-1; Casino-Klif 1 0-4. Junioren: De Koog-Texel 2 3-7; Casino 1-Texel 3 9-3; Casino 2-Texel 1 2-7. De indoor tenniskampioenschappen voor heren dubbel en dames dubbel beginnen vrijdag en duren tot en met zondag. Deze wedstrijden worden ge houden in het sport- en evenemen tencentrum 't Stappeland. Deelnemers dienen zich zo snel mo gelijk op te geven via de receptie van 't Stappeland of telefonisch op 27000. het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,-. Deelnemers worden telefonisch op de hoogte gebracht van de speel tijden. Er wordt gespeeld om twee gewonnen sets met eventueel een tie break. moesten de groepen zelf samenstel len en dus in staat zijn kwaliteit en uniformiteit te onderkennen. De col- lectieprijzen gingen naar Peter van der Gracht (grote hoenders), Aad Dekker (kleine hoenders), Toon van Haastrecht (konijnen), Klaas van der Veen (duiven), Paula Beekhuis (ca via's), Aad Dekker (watervogels) en Jaap Dijker (vogels). Een aardig extraatje op de expositie werd gevormd door chincilla's en Azi atische grondeekhoorns, afkomstig van Irma Segers. Het was jammer dat de grondeekhoorns zich meestal niet lieten zien omdat ze in hun nest kastje bleven. Zoals altijd was het hok met kuikens, speciaal voor de expositie met de machine uitgebroed, een trekpleister voor kinderen. Maar ook de kleine broedmachine waarin je kuikens uit het ei zag komen trok veel bekijks. De expositie werd opgefleurd door ongeveer 400 kleurplaten, allemaal van kinderen van de Texelse basis scholen die hadden meegedaan aan de door Kotex uitgeschreven kleur- wedstrijd. Voor elke klassegroep wa ren drie prijzen uitgeloofd, dus totaal 26, die zaterdagmiddag door de oud bestuursleden Giel Heijmans en Huug Snoek werden uitgereikt. De vereniging heeft zich altijd al in gespannen om kinderen en jongeren voor de kleindierensport te interesse ren. Verantwoordelijkheid dragen voor dieren is van grote opvoedkundige waarde. Het bestuur zal dan ook trachten nieuwe aanwas vooral onder de jeugd aan te werven. brengst uit de toeristenbelasting vol gens uw cijfers ƒ800.000,- hoger kan zijn en u wilt helpen dit boven water te krijgen (daar had u overigens al eerder mee kunnen beginnen, als u vindt dat de goeden niet onder de slechten mogen lijden), dan voorspel ik u dat „de politiek" de toeristenbe lasting met kwartjes tegelijk zal verlagen. Als laatste: over de oproep van de voormannen van TVL en TVO aan hun leden om schadeclaims bij de gemeente in te dienen het volgende. Met name in de reisbranche weet men al sinds jaar en dag dat bij het drukken van vakantiegidsen niet op voorhand bekend is wat een vliegtic ket exact kost, wat de brandstof toeslag is, enzovoort. Dus daarom: prijzen onder voorbehoud! Het posi tieve van voorgestelde actie is wel, dat als iedere logiesverstrekker op geeft hoeveel toeristenbelasting hij misloopt (uit eigen zak bij zou moe ten leggen?), de gemeente een veel beter inzicht krijgt in het totaal van de toeristische overnachtingen... Namens de fraktie van Groen Links Texel, Peter Bakker, Den Burg NASCHRIFT REDACTIE: In het hoofd artikel van de vorige krant -onder de kop „Raad bespaart burgers forse verhoging reinigingsrechten", 't is maar wat je spectaculair noemt- geeft wethouder Terpstra wel degelijk een toelichting op zijn „ommezwaai". Ook wethouder Krijnen wordt geci teerd. Beide wethouders zijn door ons tijdens één der onderbrekingen van de begrotingsvergadering bena derd. Het is logisch dat de positie van Terpstra de meeste aandacht krijgt, als verantwoordelijk wethouder financiën. TVL en TVO zaten niet „in de gordijnen" naar aanleiding van de kranteverslagen, maar omdat ze zich overvallen voelden door het raads besluit. Uiteraard hebben we daarnaast de vrijheid om commentaar te geven. In de rubriek „Groen Zwart", het hoofd artikel en andere berichten hebben we geprobeerd het vergaderverloop zo duidelijk mogelijk te schetsen. In grote lijnen op dezelfde wijze als u in het ingezonden stuk hebben wij in ons commentaar uitgelegd hoe het besluit van de raad tot stand is geko- Vanavond treffen Hans Geus en Ewoud Bakker elkaar in de halve fina les van het indoor-tennistoernooi in sportcentrum 't Stappeland. In de an dere halve finale staan Leo Saai en Bob Blijerveld tegenover elkaar. De halve finalisten bij de dames worden vanavond pas bekend. De finales zijn morgenavond. De wedstrijden begin nen om 18.30 uur. Vrijdag staat het kampioenschap voor heren- en da- mesdubbels op het programma. Op 28 en 29 november volgt een toer nooi voor gemengde dubbels. De aquariumvereniging In Aqua Vita houdt vrijdag om 20.00 üur een bij eenkomst in d'ouwe Ulo. ledereen met belangstelling voor vissen en planten is welkom. Een bekende spe cialist vertelt over een vis- en plan- tenreis naar Oosterlijk Kameroen. In verband met deze verenigings avond is er geen ruilbeurs. Bestellin gen kunnen in de pauze worden geplaatst. Eenakterfestival Tijdens de tweede uitvoering van het eenacterfestival, vrijdagavond in thea ter Klif 12, gaan zeven toneelgroepen op herhaling. De volgorde van op komst is als volgt: 1. Hervormde Vrouwenkring; 2. Cor, Aris en Lia; 3. TC kwadraat; 4. Verdraaid; 5. Toneel groep Oosterend; 6. Sint Jan; 7. Klif 12. De eerste voorstelling begint om 19.00 uur. Naar verwachting zal het programma tussen 00.30 en 01.00 uur zijn afgelopen. Toegangskaarten kunnen bij Klif 12 worden gereser veerd, tel. 19633. Lionsveiling De goederenveiling van de Lionsclub zal volgend jaar op 23 en 24 april worden gehouden in plaats van een weekend eerder, zoals in de vorige krant was vermeld. Omdat enkele plaatsen zijn vrijgeko men, kunnen 55-plussers zich aan melden voor het „zwemmen voor ouderen". Zwemles en bewegen in het water staan centraal bij deze ac tiviteit van de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Onder leiding van me vrouw Boon wordt elke dinsdagoch tend in het zwembad van Graaf geoefend. Belangstellenden dienen zich op te geven bij projectleider Henk Snijders, telefoon 12696. men, gelardeerd met achtergrondin formatie. Dat zaken naar elkaar toegeschreven zijn, bestrijden wij; vergaderverslag en commentaar staan los van elkaar. Met de conclu sies hoeft u het natuurlijk niet eens te zijn. Overigens vinden wij kritiek op de pers prima; dat houdt de on derlinge relatie levendig en komt ten goede aan de kwaliteit van discus sies over maatschappelijk belangrijke kwesties. Hopelijk wacht u met uw volgende „commentaar" daarom niet nogmaals tien jaar. De schrijver van „Groen Zwart" in de Texelse Courant van vrijdag 13 no vember wil dat aan éénmaal ingeno men standpunten, zoals nu kostendekkende reinigingsrechten, al tijd de hand wordt gehouden. Nie mand kon twee jaar geleden bevroeden dat de reinigingsrechten in deze mate ieder jaar verhoogd zou den worden om de kostendekking te handhaven. Of er NU door de ge meenteraad wordt ingegrepen, of vol gend jaar maakt niet veel uit. Het had er toch van gekomen. Heeft u al eens uitgerekend wat het een huishouden per keer kost als de container wordt opgehaald? Er wor den dus heel andere kosten opge voerd, dan waarmee het gewone Texelse gezin te maken heeft. En die kosten konden wel eens voor een groot gedeelte door toeristen worden veroorzaakt. Dus de koppeling verla ging reinigingsrecht versus verhoging toeristenbelasting is zo gek nog niet. En over consequent zijn verwijs ik naar Cor Kieboom, de toenmalige voorzitter van Feyenoord. Jarenlang bestreed hij het betaalde voetbal te vuur en te zwaard, maar in 1954 ging hij in één weekend om en sprak toen de historische woorden: „Waar staat geschreven dat ik consequent moet zijn?". F. Schellinger, Oudeschild. NASCHRIFT REDACTIE: In ons com mentaar veroordeelden we niet het loslaten van het principe van kosten dekkende reinigingsrechten, maar stelden we de overhaastewijze waarop het raadsbesluit tot stand kwam aan de kaak. BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Het hok met kuikens is vooral voor kinderen altijd weer een trekpleister op de

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5