3 Verkeersstroom Texel groter dan voorzien Pret op perfect ijs F amilieberichten Texel schaatst 'Jexelaartjes TEXELSE COURANT" Noodlanding Burgemeester Teso vervoerde in 1992 6,6 procent méér Brand 5"*' ■- v. fs -_-r - - C. DINSDAG 5 JANUARI 1993 derici zolang de honneurs waarnam. Tevens werd het alarmnummer 06-11 gebeld. Door middel van radiocontact leidde Rienks De Bruijn naar het wei land aan de Nieuwlanderweg, tegen over de afslag Oude Dijkje. Lekkage Oe ambulance kon meteen rechtsom keert maken, maar de brandweer bleef nog enige tijd in de buurt van het vliegtuig. Omdat er brandstof lek te en de motor nog moest afkoelen, was er nog enige tijd ontploffingsge vaar. Nadat bewakingsbedrijf Best er 's nachts op had toegezien dat het vliegtuig niet het doelwit werd van souvenirjagers, werd het gisteroch tend met de telescoopkraan van aan nemer Meyert Boon naar het vliegveld gebracht. Het bijzondere transport over Nieuwlanderweg en Postweg werd geëscorteerd door de Texelse politie. Nu en dan ontstond enige filevorming en moesten auto's uitwijken naar het naastgelegen fietspad. Onderzoek Het vliegtuig is nu ondergebracht in een hangar op het vliegveld. Twee deskundigen van de RLD waren gisteren ongeveer twee uur op het eiland voor onderzoek. In samenwer king met de politie (Dienst Lucht vaart) zullen zij proberen de juiste toedracht vast te stellen, zowel wat betreft de technische oorzaak als de schuldvraag. Ongebruikelijk transport: her vliegtuigwrak gisterochtend over de Postweg op weg naar het vliegveld, waar het nu in een hangar is neergezet. IForo Frans Hopmaal VERVOLG VAN PAGINA 1 punt duidelijke stappen in de goede richting zijn gezet en in de tijd die hem hier nog rest wil hij zeker in die richting blijven doorwerken, zo laat hij weten. Ook aan behoud en zo mogelijk herstel van cultuurhistori sche objecten en gebruiken hoopt hij nog het een en ander te kunnen doen. „In elk geval ga ik de laatste maanden niet op mijn lauweren rusten". Nieuw bloed Tegelijk vindt Schipper dat het voor Texel niet slecht is dat er een andere burgemeester komt. „Die legt weer andere accenten en heeft andere voorkeuren. Dat kan heel goed uit werken. Nu opstappen betekent dat mijn opvolger tijd heeft om zich in te werken voordat in mei 1994 een nieuwe gemeenteraad wordt geko zen. Ik heb het bij mijn aantreden hier een bezwaar gevonden dat ik hier al gauw met een nieuwe raad werd geconfronteerd terwijl ik zelf nog te weinig van Texel wist. Je moet ervan uitgaan dat het toch wel bijna twee jaar duurt voordat je volle dig bent ingewerkt". Gisteren ontving de Commissaris van de Koningin Schippers ontslagaan vraag. In feite is daarmee de proce dure voor het werven van een opvolger begonnen. De minister van binnenlandse zaken wordt op de hoogte gesteld en er zal een adver tentie in de Staatscourant verschijnen waarin sollicitanten worden opgeroe pen. Volgens het gebruik van de af gelopen jaren krijgt de gemeenteraad inspraak en mag een „profielschets" maken, waarin de gewenste kwalitei ten van Texels eerste burger worden opgesomd. Een uit raadsleden sa mengestelde vertrouwenscommissie zal zich na de eerste selecties door de provincie, over de kandidaten kun nen uitspreken en advies uitbrengen. Teso heeft in 1992 6,6 procent méér eenheden vervoerd dan in 1991. Dit is gebleken uit de jaarcijfers die de veerdienst gisteren bekend maakte. De vervoersstijging overtreft ruim schoots de verwachtingen van Teso Het nieuwe jaar is ingeluid met veel ijspret. Op alle Texelse banen kon in het weekend worden geschaatst. Liefhebbers hadden op Waalenburg, het Natte Vlak bij Den Hoorn en on dergelopen land vlakbij de vuurtoren al een voorproefje genomen. Het ijs is door het windstille weer van afge lopen week van uitstekende kwa liteit. Jong en oud genoot van het ijs. Door het prachtige weer was vooral zater dag een schaatsdag bij uitstek. En wie zich niet waagde aan de gladde ijzers kon, warm ingepakt en van een zonnetje genietend, kijken naar de capriolen van andere Texelaars. Toch openden enkele banen pas zondag hun poorten, uit angst dat het ijs an ders voortijdig zou worden vernield bij massale toeloop. Enkele Duitse toeristen keken bij de Roggesloot hun ogen uit. „Die Texe laars zijn door het dolle heen nu er ijs ligt. Dit is fantastisch, het lijkt wel één groot feest. Maar het is zeker moeilijker dan het eruit ziet hè?" An deren spoedden zich naar Den Burg om een paar schaatsen aan te schaf fen. De verkopers, vooral die ook tweedehands exemplaren verhande len, deden goede zaken. Ook de koek en zopietenten hadden het druk. De afwezigheid van deze voorzieningen bij de niet-officiële ba nen werd als een duidelijk gemis er varen. Moeders met thermoskannen werden daar met gejuich onthaald. Schitterend Waalenburg ontpopte zich rond de jaarwisseling als dé schaatsbaan van VERVOLG VAN PAGINA 1 aan de achterzijde van het huis laai den de vlammen al zo hoog uit het dak, dat er geen redden meer aan was. In zo'n geval richten we ons op het behoud van de huizen ernaast." Deze woningen bleven behouden, maar hadden wel rook-, water- en brandschade. Misdrijf De veroorzaker van de brand is door de politie aangehouden. Hij krijgt een proces verbaal, want een lichtkogel valt onder verboden vuurwerk. Poli tiewoordvoerder Peter van der Hei den: „Het zit er wel in dat hij voor de rechtbank moet verschijnen, want er is sprake van een misdrijf als iemand zoveel schade wordt toege bracht. Lichtkogels hebben een be paalde houdbaarheidsdatum. Zijn ze daar overheen, dan worden ze vaak met oud en nieuw gebruikt als vuur werk. Erg gevaarlijk ja, want er zit veel kracht achter die dingen. Ze zijn erop gemaakt om enige honderden meters in de lucht te gaan. Boven dien komt er een enorme hitte bij vrij." Volgens Van der Heiden heeft het niet veel zin nu een waarschu wingscampagne tegen lichtkogels te beginnen. „Dat is iedereen tegen de jaarwisseling toch weer vergeten. Maar half december zullen we er ze ker aandacht aan besteden." Geen sensatie Marius Eelman heeft onderdak gekre gen bij een dorpsgenoot. „Ik wil geen sensatieverhalen, het is allemaal al erg genoeg. Ik ben dankbaar voor alle hulp die wij hebben gekregen. De brandweer was er snel en iedereen stond ons bij. Het is hartverwarmend hoe wordt gereageerd. Ik heb van morgen (maandag-red.) eerst maar wat kleren gekocht, want ik heb he lemaal niets meer." Zijn dochtertje is uiteraard erg geschrokken van de brand. „Ook zij is alles kwijt. Maar iedereen komt aan met knuffelpop pen en andere kadootjes voor haar Dat is fantastisch." Eelman is niet boos op de dader. „Hij kon er niets aan doen. Je schiet zo'n ding niet met opzet door een raam." Een expert van de verzekering heeft zich gisteren over de schade gebo gen. Ook is een onderzoek verricht door de technische recherche. De schade zal worden verhaald op de Texelaar die de lichtkogel afschoot. zelf, die vooraf rekening hield met een toename van ongeveer drie pro cent. De maanden april, juni en juli bleken toppers. Totaal zetten de dubbeldekkers Schul- Texel. Zelden eerder lag het onderge lopen land van Natuurmonumenten er zo schitterend bij. Het grote vlak dat meestal matig begaanbaar is wegens riet, vogelpoep en ribbelig ijs, was ditmaal zo glad als een kunstijsbaan. Bovendien kon er uitstekend via een dichtgevroren sloot van de Wester- boersweg tot de Staart en vice versa worden geschaatst. Dankzij de com binatie met goudgeel riet, een mo lentje en een wijds polderlandschap kregen schaatsers hier het gevoel aan een heuse toertocht bezig te zijn. Omdat de baan in Den Burg pas zon dag open ging, was het tot en met zaterdag erg druk en gezellig op Waalenburg. Zaterdagmiddag stonden de auto's aan twee zijden langs bijna de gehele Westerboersweg. pengat en Molengat in 1992 867.348 eenheden over het Mars diep. In 1991 waren dat er nog 815.466. In dat jaar was de stijging nog 4,03 procent ten opzichte van 1990. Het aantal personenwagens nam toe met 7,04 procent tot 696.491, het aantal vrachtwagen 'groeide met 5,8 procent tot 37.374. Bij de caravans was de groei 8,07 procent, waarmee dat aantal op 22852 kwam. De hoe veelheid aanhangers steeg met 6,84 procent tot 18435. Daarentegen groeide het aantal over gezette opleggers (totaal 17504) met 2,77 procent niet zo snel. De stagna tie van het aantal bouwprojecten op Texel lijkt een oorzaak hiervan. Ster ker geldt dit effect voor het aantal autobussen, waarmee onder andere bouwvakkers van de vastewal naar Texel worden overgebracht. Dit aantal daalde met 1,7 procent tot 2536. Voor het komend jaar verwacht de veerdienst een vervoerstoename van enkele procenten die door regelmati ger inzet van de tweede veerboot zal worden opgevangen. Over het geheel genomen had de toename langere wachttijden tot gevolg, al was dat al leen merkbaar tijdens piekdagen. I m*r. -Tv.;:;;';T* Alle begin is moeilijk.. (Foto Tessa do Groeft) Henk Roeper Caecilia Strous gaan op 15 januari 1993 trouwen. Om 15.00 uur zullen wij elkaar het ja-woord geven in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Wij nodigen u uit voor onze receptie, welke wordt gehouden van 18.45 tot 20.00 uur in theater- restaurant „Klif 12", Klif 12 Den Hoorn, Texel. Sluyscoog 26, 1791 WT Den Burg. Hierbij delen wij u mede dat is overleden onze moeder, schoonmoeder, oma en ouwe oma Jantje Kalis weduwe van Willem Boon op de leeftijd van bijna 89 jaar. M. Boon H. Boon-Vlaming T. Wesselink-Boon Jeannette en Bert Suzanne, Simone Bart-Jan Texel, 31 december 1992 „De Gollards" Correspondentie-adres: Bernhardlaan 154, 1791 XJ Den Burg. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden in het crematorium te Schagen. Donderdagvoordeel in De Vitaminebron. Gesneden ro de en/of witte kool, halve ki lo f0,85. Bananen 1 kilo f1,95 Uitverkoop. Kortingen van 20 tot 80 bij Boetiek 22. Op donderdagmorgen is rustig en kalm van ons heengegaan onze lieve, zorgzame moe der, oma en tante Gerardina Maas-de Jong weduwe van Cornells Maas Alkmaar, 18 februari 1900 t Haarlem, 31 december 1992 De familie Correspondentie-adres: H.J. Maas Buytengors 114, 1791 WS Den Burg Texel Gelegenheid tot afscheid nemen en condole ren op de dag van de uitvaart van 10.00 tot 10.20 uur in de rouwkamer van huize St. Ja cob in de Hout (zij-ingang) aan de Zuider- houtlaan 1 te Haarlem. De gezongen Requiemmis zal worden opge dragen op woensdag 6 januari 1993 om 10.30 uur in de kapel van huize St. Jacob in de Hout, waarna om 12.00 uur de teraarde bestelling zal plaatsvinden op de begraaf plaats St. Barbara, Soendaplein 27 te Haarlem. Te koud, te glad, te moe of geen tijd?! Laat uw bood schappen thuisbezorgen door buurtwinkel Ria Trap, tel. 18219. Wij zijn u zeer erkentelijk voor uw betoonde belang stelling tijdens het condoleancebezoek en de crema tieplechtigheid van mijn man, onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader HENDRIK MAAS namens de familie A. Maas-de Wit Trompstraat 10 1792 BK Oudeschild Door de overweldigende belangstelling is het ons onmogelijk een ieder persoonlijk te bedanken. Daarom willen wij langs deze weg alle mensen die hun medeleven hebben getoond in de vorm van be zoek, bloemen, telefoontjes, brieven en kaarten na het overlijden van mijn man en onze vader ARJEN BONNE heel hartelijk bedanken. Onze speciale dank gaat uit naar dokter Eissen. N. Bonne-Daalder en kinderen. Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon Clark Bert en Diana Backer-Blonk Broertje van Dennis en Jeroen Geboren op 4 januari 1993 Beatrixlaan 63 1791 GB Den Burg-Texel Op dinsdag 29 decem ber 1992 werden wij de gelukkige ouders van Nina Chris Vlas Erik Bakker Paelwerck 45 1791 WB Den Burg Geboren Boris Biem 31 december 1992 Gonneke van Zutphen en Biem van Leeuwen Klipper 57 1483 TT De Rijp Allemaal hartelijk dank voor de vele attenties in de vorm van bloemen, fruit en kaarten, zowel in het ziekenhuis als bij mijn thuiskomst. R. Veldman Klimpstraat 21 De Cocksdorp EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Wij willen iedereen har telijk bedanken voor de warme belangstelling, kado's en kaarten ter ge legenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest op 6 december. Sam en Ems Wonder Door ziekte en afwezig heid, bij thuiskomst ben ik hartelijk verrast door de vele kerst- en nieuw jaarswensen. Hierbij wens ik iedereen het allerbeste voor 1993 Thea Visser-Roepe Hoofdweg 99 Hellup! She has got the blu es and is desperately see king for a Blues T-shirt 1992! Help haar en bel 075-287165 075-210211 (werk) vragen naar An nemiek. Bij Terpstra in de PH-polder zijn weer volop narcissen, bossen voor f5,00 Hans van der Klift gaat van z'n winkeltje een echte win kei maken. Daarom is hij van af 11 jan. gesloten en geeft tot die tijd kortingen op div. schilderijen, aquarellen, prenten, aardewerk, glas en lijsten. Dus in galop naar Kunsthandel Hans van der Klift, want op op. Wij verzorgen niet alleen uw haar, wij staan ook met ad vies voor u klaar. Qnipp Kap salon, liefst op afspraak, tel 12227. Klaverjassen. Heden dins dagavond weer gezellig kaar ten in de Witte Burcht. Aan vang 20.00 uur. Te koop: Renault 4 voor loop of sloop, t.ea b. Tel 14250 (na. 18.00 uur). Te koop: IJshockeyschaat sen, maat 43, i.g.st., f40,00. Tel 18387 T.k.a. eikehouten eethoeken en een antieke secretaire. Tel 16369. Woonruimte gevraagd voor 1 2 pers. Tel. 13451 (na 18.00 uur). Uitverkoop. Kortingen van 20 tot 80 bij Boetiek 22. Levi's jeans nu f100,00 bij Boetiek 22. Ring met sleutels verloren! Tegen beloning af te geven bij politie. Te koop: hete lucht ventila- torkachel voor warmwater 2000 Kcal. Fa. Rentenaar, tel. 18227. f100,— beloning voor wie de dief kan aanwijzen van 25 fruitbomen. Jan Zoetelief tuinonderhoud, Hogereind 48, De Waal. Tel. 14735. Alles op de zolder nu f25,- bij Boetiek 22. Diverse stalen noren met 25% korting. Nieuwe Zandstra noren op voorraad. Fa. Rentenaar, tel. 18227. Geen Spinbaankalender ge had? Bel. 12108. Uitverkoop. Kortingen van 20 tot 80 bij Boetiek 22. Strings Music Service. Wj leveren per post alle gitaar- boeken van Heavy metal tot klassiek, methoden enz. Alle merken snaren, per stuk, set of dozijn. Fax naar 020-6759454 of stuur een briefkaart met naam en adres en u ontvangt de bestellijst. Strings Music Service, Postbus 75642, A'dam 1070 AP. Gapstar jeans nu f100,00 bij Boetiek 22 januari: dansavond men vereniging in De Lindeboom. Ook voor niet-leden! Goede voornemens? Mis schien is deze iets voor u? Vrijdagavond 8 jan lekker zingen in café Chantant De Karseboom. Dit keer bege leid door Niels Lely. Nog een gelukkig en muzikaal nieuw jaar toegewenst. Liliane en Lies. Ring met sleutels verloren! Tegen beloning af te geven bij politia Te koop: hete-lucht ventila torkachel voor warmwater 2000 Kcal. Fa. Rentenaar, tel. 18227 f 100,beloning voor wie de dief kan aanwijzen van 25 fruitbomen. Jan Zoetelief Tuinonderhoud, Hogereind 48, De Waal. Tel. 14735. Alles op de zolder nu f 25,— bij Boetiek 22. Diverse stalen noren met 25% korting. Nieuwe Zandstra noren op voorraad. Fa. Rentenaar, tel. 18227, Geen Spinbaankalender ge had? Bel 12108 Inboedel-verzekering? Bel Siebe Waaijer voor het beste advies: 15207. Sparen: de hoogste rente? Bel Siebe Waaijer voor het beste advies. 15207 Te koop: Fiat Argenta 2000, LPG, t.e.a.b. Tel. 16262. Vriend en vijand een geluk kig nieuwjaar. J. Zwan en familie Jacks, nieuwe Nu f100,— bij Boetiek 22. T.k. gevr cap voor meisje 6 jr. Tel. 14268. Uitverkoop. Kortingen van 20 tot 80 bij Boetiek 22. Woensdagvoordeel in De Vitaminebron. Gesneden htspo, halve kilo f0,85. Ci troenen 10 voor f3,50. 9 januari: feestavond paar- desport in De Lindeboom. Ook voor met-leden! Thalassa schoonheidssalon voor dames en heren. Januari-verzorginstip: be handeling voor de extreem droge huid. Deze bestaat uit reinigen, vochtigheidsgraad herstellen d.m.v. vitamine oliën, doorbloedingsmassa ge en vochtpakking. Duur van de beh. 1 uur, f45,00 Tel. 17072. Kabel te duur? Complete schotel-installatie, RTL4-decoder en montage, vanaf f950,=. Frans Hop man Satellite, 15103, Oude schild Tegelzetbedrijf Piet Kooger voor al uw tegelwerk. Tel. 18463.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3