Monumentenlijst wordt verder uitgebreid u. Ronde om Texel Van Houten nog aan de leiding in Jeu de Boule strijd Vijf baanrecords tijdens bowlen Volleybal programma MAB autocross '93 Lelietoernooi Hoge score voor De Ruwe/Hopman Eilandcompetitie volleybal Bruin dwingt Voskuil remise af Veel talent bij indoortennis Dik Haker fietste meeste kilometers Sinterklaastoernooi voor judoka's VRIJDAG 27 NOVEMBER 1992 199 TEXELSE COURANT PAGINA 7 VERVOLG VAN PAGINA 1 was geweest, zou de verandering van de organisatiestructuur evengoed zijn doorgevoerd." Na enig aandringen laat Lodder toch blijken dat de conflictsituatie en de bestuursverkiezing van morgenavond aanleiding waren om op te stappen. ,Als we het niet hadden gedaan, was er een kans dat ex- commissieleden of Westerslag-leden zouden proberen ons via de bestuurs verkiezing of een motie van wantrou wen te wippen. De gevolgen zouden onduidelijk zijn; in elk geval zou een situatie ontstaan die niet in belang is van het Rondje. Het initiatief, van Eis- sen en de andere bestuursleden is een oplossing om de rust terug te brengen en de continuïteit van de Ronde te waarborgen." Losser Door de voorgenomen nieuwe organi satiestructuur komt de kustzeilvereni- ging losser van de Stichting Ronde om Texel. Het KZVW-bestuur vindt het niet langer wenselijk dat de pro blematiek betreffende de Ronde voor een groot deel werd uitgevochten tij dens haar vergaderingen, waardoor verenigingszaken zelf in het gedrang kwamen. Momenteel zijn drie bestuursleden van de KZVW afgevaardigd in het stichtingsbestuur. In overleg tussen beide besturen is nu besloten voort aan nog slechts één persoon af te vaardigen. Het verenigingsbestuur wordt van zeven naar vijf personen teruggebracht. Voor de aftredende drie bestuursleden hoeft dus maar één opvolger te komen. De vertegen woordiging door één persoon geeft volgens de KZVW voldoende binding met de organisatie van de Ronde, zonder dat de vereniging teveel wordt belast met „futiliteiten" rond organisatie. Voor de nieuwe invul ling is een statutenwijziging van de stichting nodig. Integratie In de nieuwe situatie bestaat de stichting weer uit vijf personen, maar samenstelling is anders: één uit het KZVW-bestuur, één uit een Texel- promotionele organisatie en drie uit de rondecommissie. De integratie tus sen stichting en commissie krijgt hierdoor gestalte. Beide besturen to nen zich tevreden over deze overeen komst. Eissen beschouwt de verminderde invloed van de vereni ging in de stichting als een goede ontwikkeling. „Als de Ronde om Texel, volwassen wil worden, moeten vakmensen aan het roer staan en een betere structuur nodig. In de huidige situatie probeert de hond steeds in z'n eigen staart te bijten. Dat moeten we in de toekomst zien te voorkomen." Lodder ziet als groot voordeel dat de stichting, die statutair eindverant woordelijk is, dankzij de integratie straks beter op de hoogte zal zijn wat in de uitvoerende sfeer gebeurt. Zelfde personen? De opstappende bestuursleden kun nen overigens weer terugkeren in het stichtingsbestuur, omdat ze alle drie >n de nieuwe rondecommissie zitten. Of dat gebeurt, is nog niet bekend. Klaas Eissen zou het niet verstandig vinden, gezien alle commotie rond deze personen. „Het zou het negeren van de situatie zijn." Op de vraag of de nieuwe structuur een trucje is om op de oude voet te kunnen doorgaan, antwoordt Edwin Lodder: „Het is niet onze intentie dat dezelfde bestuursleden in het stich tingsbestuur terugkeren." Hij wijst er echter op dat in het toekomstplan staat dat de voorzitter, penning meester en wedstrijdleider uit de commissie in de stichting worden af gevaardigd. Als wedstrijdleider kan lodder dus zelf weer zitting nemen in het nieuwe stichtingsbestuur; hij wil niet bij voorbaat van deze mogelijk- heid afzien. Cees van Houten heeft nog steeds leidende positie in de Jeu de Boule competitie. Hij voelt echter de hete adem van Ate Sijtsma in zijn nek, die door een uitstekende score in de laatste wedstrijd dichterbij komt. Het enthousiasme onder de Jeu de Boulers is groot. De eerste plaats van he zaterdagcompetitie wordt ingeno men door Joop Speelman. Aaf Brans s van een vijfde naar een tweede klassering opgeklommen. In de top '/ijf doemden twee nieuwe namen op: Cor Timmer en Joop Sikkeleras. Jeu de Boules Texel, zoals de club officieel heet, kan nog steeds nieuwe leden gebruiken. Geïnteres seerden kunnen zich melden bij Cees ■en Houten, telefoon 18836. Uitslagen: "oensdagmiddagcompetitie (na 6 x spelen) Cees van Houten met totaal 201 punten; 2. *'e Sijtsma 189; 3. Joop Sikkeleras 170; 4. Uuw Boonman 129; Aaf Brans 129; Janneke (ampstra 129; Fup Zegers 129. De zaterdag- Jtiddagcompetitie (na 4x spelen) 1. Joop Speelman met in totaal 160 punten; 2. Aaf tans 157; 3. Cor Timmer 156; 4. Ate Sijtsma '53; 5. Joop Sikkeleras 149. Tussen Gravenstraat 29 en de bioscoop staat Gravenstraat 31, dat niet zo heel monumentaal is maar toch zodanig bijdraagt aan het totale pleinbeeld, dat het waard is om op de gemeentelijke monumentenlijst gezet te worden. De gemeentelijke monumentencom missie zal zich binnenkort uitspreken over op het opnemen van een aantal panden en andere historische objec ten op de gemeentelijke monumen tenlijst, waardoor restauratie van deze gebouwen kan worden gesubsi dieerd. De gebouwen die nu zijn voorgedragen zijn voorlopig de laatste van de algemene inventarisa tie die als sinds 1985 gaande is. Vanaf nu zullen alleen nog concrete incidentele projecten, zoals kerken en schapenboeten worden bekeken en voorgedragen, eventueel op ver zoek van de eigenaar. Het gaat niet altijd om gebouwen. Dat geldt met name voor de kaap in de duinen bij De Koog. Deze histo risch interessante mast, die in beheer en onderhoud is bij de dorpscommis sie van De Koog, was voor dë scheepvaart een hulpmiddel bij navi gatie maar heeft die functie door de opkomst van de electronica vrijwel verloren. Voor de rest biedt het dorp De Koog weinig monumentaals, met uitzonde ring van de kerk en het voormalige boerderijtje ernaast, die al op de rijksmonumentenlijst staan. De dorps commissie dacht daar anders over en stelde voor het VVV-kantoor, hostel- lerie 't Gouden Boltje en het voorma lige postkantoor aan de Brink op de lijst te zetten. Ambtenaren en b en w hebben dat afgewezen. Een betere kans maken de woningen Kikkertstraat 51, 53, 55 en 57 in De Cocksdorp. Dit is een onderdeel van een blok van oorspronkelijk zes arbei derswoningen die dateren uit het be gin van de Eierlandse polder. Voorgevel en kap zijn nóg redelijk in tact. Voor de rest is erg veel veran derd in de loop der jaren. B en W vinden dat alleen de gevels en kap pen voor bescherming in aanmerking komen, zodat ze in stand kunnen blij ven, ook als twee woningen tot één zouden worden samengevoegd. Dat laatste is niet uitgesloten want de woningen zijn zo klein dat ze niet aan hedendaagse eisen beant woorden. Oost Hoewel het gedeeltelijk is verminkt, wil men ook het huis Oost 99 op de lijst zetten, vooral door de bouwkun dige samenhang met de panden 101 en 103 die al eerder werden geïnven tariseerd. Ook de stolpboerderij Oosterender- weg 26 (van Mr M. de Weijer) komt op de lijst, maar niet in zijn geheel. Onder bescherming vallen de hoofd vorm, de kap, de noordwestgevel en de zuidwestgevel, waarbij het wense lijk wordt gevonden de wagendeuren opnieuw aan te brengen. Ook Waalderstraat 20 in Den Burg is beoordeeld, maar b en w voelen niets voor plaatsing op de lijst omdat de oorspronkelijke boerenwoning met achterliggende stolp zoveel verande ringen heeft ondergaan, dat de oor spronkelijke bouwvorm is aangetast. Over het opnemen van Weverstraat 99 op de lijst was al gunstig beslo ten, maar het blijkt wenselijk een kleine schuur met kelder en een zeer oude muur tot onderdeel van dit mo nument te verklaren. Twijfels Ernstige twijfels inzake de monumen tale waarde zijn er over Binnenburg 6-8. Dit pand is door de bouw van de winkel aangetast en er worden nog meer „vervalinvloeden" verwacht door het „oprukkende winkel bestand" van Den Burg. B en W vin den echter dat de bovenzijde van het pand en de gevels bescherming ver dienen. Ook de voorgevel van Vismarkt 7 (Polderhuis) moet be waard blijven. De achterbouw en de latere verbouwingen van deze voor- Een onbetwist monument is Burgwal 20. een markant gebouw wing rond de N.H. kerk in het oudste deel van Den Burg. dat deel uitmaakt van de bebou- malige Boerenleenbank worden niet monumentaal gevonden. Geen twijfels zijn er over de monu mentale waarde van Burgwal 20; een markant gebouw in het oudste deel van Den Burg, een onderdeel van de bebouwing rond de N.H. kerk en het kerkhof. Het pand Binnenburg 23 (J. de Waal) vindt echter geen genade. De oor spronkelijk 18e eeuwse woning/werk plaats is vooral aan de kant van de Binnenburg erg veranderd. Alleen de gevel aan de Hogerstraat zou in aan merking komen voor de lijst, maar daar voelt het college blijkbaar niet voor. Gravenstraat 31 vindt wel genade. Op zichzelf is het niet „monument waardig" maar in zijn huidige vorm harmonieert het met de aangrenzen de bioscoop, een rijksmonument. Aan de andere kant grenst het aan een gemeentelijk monument. De totale bouw bepaalt de sfeer van het pleint je. Wat b en w betreft hoeft het voormalige koetshuis van dokter Wa- gemaker (Warmoesstraat 50) niet op de lijst omdat het sinds de recente verbouwing zijn karakter heeft verlo ren. Mede daarom wordt ook het aangrenzende huis Warmoesstraat 52 niet monumentwaardig geacht, een opvatting die afwijkt van de voorstel len van de ambtenaren. Wel is gunstig beschikt over Schilde rend 1 en 3, vooral in verband met de samenhang met andere gemeen telijke monumenten. Over Schilderend 5 en 7 is nog geen oordeel geveld. Van het oorspronkelij ke ontwerp is niet zoveel meer over. De commissie moet het maar zeggen. Armenkamers De voormalige armenkamers Mo lenstraat 23, 25, 27, 29, 31 en 33, komen wat betreft hoofdvorm en voorgevel voor bescherming in aan merking. Voor de rest niet omdat de afmetingen van de woningen niet voldoen aan hedendaagse woo- neisen. De houten schuur Molenstraat 66 (hoek Keesomlaan) komt wel in zijn geheel in aanmerking voor de lijst. De schuur is het pakhuis dat hoorde bij de molen, waarnaar de Mo lenstraat is genoemd. Postweg 70/72 („De Scholerie") is volgens de adviserende ambtenaren qua architectuur niet zeldzaam, niet Texels en ook niet gelegen in een landschappelijk interessant gebied en zou daardoor niet in aanmerking moeten komen. Voor b en w is dat echter nog de vraag en het college is dan ook benieuwd naar het oordeel van de commissie. Het pand Hogereind 8 (naast het agrarisch museum) in De Waal staat De zeekaap in de duinen bij De Koog. al op de lijst, maar men wil nu ook het interieur erop zetten, vooral om dat de stolp voor museumdoeleinden wordt gebruikt. De oude muur rond het kerkhof en de kerk in De Waal wordt van cultuur-historische waarde geacht en komt daardoor ook op de lijst. Dat geldt tevens voor de stolpboerde rij De Ruyterstraat 130, hoewel het herhaaldelijk gewijzigde voorhuis eigenlijk „te mooi" is gemaakt. Het gebouw ziet er verder op zichzelf goed uit en staat op een markante plaats in het dorp. In meerdere van de bovengenoemde gevallen nam de eigenaar zelf het ini tiatief om zijn gebouw op de lijst te j krijgen. Het is gemeentelijk beleid om in elk geval geen panden op de lijst te zetten als de eigenaar het niet wil, hoewel het juridisch wel mogelijk is om het tegen zijn zin te doen. Wijziging voetbalprogramma. De aangekondigde voetbalwedstrijd Tex.Boys Cl-Helder C1 van aanstaan de zaterdag moet zijn Texel C1-Helder C1 12.30 u. In de woensdag-donderdag bowling league zijn vijf baanrecords gegooid. Theresia Veldman van Bar 't Galjoen gooide een baanrecord van 220. Maar haar team kon niet op tegen het geweld van het Stunt Team waarvan Trijn Stiggelbout een baan record van 236 gooide. Ook Anneriet Keijzer van Verseput Verzekeringen gooide een baanrecord van 200. Dit team was echter niet opgewassen tegen de heren van Strandplevier. De vierde die een baanrecord gooide was Wil Rovers van de All Stars. Tabakshop kon niet op tegen Hotel de Weal waar Henk Plaatsman een baanrecord van 224 gooide. De dames van Question gooi den goed maar verloren toch van de vrouwen van Tabakspec. Mets. Bij de jeugd waren het Ronald Blijerveld en Robert v. Splunter die drie punten af snoepten van hun tegenstander. Uitslagen: Sommeltjes-T.Z.N. 4-1; Drog. Mets-Last Minnet 4-1; L.B.L.-Paal 12 1-4; Bedr. Serv. Dekker- J.B.S. Oele Schoo 4-1; Champ sisters-Piama 2-3; Albert Heijn-Boys Girls 4-1; Baanbrekers- Team Vour 3-2; Hocus Pocus-Hotel Tatenhove 0-5; Tabakshop-Hotel de Weal 1-4; Timmers Tearoom-AII Stars 1-4; Hotel Strandplevier- Verseput Verz. 4-1; Bar 't Galjoen-Stunt Team 2-3; Question-Tabakspec. Mets 0-4; Klavervier-M.M.C.M. 4-0; De Pins-T Fords 3-1; Deurdouwers-Drog. Mets 0-4; Strandplevier- Kiosk Pad Opduin 3-1; De Matino's-la Cassa- role 3-1. Zaterdag 28 november: Quelderduyn 13.30 u. Zeemacht 1-Tevoko 3 (d) 16.30 u. Tevoko 1-De Boemel 1 (j/C) 15.00 u. W.S.O.V. 3-Tevoko 3 (h) Maandag 30 november Sportlaan 18.45 u. H.C.S.C. 2-Tevoko 1 (d) 18.45 u. Quelderd./Sh 2-Tevoko 1 (h) In vergelijking met de afgelopen au tocross, is er komend jaar een be langrijke verandering bij de MAB. Toen werd gereden in drie klasse's, te weten: Formule I, formule II en standaard. Dit drietal wordt komend jaar uitgebreid met een Rodeo klasse. De standaardklasse heeft de laatste jaren een gedaanteverandering onder gaan. Eerder mocht je niets verstevi- Op 19 december wordt voor de vier de keer het lelietoernooi zaalvoetbal gehouden in Sporthal Ons Genoegen. -Vorige edities waren een groot suc ces, vandaar dat is besloten de tradi tie ter afsluiting van het lelieseizoen voort te zetten. De tijden waarop wordt gespeeld zijn afhankelijk van het aantal deelnemen de teams. Ploegen kunnen zich opge ven bij H. Witte, Doolhof 4, telefoon 14774. De achtste avond van de klaverjas- club Den Burg is gewonnen door Ruth de Ruwe en Ferry Hopman met 7641 punten. Zij klommen hierdoor van de 14e naar de 8e plaats. Als tweede eindigden Frans Witte en Richard Kleinveld met 7083 punten. Zij stegen één plaats, van de 35e naar de 34e. Met 7065 punten wer den Roël de Zwart en Carlo Bos der de en gingen van de 12e naar de 7e plaats. Anton v. Heerwaarden en Jan Kloosterman werden vierde met 7060 punten. Zij stegen van de 29e naar de 20e plaats. Als vijfde eindig den Eric Jan Geus en Peter de Porto met 6760 punten. Volgende week moeten nog drie partijen worden gespeeld voor de eerste periode. Het zal gaan tussen de eerste drie, daar zit 2600 punten verschil tussen. Totaal na 32 partijen: 1. Echtpaar F. Veeger 54775; 2. W. Derksen- P. v. Heerwaarden 53672; 3. H. v. Loo-Th. Witte 52170; 4. F. Halsema-E. Eelman 51943; 5. J. Wiersma-J. Vinke 51716; 6. Echtpaar Ofrein 51688; 7. R. de Zwart-C. Bos 51072; 8. F. Hopman-R. de Ruwe 51052; 9. C. Zijm- N. v.d. Veen 50943; 10. K. v. Heerwaarden-R. Caspers 50719. gen aan de auto, maar in de loop der jaren is dit veranderd. Nu rijden de „Standaard" auto's met weggewerk te bumpers en weggewerkte platen hout of metaal in de kofferbak. De cinlinderinhoud was vastgesteld op maximaal 1700 cc. Na een enquête onder de rijders en meervoudig over leg tussen bestuur en autocross commissie, is besloten om de cilin derinhoud „vrij" te geven bij een maximum van 4 cilinders. Voor de nieuw te vormen Rodeo-klasse geldt, dat het standaardauto's moeten zijn, met een maximum van 6 cilinders. Er mag behalve een rolkooi niets aan de auto worden verstevigd. De verwach ting is dat de autocrossen nog meer spektakel zullen bieden, en dat de Rodeo-klasse een sterk groeiende klasse zal worden. Bij de autocross inschrijving zal een herzien en aange past technisch reglement worden verstrekt. Met vragen kan men bij de cross-commissie en het bestuur terecht. Programma dinsdag 1 december: Veld A: mannen: 18.30 u. v.d. Woude-Tevoko'70 Tatenhove 19.12 u. Tatenhove-ABN/Amro v.d.Woude 1 9.54 u. DGM-Autocentr. ABN/Amro 20.43 u. Slock 1-Kogerend DGM 21.30 u. Paal 9-De Pilaar Gr. Slock 1 22.18 u. Balcken-Slock 2 De Pilaar Veld B: mannen en vrouwen: 18.30 u. Westerl.-Leydekkers Durper Drup 19.12 u. D.Drup-Mantje Westerlaken 19.54 u. Klif 12-Vespertina Eierl.Huis 20.43 u. Eierl.Huis-Haarst. Vespertina 21.30 u. De Vlier-Sportshop Haarstudio 22.18 u. 7 Prov.-Question De Vlier Veld C: vrouwen: 18.30 u. Texèle-Meermarkt Smash 3 19.12 u. Smash 3-De Rival Meermarkt 19.54 u. Nioz-Ria's Winkeltje Rival 20.43 u. lepe de Boer-Vissers B. Ria's W. 21.30 u. Timmers B.-Smash 2 lepe de B. 22.18 u. Zeilmakerij-Cohen Smash 2 Wedstrijdleiding: Freek en Leontine, tel. 10291. Dinsdag 24 november: Paal 28-Cocky's kapsalon 3-0; Graaf Spuiterij- Tevoko '70 2-1; Meltec-Teso 0-3; Kogerend- Maarcobouw 1-2; Gr. Slock 2-Pilaar 0-3; R.W.S.-12 Balcken 0-3; Garantmarkt-RaboIJzer 1-2; N.B.C.-Foto de Waal 2-1. Vrouwen: Question-Mantje 3-0; Westerlaken-7 Provin ciën 3-0; Eierlandse Huis-Leydekkers 3-0; De Vlier-Haarstudio 0-3; Ass. Bremer-Smash 3 3-0; Nioz-Ass.Bremer 2-1; Beautique Texèle- Ria's Winkeltje 2-1; Gr. Slock-Meermarkt 0-3; Klif 12-Sportshop 0-3; Durper Drup- Verspertina 3-0. Dammer Adriaan Bruin wist Victor Voskuil op knappe manier zijn eerste verliespunt af te snoepen. Weliswaar voerde Voskuil een damzet uit. Deze leverde evenwel niet het verwachte voordeel, want na de damafname resteerde een gelijkwaardige positie. Het evenwicht werd daarna neit meer verbroken. Rinus Vittali wist op bekwame wijze Jos de Wolf te verslaan. Gerrit Blom, die een goed seizoen heeft, won op knappe wijze van Gerrit Vlaming. Frans Bos wist vanuit een eigenlijk kansloze positie te profiteren van een slordigheid van Adriaan Bruin en kon zodoende nog ontsnappen naar remise. Jos de Wolf wist op een In Sport- en evenementenhal 't Stap- peland werden dit weekend de dub- belkampioenschapen tennis afgewerkt. Winnaar bij de heren werden Bob Bijerveld en Daniël Sleu tel. Bij de de dames ging de winst naar Jannie Zutphen en Els Pastoor. Bij de heren werd de eerste halve competitie afgewerkt in drie poules van vier wedstrijden, bij de dames twee poules van vijf. In de halve fi nales versloeg het duo Bob Blijer- veld/Daniël Sleutel het koppel Witze Baars en Stefan Bakker met 1-6 en 1-6. In de andere halve finale bond het koppel Frank Boeyen/Theo van Maanen het duo Cees Boeyen en Hans Geus met 6-4, 3-6 en 6-3 aan de zegekar. Bij de dames bereikte het koppel Saskia van Veen/Atie Voerman ver rassend de halve finale, waarin het duo Jannie Zutphen/Els Pastoor met 1-6 en 1-6 genadeloos toesloeg. De andere halve finale verloren Yvonne Middel en Ingrid Pastoor van Joke Ie Roux en Alie Boeyen. *Squash. Ko Koenis is samen met Eveline Bakker squashkampioen van Texel geworden. Koenis kwam zicht baar minder afgemat uit de strijd dan mede-finalist Wil Wassenaar. Eveline Bakker had een zware dobber aan opponent Desiree Boks, die ze met 3-1 versloeg. goede wijze te profiteren van een onnauwkeurigheidje van Jaap van Heerwaarden. Aan kop van de rang lijst blijft het spannend. Victor Vos kuil gaat aan de leiding gevolgd door Piet Bakelaar en Rinus Vittali. Voor de bond wordt zaterdag een uit wedstrijd gespeeld tegen GSZ uit Bovenkarspel. De uitslagen van de laatste weken zijn als volgt: G. Vlaming-F. Kuiper 2-0; J. de Wolf-M. Vittali 0-2; A. Sijtsma-C. Vinke 0-2; J. de Wolf-M. Vittali 0-2; A. Sijtsma-C. Vinke 0-2; W. Timmer-P. Bakelaar 0-2; A. Bruin-F. Bos 1-1; V. Voskuil-J. v. Heerwaarden 2-0; G. Blom-P. Bakelaar 0-2; F Bos-W. Timmer 2-0; J. v. heerwaarden-A. Sijtsma 2-0; F. Kuiper-M. Vittali 0-2; V. Voskuil-A. Bruin 1-1; G. Blom-G. Vlaming 2-0; F. Bos-P. Bakelaar 0-2; J. v. Heerwaarden-J. de Wolf 0-2; W. Timmer-V. Voskuil 0-2; G. Blom-C. Vinke 1-1. Ondanks een rugblessure zat Dik Haker van alle toerclub-leden afge lopen seizoen het meest op de fiets. Van april tot en met oktober wist de onverslijtbare sportman liefst 5.560 kilometer weg te trap pen, zo werd tijdens de jaarverga dering van Toerclub Taxi 12000 bekend gemaakt. Twee andere Dir ken bleven niet ver uit de buurt: 'Dirk Bakker uit Oudeschild was met 5325 km een goede tweede en Dick Witte stond eveneens hoog genoteerd, evenals Maarten Dijker. De toerfietsers zullen in 1993 waarschijnlijk geen Vaals- Texel rijden, maar een andere monstertocht: Luxemburg-Texel. De ze rit over circa 500 km moet in twee dagen worden verreden, ver moedelijk eind augustus. Tijdens de voorjaarsvergadering wordt hierover een definitief besluit genomen. Zaterdag houdt judoclub Shima een onderling Sinterklaastoernooi in de Ferreverzaal. Tijdens deze onderlinge wedstrijden zullen de judoka's in pou les tegen elkaar spelen. De wedstrij den staan onder leiding van trainer Lou Migo. Het toernooi begint om 10.30 uur met de wedstrijden tussen de „zaterdagjudoka's", daarna komen de „woensdagjudoka's" aan de beurt. Informatie bij het secretariaat, Dick Schermer, tel. 14239.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7