FEIST AGENDA Dikkere Texeltoerist nu één keer per jaar BEZORGER Ouwe Sinterkloas Speciaal kerstconcert Texels Chr. Mannenkoor Biljartkampioenschappen in De Lindeboom Voetbaluitslagen Zaterdag avond 12 December in De Koog Texel „Zuipfestijn met verkleedpartijen" Maximale aandacht over het hele eiland Heel Texel wéét het als het staat in de Texelse Courant Clubschip stilletjes uit haven vertrokken „Op eigen wieken" hield geslaagde vogelverkoping Gemeente geeft „asbestvoorlichting" Kerstspelen Lelietoernooi Raadsman verwacht spoedige vrijlating van Dirk Pool Wijziging tips Texeltoerist 'AGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 15 DECEMBER 1992 D De Texelse kampioenschappen biljar ten 1993, die van dinsdagavond 2 tot en met zondag 7 februari 1993 in hotel De Lindeboom worden ge houden, zijn van dezelfde opzet als in 1992. De organisatie haalt weer vier biljarts naar Texel, afkomstig van de firma Feller uit Hoorn. De wedstrijden worden in het hotel gedeelte gespeeld. Op vijf tafels wordt in elf verschillende klassen om het kampioenschap gestreden. De dames en heren spelen gemengd. Er wordt ook nu weer in poules gespeeld. De elf verschillende klassen zijn: jeugd tot en met 17 jaar; libre 0 - 1,50; 1,50 - 2,50; 2,50 - 3,50 en 3,50 en hoger; driebanden laag, mid den en hoger van 0 - 0,15; 0,15 - 0,25; 0,25 en 0,25 en hoger; 55 klasse: 0 -1,50; 1,50 - 2,0q en 2,00 en hoger. Inschrijfformulieren kunnen worden afgehaald bij J. Moens, Haffelderweg 18, Den Burg. Daar moeten ook de bij de club afgegeven formulieren te- samen met het inschrijfgeld vóór 16 januari worden ingeleverd. Wie niet bij een club speelt, mag ook mee doen. Inschrijfgeld: ƒ10,— per speltype. Zaterdag 12 december: De Koog (Z)-PSCK afgelast Meisjes pupillen: Tex. Boys-Alkm. Boys Zondag 13 december: ZDH-Petten Tex. Boys-Oudesluis De Koog-AGSV Wiron 3-De Koog 2 Tex. Boys 2-Petten 2 Texel 3-Watervogels 7 Oosterend 2-Zeemacht 3 Helder 6-Tex. Boys 3 Junioren: USVU A1-Texel A1 Tex. Boys A1-LSVV A2 Oosterend B1-SRC B2 Dames: KFC 2-Tex. Boys afgelast 14.00 u. afgelast 0-1 afgelast afgelast ASV OMNIVAS Presenteert gezellig zuipfestijn met verkleedpartijen Overnachten mogeli|k a I 1250 Michael J Klous 072 - 152488 Wees Snel Beperkte inschrijving Studenten van de Alkmaarse Ho geschool kwamen op het idee om een uitje te organiseren naar het Ouwe Sunderklaasfeest op Texel. Van iemand die op het eiland stage loopt, hadden ze ge hoord dat het leuk moest zijn. In de school werden aanplakbiljet ten opgehangen (zie boven) waarin het evenement werd aan geduid als „gezellig zuipfestijn met verkleedpartijen". Blijkbaar was dat toch niet wervend ge noeg want totaal meldden zich maar vier personen, waaronder organisator Milo van der Zee van de activiteitencommissie van de Alkmaarse Studenten Vereniging. Milo: „Het was ongeveer wat we ervan verwacht hadden. We wa ren zelf verkleed om niet uit de toon te vallen. Van die voorstel lingen op straat snapten we niets omdat het uitbeeldingen van lo kale gebeurtenissen waren. Dat wisten we dus niet. Evengoed was het best leuk. Of we nog eens komen weet ik niet". I.M. ADVERTENTIE Uw kerstadvertentie in de Texelse Courant: De nieuwe eigenaars duwen het clubschip de haven uit. Na achttien jaar trouwe dienst heeft clubschip ,,'t Wrijfhoutvan de wa tersportvereniging de jachthaven vaarwel gezegd. Zondagochtend vroeg, toen half Texel nog aan het bijkomen was van Ouwe Sunder- klaas, vertrok het ruim honderd jaar oude vaartuig uit Oudeschild. De nieuwe eigenaars, de gebroeders Kra mer uit Zaandam, haalden het schip op met een duw-sleepboot. Vrij ge makkelijk wisten zij het clubschip van zijn vertrouwde stekkie los te krijgen. Behoedzaam manoeuvrerend langs steigerpalen en kotters draaiden, ze in één keer de havenmond uit. Zondag maakten de Zaandammers de over steek naar Den Helder; deze week gaat het transport verder via het Noordhollands kanaal naar de nieuwe ligplaats, een kleine jachthaven in Zaandam. Het clubschip, dat voor slechts fl,18 is gekocht, zal daar we derom als kantine dienst doen. Dat is (Foto Frans Hopman) maar tijdelijk, omdat de Zaanse zei lers plannen hebben voor een vaste accommodatie De in slechte staat verkerende boot wordt provisorisch opgeknapt. Het clubschip werd zon dagochtend uitgeleide gedaan door enkele bestuursleden van de Stich ting Passantenjachthaven Texel en havenmeester Willem Welbie. Met zijn gezin heeft hij zestien jaar in het clubschip gewoond. „Een stuk van mijn leven vaart nu weg", zei Welbie dan ook, toen hij persoonlijk de laat ste tros losgooide. Dinsdag 15 december In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur „Universal soldier" en om 20.30 uur „Les amants du Pont Neuf". De Historische Vereniging houdt in d'Ouwe ULO een bibliotheek avond, alleen toegankelijk voor leden. Aanvang 19.30 uur. De Stichting Lokale Omroep Texel heeft een openbare verga dering van het algemeen bestuur, studio Molenstraat 4; 20.00 uur. De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben in de voor malige LBO-kantine een avond in kerstsfeer; 20.00 uur. De raadscommissie voor wel zijnsbeleid houdt om 20.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Onder andere wordt gesproken over verlenging van de kermis en de toekomst van zwembad Molenkoog. Woensdag 16 december In de Dorpskelder van De Koog wordt een kerstmiddag gehouden voor Kogers en oud-Kogers. Aan vang 15.00 uur; entree f5,-. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", om 19.00 en 21.15 uur „Universal Soldier" en om 20.30 uur „Les Amants du Pont Neuf". De Muziekschool Texel geeft een voorspeeluitvoering in dorpshuis d'Ouwe ULO; 19.15 uur. Donderdag 17 december Om 14.00 uur begint in het ha venrestaurant van 't Horntje een „openbare les" in verband met het 30-jarig bestaan van Vinkes Schone Diensten. In de voorspeelruimte van de Muziekschool (Ouwe ULO) wordt het tweede openbare voorspee luur gehouden, aanvang 19.15 uur. Vrijdag 18 december Om 19.30 uur begint in Het Ei- erlandsche Huis een volleyba- linstuif voor jeugd en volwassenen. Hoogwater Oudeschild Di. 15 11.30 u. Wo. 16 00.04 en 12.20 u. Do. 17 00.55 en 13.10 u. Vr. 18 01.55 en 14.20 u. Za. 19 03.05 en 15.37 u. Zo. 20 04.30 en 17.00 u. Ma. 21 05.34 en 18.17 u. Di. 22 06.50 en 19.25 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 20 de cember op om 8.44 uur en gaat onder om 16.28 uur. 16 december laatste kwartier; 18 december springtij. 2-2 afgelast afgelast 8-0 afgelast Het Texels Christelijk Mannenkoor geeft zaterdagavond in de Ned. Her vormde kerk van Den Burg een kerstconcert, aanvang 20.00 uur. Soliste is Dory Verschoor-Kuip en voor de instrumentale inbreng zor gen dwarsfluitiste Coja van Arkel en de vaste organist van het koor Piet Krayma. Het koor treedt de komende dagen ook bij andere gelegenheden voor het voetlicht. Normaal verzorgt het Mannenkoor elk najaar een optreden, maar ditmaal is de keus gevallen op een avondvul lend kerstprogramma. Het repertoire, dat speciaal voor dit concert is in gestudeerd, bevat naast enkele be kende kerkelijke kerstliederen ook een paar moderne nummers en een aan tal niet eerder ten gehore gebrachte melodieën. Verwacht wordt dat ook de onbekende liedjes, zoals „Russi sche kersthymne", „Nog is de stal deur open" en „Liefde" het Texelse luisterpubliek aangenaam in de oren zal klinken. Niet alle nummers zijn specifiek bedoeld voor kerstmis, maar passen wel in de sfeer. De toegang is zaterdagavond gratis, maar na afloop is bij de uitgang een collecte voor een nog nader te bepa len goed doel. Ook kan daar een cd of muziekcassette worden gekocht met muziek van het Texelse koor en muziekvereniging Excelsior. De ver koop hiervan verloopt vooral wat be- De vogelverkoop van de vogelvereni ging „Op eigen wieken" in dorpshuis d'Ouwe Ulo was afgelopen zaterdag succesvol. Gelijk bij de aanvang om 10.00 uur wisselden de éérst vogels van eigenaar. In totaal werden circa 80 vogels van diverse soorten te koop aangeboden. Aan het eind van de dag waren 40 stuks verkocht. Normaal worden deze vogels ver kocht tijdens de jaarlijkse tentoonstel ling in het dorpshuis, maar door het uitbreken van de vogelpest dit najaar werd elke verkoop of tentoonstelling verboden. Vele vogelliefhebbers bin nen de vereniging zaten daardoor met een overschot aan kweekvogels van dit seizoen. Als alles naar wens verloopt houdt „Op eigen wieken" zijn 24e tentoonstelling in november 1993 in d' Ouwe Ulo. De vereniging viert dan zijn 25-jarig bestaan. treft de cassettes goed; de eerste voorraad is uitverkocht waarna het bestuur heeft besloten nog 150 bandjes bij te bestellen. Andere optredens Het Mannenkoor onder leiding van di rigent Martien de Visser uit Den Hel der komt in de dagen voor kerstmis nog enkele keren in actie. Vrijdag is er voor de ouderen uit Oosterend een uitvoering van het kerstconcert (een openbare generale repetitie), aanvang 19.00 uur in dorpshuis De Bijenkorf. Zondag verleent het koor medewer king aan de oecumenische dienst in de Ned. Hervormde kerk van Den Hoorn, onder leiding van pastor P. Kolkman. De dienst begint om 19.00 uur. Donderdag 24 december valt het koor te beluisteren in de kerstnacht- Formule 1 in garage Dros In de showroom van garage Dros aan de Oorsprongweg in Eierland zijn donderdagavond bijzondere filmbeel den te zien van het afgelopen autorace-seizoen in de Formule 1. De uitzending begint om 19.00 uur op „Renault TV". Onder deze naam start het Franse automerk donderdag regelmatige uitzendingen voor dealer- bedrijven via een satelliet-verbinding. Renault is de eerste^utofabrikant in Europa die de communicatie met haar dealers op deze wijze gaat on derhouden. Belangstellenden zijn wel kom vanaf 18.30 uur. De beelden zijn te zien op een groot scherm. dienst in de Ned. Hervormde kerk van Oosterend, aanvang 22.30 uur. Het programma van het kerstconcert luidt als volgt: 1. Daar uit 's werelds duistere wolken. 2. Opening. 3. Jezus is de mooiste naam. 4. Heft aan, heft aan een luide zang. 5. Hoe helder staat de morgenster. 6. Liefde. 7. Eeuwen geleden. 8. 't Is geboren het Goddelijk kind. 9. Declamatie. 10. Heerlijk klonk het lied der Eng'len. 11. Into my heart. 12. Nu sijt wellecome. 13. Nog is de staldeur open. 14. Mary's boy child. 15. Orgel met soliste. 16. Russische" kerstmythe. 17. Gods liefde is ons verschenen. 18. Hoe leit dit Kindeke. 19. Stille nacht. 20. Ere zij God. 21. Sluiting. 22. Collecte. Op dinsdag 26 januari zal in de kan tine van Gemeentewerken aan de R.P. Keijserstraat een informatiebij eenkomst worden gehouden over het omgaan met asbest. Asbest kan le vensgevaarlijk zijn en o.a. kanker ver oorzaken als de vezels in de lucht terecht komen zodat ze kunnen wor den ingeademd. De avond wordt georganiseerd door de gemeentelijke milieuafdeling, die daarvoor mensen zal uitnodigen die in hun beroep met het gevaar van as falt worden geconfronteerd, zoals aannemers, architecten, makelaars en brandweerlieden. Het woord zal wor den gevoerd door twee specialisten van de Arbeidsinspectie, de heren M.J. Willems en K.G. Hulspas, beiden uit Amsterdam. Dit jaar wordt niet alleen het „Oberufer Kerstspel", maar ook het „Oberufer Paradijsspel" en het „Driekoningenspel" op Texel opge voerd. Alle drie de spelen vertonen in sfeer en taal grote overeenkomst. Men kan duidelijk zien dat deze drie spelen dezelfde oorsprong hebben. Ze vormen oorspronkelijk ook een geheel. Van de drie spelen heeft het Para dijsspel nog het meest een „beeld"- karakter. De beelden uit het schep pingsverhaal zijn van een kinderlijke eenvoud. Het spel is vrij statisch en de verschillende scènes worden door de „comanij" aan elkaar gezongen. Achter de „boom van goed en kwaad" zit de duivel. Hij verleidt niet alleen Eva in de appel te bijten, maar draagt ook zorg voor de rekwisieten. Het Kerstspel is al wat meer toneel. Het bestaat uit twee delen: Het spel van verkondiging en geboorte en het herdersspel. Vooral het laatste is speels en beweeglijk. Het Driekonin genspel is het meest dramatisch. Het geeft een beeld van de menselijke ziel in deze tijd: een zoeken naar evenwicht tussen goed en kwaad; Het gaat er bij deze spelen niet om, werkelijke gebeurtenissen na te spe len, maar ook om op verborgen wijze enkele belangrijke stappen te laten zien van de ontwikkeling van het be wustzijn. Het Paradijsspel wordt opgevoerd in de Doopsgezinde kerk in Den Burg op woensdag 16 december, 19.30 uur. Het spel is geschikt voor kinde ren vanaf 9 jaar. Het kerstspel wordt twee keer opgevoerd in de Doopsge zinde kerk in Den Burg op vrijdag 18 december. De eerste voorstelling is om 17.00 uur en de tweede voorstel ling om 19.30 uur. Dit spel is ge schikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Het Driekoningenspel wordt opgevoerd in de Doopsgezinde kerk in Den Burg op vrijdag 15 januari 1993 om 20.00 uur en is geschikt voor kinderen van af 10 jaar. De toegang van de spelen is gratis (na afloop vrijwillige bijdrage). Ter afsluiting van het wel zeer natte lelieseizoen wordt zaterdag een zaal voetbaltoernooi voor personeel uit de leliesector gehouden in de gelukkig droge sporthal Ons Genoegen. Er doen maar liefst veertien teams mee. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur en duren tot ongeveer 22.00 uur. De leiding is in handen van Erwin Ko ning en Ernst Ellen. De teams wor den verzorgt op tijd aanwezig te zijn. Volgens zijn advocaat is er een goe de kans dat Dirk Pool uit Den Burg nog voor kerstmis de gevangenis in het Engelse Chelmsford mag verla ten. De Texelaar moet een dezer da gen voor de rechter verschijnen. De (Engelse) advocaat verwacht een vonnis dat erop neerkomt dat hij on middellijk op vrije voeten wordt gesteld. Wanneer de zitting precies plaats heeft staat nog niet vast. „Het is erg druk. Ze proberen een gaatje te vinden om de zaak af te hande len", zo liet de jurist weten. De Texe laar zit nu bijna drie maanden in voorarrest op beschuldiging van het illegaal naar Engeland overzetten van gastarbeiders. I.M. ADVERTENTIE Het informatieblad voor vakantiegan gers Texeltoerist Magazine zal voort aan één in plaats van drie keer per jaar verschijnen. Tegelijk wordt een kwaliteitsverbetering doorgevoerd, onder meer door uitbreiding van de Duitse informatie, het opnemen van Engels-talige tips, verbetering van de Texel-kaart en kleurenplattegronden van de dorpen. De nieuwe Texeltoe rist wordt 20 procent dikker en gaat 128 pagina's tellen. Texeltoerist Magazine is een uitgave van uitgeverij Langeveld de Rooy en verscheen in de beginperiode (eind jaren zestig) als bijlage in de Texelse Courant. Het afgelopen de cennium kwam het blad in een voorjaars-, zomer- en herfst/winter editie op de markt. Het bevat achter grondartikelen over natuur, cultuur en recreatie en probeert de toeristen aan te sporen tot een actieve vakantie waarin het hele eiland wordt ontdekt. Als aanvulling op de Texeltoerist ver schijnt gedurende tien weken in de zomer de Vakantiekrant met een uit gebreide activiteiten-agenda. Het terugbrengen van de Texeltoerist naar één jaarlijkse, meertalige uitgave is de vervolmaking van een marke- De 327-ste verjaardag van het Korps Mariniers werd donderdag op de Joost Dourleinkazerne gevierd met een toespraak door de commandant Overste E. de Koning. Hij ging in het kort in op de actualiteit, zoals de uitzending van mariniers naar Cambodja. In de laatste week van maart 1993 zal de nieuwe Texeltoerist Magazine verschijnen. Met uw medewerking hopen wij de va kantiegangers weer een zo com pleet mogelijk, actueel bijgewerkt informatiepakket te kunnen aan bieden. Wie wijzigingen of nieu we vermeldingen heeft voor de rubriek „Tips", kan die nog tot en met donderdag 24 december doorgeven aan eindredacteur Margreet Berndsen, telefoon 14896, of fax 14111. tingplan, dat in 1990 in opdracht van de uitgeverij is opgesteld. De eenma lige produktie levert LenR een aan merkelijke kostensparing op, die voor deel ten goede komt aan investerin gen in de kwaliteit van het blad. Doordat meer redactionele ruimte be schikbaar komt, zal toch voor een heel seizoen voldoende toeristische informatie kunnen worden geboden. Méér artikelen dan voorheen zullen in kleur worden uitgevoerd, wat de aan trekkingskracht van het medium ver groot. Verwacht wordt met de gewijzigde uitgave beter op de infor matiebehoefte van het vakantiepu- bliek in te spelen. Goedkoper De nieuwe opzet is tevens aanleiding om de advertentietarieven met tien procent te verlagen. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan vragen van Texelse adverteerders. Daarnaast krij gen afnemers de gelegenheid om de Texeltoerist met extra korting aan te schaffen. Inmiddels is al door één grote accommodatieverschaffer een offerte gevraagd voor de afname van 10.000 exemplaren tegen gereduceer de prijs. Deze worden voorzien van een opdruk van het betreffende be drijf en kunnen gratis of tegen een zacht prijs onder de gasten worden verspreid. De voorbereidingen op de nieuwe uit gave zijn al begonnen, zowel in de advertentiesfeer als redactioneel. Ein dredacteur Margreet Berndsen is aan de slag gegaan met de correctie van de rubriek „Tips". Wijzigingen van be staande tips en aanmelding van nieu we toeristische activiteiten kunnen aan haar worden doorgegeven, tel. 14896. Even een pak snert in de "Pai/titrKiat halen. Wij zoeken een M/V Wij zoeken iemand die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route: Kogerweg, Pontweg, Califor- niëweg, Ruyslaan, Randweg, Peli- kaanweg, Pijpersdijk, Oude dijkje, Maaikeduinweg, Ruigendijk. Hier wonen ongeveer 82 abonnees. LET OP: deze wijk kan eventueel in tweeën worden gesplitst. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omgeving woont. De kranten kunnen dinsdag en vrij dag even na 15.00 uur in onze druk kerij aan de Warmoesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor na dere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10, Den Burg, U//K telefoon 12741.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2