F amilieberichten idTexels Texelaartjes TEXELSE J COURANT Trio Texelse Reede doet mee in tv-quiz Schots harpduo brengt puur entertainment Man aangereden: dader rijdt door Zijm en Bakelaar niet te kloppen in boscross Generaal op bezoek bij Dourleinkazerne Clubrecords sneuvelen op zwemkampioensschap DINSDAG 16 FEBRUARI 1993 Drie bewoners van gezinsvervangend tehuis De Texelse Reede streden vo rige week mee in een televisie-quiz, die komende zomer of najaar wordt uitgezonden. De quiz, gepresenteerd door Sylvia Millecam en Marnix Knappers, is onderdeel van het Teleac-programma „Knoop in je zak doek". De Texelse deelnemers zijn Jan van der Schans, Jacqueline List en Peter Tuitman. Het programma wordt door en voor bewoners van gezinsvervan gende tehuizen gemaakt. Het Texelse drietal neemt het dan ook op tegen drie kandidaten van een ander ge zinsvervangend tehuis. In de studio in Geldermalsen waar de opnamen plaatsvinden, worden de Texelaars aangemoedigd door diverse medebe woners. Vandaag is een Texeltours- bus vol supporters vertrokken naar de plaats in de Betuwe. De afgelopen tijd hebben de drie nu en dan met de anderen geoefend, maar een speciale voorbereiding was deze week niet nodig. Het zelfvertrouwen is groot- de deelnemers en hun supporters zijn ervan overtuigd dat het zal lukken. Teleac zal geen filmopnamen maken in de Texelse Reede. De uitzendda tum staat nog niet vast, dag en tijdstip wèl: op een zondag van 17.30 tot 18.00 uur. Moegestreden en verlangend naar het einde, is na een liefdevolle verzorging in „St. Jan", van ons heengegaan onze lieve vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Hendrik Kamminga weduwnaar van Dieuwertje Vlaming huisgenoot van Elizabeth Hopman-van Meerten t 12-3-1907 t 13-2-1993 Andijk: C. Boeijer-Kamminga Lisse: T. J. Verstrate-Kamminga J. J. Verstrate Den Burg: C. Kamminga W. Kamminga-Lubberts Den Burg: J. J. Kamminga De Koog: J. D. Hopman K. G. Hopman-Jansen klein- en achterkleinkinderen Correspondentie-adres: C. Kamminga, Haffelderweg 12, 1791 AS Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 16 fe bruari van 19.30 tot 20.30 uur in verzor gingstehuis Sint Jan. Een rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 17 februari om 14.00 uur in „St. Jan", waarna de teraardebestelling op de be graafplaats te De Cocksdorp zal plaatsvinden. Dag lieve opa Marja en Martien Wendy Ron en Manon Danny Christa en Ernst Jan Harry en Janneke Corina, Ron Dieuwertje en Rimko Ivonne en Jos Monique Linda en Piet Rianne 't Verlies was er al voor het einde, de rouw voordat het afscheid kwam, toen die onzekere verwarring, bezit van haar gedachten nam. Wij voelden mee haar stil verdriet, nu rouwen wij maar treuren niet. Na een liefdevolle verzorging van vijftien jaar in „De Golfstroom" is van ons heengegaan onze lieve moeder, onze grootmoeder en mijn overgrootmoeder Neeltje Licher-Schagen weduwe van H.G. Licher 14 september 1905 t 13 februari 1993 Hilversum: Klazien en Henk kleinkinderen en achterkleinkind Correspondentie-adres: H.P. Callenbach, Jan van Galenstraat 27, 1215 LC Hilversum. Onze moeder en oma ligt opgebaard in „Uit vaartcentrum Den Helder", IJsselmeerstraat 63a. Op woensdag 17 februari zullen wij haar begeleiden naar het crematorium te Schagen, alwaar om 15.00 uur de plechtigheid vooraf gaand aan de crematie plaatsvindt. Aanslui tend is er gelegenheid tot condoleren. Vertrek uitvaartcentrum om 14.15 uur. De door u getoonde belangstelling na het overlijden van onze onvergetelijke vader, schoonvader en opa JAN KOORN TZN heeft ons allen veel goed gedaan kinderen en kleinkinderen Den Burg, februari 1993. Voor uw medeleven en belangstelling na het overlij den van mijn man, onze vader en opa JAN HEK zeggen wij u hartelijk dank. M. Hek-Wefers kinderen en kleinkinderen Texel, februari 1993. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Maria Roelina en wij noemen haar Mariëlle Zij is geboren op 11 februari 1993 Marcel en Henrike Hin Spangerweg 36 1793 EH De Waal Tel. 02220 - 18374 Een handje zo teer, een neusje zo klein, snel wilde je bij ons zijn. Geboren Marlies 13 februari 1993 dochter en zusje van Rob, Meta, Pauline en Charlotte Maas Peperstraat 5 1794 AH Oosterend Tel. 18505 Vrijdag 19 februari zijn wij: Adam en Door Krotje alweer 40 jaar getrouwd. We vieren dat met de kinderen, familie en ken nissen. A. Krotje Van Harenlaan 40 1813 KG Alkmaar Familie, vrienden en bekenden allemaal heel erg bedankt voor de kaarten, kado's en al het andere dat onze trouw dag tot een onvergetelijke dag heeft gemaakt. Wil en Desiré Wassenaar ledereen bedankt voor alle belangstelling tijdens mijn verblijf in het Gemini en bij mijn thuiskomst. Jannie Maat De vele post, bezoek en andere attenties die ik de afgelopen vijf weken in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst heb mogen ontvangen, zijn een grote steun geweest. ledereen hiervoor heel hartelijk bedankt. Mieke Smit-Witte Kogerstraat 41 Nieuw! Bumperbowling Voor de allerkleinsten van 2 tot 10 jaar. Altijd kegels om Tel. 17672. Te koop T.V.-kast met lade. mahonie-fineer; zonne scherm, merk: Luxaflex, 3.25 m breed. Tel. 14985. Dringend woonruimte ge zocht Vrouw met 2 kinde ren. Tel. 19676. Verbouwingsuitverkoop.Rab bit Habit. Nieuw op Texel, super Plus Automobielbedrijf Jan Reij. Aangeboden huishoudelijke of medische hulp in Der Burg. Voor 1 2 ochtender in de week. Brieven onder nr 1492 aan bureau Tex. Crt. Grote verkoop inventaris zo merwomng. A.s. zaterdag 2C februari. Polderweg 16, De Waal. Tel. 15255. Naambord. Bij een bedrijf aan de Gasthuisstraat werd in de nacht van dinsdag op woensdag een naambord ontvreemd. Onbekenden wisten het bord, met een waarde van f575,-, los te schroeven. De politie zoekt getuigen. Vliegveld. Met 13 tegen 2 stem men heeft de gemeenteraad een voorstel tot geluidzonering voor de omgeving van vliegveld Texel geac cepteerd. De twee tegenstemmen kwamen van Groen Links, dat een mogelijke toename tot 43.000 vlieg bewegingen uit den boze vindt op een eiland van rust en natuur. Ook PvdA-raadslid Roeper had er moeite mee en vroeg zich af hoe dit getal tot stand was gekomen. Wethouder Barendregt antwoordde dat de 43.000 geen streven is, maar een maximum. Hij verwacht dat door technische ontwikkelingen („stille re" motoren) een aanzienlijke gelui- dafname kan worden bereikt. Omwonenden die nu in hun bouw mogelijkheden worden beperkt, kun nen de schade via een procedure verhalen op het rijk. De Koog. Volgende maand behan delt de raadscommissie voor ruimte lijke ordening en huisvesting het concept-bestemmingsplan De Koog. Dat gebeurt op woensdag 17 maart. Aansluitend ligt het plan twee weken ter visie. Naar aanlei ding van de ingediende bezwaren wordt 21 april een hoorzitting ge houden, waarna de commissie op 19 mei het eindadvies geeft. Ruyslaan. De aanleg van een be- tonrand voor het fietspad langs de Ruyslaan gaat f 50.000,- kosten. B en w zijn geschrokken van dit be drag, maar laten het van de raads commissie FET afhangen of dit onderdeel toch wordt betrokken bij de aanstaande herinrichting van de laan. Diefstal. Uit een woning aan de Koger Duinroosstraat is een portemo- nee gestolen. Er zijn geen sporen van inbraak aangetroffen. De portefeuille bevatte f 260,-. Fiets. Een op slot staande bruine Gazellefiets van een 17-jarig meisje uit Den Burg is in de nacht van za terdag op zondag gestolen. De fiets stond op het parkeerterrein van De Lindeboom. Bazaar voor Kenia. In het kader van de actie World Servants voor Ke nia wordt zaterdag 27 maart een ba zaar gehouden in de Witte Burcht. Sileas in Klif 12 Sileas, uitgesproken als Sjielis, is één van de meest vernieuwende Schotse muziekacts van de laatste paar jaren. De dames Mary Mac- master en Patsy Seddon maken op een bijzonder manier gebruik van hun harp, één van de oudste oor spronkelijk Schotse muziekinstru menten (celtic harp). Zij brengen hiermee de Schotse muziek weer opnieuw naar de voorgrond, waarbij ze laten zien dat een harp niet zo maar een achtergrondinstrument is, maar juist heel veelzijdig: sterk rit misch, heel melodisch en vooral har monisch. Gecombineerd met krachtige zangstemmen en een zeer entertainende presentatie brengen zij een voorstelling die zeer wisselend van stemming is. De Sileas hebben internationaal ge zien met hun muziek hun sporen al Een 54-jarige man uit Den Burg, die met zijn hond op het fietspad langs de Waalderstraat liep in de buurt van de Spinbaan, werd vrijdag aangere den door een groep fietsende scho lieren. Hij werd geraakt in zijn rug, kwam ongelukkig ten val en kreeg een wiel in zijn borststreek. De man liep waarschijnlijk letsel aan zijn rib ben op. De groep reed door zonder zich om de man te bekommeren. Eventuele getuigen of leden van de groep worden verzocht zich bij de -militie te melden, telefoon 12222. verdiend via uitgebreide tournees door Amerika, Canada en Europa. In 1987 werden ze door de BBC voor Groot Bretagne uitgezonden naar het Tonder Festival in Denemarken en in 1988 vertegenwoordigden zij in Soe dan de British Council met hun Schotse muziek. Overal op de Euro pese festivals in onder meer Duits land, Zwitserland en Italië gaven ze al acte de présence, en nu via hetzelfde impresariaat als dat van de MacCAL- MANS, maken ze een kort tournee door Nederland. Op zoek naar leuke geschikte plekjes werd hen dus ook Texel aangeraden. Sinds 1986 heb ben zij al diverse platen en cd's uit gebracht. De dames Mary en Patsy brengen uiteraard Schots repertoire inclusief de viool- en doedelzakdeunen, maar ze beperken zichzelf allerminst daar toe. Ze laten zich ook zeer sterk in spireren door muziek en liedjes gecomponeerd door of handelend over vrouwen. Ze arrangeren al hun muziek zelf en leven zich graag uit in alle mogelijke muziekstijlen. Zo laten zij hun harmonische keuzes ook graag beïnvloeden door klassieke mu ziek, jazz en andere moderne muziek vormen. Daarnaast hebben de beide dames een bijzonder gevoel voor hu mor en entertainment, waardoor het zonder meer een bijzondere avond wordt en alleen maar verplicht harp muziek luisteren... „Powerful, daring, gutsy... pushing harp playing to new boundaries. Vo cal workouts that will make the hairs on the back of your neck stand on end." (Folk Roots) Vrijdag 19 februari, aanvang 20.30 uur, entree f15,00, vriendenprijs f 12,50, Klif 12, Den Hoorn, Telefoon 19633. (Foto March Heijenl Uitslagen Meisjes onder de 10 jaar: 500 meter vrije slag: Britta Fokker 45 4; 100 meter schoolslag: Britta Fokker 1 54.9 Jongens onder de 10 jaar: 50 meter vrije slag- Leandro van Karsen 53.3; 100 meter schoolslag Leandro van Karsen 1.56.6 Meisjes onder de 12 jaar: 50 meter vrije slag: Maartje van Hattum 40.0; 100 meter schoolslag: Maartje van Hattum 1.512.2 Jongens onder de 12 jaar: 500 meter vrije slag Sebastiaan Ran 41.4; 100 meter schoolslag: Sebastiaan Ran 1.54.40. Meisjes onder de 14 jaar: 1090 meter wis selslag: Laura Witte 1.30.5; 500 meter vrije slag Nathalie Ran, 36.6. Jongens onder de 14 jaar. 100 meter wissel- salg: Merlijnn Adema 1.25.3; 50 meter vrije slag: Merlijn Adema 33.0. Meisjes onder de 16 jaar: 100 meter wis selslag: Floor Zijm 1.33.2; 100 meter vrije slag. Floor Zijm 1.28 6 Jongens onder de 16 jaar: Coen Zoon 1.29.5; 100 meter vrije slag: Coen Zoon 1.24.3 Heren: 200 meter vrije slag: Norbert Eelman 2.25.1; 1500mmeter vrije slag: Norbert Eel man 21.45.0. Dames: 1500 meter vrije slag- Ingrid van Lu- bek 22.52.4 Het laatste restje winter maakte de laatste boscross koud en vochtig. De mist drong diep in de longen van de lopers, die bij waren dat het kar wei erop zat. Het aantal deelnemers in alle categoriën viel een beetje te gen, behalve bij dejongens tot 12 jaar, Hessel Kampstra was weer onge naakbaar. Nadat hij vorige week al het record scherper had gesteld, liep hij daar ondanks het koude weer, slechts 3 seconden boven (4.27 min) Gijs Waverijn deed het ook beter dan ooit en eindigde in 4.45 op de twee de plek Stefan Tijsen werd derde. De Generaal der mariniers R. Spie kerman van Wezelenburg bracht donderdag een informeel werkbe zoek aan de Texelse Joost Dour leinkazerne. Hij nam een kijkje bij de afbraak van oude gebouwen op het terrein aan de Mok en de aanleg van nieuwe, functionele werkruimten. Ook was hij getui ge van een landingsoefening van mariniers in opleiding. De kazer neleiding greep de gelegenheid aan om enkele zaken met de ge neraal door te spreken. familie Schraag liep wederom goed. Kristien won bij de meisjes over 1150 meter en Rob bij de jongens en meis jes over 4 km voor Nancy Sieling. Henk Schraag moest helaas de eer laten aan Ingrid van Lubek over de 4 km voor dames en heren. Dirk Eel man werd derde. Bij de heren over 8 km was het een eentonig verhaal. Jan Zijm was de zoveelste Texelse crack die het zonder tegenstand moest stellen. Ed Zegers werd keurig tweede, gevolgd door Marijke Stark en Ina van Sambeek, die overigens haar persoonlijk record fors verbeter de na een uitgekookte race. Piet Ba kelaar was zoals steeds dit winterseizoen in goede doen. Alsof de jaren niet tellen, glijdt hij als een hinde over het parcours. Martin Baars werd tweede en Jan Buis derde. De prijsuitreiking van de boscrossklasse- menten is na afloop van de Texelse crosskampioenschappen in de Den nen op 238 februari. Uitslagen: Jongens/meisjes 1110 meter: Hessel kampstra 4.27; Gijs Waverijn 4.43; Stefan Tijsen 4,56; Robbm Oosterhof 4.05; Jaap Waverijn 5.13; Maurits Bakker 5.27; Meisjes t/m 12 jaar, 1110 meter Kristien Schraag 5 28; Lia Visser 5 51; Mireille Ooster hof 7.27, Jongens en meisjes t/m 16 jaar, 4320 meter4: Rob Schraag 19.40; Nancy Sie ling 21 03; Ivo Huizinga 22.21; Marcel Keijzer 23.57. Heren/dames, 4320 meter: Ingrid van Lubek 18.33, 2. Henk Schraag 20.16; Dirk Eelman 20.24; Heren/dames. 8640 meter: Jan Zijm 31.07, Ed Zegers 37.28, Marijke Stark 40.34, Ina van Sambeek 43.55 Heren/dames vetera nen, 8640 meter: Piet Bakelaar 34.33; Martin Baars 38.30; Jan Buis 40.24 De winnaars van het Texels zwemkampioenschap dat vrijdag werd gehouden in Calluna Tijdens het Open Texelse Zwemkam pioenschap vrijdag in Calluna sneu velden drie clubrecords (100 en 200 meter) van Zwem- en poloclub (ZPC '71). Tri-atlete Ingrid van Lubek was superieur op de 1500 meter. Zo'n 65 zwemmers, van 7 tot 47 jaar schreven zich in voor het kam pioenschap, dat werd georganiseerd door ZPC '71 en Calluna. Onder gro- DETV. Op 20 maart houdt visserij- vereniging DETV om 10.15 uur haar jaarvergadering in dorpshuis De Bijen korf te Oosterend. Visprijzen. De kotters TX 2 (C. Vonk en zn. uit Oosterend) en TX 38 (J.C. Betsema uit Oosterend) krijgen in juni op de Dag van de Nederlandse Zeevisserij in Stellendam de product- schapsprijzen voor de best verzorgde haring. De twee kotters voerden de vis aan in IJmuiden. te publieke belangstelling legden de zwemmers in hoog tempo de ver schillende onderdelen (vrije slag, schoolslag en wisselslag) af. Dat goed werd gepresteerd viel af te lei den uit het drietal clubrecords dat sneuvelde. Britta Fokker legde de 100 meter schoolslag af in een tijd van 1.49,9, waarmee ze het oude record van Wendy Hoogenbosch verbeterde. In de categorie onder de 16 jaar ver beterde Coen Zoon op de 100 meter wisselslag het oude record met een tijd van 1.29,5 minuut het oude re cord. Ariëtte Commijs zwom op de 200 meter vrije slag het oude record van Ingrid van Lubek aan stukken (tijd 2.59,9 minuut). Het zwemfestijn liep naadsloos over in een clubfeest in Calluna, waarbij de deelnemers zich uitleefden bij de kano-estafette en het estafette- zwemmen. (Foto Tessa de Graatfl °e generaal in gesprek met enkele mariniers in opleiding.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3