KLV liever klein dan kleinschalig f rYvs Texelse brandweer bij regio-oefening Toerfietsers genieten Klaverjassers Koomen en Snoek stijgen met stip Goed debuut Texelaars in judo selectie-team Klif-dames scoren aan de lopende band Weinig deelname eerste boscross Visserskoor voelt zich thuis bij DEK Jacky Rammees op dreef bij De Koog zaterdag Mareis dames gaan strijdend ten onder Mix dubbel beker voor Van Hattum/Van Maanen Ronde om Texel Sint Nicolaasid.ee? y J2 DINSDAG 1 DECEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 5 De Kleine Logies Verstrekkers-vereniging zal zijn naam voorlopig niet veranderen. Een voorstel van voorzitter Gerard Zoetelief om de naam te wijzigen in Kleinschalige Logies Verstrekkersvereni ging, ontmoette weinig enthousiasme op de donderdag gehou den vergadering in Bosch en Zee. Zoetelief vond „klein" van wat al te veel bescheidenheid getuigen. Kleinschalig was vol gens hem een veel positiever begrip. Het is immers het tegen overgestelde van grootschalig en dat wordt steeds meer synoniem voor onpersoonlijk, onoverzichtelijk en weinig karakte ristiek. Onderzoek wijst uit dat de smaak yan het toeristisch publiek steeds neer uitgaat naar kwaliteit, privacy ruimte. Vooral dat laatste kunnen (leinschalige logiesverstrekkers vaak neer bieden dan grote parken, als de okale overheid tenminste die kleine ogiesverstrekkers de gelegenheid geeft om hun accommodatie aan be- ïoorlijke eisen te laten voldoen. Hun :oncurrentiepositie wordt dan ij- jersterk. Net als de recreatiewonin gen in de grote parken moeten de ippartementen en huisjes van de lieine logiesverstrekkers een flinke ippervlakte kunnen krijgen en appar- ementen zouden omgezet moeten vorden in vrijstaande huizen. Tè klei ig bedrijven moeten de gelegenheid «bben uit te breiden tot een exploi- abele schaal. De KLV-ers waren het laar allemaal roerend mee eens, naar zagen de noodzaak van naams- .erandering niet in. Iemand beweerde elfs dat „kleinschalig" nog kleiner is lan klein. In elk geval werd voorlopig veinig gevoeld voor verandering en et bestuur legde zich daar zonder nokken bij neer. let KLV-bestuur is wel verbitterd dat In de Wieringermeer is gisteravond een grote regionale brandweeroefe ning gehouden. Leden van het Texel se korps verzorgden daarbij de waarschuwings- en verkennings- dienst. Zo'n drie vier keer per jaar oefenen alle regionale brandweerkorpsen en reddingspeloton. Deze grote bij eenkomsten zijn nodig om de hele rampenbestrijdingsorganisatie op de proef te stellen. De ramp die dit keer in scène was gezet betrof een neergestort militair vliegtuig. De slachtoffers werden gespeeld door mensen van de Lo tusstichting, die zijn gespecialiseerd in het levensecht nadoen van zwaar gewonde mensen. De Texelse afvaardiging had de taak te controleren of geen gevaarlijke stoffen naar bewoonde gebieden af dreven. Hiertoe moesten de Texelaars metingen in het veld doen. Een peloton van circa 250 felgekleur de fietsers snelde zondagochtend de veerboot af voor de veldtoertocht die toerclub Taxi 12000 op het eiland hield. Op mountainbikes en aange paste racefietsen legden de overkan- ters, aangevuld met enkele tientallen Texelse fietsfanaten, een gevarieerde route over de zuidelijke helft van Texel af. Via de dijk van de PH-polder en Oudeschild werden de deelnemers de modder ingestuurd van de groene weggetjes in het Hogeberggebied. In de Westen konden ze op de verharde wegen weer op adem komen, maar in het bos was het opnieuw zwaar met soms smalle paden en korte klimmetjes. De laatste krachtproef was het strand tussen paal 12 en 9. Oankzij de lage waterstand konden fietsers op harde ondergrond rij den, zodat ze een goed tempo bleven ontwikkelen. Besmeurd maar voldaan arriveerden de deelnemers een kleine twee uur na de start weer op de veerhaven. De Texelse organisatie kreeg veel lof toegezwaaid voor het aantrekkelijke traject, zodat te ver wachten valt dat de opkomst voor de tweede rit in januari wederom groot tal zijn. de gemeente niet bereid is gebleken een flink aantal van de nog resteren de bedden toe te delen aan deze sector. Dat is vooral een tegenvaller omdat de gemeente niet onwelwil lend leek toen de KLV enige tijd gele den een rapport presenteerde waarin de noodzaak van 1200 slaapplaatsen voor deze sector werd bepleit. In de laatstgehouden vergadering van de raadscommissie van Ruimtelijk en Huisvestingsbeleid werden echter tal van aanvragen afgewezen en werden niet meer dan 40 slaapplaatsen toe gedeeld. Eigen schuld Zoetelief zei echter de schuld van de ze teleurstellende ontwikkeling niet te willen neerleggen bij de raadsleden. „Het zit 'm in onszelf. We hebben er blijkbaar niet hard genoeg achteraan gezeten. Het wordt tijd dat wij in de plaatselijke politiek meer invloed krij gen. Hoeveel logiesverstrekkers zitten er in de gemeenteraad? Het lijkt wel of het allemaal boeren zijn. Ze wedij veren daar in pogingen om boeren hun zin te geven. Duizend slaapplaat sen voor kamperen op erven, appar tementen, tien in plaats van vijf tenten. Het kan niet op. En dat met het argument dat boeren het zo moeilijk hebben en die bijverdienste dus niet kunnen missen. Gerard van der Kooi van de partij van de Arbeid zei: als een schilder het moeilijk krijgt, mag hij dan ook gasten gaan houden in zijn werkplaats? Nou, ik ben het meestal niet met Van der Op de tweede avond om het klaver- jaskampioenschap van Texel werden opnieuw hoge scores genoteerd. Eerste werd het koppel Ko Koomen - Willem Snoek met 7324 punten. Zij maken daarmee een geweldige sprong in het klassement. Van de achtentwintigste plaats stijgen ze naar de zevende plaats. Tweede werden met 7227 punten Paul v/d Lee en Karei v. Heerwaarden die hiermee de eerste plaats overne men van het duo Rens Kampstra-Bart Weijdt dat deze avond een heel slechte score behaalde en naar de veertiende plaats duikelde. Goede derde werden Anita v/d Star en Mir jam Boogaard met 7169 punten, zij nemen nu een mooie zesde plaats in. De vierde plaats was voor Peter v. Heerwaarden en Wil Derken met 7131 punten. J. Verijzer en Rein Haarsma scoorden ook goed met 7072 punten, evenals het echtpaar Jaap en Janny van Heerwaarden met 7043 punten. In de totaalstand zijn de onderlinge verschillen gering, zo dat op de derde speelavond op 19 december weer volop strijd wordt verwacht. Uitslag van tweede speelavond: Ko Koomen-Willem Snoek 7324; Paul v/d Lee- Karel v. Heerwaarden 7227; Anita v/d Star- Mirjam Boogaard 7169; Peter v. Heerwaarden- Wil Derksen 7131; Jan Verijzer-Rein Haarsma 7072; Jaap en Janny v. Heerwaarden 7043; Tinie Huisman-Jo Keijzer 6878; Nico Ooyevaar-Freek Veeger 6842; Willem Koomen-Piet Schrama 6799; Frans Bos-Dini Winters 6754. Totaalstand: Paul v/d Lee-Karel v. Heerwaarden 14349; Tini Huisman-Jo Key- zer 14322; Freek Veeger-Nico Ooyevaar 13823; Jaap en Janny van Heerwaarden 13485; Jan Verijzer-Rein Haarsma 13413; Ani ta v/d Star-Mirjam Boogaard 13323; Ko Koomen-Willem Snoek 13041; Lieuwe v/d Veen-Bas Tromp 12986; Peter v. Heerwaar den-Wil Derksen 12976; Bertus en Gerda Of rein 12970. Kooi niet eens, maar dit was de spij ker op zijn kop". De drieste KLV-voorzitter vond dan ook dat meer logiesverstrekkers in de politiek moeten gaan. „Het is nota bene verreweg de belangrijkste eco nomische sector op Texel, met meer bruto omzet dan de landbouw en vis serij samen en een werkgelegenheid waarbij al het andere in het niet valt". Hij had gehoord van plannen om op Texel een nieuwe politieke partij op te richten, maar meende dat eerst geprobeerd moet worden de problemen via de bestaande politieke kanalen tot oplossing te brengen. Park In de rondvraag protesteerde Dirk Witte van Elisabeth-hoeve tegen een passage in het Kappelhof-rapport van de Texelse Vereniging van Logies verstrekkers. Die passage hield een vrij positieve stellingname in ten aan zien van de aanwijzing van de Texel se duinen tot Nationaal Park. De suggestie werd althans gedaan de voordelen daarvan nog eens goed te overwegen. Witte, zelf agrariër, wilde daarvan niets weten omdat de parkstatus ook beperkingen inhoudt voor het gebruik van de aan de dui nen grenzende cultuurgronden. Voor zitter Zoetelief zei daar alle begrip voor te hebben. Hij hoopte echter dat de boeren evenzeer begrip zullen hebben voor de wens dat de nog te verdelen toeristische slaapplaatsen vooral thuishoren bij de logies verstrekkers en minder bij de boeren. Toeristenbelasting Bij monde van Zoetelief bracht het KLV-bestuur ook standpunten naar voren inzake de toeristenbelasting en de „47.000". Gepleit werd voor een forfaitair systeem, dus een vast be drag per accommodatie per jaar (eventueel met een tariefverschil tus sen zeer goed en minder goed verhu rende delen van Texel). Er is dan geen controle meer nodig en ieder een betaalt, waardoor het tarief per nacht zou kunnen zakken bij een ge lijkblijvende totaalopbrengst... Nog makkelijker en eerlijker is toeristenbe lasting die is inbegrepen bij, het boot kaartje voor niet-Texelaars. Dan betalen ook de dagtoeristen, die nu Sinds eind oktober wonen Hidde en Sjoerd de Vries op Texel. Het is hen gelukt om zich binnen afzienbare tijd in de kijker te spelen van de techni sche staf van judoclub Dun Hong uit Den Helder. De twee judo-aspiranten verdedigden vorige week tijdens het Raspoort-Spaarne toernooi de eer van de regio Kop van Noordholland. De 11-jarige Sjoerd en de 14-jarige Hidde debuteerden in het selectie team van Dun Hong tijdens het zwa re Haarlemse toernooi. Tijdens het toernooi waren vrijwel alle topjudo ka's van Nederland tot 18 jaar aan wezig. Hidde en Sjoerd, die voorheen in de regio Oost-nederland judo wedstrijden draaiden, hebben voor hun nieuwe team belangrijke punten gescoord. De trainer van Dun Hong, Freek Libosan was erg blij met deze versterking van zijn team. Dun Hong verwacht nog veel goede resultaten van beide judoka's. Trainer Libosan: „Hidde is met zijn ruim 90 kilogram nu al een erg sterke zwaargewicht, die als hij zo doorgaat over een paar jaartjes bijna niet meer te kloppen is. Sjoerd heeft als allerjongste judoka van het toernooi getoond over goede technische en tactische kwaliteiten te beschikken." een naar verhouding grote belasting betekenen voor de infrastructuur, waar niets tegenover staat. Teso voelt er echter niets voor om als be- lastinginner voor de overheid op te treden. Het bestuur acht ook rustig door groeien naar 47000 slaapplaatsen verantwoord. De totale toeristische bezetting op Texel is de afgelopen ja ren eerder af- dan toegenomen. Tien duizend auto's waren er in de top van het seizoen jaren geleden ook al, maar het aantal personen per auto is gedaald. Er zijn wel veel bungalows bijgekomen, maar de druktetoename die er het gevolg van had kunnen zijn wordt vort een flink deel gecompen seerd door de dalende groepsgrootte. Terugdringen van het aantal auto's werd echter zinvol gevonden, maar dan op een „creatieve manier". Voor beeld: wie zonder auto komt of zijn sleuteltje bij de gastheer inlevert krijgt gratis de beschikking over een fiets. De toeristische druk op Texel wordt niet zozeer bepaald door het aantal mensen, maar veel meer door de ma nier waarop zij zich gedragen. Een krachtig beleid om het rustiger te krijgen en in elk geval de nachtrust te verzekeren is geboden. Wat Zoete lief betreft mogen de cafésluitingstij den op heel Texel flink worden vervroegd. Dat zal bijdragen aan kwaliteitsverbetering waar een over stelpende meerderheid van de toe risten prijs op stelt. Woensdag was „Het wapen van Wieringerwaard" de tegenstander van de Klif-dames. Omdat keepster Marjo van Heerwaarden er niet was, moest Anita Witte het doel verdedi gen, wetende dat het team van Wie ringerwaard (dat een plaats in de middenmoot inneemt) al veel doel punten had gescoord. Het leek een spannende wedstrijd te worden in sporthal de Veerbrug in Anna Paulowna, maar al snel bleek dat de dames zich voor niets zenuw achtig hadden gemaakt. Binnen een minuut prijkte er al een voorsprong van 2-0 op het scorebord door doel punten van Natascha v/d Vis en Lilian Koning. Even later was het Irene Pen- ha die er met een prachtig schot 3-0 van maakte. Wieringerwaard bleef' echter ook goed voetballen en nadat de verdediging was uitgespeeld, werd het 3-1 door een onhoudbare poeier op doel. Er volgden veel kansen voor Klif en tenslotte was het Janien de Bruijn die er voor rust nog 4-1 van wist te maken. In de tweede helft raakte de tegenpartij - die maar één wissel had - duidelijk vermoeid en kreeg Klif veel ruimte. Er werd goed samengespeeld en Koning scoorde al snel 5-1. Daarna was het De Bruijn die na een mooie combinatie simpel 6-1 kon intikken. Klif kreeg de smaak te pakken en Irene Penha helemaal. Met twee schitterende goals bracht zij de stand op 8-1, gevolgd door een mooi uitgespeeld doelpunt van Lilian Koning. Met nog tien minuten te spe len was het Marieke Kooiman die de dames naar een 10-1 voorsprong schoot. Het feest was echter nog niet afgelopen, want na de aftrap van de tegenpartij werd de bal onder schept en kwam bij Natascha v/d Vis terecht. Zij bleef „cool" en scoorde. Ook de laatste twee doelpunten schreef zij op haar naam zodat de einduitslag tenslotte 13-1 in het voor deel van Klif was. strand tussen paal 72 en 9 was een pittig onderdeel van de veldtoertocht. Foto Frans Hopmani Een stralend herfstzonnetje en wei nig wind maakten de toch nog tot stand gekomen boscross van AV Texel tot een heerlijk wedstrijdje voor trimmer en wedstrijdatleet. Vol gende keer hoopt de organisatie op het getrouwe deelnemersveld dat nu deels werd gehalveerd door de ge lijktijdig verreden veldtoertocht. Ondanks het uitgelezen loopweer werden er nauwelijks records gelo pen. Het vuurwerk moet nog komen in de latere races als er meer concur rentie valt te verwachten. Het gladde, bladerige parcours maak te snelle tijden bijna onmogelijk. Her man Ploeger bewees goed in vorm te komen door zijp voorbereiding op de Rotterdam-Marathon van volgend jaar. Hij werd onbedreigd eerste bij de senioren op afstand gevolgd door de blootsvoetlopende Jan Knippen berg, die daarmee eerste bij de vete ranen werd vóór de onverslijtbare Piet Bakelaar, die ondanks een val in de tweede ronde Andri Binsbergen voor bleef. Na twee ronden waren de kaarten geschud en consolideerde ieder zijn positie. Bij de dames bleek Marijke Stark ook ditmaal de sterkste, vóór Ina van Sambeek. De jeugd heeft de toekomst en dat kan zeker worden gezegd van Maarten Dogger en Rob Schraag. Twee jonge talenten op wie de vereniging zuinig moet zijn. Als gazellen gingen zij ieder in hun eigen categorie over het parcours. Bij de jongsten ging Robbin Oosterhof na Maarten Dogger als goede tweede over de meet, gevolgd door de steeds beter lopende Gijs Waverijn. Bij de oudere jongeren ging ook Johan van der Star beter dan ooit. Hij eindigde als tweede achter Rob Schraag. Bij de meisjes werd Mi- reile Oosterhof eerste. De volgende boscross is op 20 december vanaf 11 uur aan de Monnikenweg. Uitslagen: Jongens t/m 12 jaar 1110 meter: Maarten Dogger 4,36; Robbin Oosterhof 4,47; Gijs Waverijn 4,48; Stefan Tijsen 4,48; Wouter Dogger 5,25; Pieter Dogger 5,27. Meisjes t/m 12 jaar 1119 meter: Mireille Oosterhof 6,32. Jongens t/m 16 jaar 4320 meter: Rob Schraag 19,22; Johan van de Star 22,12. He ren 4320 meter: Cees Timmer 18,32; Henk Schraag 21,04. Dames/Heren 8640 meter: Herman Ploeger 33,58; Marijke Stark 40,52; Ina van Sambeek 45,27; Ina Gerritsen 48,20. Heren Veteranen 8640 meter: Jan Knippen berg 34,43; Piet Bakelaar 35,16; Andri Bins bergen 36,38; Martin Baars 38,27; Jan Dogger 40,07. Uitslag individuele turnwedstrijden Meisjes t/m 10 jaar verplichte stof: Karin Koo- ger en Nelda Eelman van G.V.O. met 47,90 punten. Meisjes niveau 6D: Karin Zwaneveld (G.V.T.) met 34,45 punten. Meisjes vanaf 10 jaar verplichte stof: Inge Rentenaar (G.V.O.) met 48,75 punten. Meisjes niveau 5D: Bettine Schraag (G.V.T.) met 32,95 punten. Meisjes niveau 3 D: Annemieke Moor (G.V.T.) met 31,10 punten. Meisjes niveau 2D/1D: Nienke Postma (G.V.T.) met 32,95 punten. Jongens niveau 6C: Jaap Duin (G.V.T.) met 44,95 pun ten. Jongens niveau 5C: Pieter Daalder (G.V.T.) met 45,95 punten. Jongens niveau 2D: Mark Jan Mulder (G.V.T.) met 52.00 punten. Verenigingsuitslag recreatieve wedstrijden: 1. GVT Den Burg, 36:1963; 2. GOS Oude schild, 35.1380; 3. SVC De Cocksdorp 35.1187; 4. GVO Oosterend, 35.0355; 5. GY- VO De Koog 34.6760; ZDH Den Hoorn 34.04444. Onder bezielende leiding van hun dirigent Alfons Boom wisten de Oudeschilder vissers de stem ming er zaterdag goed in te bren gen in het Hoornder dorpshuis De Waldhoorn. Er werd enthousi ast meegezongen door het pu bliek, daartoe aangemoedigd door Boom. De vissers wisselden af met het fan fare-orkest van DEK en de drumband. De in fraai groen-zwart gestoken fanfareleden kweten zich onder leiding van Klaas Modder dapper van hun taak. De uitvoering was van magere kwaliteit, maar de afgeladen zaal genoot met volle teugen. De tamboers voerden vlekkeloos drie nummers op. Het fanfarekorps van Den Hoorn heeft twee nieuwe leden overge houden aan een wervingsactie. Maar men kan nog meer musici gebruiken. Om met Boom te spreken: „Dat zo'n dorpje een fanfare in stand weet te houden is een compliment waard." Het zaterdagteam van De Koog blijft winnen. Zaterdag werd mede middenmoter VVZ aan de zegekar gebonden. Na een ruststand van 6-2 werd de eindstand 8-3. Gelegen- heidsspits Jacky Rammees was een voortdurend gevaar voor de VVZ- verdediging. Hij maakte twee doel punten en bereidde er vier voor. Rammees bewees een prima vervan ger te zijn voor spits Martijn de Veij, die ontbrak. Toch was de start niet zo rooskleurig en stond de ploeg bin nen vijf minuten achter niet 0-1. Een aanvaller van VVZ omzeilde bui tenspel en tikte in. De Koog nam hierop het initiatief en stond binnen een kwartier op 3-1. Eerste scoorde middenvelder Hans Eelman op aange ven van Jacky Rammees, vervolgens soleerde Leon Eelman alleen door de verdediging 2-1 en vlak daarna viel een eigen doelpunt na goed storen van Jacky Rammees. De Koog bleef sterker en kwam op 4-1 dankzij een schitterende kopbal van Benny Witte. VVZ kwam terug in de wedstrijd, een vrije trap belandde oo de lat en de Zaterdagavond speelden de dames van basketbalvereniging De Mareis de uitwedstrijd tegen Stedebroec in Den Helder. Het doel was winnen, om de ongeslagen koppositie te be houden. Stedebroec had nog maar één wedstrijd verloren, en bleek niet van plan dit nogmaals te doen. Enigszins gehavend. De Mareis miste drie vaste basisspelers, gingen de Texelaars de confrontatie aan. In de eerste helft had de Mareis nog een klein overwicht en de ruststand was 4-10. Maar gedurende die eerste helft was al te zien dat Stedebroec een betere aanval had. Voortdurend werd van positie gewisseld. De Mareis daarentegen waren te statisch. En ook in de verdediging haperde er wat. Dit leverde voor Stedebroec uit gespeelde kansen tot scoren op. De Mareis schoten tekort. Zaterdag werd goed zichtbaar dat ze te weinig men sen hebben die kunnen scoren. Toch werd er uitgehaald wat erin zat. De Mareis ging strijdend ten onder, met een eindstand van 22-18. Een ver diende nederlaag, waarover kan wor den nagedacht. Stand: 1. De Mareis 7-12; 2. Re Bound 2 8-12; 3. Stedebroec 6-10; 4. Break Out 2 8-6; 5. Marmag 6-6; 6. Break Out 3 7-6; 7. WGW 4 8-4; 8. Marmag 2 8-2; 9. WGW 5 6-0. In een zinderende finale heeft het duo Maartje van Hattum/Theo van Maanen het indoor mix dubbel ten nistoernooi gewonnen. Leo en Anne ke Saai boden tot het laatst toe dapper tegenstand. De setstanden bedoegen 6-4 en 6-4. De derde plaats was voor Coby Kooi- ker/Dick Panneman. Zij versloegen Marianne Blok/Anton Noppert met 7-5 en 7-5. Van 28 tot en met 30 december wordt een oliebollentoernooi gehou den. Nadere aankondiging volgt. Ledenvergadering Tetak Tafeltennisvereniging Tetak houdt donderdag 10 december om 19.45 uur een algemene ledenvergadering in sporthal De Ferrever. Na afloop is er gewoon training. rebound werd ingetikt: 4-2. Maar nog vóór rust besliste De Koog de wed strijd door twee goals van Jacky Rammees: 6-2. De eerste vijftien minuten na rust waren voor VVZ, dat alfes op de aanval gooide. Daardoor kreeg De Koog ruimte voor de counter. Bij een van deze counters werd Martijn de Veij gevloerd binnen „de 16", maar de penalty werd door Piet Scholtanus gemist. Vlak hierna was het wel raak. Wederom liep Martijn de Veij dwars door de verdediging en maakte goed af; 7-2. VVZ kwam op 7-3 door een ongelukkig eigen doelpunt van De Koog, dat echter direct aan val zocht en de laatste minuut nog op 8-3 kwam, door weer een doel punt van Martijn de Veij, voorbereid door Jacky Rammees. VERVOLG VAN PAGINA 1 in het bestuur stelde de voorzitter zich ook beschikbaar als de afgevaar digde in het stichtingsbestuur. Hoop Toen het besluit over de nieuwe structuur een feit was, drongen ver scheidene aanwezigen nogmaals aan op openheid van zaken. Lid Bart Boon: „Bijzonder jammer dat alle vra gen worden ontweken. Nu doet de stichting het overkomen alsof zij zó weer nieuwe medewerkers weet te strikken ter vervanging van degenen die nu misschien opstappen. Ik hoop dat het zo is en dat ze niet op hun gezicht gaan. Maar ze moeten wel beseffen dat nu een aantal mensen in de grond is geboord." Eissen bleef bij zijn standpunt dat niet over de Ronde gepraat zou wor den en ook de twee aanwezige ex- bestuursleden (Boks en Van Zon) rea geerden niet. Eissen zegde wél toe dat het stichtingbestuur vroeg of laat met een verklaring zal komen. „In de voorjaarsvergadering zal ik tenminste een persoonlijke verklaring geven." Harm Platte riep de overige leden op de gang van zaken te accepteren. „Begrijpelijk dat jullie het er moeilijk mee hebben. Maar vanavond heeft het bestuur een heldere uitleg gege ven. Als het voorstel niet was aange nomen, hadden we nu chaos. Nu hebben we iets waarmee we in de toekomst verder kunnen." I.M. ADVERTENTIE 14-karaats gouden ring met diamant. Harmonie in vormgeving. Ook verkrijgbaar als set met slavenband en oorknoppen. vanaf ƒ1470. U heeft reeds een Diamonde-ring voor ƒ257,- f MARTIN TROMP 1 JUT Weverstraat 34 Telefoon 12912 Het visserskoor kreeg de handen van de Hoornders op elkaar. (Foto Tessa de Graaft)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5