Zaalvoetbal-junioren boeien volle sporthal IS E Texels Texelse selecties schieten tekort TEXELSE p couRANT Tevoko-heren pakken winst in vijfsetter Doe-middag IVN Bowlingteam Hotel de Weal rukt op Wat ik zeggen wou.Wadder|biljet Mariniers, bedankt! Programma zaalvoetbal Hessel Kampstra en Lutz Lohse winnen IMieuwjaarscross MAB: snel en gezellig Heren Mareis lijden nipt verlies (45-43) Dames Mareis nu op gedeelde eerste plaats DT Stijldansavond Meditatiecursus DINSDAG 19 JANUARI 1993 Haarlem en Alkmaar zijn zondag in sporthal Ons Genoegen Noordhollands-kampioen bij de B- en C-junioren geworden. De Texelse se lectie teams boden goed partij, maar schoten tekort tegen de sterkste j teams. I Om bijna half tien zondagmorgen I startte voor de negende keer het tra- i ditioneel op Texel gehouden toernooi i voor B-junioren. De eerste wedstrijd K was die van Texel tegen de latere t kampioen Alkmaar. Het toernooi had 5 een heel ander gezicht kunnen krij- gen als Texel de kansen beter had benut. Alle kansen ten spijt moest I Texel uiteindelijk met 2-1 zijn meerde- I re kennen in Alkmaar. De tweede kanshebber voor de titel, Westfriesland met de Texelse coach Willem Oosterhof startte eveneens goed en versloeg in de eerste wed- strijd Den Helder met 1-0. De volgen- J de wedstrijd van de Westfriezen. In de derde wedstrijd kwam Texel einde lijk tot winst. In een aantrekkelijk du el werd Den Helder met 3-2 teruggewezen. Spektakel De laatste wedstrijd van Texel had een spectaculair scoreverloop. Tegen stander Haarlem werd uiteindelijk met 5-4 verslagen. Dankzij deze winst wist het Texelse B- junioren team van coach Jan Raven de derde plaats veilig te stellen. Met een beet je geluk behoorde een hogere klasse ring tot de mogelijkheden. Het onderlinge treffen in deze halve com petitie tussen Alkmaar en Westfries land moest uiteindelijk de beslissing brengen. Alkmaar had aan een ge lijkspel genoeg, maar liet niets aan het toeval over en won met 2-1. Alk maar werd in het door de toeschou wers uitstekend bezochte toernooi winnaar. Westfriesland tweede, Texel derde, Den Helder vierde en Haarlem sloot de rij als laatste. Tegelijk met het B-junioren toernooi werd voor het eerst op Texel ook het C-junioren toernooi gehouden. De drie deelnemers Haarlem, Westfries land en Texel speelden een gehele competitie. Texel startte uitstekend en won (met 4-0) van Westfriesland. De tweede wedstrijd van Texel was tegen Haarlem. Al snel bleek dat Haarlem duidelijk sterker was dan Westfriesland, wat resulteerde in een 2-1 nederlaag. Omdat Haarlem ook beide ontmoetingen tegen Westfries land won, moest Texel de tweede wedstrijd tegen Haarlem winnen om nog aanspraak te kunnen maken op de eerste plaats. De mannen van co ach Theo Houterman bleken ook dit maal echter niet opgewassen tegen een sterk spelend Haarlem, dat te recht het toernooi won. In de laatste wedstrijd maakte Texel en Westfries land uit wie als tweede zou eindigen. Ondanks een 2-0 voorsprong trok Texel aan het kortste eind (2-3). Toch was deze overwinning voor West friesland niet voldoende, want Texel had een beter doelsaldo. Waardevol De fairplay-cup was dit jaar voor Westfriesland en Haarlem had de beste B-junior in zijn gelederen. Bij de C-junioren werd Kasper Zijm van Texel gekozen als meest waardevolle speler. Beide toernooien werden ook Na de knappe 3-1 overwinning tegen Juvoc van vorige week traden de Tevoko-heren zaterdag aan tegen de nieuwe nummer twee, Seahawks 3 uit Den Helder. De wedstrijd werd pas in de vijfde set beslist; na een 2-0 achterstand won Tevoko met 3-2. Met Mark Prins in de basis voor de afwezige Mardik Leopold begon Tevo ko aan de eerste set. Vanaf het begin was Seahawks beter in de wedstrijd en liep uit naar een grote voorsprong (10-2). Door een betere pass en iets meer ontspannen spelen kwam Tevo ko nog terug maar bij 10 punten was het kruit verschoten. De eerste set ging dan ook volkomen verdiend naar Seahawks: 10-15. Joost Albers kwam in de ploeg voor Koos Doeven in de tweede set, die met een voorsprong van 13-3 een makkelijke prooi voor Tevoko leek te worden. Nochalant spel, slordig passen en een ontketend Seahawks brachten de stand op 13-3 en daarna zelfs 15-13 voor de Heider- naren. Wilde Tevoko nog winnen dan zou het na deze domper drie sets op rij moeten pakken. Dit moest en zou gebeuren, aldus coach André van der Vliet in zijn „pep-talk". De derde set werd door een beter en geconcen treerd Tevoko gewonnen met 15-9. Mede door de aanmoedigingen van het weer in groten getale aanwezige en luidruchtige publiek werd ook de vierde set set na een spannend ver loop met 15-12 gewonnen door Tevo ko. Een vijfde set, met het rally-point systeem, waarbij élke fout een punt voor de tegenpartij oplevert, moest de beslissing brengen. Tevoko ging goed van start maar het was Sea hawks dat bij de wissel van speel- helft met 8-6 voorstond. Seahawks liep zelfs uit naar 11-9. Hierna toon den Tevoko nog eenmaal z'n veer kracht en kwam op 11-11. Een tweetal directe punten uit de serve van Jitze Beintema en twee keiharde smashes van Mark Prins brachten Te voko op 15-11 en 3-2 winst in deze spannende partij. Door dit resultaat staat Tevoko nu stevig aan de leiding met 30 punten uit 11 wedstrijden, Zaterdag om 14.00 uur is weer een doemiddag van het IVN voor kinde ren tussen 6 en 12 jaar. Dit keer wordt het strand bij de Ne derlanden bezocht. Door middel van o.a. tekeningen worden de kinderen bewust gemaakt van hoe de kust er daar uitziet. Vóór de zomer komen er nog twee doemiddagen, één rond eind maart bij De Cocksdorp en één eind mei in de buurt van Oosterend. Deelname is gratis, vervoer is te regelen. Opgeven voor de doemiddag bij de Nederlan den kan tot en met 21 januari via te lefoonnummer 15397. De excursie duurt zo'n anderhalf uur. terwijl de achtervolgers Juvoc en Seahawks beide vier punten achter staan. Donderdag wacht Tevoko de moeilijke uitwedstrijd tegen Harpoen, waarvan eerder thuis moeizaam met 3-1 werd gewonnen. Het tweede her enteam van Tevoko speelde ook een vijfsetter tegen Turnlust. Zij trokken na een spannende partij aan het kortste eind en verloren met 2-3. He ren 3 verloor kansloos met 3-0. Na een gewonnen eerste set stortte da mes 1 in (1-3). Dames 2 bleef aan de winnende hand (3-0). Het bowlingteam van Hotel de Weal had een goede week. Rudy Mattner scoorde veel. Anneriet Keyser van Verseput verzekeringen zette er nog een 192 game tegenover, maar het mocht niet baten. Hotel Tatenhove moest het hebben van Piet Kok met een serie van 750. Ondanks tegenwicht van Marcel Bak ker was de winst voor hun een feit. Het team van All Stars kon niet op tegen het geweld van Bedr. Serv. Dekker. Dat was ook het geval met de T Fords. Roely Holtewer speelde de hoofdrol bij de Pins. Bij de jeugd vielen klappen. De Deur- douwers wonnen met maar liefst 4-0 van La Cararde. En ondanks sterke tegenstand van de Mastino's kon het team van Kiosk pad Opduin de winst in hun zak steken. llrvA. n i.in Irzi-rs BnUrn vrniitwo.rtHijMH-wl s.in do fr-daclm Daar sta je dan. En ik moest met de boot mee! Mijn ernstig zieke zuster moest ik begeleiden naar het VU- ziekenhuis in Amsterdam en nu dreef dat schip stuurloos rond en ik stond machteloos. Paniek en verdriet sloe gen toe. Paniek omdat op mij gere kend werd. Verdriet omdat mijn zus wel andere zorgen had dan een paar losse draadjes in een veerboot. Teso- mensen gaven koffie en begrip, maar geen overtocht. Wie varen er nog meer? De mariniers' Wat ik onder an dere omstandigheden nooit zou dur ven, vroeg ik nu. Op mijn wan- hoopstelefoontje werd fantastisch ge reageerd. Een kleine marineboot bracht mij over het Marsdiep en om dat de bemanning tijdens de over tocht ook vervoer in Den Helder naar het Gemini regelde, was ik zelfs op tijd om te doen wat ik doen moest! En Rogier, die op het laatste moment ook aan boord sprong, kan ik nu feli citeren met het slagen voor het rij examen. Onbekende mensen van De Mok, die zich zo voor mij hebben in gespannen, van harte bedankt. Jullie hebben mij geweldig geholpen! Lenie Bremer, Oosterend Met verbijstering las ik in de krant van 12 januari dat Teso iedere mede werking aan het „Waddenbiljet" van de Nederlandse Spoorwegen heeft geweigerd. Het is in het milieu- tijdperk anno 1993 onvoorstelbaar dat over een betere samenwerking met andere vormen van openbaar vervoer blijkbaar niet is te praten. De door Teso gebruikte argumenten deu gen bovendien van geen kant. Ten eerste zou het Waddenbiljet niet naast bestaande Teso-kaarten kunnen worden geaccepteerd -waarom wor den kaarten van de NS-dagtocht dan wèl geaccepteerd? Er is geen ijzeren geheugen nodig om een NS-kaart te herkennen, lijkt mij. Bovendien vind ik de Teso-kaarten nu ook niet het top punt van fraudebestendigheid. Ten tweede meldt Teso dat de trein (en daardoor de bus- de NZH had met haar vreemde dienstregeling trouwens ook al boter op het hoofd) niet op de boot aansluit en er dus geen tijd is om de kaarten goed te kunnen controleren. Deze drogrede nering valt al vele jaren bij Teso te beluisteren. Het komt blijkbaar niet bij iemand op dat de Teso-bootdienst toch stukken makkelijker moet zijn aan te passen dan de dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen met duizenden treinen per dag en, zoals bekend, een groot capaciteitstekort. Het door de Texelse transportbedrij ven aangevoerde argument dat de boot niet later kan vertrekken omdat men anders in de file voor de tunnels terecht komt is door Teso maar al te graag geaccepteerd. In feite zou de boot echter gewoon een kwartier vroeger moeten gaan. Weliswaar zou dan de laatste boot wel wat vroeg moeten vertrekken, maar een extra vaarploeg zou veel kunnen oplossen. De huidige laatste afvaart van Texel om 21.05 uur is immers ook al bela chelijk vroeg. Doorvaren tot iets na middernacht zou al stukken beter op de gangbare dienstregelingen van alle vormen van openbaar vervoer op het vasteland aansluiten. Ten derde zou het Waddenbiljet veel grotere drukte op Texel veroorzaken. Dit is misschien wel het belache lijkste argument van allemaal. Nee, Teso is gewoon bang dat al die men sen met auto's waar Teso zo gigan tisch veel aan verdient met de trein gaan komen. En dat terwijl het zoveel op zou lossen- er is immers geen grotere boot meer nodig, maar juist een kleinere (dit zou meteen een oplossing zijn voor de gemiste auto inkomsten). Óf we maken van het bovenste autodek van de Schulpen- gat eens een écht gerieflijk en sfeer vol passagiersverblijf! Arno Witte Amstelveen benut om selecties samen te stellen die Noordholland gaan vertegenwoor digen in het Nederlands kampioen schap. Bij de C-junioren zijn van Texel geselecteerd Maurice Groot en Kasper Zijm. Bij de B-junioren is de keuze nog niet bekend. Uitslagen: B-junioren Alkmaar-Texel 2-1; Den Helder-Westfriesland 0-1; Texel-Westfriesland 0-2; Haarlem-Alkmaar 2-3; Texel-Den Helder 3-2; Westfriesland- Haarlem 2-2; Den Heider-Alkmaar 1-4; Haarlem-Texel 4-5, Westfriesland-Alkmaar 1-2, Den Helder-Haarlem 8-3; C-junioren: Texel-Westfriesland 4-0; Haarlem- Texel 2-1, Westfriesland Haarlem 1-3, Haarlem-Westfriesland 4-0; Texel-Haarlem 0-4; Westfriesland-Texel 3-2; Eindstanden: B-junioren 1, Alkmaar 4-8; 2. Westfriesland 4-5; 3 Texel 4-4; 4, Den Helder 4-2; 5. Haar lem 4-1; C-junioren: 1 Haarlem 4-8; 2. Texel 4-2; 3 Westfriesland 4-2. Woensdag 20 januari: 17.00 u. Casino 1-Casino 2 (J) 17.50 u. De Koog-Texel 2 18.40 u. De Krim-Klif 1 (D) 19.30 u. Klif 2-Casino (D) 20.20 u. Rab 2-De Krim 3 21.10 u. Klif 5-Oosterend 6 22.00 u. Texel 3-Oosterend 5 Zaaldienst: Casino Donderdag 21 januari: 18.00 u. Nioz-ZDH 18.50 u. Casino 5-Jelleboog 4 19.40 u. Timmers Bakkerij-Mantje 3 20.30 u. Oosterend 3-Texel 2 21.20 u. Mantje 2-Jelleboog 3 22.10 u. De Koog 4-Oosterend 5 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 22 januari: 17.30 u. Gempo-ZDH 18.20 u. De Krim 2-Bakkers IJzerh. 19.10 u. Plus Klus-Oosterend 4 20.00 u. De Krim-Gamma 2 20.50 u. De Koog 2-Klif 2 21.40 u. Jelleboog 2-Oosterend 2 22.30 u. Klif 3-Rab Zaaldienst: De Koog Veel wind, een omgewaaide boom over het parcours en een goede op komst vormden de ingrediënten van de vierde boscross. In tegenstelling tot de vorige keer was het bijzonder zacht en zo hier en daar waagden sommige deelnemers zondag de eer ste schuchtere pogingen de hesjes en maillots uit te laten. Bij de jongens kreeg Hessel Kampstra zijn revanche voor de laatste cross toen hij in het zicht van de haven strandde. Maarten Dogger werd deze keer tweede, gevolgd door Maurits Bakker. Er was een grote opkomst bij de jeugd, een hoopvol teken. Bij de meisjes won Kristien Schraag voor Mireille Oosterhof. De strijd bij de he ren speelde zich natuurlijk af tussen Theo Franchimon en Lutz Lohse. De eerste ronden gaven ze elkaar geen duimbreed toe, maar gaandeweg sloop Lohse bij Franchimon vandaan om tenslotte met een stevige voor sprong te winnen. Rien Brouwer werd beheerst lopende derde. Bij de dames is het steeds weer Marijke Stark voor Carla Roeper en Ina van Sambeek wat de klok slaat. De vete ranen strijd werd verzwakt door de afwezigheid van Piet Bakelaar. Jan Knippenberg kon daarvan niet profite ren, want Herman Vloon beef hem ruim voor. Gerard Appelman werd derde. Uitslagen: Jongens t/m#12 jaar, 1110 meter: Hessel Kampstra 4 42; Maarten Dogger 4 50, Mau rits Bakker 4 51; Ronny Keizer 5.09; Stefan Tijsen 511; Robbin Oosterhof 5.19; Pieter Dogger 5.45; Gijs Waverijn 6.09; Wouter Dog ger 6.11, Meisjes t/m 12 jaar, 1110 meter: Kristien Schraag 5.46; Mireille Oosterhof 6.45, Meisjes t/m 16 jaar, 4320 meter: Nacy Sieling 21 28; Heren/dames, 4320 meter: Henk Schraag 20.51, Corrie Witte 22.24; Heren/dames veteranen, 4320 meter: Jaap van Vooren 23 36; Heren/dames, 8640 meter Lutz Lohse 3015; Theo Franchimon 31.21; Rien Brouwer 32 19, Tony van der Vis 35.54; Cees Timmer 36 16; Marijke Stark 41.45; Carla Roeper 45.30; Ina van Sambeek 45.42; Ina Gerritsen 48.11; Cor rie Boon 53 54, Heren veteranen. 8640 meter: Herman Vloon 34.31; Jan Knippenberg 37.56, Gerard Appel man 39 00, Jan Dogger 41.33. Na twee keer opschuiven in verband met de slechte baanconditie kon zondag bij de MAB-club eindelijk de nieuwjaarscross worden verreden. De veertien inschrijvers hadden er duidelijk zin in. Vorst en regen had den gezorgd voor een goed ingeklon ken baan, er werden dan ook snelle rondetijden gerealiseerd. Bij de 80cc werd Gerard Rikkenberg door wat pech geplaagd. Tegenstand was er echter niet, het is te hopen dat er binnenkort weer wat 80cc rij ders bijkomen. De 125cc junioren is een druk bevochten klasse geworden nu vier rijders zijn overgestapt uit de 80cc klasse. Siebrand Lups wist zijn laatste optreden in de juniorenklasse onbedreigd af te sluiten met twee manche-overwinningen. In maart keert hij bij de senioren terug. Achter Siebrand vond een hevig gevecht plaats. Nieuwkomer in deze klasse Egbert van de Werf wist beslag te leggen op de tweede plaats, op zijn hielen gezeten door Sander Witte (derde) en Stefano Siebeling (vierde). Bij de 125cc senioren was het Ro nald Zijm die Otto Goënga en Marco Witte om de tweede en derde plaats liet vechten. Goënga wist uiteindelijk nipt te winnen. De liefhebberklasse had drie inschrijvers; door een val van Maarten Hoogenbosch in de eer ste manche, wist Jacky Knol onbe lemmerd eerste te worden. De inschrijfgelden waren deze keer voor het Rode Kruis afd. Texel. De bekers werden geschonken door Veeservice Kees Bakker. Het was gezellig in de kantine -toegang gratis-, vele bleven nazitten. De eerste clubcross voor het kampioenschap 1993, is op 21 maart. De topper in de derde klasse A, dis trict NHN van de basketbalcompeti tie tussen de nummer twee. De Mareis, en de nummer drie, de Hel- derse Adelborsten, eindigde evenals de thuiswedstrijd in een kleine ne derlaag voor de Texelaars. De fysiek sterke Adelborsten die speelden zonder wissels, werden door De Mareis in het begin van de wedstrijd naar een 2-12 achterstand gespeeld; Adelborsten kwam vooral dankzij hun sterkste speler (totaal goed voor 29 punten) bij rust terug tot 20-21. In de tweede helft bleven beide ploegen lange tijd dicht bij el kaar, maar de achterstand voor De Mareis liep met nog vijf minuten op de klok op tot acht punten. Door de tijdsdruk werd er door De Mareis steeds geforceerder gespeeld. De lef om door de verdediging heen te bre ken was een beetje verdwenen. Voor de Adelborsten was dit spelletje een kolfje naar de hand. Het lichamelijk contact werd daarbij door beide ploe gen niet geschuwd, wat het spel- beeld grimmig deed worden. Een eindsprint van De Mareis mocht met meer baten, het werd uiteindelijk 45-43 voor de Adelborsten, die daar mee samen met de Mareis op de tweede plaats komen. Na de wed strijd tekende de aanvoerder van De Mareis protest aan tegen de uitslag, omdat de Adelborsten verzuimd had den twee gediplomeerde scheidsrech ters ter leveren. De protestcommissie zal door De Mareis worden inglicht en worden gevraagd een onafhanke lijke uitspraak te doen. Statistieken: Scores: Martin Koenen 20 pnt, Edo Kooiman 9 pnt, Jacco Sloover 6 pnt; Jaap de Wijk 6 pnt, Jos Witte 2 pnt; Stand: 1. Zodiac 9-18, 2. De Mareis 9-14, 3. Adelborsten 9-12; 4 Zeemacht 2 9-10; 5. JBC 4 10-10, 6. FAC 4 11-6; 7 Commodore 4 9-4; 8. Pottenwinkel 10-2; Zaterdag speelde damesbasketbal team De Mareis na vier weken weer een wedstrijd. Tegen nummer vier Break Out 2 werd het een 29-22 overwinning. vorige week zondag was er eigenlijk ook een wedstrijd gepland, maar de ze ging niet door wegens het uitval len van de Teso-boot door het slechte weer. De Mareis speelden za terdag een uitwedstrijd tegen Break Out 2. Voor de Texelse basketbalsters ging de wedstrijd goed van start. Al vroeg in de wedstrijd werd een kleine voorsprong opgebouwd. Na een time out van de tegenpartij werd de voor sprong steeds kleiner. Dit was vooral te danken aan één speelster van Break Out, die in tien minuten tijd drie driepunters scoorde. Met de rust stond „De Mareis" nog maar één punt voor. In de tweede helft wist Break Out zelfs een kleine voor sprong te nemen. De Mareis lieten het er niet bij zitten. Vooral door goe de scores van uitblinker Mirjam van Velzen en Louise van der Sluis, en dankzij goed spel van de andere spe lers wist De Mareis weer op voor sprong te komen. De laatste minuten speelde De Mareis de wedstrijd rustig uit met goed samenspel. Eindstand 22-29. Aerobic. In het Eierlandsche Huis start vrijdagavond tussen 20.30 en 21.30 uur een cursus aerobic onder leiding van Ingrid Uitgeest, ledereen vanaf 18 jaar kan meedoen. Videocursus. Film en videoclub Ta ke 88 organiseert een videocursus voor beginners en gevorderden. Om iets moois van de opnamen te maken worden alle facetten die dit medium vorm geven stap voor stap behandeld in de cursus, die vier avonden duurt. Bij voldoende belangstelling start de cursus begin februari. Telefonisch op geven vóór 27 januari via nummers 10092, 14819 of 15499. Diefstal. Een verstopping inyde rio lering van OSG De Hogerberg werd veroorzaakt door een portemonnee die al in november was gestolen en kennenlijk was doorgespoeld. De por temonnee is eigendom van een 15-jarige scholiere uit Den Hoorn. Vdn de inhoud (f100,-) werd niets te ruggevonden evenals een rekenma chientje dat gelijktijdig werd ontvreemd. Channel 35000. In het kinderpro gramma Channel 35000 van Radio Texel, dinsdag tussen 19.00 en 20.00 uur zijn deze week interviews te ho ren met deelnemers aan de kinderto neelcursus en begeleidster Anneke Berghuis. Zij geeft tevens informatie over de nieuwe cursus. Over twee weken gaat Channel 35000 over wat je allemaal kan doen met een gitaar. Te gast in de studio zijn dan muziek schooldocenten Jan Kühne en Men- no Smit. Er wordt live muziek gespeeld. Alcoholsimulator. Op 15, 16 en 17 maart komt een zg. alcoholsimulator naar Texel. Wie zich aan een test in dit apparaat onderwerp, ontdekt hoe gevaarlijk het is om met drank op te rijden, ledereen kan kosteloos mee doen, de actie gaat uit van Veilig Verkeer Nederland. Het apparaat komt te staan voor de Rabobank, die het initiatief sponsort. Slachten. De politie heeft een 35-jarige Oosterender geverbaliseerd wegens het clandestien laten slach ten van een lam. Het karkas was door de Keuringsdienst van Waren aangetroffen bij een slager in Den Burg. De Oosterender bekende dat hij het dier op verzoek van een zakenre latie had laten slachten, omdat er vraag naar was en er op legale wijze geen exemplaar verkrijgbaar was. Te gen de man, die toegaf fout te heb ben gehandeld, zal proces verbaal worden opgemaakt. Auto-inbraak. Uit het invalidenvoer tuig van een bejaarde vrouw uit Den Burg zijn vorige week een mandje met handschoenen, een regenkapje en zijden shawl gestolen. De dief sloeg zijn slag op een parkeerplaats aan het Pater Witteplein terwijl de vrouw de kerk bezocht. Schuurtje. Een 44-jarige man uit Apeldoorn deed aangifte van een in braak in het schuurtje achter zijn sta caravan aan de Vuurtorenweg. De inbreker, die was binnengekomen door het deurslot te forceren, nam een groene herenfiets mee met een waarde van circa f250,-. De diefstal vond vermoedelijk omstreeks vorig weekend plaats. Voor de vijfde maal dit winterseizoen wordt in het Eierlandsche Huis een stijldansavond gehouden. Liefhebbers kunnen zaterdag vanaf 20.30 uur te recht. De dansavonden, waarop zo wel de klassieke ballroom als latin american dansen aan bod komen, blijken in een behoefte te voorzien. Telkens komen dansparen van het he le eiland en van jong tot oud naar De Cocksdorp. De toegang is ook dit maal gratis. In „Aleph", gevestigd in het pand Weverstraat 54 in Den Burg, zal een meditatiecursus worden gegeven. De cursus staat onder leiding van Mirjam en Arien van Erkelens en omvat tien bijeenkomsten op vrijdagavond. De gedragscode van de Essenen, een spirituele gemeenschap bij de Dode Zee van ca. 330 vC. tot 100 nC., vormt de basis voor de cursus. Ze leefden in overeenstemming met de kosmische orde, in nauw contact met de natuur en het goddelijke Hun ge dragscode, weergegeven in acht atti tudes, is voor onze tijd nog verrassend actueel. Volgens de cursus-docenten kan beoefening hier van kracht geven om vreedzaam en doelbewust door het leven te gaan. De eerste les is op 5 februari; daarna is er om de twee weken een cursu savond, de laatste op 18 juni. De bij eenkomsten beginnen telkens om half acht en duren anderhalf uur. Deelnamekosten bedragen f125,-. Voor informatie en opgave: tel. 19449.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7