„Rotonde beste oplossing voor Pontweg/Hoornderweg" Sport Geknip§<V L udiek oorzei TEXELSE^ C0URANT De Graaf en Van Lubek gekozen tot sportman en -vrouw van het jaar Slinkende voorsprong klaverjas-koplopers Zaalvoetbaljeugd vierde in Hoorn Mantje-toernooi Nieuwjaarsrit MAB Golfeen vliegende sport op Texel.... Tevoko speelt morgen cruciale wedstrijd Eilandcompetitie volleybal Dressuurwedstrijd in Manege Akenburg Weer vervuilde grond in Waalderstraat Nieuwe trainer De Koog bekend Tussenstanden Tevoko VRIJDAG 8 JANUARI 1993 'ppvpt op y\ Arco de Graaf en Ingrid van Lubek zijn tot sportman en sportvrouw van het jaar gekozen. Ze kregen de voor keur van 360 Texelaars die de stem biljetten hadden ingevuld. De winnaars werden in het programma Sportlokaal van Radio Texel zondag gehuldigd. De redactie van het programma had negen lokale sporters genomineerd, die afgelopen jaar opmerkelijk hadden gepresteerd. De meeste stemmen (82) gingen naar triatlete Ingrid van Lubek, winnares van de kwart triath lon voor dames en tweede bij een run-bike-run wedstrijd in Amsterdam. De jeugdige volleybalster Aliese Blom kreeg de voorkeur van 47 Texelaars. Wheeler Arco de Graaf, die zich kwa- Op de dertiende speelavond van de klaverjasclub Den Burg scoorden Jo- han Vinke en Jelle Wiersma het hoogst met 7301 punten en gaan daardoor van de elfde naar de zesde plaats. Opnieuw ook een hoge score (7094) voor Debbie van der Slikke en Jaap Witte, die zijn hierdoor naar de derde plaats opgeklommen. Rob Caspers en Karei van Heerwaar den die tot nu toe steeds in de top tien staan, hadden weer een goede avond met 7040 punten. Zij klom men op naar de tweede plaats met nog slechts 161 punten achter het echtpaar Veeger, dat nu al acht we ken op de eerste plaats staat. Corrie Zijm en Nel van der Veen behaalden 6979 punten en stegen drie plaatsen. Gerard Festen en Gerrit Smit behaal den 6884 punten en stegen één plaats. Deze avond werd met 4540 punten de laagste pot van het sei zoen gespeeld. Verder waren er twee koppels met dezelfde scoren met maar één mars verschil. Totaalstand na 52 partijen; 1. Echtpaar Veeger 85990; 2. K. van Heerwarden-R. Caspers 85829, 3 J Witte-D. van der Slikke 84515; 4. F. Halsema-E. Eel- man 84473; 5. W. Derksen-P. van Heerwaar den 84171; 6. J. Wiersma-J Vinke 83686; 7. A. Dijker-N. Koomenm 83539; 8. R. de Zwart- C Bos 83339; 9. Echtpaar Ofrein 83218; 10. F, Hopman-R. de Ruwe 82777; 2e periode: 1 K. van Heerwaarden-R. Caspers 29778; 2. L. van de Veen-F. van der Gracht 29599; 3. J Witte-D. van der Slikke 29410; 4. M Timmerman-A. Vermuë 27916, 5. Echtpaar Fr. Witte 27747. Tijdens het zaalvoetbaltoernooi voor A-junioren selectieteams in Hoorn is de Texelse selectie op de vierde plaats geëindigd. Winnaar werd West-Friesland, gevolgd door Haar lem. Texel haalde zes punten uit zes wedstrijden. Driemaal werd verloren en driemaal gewonnen. Deelnemers aan het toernooi waren West-Friesland, Haarlem, Alkmaar, Zaanstreek, Texel, Drente en Leiden. Rayon Den Helder liet het na eerdere toezegging afweten en dat betekende een probleem voor de organisatie. De oorspronkelijke opzet werd veranderd in een éénpoule systeem. Dat bete kende voor ieder team zes wedstrij den. De vaste keeper Hans Kraay moest wegens een blessure afhaken. Hij werd vervangen door Vincent Hui- zinga die een goed toernooi keepte. De andere spelers waren Marcel Ris, Roald van de Slikke, Richard Houter man, Arie van der Vis, Kees Daalder, Patrick van Leeuwen, Henk Jan Ra maker en Arjan van de Slikke. Coach was Jan Raven en begeleider Theo Houterman. Texel begon met twee nederlagen slecht. Eerste tegenstander Drente won nipt met 1-0 tegen de veldver- houding in. Texelaars vervielen in hun oude kwaal, namelijk het veelvuldig missen van uitstekende kansen. Om dat het spel redelijk was, werd met vertrouwen uitgekeken naar de vol gende wedstrijd. Het begin was ech ter rampzalig. Na de gelijkmakende treffer van Patrick van Leeuwen liep Haarlem uit naar 4-1. Later in de wedstrijd knalde Van Leeuwen er nog r. de senioren neemt hij ook de voet Ppattmy^l Wi om tot zes uur 's möT? kroegen door te zakken 'In Den Buig heeft Ouwe Sunderklaes weinig I meer te maken met het oorspronkelijke feest', zegt de receptionist van een hotel in De Koog I 'De bedoeling is dat bepaalde personen en ge-f i beurtenissen op Texel van het afgelopen jaar op I de hak worden genomen door groepjes verkle- de inwoners. Maai sinds er steeds meer men sen vat het vasteland m Den Buig het feest ko- i men meevieren is het met leuk meer Die komen i alleen maar om het eens Hink op een zuipen te r zetten. Ik heb net nog een groep uit Wienngen geweigerd. Aan dat soort lieden hebben we in ons hotel geen behoefte Aha! Vandaar dat vrij even tevoren in een an der hotel m De Koog als gast met welkom wa ren, terwijl het bord 'kamers vnj' toch duidelijk anders beloofde We hadden ons met de vrolijke mededeling 'wel 'ns een keertje dat feest op Texel te willen meemaken' klaarblijkelijk wat al te nadrukkelijk als drankzuchtige loltrappers Uitslagen Dinsdag 5 januari Stuc. v.d Woude-ABN-AMRO 1-2, Bremakker- Cocky's Kapsalon 3-0; DGM-Paal 9 0-3, RWS- Tex. Autocentrale 0-3; Maarcobouw-Grote Slock 2 2-1; De Twaalf Balcken-Kogerend 3-0; Garantmakrt-Slagerij de Boer Cocksdorp 0-3, Raboljzer-Foto de Waal 0-3; Leydekkers Question 1-2; Westerlaken-Vespertma 2-1; Ei- erlandse Huis-Durper Drup 2-1. De Vlier-Klif 12 1-2; Nioz-Choen 3-0; De Rival-Ria's Win keltje 3-0; Beatique-Smash 2 2-1; Wiersma Antiek-Vissers Bouwbedrijf 1-2, Slagerij lepe de Boer-Zeilmakerij 1-2 Zaterdagavond wordt vanaf 18.00 uur in sporthal Ons Genoegen het traditionele Mantje- zaalvoetbaitoernooi gehouden. Het toernooi bestaat uit een rescrea- tieve en een prestatiepoule. In de re creatiepoule doen Texel-veteranen, Casino-veteranen en het tweede en derde team van Mantje mee. De prestatiepoule bestaat uit vier teams die met gering verschil in de Texelse competitie bij de bovenste vijf plaat sen staan, zodat Jelleboog, Texel, Betsema en Gieles voor een span nend verloop van het toernooi staan. De heren Witte, Houterman en Van Putten hebben de arbitrage van het toernooi in handen. De wedstrijden worden van 18.00 tot 23.00 uur gespeeld. De laatste puzzelrit van het seizoen 92/93, de nieuwjaarsrit, wordt zater dag verreden. De rit wordt uitgezet door Anne de Vries, die al menig rit heeft bedacht, geassisteerd door Jan Zoetelief en Ron Hm, die ervaring op doen om in de toekomst zelf een rit uit te kunnen zetten. Hoe lang de rit ook duurt, het is de bedoeling dat al le starters aan de finish verschijnen. De start is om 20.00 uur op het We zenland, bij de werkplaats van Schoenmaker. Na de rit worden de kampioensplaatsen bekend gemaakt. De stand tot nu toe: 1. Peter Daalder, 40 pun ten; 2. Danny Westerlaken. 34 punten, 3 Jan Nico van de Ploeg, 30 punten; 4 Wim Mets, 26 punten; 5. Jan Zoetelief. 24 punten; 6 P van der Vis. 18 punten; 7. Gilbert Mallee, 14 punten; 8 Gieze/Ran. 14 punten; 9. Dirk Westerlaken, 12 punten; 10. Douwe Kooiker. 12 punten. Natuurcursus. Het Instituut voor Natuureducatie (IVN) geeft over de natuur in de winter een driedelige cursus die begint op dinsdag 12 ja nuari. Cursusleider Edwin van Eg- mond leert hoe bomen ter herkennen in de winter, het beheer van het bos en over vogels in de winter. De cur sus wordt gegeven in het LHNO- gebouw aan de Haffelderweg en is alleen toegankelijk voor IVN-leden of leden van de Vogelwerkgroep. Op 30 januari wordt waarschijnlijk een ex cursie gegeven. Komend voorjaar staat een korte cursus over sloten, plassen en kolken op het programma. Voor beide cursussen telefonische opgave via nr. 14415. Omdat de helikopters van Schreiner per 7 januari j.l. zijn verplaatst naar vliegbasis De Kooy bij Den Helder waardoor het vliegveld een behoorlijk financiële veer heeft gelaten, is de NV Luchtvaartterrein Texel naarstig op zoek naar andere exploitatiemoge lijkheden. Nu een golfbaan op het eiland nog steeds niet is gerealiseerd, zag men de kans schoon op het vliegveld een baan aan te leggen met 78 holes. Deze zijn stuk voor stuk af sluitbaar, waardoor het vliegverkeer er geen hinder van ondervindt. Wie denkt dat het parcours een makkie" is, komt bedrogen uit. Voor de door gewinterde speler zijn extra handi caps ingebouwd, zoals de para-springbak en de crossbaan van de naburige MA B-club. Ook de „hoge gras"-holes, die over het hele veld Het eerste herenteam van Tevoko voor een volle tribune Morgen hebben de Texelse volley ballers de steun van het thuispubliek hard nodig Na de kerstvakantie en het gezellige nieuwjaarstoernooi van afgelopen weekend gaat morgen de volleybal competitie weer van start. De Texel se Volleybal Kombinatie heeft halverwege het seizoen twee kandi daten voor een kampioenschap; da mes 2 en heren 1. De mannen spelen morgen om 15.00 uur in sporthal Ons Genoegen tegen con current Juvoc 2. Bij winst zetten de Texelaars een goede stap op weg naar de titel. „Steun van het thuispubliek kunnen we goed gebruiken", stelt coach An- dré van der Vliet. Hij herinnert aan een spannende wedstrijd van vorig jaar, die dankzij de nodige voorpubli- citeit in de krant en van de spelers zelf veel publiek naar de sporthal lok te Aangemoedigd met toeters, ge juich en handgeklap steeg het Tevoko-team tot grote hoogte en wist het duel te winnen. Uiteindelijk was dat niet genoeg voor het kampioen schap, want in de tweede seizoen helft verspeelde Tevoko teveel punten. Van der Vliet: ,,De wil om hogerop te komen lijkt nu sterker aanwezig dan vorig jaar. Tot nog toe valt de tegenstand in deze klasse wat tegen Voor de volleybalsport op Texel zou het ook een g^ede zaak zijn als we weer met een team in de promotieklasse uitkomen." Een opsteker is dat Tevoko morgen weer over hoofdaanvaller Mark Prins beschikt. Vorig jaar was hij gestopt wegens een knieblessure, maar in de eilandcompetitie bleek Prins, een ech te „beul" aan het net, nog goed uit de voeten te kunnen. Sinds kort zit hij weer bij de selectie, wat een aan gename verbreding betekent. Naar verwachting begint hij als reserve en vormen Mardik Leopold en Berry Ko ning de hoofdaanval. Hoofdblokkeer- ders zijn trainer Martin Koenen en Marco Tuntelder en de routiniers Koos Doeven en Jitze Beintema ver delen het spel. Mogelijk zal laatstge noemde ontbreken, want zijn vrouw staat op punt van bevallen. In dat ge val neemt de jeugdige Joost Albers zijn plaats in. De nog jongere Jeroen de Waal, wiens spel zich dit jaar voorspoedig heeft ontwikkeld en die inmiddels goed meedraait in het eer ste, begint op de bank. Volgende week zaterdag ontvangt Te voko de andere concurrent Quelder- duyn/Seahawks 3 in de sporthal aan de Emmalaan. lificeerde voor de Paralympics in Bar celona en uitstekend presteerde ininternationale wedstrijden, kreeg 76 voorkeurstemmen. Voetbaltalent Sie- me Zijm, kreeg 50 stemmen. Winnares Ingrid van Lubek werd in de studio van Radio Texel onthaald op champagne en kreeg een cadeau bon van de Sportshop uitgereikt. Ar co de Graaf, die in België verbleef, kreeg de felicitaties via de telefoon. Radio-medewerkster Lia van Leersum vindt de verkiezingen, die voor het eerst werden gehouden, voor herha ling vatbaar. „Het aantal ingevulde stembiljetten was boven verwach ting." Vooral in Den Hoorn was de reactie overstelpend en moest de voorraad biljetten al na één dag wor den aangevuld. In Oosterend viel de respons met drie stemmen tegen. „Ik denk dat de stemformulieren daar op de verkeerde plek lagen." twee in zodat de stand dragelijk werd. De gelijkmaker kwam echter niet meer. Tegen Leiden was het alles of niet. De wedstrijd was dankzij de inzet van veel spelers het aankijken meer dan waard. De stand bleef lang dubbelblank, maar vijf minuten voor tijd scoorde Marcel Ris bekwaam de winnende goal. De stemming zat er goed in toen ook het sterke Alkmaar met twee punten verschil werd verslagen. In deze har de wedstrijd met straftijden voor bei de ploegen waren Patrick van Leeuwen en Marcel Ris wederom de doelpuntenmakers. Als Texel zo door was gegaan, was een hoge klasse ring alsnog mogelijk geweest. Tegen West-Friesland was echter met veel optimisme gespeeld. West-Friesland was echter de betere ploeg en won verdiend. De laatste wedstrijd was niet meer van belang voor de bo venste plaats. Toch maakte Texel er nog een aardige partij van. Al na vijf minuten had Texel drie keer ge scoord: eenmaal dankzij Roald van de Slikke en tweemaal dankzij Kees Daalder. Tegenstander Zaanstreek kwam met twee doelpunten goed te rug, maar Texel gaf de winst niet meer uit handen. Eindstand: 1. West- Friesland, won de finale van nr. 2 Haarlem met maar liefst 8-0; 3. Alk maar, 4. Texel, 5. Drente, 6. Zaanstreek en 7. Leiden. Programma dinsdag 12 januari: Veld A mannen: 18.30 u. Tatenhove- Kobeko Pilaar 19.12 u. Meltec/Waayer-Pilaar Kobeko 19.54 u. Gr. Slock 1-Paal 9 Meltec 20.43 u Gr. Slock 2-DGM Paal 9 21.30 u Maarcob.-Teso Slock 2 Veld B: vrouwen en gemengd: 18 30 u. Eierl. H-Mantje Question 19.12 u. Question-Haarstudio Eierl. H 19.54 u Leydekkers-Haarstudio Klif 12 20.43 u. 7 Prov.-Vespertma Leydekk. 21.30 u. NBC-LenR 7 Prov. 22.18 u. V.d Woude-Bremak. NBC Veld C: vrouwen: 18 30 u. Wiersma-Timmers B. Texèle 19 12 u Texèle-Visserb. Wiersma 19.54 u. Nioz-Smash 2 Ass. Bremer 20.43 u Ass. Bremer-Cohen Nioz 21.30 u. Gr. Slock (v)-Zeilmakerij Cohen 22 18 u. Ria's W.-lepe de Boer Zeilm. Onder de kop „Alaaf cp z'n eilands" brengt het weekblad Actueel deze week een reportage over de viering van Ouwe Sunderklaas. In Manege Akenburg houden pony club De Kleppertjes en de landelijke rijvereniging De Waddenruiters zon dag een dressuurwedstrijd. Er ver schijnen ongeveer 77 combinaties aan de start, waaronder twintig nieuwe federatieruiters. Om 9.15 uur start de eerste pony in categorie B-dressuur. De verrichtin gen van de ruiters in de klazze Z du ren tot na 18.00 uur. De proeven die worden gereden zijn anders dan in het programma is vermeld, namelijk: B-5,m L1-9, L2-13, M1-17, M2-21, Z1-24. De jury bestaat uit mevr. S. Schattevoet-Scheeve, Dhr. P.J. Beets en H. Smit. Het meten van de hoog te voor de categorie-indeling start om 11.00 uur. De Koninklijke Nederland- sche Federatie zal een informa tiestand inrichten. Tijdens werkzaamheden aan de hoofdgasleiding is in de Waal derstraat over een lengte van 20 meter en tot een diepte van twee meter vervuilde grond aangetroffen. Het gaat om een andere plek in de straat dan de vorige verontreiniging, maar ook op deze plaats heeft vroe ger een garagebedrijf gestaan. De provincie is op de hoogte gesteld. De gemeente is daartoe verplicht. De Waalderstraat is kort geleden op gebroken voor de aanleg van een nieuwe riolering. De vraag rijst waar om toen niet meteen de vervuilde grond is verwijderd. Anton Wilkens van de gemeentelijke milieu-afdeling: „Dat is helaas te simpel gesteld. Er moet eerst worden onderzocht of het grondwater is aangetast en of de verontreiniging nog doorloopt naar andere gedeelten. Overigens is de verdachte grond wel apart gehou den." Onderzoeken De provincie heeft een procedure voor vervuilde plaatsen. Er wordt eerst een serie onderzoeken gedaan voordat eventueel wordt overgegaan tot sanering. „Maar het gebeurt steeds minder vaak dat grond hele maal wordt verwijderd. Soms kan het ook worden opgelost door een pomp te plaatsen die het water naar één speciale plaats afvoert", aldus Wilkens. De afdeling milieu vermoedde al dat ter plaatse sprake zou zijn van ver ontreiniging met olieprodukten. „Het is vervelend, maar lijkt niet dringend. Het gaat om een straat. Als het een volkstuintje betrof zou het erger zijn." Volgens verkeersdeskundige J. Kra nenburg van de provincie is een ro tonde de beste oplossing voor het kruispunt Pontweg/Hoornderweg. De gemeente wil deze onveilige plek snel verbeteren en hoopt daarvoor subsidie van het rijk te krijgen. Alle raadsfracties hebben zich uit gesproken voor verbetering van het bewuste kruispunt. De manier waar op dit moet gebeuren was het onder werp van menig discussie in vergaderingen. Aanvankelijk werd gesproken over een tunnel, maar die bleek veel te duur. verspreid liggen, blijken, zo is inmid dels in de praktijk bewezen, niet de gemakkelijkste. Luchthavenmeester Ed de Bruijn: „Nu de verharding van de baan wat op de achtergrond is geraakt, is dit een mooie oplossing voor de komkommertijd. Als er geen vliegtuigen in aantocht zijn en 's zo mers na sluitingstijd, kan naar harte lust een balletje worden geslagen." De Bruijn en zijn golfmaat Piet Stan daart waren de eersten die de clubs hanteerden (zie foto). Tot ieders ver rassing sloeg De Bruijn bij de offi cieuze ingebruikname een birdie op de zevende hole.... Tenminste, dat droomde hij, want helaas voor de sportieve luchthavenmeester is van het voorgaande geen letter waar. Het „wilde" plan bracht de heren echter wel op het idee om de belangstelling voor de golfsport op Texel te onder zoeken. Inmiddels zou een vereniging in oprichting zijn met de naam „High- waves". Aspirant-leden kunnen zich opgeven bij secretaris PW. Moree van de NV, adres Buytengors 60, 1791 WR Den Burg. Alleen schriftelijke aanmeldingen worden geaccepteerd Een andere optie is het aanleggen van verkeerslichten. Daar wil het col lege echter ook van afzien, omdat die weliswaar in aanleg niet duur zijn, maar wel een hoge jaarlijkse exploita tielast hebben. Een rotonde bouwen is duur. Maar ligt die eenmaal, dan is er alleen een kleine kostenpost voor onderhoud. Bovendien is het ook voor fietsers de meest veilige oplossing. Subsidie Een dergelijk project kost zes a zeven ton. De provinciale subsidiepot is leeg, dus daar kan de gemeente geen beroep op doen. Vandaar dat het rijk om steun wordt gevraagd. Gehoopt wordt op een bijdrage van 50%. In sommige gevallen, als hetgaat om experimenten, wordt door het rijk zelfs meer subsidie verleend. Bekeken wordt of dit Texelse plan daar ook voor in aanmerking komt. De volleybalcompetitie gaat de twee de seizoenhelft in. Twee Tevoko- teams zijn nog in de race voor de ti tel: dames 2 en heren 1. De dames hebben twee verliespunten en twee wedstrijden minder dan het nu op de bovenste plaats staande De Boemel I. Het eerste herenteam stond per 1 januari nog duidelijker aan kop met drie punten voorsprong, maar ont moet in de eerste twee wedstrijden de naaste belagers. Dames 1, dat in dezelfde klasse als het tweede speelt, moet knokken om met te de graderen. Heren 2 draait mee in de middenmoot, maar de twee derde teams hebben het moeilijk. De spe lers raken steeds meer aan elkaar ge wend, waardoor de resultaten naar verwachting zullen verbeteren. Standen Eerste klasse, dames.1 De Boemel 1 9-22; 2 Harpoen 8-19 3. Tevoko 2 7-18. 4 De Boe mel 2 8-16; 5 Polisport 2 8-16, 6. HCSC 2 8-11. 7 VCW 1 7-6; 8. WSOV 1 7-4; 9. Tevo ko 1 7-3; 10. VVW'meer 9-2. Heren 1 Tevo ko 1 9-25, 2 Quelderduyn/S. 9-22; 3. Juvoc 2 8-20; 4 Los '82 1 10-19; 5 Harpoen 1 8-16; 6. Quelderduyn/S 9-12; 7. De Boemel 2 10-11; 8. Polisport 1 10-11. 9 Vodi 1 10-10; II. Juvoc 1 11-8; 12 WSOV 1 10-7. Tweede klasse: dames: 1 Quelderduyn/S2 10-23, 2. Smash '68 9-22; 3. Juvoc 2 11-22; 4 Zeemacht 10-19; 5 Quelderduyn/S 11-13; 6. HCSC 4 10-14, 7 HCSC 3 10-10; 8 Juvoc 3 9-8, 9 Tevoko 3 8-6; 10. WSOV 3 11-5 Heren 1. Nieuwendiep 11-32; 2. WSOV2 11-31; 3. Quelderduyn/S4 11-27. 4 HCSC 2 11-22; 5 Zeemacht 1 11-20; 6 HCSC 4 11-16, 7 Tevo ko 2 11-13; 8 Turnlust 10-12; 9. HCSC 3 11-10; 10. Los '82 9-6; 11 Zeemacht 2 10-0; 12. Juvoc 3*6-0. Derde klasse: Heren: 1 PK'72 2 8-14, 2. Adelborsten 1 5-10; 3 Turnluust 2 5-10; 4 De Boemel 4 9-10, 5. The Serve 4 9-10; 6. WSOV 3 7-6, 7. Quelderduyn/S 5 9-6; 8 Los '82 3 8-5; 9 VCW 2 7-2, 10 Tevoko 3 6-1. Hans van der Park (32) uit Juliana- dorp wordt met ingang van het vol gende voetbalseizoen de nieuwe trainer van SV De Koog. Hij volgt Adrie Lieuwma op, die momenteel aan zijn tweede seizoen als trainer bij de club bezig is. Van der Park, momenteel elftalbege leider bij JVC en trainer van de B- selectie van deze club, is zelf aktief voetballer geweest in het eerste van WGW. Een blessure maakte een eind aan zijn carrière als voetballer op dat niveau. Van der Park haalde in de cember zijn trainersdiploma en ziet De Koog niet alleen als een uitdaging maar ook als een springplank voor zijn verdere trainersloopbaan. Behalve ballende jeugd van de badplaats on der zijn hoede. Een andere serieuze kandidaat voor het trainerschap, Piet Bakker die dit seizoen afscheid neemt van Texelse Boys, maakt vol gende jaar de overstap naar Watervo gels. Nog onzeker is het of Koog-trainer Adrie Lieuwma het voetbalseizoen kan afmaken. Deze week onderging hij een beenoperatie. Mocht hij niet tijdig herstellen, overweegt het bestuur van De Koog een interim trainer aan te stellen.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9