£(#0UWE SUNDERKLAAS IN BEELD Zwembad moderniseren kost 1,2 miljoen ■B Toekomst aan zijden draad Veel niveauverschil jonge basketballers Weinig deelname viswedstrijd Trainingstijden Tevoko gewijzigd Kleding voor Polen Darten in 't Cafeetje Pijnlijk verlies Gamma van Jelleboogteam Programma zaalvoetbal Tennisdubbeltoernooi DINSDAG 15 DECEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 11 De bliksem die meerdere malen Den Hoorn trof verantwoordt zich bij de lokale omroep van Den Hoorn. 'Hf!'!) Sieb Z. bezig met een afgewogen beleid. lliMÉWllt.-. Na afloop was er dit jaar eindelijk feest voor de jeugd in Den Burg. Alles sal reg kom...." De Redoute („het gat van Texel") inspireerde menig speuler in Ou- deschild. Raak! Deze Waalder speulers vielen in de prijzen met hun actie voor een doel op het veld tegenover de school. De wijnproevende dominee Wilmink scoorde hoog in Oosterend. Neerstortende straaljager in Den Burg. Dankzij deze handtekeningenactie in 't Skiltje is Alfons Boom alsnog ,.de leukste Moderniseren van zwembad Molen koog kost ƒ1.175.000,-. Het college van b en w vindt de voorziening echter dermate belangrijk voor Texel dat men bereid is deze investering te doen. Als de raadsleden ook daarvan zijn overtuigd en groen licht wordt gegeven, zal de gemeente een mo derniseringsplan opstellen. Dit brengt echter wel tariefsverhoging voor de bezoekers met zich mee. Het is een goed jaar geweest voor het zwembad. Door het mooie voor seizoen steeg het bezoekersaantal met 4159 personen. Toch is er nog steeds een financieel tekort. Landelijke tendenzen geven aan dat het aantal bezoekers van openlucht zwembaden in de toekomst weer zal stijgen. Dat komt omdat het publiek raakt uitgekeken op de luxueuze zwemparadijzen. Als de gemeente zwembad Molen koog in stand wil houden, dient te worden geïnvesteerd in het hoofdge bouw, dat dringend aan onderhoud toe is. Dit en enkele aanpassingen die nog nodig zijn zou ƒ612.170,- kosten. Gemeentewerken vermoedt echter dat het hoofdgebouw niet vol doende gefundeerd is en dat daarom na werkzaamheden in korte tijd weer schade zal ontstaan. Vandaar dat het i college meer ziet in nieuwbouw dan in renovatie. Speelweide Om de kwaliteit van het zwembad te verbeteren en de aantrekkingskracht I te verhogen zijn enkele ideeën geop- perd. Als het hoofdgebouw wordt voorzien van beter sanitair en kan worden verwarmd, maakt dit het ge- I bruik van het zwembad in voor- en naseizoen ook bij wat slechter weer aantrekkelijk. Daarnaast wordt ge dacht aan herinrichting van het zwembad, zodat het kleuterbad bij het terras van de kiosk wordt ge plaatst. Ook dienen voorzieningen te komen om de speelweide aantrekke lijker te maken. Door nieuwbouw zullen de onder houdskosten van het hoofdgebouw dalen. Door sloop van het oude ge bouw komt een stuk grond vrij van 2400 vierkante meter. Dat kan wor den verkocht als industriegrond. Het college wil voor de kiosk een pachtprijs van ƒ5000,- instellen. De kosten vap kwaliteitsverbetering zullen voor een deel worden doorbe rekend aan de gebruikers. Een dag kaart gaat f 5,- kosten (was ƒ4,50), een vijfbadenkaart ƒ19,75 in plaats van ƒ18,25 en een abonnement ƒ75,- (was ƒ47,-). Om mensen met een la ger inkomen te ontlasten zal voor de ze groep een reductiesysteem worden ingevoerd. Hoe dat precies in z'n werk gaat is nog niet vastgesteld. De zwemlessen worden niet duurder. Als de raadsleden akkoord gaan met modernisering van het zwembad gaat gemeentewerken een plan ontwikke len. Dat kost ƒ60.000,-. Dit bedrag is opgenomen in de 1,2 miljoen van de totale kosten. Veilig Vrijen. Ter ondersteuning van de campagne „Veilig Vrijen" heeft het college besloten een bijdrage ter verstrekken van ƒ4.250,- aan de Ge westelijke Gezondheidsdienst (GGD). B en w vinden de AIDS-campagne, waardoor dit jaar op verschillende plaatsen op het eiland voorlichting werd gegeven, een nuttige zaak. De bijdrage is met terugwerkende kracht en voorlopig eenmalig. Vrije School. De Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg kan voor de bouw van een extra groeps- ruimte aanspraak maken op een extra krediet van ƒ10.210,-. Dit nadat de hoogte van het krediet, dat aanvan kelijk was geraamd op ƒ279.541,-, hoger uitviel. Voor een eerdere uit breiding is de school om soortgelijke redenen een bedrag van f2.276- te goed. Vrijdag werden in de eilandcompeti tie basketbal twee wedstrijden voor de junioren gespeeld. Tussen de drie teams is wel wat niveauverschil. Het rodeteam was oppermachtig en won met gemak van het geleteam. Maar het geleteam had net daarvoor ge makkelijk gewonnen van het wit- teteam. Er werden ook nog twee wedstrijden van de eilandcompetitie gespeeld. Kooiman Foto Service bond de strijd aan met Sportshop Texel. Sportshop kon de eerste helft goed meekomen, vooral door de twee gastspelers Al- bert ten Wolde en Bart Bakker. In de tweede helft moesten ze toch een veer laten en inzien dat Kooiman niet meer te verslaan was. De laatste wedstrijd was De Pilaar tegen De Twaalf Balcken. De Pilaar had wat startproblemen, maar kwam in de tweede helft goed op gang. Bij De Twaalf Balcken liep het spel goed De animo voor de viswedstrijd op de ochtend na Ouwe Sunderkklaas was niet zo erg groot. Slechts acht vis sers kwamen op tijd uit hun bed. Rein Kuyper werd eerste met drie vissen (77 cm). Tweede was Pierre de Kroon (4 vissen, 66 cm) Theo Bu ren werd derde. In totaal werden twaalf vissen gevangen. De volgende wedstrijd is op 10 ja nuari om 8.30 uur bij Ottersaat. In verband met de kerstviering van de O.S.G. worden de trainingen van Tevoko van donderdag 17 december gehouden in de RSG zaal. De tijden zijn dan als volgt: 20.00-21.00 uur Heren 3 en dames recreanten 1e klas, 21.00-22.00 uur dames 3 en dames recreanten 2e klas. maar het scoren ging minder. Hier door kon De Pilaar de zege binnenha len. Eindstanden: Kooiman Foto Service-Sportshop 41-21. De Pilaar- De Twaalf Balcken 33-18. Vrijdag 18 december zijn er geen ge wone wedstrijden maar voor de juni oren vrije worpwedstrijden en voor de anderen dunk- en/of Amerikaanse driepuntswedstrijden. De zaal is om 20.30 uur open, de wedstrijden be ginnen om 20.45 uur. Opgeven kan tijdens de training bij Martin Koenen of vrijdagavond om 20.30 uur in de Bgm. De Koninghal. Texelaar Peter van der Heiden ver trekt vrijdag met enkele collega's van de rijkspolitie uit Alkmaar naar het Poolse dorpje Sanok. Ze brengen zo'n zeven ton kleding weg, ingezameld door een familie in Marum. Deze week is op de Thijsseschool en de CVO school nog een actie gehouden voor kindersokken en -ondergoed, want daar is veel behoefte aan en dat zijn zaken die meestal niet tussen pakketten met oude kleding zitten. Sanok ligt in het zuidoosten van Po len, vlakbij de Russische grens. Ge kozen is voor dit afgelegen dorp omdat de mensen daar verstoken blij ven van de hulp die meestal naar na bijgelegen grote steden gaat. Voor de reis hebben de politiemensen de be schikking gekregen over busjes van een firma uit Heerhugowaard en een tje van garage Van Sambeek uit Ou- deschild. De kleding zal worden overgedragen aan een gemeentelijk comité om te voorkomen dat het op de tweede hands markt terecht komt. Zondag 20 december om 14.00 uur wordt in 't Cafeetje in Oosterend een toernooi gehouden in de dart reeks van ,,'t Super prestige". Ditmaal is de spelvorm tac-tic. Het wordt in een iets andere vorm gespeeld dan normaal. Het gaat nu om de getallen 20 t/m 15 en de Buil. De organisatie is in handen van de Texelse Dart Organisatie. Van te vo ren opgeven is niet nodig. Voor meer inlichtingen: Arie Eelman, tel. 12924 en Jan Duinker, tel. 10240. Het is lang geleden dat een competi tie hoofdklasse zó spannend was als die van dit seizoen. De meeste edi ties kenden een torenhoge favoriet die dan ook met groot vertoon kam pioen werd. Gelukkig is het dit sei zoen anders en is de kampioen niet op voorhand aan te wijzen. De grootste verrassing was het ver lies van koploper Gamma tegen Jelle- boog met 2-1, waardoor Jelleboog weer naar de derde plaats is opge rukt. Texel klom door een 2-0 over winning op Betsema/Gieles naar de tweëde plaats en staat er in verhou ding zelfs nog beter voor dan Gam ma. Mantje staat inmiddels op de vierde plaats door te winnen van het nog steeds teleurstellende Casino. Spannend is het in de hoofdklasse, maar nog spannender is het in de eerste klasse. Deze rubriek kent na deze speelweek drie koplopers met alle drie veertien punten, terwijl num mer vier met dertien punten slechts één punt achter staat. Koploper Klif 2 kreeg verlies te incasseren van Woensdag 16 december: 1 7.00 u. Selectie 17.50 u. Selectie 18.40 u. De Krim-Klif 1 (D) 19.30 u. Casino-Klif 2 (D) 20.20 u. Gamma 3-Jelleboog 3 21.10 u. ZDH-Texel 3 22.00 u. Casino 3-De Koog 5 Zaaldienst: De Koog Donderdag 17 december: 18.00 u. Selectie 18.50 u. Klif 4-Mantje 3 19.40 u. Rab-Texel 2 20.30 u. Oosterend 5-Nioz 21.20 u. De Koog 4-Gempo 22.10 u. Klif 5-Rab 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 18 december: 17.30 u. Oosterend 4-Casino 2 18.20 u. De Krim-Mantje 2 19.10 u. Selectie 20.00 u. Betsema/G.-Mantje 20.50 u. Jelleboog-Texel 21.40 u. Casino-De Koog 22.30 u. Klif-Gamma Zaaldienst: Oosterend Oosterend 3. Texel 2 versloeg Klif 3 met 5-3 en staat net als De Koog 2, dat met 5-3 Gamma 2 versloegl, nu met Klif 2 aan de kop. Oosterend 2 won met 7-5 van Rab en staat nu met 1 punt achterstand op de koplo pers op de vierde plaats. Uitslagen Jeleboog-Gamma 2-1; Betsema/Gieles-Texel 0-2; Mantje-Casino 5-4; De Koog-Klif 1-8; Klif 2-Oosterend 3 2-5; Klif 3-Texel 2 3-5; Jelle boog 2-De Krim 5-7; Gamma 2-De Koog 2 3-5; Rab-Oosterend 2 5-7; Mantje 2-Casino 2 9-3; De Koog 3-Jelleboog 3 4-7; Klif 5-De Krim 3 4-7; Mantje 3-Casino 5 1-1; Klif 4-Timmers Bakkerij 7-4; Jelleboog 4-Rab 2 5-3; Klif 1-Klif 2 3-5; Casino 1-De Koog 11-0; Casino 2-Texel 2 7-5; Texel 2-Texel 3 6-2;' Badmintontoernooi Leden van badmintonclub Texel kun nen maandag 21 december deelne men aan het „kerstballen-mixtoernooi". Opgave kan nog tot zaterdag bij Nellie Witte, tel. 14239, of Margriet Reij, tel. 12345. Aanvang van de wedstrijden in sporthal Ons Genoegen 'is 19.30 uur. In de laatste week van 1992 vindt op de tennisbanen van hal 't Stap- peland een „Oliebollentoernooi" plaats. Er zal worden gespeeld op maandag 28, dinsdag 29 en woens dag 30 december van 10.00 tot 22.00 uur. Uiterste inschrijfavond is 22 december. Het toernooi is bedoeld voor dames-, heren-, en mixed-dubbel. Er wordt in twee categoriën gespeeld. Ten eerste categorie E 16+, voor alle recrea tiespelers en leden van de KNLTB met speelsterkte E. Deelnemers moe ten wel ouder zijn dan 16 jaar. Ten tweede wordt gepeeld in de catego rie D, voor alle bondsleden met speelsterkte D en voor alle spe- lers(sters) jonger dan 16 jaar (even tueel is dispensatie mogelijk voor C-spelers) De kosten bedragen ƒ15, per persoon, per onderdeel. Wie al leen 's avonds kan spelen, kan maxi maal aan één onderdeel meedoen. De wedstrijdleiding is in handen van Theo van Maanen. Opgave, inschrijf formulieren en/of verdere informatie: Sport- en evenementencentrum 't Stappeland, telefoon 27000, of bij Theo van Maanen, tel. 11600.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 11