I S: A ff Texel wint verdiend van gehandicapt Schagen 40 Texelse Boys pakt winst in sportieve eilandderby Sport TEXELSE 7 COURANT Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Heren Tevoko blijven fier aan de leiding Nederlaag dames Texelse Boys Twaalf Balcken geheel op sterkte Klif 2 nog koploper ondanks gelijkspel Wandeltocht in de Muy De Koog door naar subtop Ijsbond naar Thialf Dave Platts voor 7e maal Dartkampioen DINSDAG 16 FEBRUARI 1993 Zaterdag 13 februari: De Koog (Z)-Wherevogels Vlos (W)-Texel Cl Texel Bl-Con Zelo B1 VZV 81-Oosterend BI Winkel Cl-De Koog Cl Tex. Boys C2-Oosterend C1 Wiron C2-Texel C2 1 Texelse pupillencompetitie: Tex. Boys DTOosterend D1 SVC D1-Texel D1 Oosterend E1-ZDH E1 SVC E2-SVC E1 Texel E1-De Koog E2 De Koog E1-Texel E2 Tex. Boys E2-Tex. Boys E1 Oosterend F1-Tex. Boys F1 SVC El-Texel F1 Texel F3-SVC F2 De Koog FTTexel F2 Zondag 14 februari: Texel-Schagen Tex. Boys-ZDH Oe Koog-N. Niedorp Oosterend-ALC Meervogels 2-Texel 2 Zeemacht 2-De Koog 2 Callantsoog 3-Tex. Boys 2 Texel 3-HRC 8 Succes 6-Tex. Boys 3 Junioren: Flamingo's A1-Texel A1 5-1 Tex. Boys A1-Con Zelo A1 uitgesteld Dames: Flamingo's-Tex. Boys 10-0 Recreatievoetbal: Texel-Oosterend afgelast SVC-Tex. Boys 0-4 ZDH-SVC 4-2 Zaterdag 20 februari: Kwadijk-de Koog (Z) 14.00 u. Junioren: De Koog C1-Succes C11 13.30 u. Oosterend C1-JVC C2 13.30 u, Texel C2-Helder C2 13.30 u. Texelse pupillencompetitie: Tex. Boys D1-Texel D1 12.00 u. SVC D1-Tex. Boys D2 12.00 u. Oosterend D1 vrij ZDH E1-De Koog E1 11.00 u. SVC-Texel E1 11.00 u. Texel E2-SVC E2 11.00 u. De Koog E2-Tex. Boys E2 11.00 u. Tex. Boys E1-Oosterend E1 11.00 u. Texel FVTex. Boys F1 10.00 u. ZDH F1-SVC F1 10.00 u. SVC F2-Texel F2 10.00 u. Texel F3-De Koog F1 10.00 u. Zondag 21 februari: Texel-SEW 14.00 u. ZDH-Petten 14.00 u. Tex. Boys-Oudesluis 14.00 u. Helder 4-Tex. Boys 3 14.30 u. Wiron 3-De Koog 2 14.00 u. Tex. Boys 2-Petten 2 12.00 u. Zeemacht 3-Texel 3 10.00 u. Junioren: USVU A1-Texel A1 11.00 u. Oosterend Bl-Texel B1 10.30 u. Tex. Boys A1-Adelbert A1 12.00 u. Dames: KFC 2-Tex. Boys 14.30 u. Recreatievoetbal: De Koog-Texel 10.30 u. Tex. Boys-Oosterend 10.30 u. ZDH-SVC 10.30 u. Afgelopen donderdag speelde Tevoko heren 1 in Tuitjenhorn tegen Vodi. Na een sterke start van Tevoko leek Vodi terug te komen. Zonder Martin Koenen en Jeroen de Waal reisden Tevoko heren naar sporthal Haren karspel af. De eerste set ging Tevoko prima van start. De pass lag behoorlijk goed, waardoor er verschillende goede aan- valsmogelijkheden waren. Het tegen spel van Vodi was erg matig, zodat Tevoko deze set gemakkelijk met 3-15 kon winnen. De service van Vo di werd in de tweede set een stuk slechter opgevangen. Vodi kwam door een schijnbaar gebruikelijke in zinking weer terug in de wedstrijd, en alles leek weer te lukken. Toch was het Tevoko dat met veel inzet en een aantal moeilijke reddingen van o.a. Joost Albers, met slechts twee punten verschil ook deze set wist te winnen, 13-15. Berry Koning kwam in de derde set in de ploeg voor de licht een de enkel geblesseerdeMardik Le opold. Het blok van Tevoko met routi nier Koos Doeven op de hoofblok- keerderspositie, sloot in de derde set steeds beter. Hierdoor kwam Vodi niet meer door en won Tevoko ook de derde set met 10-15. Met weer drie punten bij het totaalblijft Tevoko her aan de leiding gaan in de eerste regioklasse. Het tweede damesteam wat ook in Tuitjenhorn speelde, won onverwacht eenvoudig van de altijd 'estig te bespelen dames van De Boemel met 1-3. Het tweede heren team van Tevoko voegde afgelopen zaterdag ook weer twee punten aan dot totaal toe door de uitwedstrijd te gen HCSC 4 met 2-3 te winnen. afgelast ZDH-doelman Sander Stolk torent hoog boven de aanvallers van Texelse Boys uit. Na een eerste helft waarin ZDH fel tegenstand bood, besliste Texelse Boys de voetbalderby in Den Burg na rust in zijn voordeel. De thuisploeg bond de Hoornders zondag met 2-0 aan de zegekar en nestelt zich met 13 punten in de bovenste regionen. De moedige zwaluwen komen angstig dichtbij de onderste plaats. Beducht voor de aanvalskracht van Texelse Boys, legde ZDH-coach Henk de Ruijter in zijn team de nadruk op de verdediging. Vanaf het beginsig- naal bleek deze aanpak succesvol. Tot verbazing van het kleumende thuispubliek, dat gewend is aan beter voetbal, wisten de Boys-aanvallers el kaar moeizaam te vinden. De spaar zame afstandschoten die het elftal van trainer Piet Bakker op de ZDH- goal afvuurden, brachten doelman Sander Stolk niet in de problemen. De beste kans was voor Bert Witte, die niet van de ruimte profiteerde. De Het damesteam van Texelse Boys moest met vier wissels naar de Fla mingo's in Alkmaar. Met afberichten van de gehele voorhoede en de keepster wist het Texelse da mesteam dat ze een moeilijke wed strijd in het vooruitzicht hadden. Linda Smit en Ursula Mantje vorm den de nieuwe voorhoede en Marion Slaman werd keepster. De wedstrijd verliep zoals verwacht: een veel ster kere tegenpartij waartegen de Boys echter keer op keer weerstand bo den. Marieke Kooiman raakte gebles seerd en werd vervangen door een goed spelende Ingrid Witte. Na een half uur plaatsten de Flamingo's een hard schot net onder de lat en scoor den hiermee 1-0. Net voor de rust verzwakte de verdediging van de Boys. Deze fout werd direct af gestraft met een doelpunt, ruststand 2-0 voor de Flamingo's. Evenals vori ge week liet het Boysteam in de tweede helft de moed zakken. Dit re sulteerde na een kwartier in een stand van 4-0. Michelle Kuiper wis selde nog voor de moegestreden Ur sula Mantje, maar de kansen bleven nihil. Toen er ook nog een verde digster geblesseerd raakte, was voor de Boys de maat vol waarna de Fla mingo's zonder al te veel moeite de score opschroefde tot 10-0. grootste dreiging van de Boys kwam vanaf de vleugels, waar de bui tenspelers op volle toeren draaiden. Dankzij de werklust van ZDH werd de thuisploeg van tijd tot tijd terug gedrongen in de verdediging. Erg doelgericht gingen de Hoornders ech ter niet te werk. De kenmerkende dieptepasses stranden vaak op het sterke verdedigingstrio of doelman Marco van Leersem, die ook geen drukke middag had. De combinaties De laatste westrijd van de eiland competitie basketbal nam een ande re wending dan was voorzien. Vespertina speelde tegen 12 Balcken dat geheel op sterkte was, terwijl Vespertina de sterkste spelers moest ontberen. Twaalf Balcken scoorde al in de eer ste minuten en bleef daarmee door gaan. Er werd goed samen gespeeld, waarbij ook de dames mooie scores maakten. Vespertina had geen schijn van kans, zodat Twaalf Balcken de eerste winstpunten kon binnenhalen. Bij de wedstrijd Sportshop-Hema had eerstgenoemde geen vat op het snel le spel van de heren bij Hema. Hema verdedigde goed, onderschepte regel matig de bal om weer te openen met een snelle aanval. Sportshop moest het geheel hebben van afstandscho ten, maar zonder veel succes. Tiko moest het opnemen tegen het bo venste team in de lijst, Kooiman Fo toservice. In de eerste helft wisten beide teams een spannende strijd in het spel te brengen, de scoren liepen gelijk op. De ruststand kwam op 18-19 in het voordeel van Kooiman, maar Tiko kon in de tweede helft niet meer meekomen in het spel van de tegenstander. Programma Vrijdag 19 februari: 20.30 u. Veenbaasbouw-Pilaar Vespertina 21.00 u. Vespertina-Kooim. foto Veenbaas 21.30 u. Tiko-12-Balcken Kooiman Uitslagen Sportshop Texel - Hema 12-33; Tiko - Kooi man Fotoservice 28-40; Vespertina - Twaalf Balcken 14-44. In de eerste klasse van het Texelse zaalvoetbal moest koploper Klif 2 een puntje afstaan aan Oosterend 2. Door dit gelijkspel bleef de voor sprong op Oosterend 2 drie punten. Texel 2 heeft niet kunnen profiteren van de (halve) misstap van Klif 2 en verloor met 2-0 van Jelleboog 2. De Koog 2 klom na een overwinning 7-4 op Rab naar een gedeelde derde plaats met Oosterend 3, dat niet speelde omdat Gamma 2 niet was opgedaagd. In de tweede klasse her stelde Jelleboog 3 zich van een min dere serie wedstrijden door met 4-2 Plus Klus te verslaan. Gamma 3 dat met 5-3,van De Krim 2 won en Bak kers Ijzerhandel dat met 5-4 Casino 2 versloeg, bezetten de derde en vierde plaats. De koploper van de derde klasse Oosterend 5 kreeg ge zelschap van Casino 3 dat Gempo met 6-3 versloeg. Programma Woensdag 17 februari: 17.00 u. Casino 2-Texel 2 (J) 17.50 u. Texel 3-Texel 1 (J) 18.40 u. Klif 2-Casino 1 (D) 19.30 u. Klif 1-De Krim (D) 20.20 u. Klif 4-Casino 5 21.10 u. Texel 3-Oosterend 5 22.00 u. De Koog 5-ZDH Zaaldienst: Texel Donderdag 18 februari: 18.00 u. Jelleboog 4-Klif 5 18.50 u. Oosterend 3-Rab 19.40 u. Mantje 3-Rab 2 20.30 u. Casino 3-Gempo 21.20 u. De Koog 2-Oosterend 2 22.10 u. Nioz-De Koog 4 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 19 februari: 17.30 u. Jelleboog 3-De Krim 2 18.20 u. Plus Klus-Gamma 3 19.10 u. Mantje 2-Oosterend 4 20.00 u. Klif-Gamma 20.50 u. De Koog-Texel 21.40 u. Mantje-Jelleboog 22.30 u. Oosterend 2-Jelleboog 2 Zaaldienst: De Koog Zaterdag 20 februari: 18.15 u. Klif 2-Klif 3 19.15 u. Gamma 2-Jelleboog 2 20.00 u. Texel 2-De Krim 20.50 u. Bakkers IJzerh.-De Koog Uitslagen 1e klasse: Oosterend 2-Klif 2 1-1, De Krim-Klif 3 4-5; Rab-De Koog 2 4-7; Jelleboog 2-Texel 2 2-0; 2e klasse: De Koog 3-Oosterend 4 0-5; Bakkers Ijzerhandel 2-Casino 2 5-4, De Krim 2-Gamma 3 3-5; Mantje 2-Gamma 3 3-5; 3e klasse: ZDH-Nioz 3-5; Gempo-Casino 3 3-6, 4e klasse: De Krim-Jelleboog 4 1-10; Klif 4-Oosterend 6 8-1; Mantje 3-Klif 5 11-0; Tim- mers Bakkerij-Rab 2 7-6, Dames: Klif 2-De Krim 1-3; Klif 1-Casino 1 5-4, Junioren:De Koog-Casino 3 18-2; Texel 3-Casino 1 0-5 iFoto Morch Heijnen) liepen ook bij ZDH niet vlekkeloos. Van het kleurloze spel dat de eerste helft kenmerkte, viel na rust weinig meer te bespeuren. Het derbyvuur was vooral aan Boys-zijde flink aan gewakkerd. De thuisploeg kwam in de duels vaker als winnaar uit de bus en de combinaties verliepen beter. Ook na rust kwam het gevaar vooral vanaf de vleugels. Een voorzet van Ronald van de Wetering werd half gemist door de ZDH-defensie. Goalt- jesdief Jelte van der Kooi was er als de kippen bij de openingstreffer hoog en onhoudbaar in de touwen te schieten. Om weer langszij te komen zette ZDH alle troeven op de aanval. De voorwaartsen van de bezoekers kwamen fysiek echter te kort tegen de geblokte Boys-defensie. De geïnspireerde gastheren verzuimden niet de ruimte te benutten die achter in bij ZDH ontstond. Uit een vlekkelo ze aanval, ingeleid door opnieuw Ronald van der Wetering, was het opnieuw Van der Kooi die de voor sprong van zijn ploeg vergrootte. Ook daarna hield Texelse Boys ZDH onder druk, maar verder dan dieptepasses en een kopbal nèt naast de goal kwam de thuisploeg met. Voor ZDH kwam invaller Jacob Pieter Duiser dicht bij eentegentreffer. In zijn ijver kwam hij in aanvaring met de Boys doelman. Zijn inzet kon aan de eindstand van het sportieve treffen echter niets veranderen. Het Instituut Voor Natuurbescher mingseducatie (IVN) is een landelijke vereniging ter bevordering van het milieubesef. De Texelse afdeling bestaat vijf jaar en probeert door middel van verschillende werkgroe pen het milieubewustzijn te stimule ren. Zondag 21 februari organiseert het IVN-Texel een winterwandeltocht door de Muy. Tijdens deze wandeltocht zal voorna melijk aandacht worden besteed aan de voorkomende plantgroei, maar ook wordt zijdelings gekeken naar alles wat met de natuur te maken heeft. De excursie is voor iedereen toegan kelijk. De aanvang is 14.00 uur bij het vogelwachtershuis aan de ingang van de Muy. Informatie: 14259. Texel behaalde zondag een 2-0 over winning op een hard werkend en ge handicapt Schagen. Texel lijkt zich door deze overwinning definitief ver lost te hebben van degradatie. De ploeg uit Schagen was aangevuld met invallers. Tijdig een mistige wedstrijd, bezocht door met al te veel publeik (alle Texelse eerste elftallen speelden thuis, met op het veld ernaast een eilandderby van Texelse Boys tegen ZDH) heeft Texel een redelijk „ver diende" overwinning op Schagen be haald. Dat de ploeg uit Schagen gehandicapt zou zijn, was al meer dan een week bekend en coach Paul Verra van de Schager ploeg stak dit ook niet onder stoelen of banken. Het had er alle schijn van dat hij zijn tegenstanders op deze manier zand in de ogen wilde strooien. Hij had weliswaar zeven invallers, maar de Schager jongens werkten als paarden en wilden duidelijk niet afgaan tegen over de eilandbewoners. Texel kreeg in de eerste helft vat op het spel van Schagen, dat met lange Nadat vorige week koploper Alk- maarse Boys al een punt verspeelde tegen runner-up De Koog, was het nu de beurt aan de nummer twee uit de competitie: Wherevogels uit Alk maar. Het ongeslagen Wherevogels verloor in een gelijkopgaande wed strijd met 1-0 door een doelpunt van spits Marnjn de Vey. Het zaterdagteam van De Koog is be zig met een prima serie wedstrijden. Uit de laatste vijf westrijden behaal de de ploeg negen punten. Het ziet ernaar uit dat De Koog niet hoeft te vrezen voor andere teams in de com petitie. In het begin van de westrijd van zaterdag pakte dat echter anders uit. Het intiatief lag direct bij Where vogels die duidelijk voor twee punten naar Texel waren gekomen. De ploeg kreeg een aantal goede kansen, maar geluk en goed keeperswerk van Jos Kaptein hield De Koog op de been. Naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg ook De Koog zijn kansen via spits Martijn de Vey en een hard schot van middenvelder Hans Eel- man. Ook duels werden niet ge schuwd. De scheidsrechter had moeite beide ploegen in de hand te houden en slingerde een aantal spe lers op de bon, waaronder de uiterst fel spelende Joost Brouwer. Voor de rust werd er met gescoord en bleef de stand 0-0. In de tweede helft had een beter spelend De Koog de wedstrijd onder controle. Er werd voornamelijk op het middenveld gespeeld en de wedstrijd leek onbeslist te eindigen. Echter, vijftien minuten voor tijd scoorde Martijn de Vey in een prima combina tie met Jacky Rammers en Coen Schoonheden 1-0. Dit was voor Whe revogels het moment om alles op de aanval te gooien, maar De Koog hield zich prima staande en heeft zich met deze overwinning in de subtop ge nesteld. ballen uit de achterhoede probeerde de voorhoede aan het werk te zetten. Het countervoetbal van Schagen had in de dertigste minuut bijna succes toen de linksbuiten een goede kop- mogelijkheid kreeg, die door Bart Heerschap echter vakkundig werd gestopt Trainer Willem Roomeijer besloot tot een tactische wissel, waarvan Marcel Ris het slachtoffer werd. Erwin Ko- ning ging diep in de spits lopen, waardoor Henk Knol zich iets uit de spits kon laten zakken Deze wissel had echter niet zo veel effect op het spel van Texel, het bleef matig. Slechts een kans ontstond toen Henk Knol een fraaie voorzet gaf vanaf rechts, die op een haar na werd ge mist door Paul van Exel bij de twee de paal. Vlak voor rust kreeg Schagen nog een goede mogelijkheid maar ook zij konden niet scoren. In de tweede helft leek het erop dat Texel meer druk uit wilde oefenen. Het ontbrak echter aan een goede pass. Na tien minuten onstond een snelle aanval door het midden van de verdediging, waarbij de bal precies op tijd en op maat belandde bij rechts buiten Ralph Koning, die met een droog laag schot de keeper van Schagen passeerde. Kort hierop raakte Eric Verblauw van Schagen tijdens een val geblesseerd. Later bleek hij zijn arm uit de kom te hebben. Wederom een tegenslag voor Schagen. Met nog een klein half uur te spelen, werd Ralph Koning gewis seld door Ruud Beerling. Schagen voelde dat er nog mogelijkheden wa ren en kreeg het voor elkaar om Texel het laatste kwartier flink onder druk te zetten. Niet dat deze vloedgolf van aanvallen in echte kansen werden omgezet, maar een foutje is snel ge maakt. Zo als zo vaak kwamen de kansen nu aan de andere kant. Kort na elkaar kregen Erwin Koning en Paul van Exel goede mogelijkheden de wedstrijd definitief te beslissen. Het publiek moest wachten tot vlak voor tijd, toen een vrij gespeelde Paul van Exel alleen voor de keeper ver scheen en de bal op tijd breed gaf aan de opkomende Henk Knol, die voor 2-0 zorgde. Met deze overwin ning behoud Texel aansluiting met de kop van de ranglijst. Zondag wordt de inhaalwedstrijd tegen SEW gespeeld. SEW staat helemaal onder aan maar behaalde zondag wel een gelijkspel tegen koploper ZAP. Stand: Zap 17-25; De Rijp 17-25; Helder 17-22; Texel 16-19; SVW '27 16-18, HSV 16-17, Schagen 17-16; Foresters 17-15, Purmersteijn 16-12; PSCK 16-11; Spirit '30 17-11, SEW 16-7 De Texelse Ijsbond, de overkoepeling van de ijsclubs, organiseert voor schaatsliefhebbers zondag een bus reis naar het ijsstadion Thialf in Hee renveen. Een bus van Texeltours vertrekt zondagmorgen met de boot van 9.00 uur. De deelnemers kunnen om 8.30 uur opstappen bij de busstation aan de Elemert. De schaatsers keren met de boot van 16.35 uur weer terug naar het eiland. De kosten bedragen 30,-. (Voor ijsclub-leden f25,-). Opgeven bij Wieb v/d Berg, tel. 18243, Martin Visser, tel. 12488 en Texeltours, tel. 15555 Dave Platts is zaterdagavond win naar geworden van het Texelse dart kampioenschap dat in café De Kuip werd gehouden. Hij kwam voor de zevende maal als winnaar uit de bus. 34 Deelnemers, waaronder 11 vrouwen, deden een gooi naar de ti tel in alweer het tiende dartkam pioenschap. Wegens de grote deelname besloot de Texelse Dart Organisatie het eve nement een uur te vervroegen. On danks de zes borden die stonden opgesteld, duurde het kampioen schap tot in de kleine uurtjes. Hoewel de concurrentie voor Platts ieder jaar groter wordt, bewees hij zaterdag opnieuw over de grootste dosis concentratie, behendigheid en gevoel voor richting te beschikken. In de finale tegen Jan Duinker, keek hij tot driemaal toe tegen een achter stand aan. Door de beslissende ze vende frame met een bull eye te finishen, gaf hij zijn opponent het na kijken en kreeg hij de fonkelnieuwe wisselbokaal, beschikbaar gesteld door Hans van der Geest. Het speltype tijdens het kampioen schap was het 301, dubbel in, dubbel uit. De eerste twee rondes werd in poules geworpen, daarna ging het volgens het knock-out systeem. Rick Nickols gooide in zijn partij te gen Dave Platts de maximale score van 180 punten. Ook waren er hoge finishes met als uitschieters de 120 punten voor Nico Bakker en Klaas Fris. Nico Bakker besliste de strijd om de derde en vierde plaats tegen Edgard Kikkert na een verhit gevecht in zijn voordeel. Darten wint vooral onder dames aan populariteit. 11 Vrouwen deden een gooi naar het tiende Texelse dartkampioenschap. iFoto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7